Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Martinka. Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54497

Én is elkezdtem ezen az úton haladni. Ma jött meg az első helyzetjelző led pár. Kell még hátra kettő, meg a rendszámba 2db. Találtam egy nappali fényt ami elvileg elfér a lökhárító rácsában. Első nekifutásra itt megállnék. Után lehetne a belsejét is, de mivel nem értek hozzá inkább kérdezek. Az ajtó nyitásra, meg leállítás után is az autó felkapcsolja a belső pipicset. Ha azt ledre cserélem, megmarad a fényerőszabályzás? (Mármint a felerősödik és elsötétedik funkció.) A led bírja, de az elektronikája?

Előzmény: Ambree (54496)
Ambree Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54496

Huh, nekem ez már nem fél bele a maradjon gyári kinézetű dologba :-)

 

Egyébként Ádi, van a leghátsó plafon lámpán kapcsoló... és arra már volt időm hogy ledesítsem a belső világítás, azóta nekem így világít (a hátsó):

Előzmény: Martinka. (54492)
Ambree Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54495

off.

1998-ban kaptam egy retúrjegyet a TGV-re, Párizs - LeMans vonalon. Az volt ráírva hogy 210 km, menetidő 45 perc. Hmm, gondoltam retúrjegy, azaz 105 km-re levő LeMansba 45 perc alatt elszáguld. Nagyon komoly a hazai vasútakhoz képest. Hát nem. 210 km volt 45 perc, amikor kiderült alig tudtam összesöpörni az arcom :-)))

Előzmény: Ambree (54493)
Ambree Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54494

Egyébként a gugli 'ordítóval lefordítottam magyarra... na azt nem értettem :-) aztán angolra, annak több értelme volt :-) mos' má' értem :-) a'sszem.

Előzmény: ádibébi (54483)
Ambree Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54493

"Voici ton offre, monsieur, mais alors il faut que ça soit vraiment un offre et pas une proposition... Sinon des propos marchent bien pour moi aussi, si tu me comprends ;)"

erre egyet tudok mondani: zsö nö kompré pár (je ne comprais pas?) :-))) 1998-ban egy egész hónapig kint csücsültem Le Mans-ban munkaügyben és ott ragadt rám egy kevés franszia. Biztos keverem, meg biztos nem úgy írják :-) pár dolog még néha eszembe jut :-))) jah, írni egyáltalán nem tudok fransziául, csak amiket láttam és megmaradt, mint a 'vous etes ici' :-))) no meg elstoppoltam Le Mans-ból Mont Saint Michel-be és persze senki sem beszélt angolul vagy magyarul, csak egy mamika ici picit lengyelül, a többit a nem létező franciatudásommal kellett kipótolni :-)))

Előzmény: ádibébi (54483)
Martinka. Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54492

Vegyél egy ilyen lámpát 1200-ért, bele 3db elemet vagy aksit. Közepét megnyomva világít addig amíg le nem kapcsolod. Nagyon jó fénye van és kicsi a fogyasztása. Az ajtóra felragasztod, és kb pont oda világít ahova kell.

Előzmény: ádibébi (54487)
BuNnY Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54491

Az lenne az igazán fájintos, ha a gomb kinézetű kijelző gomb lenne, és ha nem akarom a csipogást azt megnyomva elhallgatna akkor, de amúgy mindig szólna. Így ha csak átáll az ember a kert végébe kinyomhatná, de megmaradna a figyelmeztető funkciója.

Előzmény: tthom (54484)
ádibébi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54490

Gúgöl transzlét monnyonleee :)))

 

A szösszenet arról szólt, hogy rá akartam világítani arra a különbségre, ami a francia offre (offrö) és az angol offer között van. Merthogy az angol offre az javaslat, a francia offre meg ajándékot jelent, és az ajánlat -o javaslat az a proposition.

Előzmény: Martinka. (54488)
ádibébi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54489

"Az elejével tökéletesen egyetértek, szóval ugorjunk is a megoldandó feladatokra."

 

Magyarra lefordítva ezt természetesen úgy kell olvasni, hogy:

 

"Milyen rendes meg jófej vagy Ambree, hogy foglalkozol a kérdéssel!!!"

