Keresés

Részletes keresés

Fülesmaci79 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 4379

Sziasztok!

 

Csak csöndesen olvasgatlak Benneteket, de most megütötte a fülemet flash.gordon hsz-e a német tanfolyammal kapcsolatosan. Ilyen lehetőség csak Bécsben van, vagy az ország több pontján? Nem tudja Valaki?

 

Én a férjemet fogom követni kb fél év múlva, aki Tirolban dolgozik, vele ellentétben sajna én nem tudok németül. Jelenleg veszélyeztetett kismamaként vagyok itthon, így nem tudok tanfolyamra járni. Itthon próbálok kazettákról megtanulni, hát nem leányállom.... Még soha nem tanultam németül, csak angolul és franciául, szóval semmi kiejtésem.. de nagyon jó lenne, ha a kiköltözést követően esetleg el tudnék járni tanfolyamra Tirolban... Szeretnék mielőbb magas szintre eljutni, elvégre a kisbaba miatt muszáj lesz tudnom megszólalni és megértetni magamat németül, plusz mire dolgozni fogok, mert szeretnék pedikűrösként vagy asszisztensként működni, ahhoz szintén kell egy társalgási szint...

 

Köszönöm a segítségeteket!

vorosordogocske Creative Commons License 2012.07.23 0 0 4378

Sziasztok

 

Jelenleg Cipruson dolgozok és szeretnék kicsit közelebb költözni a hazámhoz. Azon gondolkodtam, hogy Ausztriába próbálkoznék. De... egy nyelvet tudok, mondjuk azt rendesen és az az angol. Vajon van esélyem normális munkát találni az angollal? Németül csak épphogy pár szót beszélek, persze idővel megtanulnám, csak ahhoz el kéne indulni.

Mit gondoltok erről?

 

A segítségeket előre is köszönöm.

éva tóth Creative Commons License 2012.07.23 0 0 4377

Segitsetek Magyarok !! Budapesten élő középkoru nő vagyok. Svájci frankos lakáshitelem, már nem tudom fizetni, ezért az utcára kerülhetek.  Kérem segitsetek munkák találni, bármilyen munkát elvállalok. Egyedül vagyok szüleim, testvéreim meghaltak. Már mindenem eladtam, butoraim, háztartási gépeimet és a számitógépemet is - ezért ha pénzem engedi NET teremben gépezek. Ezért kérlek benneteket, ha tudtok segiteni telefonon hivjatok fel.  Már a vesémet is elakartam adni , de senkinek nem kellett.  Nagyon hálás lennék a segitségért.. Bizva segitségetekben, reménykedve várom hivásotokat.  06309191311 További Szép Napot kivánok !!!

flash.gordon Creative Commons License 2012.07.20 0 0 4376

Lehet kérni 3X50€ gutscheint. Én kiváltottam de nem tudtam felhasználni. Itt informálódhatsz róla. http://www.startwien.at/ Egyébként szerintem egyszerűbb és hatékonyabb egy beszélgetőpartnert keresni, akivel 8 vagy 10€-ért oránként cseveghetsz. Az enyémnek meg tudom adni a számát ha érdekel.

Előzmény: Batman72 (4375)
Batman72 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 4375
Udv mindenkinek!
A segitsegeteket szeretnem kerni.
Mar egy jo fel eve kint dolgozom Ausztriaban a Neunkirchen-i regioban de nem talalok olyan nyelvtanulasi lehetoseget amirol hallottam, hogy dijmentes ha van munkahelyed.
Tudtok valami ilyesmirol?
Danke.
En
rupicc Creative Commons License 2012.07.19 0 0 4374

Ez vicc, a jelenlegi szabályozások mellet nem tudják bevezetni. Nem értem, hogy miért nem a 3,5 T feletti gépjárműforgalmat ellenőrzik szigorúbban? Ez egy kamera felszerelésével megoldható lenne.

Előzmény: Törölt nick (4373)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.19 0 0 4373

Aki át tud menni, az nyer

Útdíjat vezetne be Ágfalva a falut Ausztriával összekötő két kilométeres szakaszon. Az egyszeri áthajtás 100 forint lenne, de a minisztérium szerint törvénytelen az önkormányzati útdíj. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Par hete szombaton bicikliztem erre, es tenyleg nagyon durva a forgalom meg szombaton is...

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.19 0 0 4372

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4371

 

tessék...

