Keresés

Részletes keresés

Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215062

Nem. Ezt hótt komolyan mondják. Ezt onnét lehet tudni, hogy a hívek komolyan veszik.

 

b

Előzmény: ferrreee (215060)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215061

Kb 2005-ben jöttem el. Itt írtam le:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=49110930&t=9131598

 

b

Előzmény: Törölt nick (215057)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.13 0 0 215060

én mindig azt hittem, hogy ezek valami béna viccek akarnak lenni tőlük...

naív voltam?

Előzmény: Báthory Ödönke (215049)
zsivany5 Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215059

En ugy gondolom, hogy a HGY-nek van egy rendszere.  Ennek a rendszernek vagy egy viselkedesi sajatossaga. 

Ezt a viselkedesi sajatossagot mas nyelveken ugy nevezik, hogy organizational behavior.

 

A rendszeri viselkedesi sajatossag a HGY-ben az hogy Fesz van, es hogy Stressz gyar.  En ugy latom, hogy ez a

viselkedesi sajatossag mas rengszerekben is megvan.  Ez mas nyelveken, mas kulturakban is ugyan az vagy hasonlo.

 

Mas rendszereknek is vannak hasonlo viselkedesi sajatossaguk, peldaul a fasiszta partoknak es a kommunista

partoknak.  Ezek a viselkedesi sajatossagok, szereny velemenyem szerint, nagy tragediakhoz vezettek a multban.

Ezeket a nagy tragediakat masok is felismertek, es vannak probalkozasok ezeket a viselkedesi modokat korlatozni.

Peldaul a fasiszta, naci, es kommunista partok, ugy tudom, hogy torveny altal vannak tiltva Magyarorszagon.

 

Vannak orszagok, peldaul az USA, ahol a naci es kommunista partok nincsenek torveny altal tiltva.  Csak a viselkedesi

sajatossagok vannak torveny altal tiltva.  Vannak vallasok is amik szinten nincsenek tiltva, de a viselkedesi

sajatossaguk tiltva van.  Peldaul a moron vallasban a tobb nejuseg.   A mormon vallasban a tobbseg kijelentette,

hogy a tobbnejuseg, az a sarok kove a hituknek.  Ezt birosagra vittek, hogy az allam ne tudjon beleszolni a vallasos

hitukbe.  Erre az USA legfelsobb birosag megtargyalta, es kijelentette, hogy (nagyjabol idezve):

"...hihetsz amit csak akarsz, de nem cselekedhetsz meg mindent amit csak akarsz..."

Es hogy a torveny nem a hitet korlatozza, hanem a cselekedeteket.

 

Ezzel az allam elhatarolta magat a vallasos hitrol valo velemeny hozasrol, de nem hatarolta el magat a viselkedesi

sajatossagok megitelesetol, es a torvenyek betartatasatol.

 

En ugy latom, hogy a multban az allam es az egyhaz osszekapcsolodasa nagy tragediakhoz vezetett.

Azt is gondolom, hogy ezt masok is eszrevettek, amit abban latok tukrozodni, hogy torvenyben is meg van

fogalmazva, bizonyos orszagokban, az allam es az egyhaz egymastol valo elhatarolasa.

 

Szeretnek felszolalni a magyar kormany es a keresteny vallas osszekapcsolodasa ellen.

Nem a vallas ellen, sem a korany ellen nem szeretnek felszolalni, hanem az osszekapcsolodasuk ellen.

 

Ebbol a vallas es az allam osszekapcsolodasabol meg Nagy Tragedia kovetkezhet.

Szeretnek felszolalni mielott meg tul keso lenne.

 

Tisztelettel

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (215053)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 0 215058

Valóban érdekel, hogy mi okból szed tizedet a Hitgyüli; lehet hogy megkérdezem. 

Külön említi Németh S. a tizedet és az adományt; talán ezt is megkérdezem valahogy. 

 

Nekem még mindig különlegesnek számít, hogy eddig egyetlen tag sem válaszolt. Szerintem nem valami titkos dolgot kérdeztem. 

Előzmény: Törölt nick (215053)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 0 215057

Én nemigen látok különbséget a vezető lelkész és a főpap között; hacsak a Bibliában megjelenést/nem megjelenést nem. 

Te sem vagy már tag? 

Előzmény: Báthory Ödönke (215052)
puntooo Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 215056

Puntoo felé lenne egy kérdésem: 

Mit szólsz ehhez a mondathoz például: "„Ha egy politikai erő a maga legitimációjára próbálja felhasználni a kereszténységet, az nem hitbéli buzgóság”  – mondta Botos Máté történész, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Politológia Tanszékének vezetője."

