Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Roleee80 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54354

Szia!

Nekem sima karom van csak tempomat funkció.A kívánt sebesség elérésekor megnyomod valamelyik "hangerő" gombot és rögzül a sebesség.Növelni a "hangerő +"csökkenteni a "hangerő -"szüneteltetni ill visszakapcsolni a "cd-rádió váltó gombbal".Bármelyik pedál megnyomásakor kikapcsol a tempomat.motor leállítás után minden 0-ról indul.

Előzmény: TiTi1 (54347)
Roleee80 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54353

Szia!

Amikor vettük a karokat (rajtam keresztül.én rendeltem sokat) beleraktam egy limitest hátha.De csak a sima tempomat funkciója ment.(tanítás nélkül)Akkor tök mindegy mit veszel a tempomat funkció működni fog így is úgy is.Esetleg a limit funkció nem lesz elérhető.Nekem most sima van benne bőőőőőven elég.Persze feltétel az összes HARDWARE megléte és kell szerencse is.

Előzmény: Törölt nick (54342)
vecserom Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54352

Valószínűleg így van, de az RT3-as navigációnál is vannak olyanok, amelyeknél fel van tüntetve és vannak olyanok amelyeknél nem. Utóbbiak is tudnak MP3-at játszani, de ezt külön engedélyezni kell, amin meg fel van tüntetve, azok alapból játszák.

Előzmény: tthom (54350)
vecserom Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54351

Nekem 2004-es 1.4-es 16 szelepes autóm van, abba Total Quartz 9000 5W40-es kell gyárilag.

A 7000-es és a 9000-es között az a különbség, míg az előbbi félszintetikus, az utóbbi szintetikus. A 7000-es az előző 306-osomba kellett és ott 15000 km-ént kellett cserélni, a 9000-est 30000 km-ént kell cserélni.

Tudni kellene, hogy most milyen olaj van benne és ha más, akkor hogyan lehet a gyártó által ajánlott olajra cserélni. De a fórumon már volt egy hozzászólás, ahol - emlékeim szerint - volt egy link a szükséges olajokról.

Előzmény: Akiboooy (54348)
tthom Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54350

Valamint, ha jól láttam, az MP3at tudók elején virít egy MP3 felirat. :)

Előzmény: vecserom (54349)
vecserom Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54349

Az RD4 készülékekről az alábbiakat találtam.

Gyártja/gyártotta a Blaupunkt és a VDO, három jelöléssel: RD4 N1, RD4 N2 és RD4 N3

Az N1-es csak CD-t játszik és monotuneres a rádiója, Rtx-et nem tud; az N2 is csak CD-t játszik de már bituneres és RTX-et és CD tx-et is tud; az N3 tud MP3-at, bituneres és Rtx-et és CD tx-et is tud.

Elvileg a készülék oldalán és az alján is van jelölés, amin feltüntetik a gyártót, gyártási számot, típust, gyártási időt és még néhány (számomra megfejthetetlen) adatot.

Akiboooy Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54348

Sziasztok!

 

Egy Pug 307-es 1.6-os benzines, 2003-as évjáratú autóm van, 95000 km-rel.

Motorolaj csere előtt állok, de többféle tanácsot is olvastam.

 

Melyik olajat javasolnátok bele?

 

TOTAL QUARTZ 9000 5W40 vagy TOTAL QUARTZ 7000 10W40

 

Előre is köszönöm a segítséget.

TiTi1 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54347

Annyit szerepelt már a tempomat, lassan kedvet kaptam hozzá. Tulajdonképpen mi a különbség a limiteres meg a sima között.

Nekem inkább arra kellene, hogy a sebességkorlátozásokat be tudjam tartani és ne kelljen állandóan a órát figyelni. Szóval megnyomom, hogy 55 és akkor 55-el megy amíg ki nem kapcsolom. Gázadásra is kikapcsol, vagy nyomogatni kell?

A limiteres kar megy "sima" üzemben, vagy akkor csak a sima kart lehet betenni?   

Előzmény: Martinka. (54344)
tthom Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54346

Mármint milyen típusszámot? Ez alap RD4-es rádió a ráncfelvarrottból, gondolom mindbe ugyanezt rakták, ez nem mp3 képes, ha jól rémlik Blau. Vagy ezen belül is volt millió típus?

Előzmény: Zolysys (54345)
Zolysys Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54345

Az Istenért!!

Bobjatom már egy típusszámot ami tud és ami nem tud MP-at RD4 es rádióról. Így hátha közelebb jutnánk :):):)

Előzmény: tthom (54343)
Martinka. Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54344

(nehezen hiszem, 2004-es SW HDI,136le)

 

Te lettél volna az eléső, ha sikerül életrekelteni a limiteres kar összes funkcióját. :) Szal nyugodtan hidd el, hogy a limiter megfelelő gázpedál hiányában nem fog menni. Alap karral valszeg nem lesz gondod.