Előzmény: Törölt nick (4370)
Warnika Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4369

szia,

eléggé hibátlan a tömegközlekedés Bécsben így szerintem szinte mindegy, hol lakik az ember. Érdemes itt körülnézni, itt vannak szobák is és vannak közvetítő nélküli hirdetések is. Közvetítővel elég drága tud lenni a kintlakás.

 

www.willhaben.at

www.bazar.at

http://www.studenten-wg.de/A%3A%20Wien,mieten.html

 

Előzmény: odriodri (4363)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4368

Jogos.

Szerény véleményem szerint sem fog.

Lehet otthon, a lakásán bárki arab, mongol, magyar, hindi, stb. (a lakást és az otthoni életét elvileg akár be is rendezheti népi hagyományok szerint) de ezt ne vigye ki a közéletbe, ahogy a vallását se, vagyis ne a közösség alkalmazkodjon az egyénhez. 

Más kérdés, h szerintem felesleges megszállottan ragaszkodni a hazai (otthagyott) világhoz, ha valaki nem ott él.

 

Vmelyik ausztriát bemutató magyar oldalon is van ilyen oktatásról szó.

Skandináv államokban kötelező az illető ország nyelvének tanfolyamára járni, h vki huzamosabb ideig ott dolgozik.

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (4366)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4367

Meg ott a BZÖ is....

Előzmény: Törölt nick (4366)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4366

Az a baj, hogy ez elviekben egy integracios torekves resze. Es erosen ketsegesnek erzem azt, hogy az a torok, aki alig tud nemetul es szarik az integraciora, pont attol kezdene el integralodni, hogy az anyanyelven fogjak tanitani. A kollegaim tok normalis es igencsak befogado/elfogado emberek. Ennek ellenere egyikuk mutatta a cikket az ebednel, es a mind igencsak ki voltak rajta akadva. Es szinten ok mondtak, hogy a hasonlo megoldasok utan ne csodakozzon senki, ha 30% felett van az FPÖ (ezen egyebkent meglepodtem, azt hittem itt a szelsosegesek alig par %-on vannak).

Előzmény: Törölt nick (4362)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4365

Mi szamit olcsonak? 600 euro szerintem meg boven jo ar egy Opera koruli lakasert, de egy diaknak ez pl. nehezen megfizetheto...

 

Otlet:

http://www.immoads.at/

http://www.wohnnet.at/

http://www.immowelt.at/

 

vagy:

http://www.zuwanderer-fonds.at/

http://www.wien.gv.at/english/housing/students.htm

 

Es mondjuk nemi Google hasznalat...

 

Előzmény: odriodri (4363)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4364

Hostel?

Előzmény: odriodri (4363)
odriodri Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4363

Sziasztok

Nem tud valaki olyat akinek van kiado szobaja, vagy lakasa az operanal vagy annak kornyeken? max 35 percre.( augusztus vegetol kellene min.2-3 honapra vagy tovabb)

Vagy esetleg nehany jo otlet, olcso szallasra?

Elore is koszi

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4362

Kikapcsolódásként esetleg próbálkozz a cseh vagy szlovák nyelv talnulásával :)))

Visítva fogsz visszamenekülni a némethez... másként ragozódik a szó, ha egyet, hármat, vagy ötöt kell kérned. Másként mondod a hideg szót, ha kint van hideg és ha a víz hideg...

rengeteg rendhagyó és kivétel! Sok szó csak adott kapcsolatban, szófordulatban él: mint pl. a sertésmájkrém és disznósajt a magyarban, ám jóval több ilyen szópár van. Pl. csak szócska  (amire 2 eltérő szó van). Magyarnak kimond6atlan mássalhangzó-torlódások:

zmrzlina - fagylalt.

 

Ehhez képest a burger...

 

Amúgy igaz, az ország nyelvét -- amiben élünk -- illik tudni.

Baleset, rosszullét esetén előbb hívjunk totolmácsot, aki majd lefordítja mi a baja, aztán ellátni? Nonszensz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4348)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4361
Előzmény: Törölt nick (4355)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4360

http://aprod.hu/allas/kulfoldi-allasok/

 

Itt is érdemes keresgélni. Ausztriában a munkához kell a német tudás, bár lehetnek kivételek, pl. főnököd is magyar, stb.

 

Sok sikert!

Előzmény: csabika8210 (4356)
Warnika Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4359

www.expressz.hu

 

ja és SEMMIT nem fizetünk előre!!!! soha. se szállás, se közvetítő, semmi!!!

Előzmény: Törölt nick (4358)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4358
Előzmény: csabika8210 (4356)
lacarally Creative Commons License 2012.07.17 0 0 4357

Üdv mindenki.

