Keresés

Részletes keresés

Gyurco78 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 10256

Jah, volt itt, hogy újat se lehet belőle, mert nem rendszerben tanúsított.

Aztán vetettem fel, hogy fogni kéne a téglát, meg egy csövet, azt a kettőt odaadni az ÉMI-nek, és tanúsíttatni együtt, máris kész a kéményrendszer.

Előzmény: joevagyok68 (10255)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 10255

Elvileg igen.

Hivatalosan ÚJAT talán azt se, ....de majd a szakik megmondják.

Kéményfej átépítéshez , amihez elvileg senkinek semmi köze simán .

 

"egyaltalan milyen kemeny az, ami az egestermekkel kozvetlenul nem erintkezik?"

Tartalék kémény ?  Amíg nem használod.  :-))

 

 

Előzmény: halaloszto (10254)
halaloszto Creative Commons License 2012.04.12 0 0 10254

a multkor is megkerdeztem, akkor sem valaszolt senki:

 

a szazszor linkelt doumentumban ez szerepel: "az égéstermékkel közvetlenül nem érintkező téglábólfalazott kémény"

 

tehat akkor ebbol is csak belelt kemeny epitheto, nem? egyaltalan milyen kemeny az, ami az egestermekkel kozvetlenul nem erintkezik?

 

vajk

Előzmény: joevagyok68 (10253)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 10253

baranya tégla.  esetleg ..

Annak legalább van papírja is...

http://www.baranyategla.hu/userfiles/File/atb_35_2007.pdf

Előzmény: iberke (10251)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 10252

Külön van a tisztítónyílásos idom + kell hozzá külön ajtó . 

 

De van ott rajz, hogy mi kéne legyen benne..... kondenzgyüjtő...stb.

Tiszíttónyílás alul, + egy a padlástérben, ha az nincs, akkor tetőkibúvó és/vagy tetőjárda.

 

De majd a szakik megaszondják a tutit.

Előzmény: iberke (10250)
iberke Creative Commons License 2012.04.11 0 0 10251

Azta de fárasztó vagyok...

melyik kéménytégla a jó tégla? elég nagy a szórás árban... javaslat?

iberke Creative Commons License 2012.04.11 0 0 10250

Joe vagyok 68!

 

ha veszek kéményt a javasolt oldaról, ott van tisztítónyílásos ami 120x180-as méretű ahhoz kell még vmi mást is venni? pántot amivel ráteszem vagy belepattintós?

Egyébként miért jó körbebélelni kerámiápaplannal a kéményt? fontos, vagy szükséges?

 

iberke Creative Commons License 2012.04.11 0 0 10249

négyésfeles ez nagyon jó!!!

én még nem láttam negyedest, azt szétvágják? mivel? még korongot is kell venni?

Előzmény: Wattocsak (10248)
Wattocsak Creative Commons License 2012.04.11 0 0 10248

Szabványos kémény keresztmetszetek 14x14, 14x20, 20x20, 27x27...

Tehát neked a 20x20 megfelel Ez 4db egész téglából és 4 db negyedesból készül. Ha ez az ötttéglás akkor az.:-)

A 14x20-as az 4 db egyyész és 2 db nyegyedesből készül. az akkor milyen kémény? négyésfeles? :-) 

Előzmény: iberke (10246)
iberke Creative Commons License 2012.04.11 0 0 10247

mennyiért raknak 1 m kéményt? mitől függ az ár?

köszönet a válaszokért...

iberke Creative Commons License 2012.04.11 0 0 10246

Hány téglásnak hívják azt a kéményt amibe belefér a 200-as cső? mert ilyenre rakatom - ha rakatom a kéményt de sztem csak 180-as csővel, mert úgy gondolom 160-as csonkhoz az is elég.

Nem találtam képet arról, hogy hogyan vannak rakva (felülnézetből) a 4-5-6-téglásak.

Esetleg tud vki linkelni?

Köszi

iberke Creative Commons License 2012.04.11 0 0 10245

Visszaolvasgattam, ez saválló, de hőálló is? Mert vki azt magyarázta nekem, biztos nem ok nélkül, hogy vigyázzak rá, nehogy csak saválló legyen, hanem hőálló is... elvileg az a koracél, ez az?

Köszi a választ

Előzmény: joevagyok68 (10220)
iberke Creative Commons License 2012.04.11 0 0 10244

Köszönöm a kimerítő választ!

Én is utánakérdeztem egy kicsit, ha meglévő helyére teszek másik kéményt, az bejelentés köteles csak - ami 20e körüli illetékkel jár.

Ha viszont már kihívatok vkit, hogy átvetessem próbagyújtás előtt, akkor annak kell a műszaki rajz az új kéményről - ami mondjuk 40e, és akkor még hozzá jön az engedélyeztetés, ami 28e. (januártól változtak az árak...)

