Keresés

Részletes keresés

M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56939

kb 1-2 hónapja volt erről szó. sajnos a tól-ig méretből nekem csak az ig van meg. vagyis a kazán alsó 

éle maximum 140 cm magasan lehet. a minimumra nem emléxem, de a kényelem miatt 120 körül felrakod,

akkor benne lesz a tól-ig határban (ha emlékeim nem csalnak a tól még 2 számjegyű) a 140 meg tuti fix

mert nálam 142-re sikerült a kazán. szerencsére nem szórakoztak anno velem emiatt. igaz alatta a mosógép

talán azért nem szúrták ki a 2 cm eltérést.

Előzmény: kb69 (56938)
kb69 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56938

Még egy kérdésem lenne.  Van szabály arra nézve, hogy a fali kazánt milyen magasra kell szerelni?

Én úgy hallotam, hogy benne van a szabványban, hogy pontosan 1,4 méter magasan kell lennie a kazán aljának.

Mástól meg azt hallottam, hogy maximum 1,4 méter magasan lehet.  (Tehát lehet alacsonyabban is)

Mi az igazság?

kb69 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56937

Egyszer már nekiindultam a dolognak, elmentem egy tervezőhöz. Elmondtam neki, hogy a kivitelező azt mondta, hogy lent legyen a kazán, és hogy drága a kémény. Erre ő kapásból ajánlotta magát, hogy ő elkészíti a teveket (a kazán fent lesz), és akkor megspórolhatom a kéménybélelés árát.

Mindez kb 125 ezer ft-omba került volna (gáztervvel). Utólag belegondolva, nem biztos, hogy hiteles lett volna az ajánlat, mert talán ő azért mondta, hogy fent is jó lenne a kazán, mert azt akarta ezzel bizonyítani, hogy ha őt megbízom, akkor spórol nekem egy csomó pénzt. De mint írtam azóta járt nálam másik 2 tervező is, bár ők csak a gáztervet intézték volna. Homlokegyenest ellent mondtak egymásnak. Náluk már óvatosabb voltam, és úgy adatam elő a dolgot, hogy nem tudom mi lenne a jó, javasoljanak valamit.

Egyébként az egyiket direkt azzal a céllal hívtam, hogy terveket is kellen készíteni. De ő azt mondta, hogy arra nincs szükség, egy jó szerelő rutinból megoldja a dolgot.

Előzmény: gabrielke (56934)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56936

Szerintem nem csórók vagyunk, csak van fogalmunk hogy mi, mennyit ér...

Előzmény: M63FUN (56933)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56935

Remélem nem!

Előzmény: joevagyok68 (56932)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56934

Szakmai szempontból: ha zárt, keringetőszivattyús a rendszered, akkor bárhol lehet a kazán, fent is. Gázterv, ha lesz új gázfogyasztó, új vezeték, akkor szerintem kelleni fog.

 

"Menedzsment" szempontból: ha olyan véleményt akarsz, aki vállalja is a felelősséget (mert ez a feladata) akkor fizess meg egy épületgépész tervezőt. Hidd el, meg fogja érni azt az 50 (de max 100) ezer forintot. Sereg anyagköltséget tud neked spórolni a "mesterekhez" képest. Ugyanis neki nincs érdeke a kivitelezésben...

 

 

Előzmény: kb69 (56918)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56933

akkor az anyag így látatlanba volt neki kb 9-10 000 ft körül. a többi a pótlék, meg az EVA meg a többi.

a tulaj sem tűnik túl bonyolult embernek. még hogy válság van..........?!

sztem csak én vagyok csoró :-((

Előzmény: Szbubu (56931)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56932

"nincs szívfájdalmam."

Majd lesz, ha emiatt felemeli az albérlet díját !  :-))

Előzmény: Szbubu (56931)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56931

Sziasztok, üdv mindenkinek aki hozzászólt!

 

Utánajártam, nem csak termosztát csere volt, hanem lecserélt az emberünk egy flexibilis csövet is valami acél (?) - ha jól tudom szintén flexibilis csőre a fali vezeték és a kazán között.  Mondjuk akkor sem kevés...

Ja és az új termosztátot kb. 25.000 Ft. ban számolta el.

Mindezt a tulajjal egyeztetve aki ki is fizette, úgyhogy innentől kezdve nincs szívfájdalmam.

Csak csodálkoztam egy kicsit...