 

Hiába, no. Kopik a magyram... :DDD

Előzmény: ádibébi (54485)
Martinka. Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54488

Ádi ezt úgy megcsavartad, hogy ez a francia még a webfordítónak is kínai. :)

 

"Itt az ajánlatát, uram, de aztán van, hogy tényleg a kínálat, és nem egy javaslatot ... Ellenkező esetben a kapcsolat jól működik nekem is, ha értesz engem :)"

Előzmény: ádibébi (54483)
ádibébi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54487

Egyes ponthoz eszembe jutott olyan is, hogy az egészet lehetne egy kivehető, akkuról menő mennyezeti lámpával is helyettesíteni, ami a helyén szépen töltődik, és bármikor kivehetem, ha vmit akarok látni a motorban, itt-ott...

Előzmény: ádibébi (54485)
ádibébi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54486

Ha addig nem találok, és még meglesz, akkor köszönöm! :)

Előzmény: gombfoci (54438)
ádibébi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54485

Az elejével tökéletesen egyetértek, szóval ugorjunk is a megoldandó feladatokra. (A megvalósítással lehetnek némi késedelmek sajnos, mivel itt nincs helyem és eszközöm szerelni az autót, csak egy konnektortalan, sötét, nyilvános mélygarázs, egy autónyi hellyel... Képzeld oda magad, milyen szívesen állnál neki bontani a pugot ilyen környezetben... De az tuti, hogy amint hazaértünk (amit én most július első felére tennék), nekiállok a konkrét megvalósításnak is, ha már nem előbb.

 

 

Megvalósítandó projektek:

 

1. hátsó világításként, hogy tényleg effektív legyen, egy mennyezetbe épített megoldás kellene szerintem, legalább 10, de inkább 20W teljesítménnyel, eco-módtól független vezérelhetőséggel (assebaj, ha nem automata, hanem van rajta egy kapcsoló). Ha még beleférne, hogy led-ed is legyen, annál jobb, kevesebbet enne. Ez a mennyezeti helyszín azért fontos, mert a kis oldallámpával akkor sem lehet sötétben látni pakoláskor, amíg még megy... Én spec azt sem bánom végső esetben, ha a mennyezetben meglévő lámpatestet vezéreljük meg másképp. Mondjuk kapcsoló nincs rajta... Ez esetben pedig ajtónyitásra-zárásra kéne ki-bekapcsolnia, és végkimerülésig égnie, ha nyitva van vmelyik ajtó... De lehet, kéne oda tenni egy olyan lámpatestet, mint ami elöl van, annak van 3 kapcsolója, és összesen 15W égője.

2. egyetértek.

3. NAGYON NEM értek egyet :)) De tényleg, a magam életét oké kockáztatni (bár azt sem, mert hogy élik át, és mihez kezdenek a még nem létező gyerekeim meg a párom, ha megpusztulok, vagy nyomorék leszek), de hogy vki más a csipcsip hiánya miatt felejtse el magát bekötni, azt nem bírja a lelkiismeretem. De mivel engem (még?) nem zavar az öv, én ezt hagynám.

4. De innentől ezek már bónusz kategória: rádió menjen saját felelősségre végkimerülésig.

5. A szivargyujtót kéne esetleg felszabadítani, azaz a róla menő navi töltés kábelezését elrejteni. Ezze kapcsolatban gondolkodom egy megoldáson, hogy a navit az ablak helyett a középkonzol tetejére, a légbefúvók fölött rögzíteni valahogyan, esetleg mágneses elven, hogy ne kelljen fúrni-faragni. De lehet, hogy az bezavar a gps-vevőnek? Ezen kívül a konzolra, a szivargyujtó mellé a dobozba integrálni egy vagy két USB-töltőt, és esetleg aux-in-t is :)

6. az egyik vakkapcsolómat szeretném majd átkötni élőre, hogy a nappalifényemet ki-be lehessen kapcsolni egy mozdulattal. Viszont ez nem bonyi dolog elektronikai oldalról, szóval ez a pont nem is neked szól :P

Előzmény: Ambree (54479)
tthom Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54484

"3, ha vezetőülés biztonási öv nincs bekötve, ne csipogjon 2-3 percig ha megnyomok egy gombot :-)..."

 

Tőlem megkérdezték múltkor, hogy akarom-e, hogy csipogjon, vagy sem... Amikor épp állítgatták a szoftvert..

