Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57059

200 Pa a mérési nyomás.

Három napja csinálta itt a szaki.

Á 17kHUF.

:-(

Előzmény: SolnesN (57043)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57058

Azt elfelejtettem írni, hogy a radiátorokon csak egyszerű csapok vannak, semmi szelep, meg ilyesmi. Azzal indítottam, hogy a használtakat teljesen kinyitottam, de amikor visszaveszek belőle sokkal zajosabb a rendszer. Ahogy légtelenítődött, ez javult, de azért még lehet hallani csörgedezést is itt-ott. Továbbra sustorog minden, ha változtatok a radiátorcsapok állásán.

Előzmény: gabrielke (57054)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57057

24 kw-os volt a régi is, az új is. A nagy helyzet az, hogy felszerelték, bekapcsolták, de a hivatalos beüzemelés - gondolom ekkor kellett volna azért ezt-azt beállítani - még nem történt meg. Szóval minden a gyári értéken megy. Én próbálok okosodni a szerelési útmutatóból, semmi gond nem lenne az alapdolgok átállításával, ha tudnám, hogy mi mivel függ össze.

Előzmény: gabrielke (57054)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57056

Igyekeztem röviden és célratörően kérdezni, de nem gond leírom. Szüleimtől örökölt házban élek most, egyedül. Mivel túl nagy és rossz elosztású, kénytelen vagyok csak bizonyos helyiségeket fűteni, vagyis vannak:

 

- Teljesen lezárt radiátorok: 1 szobában, előszobában, külön wc-ben.

- Kicsit kinyitott radiátorok: fsz-ban, konyhában.

- Teljesen kinyitott a háló-dolgozó-stb szobában.

 

Namármost. A harmadik szoba, ahol a termosztát van gyakorlatilag a nappali (volt, amíg a szüleim éltek) ez most átjáró a nem fűtött előszoba és a kicsit fútött konyha között. A termosztát a konyhajtó mellett van, ahonnan jön megy a levegő... szóval nem is jó helyen. Ezek a radiátor állapotok a múlt heti cirko cseréig álltak fenn, bár a lezártakat nem fogom ezután sem kinyitni. Nagyon egyszerű, azt szeretném, hogy ahol a legtöbbet vagyok, ott melegebb legyen.

Előzmény: gabrielke (57052)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57055

Ez mondjuk ebben a formában marhaság. A PI vezérlő mindig - lehet hogy lassan, de biztosan - megtalálja a beállított pontot.

Már persze ha az fizikailag az adott paraméterekkel lehetséges. Ha gyorsabb tanulásra akarja valaki ösztökélni a termosztátját, akkor tegye kicsit feljebb mint amit végül akar (23-ra 21 helyett) és amikor elérte a 21-et, akkor vissza lehet tenni 21-re.

 

Előzmény: Fázisceruza (57051)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57054

Alapvetően úgy kell hőmérsékletet és leadott hőt beállítani, hogy minden szelepet tökig kinyitsz és ahol túl sok a hő, ott elkezdesz szépen zárni.

Ha mindenhol túl sok, akkor csökkenthetsz a kazán (visszatérő? mert ezt is elfelejtetted írni...) hőmérsékletén.

Alacsonyabb előremenővel ugyanazt a hőfokot úgy tudod elérni, hogy növeled a keringést (szivattyú sebességet).

Ha lecserélték a régi kazánodat egy új de kisebb teljesítményűre anélkül, hogy a rendszeren mást is változtattak volna, akkor naná hogy hideg lesz.

 

Előzmény: vakegér789 (57048)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57053

Hát nem hiszem, hogy ez http://www.vaillant.hu/pages.php?pageID=131 olyan öntanulós lenne, bár ki tudja.

Előzmény: Fázisceruza (57051)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57052

Ez igaz. Viszont akkor tanuljon meg kérdezni a kérdező. Mert a kérdésére a válaszom megfelelő megoldás. Ha másik helységben akarja a hőmérsékletet mérni mint ahol vezérelni tud, akkor rádiós termosztát kell neki. Hogy egyéb baromsága is van, azt elfelejtette leírni...

Előzmény: Fázisceruza (57037)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57051

Egyébként, léteznek öntanuló szobatermosztátok, amik eléggé meg tudják bonyolítani az ember életét. Ha kifogtál egyilyet, akkor az is koplikálhatja a dolgot. 

Ezek érzékelik a túlfutásokat és a következő ciklusban kompenzálni próbálják az előző ciklus hibáit. Szerintem ez nem mindenütt egyformán jó ötlet.

