Keresés

Részletes keresés

horex Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71822

Az a terem egy teszt/próbaterem volt ahol többek között melegedési vizsgálatokat is végeztek középfeszültségű készülékeken. Olyan tűzre  nem emlékszem, nem is volt, ahol azok az oltók működésbe léptek volna

Valami nagy tartály volt a pincében, vagy az udvaron/?/ ami nyomás alatt volt mindig

Előzmény: Törölt nick (71820)
topikolos Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71821

Köszi. Erre tippeltem volna. Kérdés az, mennyit bír egy ilyen kütyü. Mert ha mondjuk 10 évet kibírna, akkor jó. De ugye azt meg nem lehet tudni, milyen minőségű az elektronikája. Obi...

Előzmény: horex (71804)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71820

Ha abban a teremben tűz keletkezik, akkor ott nagy gebasznak kell lennie és olymindegy mivel oltanak :) Valószínűleg a víz egy tartályból zuhanhat le mint a színházban, csak itt a tűz eléget valami kallantyút és lespriccel mindent érintés nélkül, külső vízvezeték-hálózattól függetlenül.

 

Vagy máshogy. :)

Előzmény: horex (71814)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71819

A szolgáltató 1A-pluszért 32A-felett elkér jogszabály szerint 3600 + AFA-t, ha eddig 1F volt és lesz 3F akkor a mérőhelyet át kell alakítani aminek a költsége igen sok mindentől, függ és ez a része szabadáras. Helyi regisztrált szerelőket kell keresni akik megmondják ő mennyiért csinálná meg.

 

A bejövő hálózat nem képes biztosítani a 32A akkor a szolgáltató annak költségét elkéri, az igény beadása után kiadott gazdasági és műszaki tájékoztatóban benne lesz az ő általuk kért költség.

Előzmény: Happy89 (71812)
cucu Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71818

Szintén?

Előzmény: music05 (71811)
0l0 Creative Commons License 2016.10.26 -3 0 71817

Ha minden részét egyszerre akarod üzemeltetni, akkor egymaga is felvehet 32 Amper körül. De mivel ez nem túl jellemző, úgy 16 Amperre lehet kalkulálni átlagban, ha két nagyobb főzőlap, vagy a sütő plusz egy főzőlap üzemel.  A jelenlegi 16 Amperrről is el lehet vele bíbelődni valószínűleg, de ha két egység egyszerre el is megy rajta, akkor nem sok minden mehet azon kívül a lakásban, ha egy, akkor maximum egy másik nagyfogyasztó, meg esetleg az apróbbak. 32 Amperig elvileg ingyenes a bővítés, ha egyébként fennállnak a feltételei, de ezt az áramszolgáltatónál kell megtudakolni.

Előzmény: mj1993 (71816)
mj1993 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71816

Sziasztok!
Remélem tud valaki segíteni.
Tavasszal szeretnénk újravezetékeltetni az egész lakást.

+villanytűzhelyet szeretnénk, most gáztűzhely van, mert a jelenlegi rendszer nem birná a villanytűzhelyet.
Jelenleg 16 A van a lakásban.
Mi ennek a menete?
Mekkora amper szükséges egy villanytűzhelyhez?
Bocsi ha hülyén fogalmazok de teljesen laikus vagyok ehhez.


Köszönöm

horex Creative Commons License 2016.10.26 -1 0 71815

Annyira rosszat vettél, hogy konnektort villásdugó helyett

Előzmény: music05 (71811)
horex Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71814

elektromos tüzet nem szerencsés vízzel oltani."

 

Természetesen, hétköznapi embernek hétköznapi módon vödörböl nem

De itt egy villamos mérőtér képe. A pirossal karikázott szórófejek a vizzel oltó rendszer részei

Én már nem emlékszem, de igen nagy nyomással működtek

Előzmény: cucu (71807)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71813

Hengeres :))) Zenész :) Ezt az egyet pont kifelejtettem, de stimmel.

 

Keresd meg a hangtechnikust. :)

Előzmény: music05 (71811)
Happy89 Creative Commons License 2016.10.26 -1 0 71812

Üdv.

Érdeklődni szeretnék hogy alapból megjár a 30-32 A? És ha kell még plusz pl 3x 16 A ,az mekkora plusz költséggel jár? Egy kb 50 m2 lakásról van szó.teljesen újra lenne vezetékelve.

music05 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71811

A lényeget értetted, azaz lapos volt a villája, nem hengeres. Akkor ezek szerint rosszat vettem, földeltet földeletlen helyett. Köszi a választ. Egyébként zenész vagyok...

