Keresés

Részletes keresés

foveon Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58491

sztem ez szabvany szoveg naluk, mert nekem is ezt mondtak. a track nekem is addig mukodott mig ide nem ert utana mintha fekete lukba kerult volna. amikor hivogattam meg irtam nekik akkor ugyane volt a valasz. meg hogy kerdezzem meg a helyi postat (annak meg mi teteje?).

 

 

Előzmény: Törölt nick (58489)
sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58490

...mi volt a TN...?

Előzmény: Törölt nick (58489)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58489

Az elmúlt 2 hónapban 3 csomagon tűnt el. A sima küldeményeknél meg sem lepődöm, de volt egy trackinges is, ami a külföldi nyomkövető szerint megérkezett Magyarországra és a vámra továbbították (pár dolláros konyhai cucc volt) Panaszt tettem a Magyar Tolvaj Postánál, mellékeltem a nyomkövető oldalon írt dátumokat, képernyőmentéssel. Végül azt bírták kitalálni, hogy az a szám nem is felel meg a nemzetközi kívánt formátumnak, így azt sem követni, sem nálunk nyilvántartásba venni nem lehet. Persze a kézbesítő postásnak (aki egyébként egy régóta az és megbízható) jelentést kellett írnia, hogy a postaláda alkalmas a küldemény, vagy az értesítő befogadására úgy, hogy annak tartalma nem hozzáférhető idegen számára. tehát első körben igyekeztek a címzettre hárítani a felelősséget, de miután ez nem volt járható, kitalálták a hülye dumájukat.  No igen, a külföldi oldal meg biztos kamu dátumokat és eseményeket generált. Ez a MAGYAR TOLVAJ ÉS HAZUG POSTA.

foveon Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58488

ujabb kerdes, angliabol global shippinges csomag. okt 16.-ai vasarlas. meg mindig nem valtozott a statusa, nem kaptam ertesitot a szallitasrol semmilyen formaban, upaa szamot sem. a historyban se valtott at a csomagocska. becsult hatarido most jar le. nem tom van e meg ertelme varnom, ilyenkor mi van? tudom hogy a global shipping tetu lassu, de egy ugyanakkor nemetbol rendelt az megerkezett. annak is lassan valtott a statusa de legalabb bekerult szallitas alattiba meg ha track nem is elt.

 

foveon Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58487

ok, nagyon megszopattak multkor ezzel a szombati temaval. a ledolgozos szombaton egyszeruen nem hozta ki a postas a cuccot, gondolvan ugysem melozunk. letett egy ertesitot a portan es elsoport. en bent voltam egesz nap de mivel fel se jott igy nem tudtam rola.

nezem az ertesitot az van rajta hogy nincs tobb kezbesites, kerhetek ismetlest kulon penzert. wtf??? a ki nem hozott csomagra, kulon penzert?

hetfon delutan jott a masik postas, kerdeztuk hogy mi a loxar ez? hat o nem tudja a kollegaja volt de utananez.
kedden ujra jott kerdeztuk mi az abra? hat a kollega nem hozta ki szombaton mert nagy volt a csomag (kb negyed kilos, feltegla meretu doboz, ez a nagy) meg amugy is rossz az auto, stb-stb, de latszott hogy melleduma az egesz, ezert csak az ertesitoket hozta ki...

erre mondom, hogy most kulon penzert kaphatom meg? hat utananez es elhozza ha lehet, de az ertesitot visszakerte. gondolom ne maradjon bizonyitek. masnap kihozta, alairni nem kellett, gondolom ezt is a sumakolas miatt. es meg en koszonhettem meg hogy rendes volt es elhozta. igy 5 nap csuszassal kezemben is volt...

 

 

Előzmény: .:(gabor):. (58462)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58486

Aha, visszaolvastam, ezek szerint a paypal-nél ez így a "szokásos", ill. a vevő országától is függ. Mindegy. Ahogy szó volt róla 18-20% "lenyúlással" lehet számolni:(

Előzmény: Törölt nick (58485)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58485

Ja igen:)

A paypal elvileg 4%? Mert nekem pontosan ugyanarra az eladási árra (eladás + szállítás) a paypal már számolt fel 4,12%-5,42%-ig díjat változóan.

GKPW Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58484

Az "item not as described" témát csak egy gyors példaként hoztam fel.

Az én esetemben arról van szó, hogy a vevő állítása szerint megkapta a csomagot, de az egyik termék(nyilván a drágább) nem volt a csomagban, ezért szeretné a pénzét vissza.