 

Köszi mégegyszer!  Jó éjt! 

Előzmény: M63FUN (56905)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56930

"huzatszabályozó segítség lenne neki?"

Mármint mihez ?

A 2hőcserélős indirekt tárolóhoz, ami  NEM IS PUFFER!

 

Ha csak a hőcserélőt fűtenéd vele, sz@rt sem érne, miután lezárna - lehet - csak a parázstól felforralná a vizet....

Előzmény: receiver (56928)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56929

Van pufferres topik.......és nem tilos visszaolvasgatni. :-)))

 

kazánkwonként 50liter minimum.

 

"simán kell egy 2-3m3-es?"

Ha akkora a ház hőigénye, akkor igen 

Ha kisebb, akkor nem  :-))

Előzmény: receiver (56927)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56928

huzatszabályozó segítség lenne neki?

Vagy, egy vegyes tüzelésűnek még akkor is nagyon nagy lenne a teljesítménye?

Előzmény: receiver (56927)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56927

Mekkora puffer kéne nektek? :)

Akkor pufferből simán kell egy 2-3m3-es?

Előzmény: joevagyok68 (56926)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56926

Vazsbú van az!

 

És ha azt rá is kötöd a vegyesre, akkor sem CSAK az 1-1,5-2 m2 felületű hőcserélőt fűtöd a 20-25-30-35kw-os kazánnal !

Hanem csak a teljesítményének egy része megy arra!

Ha csak arra kötnéd hamar megforrna!

70 fokos vízzel azt a tárolót , az alsó hőcserélőn keresztül felfűtöd 24-26 perc alatt !(10-ről 60 fokra)

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/Kozvetett_26+27.pdf

Előzmény: receiver (56925)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56925

200l indirekt tárolóban is  spirál van

pontosabban kettő, 2 külön körnek.

Abba milyen cső van?

Előzmény: joevagyok68 (56924)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56924

Eddig is forrt neki a rendszer...lemezes hőcserélővel

Mit művelne az a "hatalmas felületű", 5 rétegűcsőből-hőcsrélővel ? 

 

"Így a hordók lehetnék légköri nyomáson."

Akkor a gyerekkád is nyerő lehet...hurrá 

Ha jól időzíted a fürdést , még meg is fürödhetnek benne a gyerekek. :-)))

Ha meg már túl meleg a víz, akkor meg annál gyorsabban

Előzmény: receiver (56923)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56923

Hordót nyitott rendszerként képzeltem.

Vegyesből nem tudom hány fokos víz jön, de pl 5 rétegű műanyagból lehet beléjük tekerni 2 spirált. Egy szekunder és egy primer. Így a hordók lehetnék légköri nyomáson.

Előzmény: joevagyok68 (56922)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56922

Ezt írta:

"zárt rendszer!"

Mekkora nyomást is bírhatnak el ezek a faca hordók ?

 

Nekünk meg van egy alulrepedt,de havannacelluxal megragasztott műanyag gyerek kádunk....az nem lenne jóóó ?  :-))

Előzmény: receiver (56919)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56921

Most csináltatom a gáztervet. Nekem azt mondták, hogy ha fél méternél kevesebb van a kéményből a padlástérben akkor nem kell a kéményseprő.

ÉT-25 nálad gravitációs?

Gázterv mindenféle képpen kell, mert másik kazánt teszel fel.

Így már oda teszed a kazánt ahova akarod.Ahol neked tetszik.Ami költség hatékonyabb.

Ha több helyen szeretnél meleg vizet vételezni, akkor én ajánlom a tárolóst, vagy az indirekt tárolót. Sima átfolyós max 1 vízvétel.

 

Előzmény: kb69 (56918)
pajaci Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56920

Nyilván itt lett megfogalmazva a lényeg:

 

"A kazánban van beépített szivattyú, szivattyús rendszerben pedig teljesen mindegy, hogy a kazán hol van"

Előzmény: kb69 (56918)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56919

Ha veszel pl 3 ilyet és ez lenne a puffer? link 216,5 literes

Ki nem számolom neked, hogy ez mennyi hőenergiát tud raktározni, de valamire biztosan elég lenne. Ha más nem kupinak:)

 

Előzmény: Hooliboy (56913)
kb69 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56918

Kedves fórumozók!

Szeretnék tanácsot kérni a kazán elhelyezésével kapcsolatban.