Előzmény: Törölt nick (71810)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71810

Jajj. :)

Már az elején nem értem azt a lapos háromszögeset mi lehet. Dobj fel fotót.

 

Viszont a végén azt hiszem megfejtettem. Van egy sima asztali kislámpád amibe 40w-os lámpa mehet. Ennek a dugvillájára rátoltad a fotelt, lényeg szétnyekkent.

 

Leírásod szerint 2 vezeték van a kábelben, azaz ha ez a gyári, akkor annyinak is kell lennie (kettős szigetelésű, nincs benne zöldsárga, nem is kell)

 

Vegyél a hódosban, vagy akármelyik villanyos boltban olyan dugvillát aminek csak 2 villája van meg, ez lapos, kb így néz ki.
http://agiron.unas.hu/shop_ordered/4277/shop_pic/unas_414599.jpg

 

Szétszeded, lecsupaszítod, elrontani se tudod, mert egyik vezeték ide-másik oda és összerakod. De ha bölcsész/politikusz/színész/könyvelő/programozó/fizikatanár vagy, inkább keress egy 12 éves kölköt, seperc alatt megcsinálja.

Előzmény: music05 (71809)
music05 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71809

Bocsánat a nagyon amatőr kérdésért, különösen, ha már ezerszer téma volt, - próbáltam rákeresni, de elsőre nem találtam választ - és mivel láma vagyok a témában, még a szakszavakat sem nagyon tudom:

Egy asztali lámpánk lapos háromszög alakú villásdugójának az egyik szára kitört, ne kérdezzétek, hogyan és miért, kitört. A lámpát megmentendő vettem egy szerelhető dugaljat, a helyzetet ecsetelő leírásom alapján ezt kaptam: http://www.polymixbt.hu/termek.php?product=gao-0201h-lengos-dugalj-hatso-kivezetesu, aminek igen tömör leírása szerint, ha jól olvastam el, a testet kellene középre bekötni, a másik két vezetéket pedig a két szélére. Sajnos voltam olyan oktalan, hogy előbb vásároltam, aztán nézelődtem, mert levágva a lámpa drótjáról a villásdugó-torzót, abban három helyett csak két vezetéket találtam, egy barnát (ha jól csalódom, ez a fázis), és egy kéket (ez pedig a nulla, ha minden igaz), sárgának/zöldnek hírét-hamvát nem találtam. 

Az elektromossághoz nagyon nem konyító józan paraszti logikám szerint ezt két vezetéket a két szélére kéne kötni, de vajon tényleg jól van ez így? Vagy pedig nagyon nincsen, hozzá ne nyúljak, hanem vegyek egy földeletlen dugaljat? A lámpába max. 40 wattos izzó mehet, ha ez számít valamit.

Köszönöm a választ!

0l0 Creative Commons License 2016.10.26 -1 0 71808

Az a saját jogon szigetelős dolog a desztilláltra vonatkozott szerintem. A vezetőképes részecskéket szokásos számban tartalmazó víz sokkal jobban vezet, mint a desztillált, de ez nem jelenti azt, hogy jó vezető volna, csak mondjuk a levegőnél, a száraz agyagnál, a száraz fánál, vagy a száraz bőrnél sokkal jobb. Részben ez okozza ezt az általános félreértést, hogy jól vezet, meg az, hogy sokszor nagy keresztmetszetben áll rendelkezésre, vagy kis hosszban (vastagságban). Attól persze, hogy nem vezet jól még okozhat áramütést jórészt a fenti okokból kifolyólag. Kitölti az átmeneti ellenállásnál a levegő helyét, áthidalja/vezetőképessé teszi a máskülönben szigetelő anyagot.

Ebből látszik, hogy fontos az anyagismeret, mert egy olyan anyag, ami áramütést okozhat az még nem biztos, hogy alkalmas földelésnek...

Előzmény: cucu (71807)
cucu Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71807

Pedig  a védőföld nyársát meg is szokták "jól" locsolni mielőtt betemetik. Gondolom nem azért, hogy jobban szigeteljen.

 

Azért most is amondó vagyok, hogy elektromos tüzet nem szerencsés vízzel oltani.

