Keresés

Részletes keresés

GKPW Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58479

Természetesen küzdeni fogok az igazamért.

Rég volt már ilyen ügyem, hogy is van ez? Ha dispute-t nyitott, meddig társaloghatunk? Mi a következő lépés?

Előzmény: sjohn (58477)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58478

Az eBay felszámolja a magyar ÁFÁ-t? Azt hogy?

Előzmény: krisztike0000 (58476)
sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58477

...szerintem ne keseregj előre!...próbáld meg, nincs vesztenivalód....!

Előzmény: GKPW (58474)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58476

10% + 27% Áfa

Előzmény: Törölt nick (58475)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58475

Meg tudná valaki mondani, hogy az eBay számlán miért nem csak az eladás utáni 10%-os jutalék van felszámolva? Feltöltési díj, vagy egyéb igényelt extra szolgáltatás utáni díj az esetemben nincs, viszont a számlán kb. 12,7%-os díj van számlázva minden eladott termék ára és a szállítási díj után egyaránt. 

GKPW Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58474

Ez egy ideális világban talán működne, de félek, hogy az a rohadt buyer protection mindig a vevőnek kedvez. Sok olyan sztorit olvasok a neten, hogy a vevőnek egyszerűen csak nem tetszett a kapott termék, és egy "item not as described" panasszal visszaszerezte a pénzét.

 

Sajnos már nekem is volt olyan esetem, hogy a postai ajánlott levél nem érkezett meg, és az Ebay nem fogadta el a tracking numbert, mert az ő rendszere nem tudja követni. A posta honlapján meg csak annyi info volt róla, hogy elküldve a célországba. A pénzt visszakapta a vevő. Aztán pár hét csúszással mégis megkapta a csomagot. Ez akkor derült ki, amikor "tudakozódást" indítottam a postán. Szerencsére akkor a vevő újra kifizette a terméket. De most nekem nem tűnik korrektnek a vevő. Inkább arra gyanakszom, hogy trükközik.

Előzmény: sjohn (58472)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58473

Na igen... ez amúgy probléma, mert tudomásom szerint egy szállítási költséggel és kedvezménnyel lehet ezt csak megcsinálni, vagy legalábbis ezt nem tudom hogyan lehet beállítani.

Ha esetleg itt valaki tudja, megköszönném ha beírná.

Én ki szoktam írni a terméklapra, hogy kérjen a vevő kombinált számlát.

10 esetből 1-nél működik ez:) Néha visszarefundolom a különbözetet, de a gond ezzel az, hogy a jutalékot a teljes összeg után veszi le az Ebay. Mostanában úgy vagyok vele, ha nem ír a vevő akkor én is le...m.

Előzmény: SnAkE (58470)
sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58472

...akkor a válaszhoz csatold a feladóvevényt és kérd meg, hogy töltse fel valahová a kibontásról készített videót!...

Előzmény: GKPW (58471)
GKPW Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58471

Gondolom, nincs

Előzmény: sjohn (58468)
SnAkE Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58470

Köszi, ez megvan, tehát a termékeknél megjelenik, csak nálam úgy lenne logikus hogy ahol bejelölöm hogy legyen, ott akkor is alkalmazza ha más a szállítási költség az adott termékeknél, és a drágábbhoz adja hozzá a beállított összeget termékenként.

Előzmény: krisztike0000 (58469)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58469

Csak úgy fogja hozzáadni automatikusan a kombinált szállítási kedvezményt, ha ezt beállítod.

Ezt megteheted akkor amikor a termékfeltöltésnél beállítasz egy szállítási sablont és ott kipipálod a "Flat shipping rule" előtt a négyzetet, és értelemszerűen a díj megadásánál a 2. négyzetbe már a kedvezményes árat írod be.

vagy..

Be tudod állítani úgy is, hogy állandóan adja a kedvezményt, ne csak azokra a termékekre, ahol a sablont alkalmazod.

Ezt pedig így lehet:

My ebay- Account-lenyíló fülből kiválasztod a Site Preferences- Shipping Preferences- Offer combined payments and shipping (Yes)- Edit- és ott beállítod : Flat shipping rule.

Előzmény: SnAkE (58465)
sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58468

....video van a kicsomagolásról?...

Előzmény: GKPW (58467)
GKPW Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58467

Sziasztok! A következő problémám lenne.

