Keresés

Részletes keresés

szerelő12 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 21675

Kimegy háziorvosnak,nálunk van rá példa,sajnos.

Előzmény: mrduckhead (21674)
mrduckhead Creative Commons License 2018.01.09 0 1 21674

Sajnos téged egy olyan doki vizsgált,aki kiszolgálja a mostani rendszert.(vagyis:csontig benyal nekik).

Az ilyenek törvénysértést követ el,és ezt büntetni kellene.De majd idővel majd felelőségre vonják az ilyet,embernek nem nevezhető valamit.Kitartás.

 

Előzmény: tecumama1 (21672)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.09 0 1 21673

Judit59!

Kivételes rokkantsági ellátás benyújtáshoz szükséges iratok 

A kivételes rokkantsági ellátás az e célra rendszeresített adatlap és
a) a keresőtevékenység megszűnése esetén a megszűnés időpontját igazoló okiratok vagy annak másolatai,
b) ha a kérelmező nem rendelkezik hatályos komplex minősítéssel, a háziorvosi beutaló és az egészségi állapotával kapcsolatos dokumentumok vagy ezek másolatai,
c) a különös méltánylást igénylő körülményei igazolásához szükséges dokumentumok vagy ezek másolatai
benyújtásával kérelmezhető.

 

http://www.kormanyhivatal.hu/hu/dok?source=15&type=407#!DocumentBrowse

 

ADATLAP a kivételes rokkantsági ellátás igényléséhez 

Előzmény: judit59 (21671)
tecumama1 Creative Commons License 2018.01.09 0 1 21672

Sziasztok, szia Tamás!
Nos, ma megkaptam majd egy hónapot várva az eredményt, siralmas.
20%.
A leleteim alapján a betegségeim fele nincs beleszámítva, az sem, hogy
csak a fél szememre látok.:(
Még ma megírom a fellebbezést, és nyújtom is befelé a II. fokúra.
Nem veszik ugyan figyelembe, de addigra 3 -4 újabb leletem lesz, mind
a jelenlegi állapotom miatt!
Tudom, erre nem lehet majd hivatkozni, de el fogom vinni!
Egyszerűen felháborító, hogy szemezgetett a leletek között , és a legkisebb %-ot adóakat beleírta, konkrétan 3-at, a többire rá sem hederített.
Egy orvosnak ekkora hatalma van az emberi sorsok felett?
Simán visszaküldene állandó 180/100 vérnyomással,szinte  jobb kéz, és bal láb nélkül, mert használhatatlanok, se ülni, se állni nem bírok 8 órát, a monoton munkavégzés kizárt, és szigorú gerinckímélet, mindenféle terhelés kerülése mellett.
Mondjátok, hol van egy ilyen hely, mert rögtön jelentkezek, ahol semmit nem kell csinálni.:(
Természetesen az itteni Rehab. munkahely már várna, mennék is, 4 órában, de többet, főleg bejárást nem bírom fizikailag, nem beszélve a 3 műszakról..
Ehhez viszont kellene a 40%. :(

Előzmény: Komenda Tamás (21641)
judit59 Creative Commons License 2018.01.09 0 1 21671

 Kedves Beteg Társaim !

 

A segítségeteket kérem... nem találom a netten a kiviteles rokk. ellátás nevezetű nyomtatvány, le szeretném tölteni... kérem segítsen az aki most intézi vagy tud valamit.

Az esedékes felülvizsgálatom 2019 májusban lesz,  ha most én be adom, megint be hívnak vizsgálatra , vagy csak az eredményt közlik és nem kell mennem sehova?

 Továbbá azt szeretném kérdezni ha magán úton , vagy peres eljárás keretében  az igazságügyi orvos szakértő tud e   szakvéleményt adni , mondjuk a 2006, vagy 2010 állapotomról orvosi  papírok alapján? Üdv: Judit

 

valerya Creative Commons License 2018.01.09 0 1 21670

Én Borsodi vagyok. Nekem fél évet csúszott a felülvizsgálat. Majd hívnak. Nem kell tenni semmit.

Előzmény: Szofi66 (21668)
AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.09 -1 0 21669

Megkérdezhetem milyen betegségekre kaptál 50%-ot? Persze csak ha nem túl intim a kérdés.

Szerencséd volt, mert ha csak 1%-al kevesebbet adnak, akkor buktad volna még az EGYT-t is.