Szóval akkor ott tartok, hogy 90e fizetek azért, hogy magam csináljam meg, nem biztos, hogy jó és nem biztos, hogy ki tudom védeni, ha probléma adódik.

 

Akkor megint arra hajazok, hogy kéménytéglából felhúzatom 220e körül talán cakk-pakk alkuval kijön, kibélelem másik 70e-ért de ha tönkremegy, akkor csak 70e körül bukok, mert annyi egy új bélés bele.

Ha viszont a shieder vagy leier megy tönkre az egészet vissza kell bontanom, ami megint óriási rombolás a lakáson keresztül (kb 10m kémény 2 szint) ha viszont a sima megy tönkre, akkor meg csak kihúzzuk a bélést, teszünk bele másik koracélt.

 

Vki koracél elemet tudna olcsón számlás helyről javasolni? Vagy mi ennek a pontos neve, hogy keressem a tüzépen - ami hő és saválló is?

 

Viszont munkadíjban óriási a szórás, burkoltatok is, tegnap este adtam fel hirdetést a neten (bár ingyenes megyei újságban is meghirdetem a munkát) legalább 10 komoly ajánlatot kaptam, és mikor visszaírok, akkor még aláígérnek. És referenciával, számlával rendelkezők!

 

Asszem a kéménymunkát is meghirdetem, azt csak látom, ha emelett döntök, hogy a vízszintező egyenes vagy nem? ugye?

Igaz nő vagyok... de még nem szőke... Nagyon nehéz a döntés és a családban nem is tudnak tanácsot adni, köszönöm mindenkinek az építő ötleteket!! A felhasználóknak a net áldás, a kivetelezőknek meg átok...

Előzmény: Vezo228 (10243)
Vezo228 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 10243

"a te fajtád nem olyan, hogy csak időszakos használatra van tervezve?"

Nem, nem időszakos használatra van tervezve. Ilyen meghatározást mondjuk még nem is hallottam, de eléggé nevetséges volna.  

A gyártó ezt mondja: "A Leier LSK kéményekre beköthetők cserépkályhák, kandallók, atmoszférikus gázkészülékek, blokkégős gázkazánok, vegyes- és fatüzelésű tüzelőberendezések, olajtüzelésű fűtőberendezések, bioenergiával működő fűtőkészülékek egyaránt." Nekem egy vegyes tüzelésű kazán van rákötve, amihez van puffer is, így nem csak vánszorog a kazán, hanem naponta 2-3 órán keresztül igen csak intenzíven dolgozik. A füsthőt nem mérem közvetlenül, de a füstcső palástjára rögzített érzékelő általában 150-180 C közötti értéket mutat, de közvetlenül begyújtás után nem ritka a 220C környéki érték sem.

 

"Mi az, hogy megoldották a betét darabot?"

Ez alatt azt értettem, hogy a tisztítóajtó egy távtartó segítségével tartja a helyén azt a samott köpeny darabot (Tisztító ajtó csatlakozó elem), ami a samott belső folytonosságához kell. Ebből nekem van egy a kémény indításánál és egy a kitorkolás alatt 1,5 m-rel is. Ez elég szerencsétlen megoldás, a hétköznapokban nem túl praktikus, ha az ember bele szeretne tekinteni, mert a visszatételkor gyakorlatilag vakon csukod rá az ajtót, nem látod, hogy jó helyen maradt-e.

 

"A torkolati kúpon kívül kell vmit venni? az nem véd az eső ellen?"

A Leieré nem véd, mert az csak egy fém kúp. Létezik külön esővédő elem, amolyan gombafejszerű valami. Ez opció, így külön kell rendelni hozzá, de nagyjából filléres tételnek látszik.

 

"Elvileg nekem azt mondták, hogy nem kell külön kéményesnek szólni, mivel a belső kémény - már meglévő kémény helyén lesz."

Én azért javaslom, mert, ha a kéménnyel bármi probléma lenne, azonnal kihátrálna a garancia elől a gyártó, mert hivatalos senki nem adott engedélyt az üzemelés megkezdésére, nem mondta ki, hogy műszakilag megfelelő állapotú.

 

"A forgalmazó meg azt mondta,  hogy 99,9%-ban nem a kéménynek van hibája (shiedelnél), mikor hibás, hanem a beépítéssel van gond. Ha hiba van, jönnek és kamerával megnézik a belsejét."

Igaza van annyiban, hogy általában nem az elemekkel van gond, de ez az előző gondolatomat még inkább alátámasztja. Ha Te tudod bizonyítani, hogy üzem közben jött valami hiba, akkor már nehezebben tudja azt mondani a gyártó, hogy kivitelezési hiba történt. A garancialevél és egyebek a csomagolásban lesznek valahol, igen.