Előzmény: Ambree (54479)
ádibébi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54483

Voici ton offre, monsieur, mais alors il faut que ça soit vraiment un offre et pas une proposition... Sinon des propos marchent bien pour moi aussi, si tu me comprends ;)

Előzmény: Ambree (54479)
ádibébi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54482

ááááááá, ezt annyira benéztem.... :)))) Szóval:

 

 

 

 

Figyelem:

 

 

TOPIKTALI 4.0


2011. 0x.yz-0x.yz+1

 

Helyszín: mittomén, de olyan hely, ahol lehet egyet sörözni este, azt kialudni,

és csak másnap hazaindulni. Meleg időjárás-garancia Cit-nek és mindenki másnak!

Spa-érzés nem ellenjavallt, márcsak a gyermekek miatt sem, szóval Balaton ismét játszik :)

 

Jelige:

 

"PUG-HÉTVÉGE"

Előzmény: Ambree (54478)
Sas-307 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54481

>1, csomagtér világítás ne kapcsoljon ki (20 másodperc múlva)...

ez jól jött volna nekem is

 

>2, csomagtér 12V csatlakozó ne kapcsoljon ki ha nincs gyújtás...

ez 2003-ban gyárilag meg volt oldva

 

>3, ha vezetőülés biztonási öv nincs bekötve, ne csipogjon 2-3 percig...

ezt eszedbe ne jusson megcsinálni! Még ha megadnak csinálod, akkor rajtad a felelősség, da de ha másnak? Nem volt elég a kikötött aut kertkapu villogó este példának?

Előzmény: Ambree (54479)
ribillió Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54480

Jól emlékszel:-)

Én bevállalom ezt, most ez az egyszerűbb, csak 25km-t kell megtenni vészüzemmódban, azonkívül még várhatóan lesz egy-két hiba az autón, amiket mindenképp rendbe kell tenni, pl. a turbóra csatlakozó csöveket mind le kell bontani, mert olajat eresztenek és ahol az kijön ott a nyomás is.  Majd ha a végére érek a hardver javításnak jöhet a programozás;-)

 

Érdeklődöm, hogy szedett-e már szét valaki világítás kapcsolót? Valami érintkezési probléma lehet, mert lekapcsolgatja a reflektort és a ködlámpát is, hasonlóan a auto üzemmódhoz, sőt néha indításkor felkapcsolja a tompítottat, majd ezután egyszer csak lekapcsolja.

Előzmény: Jena307 (54425)
Ambree Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54479

"...kár, hogy a kocsijaink átkábelezése már a következő autó-generációra csúszik át :P..."

Hát Ádi,

Az jutott eszembe, hogy a vezérléses megoldás nekem a nonplusz ultra lenne, de egyszerűen nem jut rá időm, hogy leüljek ezzel szórakozni :-( és egyáltalán nem biztos hogy erre szükség is van. A problémáinkat kb 100 módon meg lehet oldani, de egy két elem majdnem mindegyikben megegyezik :-)

 

Voici mon offere: :-)

Csináljuk azt, hogy első körben leírod hogy mik a problémák, amiket meg kellene oldani, aztán kihozzuk a leg célravezetőbb megoldást, és (most figyelj) mire jössz a talira, minden problémád meg lesz oldva. Na? Nem központi vezérléssel (de a lehetőséget el nem vetve), hanem olyan eszközökkel, amik Neked is rendelkezésre állnak.

 

Persze ehez az kell, hogy amit megbeszélünk, amiben megegyezünk, azt meg is csináld, vagy csináltatod - ahogy mondom, ezek olyan megoldások lesznek, amiket Te is elfogadsz és a "problémák kiküszöbölésére" vezetnek.

 

Egyik elvem, hogy nem "berheljük szét" az autót, hanem olyan megoldást implementálunk, amit akár később elég könnyen -, ad abszurdum két mozdulattal - ki lehet kapni az autóból és visszaáll az eredeti működés. Másik elv, hogy a beépített dolgok is csendben a háttérben húzódnak meg, végül is nem befolyásolja a normál, gyári működést, de ha életre keltjük, akkor segít nekünk, hogy az idegesítő dolgok ne úgy működjenek (lámpa világít a csomagtartóban amikor kell)

 

Mivel mindez ügye a mi 307-esünkkel történik, itt a fórumon publikálunk mindent :-) hátha kedvet kap más is :-)))

 

Megoldandó problémák:

1, csomagtér világítás ne kapcsoljon ki (20 másodperc múlva) amikor nagyon kell már economy módban...

