Keresés

Részletes keresés

Bátor88 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 25142

Tiszteletem Fórumozók!

 

Ablakplast Kft-ről vélemény? Találtam egy oldalt amin igen rosszakat írnak róluk (vmi vásárlók könyve, amit persze azóta se leltem meg...), de a fórumokon nem igen találok semmit.

 

Köszönöm a válaszokat.

_Zsolesz_ Creative Commons License 2016.08.10 0 0 25141

Hát igen, sajnos ez az, hogy csak létezett. Beszéltem egy másik céggel is, ahol is azt mondták, hogy sajnos más ablakok üvegező lécei nem kompatibilisek a Panorama2000-rel, nem bepattinthatóak.

 

Akkor azt hiszem ez a szál ennyi volt. :(

 

Előzmény: ganser (25139)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2016.08.10 0 0 25140

Szerintem nekem ez a fajta üvegező léc van bent:

 

Ugyanakkor elvileg voltak ilyenek is a rendszerben:

 

és

 

Tehát elvileg a méret még OK is lehetne (4-14-4-14-4 rétegeket figyelembe véve), csak hát valószínűleg már sehol sem lehet ilyen léceket beszerezni.

Ma délelőtt felhívtam egy céget, aki a honlapja szerint foglalkozik még ezzel a profillal, de azt mondták, hogy 6-7 éve leálltak vele, mert a profilgyártó cég tönkrement. Ők maguk is minden vonatkozó készletüket kiárusították annak idején.

 

Egyébként megnéztem az örökölt tanúsítványokat, amit a nálunk bent lévő ablakok gyártója adott a ház előző tulajdonosának. Ezek szerint 4-16-4 rétegfelépítésű, argon gázzal töltött, 1,5 W/m2K hőátbocsájtási tényezővel bíró üvegezés lett beépítve. Az hogy most - 14 évvel később - mit tudnak ezek az üvegek az persze más kérdés.

 

Valószínűleg úgy sem lesz belőle semmi a szükséges elemek beszerezhetetlensége miatt, de az jutott még eszembe, hogy egyáltalán a jelenlegi zsanérozás, azok felfogatása elbírná-e a nagyobb súlyú üveget?

 

_Zsolesz_

Előzmény: asdf_ (25138)
ganser Creative Commons License 2016.08.10 0 0 25139

33-as háromrétegűt bele lehet tenni.

Ehhez létezett üvegezőléc is.

Előzmény: _Zsolesz_ (25137)
asdf_ Creative Commons License 2016.08.10 0 0 25138

Nincs olyan vastag az a profil, hogy elferjen benne a haromretegu uveg, minusz vastagsagu uvegezolec kene hozza. Nagy valoszinuseggel 2.8-as uveg van benne, ha igen, akkor ketretegu 1.1-esre ki lehet csereltetni, a penzt az eletben nem hozza vissza megtakaritasban, de komfortja lehet.

Előzmény: _Zsolesz_ (25137)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2016.08.10 0 0 25137

Közben eszembe jutott még valami!

 

Van lehetőség arra, megoldható, hogy a jelenlegi szárnyakba jobb hőszigetelésű üveg (3 réteg, 2 gázréteg) kerüljön vékonyabb üvegezőlécek alkalmazásával? Vagy ha elvi lehetőség lenne is (a neten talált profil összetevőket részletesen bemutató fájlban látható, hogy volt a nálam alkalmazottnál jóval keskenyebb léc is), de mivel ezen profil (Panoráma2000) már nem kapható a piacon, ezért esélytelen?!

_Zsolesz_ Creative Commons License 2016.08.10 0 0 25136

Ezt a választ is köszönöm szépen!

 

Meg fogom nézni a szárnyat is méret szempontjából. Eddig eszembe sem jutott, hogy azzal lenne a gond. :)

 

Ehhez a ragasztás-pótláshoz gondolom érdemes leszedni a szárnyat, meg szép nagy asztalos szorítók kellenének hozzá. Azt hiszem, akkor ennek ismét a szakemberek bevonása lesz a vége.

 

Ami még elgondolkoztatott, hogy az említett áthelyezést megelőzően kb. 8-9 évig volt az ajtó a korábbi helyén és az említett szorulás / deformáció nem jelentkezett. No mindegy, mérek egyet a szárnyon, aztán a továbbiakat meglátjuk.

Előzmény: ganser (25133)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2016.08.10 0 0 25135

Köszönöm szépen visszajelzésedet!

 

0: Nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz. Én egy neten talált, vonatkozó doksiból szedtem, csak a szemléltetés kedvéért került be, hogy látszódjon merre felé van az ablakkáva. Egylbként az a része, ami szemmel látszik, az teljesen ugyanilyen a nálam beépített nyílászáróknak. Természetesen azt, hogy mi van lejjebb / beljebb, nem tudhatom. :)

 

1: Miért nem? Milyen kellene helyette?