 

Hogy pontosan milyen gondolatok vannak egy megfogalmazás mögött-különös tekintettel, hogy a katolicizmus politikai története nagy forrásanyagú téma (:-)),- arra nyilván nem én vagyok hivatott válaszolni.

A mondat állítása általánosan igaz, de kortól és helytől függően voltak/vannak különbségek. -Noé óta-és hangsúlyozottan a nemzetek idejében van felelőssége egy adott hatalomnak, hogy a hatalmával Isten általános törvénye/munkájával összhangban, vagy azzal ellentétesen lép fel. Durva erkölcsi bűnök történelmi ítéleteket is kiváltottak. Tehát ha nem "nem hitbeli buzgóság" is a kereszténység felhasználása, mégis jelenthet pozitívumot, ha az anomia ellen lépnek fel, pláne egy ítélet előttinek tűnő korban. Természetesen ilyenkor a képmutatás, látszatkereszténység jelensége szaporodik el.     

Előzmény: menora (215055)
menora Creative Commons License 2018.09.13 0 0 215055

Sziasztok!

 

Van egy írás az indexen, érdemes elolvasni.

 

https://index.hu/belfold/2018/09/13/politika_es_katolicizmus_szekularis_allam_solyom_laszlo_eotvos_csoport/

 

Puntoo felé lenne egy kérdésem:

 

Mit szólsz ehhez a mondathoz például: "„Ha egy politikai erő a maga legitimációjára próbálja felhasználni a kereszténységet, az nem hitbéli buzgóság”  – mondta Botos Máté történész, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Politológia Tanszékének vezetője."

 

illetve:

"„Azt látjuk, hogy Magyar- vagy Lengyelországban az állam próbálja az egyház érdekeit védeni, sokszor még akkor is, ha az egyház ezt nem kéri, aztán az állam ezt a maga érdekében felhasználja” – erősítette meg Botos. „A kérdés, hogy jót vagy inkább rosszat tesz ez a paternalista állam, amikor védőernyőt akar nyújtani az egyháznak?”

Ha sokáig gipszben van a kéz, elsorvadhat. A funkcióhalmozás egyre nagyobb függőséget jelent az államtól – tette hozzá Sólyom."

 

„Én nagyon örülnék, ha a katolikus egyháznak lenne befolyása a magyar társadalomra, de ez nem nagyon van így. Az egyszázalékos adó szembemegy minden katolikus tanítással, mégis megszavazták keresztény politikusok. Az iskolai hitoktatást eredetileg a Püspöki Kar sem támogatta igazán, aztán menet közben a szöveg valahogy megváltozott. Az egyház kézzel-lábbal tiltakozik az ellen, hogy az egyházi házasságkötés állami elismerést kapjon, ez is szembemegy minden teológiai szemponttal, hiszen teljesen mást jelent a házasság az egyház nyelvén és az állami jogszabályokban.”

 

Valaki tudja arra a választ, hogy az egyszázalékos adófelajánlás miként megy szembe a katolikus tanítással? Megköszönöm az infót előre is!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 0 215054

Köszönöm a kiegészítést,és a megerősítést.

Előzmény: Báthory Ödönke (215049)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215053

Igen,féltem.

Aztán mertem gondolkozni utánajárni.

Amúgy a vezetőlelkész titulus nem szerepel a Bibliában sehol sem,csakhát összemossák ezt is jó manipulálós módon.

A hitgyüli nevű szervezetben mindenki tudja,hogy kiről van szó,ki is az a vezetőlelkész. (és mosolyognak bármire amit a N.S. mond.)

Igen,még a Bibliát is a háttérbe tolják csak mert azt mondta a Sándor. (AMAS)

Menj el és kérdezd meg valakit,hogy miért szednek tizedet,hova teszik...stb?

Amúgy a HitCsarnok nagyon klassz épület,jó fajta hangtechnikával, tele értékes Istenkereső emberekkel,csakhát félre vannak vezetve.

Ez az én véleményem.