2, csomagtér 12V csatlakozó ne kapcsoljon ki ha nincs gyújtás...

3, ha vezetőülés biztonási öv nincs bekötve, ne csipogjon 2-3 percig ha megnyomok egy gombot :-)...

 

Na Ádi, mit szólsz?

Előzmény: ádibébi (54384)
Ambree Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54478

Bakker Ádi,

 

Most látom, ez nem a 3.0, hanem a Topiktali 4.0 lesz... szóval, tudod már hogy mikor jöttök haza?

 

"Nálam is készülődött a kérdés, de Ádi, arról beszélj inkább hogy mikor jöttök haza?"

 

ádibébi válasz | megnéz | könyvjelző 2011.01.28 16:39:39 © (54410)

 

Juteszembe, megkezdem a halk, de hosszantartó, suttogó kampányt:

 

 TOPIKTALI 3.0


2011. 0x.yz-0x.yz+1

Előzmény: Ambree (54421)
Ambree Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54477

Én is így tudom, a nagymamámnál Lengyelországban szoktam látni gyerekkoromban hogy "összefirkálták" :-) a bejárati ajtó fölött... :-) aszt' megkérdeztém mié' csinálják...

Előzmény: Xe3 (54473)
Sas-307 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54476

Köszi, ez tényleg jópofa!

Előzmény: Xe3 (54473)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54475

Házszenteléskor szokták felírni krétával, felénk is szokás. Gáspár, Menyhért, Boldizsár, hozzanak szerencsét a ház lakóinak, költözzön be a szentlélek a házba - ha jól idézem. Nálunk is volt. Majd a héten megkérdezem, itthon pontosan mit szoktak felírni.

Előzmény: Sas-307 (54439)
Xe3 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54474

Ilyen hidegben nem nagy csoda. Amikor kinyit a termosztát 82-90 fok környékén, akkor jéghideg víz áramlik a motorba. Ez lerántja a hőmérsékletet, de a termosztát csak később reagál.

Ha eddig nem csinálta, akkor nem tudom, de az én 15 éves Fiatomban is megy föl-le a mutató. Na meg egy picit a Peug-ban is mozog.

Arra emlékszem, hogy régen a Seat-omban egy tized milimétert sem mozdult a 90 fokról...

Előzmény: Haszika (54461)
Xe3 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 54473

Heilige Drei Könige (Három királyok). Vízkeresztkor járnak körbe a gyerekek, s jókívánságokért cserében csokit kapnak, s ezt írják a kupafejfára.

 

20 C + M + B 11 = Caspar, Melchior, Balthasar 2011

 

 

 

 

Előzmény: Sas-307 (54439)
Haszika Creative Commons License 2011.01.30 0 0 54472

nojó, van egy "zászlója" a foglalatnak, annak lefelé kell lenni ;-)

Előzmény: Törölt nick (54471)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.30 0 0 54471

Be lehet tenni fordítva, nekem sikerült :) Van egy állása az izzónak amikor a helyére kattan, nagyon nehéz megtalálni, de lehetséges :)

Ha fordítva rakod be akkor inkább az eget világítják, legalábbis én így tapasztaltam, mindegy, a lényeg, hogy nem látni velük rendesen. Sőt, ferdén is be lehet rakni, úgy is sikerült már rázárni azt a fém bizbaszt. A garázsajtón szoktam ellenőrizni a vetítési képet, a kresz-tankönyves ábrát kell hoznia akkor van a helyén.

Előzmény: Druu (54459)
Martinka. Creative Commons License 2011.01.30 0 0 54470

Én vagyok a lámpabótos'. Írd meg emilben a részleteket!

Előzmény: Jena307 (54448)
Haszika Creative Commons License 2011.01.30 0 0 54469

Na ezért nem állok neki én se a bal helyjzetjelzőnek:)

Előzmény: Druu (54468)
Druu Creative Commons License 2011.01.30 0 0 54468

Köszi az infókat, holnap nekiveselkedek.. csak ne lenne ilyen rohadt hideg!! :D

Előzmény: Zolysys (54467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!