Szintén a neten találtam:

Szerintem a Veka 5144-es eléggé hasonlít ehhez, persze a méretek lehetnek eltérőek.

Egyébként éppen itt a fórumon, ebben a témában van egy korábbi hozzászólás, amiben bent van a 3. sor tömítés (az amelyik a fenti ábrán pirossal át van húzva.

Én a magasabb hangszigetelés, és a tok-profil külső felének sokkal kisebb elszennyeződésének, egyúttal jobb hőszigetelésének reményében kezdtem utána menni a 3 sor tömítés alkalmazási lehetőségének.

 

2: Mik azok a dekompressziós nyílások, és mire valók? A név alapján nyomáscsökkentésről van szó. Tényleg megköszönöm, ha írsz erről pár sort, mert nem szeretnék hülyeséget sem csinálni. Tehát milyen gondok lehetnek belőle?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

 

Előzmény: ganser (25132)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2016.08.10 0 0 25134

Köszönöm szépen a válaszaidat!

 

Mivel lehet összeragasztani a gumiprofilt? A jelenleg bent lévők tényleg nincsenek összeragasztva.

 

A gumi szerintem nem vastag, mielőtt megvettem volna, egy kb. 1 m-es darabbal kipróbáltam és még inkább azt néztem, hogy egyáltalán tömít-e. Úgy láttam, hogy igen, ezért aztán vettem többet is belőle.

 

Előzmény: Kisdi (25131)
ganser Creative Commons License 2016.08.09 0 0 25133

Miért szorul középen?

Van benne szárnyosztó?

Ne válaszolj,nincs benne....

Klasszikus gyártástechnológiai hiba.

Nincs beragasztva az üveg a szárnyba.

Ha a szárny méretét is ellenőrzöd,akkor középen a kilincsnél szélesebb lesz.

A ragasztás hiányában a kilincs forgatásakor fellépő erők vektora kifelé mutat és előbb-utóbb eltorzítja a szárnyat.

Megoldás: függőleges üvegezőlécek kivesz,középen mindkét oldalon 25 centis darabon szilikonnal beragaszt.

Amíg megszárad addig az alul-felül mért méretre összenyomni a szárnyat.

Jó játék,nagy szívás.

Jó szórakozást!

Előzmény: _Zsolesz_ (25130)
ganser Creative Commons License 2016.08.09 0 0 25132

0:ilyen tokot nem gyártott a profil gyártója.Létezett papíron,de igény hiányában nem volt rendelhető sem.

1:Ez a gumi nem jó hozzá.

2: nem jó ötlet a harmadik sor tömítés.Nincsenek hozzá dekompressziós nyílások kialakítva,lehetnek belőle gondok-"Mörfi" pedig soha nem alszik.

Előzmény: _Zsolesz_ (25130)
Kisdi Creative Commons License 2016.08.09 0 0 25131

Szia !

 

1. A

2. felül

3. kell

4. jól gondolod

 

...és még annyi, hogy a gumit ne feszesen tömködd be a nútba. Később összehúzódik és rossz lesz a zárása.

Ha betömködted a gumit a helyére, még ne ragaszd össze, Csinálj egy próba zárást. Ha nehezen záródik az ablak nehezen forgatod el a kilincset, akkor a gumi vastag. Másik kell...

 

A Van még egy kérdésem...-re: Mérd meg a szárnyat is vizszintesen alul-felül-középen, lehet ott lesz a hiba, hogy "hasa" van.

Ha ez a probléma, akkor pl. gumikalapáccsal finoman egyenesre kell ütögetni a szárnyat.

Előzmény: _Zsolesz_ (25129)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2016.08.09 0 0 25130

Nem tudom a képek miért nem mentek fel; megpróbálom újra:

 

 vagy 

Előzmény: _Zsolesz_ (25129)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2016.08.09 0 0 25129

Szervusztok!

 

Az alábbi néhány kérdésben szeretném a véleményeteket, visszajelzéseteket kérni.

 

Panoráma2000-es profilból gyártott nyílászárók vannak nálunk beépítve. Sikerült vásárolnom egy a 3. - a tokon lévő - tömítési körbe elvileg jó gumiprofilt - Veka 5144 - vásárolnom.

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy

 

1) a profilt milyen irányból kell a horonyba helyezni? 

Készítettem 2 ábrát is:

 vagy 

 

Én az "A" szerintit gondolom jónak.

 

 

2) hol érdemes / kell kezdeni a profil behúzását? Én felül középen kezdeném, hogy a csapadék a találkozó profilvégeknél ne tudjon befolyni.