Előzmény: bandolesa (21654)
Szofi66 Creative Commons License 2018.01.09 0 1 21668

Nem tudom, van-e Borsod megyei köztetek? Férjemnek november 25-én járt le a 3 év,még nem kaptunk "behívót". Ugye, nem nekünk kell lépni?

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.08 0 0 21667

 Az Alaptörvény  rendelkezései szerint:

 

"T) cikk
(3) Jogszabály nem lehet ellentétes az Alaptörvénnyel.

„XV. cikk (1) A törvény előtt mindenki egyenlő. Minden ember jogképes.

(2) Magyarország az alapvető jogokat mindenkinek bármely megkülönböztetés, nevezetesen faj, szín, nem, fogyatékosság, nyelv, vallás, politikai vagy más vélemény, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési vagy egyéb helyzet szerinti különbségtétel nélkül biztosítja.”

„XIX. cikk (1) Magyarország arra törekszik, hogy minden állampolgárának szociális biztonságot nyújtson. Anyaság, betegség, rokkantság, fogyatékosság, özvegység, árvaság és önhibáján kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén minden magyar állampolgár törvényben meghatározott támogatásra jogosult.

(2) Magyarország a szociális biztonságot az (1) bekezdés szerinti és más rászorulók esetében a szociális intézmények és intézkedések rendszerével valósítja meg.”

 

"Egyes élethelyzetekre, így rokkantság esetére is, törvényben meghatározott támogatást kell működtetnie az államnak.

Ilyen támogatás a megváltozott munkaképességű személyek ellátása. Ennek a feltételeit közvetlenül nem az Alaptörvény, hanem az Mmtv. határozza meg. Az Mmtv. szabályai értelmezésre szorulnak egy-egy konkrét tényállás tükrében. Az Alaptörvény XIX. cikk (1) bekezdésében megfogalmazott esetre (rokkantság) szól. Megállapításának és folyósításának törvényben rögzített feltételei vannak."

 

Előzmény: mrduckhead (21643)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.08 0 0 21666

Aki ebben a cipőben jár, az tudja, mit jelent ezekből az apró forintnyi ellátásokból kifizetni a szükségeseket.  A nyugdjkorhatár felemelésével együtt  elég nagy csapás! Megéljük vajon nyugdíjas éveinket?És ha igen, milyen állapotban és anyagi körülmények között?
A még meglévő kis tartalékok elfogynak egyszer és a családtagoknak, ismerősoknek  sem könnyű az életük, hogy segítsenek.   Mindenki tudja, hogy ebből NEM LEHET MEGÉLNI! Gyógyulni meg egyáltalán!
Eddigi  változtatásoktól   lényeges helyzet javulás nem következett be!

Előzmény: Törölt nick (21664)
bandolesa Creative Commons License 2018.01.08 -1 0 21665

Általában 30 naptári nap. Hétvégével együtt. Persze kicsit tolódhat,ha sok az igény.

Előzmény: Komenda Tamás (21661)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.08 0 0 21664

 "a probléma inkább az ellátásra való jogosultságot szabályozó feltételrendszer szigorával és az ellátás mértékével van." Így van!

Előzmény: szerelő12 (21663)
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 21663
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 21662

Tamás!

 

Az államigazgatási eljárásban,az ügyintézési határidőbe nem számít bele,a munkaszüneti nap,és

az ünnepnap sem.

Előzmény: Komenda Tamás (21661)
Komenda Tamás Creative Commons License 2018.01.08 0 0 21661

1 hónap munkanap vagy sima nap?

Előzmény: bandolesa (21654)
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21660

Szívesen.

Előzmény: AmazingGecko (21659)
AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21659

Köszönöm a válaszaitokat! Hasznosak voltak.

szerelő12 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21658

A Nyugdíjbiztosító, szerintem,mert a Nyugdíjfolyósító nem foglalkozott

ilyesmivel.

Előzmény: bandolesa (21656)
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21657

2014-ben, rehabilitációs szakigazgatási szerv volt,a mostani jogelődje.

Félre ne értsd,nem kötekedni akarok.

Előzmény: bandolesa (21656)
bandolesa Creative Commons License 2018.01.07 -1 0 21656

2014- év elején még a Nyugdíjfolyósítónak kellett beadnom,és komplex vizsgálat sem volt!

