Keresés

Részletes keresés

morgen66 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57137

Szerintem is ez a lényeg ,nehogy már egy kazánnak külön kismegszekító keljen.

 

Előzmény: Lacivill (57135)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57136

Ha nem csökkented az átmérőt elég a T idom is.

Osztót is tehetsz ha az szimpatikusabb.

Előzmény: kicsiati (57127)
Lacivill Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57135

A lényeg : el ne hidd, hogy ezért szállt el a panel mert nem volt külön áramkörön.

 

Előzmény: kendu (57132)
csiriz Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57134

Amikor 3 hétig nem volt gázszolgáltatás nálunk a Főgáz jóvoltából, rájöttem arra, hogy hideg vízben jobb mosakodni, mint melegben. Mostmár reggel hidegvízben mosakszom, hiába van melegvíz. Azért mégis csak jó cég ez a Főgáz, mert takarékosságra is tanít. :)

pajaci Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57133

A fírelé sem arra való, az az áramütéstől véd meg téged, és a családodat.

Nem kell oda semmi, minden készüléknek megfelelő tápegysége van ahhoz, amire való.

Előbb utóbb elromlik minden, ebbe bele kell törődni.

Ha gondolod a rossz panelon kimérem neked, hogy mi ment tönkre benne. (nagy valószínűséggel)

Előzmény: kendu (57132)
kendu Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57132

Tehát ha a kazánban van zárlat, akkor leválasztja a hálózatról. De ha a kazán fele érkezik valamilyen 'nem megfelelő áram' az ellen nem védi meg a kazánt. Azt teszi a fi relé.

Jól értem a dolgokat?

Akkor ha igazán biztonságos bekötést akarok tegyek mindkettőt.

 

Nem létezik valami konnektorba dugható akármi ami ellátja ezt a feladatot? Vagy valami szünetmentes tápegység? Hülye kérdések?

Szeretem az egyszerű dolgokat és a villanyórától történő új kötés nem egyszerű. Persze ha azzal érem el a kívánt erdményt akkor mindenképp megcsinálom... 

Előzmény: pajaci (57131)
pajaci Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57131

Durván fogalmazva, csak attól véd meg, hogy ne égjen le a házad zárlat esetén.

Előzmény: kendu (57129)
Lacivill Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57130

A kismegszakitó a vezetéket védi a túlterheléstől!

Előzmény: kendu (57129)
kendu Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57129

És a feszültség ingadozástól véd? Tehát amikor a fagyasztó nagy áramot vesz fel induláskor (észrevehetően nagy), vagy akár a korábban említett varrógép csinál ilyet, akkor a kismegszakító véd valamit a kazánon?

Konkrétan: Elég lenne nekem egy normálisabb kismegszakító és maradhatna ugyanabban a konektorban amiben most is van a kazán?

Előzmény: pajaci (57125)
kendu Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57128

Nem, mert egyetlen egy potit tekertem, egy picit balra, majd egy picit jobbra, de semmi eredmény nem volt, illetve nem volt értékelhető eredmény. Így visszaállítottam eredeti helyzetébe. Ezután még egy fél napot fűtött és éjfél körül ketten lezuhanyoztunk vele. Reggel 5-re meg kihűlt a ház. Szóval éjszaka történt valami. Nálam darabokra szedte a faszi, kicserélt érzékelőket, semmi nem változott. Ígyaztán kizárásos alapon maradt az elektronika.

Egyébként fura dolog és nem feltétlenül függ össze, de korábban sosem tudta fix hőfokon tartani a hmv-t, mindíg kicsit fölé engedte a beállítottnak. Mióta a fűtés része beszart, azóta meg olyan pontosan tartja 55 fokon, hogy csak na!

Kedd este várom az új panelt. Remélem az lesz a ludas, mert nincs sok tűzrevalóm, gázra alapoztuk az idei fűtésünket.

Előzmény: Zoolka (57126)
kicsiati Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57127

Sziasztok!

 

Adott egy tetőteres családi ház. Alul van a gázkazán, T-elággal szétosztva, jobbra, és balra. Jobbra, és balra is a gerincről leágazva vannak a radiátorok. A kazán mellett megy az emeletre a két fűtéscső.

A kérdésem, hogy fent a körrel megjelölt résznél ugyan úgy T-elággal elég elágaztatnom, vagy kell osztó-gyűjtő? Fent ugyan csak jobbra, és balra lenne két gerinc, amiről lennének leágaztatva a radiátorok. El szeretném kerülni, hogy esetlegesen ne keringjen rendesen a víz a csövekben.

 

Mellékelem az ábrát az érthetőség kedvéért.

Köszi a válaszokat.

 

Zoolka Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57126

"Na, volt reggel a szerelő, panelhibás a kicsike."aha,ha ő mondta....nálam is volt már aki azt mondta,még rá sem nézett,persze csak a hőgomba volt rossz,azért a hőcserélőt kinyírta közben a hivatalos szerelő.Nem  a kis  potikat tekergetted el?

Előzmény: kendu (57116)
pajaci Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57125

A kismegszakító csak a leégéstől védi meg a kazánod elektromos részét, ha valami durva nagy hiba van belül.

Ezenfelül a házad többi részét védi ilyen esetben, hogy ott maradján áram, és ne a központi autómatát verje le.

Előzmény: kendu (57122)
Zöldár Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57124

 Ja ,hogy Te montad, tanulmányozd a marxizmus és a leninizmust !!

Előzmény: joevagyok68 (57105)
Zöldár Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57123

 A vén forradalmár mást mondott : ucsitystja , ucsityszja ...

Előzmény: sjohn (57106)
kendu Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57122

Zavarszűrőt még nem mondott senki, de a kismegszakítót már hallottam másoktól. A szerelő ma konkrétan a fi relét említette, de a kismegszakító is szóba jöhet, ha védi a kazánomat...

Előzmény: Teaway (57118)
bohrer Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57121

Köszi a tanácsot ! Bár  a szerelt falikorong helyett én megbízhatőbbnak találom egy régi csaptelepet.

Az excenteridommal is megjártam az építkezéskor, azt hittem jó, de kiderült hogy kínai, ésnem párhuzamos az alsó és a felsű menet, így mindig folyt a víz, egy sík lapra lerakva láttam meg hogy hiába csiszolom a felületeket párhuzamosra, ha a  2 menet nincs síkban.

Rohadt kínai ipar, 2 délutánt kínlódtam aluvízmértékkel, , víz leenged, csiszol, csap felfekvő felület kiszerel imbuszkulcsal, az is csiszol, vizet leengedni, feltölteni, leengedni . Volt otthon 3 garnitúra ,krómozottt, sima bronz , mind rossz volt.

A végén kiderült hogy a felirat nélküli kínai excenteridomnál 200Ft-al drágább TEKA idom elsőre jó lett. Dupla falvastagsággal, párhuzamos menetekkel, dupla felfekvőfelülettel, ami nem nyírja szét a tömítést.

Előzmény: morgen66 (57112)
kendu Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57120

Van fi relé mindenhova, összesen 4 darab van belőle a lakás különböző zónái szerint. Viszont nekem most egy külön áramforrás kellene csak a kazánnak. Jelenleg egy mezei konektorba van bedugva a kazánházba. Ezen az ágon állandó fogyasztó még egy fagyasztóláda, és a nagy gazán keringetője. Néha működik még ezen az ágon kenyérsütő, turmixgép, ipari varrógép és házi barkácsgépek. A fagyasztó bekapcsolását néha észreveszi a kazán, olyankor mintha csinálna egy gyors restartot. Bár ez jelenleg nem biztos, hogy amiatt volt, lehet, hogy a panel már gyárilag is gyengécske volt és most megadta magát.

Szóval, ha már nekikezdek és szétfúrom a házat, vagy legalábbis annak kis részét, akkor már úgy akarom, hogy biztosan jó legyen és hosszú távon megbízható. Mindenki azt mondja, hogy a villanyóra szekrényből kell egy külön kábelt húzni a kazánnak és azon soha semmi más fogyasztó nem lesz. Ezt könnyen be is tudnám tartani.

Tehát akkor innen induljunk. Mit keressek? Mit vegyek? Elsődleges feladat a kazán védelme mindentől: a hálózat hibáitól, a villámlástól, másik fogyasztó által okozott ingadozástól...

Bár legnagyobb örömöm az lenne, ha egyszerüen egy konnektorba dugható védelmi eszközt használhatnék, de nem tudom azok mennyire használhatóak jelen esetben.

Előzmény: M63FUN (57117)
bohrer Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57119

8 amperes az nem ide való !!!!   A Vaillanthoz 3A az előírt !!!!!!!

Nem hiszem hogy más márkához 8A kellene, előbb száll el a panel mint a kismegszakító lemenne.

Sajnos  legkisebbnek én is csak 4A est kaptam és csak a kínai XBS márkából.

Előzmény: kendu (57116)
Teaway Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57118

"Most viszont megemlítette az úr, hogy jó lenne a külön áramkör neki, mert lehet, hogy valamelyik otthoni készülék nyírta ki."

 

Csak tippelek: nem inkább egy hálózati zavarszűrő kéne oda?

Előzmény: kendu (57116)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57117

kevered a dolgokat kicsit. a fi-relé az konkrétan nem a kazánhoz kell, hanem a háztartásban jó ha minden

fogyasztó rá van kötve. neked sima kismegszakító kell. abból elég valóban 8 Amperes.  a kínai csodás xbs

termékeket nem ajánlom, vegyél márkásat. 200 ft-al drágább..... vegyél prodax, moeller, schneider, abb

vagy ezekkel egyenértékű (minőségben) kismegszakítót. kb 800 ft- maga a kismegszakító.

egyébként ha van hely az fk táblában, akkor egy fi-relé sem árt. sőt! az kb 8000 bruttó. szintén nem xbs

szint a megcélzandó, hanem a korábban említett márkák valamelyike. ha esetleg veszel fi-relét (én ajánlom erősen)

akkor az egész lakást rá kell kötni.

Előzmény: kendu (57116)
kendu Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57116

Na, volt reggel a szerelő, panelhibás a kicsike. Nem érzékeli, hogy begyullad fűtéskor ezért el is zárja a gázt, de a hmv-nél megy rendesen.

Nekem nem húztak külön kábelt neki a villanyórától és nem is szóltak, hogy kell. Most viszont megemlítette az úr, hogy jó lenne a külön áramkör neki, mert lehet, hogy valamelyik otthoni készülék nyírta ki.

Milyen fi relét ajánlotok hozzá?

Amennyi kritáriumot eddíg ismerek: 8 amperos elég, rövíd megszakítású, rövidzáras. Még valami, amire figyelni kell a vásárláskor?

Előzmény: Balazskaroly (57084)
Zozzantoz Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57115

Flex volt nálam is az egyiknél:) Csak vágókorong nem, kicsit tovább tartott:)

Előzmény: misqra (57114)
misqra Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57114

Én,a kis svédfogó pofájával csavartam ki.

Ha,elsőre nem sikerűl,elkopik a ricni.

Ezután,kettőbe flexeltem a hollandit,így már meglehetett,svédfogóval támadni,a bentmaradó csonkot.

 

Előzmény: Zozzantoz (56781)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57113

1. nincs ott semmi merosugar. merni a direkt hosugarzast meri, amit a felulet lead. a lezer csak azert van, hogy tudd mit mersz.

2. a fenyes cuccok hosugarzasra tukorkent mukodnek, igy ahogy a tukorbe nezve nem a tukrot latod, hanem valaminek a tukorkepet, ilyen fenyes cucc felol jovo hosugarzas egy resze is visszavert hosugarzas. le kell festeni, vagy ragasztani ra egy darab fekete szigszalagot es azt merni.

 

vajk

 

 

Előzmény: Jena307 (57110)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57112

Szia!

Az öklömnyi lukat gipszeld be először, úgy hogy a még egy sort később rátudj gipszelni

amibe belefér a falikorong.

 

Másik ősrégi megoldás a lukba belegipszelsz egy sík falecet,és arra fogatod a falikorongot

facsavarral.

 

Egy másik megoldás ,van előszerelt falikorong , egy vékony lemezre előre fel van szerelve a falikorong

ezt felfogatod a még  jó falra a lukat meg betömöd gipszel.Olyan mint ez csak forrasztható falikorongal.

 

http://www.epuletgepeszaruhaz.hu/index.php/comap-sudopress-falikorong-16-1-2-szerelt.html

 

Jó munkát.

Előzmény: bohrer (57093)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 57111
Előzmény: Jena307 (57110)
Jena307 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57110

köszi,pont ahhoz kellene :(

Előzmény: morgen66 (57101)
kendu Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57109

A jelenség dettó ugyanaz, kis módosítással: Nekem nem hozott megoldást a dugvilla forgatása. Ellenben hozott megoldást a pihentetés: Egész nap ki volt húzva és most este, hogy kipróbáljam ezt a dugvilla-fázis dolgot, újra mellé ültem. Meleg vizet már ad, csak nem fűt. Most le lehetett resetelni (reggel még nem lehetett) és ha nem kapcsolom be a fűtést, akkor mindenféle hiba nélkül küldi a hmv-t. Fűtés azonnal leblokkolja, úgy, mint neked: begyújt, kialszik, majd mégegyszer megpróbálja és E01...

Reggel jön a szaki. Állítólag...

Előzmény: Balazskaroly (57084)
aquacon Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57108

60/100 (koaxiális) füstgázelvezető csövek eladók, ha valakit esetleg érdekelne.

 

-Junkers 90 fok indító idom (használt);

- Junkers 35 cm toldócső (új)

- Immergas 1 m toldócső (használt)

- Junkers vizszintes kivezető végződéssel (használt)

 

+36703890736

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57107

rosszul fordították !  :-)))

 

Előzmény: sjohn (57106)
sjohn Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57106

Tudod Lenin is megmondta: olvasni,olvasni,olvasni......:-))

 

Sok mindent mondott, de ilyet speciel soha:-))

Előzmény: joevagyok68 (57105)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57105

"Amit ajánlottál az is zártrendszerű, és indirekt tárolós, nem egy egyszerű rendszernek tűnik."

 

Elhagyod a zárt tágulásit, nyitottat rajzolsz helyette..

ELhagyod az indirekt tárolót.....

A fűtésköri stivattyú után csatlakozik be a gázkazán a rendszerbe, párhuzamosan .

A gázkazán előremenőjében egy visszacsapóval.

 

"Ha valaki segítenin tud, hogyan alakítsam ki kazáncsere, és pufferbeépítéskor"

Szakszeres bekötés......az előbbiek szerint átalakítva.

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/jó_javasolt%20bekötés.JPG

 

se termosztátok,vezérlés:

Gányoló vezérlésre keress rá!

De ha csak kettőt olvastál volna vissza a pufferes topikban a ma délelőtt10órai hozzászólásodkor, akkor ezt láthattad volna.

vezérlés>gányolóféle

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114184762&t=9173884

 

Tehát pufferes topik.....olvasgatni.....mindenre ott a válasz, még arra is ami még meg sem fogalmazódott benned :-)

 

Tudod Lenin is megmondta: olvasni,olvasni,olvasni......:-))

 

Písz

Előzmény: T-omti (57103)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57104

Jaj, most nagyon megijesztettél! Mégegyszer összfoglalom. Az elmúlt héten az újonnan felszerelt kazánom 1.nem igazán adott mindenhova meleget 2. szinte folyamatosan járt a keringető, időnként még fútés nélkül is keringetet  3. baromi sokat fogyaszott. A termosztát kétpontos szabályozásra volt beállítva.

 

Most, hogy folyamatosra állítottam át: melegebb van, sokkal kiegyensúlyozottabbnak tűnik minden, nem kapcsolgat be 2 percenként a keringető, sokkal kisebb a fogyasztás. Semmi hibajelzés nincs.

 

Reggel épp azt akartam szakembertől megtudni, baj-e, hogy átállítottam, okoz-e ez kárt. Válasz nem jött, így hagytam, azóta jobb, de nem vagyok nyugodt. Most akkor melyik szabályozás mit csinál? Azt írják, hogy a kétpontos ott kell, ahol túlméretezett a kazán a hőigényhez képest. Hát nálam szerintem pont a megfelelő, a régi is 24kw-os volt, ez is az. Jaj, mi legyen, állítsam vissza?