Előzmény: Törölt nick (215051)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215052

Nem csak hogy elegánsabb, de helyesebb is. Sokkal jobban fedi a valóságot, mintha pásztornak neveznék, ahogy sokáig volt. Lehet hogy észrevette, hogy a pásztori leírásnak nem igazán felel meg. Ismeri-e a juhait? Azok ismerik-e őt? Megkeresi-e az elveszettet? Bekötözi-e a sebesültet? Hordozza-e a gyengéket? satb. A lelkésznek nincs ilyen alapos igei leírása. Sőt, ha jobban megnézzük semmilyen nincs. Tehát ezt a címet mindenféle felelősség vagy kötelesség nélkül nyugodtan magára aggathatja. 

És nekem igenis volt olyan korszakom amikor féltem tőle. Aztán (kábé a Gyömrőire való költözéstől) kezdtem úgy tekinteni mint egy bármelyik atyafit. És úgy is beszélgettem vele amikor alkalom adódott. Csodálkoztak is a többiek.  
Aztán amikor láttam hogy milyen istentelenségekbe hajszolja magát ezzel a gyülekezeti mókuskerékkel, akkor már inkább szántam. Most kábé itt tartok. 

b

Előzmény: Törölt nick (215051)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 0 215051

Amíg tag voltäl, addig féltél a vezető lelkésztől (mennyivel elegánsabb is a megnevezése, mint így: főpap!), vagy a gyülekezettől? Vagy valóban az elkárhozástól féltél? 

Előzmény: Törölt nick (215046)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.13 0 0 215050

te is tudod, hogy jézus azokra a farizeusokra mondta ezt akik sátáninak tartották, hogy betegeket gyógyít.

azt gondolom, más, nehezen megítélhető dolgokkal kapcsolatban nem ilyen szigorúan ítéltetik ez meg.

Előzmény: Törölt nick (215048)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215049

Nagyon erősen indoktrinálják a tagokat a lelépéstől való félelemre. A birtokomban van egy Rufftibi tanítás, ahol azt mondta:
-El is lehet menni a gyülekezetből. El is lehet kárhozni. Isten nem fogja neked azt mondani, hogy "légyszíves ne kárhozz el". 

Egy időben néhány HITes hitvédő ezt próbálta megmagyarázni, hogy két külön mondatról van szó, ne mossam össze őket. De a két önálló mondat egy gondolatmenetben volt benne, joggal tekintem egymás következményének őket. 

 

b

Előzmény: Törölt nick (215046)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215048

A hitgyüli  az ujhullàm elvetőire is mondotta ezt.

Amúgy meg lécci írd le mi a szentlélek kàromlás bűne amit se ezen sem a màs világon nem bocsájtatik meg.

Előzmény: ferrreee (215047)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215047

"Elköveted a szentlélek káromlás bűnét,magyarul elkárhozol...."

elég felületesen beszélsz te ezekről a dolgokról, hiszen ezt Jézus is tanította...

Előzmény: Törölt nick (215046)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215046

Manipulálás.

Pl.:

Elköveted a szentlélek káromlás bűnét,magyarul elkárhozol....

 

N.S.,miután beindult az újhullám,akkor azt mondta,hogy akik nem értenek egyet ezzel,azok lázadók...stb.

Ellene mész Istenmunkájának...

Szemét manipulálás.

Meg ugya aki elhagyja a (hit)gyülekezetet,az elkárhozik.

Ugye itt is egy szándéos félremagyarázásról van szó,mert valóban említi az Írás ezt de nem így és nem ebben a formában.

N.S.besz@rt,hogy lelépnek a tagok,ezért manipulált és teszi ma is.

Azóta is zajlik a fluktuáció.

 

Előzmény: Törölt nick (215045)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 0 215045

Igen, szinte tapinthatónak olvasom a félelmet, és pont az a "bajom" ezzel, hogy nem értem meg azt. 

Előzmény: Törölt nick (215044)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215044

Olvass vissza most mást nem tudok írni.

De abban biztos lehetsz benne,hogy az ellenkezőjét fogják írni.

Meg mondjuk nem értelek,mert az előbb írtad,hogy kiolvasod a tapintható félelmet...

Előzmény: Törölt nick (215043)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 0 215043

Igazán örülnék, ha valaki - aki jelenleg -  tag is leírná az idevágó gondolatait! 

Előzmény: Törölt nick (215040)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215042

Szóval jól látod!

A megfélemlítés!

Előzmény: Törölt nick (215041)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215041

Hála az Örökkévaló Szent Atyámnak én már nem  vagyok tagja a hitgyülinek!!!

Előzmény: Törölt nick (215039)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215040

egy kis kiegészítés:

Aki megkerülve a hitgyült,(meg) marad az Atyánk és az Ő Fia mellett, az összeegyezhetettlennek fogja tartani a saját nézetét a hitgyüli sajátos nézeteivel,és lelép.

