Keresés

Részletes keresés

flash.gordon Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4389

Én azt nem tudom, hogy hányszor kell ezt még megállapítani. Oké magyar-magyarnak nem segít ezt mondja mindenki Londontól Szváziföldig. Könyveljük el tudott dologként és lépjünk tovább.

Előzmény: defcon (4388)
defcon Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4388
Erre csak azt tudom mondani: Ámen!
Kár hogy sok ember nem bírja felfogni amit te is és még sokan mások is írtak... Aztán meg jön a fikázás és a stb...
Előzmény: rupicc (4385)
Gadyo76 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4387

Sziasztok ! 12 év vendéglátás és 10 év kereskedelmi vezetői gyakorlattal és végzettséggel keresnék, külföldi tapasztalaszerzés céljából bármilyen szállodai, éttermi vagy kereskedelmi lehetőséget. Minden megoldás érdekelne, ha esetleg olvassa olyan, akinek szüksége lenne ezen területekre egy képzett és gyakorlott munkaerőre, aki nem ilyed meg munkától :) előre is köszönöm: Zsolt

 zsolt.gyorgy@hotmail.com

rupicc Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4386

Gondoltam most beszúrok ide egy-két linket, de csak ezen az oldalon lejjebbgördítettem egy kicsit...... és láss csodát!

Előzmény: rupicc (4385)
rupicc Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4385

"Magyar a magyarnak nem segít."

 

Ettől a falra tudnék mászni! Kicsit figyelmesebben kellene olvasni a fórumot, fórumokat és akkor nyilvánvaló lenne, hogy ez egy "bullshit".

Mégis, mi lenne az igazi segítség? Munkát keresni csak személyesen lehet. Lakást úgyszintén. Nyelvet tanulni sem tudok senki helyett.

Előfordulhat persze, hogy a környezetemben valaki keres alkalmazottat. Ha nekem szól, akkor csak olyan embert merek ajánlani akit ismerek, megbízok benne, tudom, hogy ha elvállalja akkor képes a hátrányokkal is megküzdeni, stabil jó munkaerő lesz.

Az is téveszme, hogy csak úgy hipp-hopp lehet mosogatóként állást találni. Nem lehetetlen, persze.

Szerintem útbaigazítást is kapott nagyon sokszor itt mindenki aki kérdezett valamit. Oldalak tömege van belinkelve állás és lakás témában is.

Mikor idejöttem 2 éve, a volt kollégáim mindig jöttek, hogy ha tudok valamit akkor szóljak. És azóta sem tudok semmi munkát. Volt aki szinte erőszakos volt. Egyszer felhívtam, hogy jöhetsz, 2 hét múlva lehet kezdeni. Mi volt a reakció? Jaj, most ezért, meg azért, mert az asszony, meg a gyerek...

Bizony sok mindenről lemondtam azért, hogy a családomnak jobblétet tudjak biztosítani.

Nem elég ábrándozni, hogy de jó is lenne itt dolgozni, tenni is kellene valamit érte.

És magyarnak tartom magamat, segítek, segítettem sok embernek. Pl.soha egy fillért nem fogadtam el senkitől akit vittem az autómmal haza. Pedig jól jártam volna és ő sem fizetett volna rá. De azt gondoltam, ha úgyis arra megyek és van hely akkor jöjjön.

Tudom, hogy nehéz otthon, sokan el vannak keseredve, de nem hiszem, hogy javít a helyzeten, ha leszólunk egy másik embert.

Előzmény: Kona01 (4384)
Kona01 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4384

Megértem a kétségbeesését, de arra jobb, ha nem számít, hogy majd pont a magyarok fognak önnek segíteni. Én 2 éve szeretnék kimenni dolgozni, kint élnek unokatéstvéremék, 2-3 ismerősöm is, az ég világon senki nem mozdítja még csak a kisújját se értem. Magyar a magyarnak nem segít. Szerintem lehet az irígység is az oka, vagy nem tudom. Tanulni kell a németet keményen, aztán intézkedi, telefonálgatni, német állásokat böngészni. Munka van rengeteg Németországban és Ausztriában is. Én is próbáltam a könnyebbik megoldást, hogy majd segít valaki és akkor kijutok. Csalódnom kellett. Senki nem segít. Még családtagok se. Annyit jól megtanultam, hogy amit az ember maga elintéz, az el is van intézve! Mással nem érdemes számolni.