Előzmény: halaloszto (57092)
T-omti Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57103

Hali

 

Elolvastam, és válaszoltam is rá, hogy pufferes nyílt rendszer, gázos csatlakozással nincs közötte.

 

 

 

Nem állítottam, hogy én találtam ki, innen vettem, de itt sincs gázos csatlakozás, se termosztátok,vezérlés:

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:eZ2VyRf2YOQJ:www.gepeszcsoport.hu/tmp/downloads/Acaso0.pdf+termovar&hl=hu&gl=hu&pid=bl&srcid=ADGEESixYsKMT_pZ4WanD-It-P4F_98UhnAQ3xIMvW1Kp8JQ-u8A9L66dBNG1R9MMDSd6NzfXeKNgcMj2x8uyv2XS9qD5Ip4z88s6FyKCzz4tlWgJCDVnw8N80Wd-zSegxlog6OAYhmc&sig=AHIEtbTJcWm9V90mhkPs0B0HPY9Cglnp6g

 

Amit ajánlottál az is zártrendszerű, és indirekt tárolós, nem egy egyszerű rendszernek tűnik.

Jelenlegi rendszerem még puffer nélkül működik, de kazánt is cserélni kell, mert egy régi kox kazán van még a rendszerne, kis ajtóval(fával tüzelni nehézkes).

 

Ha valaki segítenin tud, hogyan alakítsam ki kazáncsere, és pufferbeépítéskor, azt szivesen veszem .

 

Köszi

 

Előzmény: joevagyok68 (57100)
NRZ Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57102

Ok, nem akartalak megbántani. :)

Aki régóta figyeli ezt a topikot, az láthatja, hogy a visszaolvasás nem annyira jellemző az ovtársakra.

Előzmény: joevagyok68 (57100)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57101

Sokkal drágábbat nem érdemes venni.

A cégünknél is van nem használjuk mert nem ad pontos értékeket.

Pl.rézre irányítva nem mutat megfelelő hőfokot.

Előzmény: Jena307 (57097)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57100

Nem terhes.....nézd vissza a hozzászólásaim !

Csak nem értem azt amit írtam, hogy nem értem  :-))

 

Meg különben is minek, ha a neki címzetteket sem olvassa el !

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114204284&t=9054448

 

"Különben gázt akar bekötni a rendszerbe, ha jól értem."

Az ajánlott oldalon kettő is van!

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/kapcsolasi_rajzok/vegy_gaz_zartrsz_puffer.pdf

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/kapcsolasi_rajzok/vegy_gaz_puffer_aut.pdf

 

Igaz , hogy zárt rendszer ÉS ölég szar a rajz..de nem azzal kapcsolatban kérdezett....

 

 

 

Előzmény: NRZ (57096)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57099

Próbáld meg ezt,de a többi topikon is érdeklődj.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147701&go=93060996

 

Előzmény: T-omti (57094)
gmkiev Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57098

Talán egy ESBE? Vagy csak én nem látom?

Mellesleg ezt egy gépésznek nem okoz gondot.

Előzmény: T-omti (57094)
Jena307 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57097

Érdeklődnék aki használ infra hőmérőt szeretnék rég, de csak hobi célra. Néztem ezt

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=100980

csak nemtudom van e értelme ennyire gagyit venni, egy ismerős mondta hogy régen vett a cége 40ezerért, és alig tudták használni mert picit fénylő fémeket már nem tudták mérni, visszaverte a mérősugarat.

Tapasztalatok???

NRZ Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57096

Nem muszáj válaszolni, ha terhes. :)

Különben gázt akar bekötni a rendszerbe, ha jól értem.

Előzmény: joevagyok68 (57095)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57095

AZt nem értem, hogy miért akar mindenki épületgépész lenni ?

Újból ki-feltalálni a pufferes bekötést.

Amikor már azt valaki kitalálta korábban!

És jól működik...

 

Szakszeres bekötés !

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/jó_javasolt%20bekötés.JPG

 

És van pufferes topik is...ahol nem tilos visszaolvasni!  :-))

Előzmény: T-omti (57094)
T-omti Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57094

Hali

 

Átméztem az ajánlásokat, de vegyestüzelésüt pufferrel nyíltrendszerben, + gázbekötéssel (ÉTI 25) nem találtam.

 

A kérdéseim , hova tegyek még visszacsapót ?

Hova , és hogyan kössem be a gázkazán csöveit ?

Egyébb termosztátbekötés kell-e ?

 Vagy egyebek, amire nem is gondoltam.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Előzmény: morgen66 (57087)
bohrer Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57093

Régi gipszfalban cserélnék vas vízvezetékcsövet 15mm-es rézcsőre. A csövezés fog is menni, rá polifoam hőszigetelő, de ez puha szivacsos anyag és nehéz a csövet rögzíteni a falban, ami ugye nem olyan merev mint a vascső. A csapoknál ( falikorongok helyén kiszakadva a fal öklömnyi helyen )  Ezért a falikorongok előtt pár cm-ert betekernék szigetelőszalaggal, hogy ne marja meg a gipsz- csamperagasztó-vakolat a réz csövet , és ez is be lenne öntve híg gipsszel vagy habarcssal, a falikorongokba természetesen csavarok , de ez is csak a masszába menne ,és akkor fogna a mikor a gipsz megszilárdul, mivel fal az nincs.

 

A fal anyaga 10cm vastag tömör gipsz panel ( nem gipszkarton, nincs rajta papír ) kinézetre mint az YTONG válaszfalelem.  Gondolom gipsz, vagy gipszes homok jól fogja rögzíteni a csöveket.

Várom a tanácsokat , észrevételeket.

halaloszto Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57092

huvazze. az a ketpont szabalyozas az az, amit a 3000 forintos termosztat is tud. ha mukodik, akkor jo, en elotte attanulmanyoztam volna a kazan szerelesi doksijat.

 

 

vajk

Előzmény: vakegér789 (57083)
gmkiev Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57091

A viadrus nem köthető zárt rendszerre.

Mi a kérdés?

Előzmény: T-omti (57085)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57090

válaszoltál magadnak ! 23-25 fokban nem fagy meg a víz.

Előzmény: Deph (57088)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57089

" Azaz megfagyhat-e benne a víz?"

Nem.

Előzmény: Deph (57088)
Deph Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57088

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, de feleségemmel nem értünk benne egyet. Rátok várna a feladat, hogy segítsetek.

A házunkban padlófűtés és radiátoros fűtés kombinációja van egy gázkazánnal. Azonban, mivel galériás a ház építettünk egy önálló kandallót is, amely elég nagy és ilyen átmeneti időszakban mint most is fával egész nap rakva 23-25 fokra tudunk vele felfűteni.

A kérdés annyi lenne, hogy mivel nem kapcsoltam még be a gázfűtést, lehet-e baja a padlófűtésnek attól, hogy nem használjuk, de kinn repkednek a mínuszok? Azaz megfagyhat-e benne a víz?

morgen66 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57087

Kicsit ásd bele magad a témába.

Itt egy pár link

 

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/content/7-kapcsolasi_rajzok

 

http://www51.honeywell.com/hungary/uzletagak-sub/automatizalas-sub/epuletgepeszeti-sub/documents/ecc_peldatar_hu01r1005.pdf

 

Nézd át és válaszd ki melyik rendszer neked a megfelelő.

 

Vannak akik profik a témában biztos tudnak tanácsot adni.

Előzmény: T-omti (57085)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57086

A régibe nincs elem.

 

Volt már olyan hogy ez a régi tekerős elromlik.

 

De csak tippelek.

 

Vannak itt olyanok akik profik a termosztátokban,próbálj meg vissza olvasni.

Előzmény: marci81 (57082)
T-omti Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57085

 

Sziasztok

 

Taudna valaki tanácsot adni, hogy jól tervezem-e a fűtésemet fafűtéshez ?

Nyíltrendszerű, vízhűtőt nem tervezek(50eft), öntöttvas radiátorok, 1db lapradiátor az emeleten.

 

Ami megvan :

viadrus u22 6 tagos

1000l-es puffer , hőmérők

vilo keringető a kazánvédőkörhöz

grundfos alpha 2 a keringető a felmenőághoz, mert termoszelepek vannak a radiátorokon, és így nem fognak fütyölni

radiátorrendszer

 

Amit gondolnék:

vtc511-es 60fokos a keverőszelepnek

siemens szobatarmosztát

 

A nagy kérdés, hogy hova tegyek visszacsapószelepet-szelepeket , kazánkihülés után ne dolgozzon vissza.

Vezérlés hogy működjön, hova tegyek termosztátot, ami vezérli a védőköri szivattyút, vagy egyebek.

 

Egyébb tanácsot is szivesen elfogadok fűtés ügyben.

 

Előre is köszonöm a válaszokat.

 

 

 

Balazskaroly Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57084

Hello!

 

Én most szereltettem fel Baxi-t nyitott rendszerre, dettó mint nálad: vastag csöves nyitott rendszer+vegyes lemezkazán. Rövidre zártam a nyomáskapcsolót és működik a rendszer. Mostanában, ha a külső hőfok miatt éjszaka megemeli a fűtési víz hőfokát, kattog a csövezés. Gondolom légbuborékok keletkeznek a hőcserélőben és ez okozza. Viszont az én készülékem fázisérzékeny, ha a nulla/fázis kiosztás nem jó (ahogy olvastam nálad is konektorról megy, nem fix bekötésről), akkor begyújtás után leveszi a lángot és 3-4 sec. múlva E01 hibával leáll. Megfordítottam a villásdugót és működött a kazán.

Előzmény: kendu (57070)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57083

Megint kérdeznék. (tegnap szenvedtem itt, hogy máshol melegebbet akarok, mint a termosztátos szobában) Ma reggel áttanulmányozva a termosztát leírását, felfedeztem, hogy belül át lehet állítani egy váltóval a folyamatos ill. a kétpontos szabályozást. Szétszedtem, megnéztem, a kétpontosra volta állítva, ami "akkor hasznos, ha a fűtőberendezés
teljesítménye lényegesen a számított hőigény felett van (pl. a nagyobb melegvíz-mennyiség érdekében)."  Szerintem nálam nem ez az eset van és sokkal logikusabbnak tűnt az, hogy " A folyamatos szabályozás akkor ajánlott, ha a fűtőteljesítmény megfelel a számított hőigénynek." Így hát átállítottam. A kazán szerelési útmutatójában semmi nyomát nem találtam, hogy bármit módosítani kellene emiatt az átállítás miatt. Hibajelzés semmi, minden megy. Maradhat így, vagy most fuseráltam el a 270 ezres cucc elektronikáját? Állítsam vissza gyorsan??? Egyébként már pár perc után melegebb lett, a kazán ugyanúgy dolgozik szépen.



marci81 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57082

Az is van benne? :-)

 

Szerintem nincs benne, vagy ha van, akkor jól el van rejtve.

Ez még régi mechanikus tekerős.

És úgy értettem, hogy ha már "kikattan" a termosztát (elérte a hőfokot a levegő), akkor a cirkó sem kapcsol be, vagyis arra az időre kikapcsol. Vagyis ez ok.

De az, hogy amikor bekapcsol, akkor percenként ki-be kapcsol, az már nagyon idegesítő.

És miközben kikapcsol, ilyen dübörgő hangokat hallat...

Előzmény: morgen66 (57081)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57081

Elem a termosztátba jó?

Előzmény: marci81 (57079)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57080

Szerintem gázellátási hiba.

 

Nincs meg a kezelésije?

 

Nemtom milyen a kazán de itt egy leírás.

 

http://www.kazanwebaruhaz.hu/letoltesek/Baxi/katalogusok/Baxi_eco3_ismerteto.pdf

Előzmény: kendu (57071)
marci81 Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57079

Üdvözletem!

 

A gázcirkónk egy-két napja azt csinálja, hogy bekapcsol kb. 20 másodpercre, aztán kikapcsol, egyre rémisztőbb hang kiséretében, majd kb. 40 másodperc múlva újra bekapcsol 20 másodpercre, és így továb....

Már kezd nagyon idegesítő lenni, főleg a hangok miatt.

Mi lehet a baj?

Szeptemberben volt "átnézve"....

Egyébként ha a termosztát lekapcsol, akkor a cirkó is.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

kendu Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57078

Hát van úgy 100-150 liter körül. Acél csövek, de nem olyan vastagok, mint általában és lapradiátorok. A legvastagabb cső a 2 colos, de az is max 2 méteren, a többi jóval vékonyabb.

Szeghalom, a hely, mondhatni mindentől távol....

Előzmény: Prefetto (57072)
Prefetto Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57077

A válasz: termosztát ki, elektromos helyére csőtermosztát és még egy bypass.

Előzmény: vakegér789 (57033)
Prefetto Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57076

A levegő majd bediffundál a vízbe és kijön másutt, idővel a légtelenítőn, heteket is igénybevehet.

Előzmény: vakegér789 (57058)
Prefetto Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57075

Kutatmányok szerint az ilyen napközben nem fűtök-ös spórolás elérheti az 5%-ot. Ellenben egy kupac kellemetlenséget hoz. Költsd másra (hőszigetelés, ablakok) a pénzt.

Előzmény: asdf_ (57061)
Prefetto Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57074

 A szigetelés nem árnyákol, a tömör tégla eléggé. Előre senki nem tudja garantálni.

Előzmény: keleti123 (57062)
Prefetto Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57073

Jajj, nálam 10 éve megy a vegyes egyedül, lezárva. Hol vagy?

Előzmény: kendu (57071)
Prefetto Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57072

Zárjuk le a rendszert. Megnövekedett nyomásnál feljebb megy a forráspont, épp megfelelő lesz. Hány liter összesen a víz a rendszerben?

Előzmény: kendu (57064)
kendu Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57071

Párhuzamosan van kötve egy vegyes tüzelésű kazán, úgyhogy nem tudom lezárni.

 

Minden hibája  a kazánnak később jött elő, nem az első használatkor, úgyhogy valamennyire mégiscsak használható. Pl a visítás kb 1 hónap után kezdődött 73 fok körül, most az E01-es leállás több mint fél év után jött ki.

Előzmény: morgen66 (57066)
kendu Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57070

Hely van, pénz nincs. 80-at keresek, 75 a törlesztőm és fél millát vertem a fűtésembe. Abszolut nullán vagyok.

Tovább nőtt a baj, az éjjel leállt a kazán, E01 hibakóddal és resetelni sem tudom. Ha kihúzom a konektorból 10 percre, akkor megszűnik a hibakód, de fűtési szándékra újra előjön.

Asszem fel fogom ébreszteni a szervizes gádzsót.

Előzmény: halaloszto (57068)
boxer-gs Creative Commons License 2011.11.19 0 0 57069

"Olcsón" megúsztad a gázóra visszarakást. Nekem egy hete 35-ért rakta vissza a Főgáz Pesten.

 

Korábban nyafogtam itt termosztát ügyben, hogy állítólag meg kell vennem egy drága, a kazánnal azonos gyártó nevével fémjelzett egységet. Végül megvettem, hogy semmi baj ne érhessen. Tegnap volt beüzemelés. Na, a termosztát meg sem nyikkant 30ezerért. Rögtön cseréltethetem. Nesze neked drága, minőségi cucc! :-(

Előzmény: SolnesN (57038)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57068

milyen hazban uzemel ez? nem tudsz neki magasabbra kiegyenlito tartalyt tenni, hogy nojon a nyomas?

 

vajk

Előzmény: kendu (57064)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57067

"... mer azt mondták ... " Szegény ember, jól átvertek téged.

Előzmény: kendu (57064)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57066

A készülékhez nem értek , de a víznyomással lehet a probléma.

Legtöbb cirkó 0,8 bár alatt nem is üzemel.

 

A fűtési rendszert nem tudod zártá tenni?

 

Lehet hogy átvágtak a kazánnal.

 

 

 

Bp környékén tudok szerelőt ha ez segít./Baxis/

Előzmény: kendu (57064)
kendu Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57065

Ja és egészen biztos a láng és a hőcserélő körül kell keresgélni, mert ha lemodulál, akkor nagyon halk, ha újra nagyobb kakaóval üzemel, akkor újra hangoskodik.

