Keresés

Részletes keresés

zsivany5 Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215108

 miért nem látunk egyértelmű , HGy-től független/azt tagadó ébredést Magyarországon??? 

 

Mert mindenki szarik ratok.  Ti csak a szornyu elrettento pelda vagytok.

Előzmény: puntooo (215101)
puntooo Creative Commons License 2018.09.16 0 0 215107

Ezt annyira bírom!! :-)

Egy pásztorlási nap végén, érzi szellemében, hogy többeknek álmatlan, zaklatott éjszakái voltak

Lehet űzni...

Csak egyetlen egyszer próbáld elfogultság nélkül olvasni azt, amit Te gúnyolódásnak  hívsz, pedig semmi más, mint a hazugságok leleplezése: mi tényeket írunk, minden gúnyos felhang nélkül,

 

Egy gyülekezeti szolgáló egy személyes pásztorlási nap tapasztalatairól beszélt. Ha ezt súlyos váddal-hazugságnak véleményezitek-akkor még egy tisztességes világi jogrend alapján is illik bizonyítani a vádat.

-Tehát miben nem mondott igazat NS, amikor a pásztorlási nap tapasztalatairól beszélt? 

 

A HGy-nek nincsenek bűnei! Az egy világgal -  bérért! - szövetkező felekezet. 

 

Pont. Egyéb ok, motiváció elvből kizárva....

 

1. Isten előtt MINDEN nyilvánvaló! Nincs "ha"...

2. Az , hogy Ő mindent tud és lát, előtte minden nyilvánvaló, nem jelenti, hogy mi tudhatnánk arról, hogy Isten mit miért cselekszik, vagy éppen nem teszi. Mégis kinek képzelitek Ti magatokat, hogy Istennek számunkra közölt cselekedetein kívüli rendeléseinek miértjébe akartok betekintést nyerni? Kijelentést kicsoda vett?

 

Bocsi, ezt az egész állítást nem értem. Egyébként Pál több kijelentés-ajándékot felsorol. Ezek is ex-lexek Számodra -talán valami szélsőségesen értelmezett predestináció -elmélet bizonyítása kedvéért? -Kijelentést kicsoda vett?? Sokan. A Bibliában dokumentáltan is.

 

3. Személyes meggyőződésem az Ige alapján, hogy miután az egész világon hirdetve lett az evangélium,  ahol most élünk, az MÁR a vég kezdete.

Ez utóbbi önmagában valószínűleg igaz

De Jézus azt mondta: Isten országának EZ az evangéliuma fog hirdettetni. Ő valami oknál fogva szükségesnek látta jelekkel és csodákkal; gyógyulások és szabadulások tömegeivel; Isten erejének demonstrálásával hirdetni az evangéliumot. Az egész világnak szerinted hány százaléka találkozott már  azzal az evangéliummal, amit Jézus hirdetett?

Előzmény: selay (215104)
puntooo Creative Commons License 2018.09.16 -1 0 215106

Most aztán kapod majd az ívet rendesen,de ne félj.

 

"Borzasztóan nagy ívet" kapott. Nagy ív az a kérdés, hogy kapásból hogyan lehet tagadni NS kijelentését. (A cinizmust bizonnyal csak paranoiából éreztem bele....). Még nagyobb ív annak a felvetése, hogy hol van a "némethizmus" nélküli nagy ébredés?

Előzmény: Törölt nick (215103)
puntooo Creative Commons License 2018.09.16 -1 0 215105

Tényleg ne haragudj rám,de ilyet a beprogramozott emberek szoktak írni.

 

Nem haragszok rád. De mondd akkor, mi a "beprogramozás" nélküli igazság. És mi a józan kérdésemre a józan válasz?

 

Előzmény: Törölt nick (215102)
selay Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215104

Csak egyetlen egyszer próbáld elfogultság nélkül olvasni azt, amit Te gúnyolódásnak  hívsz, pedig semmi más, mint a hazugságok leleplezése: mi tényeket írunk, minden gúnyos felhang nélkül, mert igenis szeretünk Téged, és sorstársaidat, ezért  mélységesen szomorú látni, hogy értékes, Istenre szomjazó emberekkel ilyen szörnyű manipulálás történik! 