Eladtam egy vevőnek 2db terméket. Az egyik történetesen egy üres doboz. A csomagolást természetesen megoldottam úgy, hogy az üres dobozba beletettem a másik terméket(jól becsomagolva), és az egészet még jól bebugyoláltam(hullámpapír, bubis fólia, széles ragasztószalag).

A vevő indított egy "dispute"-t, állítva, hogy csak a dobozt kapta meg. Én ezt nem akarom elhinni, mert tudom, hogy igen jól becsomagoltam. Követési szám van, de ez nem is igazán érdekes, mert tulajdonképpen elismerte, hogy megkapta. A feladóvevényen szerepel a súly, amiből látszik, hogy nem csak a doboz volt a csomagban.

Mi ilyen kor a teendő?

Megfordult a fejemben, hogy esetleg a vevő egy csaló, aki így szeretné megtartani a terméket, és visszaszerezni a pénzét is(1500usd).

Mit tudok vajon tenni? Félek, hogy a k...a buyer protectiont mellé állítják, és visszaadják neki a pénzt.

sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58466

Azaz van egy 12$ és egy 6$ szállítási költségű termékem, amit együtt megvesznek, akkor 12$+3$ lesz a vége?!

 

...csak ugyanarra a termékre vonatkozik a plusz darabonkénti 3 dollár....

Előzmény: SnAkE (58465)
SnAkE Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58465

Ezt a mindkettőhöz hozzáadódik dolgot nem értem. Akkor jobban jár ha külön külön veszi meg, nem? :-)

Előzmény: sjohn (58464)
sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58464

...mindkettőhöz hozzáadódik...csak és kizárólag ajánlva tudod feladni!...

Előzmény: SnAkE (58463)
SnAkE Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58463

2 kérdésem lenne szállítással kapcsolatban.

Ha van többféle szállítási költségem, és megadom azt hogy minden + termék 3$, akkor ugye a választott termékeknél a drágábbik szállítási költséghez fogja hozzáadni a + 3$-t?

Azaz van egy 12$ és egy 6$ szállítási költségű termékem, amit együtt megvesznek, akkor 12$+3$ lesz a vége?!

 

A másik kérdésem ha nem ajánlva adom fel a terméket, akkor nem lehet követni, azaz nagyobb eséllyel tűnhet el a postán, amit rajtam vernek le ebayen (paypalon), és én nem kapok semmi kártérítést!?

És gondolom hiába kötöm ki ezt leírásban hogy csak akkor válassza ha ezt bevállalja hogy van ez a kockázata, akkor is rajtam csattan az ostor.

.:(gabor):. Creative Commons License 2016.10.31 0 0 58462

Normál leveleket nem. Ma szombat van.

Előzmény: foveon (58461)
foveon Creative Commons License 2016.10.31 0 0 58461

a mai nap sztetek van magyar posta, marmint hoznak ki ma levelet?

 

 

 

radikál Creative Commons License 2016.10.30 0 0 58460

"... a caseval mennyivel vagyok elorebb, plane ha minuszolom? o meg nem ertekelt engem (legtobb elado ertekel mihelyst megtortent a vasarlas vagy feladta a cuccot)."

 

Sosem értékelek előre eladóként a rengeteg rosszindulatú és vagy vakegér vevő miatt.

Mesélhetnék olyan sztorikat...

 

Case mindenképp.

Az, hogy ő mit értékel ne érdekeljen mert csak pozitívot adhat.

Negatív meg a legvégén.

Ilyenkor mindig arra a pillanatra gondolj amikor kibontottad és a csalódás ért.

Nem fogsz habozni!

Előzmény: foveon (58459)
foveon Creative Commons License 2016.10.30 0 0 58459

264 ertekelese van, 2006-ota tag, meg a kis csillagjai is mind 5-osek.

nezegettem a kepeket amiket feltett, bar eleg rosz minosegu, mobillal keszult es sotetek, de ha nagyon kinagyitom es ugye tudom hol kell keresni igy latszik ott is a tores. ez nem zavarna ha mukodne, de egy bekapcsolast birt, vissza mar nem huzta az obit es semmilyen eletjelenseget nem mutat (a ledjenek kellene mutatnia a toltottseget, elem behelyezeskor es be/kikapcsolaskor, de semmi, uj elemmel sem). meg persze az elemtarto fuli is le vannak torve es ahogy hallom csorog belul meg valami alkatresz, a felso lap rogzito fule, tipikus hiba hogy ez letorik ennel a tipusnal szetszedeskor.