Vásároltunk egy családi házat, aminek a tetőterét beépítettük.
A kazán eredetileg a pincében működött. ÉTI 25-ös.

A fűtést fel kell vinni a tetőtérbe. A kazánt pedig cserélnénk kondenzációsra. Az alsó szinten levő fűtéscsövekhez nem nyúlnánk.
A tetőtérben a fürdőszoba fölött nincs padlás, csak közvetlenül a tető. Adná magát az ötlet, hogy a kazán legyen a tetőtérben.
Ekkor (állítólag) nem lenne szükség a kéményseprők bevonására se.

Kértem árajánlatot egy szerelőtől.
Ő azt mondta, hogy hagyjam meg a régi rendszert lent, és egy teljesen újat építsek ki a tetőtérben. A két szintet össze lehet kötni, ha akarjuk, végső esetben, (ha a lenti kazán elromlana) lehetne fűteni a rendszert fentről is (ideiglenesen), de az jóval kissebb hatékonysággal működne.

Ez a variáció nem nagyon tetszett, (2 kazánt üzemeltessek?) ezért hívtam másik szerelőt.
Ő azt mondta, hogy ez a rendszer annak idején úgy lett építve, hogy a vezetékek lentől indulnak, a kazán kizárólag a régi kazán helyén lehet. A rendszer kizárólag azon a ponton lehet megtáplálni, ahonnan most. Ő fűtésszerelő mester volt.
Ebben az esetben a kéményt béleltetni kellene. plussz 300 ezer kiadás, sőt a kéményes azt mondta, hogy a tartalék kéményt is köteles vagyok bélelteni, az úgy már 600 ezer Ft plussz kiadás. 

Nagyon drága volt a fűtésszerelő mester ajánlata, ezért kerestem újabb ajánlatot.
Kijöttek, de azt mondták, hogy ők nem értenek az elmélethez, hívjak előtte épületgépész tervezőt, az mondja meg, hogy a kazán hol legyen. Kaptam is egy címet. Felhívtam. Az illetővel csal emailben tárgyaltam Küldtem neki alaprajzot is. Ő azt mondta, a kazán lehet fent is, teljesen mindegy, hogy hol van.

Megzavarodtam. Most akkor lehet a kazán fenn is?
Hogy megerősítsem a dolgot, kértem újabb árajánlatot mástól. Kijöttek, megnézték, de ők se mondtak semmi konkrétat, azt mondták első az, hogy a gáztervet beadjuk, küldték a gáztervezőt. A gáztervező azt mondta, hogy ez a rendszer alsó kiosztású, kizárólag a pincében lehet a kazán. Erre én mondtam neki, hogy mások azt mondták, hogy fenn is lehet.
Errő ő elmondta mindenféle buta, analfabéta pancsernek azt, aki ilyet állított. Azt mondta, hogy nem ismeri a szakmáját az, aki ilyet állít. Nagyon határozottan állította azt amit mondott.

Gondolkodási időt kértem.....
Szükségem volt villanyszerelőre, az dolgozott nálam, mellesleg elmeséltem neki, hogy még mindig nem haladok a fűtésszereléssel.

Ő ajánlott egy ismerős fűtésszerelőt. Az illető kijött, és azt mondta, hogy szerinte jobb lenne, ha a kazán lent lenne. De ő is első körben a gáztervet említette, küldte a gáztervezőt. Kijött a mérnök. (idősebb, tapasztalt úriember)
Megnézte a házat, és azt mondta, hogy a legideálisabb helye a kazánnak a tetőtérben lenne.
Ebben egyetértettem vele, hiszen akkor megspórolnám a 600 ezer ft kéménybélelést, sőt a cirkulációs vezeték beépítését is, mivel akkor arra nem lenne szükség. Sőt talán a külön HMV tárolóra se, talán elég lenne az átfolyós kazán is.
Mondtam neki, hogy jártak itt már többen is, épületgépészek is, és azt mondták, hogy csak lentről lehet megtáplálni a 
rendszert gazdaságosan. Természetesen működne fentről is, de rosszul.
És azt nagyon határozottan állították. Kérdeztem, hogy szerinte vajon ők ezt mire alapozták? A mérnök úr azt mondta, elképzelni se tudja, hogy mások miért állítottak ilyet, ő biztos abban, hogy a tetőtérben is jó helye lenne a kazánnak. A kazánban van beépített szivattyú, szivattyús rendszerben pedig teljesen mindegy, hogy a kazán hol van, csak az a lényeg, hogy legyen megfelelő vastagságú cső, amiben kering a víz... Legalább 3/4-ed colos.