 

..."magyarázzák meg: ha az Egyház Ura, Isten előtt is olyan nyilvánvalóak a HGy bűnei, akkor miért nem látunk egyértelmű , HGy-től független/azt tagadó ébredést Magyarországon??? "

 

A HGy-nek nincsenek bűnei! Az egy világgal -  bérért! - szövetkező felekezet. Vannak azonban ott emberi bűnök, emberi fertelmességek, amik az ige-elcsavarásban manifesztálódnak. Ez a fent idézett mondat amúgy is katasztrófa:

 

1. Isten előtt MINDEN nyilvánvaló! Nincs "ha"...

2. Az , hogy Ő mindent tud és lát, előtte minden nyilvánvaló, nem jelenti, hogy mi tudhatnánk arról, hogy Isten mit miért cselekszik, vagy éppen nem teszi. Mégis kinek képzelitek Ti magatokat, hogy Istennek számunkra közölt cselekedetein kívüli rendeléseinek miértjébe akartok betekintést nyerni? Kijelentést kicsoda vett?

3. Személyes meggyőződésem az Ige alapján, hogy miután az egész világon hirdetve lett az evangélium,  ahol most élünk, az MÁR a vég kezdete. Itt már nem ébredések, hanem megkeményedések lesznek az ítéletre fenntartva. Isten irgalmasan szereti gyermekeit, de kíméletlen ellenségeivel szemben. 


 "A ki igazságtalan, legyen igazságtalan ezután is; és a ki fertelmes, legyen fertelmes ezután is; és a ki igaz, legyen igaz ezután is; és a ki szent, szenteltessék meg ezután is." (Jel. 22;11)

Előzmény: puntooo (215101)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.15 0 0 215103

Most aztán kapod majd az ívet rendesen,de ne félj.

Meg ugye akik a hitgyüli szemét hazug,becsapós tanításai ellen felmernek szólalni,azok mind.

Előzmény: friss szél (215100)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.15 0 1 215102

Tényleg ne haragudj rám,de ilyet a beprogramozott emberek szoktak írni.

Tudom,mert én is hitgyülis voltam.

Előzmény: puntooo (215101)
puntooo Creative Commons License 2018.09.15 -3 0 215101

Lehet mindent gúnyolni, ami a HGy-ben történik/elhangzik. Ettől biztosan jó lesz az álmod szabadulás nélkül is....

De ismét kérem a kedves kritikusokat; magyarázzák meg: ha az Egyház Ura, Isten előtt is olyan nyilvávalóak a HGy bűnei, akkor miért nem látunk egyértelmű , HGy-től független/azt tagadó ébredést Magyarországon??? 

Előzmény: friss szél (215100)
friss szél Creative Commons License 2018.09.15 0 1 215100

Ezt annyira bírom!! :-)

Egy pásztorlási nap végén, érzi szellemében, hogy többeknek álmatlan, zaklatott éjszakái voltak... :D

 

Lehet űzni...

 

Előzmény: friss szél (215099)
friss szél Creative Commons License 2018.09.15 0 0 215099

Izgalmasnak ígérkezik a mai prédika: a 4. birodalomról

 

Most épp a keresztényéségbe egyre jobban belopózó okkultizmusra hívja fel a figyelmet Sándor... óvakodjunk ettől!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.15 0 1 215098

Ugye most csak vicceltél.

Tedd el a könyvjelzők közé a gépeden, vagy fogadd meg a tanácsot: " Akinek rövid az esze, annak legyen notesze!"

:-)

 

Előzmény: Báthory Ödönke (215097)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.15 0 0 215097

Köszi. Jó lenne ezt a tudományt eltenni későbbre, de sajnos el fogom felejteni.