Előzmény: kendu (57064)
kendu Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57064

 

A képeken látható gázszelep egy  Baxi Fourtech 24F típusú kazánban van, mely nyitott rendszerre van kötve. Magas vízhőfoknál, 70 fok  körül és afölött, elég zajos a kazán, olyan mintha forrna benne a víz, enyhén visító hangja van. Itt is mondtátok régebben, hogy magas a gáznyomás, tapasztalat alapján mondta valaki, hogy ez a baja. A bekarikázott kis műanyag piros csavarral (a közepén ami tényleg csak egy kb 6-os csavar) Próbáltam állítani: Ha betekerem tovább nő a nyomás és a láng, a zaj; ha kitekerem akkor egy adott szintnél nem csökken tovább. Pedig kéne. Gondolom. Tehetek-e még valamit műszaki beállítottságú, de nem gázszerelő lévén? Hol lehetne még állítani?

A szervíz le se szar, április óta nem hajlandó megcsinálni, közelben nincs szerződött szerelő. A szóbanforgó is majdnem 50 Km-ről jönne ki, ha jönne... De nem jön. Pedig beüzemeléskor azonnal itt volt, persze akkor fizettem. Most meg nem szeretnék fizetni, mivel garanciás. Ő azt mondta, hogy nincs elég nagy nyomás a fűtési körben, ami igaz is, mert nincs meg a 0,4 bar, de éppen ezért vettem Baxit, mert azt mondták ez üzemel nyitott rendszeren is. Üzemel is, csak behallatszik a lakásba. Szerintetek is a nyitott rendszer lehet az oka?

Segítséget kérek, nem használhatatlan hozzászólást. CHF-ben utazom, úgyhogy nincs pénzem különféle megoldásokra, meg idegen szerelőre, jó messziről, úgyhogy az ilyen hsz-ektől kíméljetek.

Köszönöm!

gabrielke Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57063

Ehhez azt is kéne tudni, hogy egycsöves vagy kétcsöves a rendszered, például. Meg azt is kipróbálhatnád, hogy ténylegesen megéri-e szenvedni az alacsonyabb hőmérséklettel (mármint hogy kisebb lesz a fogyasztás egyáltalán?)

Előzmény: vakegér789 (57056)
keleti123 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57062

Helló!

Vezeték nélküli termosztátot szeretnék  melléképületben elhelyezni, de nem tudom, hogy 3db 30-as fal, ebből 2db szigetelt, nem árnyékolja -e le tulságosan vagy van-e rá megoldás? vasbetonnál már hallotam, hogy leárnyékol. Potyára nem szeretném megvenni.

Elöre is köszönöm a segítséget!

 

asdf_ Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57061

Adott egy falusi kocka valyoghaz (egy szobaja lakott,masfel nem), es ehhez van hozzaepitve egy szoba ytongbol (egyelore minden kulso hoszigeteles nelkul). Nyugdijazas miatt ez utobbi szobaban mostantol napkozben is van valaki, igy at kellett allitanom a termosztatot, hogy munkaidoben ne ejtse le a homersekletet, igy megy egesz nap a futes. Az ytongos szobaban van a termosztat, az osszes tobbi helyisegben termofej van a radiatorszelepeken, a nem lakott szobakban, konyhaban kicsit visszavett homersekletre beallitva. A valyogos resz egy -csak este- lakott szobajaban viszont egesz nap tokfoloslegesen van 22 fokra futve.

Azon filoztam, hogy kene ide venni egy programozhato radiatortermosztatot. Az aggodalmam viszont az, hogy ha ezzel napkozbenre leejtem a homersekletet, este -mivel a lakas tobbi resze nem felfutesben, hanem hontartason van- elegendo melegviz hijan meg ha 2-3 oraval hazaerkezesem elottre allitom be a radiatortermosztatot nyitasra, ott bizony nem lesz meleg, meg ha maxira nyitom a torlot ennel az egy radiatornal, akkor sem. Jol gondolom-e?

halaloszto Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57060

viszont egy szarul elhelyezett termosztattal a legfaszabban megcsinalt futes sem fog komfortosan mukodni.

 

vajk

Előzmény: Fázisceruza (57037)
smith Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57059

200 Pa a mérési nyomás.

Három napja csinálta itt a szaki.

Á 17kHUF.

:-(

Előzmény: SolnesN (57043)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57058

Azt elfelejtettem írni, hogy a radiátorokon csak egyszerű csapok vannak, semmi szelep, meg ilyesmi. Azzal indítottam, hogy a használtakat teljesen kinyitottam, de amikor visszaveszek belőle sokkal zajosabb a rendszer. Ahogy légtelenítődött, ez javult, de azért még lehet hallani csörgedezést is itt-ott. Továbbra sustorog minden, ha változtatok a radiátorcsapok állásán.

Előzmény: gabrielke (57054)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57057

24 kw-os volt a régi is, az új is. A nagy helyzet az, hogy felszerelték, bekapcsolták, de a hivatalos beüzemelés - gondolom ekkor kellett volna azért ezt-azt beállítani - még nem történt meg. Szóval minden a gyári értéken megy. Én próbálok okosodni a szerelési útmutatóból, semmi gond nem lenne az alapdolgok átállításával, ha tudnám, hogy mi mivel függ össze.

Előzmény: gabrielke (57054)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57056

Igyekeztem röviden és célratörően kérdezni, de nem gond leírom. Szüleimtől örökölt házban élek most, egyedül. Mivel túl nagy és rossz elosztású, kénytelen vagyok csak bizonyos helyiségeket fűteni, vagyis vannak:

 

- Teljesen lezárt radiátorok: 1 szobában, előszobában, külön wc-ben.

- Kicsit kinyitott radiátorok: fsz-ban, konyhában.

- Teljesen kinyitott a háló-dolgozó-stb szobában.

 

Namármost. A harmadik szoba, ahol a termosztát van gyakorlatilag a nappali (volt, amíg a szüleim éltek) ez most átjáró a nem fűtött előszoba és a kicsit fútött konyha között. A termosztát a konyhajtó mellett van, ahonnan jön megy a levegő... szóval nem is jó helyen. Ezek a radiátor állapotok a múlt heti cirko cseréig álltak fenn, bár a lezártakat nem fogom ezután sem kinyitni. Nagyon egyszerű, azt szeretném, hogy ahol a legtöbbet vagyok, ott melegebb legyen.

Előzmény: gabrielke (57052)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57055

Ez mondjuk ebben a formában marhaság. A PI vezérlő mindig - lehet hogy lassan, de biztosan - megtalálja a beállított pontot.

Már persze ha az fizikailag az adott paraméterekkel lehetséges. Ha gyorsabb tanulásra akarja valaki ösztökélni a termosztátját, akkor tegye kicsit feljebb mint amit végül akar (23-ra 21 helyett) és amikor elérte a 21-et, akkor vissza lehet tenni 21-re.

 

Előzmény: Fázisceruza (57051)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57054

Alapvetően úgy kell hőmérsékletet és leadott hőt beállítani, hogy minden szelepet tökig kinyitsz és ahol túl sok a hő, ott elkezdesz szépen zárni.

Ha mindenhol túl sok, akkor csökkenthetsz a kazán (visszatérő? mert ezt is elfelejtetted írni...) hőmérsékletén.

Alacsonyabb előremenővel ugyanazt a hőfokot úgy tudod elérni, hogy növeled a keringést (szivattyú sebességet).

Ha lecserélték a régi kazánodat egy új de kisebb teljesítményűre anélkül, hogy a rendszeren mást is változtattak volna, akkor naná hogy hideg lesz.

 

Előzmény: vakegér789 (57048)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57053

Hát nem hiszem, hogy ez http://www.vaillant.hu/pages.php?pageID=131 olyan öntanulós lenne, bár ki tudja.

Előzmény: Fázisceruza (57051)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57052

Ez igaz. Viszont akkor tanuljon meg kérdezni a kérdező. Mert a kérdésére a válaszom megfelelő megoldás. Ha másik helységben akarja a hőmérsékletet mérni mint ahol vezérelni tud, akkor rádiós termosztát kell neki. Hogy egyéb baromsága is van, azt elfelejtette leírni...

Előzmény: Fázisceruza (57037)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57051

Egyébként, léteznek öntanuló szobatermosztátok, amik eléggé meg tudják bonyolítani az ember életét. Ha kifogtál egyilyet, akkor az is koplikálhatja a dolgot. 

Ezek érzékelik a túlfutásokat és a következő ciklusban kompenzálni próbálják az előző ciklus hibáit. Szerintem ez nem mindenütt egyformán jó ötlet.

Előzmény: vakegér789 (57048)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57050

A ház egyébként sehogy nincs szigetelve, viszont terméskőből van. Ablakok vacakok, plédekkel tömködve, az épület folyamatos mozgása és repedezése miatt nyílászárócserére még csak nem is gondolhatok

Előzmény: Fázisceruza (57044)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57049

Igen, a radiátor méretétől is függ.

 

Nálam pl most nincs 40-foknál melegebb a víz, és extra méretű radiátoraim sincsenek, viszont a szigetelés nem rossz 38cmPT+10cmEPS.

Előzmény: SolnesN (57047)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57048

Köszönöm, támpontnak ennyi is elég. Most levettem 50-re, és teljesen kinyitottam a termosztátos szoba radiátorát. Így aztán lesz 17-18 mindenütt, ami épp csak elég számítógép előtti ücsörgéshez. Az a bosszantó, hogy ez a vadiúj, drága csoda nem képes (?) arra, amire a 16 éves Fég volt.

Előzmény: Fázisceruza (57044)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57047

Az hogy mennyilegyen a fűtővíz hőmérséklete elegendő fűtéshez elvileg attól függ mennyi a radiátor felület.

Lehet 40 fokossal sőt 35 , sőt  akár 30 fokos vízzel is fűteni, csak elegendő radiátor felület kell hozzá.

 No de ilyen alacsony hőfokon azért nem fűtünk mivel a fal tele lenne radiátorokkal.

Előzmény: Fázisceruza (57044)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57046

  

és még tovább .  a nyáron amikor konstatáltam a gázrendszerem szivárgását az a következő volt :

 

 18 liter / 24 óra.

 Ez liter / secundumban a következő :

 

 18 /  24 x 3600  =  0.000208 liter / secundum  és ez a gáz mind a tényleges légtérbe került.

 kiszámoltam, hogy  200 nap kellen ahhoz, hogy elérje az alsó robbanási határt a gázkoncentráció  - ha légmentesen le lenne zárva a lakás.

 Ilyen eset viszont gyakorlatilag ritkán fordulhat elő. Csak akkor ha pl. valaki huzamosan távol van - viszont légcsere ilyenkor is van.

 Ennek ellenére lecseréltettem az egész gázrendszert , ez került kb. egy millába.

 de vissza a kéményhez.

 

 az a 0, 00512 l/sec vagy 18 lit/ óra érték azért nem a légtérbe jut hanem pl. a kémény  kürtőbe  ( nálam egy  80 -as átmérőjü cső megy egy 140 x 140 -es  téglakürtőben ), tehát elvileg oda is mehet.

 no mindegy sok hűhó semmiért, mivel sok minden van azon a papíron csak egy nincs - felelőséget vállalnak é vagy sem

 

Előzmény: SolnesN (57043)
Balazskaroly Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57045

Üdvözlök Mindenkit !

 

Próbálok rövid lenni. Sokféle ötlet után arra gondoltam,hogy a családiházam lakóterének fűtését végző Baxi kombi falikazánom üresen álló melegvíz körét felhasználnám egy melléképület fűtésére. Kérem írjátok meg a véleményeteket, hátha nem veszek észre valamilyen buktatót. A meglévő alkatrészeimből egy zárt, külön keringtetővel rendelkező fűtéskört csöveznék a melegvíz csatikra. A szivattyút a melléképület termosztátja kapcsolná, így a kazán vízelvételt érzékelve átváltana a melegvízkör fűtésére. Ezt a kisebb kört fel tudnám tölteni fagyállóval, így kikapcsolt állapotban sem lenne fagyveszély. Ez a dolog nem érintené a meglévő fűtéskört, tehát nem befolyásolná a lakótér ellátását. Csak a megfelelő méretű radátorrol kéne gondoskodnom. Én három problémát látok, de azokkal ki lehet békülni:

- a melegvíz elsőbbsége alkalmanként befolyásolhatja a lakótér hőmérsékletét

- a fagyálló miatt később már nem biztos, hogy a vízkört eredeti funkciójára lehet használni

- a melegvíz kör max. programozható hőmérséklete 60 °C -> nagyobb radiátort kell méretezni a melléképületbe

 

Kérem,ha nagy ostobaság amit leírtam jelezzétek felém!

 

Köszönettel:

 

Balázs Károly

 

Fázisceruza Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57044

Ez mondjuk a házad hőszigetelésétől is függ, ezidőtájt 40fokos előremenőnek elégnek kéne lennie.

 

60fok , -15foknál ildomos kb.

Előzmény: vakegér789 (57042)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57043

 Főkétüsz ??  Azokkal van csak tele a tököm.

 A kurva anyjukat.

 Csináltak egy szakvéleményt 40 eft ért és van pofájuk ráírni, hogy csak egy fél évig érvényes.

 Ezek szereint a következő félévben már nem érvényes ??

 Ez aszakvélemény áll összesen  4 lapból

 1. maga szakvélemény - a lényeg megfelelő,

 2.  a szakvéleményhez kapcsolódó  kémény adatai,

 3.   a szakvéleményhez kapcsolódó   tüzelő berendezés  és füst csatorna

 4. Mesterséges kémény adatai ,  ezekben leírják azokat amiket én megadtam, igaz a 4 . oldalon van mérési eredmény i ,

 

 konkrétan :

 mért szivárgás érték 0. 00512 liter/sekundum,

 a megengedett pedig  0. 013572 liter / sec.

 

 No most hogy halandó ezt ne értse ezért van ebben a mérték egységben.

 mert mi lett volna ha   0.00512 x 60 = 0.3012 liter / perc, de ha tovább számolunk akkor 18.4 liter / óra az érték.

 Egyébként is ez a szám semmire sem jó mivel hiányzik mellőle a nyomás érték.

Előzmény: Gyurco78 (57039)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57042

Igen, sajnos valószínűleg egy elég rosszul méretezett rendszerről van szó, de ezen változtatni nem akarok. Most viszont valami kis gyorssegítségre lenne szükségem, amíg a jövő héten elő nem kerítem a szerelőt. Felrakták az újat, kutyafuttában be lett állítva, de alapból minden a gyári értéken maradt. Utókeringetetés: 5 perc, égőtiltási idő:20perc, a hőmérséklet meg a maximumon. Előbbi kettőhöz egyelőre nem nyúltam, de pl fogalmam sincs mekkorára állítsam a fűtési vízhőmérsékletet. 30? 50? 60? 75? Hogy befolyásolja ez a keringetést? Az előbb lemértem: (60 fok mellett) 10-11 percig megy a keingető, 2 perc szünet, majd megint megy 10-et és így tovább. Nagyon idegesít. Vegyem lentebb a hőfokot? Akkor szerintem még tovább fog keringetni, nem?

Előzmény: SolnesN (57041)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57041

 Így van  !

 A termosztáttal csak a konkrét helyiség hőmérsékletét lehet szabályozni , de a többiét csak a  radiátorszelepekkel.

 A termosztát csak annyit csinál megy a fűtés vagy sem, bekapcsol  ---kikapcsol.

 A helyiségek hőmérsékletét viszont  a megfelelő méretű radiátorokkal és a szeleppel lehet szabályozni. De ha kicsi a radiátor akkor nyithatom a szelepet - meleg nem lesz.

Előzmény: Fázisceruza (57037)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57040

Termofejes radiátorszelepek?

Előzmény: vakegér789 (57033)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57039

És amikor a szokásos 2000 körüli összeg helyett kapod a 7200 Ft-os éves számlát a FŐKÉTÜSZ-től, akkor még jobban fogod szeretni :)

Előzmény: SolnesN (57038)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57038

 Viszont nekem egy ilyen kimaradt :

 

 

Helios - Kamleithner

Falnyílásba szerelhető

Egyszerű karbantartás

Hangszigetelt

Gázkészülékekhez

 

 

 Szívesen odaadom mivel semmit sem tudok kezdeni vele.

 De a tököm tele van ezzel az egész gáz és fűtés szereléssel.

 ma fizettem agázóra visszatételért  23  ezer párszáz forintot, az össz költség már amillió felé konvergál - közelít, tán mán át is lépte.

Előzmény: netnet11 (57017)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57037

Ezt már rengeteg embertől hallottam, de egy egetverő baromság.