 

Ha a kivitelezést sk csináljátok, akkor is érdemes átvetetni a fenitek miatt.

Biztosan meg leeht csinálni, ha van egy kis ügyességed hozzá és állványzatod, ha kell. Nem tűnik túl nehéznek, csak a függőlegest kell tartani. A samott elemeket spéci ragasztóval kell ragasztani, a köpenyelemeket habarccsal.

A fentieket egyáltalán nem kampány célzattal írtam :)

 

Előzmény: iberke (10242)
iberke Creative Commons License 2012.04.10 0 0 10242

Szia, elvileg nekünk shiedelből uniplusz lesz, a te fajtád nem olyan, hogy csak időszakos használatra van tervezve?

Mi az, hogy megoldották a betét darabot?

A torkolati kúpon kívül kell vmit venni? az nem véd az eső ellen?

Elvileg nekem azt mondták, hogy nem kell külön kéményesnek szólni, mivel a belső kémény - már meglévő kémény helyén lesz.

 

A forgalmazó meg azt mondta,  hogy 99,9%-ban nem a kéménynek van hibája (shiedelnél), mikor hibás, hanem a beépítéssel van gond. Ha hiba van, jönnek és kamerával megnézik a belsejét.

Na ezért mondtam, hogy jobb lenne szakival építettni, aztán ha gond van őt elővenni, mert elvileg kéményt nem tudunk kibontani, csak szétszedni az egészet ugye... De szerinte mi is összetudjuk rakni és nincs is rá külön min 100e hogy beköttesem vkivel...

 

Milyen kéményes szakikra gondolsz? még ilyet nem csináltam, részleteznéd?

A megfelelési nyilatkozatokat akkor kapom, amikor a gyártó átadja az elemeket?

 

Köszi a választ!

Előzmény: Vezo228 (10241)
Vezo228 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 10241

Nekem egyelőre nincs bajom a 180-as Leier LSK kéménnyel. Egy szezont használtam, eléggé intenzíven.

Azt nem tudom, hogy jövőre mi lesz vele, de egyelőre semmi gáz nincs. Mondjuk, ami egyszerűen kiábrándító, az az, ahogy a tisztítóajtók mögötti betét darabot(samottozott, távtartós passzdarab) megoldották.

A füstcső nálunk saját készítésű, amit írtál is, az átmérője kb 175 mm a kimaradó hézagot kitöltöttem éghetetlen szigetelő anyaggal. Ja, és ne sajnáld a tetejére azt a kis sisakot megvenni, hogy ne ömöljön be az eső, mint tegnap előtt nálam . Mindegy, hogy melyiket veszed, de mielőtt begyújtanál akár csak egy próbatüzelésre is, hívd ki a kéményes szakikat és vetesd át velük a kéményt. Utána gondosan tedd el ezt a jkv-et és tedd mellé a kéménygyártó mindenféle nyilatkozatát a megfelelésről. Onnantól már csak jól kell használni és bízni.

Előzmény: iberke (10240)
iberke Creative Commons License 2012.04.10 0 0 10240

Schieder VS Leier?

Wattocsak Creative Commons License 2012.04.10 0 0 10239

Ezt megpóbálom elsütni. Nem újjat hanem felújítjuk. A felújítás mértéke nem meghatározott, ergó mindent ki lehet cserélni, csak a tengely maradna a régi:-)

Előzmény: joevagyok68 (10236)
Wattocsak Creative Commons License 2012.04.10 0 0 10238

Sumákolni nehéz lenne, mivel önkormányzatnak készülne:-) Az építési hatóság (szomszéd településé) meg elég szigorú. Nincsennek jóban a települések:-)

Előzmény: iberke (10235)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 10237

Annak azért csak kéne alapozás, miegymás...

Nem 1xűbb egy hasonló, csak belül KO, szereltet felrakni a régi helyére ??

Csak kevésbé feltűnő....

Előzmény: iberke (10235)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 10236

"A jelenelgi szerelt kémény,"

Másik - KO belsővel - szerelt kéményt az eredeti helyére ?

PErsze megfelelő belső mérettel a fagázhoz ...

Max fényesebb lesz mint a korábbi.. :-))

Én innen vettem-hoztam a béléscsövet...rugalmas..nem a béléscső :-))

http://www.femkemeny.hu/

 

Előzmény: Wattocsak (10233)
iberke Creative Commons License 2012.04.10 0 0 10235

Vegyél épített kéményt, azt beteszed a helyére, de olyat ami falgázt is bír pl schiedel advance. és ne jelentsd be bontást stb régi helyén ott lesz az új. ennyi

Előzmény: Wattocsak (10233)
iberke Creative Commons License 2012.04.10 0 0 10234

Szia, kéményben most éppen befúrom magam, bár nem annyira mint a szakik, csak mint laikus. Nekem is probléma volt, mivel faelgázosítót tettünk tönkre a kis kéményméret miatt. Visszafoly a kondenz meg a sav, ami szétmarta a kazán oldalát belülről.

