Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56856

Kb 55-60°C-t célozz meg.

Légteleníteni -ha nem muszáj-minek?H(ha fűt végig a teteje,nem kortyog,nem kell)

Nem az összeset kell nagyon betekerni,(a végpontokat,nagy kályhát hagyd teljes nyitáson).

Kb 1-1,5 óra.

Igen,kb 15-20°C,de a felfűtési ciklus végére ez lemegy kb 5°C-ra.

Abból,hogy nem fog fűteni,úgyhogy azon finoman nyitni kell.

 

Előzmény: jofej77 (56854)
jofej77 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56855

Még egy kérdés merült fel bennem, az előremenő vizet hány fokosra állítsam be?

Jelenleg 72 fokon van.

 

 

Előzmény: jofej77 (56854)
jofej77 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56854

Köszönöm szépen.

 

Nekem herz szelepek vannak fent, és mindegik tövig ki van tekerve, legalbb is első ránézésre.

 

Gondolom kezdjem azzal hogy légtelenítek.

 

Ha nagyon betekerem, akkor nem lehet. hogy a szivattyút nagyon fogaja?

 

Ez kb menny idő mire sikerül beszabályozni?

 

Ja és a szaki azt mondta, hogy a radiátorba belépő és a kipéő hőmérséklet között kb 20 fok különbség kell hogy legyen.

Ez mennyire helytáló?

 

És miből veszem észer, ha túl elzártam?

 

 

 

Bocs a sok hülye kérdésért, de először csiálom!

 

Attól nem félek, hogy elrontom, mert legfeljebb mindent visszatekerek alapra!

 

Előzmény: nixon70 (56848)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56853

Szűkíteni nem igazán ajánlatos...

De ha jobban körülnézel, találni 132mm-es füstcsövű kazánt!

Pl. celsius PV25 és PV30

http://celsiusplussz.hu/uploads/vegyestuzelesu/p-v_tipusu_cimes_papiron.pdf

 

Előzmény: Kutya23 (56850)
Prefetto Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56852

Van valahol a neten kéményszámoló program, azzal kell nézni. Ha jó magas, megfelelhet. Nekem is vagy 9 méter a kéményem, vékony, mégis minden rendben a tűzzel.

Előzmény: Kutya23 (56850)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56851

Olvastam a problémádról.

Új rendszernél előfordul hogy a kivitelező feltölti vízzel a rendszert

és nem légteleníti ki ez is lehet probléma.

Kivitelezőnek szólj hogy nem megy a rendszered nézzék meg garanciába.

Különben 0,8-2 bár között jó a nyomás.

 

A párára próbálj beszerezni páraelszívót,elég jó hatásfokkal működnek.

 

Persze ha még nem szaladtál világgá.

Előzmény: fgergo76 (56827)
Kutya23 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56850

Sziasztok,

 

Családi házban szeretném jelenlegi kéményemet (Schiedel) gáz helyett vegyestüzelésre használni, azonban a füstcső átmére csak 130mm és ahogy nézem az összes vegyestüzelésű kazán füstcső igénye 147mm-nél kezdődik.

Lehetséges leszűkíteni a füstcsövet v ez tilos?

nixon70 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56849

Hőtükröt lettél mögé?(amúgy tökmind1)

Előzmény: Shoterq (56826)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56848

Hali!

A kazántól elindulva egyre jobban nyitva kell lenni a torlóknak.

A torlón van egy kupak,azt csavard le.Alatta találsz egy imbuszkulcsos,vagy csavarhúzós tekerentyűt.Ezt zárd el teljesen,majd nyisd vissza kb félfordulatra.A kazántól távolodva 1-1,5 fordulat és így tovább.

Ha kifele kell tekerni vigyázz,mert van amelyiknek nincs végállása,simán kijön a házából(utána meg a víz).A síkjánál beljebb legyen 1mm-rel.

A radiátorszelepeket nyisd ki,indítsd el a fűtést,figyeld a radiátorokat,hogy egyforma mértékben melegedjenek.(amelyik lassabban melegszik nyissál rajta,amelyik gyorsabban,azon zárjál finoman).

Jó szórakozást!:-))

Előzmény: jofej77 (56847)
jofej77 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56847

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy tudom egyszerűen beszabályozni a lakásomban a fűtést.

 

Egy kb 53m2 1+2 félszobás lakásban lakom, van 2db 9-10m2 hálószoba, egy kb 25-30 m2 konyha-nappali, és egy kb 4m2 fürdő.

Egy kombi cirkó biztosítja a fűtést.

 

A nappaliban van 2db radiátor, a hálószobákban 1-1 db radiátor és az előtérben is van 1db radiátor a fürdőben pedig 1db törölköző szárító.

 

Egy szakitól hallottam, hogy a folytáson kell becsavarni.