A termosztát áthelyezése nem oldja meg a rosszul beállított vagy méretezett fűtési rendszer problémáit.

Előzmény: gabrielke (57034)
SolnesN Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57036

 Nálam meg ma vették át mindenféle légbejtő nélkül. Igaz 110 éves a ház, valószinű az ablak is annyi !.

Előzmény: maszibmw (57032)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57035

Kösz, de állítólag a Vaillant esetében - ezen a fórumon a nyáron volt szó róla - nem szerencsés más gyártmányú termosztátot használni, mert megváltozik az egész szabályozás. A V.-nak is van ilyen mobil termosztátja vagy 60 ezerért....

Előzmény: gabrielke (57034)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57034

Tudom sokan utálják a vegyél-ezt vegyél-azt típusú hozzászólásokat, de mi volna ha vennél pl. egy Computherm Q7RF-et (rádiós termosztát) , és akkor oda teszed a termosztátot ahol mérni akarsz, a vezérlőt meg oda, ahol a kazán van...

 

Előzmény: vakegér789 (57033)
vakegér789 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57033

Üdvözletem!

 

Tanácsot szeretnék kérni. Hogyan lehetne beállítgatni (= radiátorcsapok állása+termosztát hőmérséklet+kazán fűtővíz hőmérséklet keringetési idő hossza) hogy abban a szobában, ahol a termosztát van, csak 16-18 fok legyen, viszont egy másik szobában 20-21? Egyszerűnek tűnik a kérdés, pedig nekem nem az.

 

A régi Fég cirkot be lehetett csapni úgy, hogy a termosztátos szobában csak kicsit volt nyitva a radiátor és lentebb volt véve a hőmérséklet, itt nem is volt meleg, a teljesen nyitott radiátoros szobába viszont nyomta a meleget. A nemrég felszerelt Vaillant atmotec plus + vrt 40-es termosztát valahogy nem akar így menni. Mindenhol egyforma, a beállított a hőmérséklet, függetlenül attől, hol mennyire nyitott a radiátorcsap és passz. Közben meg persze szinte állandóan jár a keringető, szinte érzem, hogy kétségbeesetten próbál kűzdeni a rossz beállítás ellen.

 

Már próbáltam mindenféle variációt és kazánvíz hőmérsékletet, de valahogy nem bír összejönni, közben meg már most elmegy vagy 10 m3 naponta ezen a 60-70 fűtött m2-n. Ha mindent kinyitok és van 19-20 fok, akkor kb 12m3/nap, ez őrület. Nincs valahol egy jó leírás arról, hogyan függ össze ez a pár tényező, hogy jobban értsem a lényeget? (Termosztátot átteni a másik szobába csak végső megoldás lenne, egyébként sem lenne neki jó hely, csak egy ajtó mellett közvetlenül. A radiátorokra felszerelhetó hőérzékelős vagy milyen csapokról valaki azt mondta, neki olyan van, de nem sokat ér.) Előre is köszönök bármilyen tippet.

maszibmw Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57032
Nálam nem kérték a légbeejtőt a tűzhelyhez, mivel szintén régi a nyílászáró. Az van az engedélyezett terven, ha fokozott légzárású kerül beépítésre, akkor utólagos számítás elvégeztetése kell tervezővel. Ezt így vették át most októberben. A terv augusztusi. (igaz a kazáncsere miatt volt, a tűzhelynél nem volt módosítás, csak egy flexi és elzáró beépítése)
Előzmény: netnet11 (57030)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57031

Amikor majd atveszik, akkor alairatnak veled egy papirt, hogy megertetted, hogy ha utolag bedugaszolod a szellozot gombocragyurt ujsagpapirral, es abbol baj lesz, az a te buntetojogi felelosseged.

 

A szar ablak azert nem jo formalisan, mert ha egyszer kicsereled, akkor nem lesz ujra gazatvetel.

 

vajk

Előzmény: netnet11 (57030)
netnet11 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57030

hú, köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálok még ezzel futni pár kört.

 

 

a valóság, h a konyhában csak gáztűzhely van (az egész lakásban az az egyetlen nyilt égésterű eszköz), 100 éves épület 4 méteres belmagasság, min. 6-8 m2 alapterületű konyha, 

_ÉS_  a gáztűzhely mellett egy 1/2 m2-es 100 éves ablak (világítóudvarba), amit nem lehet bezárni (merthát száz éves)! tehát a tűzhely mellett egy félig nyitott ablak van!

 

a gáztervre idézem a következőt írták: (gépészeti műszaki leírás): 

"Konyha javasolt de nem kötelező szellőzése: 1 db ablakkeretbe integrálható helios zlas 100 légbevezető elem"

 

ehhez képest a tervrajzon a tervjóváhagyó berakott egy "2x" a légbeeresztő elemhez.

azt mondta a tervezőm, h sajnos 2-őt kell beszerelni, ahogy a rajzon írják.

 

egy nyitott ablak mellé?!?! 

 

 

Előzmény: maciszaki70 (57025)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57029

Nincs kedvem most oda lemászni valahogy... :)

Előzmény: halaloszto (57028)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.18 0 0 57028

de az ilyenektol egy ilyen haztartasi szuro azonnal megtelik, nem?

 

ha asott kut, akkor le is dobhatnad a kutba a szurodet, a vizszint ala :-) ott nem akora gaz ha falsot sziv.

 

vajk

Előzmény: gabrielke (57027)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57027

Ja lent van dróthálós szűrő lábszeleppel. Ásott kút, nem homokos, csak néha tud szutykos lenni a víz, pl. amikor a benne levő búvárszivattyút kiveszem meg visszateszem és felkavarodik. Na az ilyeneket nem szeretném beereszteni a jetszivattyúba, erre kéne a szűrő. De ha azt mondjátok, hogy tök fölösleges ez a szűrő, mert a szivattyúnak ennyitől nem lesz baja, akkor nem szenvedek vele. Holnap még azért kipróbálom 3 bar-ra leszabályozva, hátha...

 

 

 

 

Előzmény: halaloszto (57015)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57026

Sok mindentöl belevegösödhet pld:ha a szivoszál nem elég hosszan ér be az anyacsöbe,vagy nem termel a kút elég vízet fel az anyacsöbe,vagy beomlot az anyacsö alján a ki komprezsorozot akna és a szivattyu ki szivja a vizet és levegötsziv.  Ha mégis szüretni akarod a vizet akkor a szivattyu után ted be a szüröt.Ha még is a szivattyu elé is akarsz tenni akkor én egy Honeywell szüröt tetetnék be, de nem filterest csak drothálost.

Előzmény: gabrielke (57012)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57025

A gázszolgáltató elfogadja az "EHT" is de ezt megkell beszélned a kivitelezövel,a gázrendszer át adoval és a mérnökel is.nem kell más mint egy 110es PVC csövet beferagni a falba és lakáson belüre felfurni az EHT.Kivülre felrakni egy 110-es müanyag bordázot rácsot.Ahol meg veszed tudni fogják hogy mi kell.EHT megtalálod:http://www.urbancsok.hu/pdf/aereco_arlista.pdf

Előzmény: netnet11 (57017)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57024

Kerámia szellőzőt is betehetsz szerintem.

Lényeg hogy friss levegő jusson a helyiségbe,eggyet alúra eggyet felülre.

De gázszolgáltatól is függ,kérdezz rá hogy ez megfelel-e.

Ez azért nagyságrendekkel olcsóbb.

 

http://www.arukereso.hu/epito-es-felujito-anyag-c3997/keramia-szellozo-20x20-cm-feher-p41484323/?gclid=CIKh8_vBvqwCFWlXmAodWjydow

Előzmény: netnet11 (57017)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57023

ez attol draga, hogy paratartalomra szabalyoz (ha jol emlekszem). nekem anno egy is eleg volt ahhoz, hogy atmenjen a terv. a ketto azert eros tulzas szerintem. 

 

mar nem emlekszem hol vettem, de mintha helios gyari mintabolt lett volna. kerdezes nelkul javasoltak, hogy van egy masik, ami ugyanugy nez ki, egy betuben kulonbozik a tipusa, es kevesebb mint a felebe kerul, mert nincs benne ilyen szabalyzas. mas kerdes, hogy igy is 20ezret fizettem egy "lyuk"-ert. A cucc ugyanis egy 120-150-es feher cso, benne egy szivacs, kivul egy racs, belul egy trombita.

 

vajk

Előzmény: netnet11 (57017)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57022

en nem vagyok kutfuro, de a kutfuro tudta milyen szurot tegyen ra.

 

vajk

Előzmény: maciszaki70 (57016)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57021

Az említett Honeywell szűrőn nem mehet be levegő mert teljesen zárt,

ha a tömítésnél szívná a levegőt akkor ugyan ott kijönne a víz is.

 

A kútba leeresztett cső végén van egy lábszelep.

Nem az romlott el?

 

Ha szűrő kell akkor próbáld meg az y szűrőt.azzal hátha jó lessz.

 

http://www.szivattyu.neet.hu/index.php?categoryID=605

Előzmény: gabrielke (57012)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57020
Előzmény: netnet11 (57017)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57019
Előzmény: netnet11 (57017)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57018

110-es PVC cső , belül gravitációs zsaluval ?  :-)))

Előzmény: netnet11 (57017)
netnet11 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57017

sziasztok!

 

a gáz tervező két db helios ZLAS 100 -as légbevezetőt rajzolt a konyhai gáztűzhely miatt a konyha levegő utánpótlásához.

 

- tudtok javasolni olyan helyet, ahol olcsón be lehet ezt szerezni?

- esetleg nem lehetne vmi mást (_olcsóbb_, de a tervnek is megfelelő (ott sajnos a helios márka szerepel)) eszközt berakni?

 

itt:

http://www.jambo.hu/online-raktar 

57 000 Ft  / db az ára!

 

 

köszönöm előre is a segítséget!

maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57016

Ha egy 2" anyacsöved van és a szivószál meg egy 1" csö,milyen szüröt tennél le a kutba hogy ne szivjon fel homokot?

Előzmény: halaloszto (57015)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57015

azt a szurot csak a nyomo agba tudod tenni. 

 

a kutban a szuronek lent kell lennie a kut feneken, hogy fel se hozd a homokot, mert ha felhozod akkor lent keletkezik egy barlang.

 

miert jutott eszedbe a szuro? nagyon homokos a viz?

 

vajk

Előzmény: gabrielke (57012)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57014

Akkor még egyszer leírnám, hogy nem a kút felől levegősödik fel. Ha nincs szűrő, nincs levegő sem.

Előzmény: cucu (57013)
cucu Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57013

Töltsd fel a kutat vízzel, hogy ne szívjon levegőt a szivattyú...

Előzmény: gabrielke (57012)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.17 0 0 57012

Van egy Wilo "házi vízművem", ami ugye egy jetszivattyú tartállyal, kútból dolgozik. Illik elé szűrőt kötni ugye. Csakhogy az eddig próbált mindkét szűrő "levegős" lesz, mert a szivattyúcska rendesen megszívja a kutat, csinál szép vákuumot, amit (állítólag) a szűrő nyomásra tervezett tömítése nem tömít, bejön a levegő, tehát felét szívja a szivattyú mint amit tudna, plusz jó zajos is lesz. Az első szűrő az a tipikus kék tetejű átlátszó papírszűrős hengeres izé volt, a második egy Honeywell FF06, ami amúgy a vezetékes vízrendszeren hibátlanul üzemel. Mi lenne a korrekt megoldás?

 

morgen66 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57011
Előzmény: morgen66 (57010)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57010

Bp. Ezer-ker kft de csak ez az egy db volt nekik.

Internetes áruházakba is van,ha ilyen kell és a környéken nincs.

 

Itt a gyári adata

 

http://szivattyuk.hu/wilo-star-rs-25-6.html

Előzmény: Vezo228 (57008)
Jena307 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57009

még egy kérdés

szerintetek ide nem kellene még egy visszacsapó, minden megy a "maga" útján ha így van összerakva???

Vezo228 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57008

Köszi!

Hol vetted, ha szabad? 

 

Szerintem a 25/6 azt jelenti, hogy 25 mm átmérő és 6 m emelőmagasság.

 

Előzmény: morgen66 (57002)
Jena307 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57007

Mert nem tudtam hogy két egyforma szivattyúnál is igaz e, csak ezt gondoltam, így logikus.

De már is megérte mert letöltöttem az Áramlástan dokut.

Előzmény: joevagyok68 (57006)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57006

Akkó mé kérdezted, ha tuti....jól összezavartál :-))

Előzmény: Jena307 (57004)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57005
Előzmény: joevagyok68 (57003)
Jena307 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57004

Annyi tuti hogy sorba kötve növekszik az emelőmagasság.

Előzmény: joevagyok68 (57003)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57003

Nem biztos, de mintha itt az írták volna , hogy NEM.

Ha párhuzamosan kötöd akkor IGEN...

de keress vissza..én is azt teszem mindját mert kiváncsi lettem..:-))

Előzmény: Jena307 (57001)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57002

Szia!

Az említett márkáról nem hallotam,de egy infóm van számodra

Eredeti Wilo Rs 25/6-ost most vettem 27 000ft volt.

Az emelőmagasságát nem tudom,de egy 9 körös padlófűtést simán viszi.

Előzmény: Vezo228 (56993)
Jena307 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57001

Egy gyors hidrosztatikai kérdésem lenne, mégpedig: ha emelőmagasságot kellene emelnem, és nincs egy db. bazi nagy szivattyúm viszont van kettő kisebb pl. 25/55 ha a kettőt sorba kötöm, és egyformák akkor ezzel növelem az emelőmagasságot? Józan paraszt ésszel igen, de tényleg?

C20NE Creative Commons License 2011.11.16 0 0 57000

 Ez a külömbség a magyari és a nyugati viszonyok között.

 

Nem ez nem a viszonyok közötti különbség! Ez a fejekben lévő mentalitásbeli különbsé!

 

-szerintem!-

Előzmény: KalásziM (56999)
KalásziM Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56999

  

Szerencsére nekem a sok érdekeltségemben sehol sincs mindenki által hozzáférhető helyen semelyik mérőm sem.

 Viszont milyen a bünbeesésre való csábítás - van egy ház, ahol majd minden mérő bent van a lakásban . Van viszont egy kögazdag ürge - 176 m2 -ben lakik , tavaly újjította fel a lakást milliókért, a vellanyórája kint van. Mindig arra gondolok,  gondolat kisérletet csinálok  - mi lenne ha ?  Ha pl. vitám lenne vele  ?

 No nem vagyok olyan  !!

Szóval csak arra akartam kitérni a kint mérő elhelyezés sok anomáliát rejt magában.

 Mert vannak bosszúállók, vannak csak sima rongálók - sok hülye ember van és ilyenkor a vétlen fogyasztó szívja meg.

 

 

 Habár akkor játszunk tovább a gondolat kisérlettel. Tudjátok és , hogy a  a parkoló ellenőröknek ki van adva a norma.

 naponta  x számú büntetést kell kreálni.

 Ha szerencsétlen kispénzű parkoló ellenőrnek nem jön össze, a főnök lebassza rosszabb esetben kirúgja.

 Mit csinál ilyenkor a fifikás ellenőr ?

 Kreál  a normának  jó,  a norma által meghatározott számú büntetést. Mi sem egyszerűbb. Kipécéz pár kocsit és rá a bünti cédulát, majd pár perc múlva ő vagy a beépített embere eltávolítja. A gyanútlan autós meg ha volt jegye, mit sem sejtve magy az útjára és pár hónap mulva jön a vaskos büntetés.

 Ki van ez kérem találva - nálunk !

 

 És más : 3 éve volt szerencsém Spanyolországban járni. Bérelt kocsival járkáltunk. Parkoló volt mindenütt természetesen fizetős. De a minimális túllépést seholsem torolták meg, hanem automatikusan meghosszabították a normál folyó árral. Ha valaki 4 órára megvett előre  időt és valami miatt túllépte, ezért természetesen fizetni kellett, de nem megtorló büntető árat.

 Sőt volt egy olyan eset is ahol parkló őr volt  - zárt udvarban - itt is 4 órára vettűk a jegyet és loholtunk vissza mivel  14 percet késtünk - gondoltuk egy félórát rádob az ürge. Nem,  mondta nagyvonaluan , hogy minden rendben és pluszban még a mosdó használatot is megengedte   +  6 -7 perc. Ingyen !!