De a lelépéshez bátorság kell,mert lekell szaggatni,rázni azokat a hamis megfélemlítő tanításokat amikkel manipulálják az őszinte,jóhiszemű ámde naív tagokat.

Vagy kirúgjàk valami mondvacsinált hazugság miatt mert lázadónak fogák tartani.

A hitgyüliben nincs szabad nyílvános vélemény nyílvánítas.

De ha elhangzik,akkor az illetőt eltávolítják egy idő után.

Persze ennek is meg van a megfelelő folyamata.

Elöszőr csak beszélnek vele......

Előzmény: Törölt nick (215038)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 215039

Engem a számomra szinte tapintható félelem - Németh Sándortól és társaitól - gondolkodtat el azon, hogy kkinek és miért van említettekkel szemben félnivalójuk az Istenben bízástól, ha egyszer azt tapasztalják, hogy Sándorék nem az Isten munkatársai. Azok sem szeretnek válaszolni egyértelműen, akik már nem tagjai a Hitgyülinek.

 

Előzmény: Törölt nick (215038)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215038

Igen.

Visszaélés történik az odajáró tagok bizalmával akik ezt nem veszik észre.

Meg azt se felejtsük,hogy az Istenben bízást összekötik a N.S.-ban való bízzással.

Tudom kemény amit írok,de a tagok N.S. keresztül meg a sok hazug tévtanítónak titulált lókötőn keresztül értelmezik az Istenben bízás fogalmát.

Hosszú téma.

Nézd meg,hogy itt a topikban a hitgyülisek (meg az exhitgyülis fanok) úgy beszélnek a Bibliáról,Istenről,mintha csak ők ismernék, nekik mondana el először minden okosságot.

Tudom miről beszélek mert én is így beszéltem.

Előzmény: Törölt nick (215037)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 -1 0 215037

Itt tartsunk egy kitérőt, kérlek! 

 

Elolvastam a jelzőket, amikkel a Hitgyülit illetted, szóval szerinted egy Istenben bízó személyt a kussolásig/kényszerítésig megfélemlíthet egy olyan gyülekezet,- amilyennek leírtad most a Hitgyülit? 

 

Előzmény: Törölt nick (215036)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.13 0 1 215036

A hitgyüliben biztos nem adják vissza.

 

N.S. a folyondár utcai csarnokban félóráig ujjongott,mert valaki egy millát dobott a közösbe.(ha igaz)

Mert ugye lehet azért mondták,hogy még több ember adakozzon,úgymond nagyobb legyen az adakozási kedv.

Amikor én kezdtem járni a hitgyüli nevű agymosoda álkrisztus követő szervezetbe,akkor 14milla volt a havi bérlet díj.

Most meg sajátban vannak és volt olyan,hogy az alkalom elején és a végén is volt gyűjtés. (kunyerálás a naív jóhiszemű tagok becsapása)

Emlékszem,hogy amikor az iszapkatasztrófa akkor az egyik hitgyülis ismerősöm arról áradozott félóra alatt a30millát gyűjtöttek össze.

Arról miért nem beszél N.S.,hogy egy tüzes kamuátéléses,becsapós alkalom után mennyi pénz folyik be a kasszába?

Milyen Krisztus,követő közösségről beszélünk emberek?

Megvannak félemlítve az emberek hosszú távon és nem értem,hogy szókeno" nick mit nem ért ezen.

De talán jobb is ha nem érti,elég ha végig gondolja.

Előzmény: friss szél (215025)
zsivany5 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 215035

A nagy osszeg felmillo dollar volt.

zsivany5 Creative Commons License 2018.09.12 0 0 215034

Ha lehet, akkor igen visszaadjak.  Ha nem lehet visszaadni, akkor tovabb adjak,

es kijelentik, hogy ez a szervezet nem tart penzt, es egy masik jotekonysagi szervezetnek

adta at a penzt, es aszondjak, hogy jobb lenne, ha az adakozo legkozelebb egyenesen adna

a penzt valaki masnak.

Olyan is volt, hogy nagy osszeget ajanlottak fel, es a szervezet visszautasitotta.

 

Előzmény: friss szél (215025)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.12 0 0 215033

Oké, igyekszem, meg aztán hátha érkezik olyan válasz is, amely nem hagy gyötrődni tovább kétségek között. 

Előzmény: friss szél (215032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!