Előzmény: éva tóth (4377)
Fülesmaci79 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4383

Flash.gordon, köszönöm szépen a válaszod. :-)

Előzmény: flash.gordon (4381)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.24 0 0 4382

Már azt hittem rossz topikra kattintottam...

flash.gordon Creative Commons License 2012.07.23 0 0 4381

Hello

 

Az általam belinkelt tanfolyamot Bécs városa szervezi de biztos van Tirolban hasonló. Itt a Volkshochschule-k is indítanak tanfolyamot szerintem ez a lehetőség az ország minden pontján áll. De egyetemistát olcsó pénzért egész biztosan találsz. :)

Előzmény: Fülesmaci79 (4379)
hohman Creative Commons License 2012.07.23 0 0 4380

Segitségeteket szeretném kérni ! Van köztetetk olyan magyar vagy ismerösötök aki BOUTIQUE HOTEL STEINERWIRT-ben dolgozik?

Fülesmaci79 Creative Commons License 2012.07.23 0 0 4379

Sziasztok!

 

Csak csöndesen olvasgatlak Benneteket, de most megütötte a fülemet flash.gordon hsz-e a német tanfolyammal kapcsolatosan. Ilyen lehetőség csak Bécsben van, vagy az ország több pontján? Nem tudja Valaki?

 

Én a férjemet fogom követni kb fél év múlva, aki Tirolban dolgozik, vele ellentétben sajna én nem tudok németül. Jelenleg veszélyeztetett kismamaként vagyok itthon, így nem tudok tanfolyamra járni. Itthon próbálok kazettákról megtanulni, hát nem leányállom.... Még soha nem tanultam németül, csak angolul és franciául, szóval semmi kiejtésem.. de nagyon jó lenne, ha a kiköltözést követően esetleg el tudnék járni tanfolyamra Tirolban... Szeretnék mielőbb magas szintre eljutni, elvégre a kisbaba miatt muszáj lesz tudnom megszólalni és megértetni magamat németül, plusz mire dolgozni fogok, mert szeretnék pedikűrösként vagy asszisztensként működni, ahhoz szintén kell egy társalgási szint...

 

Köszönöm a segítségeteket!

vorosordogocske Creative Commons License 2012.07.23 0 0 4378

Sziasztok

 

Jelenleg Cipruson dolgozok és szeretnék kicsit közelebb költözni a hazámhoz. Azon gondolkodtam, hogy Ausztriába próbálkoznék. De... egy nyelvet tudok, mondjuk azt rendesen és az az angol. Vajon van esélyem normális munkát találni az angollal? Németül csak épphogy pár szót beszélek, persze idővel megtanulnám, csak ahhoz el kéne indulni.

Mit gondoltok erről?

 

A segítségeket előre is köszönöm.

éva tóth Creative Commons License 2012.07.23 0 0 4377

Segitsetek Magyarok !! Budapesten élő középkoru nő vagyok. Svájci frankos lakáshitelem, már nem tudom fizetni, ezért az utcára kerülhetek.  Kérem segitsetek munkák találni, bármilyen munkát elvállalok. Egyedül vagyok szüleim, testvéreim meghaltak. Már mindenem eladtam, butoraim, háztartási gépeimet és a számitógépemet is - ezért ha pénzem engedi NET teremben gépezek. Ezért kérlek benneteket, ha tudtok segiteni telefonon hivjatok fel.  Már a vesémet is elakartam adni , de senkinek nem kellett.  Nagyon hálás lennék a segitségért.. Bizva segitségetekben, reménykedve várom hivásotokat.  06309191311 További Szép Napot kivánok !!!

flash.gordon Creative Commons License 2012.07.20 0 0 4376

Lehet kérni 3X50€ gutscheint. Én kiváltottam de nem tudtam felhasználni. Itt informálódhatsz róla. http://www.startwien.at/ Egyébként szerintem egyszerűbb és hatékonyabb egy beszélgetőpartnert keresni, akivel 8 vagy 10€-ért oránként cseveghetsz. Az enyémnek meg tudom adni a számát ha érdekel.

Előzmény: Batman72 (4375)
Batman72 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 4375
Udv mindenkinek!
A segitsegeteket szeretnem kerni.
Mar egy jo fel eve kint dolgozom Ausztriaban a Neunkirchen-i regioban de nem talalok olyan nyelvtanulasi lehetoseget amirol hallottam, hogy dijmentes ha van munkahelyed.
Tudtok valami ilyesmirol?
Danke.
En
rupicc Creative Commons License 2012.07.19 0 0 4374

Ez vicc, a jelenlegi szabályozások mellet nem tudják bevezetni. Nem értem, hogy miért nem a 3,5 T feletti gépjárműforgalmat ellenőrzik szigorúbban? Ez egy kamera felszerelésével megoldható lenne.

Előzmény: Törölt nick (4373)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.19 0 0 4373

Aki át tud menni, az nyer

Útdíjat vezetne be Ágfalva a falut Ausztriával összekötő két kilométeres szakaszon. Az egyszeri áthajtás 100 forint lenne, de a minisztérium szerint törvénytelen az önkormányzati útdíj. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Par hete szombaton bicikliztem erre, es tenyleg nagyon durva a forgalom meg szombaton is...