Előzmény: Törölt nick (54342)
tthom Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54343

Hát, biztos lehet állítani.. Csak nem tudom megkockáztassak megint 3e-et, esetleg a semmire, vagy inkább 3500ért vegyek egy 12vos mini erősítőt, aztán addig tekerem fel, amíg akarom.. Netán közvetlenül rákötöm a hangszórók kábelére és kész is az mp3 lejátszó. :) Bár, ennyi erővel egy normál autó erősítőt is berakhatnék, arra meg rá az mp3 lejátszó. Csak ilyenkor ugye nincs kormányos hangerő vezérlés..

Előzmény: Ambree (54337)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54342

Tempomat téma:

Ma (is) voltam szervízben. A konklúzió az lett, hogy az autóm nem érti a limiteres kart (nehezen hiszem, 2004-es SW HDI,136le). Azt tanácsolták, hogy próbáljak meg egy sima tempomatost.

Ebből következik, hogy van egy eladó limiteres tempomat karom, nekem 7.500 volt, ennyiért adnám. Esetleg cserére keresek limiter nélkülit. De akár egy próbalehetőség is érdekelne, ha van valakinek ilyen, de nem válna meg tőle.

Előzmény: redgorog (54327)
Martinka. Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54341

Ráadásul nem is olcsók....

 

:DDD hát ezaz. De jó lenne egyszer olyat hallani, hogy "nem is drága"...

Előzmény: Zolysys (54340)
Zolysys Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54340

Már léteznek gyártók akik "intelligens otthon" címszóval csinálják ezeket. Ráadásul nem is olcsók....

A majdani házba én is gondolkodom ilyenen. :)

Előzmény: Martinka. (54338)
TiTi1 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54339

Azért a megtakarításból némileg levon a múltkori kapus incidens.... ;-)

 

Én is számítógépekkel foglalkozom, de úgy látom sok esetben az "orosz módszer" sokkal célravezetőbb. :-) 

Előzmény: Ambree (54336)
Martinka. Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54338

hogy örültek neki mikor "kimutattam", hogy mennyi energiát lehet megtakarítani azzal hogy magától kapcsolódnak ki a dolgok, milyen kényelmes hogy maguktól kapcsolódnak be a dolgok, és milyen biztonságos hogy este csipog, ha még nem zárkóztunk be

 

Szerintem ha csak ezzel foglalkoznál, meg tudnál élni belőle. Nekem tetszik a megoldásod! Meg is venném a licencet. :))) Hozom a megrendelőket te meg gyártod. Na!?

Előzmény: Ambree (54336)
Ambree Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54337

"Igen? Mert itt már többször olvastam, hogy próbálták, de nem sikerült nekik hangosabbra venni.."

Mondjuk igen, állítani lehet a PPS-ben, de én is hallottam már, hogy nem volt elég érzékeny a legérzékenyebb beállítás sem egy adott alkalmazáshoz. Ebben benne van az hogy nem jól csinálták meg a gyárban a dolgokat, de volt már halkra állított mp3 lejátszó is... sajnos tapasztalatom nincs erről, de tudom hogy lehet érzékenységet állítani a PPS-ben az AUX-okhoz.

Előzmény: tthom (54289)
Ambree Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54336

"...Felejtsük el a motorvezérlést, de ezt már írtam is.

Ami ezen kívül benne lehet egy autó computerben az smafu, szerintem még egy nyamvadt szakdolgozatnak sem menne el..."

Én is motorvezérlést írtam, de persze ez alatt a teljes autó vezérlésére gondoltam. Nyilván ezek a vezérlők inkább hasonlítanak mikrovezérlő programozáshoz, mint pc-s program írásához, és az a max egy-kétszáz kimenetet vezérelgetnek a bemenetek alapján, ha le akarjuk egyszerűsíteni. Ennél pc-re ezerszer bonyolultabb összefüggésekkel rendelkező programokat lehet írni.

 

Ha valaki tud, ismer egy ilyen vezérlő rendszert, akkor az lehet könnyű neki, ne adj isten, ő írta, akkor még azt is tudja hogy mit miért talált ki. Valami olyasmit akartam kihozni az egész hozzászólásomból, hogy aki nem ismer valamit elég mélyrehatóan, - akár azért mert nem vette a fáradtságot, vagy venné a fárdtságot de nincs dokumentáció és nincs aki elmagyarázza, esetleg titkolják az egészet - az attól függően, hogy milyen tapasztalatokat sikerült addig szereznie, a saját fejében összerakja, hogy hogyan próbálja megoldani az adott szoftveres részt is tartalmazó problémát, aztán végigpróbálgatja az általa lehetségesnek gondolt problémákra az általa lehetségenek gondolt megoldásokat. Nem utolsó sorban minden ilyen próbálkozás egyben tapasztalatszerzési lehetőség, nem igaz?

A többi dolgot meg vagy ráfogja valamire vagy elmondja az igazat, mert senki sem szeret tapasztalatlan szakembernek látszani, jó, ha valami egyszerű embernek is érthető magyarázatot ad, hiszen tudjuk hogy az emberek milyen apró dolgokból képesek eldönteni egy kérdést :-) vagy akár egyenesen prejudikálni másokat...

 

...de ezt sem lehet tudni legtöbbször, mert ahogy a legtöbben nem látunk bele a "motorvezérlésbe", az autó vezérlőinek pontos működésébe, úgy nem igazán látunk bele mások fejébe sem :-) asszem.