 

b

Előzmény: Törölt nick (215095)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.15 0 1 215096

Az itt a kérdés, hogy Sándor és Hitgyülekezet megkerülésével elérhető e az "ingyen Krisztus", nagyobb szentséggel, több csodával kijelentéssel, és mégtöbb atyafival, stb...?

 

A szakadások nem mindig váltják be a hozzájuk fűződő reményt...

(sajnos)

 

Az elvált nőket nem látom boldogabbaknak a hűségesnél, egy református templomban ép úgy nincs jobban az Isten mint egy katolikusban...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.15 0 1 215095

 

Szia Ödönke!

Így tudod letölteni egy egyszerű gombnyomással.

 

http://player.hu/tech-3/youtube-videok-mentese/

 

 

 

 

Előzmény: Báthory Ödönke (215084)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.15 0 0 215094

1Pét 2:2

 

 a tiszta, hamisítatlan tej után vágyakozzatok, hogy azon növekedjetek...

 

 

Ezek szerint akkor hamisított tej is létezik?

 

A kereskedelemben már csak az létezik!

 

Erre tényleg vágyakozni kell mert ilyen már a boltban  sincs.

(nem alszik meg csak idővel megrohad)

 

Ha valami nincs, attól arra még vágyakozni lehet...

Szőke-Herceg Creative Commons License 2018.09.14 0 0 215093

dehogy 17, jajj, juj, aúú hanem 8 év, 2010 óta dübörög a hülyeség. 

Előzmény: Szőke-Herceg (215068)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.14 0 2 215092

No, én ezért mondom amikor a hGYről van szó, hogy én egy óvodának tartom. Vagy inkább inkubátornak. Mindent megrágnak, leellenőriznek, beállítanak a hívő helyett. Neki csak fizetnie kell a szolgáltatásért. Aztán amikor kicsit idősebb lesz, akkor otthagyja ezt az egészet. Ennek is ideje van, annak is.

 

b

Előzmény: friss szél (215090)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.14 0 0 215091

Vajon komolyan így gondolja? Vagy a pásztori fizetéséért dolgozott éppen? Este szembeköpi-e a tükröt, vagy meggyőződésből ilyen?

 

Előzmény: bujar (215086)
friss szél Creative Commons License 2018.09.14 0 1 215090

jaaa... és ugye Ige idő műsor, az Igéről... amit félig idéztek fel...

a kedves riporter beszélt a hamisítatlan tejről... de a szilárd eledelről nem, vajon miért nem?

Talán azért, mert a tej kisbabáknak való?

A szilárdat meg megcsócsálva, turmixolva majd a kedves szolgálati ajándék és az általa felkentek osztják ki a bébiknek?

 

 

 

Előzmény: Báthory Ödönke (215085)
friss szél Creative Commons License 2018.09.14 0 1 215089

A riporter is papírról olvasott....

 

 

Előzmény: bujar (215086)
friss szél Creative Commons License 2018.09.14 0 0 215088

Köszönöm, Ödönke, hogy kiírtad.

Érdemes lenne bekereteztetni és kitenni szem elé a falra... hogy ezt ne!

 

Remélem a Hgy-sek kicsit elgondolkoznak... világosság gyúl az agyakban, ahogy a riporter mondta...

 

Előzmény: Báthory Ödönke (215085)
zsivany5 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 215087

OK megneztem a videot.  Hat a BAGY, arrol mar ugy nagyjabol hallottam.  

 

Ez azert eleg altalanos jelenseg, hogy a vallas probal nyomulni a kormanyba. Ezt teszi az iszlam is es a kereszteny vallas is.  Mind a ketto ugyan azt akarja birtokolni.

 

A bibliai idezetek, nekem, zavarosak es jelentestelenek.

 

A beszed stilusrol nekem az a kifejezes jutott az eszembe, hogy etnocentrikus.

Ebben az esetben lehet hogy inkabb keresztenycentrikus.   Ok azt hiszik , hogy nekik van igazuk, mert abban a kis

korben amit ok megalkottak es azok a szabalyok amiket ok alkottak oket igazoljak.  Ha meg nem igazoljak oket

akkor csinalnak uj szabalyokat amik majd igazoljak oket.