Előzmény: vakegér789 (57048)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57050

A ház egyébként sehogy nincs szigetelve, viszont terméskőből van. Ablakok vacakok, plédekkel tömködve, az épület folyamatos mozgása és repedezése miatt nyílászárócserére még csak nem is gondolhatok

Előzmény: Fázisceruza (57044)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57049

Igen, a radiátor méretétől is függ.

 

Nálam pl most nincs 40-foknál melegebb a víz, és extra méretű radiátoraim sincsenek, viszont a szigetelés nem rossz 38cmPT+10cmEPS.

Előzmény: SolnesN (57047)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57048

Köszönöm, támpontnak ennyi is elég. Most levettem 50-re, és teljesen kinyitottam a termosztátos szoba radiátorát. Így aztán lesz 17-18 mindenütt, ami épp csak elég számítógép előtti ücsörgéshez. Az a bosszantó, hogy ez a vadiúj, drága csoda nem képes (?) arra, amire a 16 éves Fég volt.

Előzmény: Fázisceruza (57044)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57047

Az hogy mennyilegyen a fűtővíz hőmérséklete elegendő fűtéshez elvileg attól függ mennyi a radiátor felület.

Lehet 40 fokossal sőt 35 , sőt  akár 30 fokos vízzel is fűteni, csak elegendő radiátor felület kell hozzá.

 No de ilyen alacsony hőfokon azért nem fűtünk mivel a fal tele lenne radiátorokkal.

Előzmény: Fázisceruza (57044)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57046

  

és még tovább .  a nyáron amikor konstatáltam a gázrendszerem szivárgását az a következő volt :

 

 18 liter / 24 óra.

 Ez liter / secundumban a következő :

 

 18 /  24 x 3600  =  0.000208 liter / secundum  és ez a gáz mind a tényleges légtérbe került.

 kiszámoltam, hogy  200 nap kellen ahhoz, hogy elérje az alsó robbanási határt a gázkoncentráció  - ha légmentesen le lenne zárva a lakás.

 Ilyen eset viszont gyakorlatilag ritkán fordulhat elő. Csak akkor ha pl. valaki huzamosan távol van - viszont légcsere ilyenkor is van.

 Ennek ellenére lecseréltettem az egész gázrendszert , ez került kb. egy millába.

 de vissza a kéményhez.

 

 az a 0, 00512 l/sec vagy 18 lit/ óra érték azért nem a légtérbe jut hanem pl. a kémény  kürtőbe  ( nálam egy  80 -as átmérőjü cső megy egy 140 x 140 -es  téglakürtőben ), tehát elvileg oda is mehet.

 no mindegy sok hűhó semmiért, mivel sok minden van azon a papíron csak egy nincs - felelőséget vállalnak é vagy sem

 

Előzmény: SolnesN (57043)
Balazskaroly Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57045

Üdvözlök Mindenkit !

 

Próbálok rövid lenni. Sokféle ötlet után arra gondoltam,hogy a családiházam lakóterének fűtését végző Baxi kombi falikazánom üresen álló melegvíz körét felhasználnám egy melléképület fűtésére. Kérem írjátok meg a véleményeteket, hátha nem veszek észre valamilyen buktatót. A meglévő alkatrészeimből egy zárt, külön keringtetővel rendelkező fűtéskört csöveznék a melegvíz csatikra. A szivattyút a melléképület termosztátja kapcsolná, így a kazán vízelvételt érzékelve átváltana a melegvízkör fűtésére. Ezt a kisebb kört fel tudnám tölteni fagyállóval, így kikapcsolt állapotban sem lenne fagyveszély. Ez a dolog nem érintené a meglévő fűtéskört, tehát nem befolyásolná a lakótér ellátását. Csak a megfelelő méretű radátorrol kéne gondoskodnom. Én három problémát látok, de azokkal ki lehet békülni:

- a melegvíz elsőbbsége alkalmanként befolyásolhatja a lakótér hőmérsékletét

- a fagyálló miatt később már nem biztos, hogy a vízkört eredeti funkciójára lehet használni

- a melegvíz kör max. programozható hőmérséklete 60 °C -> nagyobb radiátort kell méretezni a melléképületbe

 

Kérem,ha nagy ostobaság amit leírtam jelezzétek felém!

 

Köszönettel:

 

Balázs Károly

 

Fázisceruza Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57044

Ez mondjuk a házad hőszigetelésétől is függ, ezidőtájt 40fokos előremenőnek elégnek kéne lennie.