 Ez a külömbség a magyari és a nyugati viszonyok között.

KalásziM Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56998

 Hát ezen a körfolyósós szisztémán már én is elgondolkodtam.

 Mármint azon, hogy bizonyos  helyeken a mérők ( villanyóra , gázóra ) kint van mindenki által hozzáférhető helyen.

 És az érdekes ebben hogy ezt a szolgáltató erőszakolja ki - és  az ő mérőjének a biztonságáért a fogyasztó felel.

 Ez ha jogilag megpiszkálnánk, talán még a fogyasztónak lenne igaz - ha szolgáltató ragaszkodik a mindenki által  hozzáférhető helyen történő elhelyezéshez , ráadásul a mérő is az ő tulajdona, akkor elvileg a biztonságáért is neki kéne feleni.

 Sajnos nálunk a szolgáltatók nagyurak - visszaélnek a monopol helyzetükkel.

Előzmény: Törölt nick (56983)
csincso Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56997

Köszönöm! :) A kép nagyon pici és elfelejtettem törölni az egyik falat. A cserépkályha építők megnézik a hétvégén és javasolnak valamit. Utána elmondom milyen lehetőségek vannak. A gáz árától viszont most már tartok. Konvektor a 2 nagyszobában van, és a bejárat mellett jobbra.(a képen nyitott, de ott van egy fal és egy ajtó). Készítek képet hétvégén és úgy sokkal tisztább lesz. Az a fal lesz lebontva ami a folyosó jobb oldalán van és a (rajzolt sötét folt) kéménytől a fűrdőszobáig tart. Majdnem szemben van a két kémény egymással, de bármelyiknél van a cserépkályha valamelyik helyiség kimarad, ahová nem jut be a meleg.  Gondolkozzak KÉT cserépkályhában?

Előzmény: nixon70 (56804)
cucu Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56996

Pedig nincs köztük semmi összefüggés. Amikor megvette a házat, akkor még volt pénze, most meg már 70 ezer is sok a két szivattúra. Ez van.

Vagy: nem az övé a ház, csak benne lakik és szeretne egy jó fűtést benne.

Előzmény: gabrielke (56994)
Vezo228 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56995

Hát, pont ezt nem vártam

:)

Előzmény: gabrielke (56994)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56994

Nem tudom mit mondjak: három szintes háza van és nem fér bele 70ezer forint két normális Grundfos vásárlására...

Szorri, nem valami konstruktív...

Előzmény: Vezo228 (56993)
Vezo228 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56993

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni!

Sajnos belefutottam a Vaterán kettő darab hamis Grundfos szivattyú vásárlásba, amit kis fenyítés hatására úgy tűnik, hogy vissza vásárol az ember. (lehet, hogy menne és működne mindkettő gond nélkül, de nyugtalanít a tudat...)

Azonban kéne ezek helyére megfizethető összegű, de elfogadható minőségű szivattyú.

 

Az egyik kérdésem, hogy a HALM márkáról van-e valakinek tapasztalata? Ezt a Nimbusz helyi egységében meg tudnám venni, olyan 35,000 körül volna a kettő. Sajna most nem fér bele két nevesebb jószág (Igazi Grundfos, vagy Wilo), mert azok minimum 45-50 körül állnának meg.

 

Aztán kéne segítség szivattyú választásban is.

A puffer és a vegyes kazánom egymással egy szinten vannak, egymás melett a pincében. Ide milyen teljesítményű szibvattyút válasszak? Elég egy 2 méteres emelőmagasságú?

A pufitól a radiátorokig meg úgy jut el a meleg víz, hogy a fűtési rendszerem az emeleten falon kívül, a mennyzet alatt van, majd innen jön le a radiátorokig.

Itt olyan 4-5 méter lehet a szintkülönbség a szivattyú és a legmagasabb pont között. Ide egy 5-6 méteres emelőmagasságú szivattyú jó lesz?

 

Köszi szépen asegítséget!

 

NRZ Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56992

amugy nekem az furja nagyon az oldalam, hogy egy ilyen gazlopasi esetben, ahol a sertett a gazmuvek, hogyan lehet hogy ............

 

Nem vagy egyedül.

Előzmény: halaloszto (56986)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56991

Köszi...csak ma reggelig kellett volna visszaolvasnod...:-))

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=114128842&t=9054448

 

Előzmény: Zoolka (56990)
Zoolka Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56990

Volt már itt ez is:

 

Emailen kaptam ezt a levelet,gondoltam közre adom,hallot-e már vki erről?
Mi a véleményetek?

Aki gázzal fűt és a TIGÁZ a szolgáltató!

Tigáz szivatás - ADD TOVÁBB!!!

Telefon: gázóra ellenőrzés, mikor? Éppen itthon vagyok most jó.
Beengedem Őket, ketten vannak. Kb. 1 m távolságból szemrevételezi a gázórát, majd ezt mondja: " a következőt fogjuk tenni: a gázórát levesszük és kontrol mérést csinálunk." Kontrol mérés: tűrés határon belül. Mi közben az egyik matat a gázórával, fényképezi , a másik papírokat tölt ki, kérdéseket tesz fel , aláírat, jegyzőkönyvez. Majd a következő mondat: "ezt a gázórát szakértői vizsgálatra küldjük mert nem eredeti a plomba" - MI VAN ? Gyorsan szemügyre veszem a gázórám és a kontrol gázóra plombáját, ránézésre teljesen egyformák! Amikor ezt szóvá teszem a válasz: a plomba hátulja nem olyan mint az eredetié. A 8 aláírandó papír egyike: "a számláló melletti OMH plomba az eredetitől eltér" - természetesen ezt nem írtam alá.
Miután elmentek rossz érzésem támadt, a neten rákerestem.... két másodperc múlva rádöbbentem: sz@rban vagyok , védekeznem kell... A gázóra levétele egyenlő a meggyanúsításoddal, hogy lopod a gázt! Az ellenőrzést végző minden "rossz" gázóráért jutalékot kap a Tigáztól!!! Ha a szakértő hibás gázórát állapít meg, kifizettetik veled a 32 000 Ft-os szakértői díjat és 500 000 Ft büntetést. A jelenlegi jogállás a szolgáltatót védi, a vétlen fogyasztót nem. A Tigáznak 9 milliárdos a kára a gázlopásokból minden módszer megengedett ennek csökkentésére... Azt ajánlják, erre a szakértői vizsgáltra vidd a saját független szakértődet akit a bíróság is elfogad és ügyvédet! REMEK!
Előkerestem azt a két héttel ezelőtti fényképet, amit a gázóra leolvasó kért a gázóráról. A fénykép kb. 30 cm távolságból készült teljesen jól kivehető a plombán a címer rajzolata.
Mégegyszer megpróbáltam visszaidézni a történteket...ezek már úgy jöttek ide, hogy a gázórát elviszik.
1 m távolságból a "szaki" nem láthatta a plomba "eredetiségét"! Azt, hogy milyen a plomba hátulja, csak a levétel és a kontrol mérés után tükörrel nézte meg! Nem néztem folyamatosan a gázórát, mivel a másik folyamatosan szóval tartott a papírok kitöltésével. A levétel és a gázóra bedobozolása között volt lehetősége a másiknak sérüléseket okozni . Arra is kísérletet tettek, hogy a helyiségből eltávolítsanak, kérték a gázterveket!?!

Hogy ne kerülj ilyen helyzetbe, fényképezd le a gázórádat, úgy hogy a plombák jól láthatók legyenek, a hátsó ill. alsó részét tükörből! Ne engedd be őket, csak előzetes egyeztetés után! Készítsd elő a fényképezőgéped, vagy videót és minden részletet dokumentálj. A gázóra levétele és a bedobozolás között egy másodpercre se vedd le a szemed a gázóráról, papírok kitöltése csak utána.
Ha ennek a gázórának bármi baja lenne, csak is kizárólag levételkor a szerelő okozhatta!!!!!!

Az elmúlt három napban több mint 80 bejelentés érkezett a fogyasztóvédelemhez hasonló panasszal !
Javasolom add tovább, mert ez bárkivel megtörténhet.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56989

De hogy segítsek 16§. Szerintem.

Előzmény: Blue_Sky_007 (56988)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56988

Nem. Olvasd el a 2008. XL. törvény ide vonatkozó passzusait.

Előzmény: sjohn (56980)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56987

Egyszerű a megoldás, feljelentést kell tenni ismeretlen tettes ellen.

Aztán ha több ügy van, majd szépen összeérnek a bírósági szakaszban és majd a bíró eldönti, hogy ki és mit csinált.

 

 

Előzmény: halaloszto (56986)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56986

szokas ezt csinalni, eleg hamar lesz belole hatosag felrevezetese, hamis vad, meg hasonlok. 

 

amugy nekem az furja nagyon az oldalam, hogy egy ilyen gazlopasi esetben, ahol a sertett a gazmuvek, hogyan lehet hogy

 - a bizonyitekot a sertett alkalmazottja gyujti es orzi

 - a szakerto szemelyerol a sertett dont

 - a szakertot a sertett fizeti

 

ez miert nem egy sima lopasi eset? 20ezer forint felett a lopas bunugy. rendorsegi heltyszineles, nyomozas, birosag. 

 

a tescoban is megfog a biztor, megtalalja nalad a szajret, es utanna kihivja a zsarukat, akik jegyzokonyveznek, nyomot rogzitenek, elkerik a kamera felvetelet, es mesz a birosagra. fel sem merul, hogy a tesco a sajat uzletszabalyzataban eldontse, hogy neked mekkora lopas utan mekkora potdijat kell fizetned, es azt o maga kiszamlazna neked a rendorseg bevonasa nelkul.

 

vajk

Előzmény: joevagyok68 (56984)
c3ll Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56985

Sziasztok,

 

Egy (valószínűleg) nagyon egyszerű kérdésem lenne:

 

Ariston kombi gázkazán elején egy-egy potméterrel lehet állítani a melegvíz és a fűtés "fokozatait"

0-6 -ig. Főképp a fűtés része érdekelne, hogy ez milyen elven működik? A láng erejét szabályozza, vagy a keringető sebességét, vagy szimplán csak a max. vízhőfokot korlátozza a rendszerben?

 

Lehet ez így túl általános, de vajon hanyas fokozaton a leggazdaságosabb használni?

(~60nm lakás, 6db radiátorral)

 

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56984

kertben, házfalon.

 

Tényleg mi van akkor, ha

- túlfogyasztok ,Leolvasás úgy is csak jövő októberben lesz. Fűtök mint állat, nem fagyoskodunk a télen.

- szezon után leverem a gázóra számlálóművét

- feljelentést teszek ismeretlen tettes ellen,...stb. vagy , hogy egy rosszakaróm volt...

 

JKó nem én ...hanem Valaki ! :-))

Kérdem ezt csak úgy, hogy főleg fával nyomjuk..

 

Előzmény: Törölt nick (56983)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56982

Nálunk az óra kint van!

Úgyhogy "be"nem engedem...:-)

Előzmény: sjohn (56981)
sjohn Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56981

Beengedem minden évben mikor jön leolvasni, még az órát is lefényképezi.

Előzmény: joevagyok68 (56979)
sjohn Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56980

Miért mit csinálna, rám törné az ajtót?

Előzmény: Blue_Sky_007 (56977)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56979

Nem úgy van, hogy 5évente 1x köteles vagy őket beengedni...lakásba is...fogyasztók miatt ?

Vagy ez más ?

Előzmény: sjohn (56976)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56978

Semmi, nem talált semmit. Ja de! Egy vegyes kazánt, meg szenet meg fát. ;-)

Előzmény: Lacivill (56975)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56977

Azt hiszed! Ne próbáld meg. ;-)

Előzmény: sjohn (56976)
sjohn Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56976

Ha nem rendőrrel, meg házkutatási paranccsal jön, akkor mehet is Isten hírével.

Előzmény: Blue_Sky_007 (56973)
Lacivill Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56975

Mi lett az eredmény?

Előzmény: Blue_Sky_007 (56973)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56974

Rosszul írtam! félreérthető volt...

Nem az "összeset" árulom el!

Hanem akiről biztos tudom.....ha addig el nem felejtem.....

Előzmény: joevagyok68 (56972)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56973

Nem. A "gázkommandó" (mert így hívják magukat), vasárnap ebéd időben jelenk meg, és váratlanul.

 

Nálam így történt. A gázóracsere (ami időszerű volt) után 2 azaz kettő héttel. És miért? Mert a fogyasztásom, köszönhetően a vegyeskazánnak és a gázcirkó cserének az évi 3000 köbméterről leesett 1200-ra.

Előzmény: joevagyok68 (56972)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56972

Már máskor is kérdeztem, de senki nem reagált...

 

Mennyire életszagú az, hogy TELEFONON jelentkeznek be gázóracserére ??

Hányótoknál történt így ?

Általában papírt hagynak időponttal,hogy mikor jönnek....

 

"Miért éppen csak a TIGÁZ területén laknak "lopósok"?

MErt itt van pénz...több mint vidéken...

És a szép új magyarterrán ház mellett nincs kialakítva  hely fát tárolni...meghát az csúnya, meg koszol, meg dolgozni köll vele

 

"Szegény gazdagok"!!!"

Ha te azt tudnád, hogy TIGÁZ területen hány olyan jómódú, vagy még annál is jobb (értsd kurva gazdag), van aki simán megengedhetné, hogy kifizesse a gázszámláját

Százalékér elárulom...:-))

DE NEM....inkább megy a mutyi , a visszatekergetés..nem jár annyi kosszal,melóval

 

nixon70 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56971

Nem.

Előzmény: jofej77 (56968)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56970

:-)

Előzmény: Shoterq (56967)
gmkiev Creative Commons License 2011.11.16 0 0 56969

http://www.vgfszaklap.hu/cikkek.php?id=2350

 

Tanulságos. Mindenki gyanús aki takarékoskodik, szilárdfűtésre tér át és nem hajlandó az (valószínűleg) alacsonyabb energia tartalmú gázból toábbra is rengeteget fogyasztani.

Volt időszak, amikor ezt "lkollektív bűnösség"-nek hívták.

Még egy gondolat. Nem érdekes? Miért éppen csak a TIGÁZ területén laknak "lopósok"?

"Szegény gazdagok"!!!

jofej77 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56968

Sziasztok!

 

Nézegetem ma a fűtést és feltünt, hogy a törölkoző szárítós radiátornál fordítva vannak felrakva a csap illetve a torló.

A belépő oldalon van a torló a klépőn a csap.

 

Okozhat ez hibát? Egyébként mindegyik ki van teljesen nyitva.

 

Köszönöm.

 

Shoterq Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56967

Köszi a kis szösszenetet nektek!

 

Rakok hőtükröt, ártani csak nem ártok vele :D

Előzmény: nixon70 (56906)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56966

Eddig mindenhol azt lehetett olvasni, hogy a rézcsőnek kisebb a "súrlódási ellenállása" mint a vasnak.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:6kDi95AwS1kJ:mek.niif.hu/01100/01199/html/tervez1.htm+r%C3%A9zcs%C5%91+%C3%A1raml%C3%A1s&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

"Látható, hogy a rézcső érdessége a legkisebb, azaz ennek a csőnek a felülete mondható a legsimábbnak. Ez azt is jelenti, hogy az áramló közegekkel szemben ennek a csővezetéknek van a legkisebb súrlódási ellenállása. "

 

De ha mégis igazad  lenne...ha nagyobb (gyorsabb ?) az áramlás, akkor meg kisebb a hővesztése (hőleadása ? )

Nem ?

Csak hogy megértsük....vagy nem ilyen 1Xű ?  :-)

 

 

Előzmény: maciszaki70 (56962)
cucu Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56965

Örülj neki, legalább nem robban fel...

Nem lehet, hogy elromlott a hőmérő rajta?

Előzmény: hannsgery (56954)
hannsgery Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56964

A kéménnyel semmi gond. Jó a huzat.

Előzmény: maciszaki70 (56961)
Wattocsak Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56963

Attól tartok ezt nem nekem kell magyarázni.

Dunik kollega negligálja a GMBSZ-t. :-)

Előzmény: gmkiev (56953)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56962

A vas csövesnél nagyobb az áramlás nagyobb a hövesztés is.

