Keresés

Részletes keresés

Pó apó Creative Commons License 2010.12.17 0 0 337

Sziasztok, megjöttem, a felét nem csináltam meg a tervnek, de a saját hibánból, nem is vagyok rá büszke,  lelazultam, sajnos kényelmesre vettem, meg ahol gond volt a sörrel, azt töröltem... Márpedig Pápuán meg vannak hülyülve, sok helyen nincs sör, vagy ha van horror ár, nehogy a helyiek berúgjanak, ezért a helyiek nem sört isznak (amúgy sem nagyon, mert az nekik alaphelyzetben is drága), hanem a gagyi becsempészett-előállított töményeket. Éljen.

Ellenben WL a király, Ambonban sokan, Kei-n mindenki ismeri, helyiek, plusz az a pár turista, aki épp ott van. Én meg fürödőztem a népszerűségének a fényében, hogy én már láttam is ŐT, színről színre. 

 

Ami volt: Jayapura (Sentani), Baliem vögy, Manokwari, Ambon, Seram, Kei és Jakarta és mellette a sokkal jobb Sorong.

 

Látom leveleztek Borobudurról: sokáig le volt zárva, a Merapi (az esők miatt sáros) hamuja tök beborította, de most már azt hiszem látogatható. Meg közben kitört a  Bromo is,  de ezt csak utólag hallottam, mert az nekem tavaly volt.

 

W.L. Creative Commons License 2010.12.15 0 0 336

Air Asia megint akciozik, erdemes most ranezni!

 

En most vettem egy returt KL-bol Jakartaba aprilisra 96 RM-ert (kb 6300 Ft).

Ez illetekkel, de kaja es becsekkolt poggyasz nelkul volt.

W.L. Creative Commons License 2010.12.11 0 0 335

Ennyi idobe siman belefer 2-2 ejszaka mindket varosban.

Prambanan a Yogya es Solo kozti ut menten van, tehat mindket varosbol ugyanugy elerheto, bar Yogyahoz esik kicsit kozelebb.

Ha ott is megszalltok, akkor esetleg fizessetek be egy Borobudur-Prambanan kirandulasra, es eloszor Borobudurhoz megy, utana Prambananhoz. Utobbinal csak a fo templomcsoportra eleg az ido, de ha megneznetek a tobbit is, ott bucsuzzatok el a tarsasagtol, maradjatok tovabnb, aztan vissza Yogyaba egyenileg! Vagy helyette tovabb Soloba, cuccot magatokkal hozva.

Mindket varos maga is meger 1-1 napot. Solobol a mar emlitett templomokat ne hagyjatok ki, gyonyoru kornyeken vannak!

Bromo Solohoz esik kozelebb, es ott 1 ejszaka is eleg tobbnyire.

 

Előzmény: mgesa (334)
mgesa Creative Commons License 2010.12.04 0 0 334

Egyébként kb úgy gondoltuk, hogy Yogya-Solo-Bromo-Surabaya-Sulawesi lesz, csak Javan nem tudom még, hogy hol mennyit, mert úgy 8-9 napunk lenne ott.

Előzmény: mgesa (333)
mgesa Creative Commons License 2010.12.04 0 0 333

Szia!

 

Mi is most nézegetjük jövőre esetleg Indonéziát, a honlapodat is átböngésztem már. Amit írtál, mármint, hogy Solo esetleg jobban bejönne, mint Yogya: mi is gondoltunk erre, de Prambanan és Borobodur Soloból is jól elérhető? Vagy ezekhez mindenképp érdemesebb Yogyaban megszállni?

 

 

Előzmény: W.L. (331)
W.L. Creative Commons License 2010.12.03 0 0 332

Ja, es ha lenne 4 napotok Javara, akkor erdemes Solobol a Ceto es Sukuh templomokhoz is elkirandulni - esetleg atturazva toluk Tawangmanguba festoi hegyi tajakon at (3-4 ora).

Tovabbi 3 nappal hozzaadhatnatok Bromot, visszarepulve Surabayabol.

Ez a 4-7 nap siman uberelne barmit amit ugyanannyi ido alatt Malajziaban csinalhatnatok.

Szerintem ott latnivalok tekinteteben csak Penang es Melaka "kihagyhatatlan".

Előzmény: W.L. (331)
W.L. Creative Commons License 2010.12.03 0 0 331

Egyetertek - Borobudorhoz oda kell erni nyitasra!

Prambanannal pedig erdemes a fo Siva templomcsoporton tul a kiesobb templomokat is megnezni - ezekkel akar egy egesz napot ki lehet tolteni, es nagy reszuknel egy arva turista sem lesz.

En yogya melle nagyon ajanlanam meg Solot legalabb egy egynapos kirandulasra - 2 palota is van ott, nem turistas, es sokaknak jobban tetszik Yogyanal. Nekem is, olyannyira, hogy inkabb megszallnek ott, es Yogyat ejtenem meg egynapos kirandulassal! Az Air Asia Soloba is repul.