 

a caseval mennyivel vagyok elorebb, plane ha minuszolom? o meg nem ertekelt engem (legtobb elado ertekel mihelyst megtortent a vasarlas vagy feladta a cuccot).

 

 

 

Előzmény: radikál (58458)
radikál Creative Commons License 2016.10.30 0 0 58458

Negatív az alap ezekután BÁRMIT is csinál vagy mond.

Ha van ilyen ingyenes PP visszaküldésed (én speciel még sosem próbáltam) akkor nyugodtan vedd igénybe azt is, had kapja vissza a lomját.

Itt nem az összeg a lényeg hanem az elvek.

 

Case-t nyitni rá azonnal.

Előzmény: foveon (58456)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.10.28 0 0 58457

Azt is érdemes megnézni, hogy hány pozitívja van. Mert hacsak egy.......

 

Egyébként gondolkodás nélkül negatív. Nem kell félned a bosszúnegatívjától.

Előzmény: foveon (58456)
foveon Creative Commons License 2016.10.28 0 0 58456

most kiprobaltam fris elemmel, teljesen halott obit kitolja aztan annyi, meg se nyekken. van masik ugyanilyen darabom, igy tudom hogyan kell mukodnie. azaz eladott egy hibas torott darabot es odairta hogy jo. azt nem ertem 100% pozitivval, 1 fontert bevallal egy negat?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: t.lantos (58455)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.28 0 0 58455

Jogos, ertheto, de sajnos ez van.

 

Előzmény: foveon (58454)
foveon Creative Commons License 2016.10.28 0 0 58454

igazabol en egyik fuvart se szeretnem fizetni hisz nem a vetear (1 font) a koltseg hanem a fuvar. arrol meg nem en tehetek, hogy atvert.

 

 

Előzmény: t.lantos (58453)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.28 0 0 58453

Volt olyan a pp-nel, hogy a visszafuvart evente 5x kifizetik neked.

Az lenne a legjobb megoldas.

Mert sajnos ilyen esetben mindig azt mondjak, hogy kuldd vissza, az meg meg tobbe lesz.

Előzmény: foveon (58451)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.28 0 0 58452

Koszonjuk az ertekes eszrevetelt, idiota.

Előzmény: tibor200 (58449)
foveon Creative Commons License 2016.10.28 0 0 58451

adjatok tanacsot: vettem egy kis kompakt filmes fenykepezogepet angliabol. ipse 100%-os. leiras szerint hasznalt de jo allapotu (In good condition. Including bag). kepeken semmi kulonos nem latszik a gep rendben van. az ara eleg jutanyos volt mert egyeduli licitalokent 1 egesz fontert megnyertem.

namost megerkezett a gep. vegig van repedve az elolapja (ezt nem is ertem hogy sikerult mert eleg massziv, talan szetszedtek mert a csavarfejeken latszik hogy hozzanyultak). ez a repedes a kepeken nem latszik mert egyben van az egesz csak kozelrol nezve lathato hogy ott mar kette valt az anyag. az elemtarto fedelen levo kormok mind le vannak torve igy az csak lifeg, max szigszalaggal lehetne helyen tartani (csak ott meg pont utban van a pant). nyilvan a kepeken ez se latszik hisz lecsukott elemfedel ajtoval fenykepezte le.

momentan elemem nincs, meg nem tudtam kiprobalni. de az objektiv gyuruje korul is van valami gyanus feher ize (van ugyanilyen masik gepem es azon nincs ilyen es nem is latszik gyarinak).

azt mar nem is mondom hogy jo budos az egesz.

 

a lenyeg nem is az ara, hisz egy font nem sok, de a fuvar 13font volt. nem lenne gond ha rendben lenne a cucc. ez igy nekem nem franko, mit lehet csinalni?

 

 

Savanyuhas Creative Commons License 2016.10.28 0 0 58450

Most olvastam, hogy a Turbo Listen 2017 Jan 1-vel megszűnik. Ti milyen feltöltő progit használtok? inkFrog tetszik, de fizetős. FileExchange meg használhatatlannak tűnik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!