Előzmény: szerelő12 (21655)
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21655

Nem a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságnál kell beadni a kérelmet,

jelenleg a Kormányhivatalnál kell előterjeszteni az igényt.

És ők továbbítják,az igénylést a Családtámogatási és Társadalombiztosítási

Főosztályának,azon belül az elsőfokon eljáró rehabilitációs orvosi bizottságnak.

Akik elvégzik a vizsgálatot,rokkantsági járadék ügyben.

Szakhatósági állásfoglalást kap majd.

Komplex minősítést végző 1.fokú szakértői bizottság

ÖSSZEFOGLALÓ VÉLEMÉNYE a megváltozott munkaképesség

minősítéséről, illetve a megváltozott munkaképességű személyek ellátásának

megállapításához.

Jelenleg ez a joghatályos szakhatósági eljárás.

Előzmény: bandolesa (21654)
bandolesa Creative Commons License 2018.01.07 -1 0 21654

Én ezzel indítottam,de megkaptam azt,hogy 25-éves korom előtt keletkezhetett az egészségkárosodás-így szertepel a bizottsági leleten:-valószínű 25-évbes kora előtt a megrokkanás.-

De csak 50%-ot kaptam,tehát hiába mondta ki, ha a 70%-nem lett meg...

 

A Nyugdíj biztosítási Igazgatóság-Kormányhivatal,bemész és kérsz egy rokkantsági járadék igénylő lapot! Ennyi.-

Utána háziorvos,ír egy összefoglaló véleményt rólad,addig te minden leletet beszerzel 3-hónapnál nem régebbit!

 

Ha ezek megvannak beadod az igénylőlapot a háziorvosi véleményt és az összes leletet a Nyugdíjbiztosítónak,ahonnan az igénylőlapot hoztad!

 

30-nap múlva hívnak,ez nem komplex vizsgálat-1-orvos és 1-asszisztens lesz. KB-20-percet leszel bent! Utána hazaküldenek,és újabb 1-hónap múlva kapod meg a választ postán.

 

Ja és a rokkant járadékosnak jár Erzsébet utalvány és prémium, mert ez nyugdíjszerű ellátás!!!

 

Előzmény: AmazingGecko (21651)
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 21653

Be lehet adni az igényt,feltéve hogy hitelt érdemlően bizonyítani tudod,

hogy D-kategóriásnak minősülsz.

Úgy,ahogy bemásoltad az Mmtv-vény-ben szerepel.

De,ahogy írod,egyt-n vagy.

Előzmény: AmazingGecko (21652)
AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.06 0 0 21652

Rosszul írtam, Rokkantsági Járadék akart lenni.

Nekem jövőre lesz a következő felülvizsgálat. Addig nem tehetek semmit?

AmazingGecko Creative Commons License 2018.01.06 -1 0 21651

Sziasztok!

 

Aki EGYT-t kap, annak van-e lehetősége, hogy EGYT helyett rokkantsági járulékot kapjon? Ha igen, hogyan és mi módon?

Nyilván bizonyítania kell, hogy a betegségei 25 éves kor alatt keletkeztek, de hogyan tovább, egyáltalán hogy kell elindulni?

 

A rokkantsági járulék sem nagy összeg, január 1.-től havi 36.365 ft. De mégis csak majdnem 10 ezerrel több az EGYT-nél!

 

 

"Rokkantsági járadékra az jogosult, aki a 25. életéve betöltése előtt keletkezett egészségkárosodása legalább 70 százalékos mértékű és nyugellátásban, baleseti nyugellátásban, megváltozott munkaképességű személyek ellátásban nem részesül. (Vagyis a rokkantsági járadék NEM folyósítható együtt a rokkantsági ellátással.)

 

2016. január 1. napjától módosultak a rokkantsági járadékról szóló 83/1987. (XII. 27.) MT rendelet (Rendelet) előírásai. 2016. január 1-től a rokkantsági járadékra való jogosultság megállapításához nem 80 százalékos mértékű egészségkárosodás, vagy teljes munkaképtelenség, hanem a 25. életév betöltése előtt keletkezett legalább 70 %-os mértékű egészségkárosodás fennállása szükséges.