Esetleg le tudná írni valaki a menetét, illetve mire figyeljek oda?

 

Előre is köszönöm.

 

 

gabrielke Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56846

Semmilyen EPS se XPS nem jó oda igazán, csak a kőzetgyapot. És le lehet betonozni az alját, csak vízszigetelni kell a falat (bevágással) és a betont el kell választani a faltól egy szigetelőcsíkkal. Akkor semmi közük nem lesz egymáshoz. Ja és természetesen a beton alá kell tenni minima 10 cm hőszigetelést, ez lehet EPS. EPS alá természetesen kell vízszigetelés, fölé meg fólia.

 

Előzmény: M63FUN (56823)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56845

Nálunk ugyanekkora területre 12 kör van... :)

 

Előzmény: maltofer (56831)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56844

Általában nincs értelme.

Előzmény: index27 (56840)
receiver Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56843

Még ki sem csomagoltam, várom a gáztervet.

Valami prospektuson csak annyit láttam, hogy víz be, gáz be, meleg víz ki. Ezért kérdeztem.

Ha az indirekt tároló és a meleg víz bekötés között lesz kb 4-5 méter. Oda te tennél egy egy ilyet? Vagy felesleges?

Előzmény: halaloszto (56842)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56842

persze. a plusz kimenet megy a tarolod csokigyojanak bemenetere. a kimenete meg megy a rendes visszaterobe. a valtoszelep annyit valt, hogy nem a radiatoros kimeno csovon kuldi a melegvizet, hanem a masikon.

 

vajk

Előzmény: receiver (56841)
receiver Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56841

Urak!

Vettem egy ilyen kazánt Ariston Genus Premium System 24FF

ha erre szeretnék rakni egy indirekt tárolót meg egy fűtési kört, akkor kell még valami ketyere hozzá? Azt írja, hogy van benne váltó szelep,de csak 1 meleg víz kimenete van. Már ha jól néztem a leírást.

index27 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56840

Van értelme, a padlófűtés körök elzárásának, azokban a helységekben ahol nem vagyunk (garázs, üres szobák)?

Érhető el valamiféle megtakarítás a fűtésszámlánkon, vagy értelmetlen mert beengedjük

ezáltal a hideget a lakásba, és hosszútávon penészesedést okoz?

petrkrisz Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56839

Úgytűnik kicsit foghíjassan adtam a dolgokat. A gázkazánt azért akarom levenni, mert nem akarok gázzal fűteni. Nem tudom, hogy jó-e még nem próbáltam, mert nem költöztem be ugyanis lesznek egyéb átalakítások és még nem tudok beköltözni. Villanybojler csak egy ki 50 L-es van az kevés. Ha leszedem a kazánt és helyére vízmelegítőt rakok akkor rá tudom tenni a már meglévő gázcsőre és bele tudok kötni a kéményébe ami bélelt. A villanybojler helye el lesz bontva, mert 2 fürdő lesz egybe nyitva, amiből egy WC és egy fürdő lesz. A gáztűzhely gázcsövét rövidíteni kell, így kell egyik oldalról a másikra helyezni ugyanazon a falon. A vegyestüzelésű meglesz (remélem).

Előzmény: SolnesMM (56836)
SolnesMM Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56837

 És a bojler ???

Előzmény: Törölt nick (56835)
SolnesMM Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56836

 Mi a baj azzal a gázkazánnal ?

 

 Öreg ,  Gyakran elromlik ?  (ezt még nem tudhatod, hiszem most vetted a házat ),

 

 aztán a villany bojlerrel mi a baj ?

tény  többe kerül ezzel a melegvíz mint gázzal, de  ha van éjszakai, már nem annyira húzós.

 Aztán : a mai villanybojlerek viszonylag hosszú életüek - kb. 20 év a zománcos tartállyal, a horganyzottal bizony ennek a harmada volt.

 és ha már ki van építve egy bojler helye, bárki  felszerelheti. A legmacerásabb a felemelés szokott lenni.

 A vízbekötés a mai flexi csövekkel egyszerű, a villanynál már oda kell figyeni, de azt is meg lehet oldani házilagosan  ( hacsak nem abszolúte laikus valaki )

 Maga a bojler ára  50 -60 eft ( kisebb családnak fele ennyiért is van . )

 természetesen a  vegyes kazán telepítése nem elvetendő - ha van rá pénz !!

 

 

 De lehet az a bojler még évekig el megyen !!

Előzmény: petrkrisz (56828)
SolnesMM Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56834

 Na ja   !

 

 Tervezés 35 eft,  gázmeo  20 eft, kémény szakvélemény 40 eft, de lehet kibéleltetik az meg egy 150 eft , aztán az átfolyós vízmelegítő üzembehelyezése 15 eft

 és a szerelő se dolgozik ingyért,  legyen 60 eft

  Ez  mindjárt olyan 320 eft és még holvan az átfolyós melegítő ?

 legyen 80 eft.