 

Valamikor úgy mondták, hogy csak a száraz fa szigetel, a nedves nem. Mivel pedig a fa nedvszívó, ezért nem tekinthető szigetelőnek.

horex Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71806

Ez volt a kútbol az utolsó szava? Hiba esetén meg hőforrásként szerepel a kút :)

Előzmény: kacagógerle (71791)
horex Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71805

Az egy speciális szórófejjel ellátott fecskendő, olyan apró nem összefüggő vízcseppekre porlaszt hogy nem vezeti az áramot

Előzmény: ötfelezős (71794)
horex Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71804

 

leuchte nicht ausgetauscht"

Nem cserélhető a fény/LED

Előzmény: topikolos (71790)
0l0 Creative Commons License 2016.10.26 -2 0 71803

Teljesen jól látod. Nem tudom ki osztogatja a minuszokat, de teljesen független a tartalomtól, személyemnek szól. Talán valahol igazam lett, ahol nem kellett volna... :-)

Előzmény: ötfelezős (71801)
cosalf Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71802

Amerre én lakok, ott még a csapból folyó víz is 24 német keménységi fokú. Valamikor régen mértem az ellenállását. Nem emlékszem az értékre, de nagyon nagy értéket mutatott az ellenállásmérő.

Különben kár megkérdőjelezni a tényeket. Veszel egy pohár vizet és és beledugod a műszered két két kivezetését és leolvasod az eredményt és elhiszed, amit látsz.

Valamikor régen azt tanultam, hogy az emberi szervezet ellenállása kb. 70 kOhm, ami rohamosan csökken az áramütés esetén (lehet, hogy rosszul emlékszem).

Előzmény: arenarock (71797)
ötfelezős Creative Commons License 2016.10.26 0 0 71801

Na, ez jellemző magyaros hozzáállás, szakmai fórumban a tényközlőket lepontozni. :D

Egyébként itt van az Érintésvédelmi Munkabizottság ezen tárgykörben elvégzett méréseinek eredménye:

http://www.electromuller.hu/fajlok/hirek/28.pdf

Az Érintésvédelmi Munkabizottság is egy szakmailag teljesen hiteltelen fórum, őket is le kéne pontozni. :D

 

Nem, mintha a pontozás maga érdekelne, a tények beszélnek, de a lepontozás jól mutatja a pontozó rosszindulatát.

0l0 Creative Commons License 2016.10.25 -1 1 71800

Egyébként már csak az is gyanús kéne legyen, hogy az ember is jórészt vízből van, keresztmetszete is jó nagy, az ellenállása mégis több száz Ohm még a bőrfelület nélkül is.

Előzmény: arenarock (71797)
0l0 Creative Commons License 2016.10.25 -1 1 71799

Valójában a desztillált víz nevezhető szigetelőnek, a kútvíz meg rossz vezetőnek. Szerintem.

Előzmény: arenarock (71797)
0l0 Creative Commons License 2016.10.25 -2 1 71798

A víz valóban nem olyan jó vezető, mint az a köztudatban elterjedt. Még a nem túl tiszta kútvízből sem fog egy vékony vízoszlop  a megfelelő földelési érték közelébe érni. Esetleg még ahhoz sem lesz elegendő az áram rajta keresztül, hogy a FI leodjon testzárlat esetén. Átlagos vízből egy 1 méter hosszú 1 cm2 keresztmetszetű "vezeték" nagyságrendileg 100 kOhm fölötti értéket produkál, tehát már egy collos műanyagközcsavarban elhelyezkedő vízhenger is kOhmos nagyságrendű ellenállással rendelkezhet.

Ez persze nem jelenti, hogy a nedves testfelületen kialakuló vékonyka vízréteg nem tudja lerontani a bőr ellenállását kellően, előkészítve azt egy áramütésre. Ebben még az is szerepet játszhat, hogy a bőrfelület biztosít neki ionokat a minél jobb vezetéshez.

Előzmény: kacagógerle (71791)
arenarock Creative Commons License 2016.10.25 0 0 71797

Ezt még hivatkozás jelöléssel is csak nehezen fogadnám el...

A desztillált víz valóban rossz vezető, de a jelentős ásványi anyag tartalmú kútvízre ezt nem hiszem el.

Előzmény: ötfelezős (71794)
patopal Creative Commons License 2016.10.25 0 0 71796
Előzmény: cucu (71795)
cucu Creative Commons License 2016.10.25 0 0 71795

Ez nekem új...

Előzmény: ötfelezős (71794)
ötfelezős Creative Commons License 2016.10.25 -2 0 71794

A víz saját jogán szigetelő. A tűzoltók 400 kV-ig olthatnak feszültség alatt vízsugárral - bizonyos körülmények között.

Előzmény: kacagógerle (71791)
cucu Creative Commons License 2016.10.25 0 0 71793

Ha van benne víz, akkor minden bizonnyal... De nekünk minden helyzetre tökéletes megoldás kell! Ez egy ilyen szakma...

Előzmény: kacagógerle (71791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!