Előzmény: joevagyok68 (56959)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56961

Nem füstöl a kazánod.A kéményed nincs nagyon le kátrányolodva és nincs legfelelö huzat.

Előzmény: hannsgery (56954)
hannsgery Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56960

Vas csöves szerelésű aluminium radiátorokkal.

Előzmény: maciszaki70 (56958)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56959

"A rendszer vas csöves szerelésü? Mert csak igy lehet ekkora hö vesztés."

 

Mi is az összefüggés a 2 közt ?

Előzmény: maciszaki70 (56958)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56958

A keringetö szivattyutól nem lesz melegebb a víz a kazánba.A rendszer vas csöves szerelésü? Mert csak igy lehet ekkora hö vesztés.A lakásban milyen a hömérséglet?                                                                                                                                                

Előzmény: hannsgery (56954)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56957

Csőszerelői tanácsot kapott a kolléga vajon otthon? ;-)

Előzmény: gmkiev (56956)
gmkiev Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56956

Vgy 1 mázsa szenet, oszt próbáld meg azzal. Ha nem megy akkor más a baj.

Pl. sok a hűelvétel, szigeteletlen a házikó stb.

Mellesleg olyat nem láttam még hogy a keringető emelte a vízhőfokot. Bár eméleti lehetőség van rá. És persze magyarázat is.

Előzmény: hannsgery (56954)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56955

Van egy vegyestüzelési topik, ott érdeklődj. ;-)

Előzmény: hannsgery (56954)
hannsgery Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56954

Üdvözlöm a Kedves hozzászólókat. FŰtési problémáim lennének amire keresem a megoldást. Van egy Viadrus u22 6 tagos kazánunk amivel egy 120 m2-es házat fűtünk és a ház tetőtér beépítéses. A probléma az lenne, hogy a kazánban a vizet nem tudom 60 fok felé fűteni. Fával tüzelünk. A kémény tégla és a huzatja elvileg jó. Keringető szivattyú berakását javasolják, de szeretném először megtudni, hogy fog e ez javtani a helyzeten. Nem tudom, hogy miként működik egy keringető szivattyú és, hogy ez miként segítene azon, hogy a kazánba a víz hőfokja 60 celzius felé mennyen. A házban minden radiátor fűt, a rendszer nem levegős. Eőrre is köszönöm a hozzáértő fórumozók válaszát.

gmkiev Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56953

A megrendelő nincs olyan jogi pozícióban, hogy felmentést adhasson!

Előzmény: Wattocsak (56949)
gmkiev Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56952

Csak egyet felejtessz el! Míg a beszerelő munkatárssal a fogyasztó egy aktust él át, addig az üzembehelyezővel házasságot is köt. Ha érted mit akarok érzékeltetni.

Mi kivitelezünk és szertvíz is vagyunk. Evidencia a szervizesbarát szerelési mód. Csak egy példa. A vízfeltöltés, utántöltés csak úgy lehet, hogy ne kellejen nekem a kerti locsoló tömlőt a hó alól kiszednem télen ha tölteni kell a rendszerbe. Ez a leggyakoribb. Az oldaltávolság valóban hülyeség. Van olyan gyár (BIASI) aki a szerelőit vizsgakor nem is engedi csak szemből szerelni. Mert hátha szekrényben van!

Előzmény: Dunit (56946)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56951

Nem levegős esetleg a radiátor/rendszer?

 

Mekkora szivattyú-mekkora rendszerben-hányas fokozaton ?

 

 

Bár most olvastam el figyelmesebben...

"keringető szivattyú miatt hallani bent,"

Kapcsold ki a szivattyút!  Ha nem megy akkor nem is csörgedezik....

Ez a leggyorsabb, legolcsóbb megoldás!

Már csak fűtésköltségileg is  :-)))

Előzmény: gummynewl (56950)
gummynewl Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56950

Hello!

 

Mitől lehet az, hogy a keringető szivattyú miatt hallani bent, ahogy csörgedezik a víz a csövekben? Van benne ellég víz.

Wattocsak Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56949

Így van ez a magassággal stb.

 Ha a megrendelő felmentést ad, akkor ok.

 

Van erre egy formanyomtatvány a gázszolgáltatónál? Nagyon kíváncsi lennék rá!

 

Előzmény: Dunit (56946)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56948

jah értem. újpesten minden évben jönnek a maffiózók "kiseperni" a  2.4 méteres zárt

kéményt golyóstollal meg mappával. csak azért nem küldöm őket oda ahová valók,

mert így megúszom a hajcihőt, és ugye roppant veszélyes a telepítésem, hiszen 2 cm-el

magasabban van a kazán mint a szabvány.

 

Előzmény: Wattocsak (56945)
Dunit Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56947

 A Tigáz ???

 hát már a rádió is foglakozik az ő  szar magatartásával !!

Előzmény: Wattocsak (56945)
Dunit Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56946

 Igen léteznek ilyen "előírások".

 

 De ezek nem arra valók , hogy holmi szolgáltató ebbe belekössön.

 Anno amikor kb. 20 éve telepítettem egy falikazánt, áttanulmányoztam az akkori GOBMSz -t.

 és valóban volt a sok telepítési előírás (de inkább ajánlás) között egy olyan is, ha a kazán a falsarokba esik, akkor ott 10 cm -nek kell lenni.

 Mivel akkor pont egy olyan helyen dolgoztam ahol a Gombsz-t is karban tartották, rákérdezetm a kollégánál, hogy miért van ez az előírás . A válasz egyszerű és frappáns volt : hogy a cirko szivattyúját kényelmesen lehessen szerelni.

 Nos nekem  csak  7 cm jött ki és azóta volt szivattyú csere minden probléma nélkül.

 Tehát az ilyen előírások nem arra valók hogy holmi üzembehelyezők és Meósok kötekedjenek, hanem arra, hogy a szerelő tudja hová praktikus tenni.

 Így van ez a magassággal stb.

 Ha a megrendelő felmentést ad, akkor ok.

 Mehet akár 1,6 m magasra is.

 Ez a dolog a megrendelő és a szerelő közti megállapodás kérdése. A megrendelő adhat felmentést.

 pl. van egy olyan előírás ( mindig ez a kurva előírás ), hogy a kazán előtt 80 cm -nek kell lenni. Igen annyinak a kényelmes szerelés érdekében.De ha  74 cm-re sikerül és   vállalják a karban tartást, nincs senkinek joga  ezt felülbírálni.

 

 

 Most az ilyen gáz meósok, kéményesek  és egyéb magukat hatóságnak képzelő szakik ezen szoktak lovagolni. Élvezik a fogyasztó kiszolgáltatott helyzetét.

 Ezt nevezik egyébként túlterjeszkedésnek !!

Előzmény: M63FUN (56939)
Wattocsak Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56945

Tigáz területen nem nagyon van munkám, ezért nem tudok mit mondani, de az biztos, hogy a szabályok előírások sokszor területfüggők.

Előzmény: zizizuzu (56944)
zizizuzu Creative Commons License 2011.11.15 0 0 56944

...ha az égéstermék elvezetés nem hosszabb 3 méternél....

 

Ez szolgáltató függő? Mert nekem Tigáz területen a 2,3m-es turbós kéményre is kellett a maffiától "szakvélemény"

Előzmény: Wattocsak (56940)
Wattocsak Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56943

Most nem tudom és lusta is vagyok megkeresni az előírást, de kénytelen vagyok azt mondani, hogy így szoktuk:-) én és a gázművek:-)

Előzmény: M63FUN (56942)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56942

ez a 3 méteres szabály hol leledzik, és a zárt égéstérre is vonatkozik vajon?

Előzmény: Wattocsak (56940)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56941

én inkább akkor csoró vagyok, mert ha egy meló 70 000 ft, akkor próbálok

utánnanézni, hogy mindenféle veszélyhelyzetet elkerülve, és szakképzettség

nélkül esetleg meg tudom-e én magam csinálni. szó nélkül kiadok most 15 000-et

a kazán garijának hosszabítására, pedig szinte semmi meló nem lesz vele. de aki

csinálja annak van jogosultsága is meg szakértelme is. vettem termosztátot 18k

ért nem sajnáltam mert nem vagyok képes olyat készíteni. de megnéztem a

hátulján a kapcsolási rajzot, és 3 perc alatt cseréltem le a régit. mert ha megmondják

nekem hogy "hülyegyerek a feketét az 1-esbe a kéket meg a 3as csatiba kösd"

akkor azért még 1000 ft-ot sem fizetek. inkább rádobok pár percet.csavarozni mindenki tud

az infót meg megmondta a gyártó. nyilván hegeszteni azért nem állnék így neki.......

Előzmény: Szbubu (56936)
Wattocsak Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56940

Van egy jó hírem a kazánodat oda szereled ahová akarod, akár a szomszédodban :-) is lehet, akkor is jól fog működni a kazán.

Az idős kollegának teljesen igaza van, hallgass rá nem fogod megbánni. 

Kazánt előírás szerint 400 és 1400 mm magasra lehet szerelni. Kéményseprőket akkor tudod kikerülni, ha az égéstermék elvezetés nem hosszabb 3 méternél. 

Előzmény: kb69 (56938)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56939

kb 1-2 hónapja volt erről szó. sajnos a tól-ig méretből nekem csak az ig van meg. vagyis a kazán alsó 

éle maximum 140 cm magasan lehet. a minimumra nem emléxem, de a kényelem miatt 120 körül felrakod,

akkor benne lesz a tól-ig határban (ha emlékeim nem csalnak a tól még 2 számjegyű) a 140 meg tuti fix

mert nálam 142-re sikerült a kazán. szerencsére nem szórakoztak anno velem emiatt. igaz alatta a mosógép

talán azért nem szúrták ki a 2 cm eltérést.

Előzmény: kb69 (56938)
kb69 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56938

Még egy kérdésem lenne.  Van szabály arra nézve, hogy a fali kazánt milyen magasra kell szerelni?

Én úgy hallotam, hogy benne van a szabványban, hogy pontosan 1,4 méter magasan kell lennie a kazán aljának.

Mástól meg azt hallottam, hogy maximum 1,4 méter magasan lehet.  (Tehát lehet alacsonyabban is)

Mi az igazság?

kb69 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56937

Egyszer már nekiindultam a dolognak, elmentem egy tervezőhöz. Elmondtam neki, hogy a kivitelező azt mondta, hogy lent legyen a kazán, és hogy drága a kémény. Erre ő kapásból ajánlotta magát, hogy ő elkészíti a teveket (a kazán fent lesz), és akkor megspórolhatom a kéménybélelés árát.

Mindez kb 125 ezer ft-omba került volna (gáztervvel). Utólag belegondolva, nem biztos, hogy hiteles lett volna az ajánlat, mert talán ő azért mondta, hogy fent is jó lenne a kazán, mert azt akarta ezzel bizonyítani, hogy ha őt megbízom, akkor spórol nekem egy csomó pénzt. De mint írtam azóta járt nálam másik 2 tervező is, bár ők csak a gáztervet intézték volna. Homlokegyenest ellent mondtak egymásnak. Náluk már óvatosabb voltam, és úgy adatam elő a dolgot, hogy nem tudom mi lenne a jó, javasoljanak valamit.

Egyébként az egyiket direkt azzal a céllal hívtam, hogy terveket is kellen készíteni. De ő azt mondta, hogy arra nincs szükség, egy jó szerelő rutinból megoldja a dolgot.

Előzmény: gabrielke (56934)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56936

Szerintem nem csórók vagyunk, csak van fogalmunk hogy mi, mennyit ér...

Előzmény: M63FUN (56933)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56935

Remélem nem!

Előzmény: joevagyok68 (56932)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56934

Szakmai szempontból: ha zárt, keringetőszivattyús a rendszered, akkor bárhol lehet a kazán, fent is. Gázterv, ha lesz új gázfogyasztó, új vezeték, akkor szerintem kelleni fog.

 

"Menedzsment" szempontból: ha olyan véleményt akarsz, aki vállalja is a felelősséget (mert ez a feladata) akkor fizess meg egy épületgépész tervezőt. Hidd el, meg fogja érni azt az 50 (de max 100) ezer forintot. Sereg anyagköltséget tud neked spórolni a "mesterekhez" képest. Ugyanis neki nincs érdeke a kivitelezésben...

 

 

Előzmény: kb69 (56918)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56933

akkor az anyag így látatlanba volt neki kb 9-10 000 ft körül. a többi a pótlék, meg az EVA meg a többi.

a tulaj sem tűnik túl bonyolult embernek. még hogy válság van..........?!

sztem csak én vagyok csoró :-((

Előzmény: Szbubu (56931)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56932

"nincs szívfájdalmam."

Majd lesz, ha emiatt felemeli az albérlet díját !  :-))

Előzmény: Szbubu (56931)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56931

Sziasztok, üdv mindenkinek aki hozzászólt!

 

Utánajártam, nem csak termosztát csere volt, hanem lecserélt az emberünk egy flexibilis csövet is valami acél (?) - ha jól tudom szintén flexibilis csőre a fali vezeték és a kazán között.  Mondjuk akkor sem kevés...

Ja és az új termosztátot kb. 25.000 Ft. ban számolta el.

Mindezt a tulajjal egyeztetve aki ki is fizette, úgyhogy innentől kezdve nincs szívfájdalmam.

Csak csodálkoztam egy kicsit...

 

Köszi mégegyszer!  Jó éjt! 

Előzmény: M63FUN (56905)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56930

"huzatszabályozó segítség lenne neki?"

Mármint mihez ?

A 2hőcserélős indirekt tárolóhoz, ami  NEM IS PUFFER!

 

Ha csak a hőcserélőt fűtenéd vele, sz@rt sem érne, miután lezárna - lehet - csak a parázstól felforralná a vizet....

Előzmény: receiver (56928)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56929

Van pufferres topik.......és nem tilos visszaolvasgatni. :-)))

 

kazánkwonként 50liter minimum.

 

"simán kell egy 2-3m3-es?"

Ha akkora a ház hőigénye, akkor igen 

Ha kisebb, akkor nem  :-))

Előzmény: receiver (56927)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56928

huzatszabályozó segítség lenne neki?

Vagy, egy vegyes tüzelésűnek még akkor is nagyon nagy lenne a teljesítménye?

Előzmény: receiver (56927)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56927

Mekkora puffer kéne nektek? :)

Akkor pufferből simán kell egy 2-3m3-es?

Előzmény: joevagyok68 (56926)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56926

Vazsbú van az!

 

És ha azt rá is kötöd a vegyesre, akkor sem CSAK az 1-1,5-2 m2 felületű hőcserélőt fűtöd a 20-25-30-35kw-os kazánnal !

Hanem csak a teljesítményének egy része megy arra!

Ha csak arra kötnéd hamar megforrna!

70 fokos vízzel azt a tárolót , az alsó hőcserélőn keresztül felfűtöd 24-26 perc alatt !(10-ről 60 fokra)

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/Kozvetett_26+27.pdf

Előzmény: receiver (56925)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56925

200l indirekt tárolóban is  spirál van

pontosabban kettő, 2 külön körnek.

Abba milyen cső van?

Előzmény: joevagyok68 (56924)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56924

Eddig is forrt neki a rendszer...lemezes hőcserélővel

Mit művelne az a "hatalmas felületű", 5 rétegűcsőből-hőcsrélővel ? 

 

"Így a hordók lehetnék légköri nyomáson."

Akkor a gyerekkád is nyerő lehet...hurrá 

Ha jól időzíted a fürdést , még meg is fürödhetnek benne a gyerekek. :-)))

Ha meg már túl meleg a víz, akkor meg annál gyorsabban

Előzmény: receiver (56923)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56923

Hordót nyitott rendszerként képzeltem.

Vegyesből nem tudom hány fokos víz jön, de pl 5 rétegű műanyagból lehet beléjük tekerni 2 spirált. Egy szekunder és egy primer. Így a hordók lehetnék légköri nyomáson.

Előzmény: joevagyok68 (56922)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56922

Ezt írta:

"zárt rendszer!"

Mekkora nyomást is bírhatnak el ezek a faca hordók ?

 

Nekünk meg van egy alulrepedt,de havannacelluxal megragasztott műanyag gyerek kádunk....az nem lenne jóóó ?  :-))

Előzmény: receiver (56919)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56921

Most csináltatom a gáztervet. Nekem azt mondták, hogy ha fél méternél kevesebb van a kéményből a padlástérben akkor nem kell a kéményseprő.