 

3) össze kell-e / lehet-e valamivel ragasztani a a találkozó profilvégeket? A szárnyon most fent lévők szabadon vannak.

 

4) a hornyok találkozásánál, a sarokban úgy látom, hogy elég szűk a hely (a műanyag profilvégek összemelegítése miatt is egy jó 1-2 mm kitüremkedés van ott). Jól gondolom, hogy egy fúróval (mondjuk átm. 5 mm) megszélesítve ott meg kell könnyíteni a profil elfordulását, és teljesen helyes befekvését?

 

 

Van még egy kérdésem, de ez már nem ezen 3. körös gumiprofilhoz kapcsolódik.

Az egyik erkélyajtót 5 évvel ezelőtt ki kellett szedni a helyéről, aztán visszarakni (máshova került az erkély front-fala). A lényeg, hogy a munkát egy helyben ismert, jó nevű ablakos cég szakemberei végezték, tehát nem kókányolás történt. 

A beépítés után egy jó ideig biztosan nem, de egy idő múlva (talán 1,5 - 2 éve) egyre nehezebb lett becsukni ezt az erkélyajtót. Megnéztem és az látszott, hogy a kilincs felőli függőleges él két középső vasalat-eleme (tuskó) beleharap a szárnyon lévő 2. - külső - tömítési kör gumiprofiljába. Már szépen látszik is a nyoma a gumin: elkezdett kidörzsölődni. A felső és az alsó sarokban lévő elemeknél nincs ilyen gond: felül éppen, hogy csak halványan súrolja a gumit, alul pedig jó néhány mm-es rés van. Megmértem a tok nyílásméretét, és az alsó éltől számított 15-20 cm-t kivéve végig a teljes magasságon 66,9-67 cm-t mérek. Ebből arra következtetek, hogy nem lett hordós a tok a beépítés során használt pur-habtól, hanem talán valami állítási gond van, talán leszállt a szárny. Néztem, hogy esetleg mit és miként lehetne állítani - szerintem a záródó él alsó sarka körül kellene billenteni, forgatni az egész szárnyat, de nem sikerült rájönnöm, hogy mit és hogyan kellene állítani. A szárnyban lévő vasalat jelölése: Roto GR.2265/2MV; 2201-2400.  Ez alapján tudok esetleg segíteni, hogy hol és mit kellene / lenne érdemes megpróbálni állítani?

 

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

u.i.: A Veka 5144-es profilt, egyébként a székefehérvári ProfilMarkt Kft-nél vettem. Korlátozott mennyiségben még maradt nekik. Címet, elérhetőséget szívesen küldök, ha valakinek érdekes lehet.

 

Üdv': _Zsolesz_

 

-!Gabesz!- (X) 2016.08.09 0 0 25128

Ha nem dolgozol, akkor ne is dolgozz! Mit keresel a fórumon?! :) 

Van.. Geneo is, meg Geneo PHZ is!

Előzmény: kiss_atti (25127)
kiss_atti Creative Commons License 2016.08.09 0 0 25127

Nekem van,  de 22.-ig nem dolgozok.

:-)

 

Gabesz,  Geneod van még?  Lenne pár tsasházam,  ami erre van kiírva.

Előzmény: rmátyás79 (25125)
-!Gabesz!- (X) 2016.08.09 0 0 25126

A Kőnig ablak gyárt itthon Veka-ból, amit biztosan tudok... De hogy van-e nekik Alphaline-hoz  toldójuk, azt tőlük kellene megkérdezned.
(... Nem, NEM tőlük rendelem a Veka-t :) )

Előzmény: rmátyás79 (25125)
rmátyás79 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 25125

Senki többet harmadszor? :)

Leginkább a 90-es Alphaline-hoz kellene, kb 18m 100mm-es, fehér.

Ötletetek van?

Gyárt belőle itthon valaki?

Előzmény: rmátyás79 (25124)
rmátyás79 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 25124

Veka 70-es, 82-es és 90-es profilhoz, forgalmaz itthon valaki toktoldókat?

Jó áron persze.

Emailben várom a válaszokat, ha esetleg valaki tud kontaktot.

 

Köszönöm előre is!

 

radaimatyi[kukac]gmail.hu

kem0001 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 25123

Nem lehetne amúgy ezt valahogy kiemelni? Anno próbálkoztam visszakeresni, és elég nehezen lehetett megtalálni.

Előzmény: kiss_atti (25121)
rönótulaj Creative Commons License 2016.08.04 0 0 25122

Sziasztok!

Én megértem és elfogadom az ellenvéleményeket de a 10 éves Fenstherm műanyag ajtómat is azért cseréltettem ki, mert télen a tömítéseknél több helyen "sütött" be a hideg. És most attól tartok hogy a 270000-ft ért beépített 2 szárnyú Kömmerling 88+ ajtóval is ugyan ez lesz a helyzet......