Előzmény: alicoins (329)
neomedia Creative Commons License 2010.12.03 0 0 330

kosz

Előzmény: alicoins (329)
alicoins Creative Commons License 2010.12.03 0 0 329

nyáron voltam Yogyakartaban. Onnan könnyen elérhető Prambanan és Borobudur. Igaz túrístás, de ha reggel megy az ember, akkor kevesen, kevesebben vannak. Borobudurba nyitásra mentem, akkor tényleg kevesen voltak. nagyon szép képeket lehet csinálni embertömeg nélkül. Prambananba előző nap du-n mentem, akkor ott többen voltak.

ha van idő, akkor érdemes elmenni a Dieng fensíkra. Ez is megközelíthető Yogyaból. ott van az egyik legősíbb buddhista szentély, ill. egy vulkán magasodik mögötte. A táj is eszméletlen ahol az út visz odafelé.

W.L. Creative Commons License 2010.11.22 0 0 328

Az Indoneziaba keszuloknek is erdekers lehet az Air Asia uj, februarban indulo de most meg olcson foglalhato Parizs-KL jarata.

Parizsban az ORY repteret hasznaljak, ahova toilunk kozvetlenul repul az Easyjet.

En most vettem egy utra KL-Parizs jegyet tax, kaja es 20 kilo poggyasz hozzaadasaval egyutt 40 ezer forintert!

döme71 Creative Commons License 2010.11.16 0 0 327

Sajnálom. Kora ellenére  januárban még igen gyakran nézegette kedvenc Mandarin halait a környező vizekben....no és igen erős kézzel irányította a "alattvalóit"...egyébként nagyon kedves, érdeklődő,nagylelkű vendéglátó volt. Anno járt Budapesten is...

Előzmény: W.L. (326)
W.L. Creative Commons License 2010.11.15 0 0 326

Most olvastam a TT-n, hogy meghalt Des Alwi, "Banda kiralya".

Eddig o monopolizalta ott a turizmus zsirosabb agazatait (hotel, buvarcenter), meglatjuk, beindul-e a szabadverseny nelkule.

Meg esetleg a "szabad rablas" is - allitolag o fogta ott vissza a dinamitos halaszatot is...

DR. ECK Creative Commons License 2010.11.04 0 0 325

Köszönöm nagyon szépen, jó utazást!

Előzmény: W.L. (324)
W.L. Creative Commons License 2010.10.27 0 0 324
Termeszetesen egy iranyba.
Előzmény: DR. ECK (323)
DR. ECK Creative Commons License 2010.10.21 0 0 323
Ezek retúrárak vagy egy irányba? Jó lenne tudni, mielőtt összeállítom az útitervet :)
Előzmény: W.L. (319)
alicoins Creative Commons License 2010.10.20 0 0 322
wow. ez tényleg szép. jó utat hozzá. a könyveidet közben én is beszereztem innen-onnan :)
Előzmény: Pó apó (317)
W.L. Creative Commons License 2010.10.19 0 0 321
Ambonbol Keire most 3-4 legitarsasag is repul - lasd a honlapomon (east-indonesia.info). A legolcsobb tobbnyire a Wings, de ez persze valtozo.
Előzmény: zahnstein (316)
W.L. Creative Commons License 2010.10.19 0 0 320
Izgulhatsz is mert ez szerintem nagyon feszitett es szinte biztos, hogy ki kell majd hagyni belole par helyet. De ha megsem, akkor 1 honap alatt szinte "mindent" latnatok! ;-)