ÉT-25 nálad gravitációs?

Gázterv mindenféle képpen kell, mert másik kazánt teszel fel.

Így már oda teszed a kazánt ahova akarod.Ahol neked tetszik.Ami költség hatékonyabb.

Ha több helyen szeretnél meleg vizet vételezni, akkor én ajánlom a tárolóst, vagy az indirekt tárolót. Sima átfolyós max 1 vízvétel.

 

Előzmény: kb69 (56918)
pajaci Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56920

Nyilván itt lett megfogalmazva a lényeg:

 

"A kazánban van beépített szivattyú, szivattyús rendszerben pedig teljesen mindegy, hogy a kazán hol van"

Előzmény: kb69 (56918)
receiver Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56919

Ha veszel pl 3 ilyet és ez lenne a puffer? link 216,5 literes

Ki nem számolom neked, hogy ez mennyi hőenergiát tud raktározni, de valamire biztosan elég lenne. Ha más nem kupinak:)

 

Előzmény: Hooliboy (56913)
kb69 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56918

Kedves fórumozók!

Szeretnék tanácsot kérni a kazán elhelyezésével kapcsolatban.

Vásároltunk egy családi házat, aminek a tetőterét beépítettük.
A kazán eredetileg a pincében működött. ÉTI 25-ös.

A fűtést fel kell vinni a tetőtérbe. A kazánt pedig cserélnénk kondenzációsra. Az alsó szinten levő fűtéscsövekhez nem nyúlnánk.
A tetőtérben a fürdőszoba fölött nincs padlás, csak közvetlenül a tető. Adná magát az ötlet, hogy a kazán legyen a tetőtérben.
Ekkor (állítólag) nem lenne szükség a kéményseprők bevonására se.

Kértem árajánlatot egy szerelőtől.
Ő azt mondta, hogy hagyjam meg a régi rendszert lent, és egy teljesen újat építsek ki a tetőtérben. A két szintet össze lehet kötni, ha akarjuk, végső esetben, (ha a lenti kazán elromlana) lehetne fűteni a rendszert fentről is (ideiglenesen), de az jóval kissebb hatékonysággal működne.

Ez a variáció nem nagyon tetszett, (2 kazánt üzemeltessek?) ezért hívtam másik szerelőt.
Ő azt mondta, hogy ez a rendszer annak idején úgy lett építve, hogy a vezetékek lentől indulnak, a kazán kizárólag a régi kazán helyén lehet. A rendszer kizárólag azon a ponton lehet megtáplálni, ahonnan most. Ő fűtésszerelő mester volt.
Ebben az esetben a kéményt béleltetni kellene. plussz 300 ezer kiadás, sőt a kéményes azt mondta, hogy a tartalék kéményt is köteles vagyok bélelteni, az úgy már 600 ezer Ft plussz kiadás. 

Nagyon drága volt a fűtésszerelő mester ajánlata, ezért kerestem újabb ajánlatot.
Kijöttek, de azt mondták, hogy ők nem értenek az elmélethez, hívjak előtte épületgépész tervezőt, az mondja meg, hogy a kazán hol legyen. Kaptam is egy címet. Felhívtam. Az illetővel csal emailben tárgyaltam Küldtem neki alaprajzot is. Ő azt mondta, a kazán lehet fent is, teljesen mindegy, hogy hol van.

Megzavarodtam. Most akkor lehet a kazán fenn is?
Hogy megerősítsem a dolgot, kértem újabb árajánlatot mástól. Kijöttek, megnézték, de ők se mondtak semmi konkrétat, azt mondták első az, hogy a gáztervet beadjuk, küldték a gáztervezőt. A gáztervező azt mondta, hogy ez a rendszer alsó kiosztású, kizárólag a pincében lehet a kazán. Erre én mondtam neki, hogy mások azt mondták, hogy fenn is lehet.
Errő ő elmondta mindenféle buta, analfabéta pancsernek azt, aki ilyet állított. Azt mondta, hogy nem ismeri a szakmáját az, aki ilyet állít. Nagyon határozottan állította azt amit mondott.

Gondolkodási időt kértem.....
Szükségem volt villanyszerelőre, az dolgozott nálam, mellesleg elmeséltem neki, hogy még mindig nem haladok a fűtésszereléssel.

Ő ajánlott egy ismerős fűtésszerelőt. Az illető kijött, és azt mondta, hogy szerinte jobb lenne, ha a kazán lent lenne. De ő is első körben a gáztervet említette, küldte a gáztervezőt. Kijött a mérnök. (idősebb, tapasztalt úriember)
Megnézte a házat, és azt mondta, hogy a legideálisabb helye a kazánnak a tetőtérben lenne.
Ebben egyetértettem vele, hiszen akkor megspórolnám a 600 ezer ft kéménybélelést, sőt a cirkulációs vezeték beépítését is, mivel akkor arra nem lenne szükség. Sőt talán a külön HMV tárolóra se, talán elég lenne az átfolyós kazán is.
Mondtam neki, hogy jártak itt már többen is, épületgépészek is, és azt mondták, hogy csak lentről lehet megtáplálni a 
rendszert gazdaságosan. Természetesen működne fentről is, de rosszul.
És azt nagyon határozottan állították. Kérdeztem, hogy szerinte vajon ők ezt mire alapozták? A mérnök úr azt mondta, elképzelni se tudja, hogy mások miért állítottak ilyet, ő biztos abban, hogy a tetőtérben is jó helye lenne a kazánnak. A kazánban van beépített szivattyú, szivattyús rendszerben pedig teljesen mindegy, hogy a kazán hol van, csak az a lényeg, hogy legyen megfelelő vastagságú cső, amiben kering a víz... Legalább 3/4-ed colos.

A végén tudom , úgyis nekem kell dönteni. De ha a szakértők se értenek egyet akkor én hogyan hozzam meg a döntést?
Ezért szeretném kikérni a fórumhoz hozzászólók véleményét. Kinek van efféle tapasztalata, esetleg meg tudná magyarázni, hogy miért kell lentről meghajtani, vagy ha ez nem fontos, miért mindegy a dolog.

Nagyon jó lenne, ha kapnák valami hasznos tanácsot.

venuto Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56917

SzerbusztOK .

Nem tudnátok  abban  segíteni  ,hogy  van  egy  Bosch  3000W   OW  23-1  KE-m , és  lehet-é  ezen  a  nem  turbós cirkón  megcsinálni  azt , amit az  elődjén : volt  egy orosházi Kalor  25-ünk , ami  soha  sem romlott el (,  és  amikor  leszereltük , s  eltettük  arra  az időre , hogy amikor  a  mai  direkt  a  lepukkanásra  előprogramozott  buboréktárgy  ha  letérdel , csak  szépen  elővesszük  az  öreg varburgot , s  újra  vele fűtünk ), szóval  valaki  javasolta , hogy vegyünk  le  a  gázellátásából  vagy 30 %-ot , és  akkor  hatásfokcsökkenés nem  lesz , de  ennyivel  lesz kisebb  a  számla , és  ez  szépen  be  is  jött a  Kalor  25-nél . 

Lehet  ezt  a  "trükköt"  ennél  a buborékboschnál  is  csinálni  ? Eddig  1  bizonytalan  választ  gyűjtöttem  be , azért kérdezlek  Tikteket . 

Köszönöm  szépen  a választ . venuto

bollazoli Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56916

a vegyes kazan a szobatermosztattol fuggetlenul mukodjon, ha elindul a kazan szivattyu akkor egybol induljon a padlofutes szivattyu is es addig menjen amig megy a kazan szivattyu

Előzmény: bollazoli (56915)
bollazoli Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56915

vegyes tuzelesu kazannal valo futest nem lehet vezerelni szoba termosztattal, ez nem gazkazan ami leall ha lekapcsol a szoba termosztat, ha a szobatermosztat lekapcsol es van meg fa a kazanban akkor a felesleges hot valahova el kell tarolni (puffer) kulonben felforr a viz, vagy a szobatermosztat lekapcsolasa utan egy automata eloltja a tuzet egy vodor vizzel vagy elzarja a levegot :) Vegyes tuzelesu kazant szoba termosztattal csak pufferrel egyutt tudod vezerelni. Ha nincs puffer akkor amig eg a tuz addig menni kell a futeskori szivattyunak. Ki kell tapasztalni, hogy mennyi fat kell rapakolni,. hogy ne legyen tulfutes a hazban.

Előzmény: Hooliboy (56903)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56914

Te joe ha hiányzik egy verés én nagyon szivesen segitek a problémádon.Mi is a cim? :)))))))

Előzmény: joevagyok68 (56912)
Hooliboy Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56913

Dehogy is minek mert próbálsz segíteni?(Ránéztél volna a rendszerre) Akkor ez így "jól" működik legyen maxon a padlófűtés? (Igazi megoldásmeg puffer lenne)

 

Előzmény: joevagyok68 (56912)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56912

Mé ? eljössz , megversz?   :-)))

 

Menjen állandóan a hőcserélő két oldalán a szivattyú!

Amíg megy a vegyes, menjen a lakásfűtés is!

 

Hogy gondolod, hogy mitől ne forrna fel egy vegyeskazán, ha NINCS hőelvonás ?

Csak úgy magától?

Előzmény: Hooliboy (56911)
Hooliboy Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56911

Az igaz de hiába van maxra állítva a keringtető meg átrakva a visszatérőbe! Pufferre meg most nincs pénzem! Esetleg más megoldás?

joevagyok68 amúgy te hol laksz?

Előzmény: joevagyok68 (56908)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56910

Pééék?

Ezt honnan veszed?

 

Apám volt pék.

Legalábbis 18éves koromig azt hittem...

Mindig azt mondta, hogy amíg az én kenyeremet eszed......... :-)))

(by shovderklub....csák csanád gergely vagy kicsoda mondta)

 

 

Előzmény: sjohn (56909)
sjohn Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56909

A Scherlock Holmes kutya f...a/e hozzád képest.:-))

Szerintem nem is pék vagy, hanem magánnyomozó.

Előzmény: joevagyok68 (56908)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56908

Tehát akkor...

Van egy vegyes kazánod, amit hőcserélővel leválasztottatok a gázos fűtésrendszerről.

Ha nem megy a hőcserélő szekunder oldala (padlófűtés),akkor a vegyesben felforr a víz.

Jól értem ?

 

Közben bugrott valami és keresgéltem...

már egy éve is ugyan ez volt a problémád!  vagy régebben....csak akkor a vegyesesben kérdeztél.....

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=105738465&t=9147701

 

Kaptál jónéhány tanácsot.

pl vegyeskazánhoz nem rakunk Alpha2-t, ami autoadapt módba van kapcsolva.

 

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=107226352&t=9147701

Előzmény: Hooliboy (56907)
Hooliboy Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56907

Vegyes!
Rajz az nincs az elmenőn van egy keverőszelep a visszatérőn pedig egy keringtető!(Ami a kazán után van közvetlenül)

Előzmény: joevagyok68 (56904)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56906

Amit hőt sugároz a radiátor az visszaverődik róla és konvekcióval bekerül a légtérbe.

Csodákat nem kell várni tőle(van ahol 20%energiamegtakarításról regélnek:-O),de én is tettem fel.

Előzmény: joevagyok68 (56902)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56905

igazad van ! ez nekem kimaradt. csak a 71 000 forgott a szemem előtt, illetve hogy

hogyan adódott ez a helyzet. bár ez utóbbit úgy néz ki nem tudjuk meg :-((

Előzmény: joevagyok68 (56899)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56904

"akkor a kazán hamar felfőzi a vizet illetve 80 fokra megy ez miért van?"

Melyik kazán? 

Gáz vagy vegyes ?

Bekötésről rajz esetleg..

Előzmény: Hooliboy (56903)
Hooliboy Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56903

Adott egy 130nm-es lakás vegyes és gáz fűtéssel ill padlófűtéssel zárt rendszer!
A probléma a következő, ha a padlófűtés termosztátját (http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=611276) kikapcsolom, vagy eléri a hőfokot és kikapcsol akkor a kazán hamar felfőzi a vizet illetve 80 fokra megy ez miért van? A szerelőm azt mondta mert kevés viz van a rendszerben és nem tudja eléggé keringetni a vizet.

SZERINTETEK MIÉRT VAN?

 

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56902

Pedig úgy lenne logikus , hogy ott pont nem ...

Könnyűszerkezetesnél, radiátor mögött gipszkarton,még valami...,majd 20cm kőzetgyapot...még hőtároló tömeg senincsen.

Minek adná át a hőt arra felé?

 

 

Előzmény: nixon70 (56901)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56901

Igen,akkor is.

Előzmény: joevagyok68 (56895)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56900

KicsirE nem adunk...:-))

Előzmény: M63FUN (56898)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56899

Az írta: "a hétvégén"

 

Az feláras !  műszakpótlék, túlórapótlék....stb  

Előzmény: M63FUN (56897)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56898

bocsi kimaradt egy e: vagyis joevagyok68 helyesen

Előzmény: M63FUN (56897)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56897

ez ok, illetve dehogy ok csak ez van, de a nagymamák még a régi csavarós-olvadós biztosíték kezelését

is ismerték, pedig nekik aztán nem sok közük van a gépészethez. hát hová megy a világ, ha egyetemista

simán elhiszi, hogy 4 perc munka 71 000 ft?! (biztos van olyan munka, de azt nem csavarhúzóval csinálja

egy szakmunkás)

jovagyok68 : a 17 000 ft akkor lett volna rendben ha legalább egy programozható digitálist rak fel a fazon

az is 5900ft bruttótól indul. de ezért a 17 000 is sok. mondhatnánk úgy is, hogy ha hozzám jön valszeg a

kékhírekbe kerülök, mert itt vertem volna agyon a "mestert" a lakásban

Előzmény: Lacivill (56896)
Lacivill Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56896

Kb 2 éve volt rádióban a sztory, hogy kihivták hétvégén egy villanyszerelős gyorsbrigádot.

Ők felnyomták a kismegszakitót, és kiszámláztak bruttó 42e Ft-ot.

Pár nap múlva elkezdte sokallni az összeget, és azt hozták ki, hogy ugyan tisztességtelen az összeg, de kifizette, a helyszinen nem sokallta.

Valamint számlát kapott róla így járt....

Természetesen nem tartom reálisnak ezt az árat.

Előzmény: M63FUN (56888)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56895

"de hasznos."

 

Ha hőszigetelve van a fal akkor is?

Vagy ha könnyűszerkezetes a ház ?  Ha jól emlékszem a kérdezőnek az ......:-))

Előzmény: nixon70 (56894)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56894

Igen,van.

Nem egy gusztusos látvány az biztos,de hasznos.

Előzmény: Shoterq (56858)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56893

Durva.

Előzmény: Szbubu (56864)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 56892

A radiátornál állítsd be.

Előzmény: jofej77 (56882)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56891

Úgy korrekt lett volna, ha azzal a "hamis" 54000Ft.ossal IS fizettek volna...

http://index.hu/bulvar/otv7755/

 

17eFT még ok is lett volna a termosztát+kiszállás+munkadíj....

 

 

Előzmény: M63FUN (56888)
receiver Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56890

ÁÁ elnézést!

Rosszat linkeltem.

Előzmény: receiver (56889)
receiver Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56889

Gondolom már párszor láttad, de inkább ezen mosolyogj!

Előzmény: M63FUN (56888)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56888

azért az egy más szitu. valamiről döntenek, és te évek múlva tudod meg, mi van. de itt a szerelő

kérte a pénzt rögtön. és előre is szabad megkérdezni mennyire lesz fájdalmas a műtét. viszont

a szitut még mindíg nem értem, hogy most ezt az embert kihívta a tulaj (vajon honnét kukázta)

vagy csak becsöngetett, hogy küldte a gázművek, vagy mi a bánat. és tuti más munkát nem végzett?

4 perc munkáért fizettek 71 000-et? mint mondtam, komolyan nem tudom, hogy most sírjak vagy röhögjek

Előzmény: receiver (56885)
cat5409 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56887

Kinában most is..../már ha kiderül ?!/

Előzmény: cucu (56876)
cat5409 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56886

bocs, figyelmetlenül olvastam...én a csőgörényre gondoltam....