Összefoglalom mire jutottam.

 

Ha kéményt csináltatok, csak 1x de rendesen, hosszútávra gondolkodva.

A montel kémény kb több darabból ha összeraksz mindent amit javasolnak, ugyanannyira jön ki mint a leier, vagy még kicsit drágábba és nem olyan egyszerű összerakni.

A leiernél, már hallottam róla, hogy megreped, de nem tudom nem-e azért, mert fém a kémény vége, 160-as a kimenet, bekötik egy 160-as samott csőbe, begyújtanak a fém tágul a samott nem és már reped is a samott vagy a kerámia.

 

Elvileg standard átlag kazán füstcső méret a 160-as kimenet. Ehhez kell a 180-as cső, ahogy belevezetjük ott körbe kell párnázni nem éghető kőzetgyapottal, így a füst nem jön vissza begyújtásnál, viszont a tágulást engedi (fém a kazánból, bele a samott vagy kerámia kéményelembe). Más a helyzet, ha koracél a bélés, de akkor meg jó, ha a kisméretű tégla úgy van rakva, hogy a 180-as cső beleférjen. Ha most építenék én kisméretű téglával rakatnám, és úgy hogy 180-as cső beleférjen.

 

Nekem bontanom kell, így marad a schieder, vagy a leier.  Kedvezményt mindenhol lehet intézni, egyszer már rábastam, hogy megvettem a drágát, más miatt meg tönkrement.

 

Tehát, ha lehet építettnék ha most építkeznék.

Minimum olyat, hogy 180-as cső elférjen benne.

Most meg schieder vagy leier.

 

Akkor várom az érveket és ellenérveket Schiedel és Leier ügyben

sziasztok

Előzmény: Kezsu (10227)
Wattocsak Creative Commons License 2012.04.10 0 0 10233

Alaphelyzet. Régi gázkazán kidob, helyette faelgázosító lesz. Ehhez új kémény kell. A jelenelgi szerelt kémény, teljesen szét van égve. Hogy lehetne megoldani, hogy az új kéményhez ne kelljen építési engedély? Mindent ennek rendelünk alá!! Technológia, kialakítás.

Köszönöm a segítséget és ötleteket.

kod1111 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 10232

és a gáz BE SE VEZETTETNI  ....

Egyettértek. Faelgáz, nagy pufferral.

Előzmény: joevagyok68 (10231)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 10231

Akkor 180-as...

Hőszigetelésileg milyen lesz a ház ? Hisz most épül...

Fal milyen , falom hőszig, aljzatban , lábazaton, födémen ?

 

Mert ha jól szigetelt lesz, akkor egyből gondolkodhatsz -tervezgetheted egy puffer beépítését IS......mert a vegyes mellett megdöglesz olyan meleg lesz,...vagy jön a kátrány, mert lefojtva kell üzemeltetned...

 

Van pufferes topik is..

 

Én a helyedben elgondolkodnék egy faelgázosító ebszerzésén + puffer 1500-2000literes.....még akár úgy is, hogy hőszigetelést még megplusszolni, és a gáz BE SE VEZETTETNI  ....

Előzmény: Elementes (10230)
Elementes Creative Commons License 2012.04.07 0 0 10230

Nem tudom milyen lesz a füstcsonk. Először a kazánt kellene megvennem?

 

Van 180-as is. A 160-as és a 180-as között kb 40-50 ezer Ft különbség van. 

A 160-as a minimum, de mi van nem elég.....

Előzmény: joevagyok68 (10229)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 10229

KAzánnak milyen lesz a füstcsonkja ?

gondolom 150-160 ??-as   

Annál kisebb ne legyen  .:-))

 

AMúgy mennyi a különbség árban a 160-as és a 200-as között, ebben a magasságban ?

Vagy van egyáltalán méret a kettő között ?? 180-as ??

Előzmény: Elementes (10228)
Elementes Creative Commons License 2012.04.07 0 0 10228

Sziasztok!

 

Segítség kellene az alábbira.

 

Építkezek és adott egy nettó 110nm-es alapterületű ház normál belmagassággal.

Leier vagy Schiedel rendszerű kéményt akarok beépítetni, viszont fogalmam sincs milyen átmérőjűt válasszak.

Az tuti, hogy 9,67 m-es kell mert a pincében lesz a vegyestüzelésű kazán.

 

 

Kezsu Creative Commons License 2012.04.07 0 0 10227

Valakinek vélemén a Montel kémény rendszerről?

 

 

Előzmény: Kezsu (10224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!