A végén tudom , úgyis nekem kell dönteni. De ha a szakértők se értenek egyet akkor én hogyan hozzam meg a döntést?
Ezért szeretném kikérni a fórumhoz hozzászólók véleményét. Kinek van efféle tapasztalata, esetleg meg tudná magyarázni, hogy miért kell lentről meghajtani, vagy ha ez nem fontos, miért mindegy a dolog.

Nagyon jó lenne, ha kapnák valami hasznos tanácsot.

venuto Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56917

SzerbusztOK .

Nem tudnátok  abban  segíteni  ,hogy  van  egy  Bosch  3000W   OW  23-1  KE-m , és  lehet-é  ezen  a  nem  turbós cirkón  megcsinálni  azt , amit az  elődjén : volt  egy orosházi Kalor  25-ünk , ami  soha  sem romlott el (,  és  amikor  leszereltük , s  eltettük  arra  az időre , hogy amikor  a  mai  direkt  a  lepukkanásra  előprogramozott  buboréktárgy  ha  letérdel , csak  szépen  elővesszük  az  öreg varburgot , s  újra  vele fűtünk ), szóval  valaki  javasolta , hogy vegyünk  le  a  gázellátásából  vagy 30 %-ot , és  akkor  hatásfokcsökkenés nem  lesz , de  ennyivel  lesz kisebb  a  számla , és  ez  szépen  be  is  jött a  Kalor  25-nél . 

Lehet  ezt  a  "trükköt"  ennél  a buborékboschnál  is  csinálni  ? Eddig  1  bizonytalan  választ  gyűjtöttem  be , azért kérdezlek  Tikteket . 

Köszönöm  szépen  a választ . venuto

bollazoli Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56916

a vegyes kazan a szobatermosztattol fuggetlenul mukodjon, ha elindul a kazan szivattyu akkor egybol induljon a padlofutes szivattyu is es addig menjen amig megy a kazan szivattyu

Előzmény: bollazoli (56915)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56915

vegyes tuzelesu kazannal valo futest nem lehet vezerelni szoba termosztattal, ez nem gazkazan ami leall ha lekapcsol a szoba termosztat, ha a szobatermosztat lekapcsol es van meg fa a kazanban akkor a felesleges hot valahova el kell tarolni (puffer) kulonben felforr a viz, vagy a szobatermosztat lekapcsolasa utan egy automata eloltja a tuzet egy vodor vizzel vagy elzarja a levegot :) Vegyes tuzelesu kazant szoba termosztattal csak pufferrel egyutt tudod vezerelni. Ha nincs puffer akkor amig eg a tuz addig menni kell a futeskori szivattyunak. Ki kell tapasztalni, hogy mennyi fat kell rapakolni,. hogy ne legyen tulfutes a hazban.

Előzmény: Hooliboy (56903)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56914

Te joe ha hiányzik egy verés én nagyon szivesen segitek a problémádon.Mi is a cim? :)))))))

Előzmény: joevagyok68 (56912)
Hooliboy Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56913

Dehogy is minek mert próbálsz segíteni?(Ránéztél volna a rendszerre) Akkor ez így "jól" működik legyen maxon a padlófűtés? (Igazi megoldásmeg puffer lenne)

 

Előzmény: joevagyok68 (56912)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56912

Mé ? eljössz , megversz?   :-)))

 

Menjen állandóan a hőcserélő két oldalán a szivattyú!

Amíg megy a vegyes, menjen a lakásfűtés is!

 

Hogy gondolod, hogy mitől ne forrna fel egy vegyeskazán, ha NINCS hőelvonás ?

Csak úgy magától?

Előzmény: Hooliboy (56911)
Hooliboy Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56911

Az igaz de hiába van maxra állítva a keringtető meg átrakva a visszatérőbe! Pufferre meg most nincs pénzem! Esetleg más megoldás?

joevagyok68 amúgy te hol laksz?

Előzmény: joevagyok68 (56908)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56910

Pééék?

Ezt honnan veszed?

 

Apám volt pék.

Legalábbis 18éves koromig azt hittem...

Mindig azt mondta, hogy amíg az én kenyeremet eszed......... :-)))

(by shovderklub....csák csanád gergely vagy kicsoda mondta)

 

 

Előzmény: sjohn (56909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!