 

Segítséget szeretnék kérni kint élő/dolgozó magyaroktól. Kőműves, kemencekőműves szakmám van, de bármit megtudok csinálni. Dolgoztam már több helyütt külföldön, és most ausztriában keresgélnék egykis aprót. Mivel picik a gyerekeim azért a magyar határhoz viszonylag közeli helyet keresnék, ami max 200km re van a határtól. Magyar közvetítőkön keresztül elég nagy lutri. Ha esetleg tudna valaki valamit az jelezze. köszönöm

csabika8210 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 4356

Sziasztok.

Egy 29-éves fiatal ember vagyok és Ausztriai munkalehetőségben szeretném kérni a segítségeteket.Minden érdekel mert "megy a ház" című nótában vagyok :(

A szakmám Fényező -ipari festő.Dolgoztam már külföldön:Németországban ,Hollandiában,franciaországban úgyhogy van munkatapasztalatom.Festőként szeretnék elhejezkedni(acélszerkezet festés vagy egy gyárban fújó festőként).Ha tudtok valami jót kérlek segítsetek köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.16 0 0 4354

Ilyennel személyesen találkoztam autópályabenzinkutas koromban.

Az ember még nagyjából sem tudta, hogy hol van, merre halad. Teljesen fogalma sem volt arról, hogy Ausztriában van, pedig Münchenböl indult :-)

Előzmény: defcon (4353)
defcon Creative Commons License 2012.07.16 0 0 4353

Geisterfahrer...OK

Navi...OK

 

De hogy azt se tudta(ták) hogy Ausztriában vannak... na az már valami.

Előzmény: Törölt nick (4352)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.16 0 0 4352

Elég gyakran elöfordul az ilyen.

Mármint az is hogy valaki szembe megy az autópályán, meg az is hogy vakon hisznek a navinak...

Előzmény: defcon (4351)
defcon Creative Commons License 2012.07.16 0 0 4351

Ehhez mennyire kellet hülyének lenni?

 

http://ooe.orf.at/news/stories/2541381/

Vágvölgyi Anita Creative Commons License 2012.07.16 0 0 4350

Tudna valaki Ausztriában vasbetonelőregyártó üzemet a férjem menne hosszú távra dolgozni ebben a szakmában csak nem tudja hol kezdjen keresgélni,hogy induljon neki.köszönjük előre is.

 

 

flash.gordon Creative Commons License 2012.07.16 0 0 4349

Hát a kéttannyelvű tanítás nem egy új találmány.  Hamarosan nekünk magyaroknak is szükség lesz arra, hogy normál oktatás keretein belül tanulhassanak magyarul (is) a felnövekvő nemzedék. Mármint Ausztria bármelyik részén nem csak Burgenlandban.

 

Előzmény: Törölt nick (4348)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.16 0 0 4348

Unterricht bald nicht mehr auf Deutsch

 

Biologie-Unterricht in türkischer Sprache, Geografiestunden auf Serbokroatisch: Die  Pädagogische Hochschule bildet künftig Lehrer mit Migrationshintergrund aus, die in ihrer jeweiligen Muttersprache an Pflichtschulen unterrichten sollen. Und zwar nicht nur die Sprache selbst, sondern auch andere Gegenstände.

In der Lehrgangs-Beschreibung heißt es wörtlich: "Nach Absolvierung dieses Lehrgangs haben die TeilnehmerInnen einen großen Input zur Durchsetzung sozialer Chancengleichheit und Chancengerechtigkeit erhalten, indem sie ... manifester Chancenungerechtigkeit besser gegenzusteuern gelernt haben."

Wolfgang Aigner, parteifreier Gemeinderat, übt massive Kritik am neuen Lehrgang: "Das ist ein weiterer Kniefall vor integrations-unwilligen Migranten. Wir bauen selber an Parallelgesellschaften mit."

 

http://www.heute.at/news/oesterreich/wien/art23652,748319

 

Ez viszon kemeny!! Ertem en, hogy nagyon integralni akarnak, de ezekkel a szabalyokkal szerintem pont az ellenkezojet erik el. Mondom ezt en, aki igencsak ruhelli a nemetet es szenved, ha valahol hasznalnia kell, es a szive melyen minden egyes ilyen eset utan rohanna Albionba, mert a nemet egyszeruen megtanulhatatlan. De azert az orszagnak megis csak az a nyelve, bakker, es nem a torok meg a szerb...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!