 Akkor az mennyi is ?

 szóljatok ha valamit alul számoltam !!!

Előzmény: zizizuzu (56830)
SolnesMM Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56833

 A GMBSZ szerint bizony kell terv, meg sok egyéb. A gázcső nem holmi vízvezeték salg, hogy az egyik oldalról a másikra csak úgy áttegyük.

 

 

 De :  végül az átfolyós vízmelegítő is egy kazán, az eredeti kazán helyére műszakilag tehető.

 

 Látom a  tűzhely csöve nem jó helyen van. A megoldás nem az áttét, hanem a folytatás.

 

  A kazán valószinű kéményes , ha annak jó a kémény valószinű jó a vízmelegítőnek is ( azért a teljesítményt nem árt figyelembe venni ).

 tehát hivatalosan semmit sem tehetsz, viszont egy  gázszerelő ezeket megoldhatja.

 

 

  A szempontok : gáztömör szerelés, megfelelő levegőutánpótlás, és megfelelő égéstermék elvezetés.

Előzmény: petrkrisz (56828)
zizizuzu Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56832

Hogy pontosabb legyek, a kazáncseréhez is kell ugyan ez(terv, szívás :), egyedül ha azonos kazánt veszel-teszel, akkor nem kell terveztetni. Minden egyéb esetben igen. Ez viszont magával hozza a kémény problémáját, mert a régi szabál ma már nem jó, valszeg kell neked majd egy zárt átfolyós, turbós csővel. Inkább hagyd meg a villanybojlert......(ha éjszakain van)

Előzmény: petrkrisz (56828)
maltofer Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56831

Üdv!  HÁT igen. A padlófűtés.Szerintem nagyon utána kell járni mielőtt az ember megcsináltassa. Egyszerre építkeztünk a szomszédokkall. Náluk a gépész mondta: Ó majd a visszatérőt megtekerjük padlófűtésnek és az majd milyen jó lesz. 85m2 re egy vagy két kőrből megoldották a fűtést. papucsban járnak mert hideg a padló. Mink másik gépészt kerestünk. 85m2-re 7 padlófűtéskört és négy radiátorkőrt rakott. 1100m3 gáz fogy évente( 30+5cm a fal). Érdekes,hogy a padlót nem érzem különösen melegnek,de ha rálépek mondjuk a konyhapultnál (ott nincs cső) akkor nagyon lehet érezni a külömbséget. A szobák viszont ahol csak radiátor van penészednek.( Szavo csodákra képes. tudom ajánlani)  Gondoltam ezt megosztom veletek!

zizizuzu Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56830

Ha a gázcsőhöz hozzányúlnak, akkor mindenképp kell terv, szívás, kivitelezés, szívás,szívás,átvétel, szívás.....

Előzmény: petrkrisz (56828)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56829

Szia!

 

Azt nem mondom hogy jó kedvre derítettél...:-(

A rezsit alig tudják fizetni nemhogy kazáncsere. Mindenesetre köszi.

 

Üdv.

Előzmény: M63FUN (56813)
petrkrisz Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56828

Sziasztok!

 

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok milyen lépésekt kell tennem annak érdekében ha le akarok cserélni egy gázkazánt átfolyós vízmelegítőre? Ez annak apropóján történne, hogy most vettem egy családi házat ahol jelenleg a fűtés gázkazánról, a melegvíz pedig villanybojlerről van megoldva. A fűtés vegyestüzelésű kazánról menne és csak a melegvízhez és a főzéshez kellene a gáz. A kérdés lényege az lenne, hogy kell-e új gáztervet készítetteni, kell-e újra engedélyeztetni? Még annyi lenne a változtatás, hogy a gáztűzhely csöve át lenne helyezve a fal egyik végéről a másikra.

 

A válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdv.:

 

petrkrisz

fgergo76 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56827

Hány báron kell lennie a nyomásnak a kazánnál, padlófűtéses rendszernél, s nem kellene ennek az értéknek növekednie akkor amikor megy a fűtés? Ha kell akkor mennyire mehet fel? 

Shoterq Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56826

Sziasztok!

 

Ezeket a radiátor tartókat teljesen mindegy melyik felével rakom fel?

 

Én most úgy raktam fel pár radiátort, hogy minnél közelebb kerüljön a falhoz, tehát a rövidebbik fele van a faltól kifelé!

Lemértem 1 cm a difi ha a nagyobbik felével rakom kifelé!

 

Van belőle bármi előnyöm vagy hátrányom, hogy közelebb vagy távolabb a falhoz a radiátor?

(könnyűszerkezetes a ház)

 

 

M63FUN Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56825

mondanám hogy szívesen, de inkább sajnállak...........

Előzmény: fgergo76 (56824)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!