A csomag átvételét ugye nem tudja letagadni, mert aláírta az átvételt. Ez is beleillik az elméletembe, hogy a tervben direkt két termék megvétele szerepelt, az egyiket le tudja tagadni. De vajon kinek kell bizonyítania az igazát?

Előzmény: radikál (58481)
sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58483

...az ilyen esetekben jól jön egy videó felvétel a csomag kibontásáról...

Előzmény: radikál (58481)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58482

Értem, kösz.  Azt inkább már nem is firtatom, hogy ebből mennyit fizet be és mennyit nyel le az eBay.

Előzmény: krisztike0000 (58480)
radikál Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58481

Az, hogy nyit egy item not as describe-ot önmagában még semmi.

Vissza kell küldenie.

A PP ekkor kéri tőle a tracking numbert és meg is fogja várni mire te visszakapod a motyót.

Ezután refundol a vevőnek.

Nálam legalábbis így volt amikor szart kaptam.

 

A rendszer nagy hibája, hogy ha neked egy marék folyami homokot küld vissza az ugyebár nem látszik a tracking-en...

Hogy ilyenkor mi van na arra én is kíváncsi lennék?!

Előzmény: GKPW (58474)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58480

Pár napja volt erről szó itt és régebben is, most nem keresgetek jogszabályt. Azt hiszem 2015 óta van ez, hogy digitális szolgáltatások esetén is ha magánszemély veszi igénybe a szolgáltatást, akkor a helyi ország Áfa-ját hozzácsapják, esetünkben ez 27%. Ezt el tudod kerülni, ha nem magánszemély vagy hanem vállalkozó és van EU adószámod, mert akkor közösségen belül nem számláznak Áfa-t.

Előzmény: Törölt nick (58478)
GKPW Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58479

Természetesen küzdeni fogok az igazamért.

Rég volt már ilyen ügyem, hogy is van ez? Ha dispute-t nyitott, meddig társaloghatunk? Mi a következő lépés?

Előzmény: sjohn (58477)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58478

Az eBay felszámolja a magyar ÁFÁ-t? Azt hogy?

Előzmény: krisztike0000 (58476)
sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58477

...szerintem ne keseregj előre!...próbáld meg, nincs vesztenivalód....!

Előzmény: GKPW (58474)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58476

10% + 27% Áfa

Előzmény: Törölt nick (58475)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58475

Meg tudná valaki mondani, hogy az eBay számlán miért nem csak az eladás utáni 10%-os jutalék van felszámolva? Feltöltési díj, vagy egyéb igényelt extra szolgáltatás utáni díj az esetemben nincs, viszont a számlán kb. 12,7%-os díj van számlázva minden eladott termék ára és a szállítási díj után egyaránt. 

GKPW Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58474

Ez egy ideális világban talán működne, de félek, hogy az a rohadt buyer protection mindig a vevőnek kedvez. Sok olyan sztorit olvasok a neten, hogy a vevőnek egyszerűen csak nem tetszett a kapott termék, és egy "item not as described" panasszal visszaszerezte a pénzét.

 

Sajnos már nekem is volt olyan esetem, hogy a postai ajánlott levél nem érkezett meg, és az Ebay nem fogadta el a tracking numbert, mert az ő rendszere nem tudja követni. A posta honlapján meg csak annyi info volt róla, hogy elküldve a célországba. A pénzt visszakapta a vevő. Aztán pár hét csúszással mégis megkapta a csomagot. Ez akkor derült ki, amikor "tudakozódást" indítottam a postán. Szerencsére akkor a vevő újra kifizette a terméket. De most nekem nem tűnik korrektnek a vevő. Inkább arra gyanakszom, hogy trükközik.

Előzmény: sjohn (58472)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58473

Na igen... ez amúgy probléma, mert tudomásom szerint egy szállítási költséggel és kedvezménnyel lehet ezt csak megcsinálni, vagy legalábbis ezt nem tudom hogyan lehet beállítani.

Ha esetleg itt valaki tudja, megköszönném ha beírná.

Én ki szoktam írni a terméklapra, hogy kérjen a vevő kombinált számlát.

10 esetből 1-nél működik ez:) Néha visszarefundolom a különbözetet, de a gond ezzel az, hogy a jutalékot a teljes összeg után veszi le az Ebay. Mostanában úgy vagyok vele, ha nem ír a vevő akkor én is le...m.