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.19 0 0 4372

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4371

 

tessék...

Előzmény: Törölt nick (4370)
Warnika Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4369

szia,

eléggé hibátlan a tömegközlekedés Bécsben így szerintem szinte mindegy, hol lakik az ember. Érdemes itt körülnézni, itt vannak szobák is és vannak közvetítő nélküli hirdetések is. Közvetítővel elég drága tud lenni a kintlakás.

 

www.willhaben.at

www.bazar.at

http://www.studenten-wg.de/A%3A%20Wien,mieten.html

 

Előzmény: odriodri (4363)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4368

Jogos.

Szerény véleményem szerint sem fog.

Lehet otthon, a lakásán bárki arab, mongol, magyar, hindi, stb. (a lakást és az otthoni életét elvileg akár be is rendezheti népi hagyományok szerint) de ezt ne vigye ki a közéletbe, ahogy a vallását se, vagyis ne a közösség alkalmazkodjon az egyénhez. 

Más kérdés, h szerintem felesleges megszállottan ragaszkodni a hazai (otthagyott) világhoz, ha valaki nem ott él.

 

Vmelyik ausztriát bemutató magyar oldalon is van ilyen oktatásról szó.

Skandináv államokban kötelező az illető ország nyelvének tanfolyamára járni, h vki huzamosabb ideig ott dolgozik.

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (4366)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4367

Meg ott a BZÖ is....

Előzmény: Törölt nick (4366)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4366

Az a baj, hogy ez elviekben egy integracios torekves resze. Es erosen ketsegesnek erzem azt, hogy az a torok, aki alig tud nemetul es szarik az integraciora, pont attol kezdene el integralodni, hogy az anyanyelven fogjak tanitani. A kollegaim tok normalis es igencsak befogado/elfogado emberek. Ennek ellenere egyikuk mutatta a cikket az ebednel, es a mind igencsak ki voltak rajta akadva. Es szinten ok mondtak, hogy a hasonlo megoldasok utan ne csodakozzon senki, ha 30% felett van az FPÖ (ezen egyebkent meglepodtem, azt hittem itt a szelsosegesek alig par %-on vannak).

Előzmény: Törölt nick (4362)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4365

Mi szamit olcsonak? 600 euro szerintem meg boven jo ar egy Opera koruli lakasert, de egy diaknak ez pl. nehezen megfizetheto...

 

Otlet:

http://www.immoads.at/

http://www.wohnnet.at/

http://www.immowelt.at/

 

vagy:

http://www.zuwanderer-fonds.at/

http://www.wien.gv.at/english/housing/students.htm

 

Es mondjuk nemi Google hasznalat...

 

Előzmény: odriodri (4363)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4364

Hostel?

Előzmény: odriodri (4363)
odriodri Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4363

Sziasztok

Nem tud valaki olyat akinek van kiado szobaja, vagy lakasa az operanal vagy annak kornyeken? max 35 percre.( augusztus vegetol kellene min.2-3 honapra vagy tovabb)

Vagy esetleg nehany jo otlet, olcso szallasra?

Elore is koszi

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4362

Kikapcsolódásként esetleg próbálkozz a cseh vagy szlovák nyelv talnulásával :)))

Visítva fogsz visszamenekülni a némethez... másként ragozódik a szó, ha egyet, hármat, vagy ötöt kell kérned. Másként mondod a hideg szót, ha kint van hideg és ha a víz hideg...

rengeteg rendhagyó és kivétel! Sok szó csak adott kapcsolatban, szófordulatban él: mint pl. a sertésmájkrém és disznósajt a magyarban, ám jóval több ilyen szópár van. Pl. csak szócska  (amire 2 eltérő szó van). Magyarnak kimond6atlan mássalhangzó-torlódások:

zmrzlina - fagylalt.

 

Ehhez képest a burger...

 

Amúgy igaz, az ország nyelvét -- amiben élünk -- illik tudni.

Baleset, rosszullét esetén előbb hívjunk totolmácsot, aki majd lefordítja mi a baja, aztán ellátni? Nonszensz.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4348)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4361
Előzmény: Törölt nick (4355)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4360

http://aprod.hu/allas/kulfoldi-allasok/

 

Itt is érdemes keresgélni. Ausztriában a munkához kell a német tudás, bár lehetnek kivételek, pl. főnököd is magyar, stb.

 

Sok sikert!

Előzmény: csabika8210 (4356)
Warnika Creative Commons License 2012.07.18 0 0 4359

www.expressz.hu

 

ja és SEMMIT nem fizetünk előre!!!! soha. se szállás, se közvetítő, semmi!!!

Előzmény: Törölt nick (4358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!