 

60fok , -15foknál ildomos kb.

Előzmény: vakegér789 (57042)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57043

 Főkétüsz ??  Azokkal van csak tele a tököm.

 A kurva anyjukat.

 Csináltak egy szakvéleményt 40 eft ért és van pofájuk ráírni, hogy csak egy fél évig érvényes.

 Ezek szereint a következő félévben már nem érvényes ??

 Ez aszakvélemény áll összesen  4 lapból

 1. maga szakvélemény - a lényeg megfelelő,

 2.  a szakvéleményhez kapcsolódó  kémény adatai,

 3.   a szakvéleményhez kapcsolódó   tüzelő berendezés  és füst csatorna

 4. Mesterséges kémény adatai ,  ezekben leírják azokat amiket én megadtam, igaz a 4 . oldalon van mérési eredmény i ,

 

 konkrétan :

 mért szivárgás érték 0. 00512 liter/sekundum,

 a megengedett pedig  0. 013572 liter / sec.

 

 No most hogy halandó ezt ne értse ezért van ebben a mérték egységben.

 mert mi lett volna ha   0.00512 x 60 = 0.3012 liter / perc, de ha tovább számolunk akkor 18.4 liter / óra az érték.

 Egyébként is ez a szám semmire sem jó mivel hiányzik mellőle a nyomás érték.

Előzmény: Gyurco78 (57039)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57042

Igen, sajnos valószínűleg egy elég rosszul méretezett rendszerről van szó, de ezen változtatni nem akarok. Most viszont valami kis gyorssegítségre lenne szükségem, amíg a jövő héten elő nem kerítem a szerelőt. Felrakták az újat, kutyafuttában be lett állítva, de alapból minden a gyári értéken maradt. Utókeringetetés: 5 perc, égőtiltási idő:20perc, a hőmérséklet meg a maximumon. Előbbi kettőhöz egyelőre nem nyúltam, de pl fogalmam sincs mekkorára állítsam a fűtési vízhőmérsékletet. 30? 50? 60? 75? Hogy befolyásolja ez a keringetést? Az előbb lemértem: (60 fok mellett) 10-11 percig megy a keingető, 2 perc szünet, majd megint megy 10-et és így tovább. Nagyon idegesít. Vegyem lentebb a hőfokot? Akkor szerintem még tovább fog keringetni, nem?

Előzmény: SolnesN (57041)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57041

 Így van  !

 A termosztáttal csak a konkrét helyiség hőmérsékletét lehet szabályozni , de a többiét csak a  radiátorszelepekkel.

 A termosztát csak annyit csinál megy a fűtés vagy sem, bekapcsol  ---kikapcsol.

 A helyiségek hőmérsékletét viszont  a megfelelő méretű radiátorokkal és a szeleppel lehet szabályozni. De ha kicsi a radiátor akkor nyithatom a szelepet - meleg nem lesz.

Előzmény: Fázisceruza (57037)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57040

Termofejes radiátorszelepek?

Előzmény: vakegér789 (57033)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57039

És amikor a szokásos 2000 körüli összeg helyett kapod a 7200 Ft-os éves számlát a FŐKÉTÜSZ-től, akkor még jobban fogod szeretni :)

Előzmény: SolnesN (57038)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57038

 Viszont nekem egy ilyen kimaradt :

 

 

Helios - Kamleithner

Falnyílásba szerelhető

Egyszerű karbantartás

Hangszigetelt

Gázkészülékekhez

 

 

 Szívesen odaadom mivel semmit sem tudok kezdeni vele.

 De a tököm tele van ezzel az egész gáz és fűtés szereléssel.

 ma fizettem agázóra visszatételért  23  ezer párszáz forintot, az össz költség már amillió felé konvergál - közelít, tán mán át is lépte.

Előzmény: netnet11 (57017)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57037

Ezt már rengeteg embertől hallottam, de egy egetverő baromság.

A termosztát áthelyezése nem oldja meg a rosszul beállított vagy méretezett fűtési rendszer problémáit.

Előzmény: gabrielke (57034)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57036

 Nálam meg ma vették át mindenféle légbejtő nélkül. Igaz 110 éves a ház, valószinű az ablak is annyi !.

Előzmény: maszibmw (57032)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57035

Kösz, de állítólag a Vaillant esetében - ezen a fórumon a nyáron volt szó róla - nem szerencsés más gyártmányú termosztátot használni, mert megváltozik az egész szabályozás. A V.-nak is van ilyen mobil termosztátja vagy 60 ezerért....