Előzmény: SnAkE (58470)
sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58472

...akkor a válaszhoz csatold a feladóvevényt és kérd meg, hogy töltse fel valahová a kibontásról készített videót!...

Előzmény: GKPW (58471)
GKPW Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58471

Gondolom, nincs

Előzmény: sjohn (58468)
SnAkE Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58470

Köszi, ez megvan, tehát a termékeknél megjelenik, csak nálam úgy lenne logikus hogy ahol bejelölöm hogy legyen, ott akkor is alkalmazza ha más a szállítási költség az adott termékeknél, és a drágábbhoz adja hozzá a beállított összeget termékenként.

Előzmény: krisztike0000 (58469)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58469

Csak úgy fogja hozzáadni automatikusan a kombinált szállítási kedvezményt, ha ezt beállítod.

Ezt megteheted akkor amikor a termékfeltöltésnél beállítasz egy szállítási sablont és ott kipipálod a "Flat shipping rule" előtt a négyzetet, és értelemszerűen a díj megadásánál a 2. négyzetbe már a kedvezményes árat írod be.

vagy..

Be tudod állítani úgy is, hogy állandóan adja a kedvezményt, ne csak azokra a termékekre, ahol a sablont alkalmazod.

Ezt pedig így lehet:

My ebay- Account-lenyíló fülből kiválasztod a Site Preferences- Shipping Preferences- Offer combined payments and shipping (Yes)- Edit- és ott beállítod : Flat shipping rule.

Előzmény: SnAkE (58465)
sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58468

....video van a kicsomagolásról?...

Előzmény: GKPW (58467)
GKPW Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58467

Sziasztok! A következő problémám lenne.

Eladtam egy vevőnek 2db terméket. Az egyik történetesen egy üres doboz. A csomagolást természetesen megoldottam úgy, hogy az üres dobozba beletettem a másik terméket(jól becsomagolva), és az egészet még jól bebugyoláltam(hullámpapír, bubis fólia, széles ragasztószalag).

A vevő indított egy "dispute"-t, állítva, hogy csak a dobozt kapta meg. Én ezt nem akarom elhinni, mert tudom, hogy igen jól becsomagoltam. Követési szám van, de ez nem is igazán érdekes, mert tulajdonképpen elismerte, hogy megkapta. A feladóvevényen szerepel a súly, amiből látszik, hogy nem csak a doboz volt a csomagban.

Mi ilyen kor a teendő?

Megfordult a fejemben, hogy esetleg a vevő egy csaló, aki így szeretné megtartani a terméket, és visszaszerezni a pénzét is(1500usd).

Mit tudok vajon tenni? Félek, hogy a k...a buyer protectiont mellé állítják, és visszaadják neki a pénzt.

sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58466

Azaz van egy 12$ és egy 6$ szállítási költségű termékem, amit együtt megvesznek, akkor 12$+3$ lesz a vége?!

 

...csak ugyanarra a termékre vonatkozik a plusz darabonkénti 3 dollár....

Előzmény: SnAkE (58465)
SnAkE Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58465

Ezt a mindkettőhöz hozzáadódik dolgot nem értem. Akkor jobban jár ha külön külön veszi meg, nem? :-)

Előzmény: sjohn (58464)
sjohn Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58464

...mindkettőhöz hozzáadódik...csak és kizárólag ajánlva tudod feladni!...

Előzmény: SnAkE (58463)
SnAkE Creative Commons License 2016.11.01 0 0 58463

2 kérdésem lenne szállítással kapcsolatban.

Ha van többféle szállítási költségem, és megadom azt hogy minden + termék 3$, akkor ugye a választott termékeknél a drágábbik szállítási költséghez fogja hozzáadni a + 3$-t?

Azaz van egy 12$ és egy 6$ szállítási költségű termékem, amit együtt megvesznek, akkor 12$+3$ lesz a vége?!

 

A másik kérdésem ha nem ajánlva adom fel a terméket, akkor nem lehet követni, azaz nagyobb eséllyel tűnhet el a postán, amit rajtam vernek le ebayen (paypalon), és én nem kapok semmi kártérítést!?

És gondolom hiába kötöm ki ezt leírásban hogy csak akkor válassza ha ezt bevállalja hogy van ez a kockázata, akkor is rajtam csattan az ostor.

.:(gabor):. Creative Commons License 2016.10.31 0 0 58462

Normál leveleket nem. Ma szombat van.

Előzmény: foveon (58461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!