A Rendelet változása folytán az a személy is jogosultságot szerezhet rokkantsági járadékra, akinek 2012. január 1-je és 2015. december 31-e között a rokkantsági járadék iránti igényét azért utasították el, illetve a járadékra való jogosultságát azért szüntették meg, mert az egészségkárosodása nem érte el a 80 százalékos mértéket, vagy nem minősült teljes munkaképtelennek, feltéve, hogy a 25. életév betöltése előtt keletkezett egészségkárosodása legalább 70 %-os mértékű. A jogosultság megállapításához újabb orvosi vizsgálatra nincs szükség, ha a 25. életév betöltése előtt keletkezett legalább 70 százalékos mértékű egészségkárosodását igazoló - a rehabilitációs hatóság, vagy a jogelődje által kiállított – szakvélemény/szakhatósági állásfoglalás érvényes.

A rehabilitációs hatóság, vagy a jogelődje által kiállított szakvélemény/szakhatósági állásfoglalás a soron következő felülvizsgálat időpontjáig minősül érvényesnek.

A 70 %-ot elérő egészségkárosodás esetén új rokkantsági járadék megállapítására legkorábban 2016. január 1-jétől kerülhet sor.

Nem akadálya a rokkantsági járadék megállapításának, ha az igénylő fogyatékossági támogatásban részesül, illetve, ha az igénylő után családi pótlékot folyósítanak, továbbá az sem, ha a kérelmező munkaviszonyban, egyéb munkavégzésre irányuló jogviszonyban áll.

A rokkantsági járadék megállapításának nem feltétele, hogy az igénylő szolgálati időt szerezzen."

szerelő12 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 21650

Magyarország ma: Valós történetét írok le.

Adott egy 15-éves lány,apját nem ismeri,

születésétől fogva.Édesanyja 6-hónapos

korában súlyos betegséget kap, önmagát

ellátni képtelen.A nagymama lesz a gyámja

a gyermeknek.Jelenleg középiskola első

évfolyamán tanul a gyerek.A nagymama

jelenleg 78-éves, töretlenül teszi a dolgát.

Ösztöndíjat igényelnek, mivel négyegész

átlagú a tanulmányi eredménye a gyereknek.

Az osztályőnöke mulasztása miatt,nem

állapítanak meg számára ösztöndíjat,

ezért a nagymamát okolják,aki minden

bekért dokumentációt rendelkezésre bocsátott

az o.f-nek.

Kijelentik,hogy egy pedagógus soha nem hibázik!!

És ezt a nagyi vegye tudomásul!

2018-év Magyarországa!

 

szerelő12 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 21649

Nem,mert arra hivatkoznak,hogy egy ország belügyeibe nem avatkoznak bele.

Legcélszerűbb,ha 2012-veszik alapul,mert kevesebbet kell adni.

Ráadásul az E.U-anyagilag támogatta a kormányt,a rokkantsági rendszer

átalakításához.

2008-óta nem emelkedik a családi pótlék,EGYT,stb.....

Megkülönböztetik a gyermekteleneket,az 1 gyermekes családokat.

De az egyedülálló embereket is.

Közel 180000-beteg került ki,2012-óta a rokkant rendszerből,

nem visszaminősítették,kirakták őket!

Nincs érdek képviseletünk,sajnos!

Ki vagyunk szolgáltatva!

 

Előzmény: mrduckhead (21648)
mrduckhead Creative Commons License 2018.01.06 0 0 21648

Ezzel tisztábban vagyok,hogy a cél az,hogy a leszázalékolt emberekel ne foglalkozanak.A cél egyértelmű:nyomorba taszítani őket.

Én csak arra voltam kíváncsi,hogy mi alapján rögzítették a 2012-es alapbért a mostani 2018-as évhez képest?Hogy ez nem jogellenes,hogy 2018-as minimálbérhez viszonyítva a 93 ezer forintos alap bér van?

Értem,hogy a jogalkotok így akarták.(szándékosan)

De ez valamilyen szinten nincs az emberi jogok ellen?Nem vagyok nagy jogszabályértő.De nincs olyan paragrafus,ami ennek ellentmond?

Előzmény: szerelő12 (21645)
560707 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 21647
szerelő12 Creative Commons License 2018.01.05 0 1 21646

Bizakodva várjuk a beszámolódat,a vizsgálat eredményéről.

Bízom benne,hogy számodra kedvező lesz!

Előzmény: valerya (21644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!