Előzmény: gabrielke (57034)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57034

Tudom sokan utálják a vegyél-ezt vegyél-azt típusú hozzászólásokat, de mi volna ha vennél pl. egy Computherm Q7RF-et (rádiós termosztát) , és akkor oda teszed a termosztátot ahol mérni akarsz, a vezérlőt meg oda, ahol a kazán van...

 

Előzmény: vakegér789 (57033)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57033

Üdvözletem!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Hogyan lehetne beállítgatni (= radiátorcsapok állása+termosztát hőmérséklet+kazán fűtővíz hőmérséklet keringetési idő hossza) hogy abban a szobában, ahol a termosztát van, csak 16-18 fok legyen, viszont egy másik szobában 20-21? Egyszerűnek tűnik a kérdés, pedig nekem nem az.

 

A régi Fég cirkot be lehetett csapni úgy, hogy a termosztátos szobában csak kicsit volt nyitva a radiátor és lentebb volt véve a hőmérséklet, itt nem is volt meleg, a teljesen nyitott radiátoros szobába viszont nyomta a meleget. A nemrég felszerelt Vaillant atmotec plus + vrt 40-es termosztát valahogy nem akar így menni. Mindenhol egyforma, a beállított a hőmérséklet, függetlenül attől, hol mennyire nyitott a radiátorcsap és passz. Közben meg persze szinte állandóan jár a keringető, szinte érzem, hogy kétségbeesetten próbál kűzdeni a rossz beállítás ellen.

 

Már próbáltam mindenféle variációt és kazánvíz hőmérsékletet, de valahogy nem bír összejönni, közben meg már most elmegy vagy 10 m3 naponta ezen a 60-70 fűtött m2-n. Ha mindent kinyitok és van 19-20 fok, akkor kb 12m3/nap, ez őrület. Nincs valahol egy jó leírás arról, hogyan függ össze ez a pár tényező, hogy jobban értsem a lényeget? (Termosztátot átteni a másik szobába csak végső megoldás lenne, egyébként sem lenne neki jó hely, csak egy ajtó mellett közvetlenül. A radiátorokra felszerelhetó hőérzékelős vagy milyen csapokról valaki azt mondta, neki olyan van, de nem sokat ér.) Előre is köszönök bármilyen tippet.

maszibmw Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57032
Nálam nem kérték a légbeejtőt a tűzhelyhez, mivel szintén régi a nyílászáró. Az van az engedélyezett terven, ha fokozott légzárású kerül beépítésre, akkor utólagos számítás elvégeztetése kell tervezővel. Ezt így vették át most októberben. A terv augusztusi. (igaz a kazáncsere miatt volt, a tűzhelynél nem volt módosítás, csak egy flexi és elzáró beépítése)
Előzmény: netnet11 (57030)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57031

Amikor majd atveszik, akkor alairatnak veled egy papirt, hogy megertetted, hogy ha utolag bedugaszolod a szellozot gombocragyurt ujsagpapirral, es abbol baj lesz, az a te buntetojogi felelosseged.

 

A szar ablak azert nem jo formalisan, mert ha egyszer kicsereled, akkor nem lesz ujra gazatvetel.

 

vajk

Előzmény: netnet11 (57030)
netnet11 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57030

hú, köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálok még ezzel futni pár kört.

 

 

a valóság, h a konyhában csak gáztűzhely van (az egész lakásban az az egyetlen nyilt égésterű eszköz), 100 éves épület 4 méteres belmagasság, min. 6-8 m2 alapterületű konyha, 

_ÉS_  a gáztűzhely mellett egy 1/2 m2-es 100 éves ablak (világítóudvarba), amit nem lehet bezárni (merthát száz éves)! tehát a tűzhely mellett egy félig nyitott ablak van!

 

a gáztervre idézem a következőt írták: (gépészeti műszaki leírás): 

"Konyha javasolt de nem kötelező szellőzése: 1 db ablakkeretbe integrálható helios zlas 100 légbevezető elem"

 

ehhez képest a tervrajzon a tervjóváhagyó berakott egy "2x" a légbeeresztő elemhez.

azt mondta a tervezőm, h sajnos 2-őt kell beszerelni, ahogy a rajzon írják.

 

egy nyitott ablak mellé?!?! 

 

 

Előzmény: maciszaki70 (57025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!