 

ps. talán egy szakdolgozatnak elmenne :-) én is egy RS485-ön egymással beszélgető vezérlőből (MCU) álló lakásvezérlést csináltam szakdolinak, pedig csak pár lámpa, kapcsoló, mozgásérzékelő, csipogó, led, ajtó- ablak- érzékelő, hőérzékelő, kapumotor és egy fényérzékelő van a be és kimenetein :-))) és hogy örültek neki mikor "kimutattam", hogy mennyi energiát lehet megtakarítani azzal hogy magától kapcsolódnak ki a dolgok, milyen kényelmes hogy maguktól kapcsolódnak be a dolgok, és milyen biztonságos hogy este csipog, ha még nem zárkóztunk be :-))) boccs az off-ért.

Előzmény: _spyglass_ (54287)
citromheja Creative Commons License 2011.01.27 0 0 54335

Tegnap vettem énis ledeket otthonra és ezekre már azt mondta a az elektroboltos srác, hogy nem 1.5V/20mA-re kell méretezni, hanem 3V/20-xxmA-re. Kicsit furcsállom, de majd holnap behozom melóba és megnézem, hogy szeretik. :)

Zolysys Creative Commons License 2011.01.26 0 0 54334

Azért az a táp nem ily egyszerű...

 a normál LED ek 2 V ra nyitnak 2-100mA között

a kék és fehér általában 4V 5-x mA ig...

 

Előzmény: Xe3 (54333)
Xe3 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 54333

A LEDes világítás leggyengébb pontja mindig a tápegység. A LED nem fog tönkremenni, legalábbis nem egyszerre mind. A tápját viszont miniatür méretűre csinálják, hogy beleférjen a foglalatba, viszont nagy a feszültségkonverzió 230/12V, 230/5V, ezt nem tudom pontosan, de egy LED 1,5 V-os, viszont sorba kötnek pár sort. Szóval a félvezető elektronika szokott kipurcanni az áramingadozástól. Ez persze nem a 250V-ot jelenti, hanem a feszültségtüskéket, mint pl. mikor kihúzod a heggesztőtrafót a konnektorból :)

 

Előzmény: _Haszi_ (54321)
Xe3 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 54332

Azért az a konektor remélem jó vastag kábellel van behúzva a villanyórától!

Ugyanis az összes kikompoenzált meddő teljesítmény át fog rajta folyni. Azt nehéz kiszámolni, hogy mekkora pontosan ez a meddő teljesítmény, de pont annyi, amit meg akarsz spórolni, szóval a vezetéket is erre kell méretezni. Akárki, akármit mond, a legjobb, ha levágod róla a dugót, s közvetlenül az óra után kötöd az órából kijövő vezetékere, legalább 2,5mm2-es vezetékkel :)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Martinka. (54320)
gombfoci Creative Commons License 2011.01.26 0 0 54331

kell

Előzmény: gombfoci (54330)
gombfoci Creative Commons License 2011.01.26 0 0 54330

ez megvolt már? 

 

(A végén angol igéket kel begépelgetni... :-O)

 

Előzmény: Smíró (54329)
Smíró Creative Commons License 2011.01.26 0 0 54329

Én mindig vonzódtam az ilyen marhákhoz:-))) Ilyen poénokért érdemes élni szerintem többek között. Sajna kihalófélben van az ilyen "madár"...

Előzmény: BuNnY (54324)
Smíró Creative Commons License 2011.01.26 0 0 54328

Ez qqqqrva nagy:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: Martinka. (54316)
redgorog Creative Commons License 2011.01.26 0 0 54327

Amikor én akartam a tempomatot aktiváltatni Érden a PÉ-TA M6 nevű helyen, a sokadik zaklatásom után már az volt a kifogás, hogy nem lehet megcsinálni, mert bovdenes a gázpedálom (2.0 HDI). Na akkor eldurrant az agyam és mondtam az embernek ugyan mutassa már meg azt a bovdent!! Utána kicsit ciki lett neki a további beszélgetés!

Előzmény: _spyglass_ (54326)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.01.26 0 0 54326

Nem volt időföggő a számlázandó, aszondta 7500 és 0,5 - 2 óra között lesz a dolog.

Ezt így összesen sokalltam. :)

Meg azt, hogy ugyanez vonatkozik arra is hogy kiderítsék, a computer alkalmas-e rá egyáltalán.

 

Na de mindegy, már más úton vagyok és igazából annyi az igazi mondanivalója számomra az esetnek, hogy az ember minden egyes újabb mondatával húzta be a strigulát a kvázi "Nem értünk hozzá" kifejezés mellé. Egy olyat nem tudott mondani amitől megbíztam volna benne.

Előzmény: Martinka. (54306)
Martinka. Creative Commons License 2011.01.26 0 0 54325

A legvégén az utolsó ki fogja fizetni a 1xxxxft-ot a téglért? Vagy kapja a negatívot mert elállt  a vásárlástól? :))

Előzmény: BuNnY (54324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!