 

De legalabb a video kozepen leadtak egy zenet amiben nem volt szoveg.

 

Kovetni a pasztort mint a birkak.  Na hat itt elszoltak magukat.  Ez egyebkent a legjobb, amikor a sajat hulyeseget sajat maga mondja el az illeto.   Kovetni a pasztort mint a birkak = ez a demokracia szo jelentese. Neki.

 

Namindegy.  Vannak meg mas dogok is, de hat jobban kellene ahhoz tudnom a magyar nyelvet, hogy azt mind leirjam.  Meg hat nem is akarok szerepelni itt.

 

Nade, es azt is gondolom, hogy a HGY egy kisebbseg MOn, es nem lesz jelentos politikai befolyasuk ha meg

szakadna se.

 

Addig is szeretnem osztonozni azokat akiknek vannak adataik, hogy www.wikileaks.hu/HGY

 

 

Előzmény: Báthory Ödönke (215065)
bujar Creative Commons License 2018.09.14 0 0 215086

Én inkább sajnáltam szegényt, nagyon szánalmasan érvelt.

Szerintem kínos volt neki is felmondani a leckét.

Előzmény: Törölt nick (215072)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.14 0 3 215085

44:20 "Hirdetjük az Igét szeretettel türelemmel továbbra is és az igazságokat. Nem szabad ezzel kapcsolatban megalkudni. Nem az a cél hogy nagyon nagy legyen a gyülekezet elvtelenül, hanem fontosak a krisztusi elvek. Látás nélkül megvadul a nép. Ezért a látásokat, kijelentéseket követni kell, és hát fontos, vannak itt olyan szellemi dolgok mint szellemek megítélése, Szent Lélek vezetése. Tehát itt olyan isteni dolgok vannak, amit egy hívő nem tud megítélni, és nincs benne abban a helyzetben, szellemi erkölcsi és egyéb más, Isten által felruházott kenetben, pozícióban, elhívásban, hogy lényegi dolgokban egy hívő megmondja a tutit. Hanem Isten Igéjét el kell fogadni, az aktuális üzenetet, a rhémát kell mindig elfogadni, megérteni, befogadni. Az Igazság Szelleme elvezet minden igazságra, a hazugság szellemétől meg meg kell szabadulni, Isten meg tud szabadítani." (Kötő István a HITrádióban)
Ha jól látom, ez itten gyakorlati pápizmus. A mezei hívő nem képes megítélni dolgokat, meg kell kérdeznie valami felkent, pozícióban lévő embert, hogy mi legyen az ő véleménye. Szépen vagyunk. Ki akar ide visszamenni?

b

Előzmény: friss szél (215082)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.14 0 0 215084

Az egészet érdemes lenne leírni. Próbáltam letölteni, de nem tudtam.

Előzmény: friss szél (215082)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.14 0 0 215083

Diotrefészi viselkedésnek tűnik nekem. Egy kicsit. 

Előzmény: Báthory Ödönke (215077)
friss szél Creative Commons License 2018.09.14 0 1 215082

Tökéletesen megmondja a Hgy látásmódját, a vezetőkét, a piramis csúcsától lefelé...

 

44:43-tól...

 

 

Érdemes lenne kiírni, hogy olvasható is legyen, amit mond..

 

 

Előzmény: Báthory Ödönke (215079)
friss szél Creative Commons License 2018.09.14 0 0 215081

Igen, és a kedves felesége pedig énekli évtizedek óta a jámbor hívőknek a csodálatos dicséreteket.

 

Előzmény: Báthory Ödönke (215078)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.14 0 1 215080

Hát igen. Ez talán a minusz egyedik parancsolat lehet.

Előzmény: friss szél (215075)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.14 0 0 215079

Nekem van még néhány egyéb kifogás, de azok nem doktrinális dolgok. Ezért nem is feszegetem. Éppen elég amit mond.

 

b

Előzmény: friss szél (215074)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!