Üdv: Rönótulaj....

kiss_atti Creative Commons License 2016.08.03 0 0 25121

Olvasgasd az 1*1-et ...

Előzmény: Fiddy (25119)
kiss_atti Creative Commons License 2016.08.03 0 0 25120

maga a vasalat kialakítása sem teszi lehetővé a tökéletes, komfortos, könnyű, légmentes zárást.

---

Ne kívánjunk olyat,

 

amit egy termék sosem fog tudni, és nem is elvárás vele szemben.

Előzmény: rönótulaj (25117)
Fiddy Creative Commons License 2016.08.03 0 0 25119

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni. Épp lakásfelújítás alatt állok és eljött a nyílászárók cseréjének ideje is. Mivel elég sok ablakot kell cserélnem ezért tudnátok javasolni Pest megyén belül olyan céget ahol ár/érték arányban jó nyílászárókat lehet kapni?

 

Köszönöm

ganser Creative Commons License 2016.08.03 0 0 25118

Nincs olyan,hogy "tökéletes,komfortos,könnyű és légmentes zárás"!

Ilyen csak a mesében és néhány vevő fejében létezik.

A nyílászáró nem  NASA-tól érkezik!

Tökéletes és légmentes?

Egy nyílászáró-főleg egy bejárati ajtó-nem akvárium,vagy nyomáskamra,hogy légmentesen zárjon.

Légzárási osztályok vannak,aminek az adott nyílászárónak meg kell felelnie! Egy átlagos méretű bejárati ajtónál 24 óra alatt akár 50(!)köbméter levegőcsere is lehet.

Ez nem hiba!Teljesen szabványnak megfelelő!

Felhívnám a figyelmet arra,hogy egy kényelmesebb ki és bejövetelnél akár tíz köbméter levegő is cserélődhet!Napi 10 használat után akár száz felett is lehet!

Könnyű és komfortos?

A záráskor a gumitömítéseket össze kell préselni.

Kömmerling 88-nál 18méter hosszban!

Ha jobban össze akarom szorítani,ahhoz nagyobb erő kell.Ilyenkor lehet reklamálni,hogy nehezen '"jár" a kilincs....Persze járhat könnyen is,de akkor a tömítések nem lesznek annyira összepréselve,de facto szellősebb lesz!

Csodák nincsenek,a fizikát nem lehet meghágni.

Előzmény: rönótulaj (25117)
rönótulaj Creative Commons License 2016.08.03 0 0 25117

Szia!

Nekem egy normál, szigeteletlen családi házba 88+-os kömmerling ajtót tettek be. Nem vagyok elájulva tőle..... Igaz hogy a beépítő csapat nagy ívben tojt a beállításra is, de szerintem maga a vasalat kialakítása sem teszi lehetővé a tökéletes, komfortos, könnyű, légmentes zárást. Az a baj hogy az ajtón körbefutó tömítések sok helyen nem érnek hozzá az ajtóhoz. tehát huzatol. A középtömítést azt nem látom.... Garanciában visszahívtam a céget, kijöttek, valamit piszkáltak, de nem lett sokkal jobb. Majd megrántották a vállukat és azt mondták: "hát ez ilyen". Aztán elmentek. Amúgy az ajtó stabil és vastag.

Üdv: Tóth Attila

Előzmény: Kisfiatal (25114)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.08.03 0 1 25116

Purhab

Előzmény: Törölt nick (25115)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.03 0 0 25115

Újabb fázis a lakásfelújításban...

 

Mivel ragasszam le a légkamrás könyöklőket?

 

(fehér festhető "sziló",és szaniterszilikon van itthon,gondolom ezek nem jók...)

Kisfiatal Creative Commons License 2016.08.03 0 0 25114

Egy panelba, aminél nem tuti a szigetelés, sztem elég az alap ablak, tehát egy 70es körüli profilú. 88as Kömemrling passzívházba való..

 

Előzmény: Penty (25109)
Kisfiatal Creative Commons License 2016.08.03 0 0 25113

Végülis nem volt gond. Annyi, hogy ahol ők szedték ki az ablakot, jobban sérült a vakolat :) Még jó h előkészítettük a kivételhez, körbebontogattuk, különben nagyon xarul nézne ki. Láttam itt a környéken ablakcserés házat. amin az egyik felső ablak körül brutálul nézett ki a fal, mintha úgy robbantották volna ki, és xarráfújva purhabbal. Utóbb kiderült, mert kérdeztem h merre dolgozgattak a környéken mert sok ablakcserés házat láttam erre, valszeg azt is ők csinálták :D NEm törődnek ezzel általában, csak gyorsan letudják a melót.

Nálad mi volt a gond?    

Előzmény: puha (25112)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!