Apropo en ma repulok Fidzsire es holnap onnan Kiribatira, tehat ne nagyon varjon tolem gyors valaszokat senki....
Előzmény: Pó apó (317)
W.L. Creative Commons License 2010.10.19 0 0 319
Jakarta-Ambon 650ezertol felfele, 800-900ezer korul tobbnyire siman kaphato 2-3 nappal indulas elott is. Mondjuk pl karacsony korul lehet tobb. Ambon-Kei 500ezer es 1 millio kozt. Igazan nem "kell" elore foglalni, es nagyon elore tobbnyire nem is olcsobb. Ha toltenetek par napot Javan Maluku elott, nyugodtan megveheted a jegyeket ott.
Előzmény: DR. ECK (315)
aagica Creative Commons License 2010.10.19 0 0 318
Jó kis útiterv. :)
De ha hazajöttél, húzz bele a könyvírásba, idén karácsonyra elsütöm még egyszer a Szumátrát, de jövőre már gyanús lenne. :)
És ha megjelenik a szír könyv, szólj, szeretnék egyet.
Előzmény: Pó apó (317)
Pó apó Creative Commons License 2010.10.19 0 0 317
1 h Jakarta 2 k Jakarta-Jayapura 3 sze Jayapura, Sentani, amíg a repcsire várunk Wamenába 4 cs Jayapura-Wamena 5 p Wamena 6 sz Wamena 7 v Wamena 8 h Wamena-Jayapura,  9 k Jayapura-Manokvari(vagy a hajó 2/1) v. repcsi   10 sze (Jayapura-Manokvari Hajó 2/2),vagy már Manokvari 11 cs Manokvari  Arfak hegység vagy Lemenni Ransiki-be, onnan út szintén Anggi tavakhoz 12 p Manokvari , Annggi tavak  13 sz Senapi - Kebar völgyek  14 v Manokvari mindeféle 15 h Manokvari-Ternate hajó 2/1 16 k Manokvari-Ternate hajó 2/2 17 sze Ternate,  18 cs Ternate,  19 p Ternate  20 sz Tidore, egy-v. két nap,  21 v Tidore, 22 h Halmahara-ra átmenni,  23 k Galela, Telaga Paca 24 sze Vissza Ternate-re. 25 cs Ternate. Szigetkörüli 26 p Ternate-Ambon,  27 sz Ambon 28 v  Lei Timur 29 h Egynapos tura Haruku. 30 k Saparua 1 sze Leihitu 2 cs Seram,  3 p Seram,  4 sz Banda  5 v Banda, 6 h Banda,  7 k Ambon -Kei (Tual),  8 sze Kei 9 cs Kei, 10 p Kei 11 sz Kei- Ambon-Jakarta-Bogor  12 v Bogor-Jakarta 13 h Bogor 14 k Bogor-Jakarta- és haza érk Bécs 

Ez a tervezet, remélem nem fog hülyén kinézni, ha megnyomom a Mehet gombot.

A feleségemmel megyek,  nincs kibúvó, világosan megmondta. 

aagica, amaszat: lesz belőle könyv, bele akarom venni az előző évi Jawa, Borneo, Celesz (Kaminatan,. Sulawesi) Bali-t , úgyhogy az még idő lesz.

Kapják meg Karácsonrya mind újra a Szumátrát, és meg van oldva.

Most egy szir útikönyv van készülőben, tavaszra készen lesz, ha igaz.

Juj,de izgulok!

Előzmény: alicoins (313)
zahnstein Creative Commons License 2010.10.19 0 0 316
CGK-AMQ retúr kb 1.5 idr, vagy több.
AMQ-LUV meg trigana
nézd meg a sriwijayát, garudát, bataviát, lion airt
Előzmény: DR. ECK (315)
DR. ECK Creative Commons License 2010.10.19 0 0 315
Kedves "indonézek" :)

Lenne egy kérdésem, amire sehol nem kapok egyértelmű választ.

Kb. mennyibe kerül nagyságrendileg egy repjegy jakarta és maluku (Kei-re mennék) között, ill. mennyivel előtte kell/lehet foglalni?

Esetleg néhány rep.társaságnak is nagyon örülnék, és ez sok embernek hasznos infó lehet. Köszönöm!

aagica Creative Commons License 2010.10.18 0 0 314
Csatlakozom. :)
Lesz új könyved idén karácsonyra? Tavaly a Szumátrát kapta a férjem, sőt, a barátnőm férje is (a barátnőmtől, nem tőlem:)).
Előzmény: amaszat (312)
alicoins Creative Commons License 2010.10.18 0 0 313
az útvonalat lehet tudni nagyjából előre? kivel mész most?
Előzmény: Pó apó (311)
amaszat Creative Commons License 2010.10.18 0 0 312
Könyvet is kérünk róla! :-D
Előzmény: Pó apó (311)
Pó apó Creative Commons License 2010.10.18 0 0 311
Köszi az érdeklődést, okt 31-én indulok, kész a pontos útiterv is, és ahogy írtad, nagyjából, lévén Jakartáig megvan a repjegy, onnan majd kialakul. Ha megjöttem, (dec,. 14 elvileg) felteszem ide, hogyan sikerült.
Előzmény: alicoins (310)
alicoins Creative Commons License 2010.10.16 0 0 310
Pó apó! mikor indulsz Pápuára? megvan a végleges, és pontos útiterv, nagyjából?
Pó apó Creative Commons License 2010.10.15 0 0 309

Így van, mindenképpen Szumátra!

 

Előzmény: W.L. (308)
W.L. Creative Commons License 2010.10.15 0 0 308
Szumatra!

Az van legkozelebb Malajziahoz, es tobb varosaba is repul olcson az Air Asia.
Hatalmas sziget es bovelkedik termeszet szepsegekben, plusz hagyomanyos kulturakban is.
3 het alatt bejarhatnak Eszak es Nyugat-Szumatra tartomanyokat Medan es Padang kozott - mindket varosba repul az Air Asia, igy erkezhetnek az egyikbe, vissza a masikbol.
Előzmény: Nad_g (307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!