Előzmény: joevagyok68 (56873)
receiver Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56885

Értelek és igazad van, mert gondolkodni szabad!! :)

Csak mostanában jártam én is hasonló cipőben.

2007-ben Soroksáron vásároltam egy házat, ahova én nem jelentkeztem be. Csak a gyerekek meg a párom. 2009.január.1-én változott az ingatlanadó. Erről most nyáron értesített az önkormányzat. Cirka 600e ft kell befizetnem.

És én is megkaptam pár embertől, hogy miért nem olvasgatom az önkormányzati honlapot vagy miért nem megyek be faliújságot nézni.

Úgy gondolom, hogy az önkormányzat a partnerem és ha valamit váltóztat akkor szól nekem.

Legyünk ON.

 

Előzmény: M63FUN (56883)
receiver Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56884

Remélem kiderül valami racionális érv, hogy miért lett ennyi a számla.

 

Előzmény: joevagyok68 (56881)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56883

csak mi meg magyarországon élünk. a gyerekek azért tudják mennyi egy iphone, az mekkora és kb mit tud

utánna az orra alá dugsz egy szemmel láthatóan primitív dolgot ennyiért, akkor leguglizhatná hogy ez mi és mi

a fenéért ilyen drága.  valahol igazad van, de csak valahol. ha ez a gyerek majd kocsit vesz és a szalonban

azt mondják, az alufelni extra és 871 500 ft, akkor nem nézi meg a neten mennyibe kerülhet 4 nyamvadt kerék,

ha az egész kocsi 4-5 milla? hát azért csak látom hogy 4 kerék hogyan aránylik a másik 5-6000 alkatrészhez.

csak kérdezem, és nem tudom, hogy sírjak, vagy röhögjek a tulajon, meg a gyereken. a "szerelőt"  egyértelműen

besoroltam már, azzal nincs gond.

Előzmény: receiver (56879)
jofej77 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56882

Akkor ezeket nyissam ki teljesen, mind az előremenőt mind a visszatérőt, és a radiátor torlószelepével állítgassak?

 

Ha a gyűjtő visszatérő ágán állítom, az nem ugyan az?

 

Mindegyik radiátor saját körön van.

Előzmény: receiver (56880)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56881

Ezt még lehetne ragozni...

 

"Neki legyenek elképzelései, hogy mit szeretne. Ezt a szakember megteremti."

 

Ő meg a pénzt teremti elő...

Tudja, hogy mennit szán rá.

Vagy miután felmérte a terepet a szaki, megkérdi, hogy: " és ez akkó mennyibefog nekem fájni" ?

Majd dönt......igen-nem

Előzmény: receiver (56879)
receiver Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56880

Radiátor torló szelepén.

Előzmény: jofej77 (56878)
receiver Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56879

Azt gondolom, hogy a vásárlónak nem kell (kéne) értenie "semmihez".

Neki legyenek elképzelései, hogy mit szeretne. Ezt a szakember megteremti.

Az a genya, aki elkér ennyi pénzt akkor amikor egy termosztátot cserél. Tuti van olyan terület ahol téged is "megvezetnek"

Anno Görögországban  simán vissza adtak nekünk régi drachmát. Eltettük, fene se tudta milyen a régi, milyen az új.

Előzmény: M63FUN (56877)
jofej77 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56878

Ezt a beállítást a közös gyűjtő visszatérő ágán is beállíthatom, vagy csak a radiátor szelepeknél?

 

Valaki tud ebben segíteni?

 

 

Előzmény: nixon70 (56856)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56877

légyszi légyszi !!

írd le nekem hogy hogy volt ez az egész szitu. miért te keresed az embert?

valaki kihívta nem? akkor van elérése. ha a tulajnak ez megfelelet, te miért

eszed magad? nem mondom, pofátlan nem is kicsit, de ehhez azért kell a partner

mert ha azt mondta volna 19 700. azt mondom ki tudja mennyi egy ilyen. de 71 000..........

és a nyomrék f@szbukot tudják a segg gyerekek órákig nézni, a guglit meg nem ismerik?!

mi a fene történt ott? eszem megáll a szerelőtől is, a gyerektől is, meg a tulajtól is.

magyarisztán én így szeretlek.

Előzmény: Szbubu (56874)
cucu Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56876

Ezért van az a sok CO mérgezés, mert az emberek nem mernek szakembert hívni a problémájukhoz, mert átverik őket! Ezeket kéne nagyon szigorúan büntetni!

(Emlékszem, gyerek koromban a Szovjetúnióban halálra ítélték azokat a hivatalnokokat, akik korruptak voltak. Milyen igazuk volt...)

Előzmény: Szbubu (56874)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56875

Lehet hőcserélőt is cserélt a kazánba!

Vagy felrakott egy új átfolyós vízmelegítőt is csak nem vették észre :-)

http://www.gpsz.hu/termekek/bojlerek_tarolok_vizmelegitok/atfolyos_gaz_vizmelegitok/ROB_7701331592

 

AZ még belefért volna az "anyagköltségbe"......

Előzmény: Szbubu (56864)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56874

Köszi a linket, szét durran az agyam!!

Remélem megtalálom az illetőt!

 

Üdv.

Előzmény: receiver (56870)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56873

Hol láttál...párszázért?

 

"eladó csőkígyója"

 

Nem fűtőszál !!

Előzmény: cat5409 (56863)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56872

hát a csoporttársnak meg a tulajnak együtt se sok jutott akkor. csak nem bölcsészek?!

egyébként meg ha a tulaj kifizette, akkor mi a gond? ő rendelte nem?

vagy csak becsöngetett valaki? elég zavaros ez nekem, nem nagyon értem.

Előzmény: Szbubu (56869)
receiver Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56871

A szerelőtől tanulni kéne marketinget. Mert egy ilyen kindertojás dobozt rásózni valakire ennyiért, az már művészet. Gond az, hogy olyanok elöl veszi el a kenyeret, akik normálisan dolgoznak.

Előzmény: Szbubu (56869)
receiver Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56870
Előzmény: receiver (56868)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56869

Ő itthon volt a hétvégén, a csoporttársa intézte a dolgot, a tulaj meg kifizette. :-((

Ez akkor is ultra gáz!!! Hogy lehet valaki ilyen pofátlan?

Azt hiszem, ezt nem hagyom annyiban.

 

Előzmény: receiver (56868)
receiver Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56868

Szerintem nem kérj, mert a guta fog megütni.

Ez hasonló és 3900ft

Miért ment ki a szaki? Csak ennyit csinált, hogy termosztát csere és 71000ft?

Gyerek nem tartotta soknak?

Előzmény: Szbubu (56867)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56867

Az "új" termosztátról, az áráról, stb.

Előzmény: sjohn (56866)
sjohn Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56866

Vélemény?

 

Konkrétan kiről?

Előzmény: Szbubu (56864)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56865

Látott már valaki ilyent? Sehol nem találok róla sem leírást, sem árat.

Ha jól látom ez egy gagyi, mechanikus, nem programozható ócskaság!

Vagy rosszul gondolom?

Előzmény: Szbubu (56864)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56864

Sziasztok!

 

Fiamék budapesti albérletében egy Siemens RDE 10.1-es szobatermosztátot cserélt le a hétvégén egy gázszerelőnek látszó gátlástalan disznó a képen látható "csoda" termosztátra mintegy 71.000 !!!

Ft-ért.

 

Vélemény? 

cat5409 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56863

barkácsáruházakban pár száz forint...........

Előzmény: Prefetto (56859)
csiriz Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56862

"Telekhataron belul a user kotelessege a vezetek rendbentartasa."

 

Tehát akkor mégse veszélyes. Ugyanis ha veszélyes lenne, nem bíznák rá mindenféle user-re az ellenőrzést, és rendberakást.

Előzmény: Törölt nick (56794)
maltofer Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56861

Az eggyel több mint nálunk. Abszolút nem bántuk meg!

Előzmény: gabrielke (56845)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56860

vatera

vagy

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=104916802&t=9147701

 

Mivel fűtenéd? mert ezeknek elég kicsi a felülete...

Előzmény: Prefetto (56859)
Prefetto Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56859

Sziasztok!

 

Ha van valakinek eladó csőkígyója amit Hajdú bojlerbe dughatnék, megvenném.

Shoterq Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56858

Akkor rakom fel a többi radiátort is a legkisebb távolsággal! Köszi!

 

Hőtükröt még nem raktam gondolkoztam rajta egyenlőre filózok tegyek-e vagy sem!

A látványa ami elrémíszt! Most olvastam valaki úgy csinálta, hogy körbe 10 cm-el kisebbre vágta a radiátor szélétől és így optikailag sem zavaró!

Így van értelme?

Előzmény: nixon70 (56849)
jofej77 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56857

Ezt a beállítást a közös gyűjtő visszatérő ágán is beállíthatom, vagy csak a radiátor szelepeknél?

Előzmény: nixon70 (56856)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56856

Kb 55-60°C-t célozz meg.

Légteleníteni -ha nem muszáj-minek?H(ha fűt végig a teteje,nem kortyog,nem kell)

Nem az összeset kell nagyon betekerni,(a végpontokat,nagy kályhát hagyd teljes nyitáson).

Kb 1-1,5 óra.

Igen,kb 15-20°C,de a felfűtési ciklus végére ez lemegy kb 5°C-ra.

Abból,hogy nem fog fűteni,úgyhogy azon finoman nyitni kell.

 

Előzmény: jofej77 (56854)
jofej77 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56855

Még egy kérdés merült fel bennem, az előremenő vizet hány fokosra állítsam be?

Jelenleg 72 fokon van.

 

 

Előzmény: jofej77 (56854)
jofej77 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56854

Köszönöm szépen.

 

Nekem herz szelepek vannak fent, és mindegik tövig ki van tekerve, legalbb is első ránézésre.

 

Gondolom kezdjem azzal hogy légtelenítek.

 

Ha nagyon betekerem, akkor nem lehet. hogy a szivattyút nagyon fogaja?

 

Ez kb menny idő mire sikerül beszabályozni?

 

Ja és a szaki azt mondta, hogy a radiátorba belépő és a kipéő hőmérséklet között kb 20 fok különbség kell hogy legyen.

Ez mennyire helytáló?

 

És miből veszem észer, ha túl elzártam?

 

 

 

Bocs a sok hülye kérdésért, de először csiálom!

 

Attól nem félek, hogy elrontom, mert legfeljebb mindent visszatekerek alapra!

 

Előzmény: nixon70 (56848)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56853

Szűkíteni nem igazán ajánlatos...

De ha jobban körülnézel, találni 132mm-es füstcsövű kazánt!

Pl. celsius PV25 és PV30

http://celsiusplussz.hu/uploads/vegyestuzelesu/p-v_tipusu_cimes_papiron.pdf

 

Előzmény: Kutya23 (56850)
Prefetto Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56852

Van valahol a neten kéményszámoló program, azzal kell nézni. Ha jó magas, megfelelhet. Nekem is vagy 9 méter a kéményem, vékony, mégis minden rendben a tűzzel.

Előzmény: Kutya23 (56850)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56851

Olvastam a problémádról.

Új rendszernél előfordul hogy a kivitelező feltölti vízzel a rendszert

és nem légteleníti ki ez is lehet probléma.

Kivitelezőnek szólj hogy nem megy a rendszered nézzék meg garanciába.

Különben 0,8-2 bár között jó a nyomás.

 

A párára próbálj beszerezni páraelszívót,elég jó hatásfokkal működnek.

 

Persze ha még nem szaladtál világgá.

Előzmény: fgergo76 (56827)
Kutya23 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56850

Sziasztok,

 

Családi házban szeretném jelenlegi kéményemet (Schiedel) gáz helyett vegyestüzelésre használni, azonban a füstcső átmére csak 130mm és ahogy nézem az összes vegyestüzelésű kazán füstcső igénye 147mm-nél kezdődik.

Lehetséges leszűkíteni a füstcsövet v ez tilos?

nixon70 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56849

Hőtükröt lettél mögé?(amúgy tökmind1)

Előzmény: Shoterq (56826)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 56848

Hali!

A kazántól elindulva egyre jobban nyitva kell lenni a torlóknak.

A torlón van egy kupak,azt csavard le.Alatta találsz egy imbuszkulcsos,vagy csavarhúzós tekerentyűt.Ezt zárd el teljesen,majd nyisd vissza kb félfordulatra.A kazántól távolodva 1-1,5 fordulat és így tovább.

Ha kifele kell tekerni vigyázz,mert van amelyiknek nincs végállása,simán kijön a házából(utána meg a víz).A síkjánál beljebb legyen 1mm-rel.

A radiátorszelepeket nyisd ki,indítsd el a fűtést,figyeld a radiátorokat,hogy egyforma mértékben melegedjenek.(amelyik lassabban melegszik nyissál rajta,amelyik gyorsabban,azon zárjál finoman).

Jó szórakozást!:-))

Előzmény: jofej77 (56847)
jofej77 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56847

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy tudom egyszerűen beszabályozni a lakásomban a fűtést.

 

Egy kb 53m2 1+2 félszobás lakásban lakom, van 2db 9-10m2 hálószoba, egy kb 25-30 m2 konyha-nappali, és egy kb 4m2 fürdő.

Egy kombi cirkó biztosítja a fűtést.

 

A nappaliban van 2db radiátor, a hálószobákban 1-1 db radiátor és az előtérben is van 1db radiátor a fürdőben pedig 1db törölköző szárító.

 

Egy szakitól hallottam, hogy a folytáson kell becsavarni.

Esetleg le tudná írni valaki a menetét, illetve mire figyeljek oda?

 

Előre is köszönöm.

 

 

gabrielke Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56846

Semmilyen EPS se XPS nem jó oda igazán, csak a kőzetgyapot. És le lehet betonozni az alját, csak vízszigetelni kell a falat (bevágással) és a betont el kell választani a faltól egy szigetelőcsíkkal. Akkor semmi közük nem lesz egymáshoz. Ja és természetesen a beton alá kell tenni minima 10 cm hőszigetelést, ez lehet EPS. EPS alá természetesen kell vízszigetelés, fölé meg fólia.

 

Előzmény: M63FUN (56823)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56845

Nálunk ugyanekkora területre 12 kör van... :)

 

Előzmény: maltofer (56831)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56844

Általában nincs értelme.

Előzmény: index27 (56840)
receiver Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56843

Még ki sem csomagoltam, várom a gáztervet.

Valami prospektuson csak annyit láttam, hogy víz be, gáz be, meleg víz ki. Ezért kérdeztem.

Ha az indirekt tároló és a meleg víz bekötés között lesz kb 4-5 méter. Oda te tennél egy egy ilyet? Vagy felesleges?

Előzmény: halaloszto (56842)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56842

persze. a plusz kimenet megy a tarolod csokigyojanak bemenetere. a kimenete meg megy a rendes visszaterobe. a valtoszelep annyit valt, hogy nem a radiatoros kimeno csovon kuldi a melegvizet, hanem a masikon.

 

vajk

Előzmény: receiver (56841)
receiver Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56841

Urak!

Vettem egy ilyen kazánt Ariston Genus Premium System 24FF

ha erre szeretnék rakni egy indirekt tárolót meg egy fűtési kört, akkor kell még valami ketyere hozzá? Azt írja, hogy van benne váltó szelep,de csak 1 meleg víz kimenete van. Már ha jól néztem a leírást.

index27 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56840

Van értelme, a padlófűtés körök elzárásának, azokban a helységekben ahol nem vagyunk (garázs, üres szobák)?

Érhető el valamiféle megtakarítás a fűtésszámlánkon, vagy értelmetlen mert beengedjük

ezáltal a hideget a lakásba, és hosszútávon penészesedést okoz?

petrkrisz Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56839

Úgytűnik kicsit foghíjassan adtam a dolgokat. A gázkazánt azért akarom levenni, mert nem akarok gázzal fűteni. Nem tudom, hogy jó-e még nem próbáltam, mert nem költöztem be ugyanis lesznek egyéb átalakítások és még nem tudok beköltözni. Villanybojler csak egy ki 50 L-es van az kevés. Ha leszedem a kazánt és helyére vízmelegítőt rakok akkor rá tudom tenni a már meglévő gázcsőre és bele tudok kötni a kéményébe ami bélelt. A villanybojler helye el lesz bontva, mert 2 fürdő lesz egybe nyitva, amiből egy WC és egy fürdő lesz. A gáztűzhely gázcsövét rövidíteni kell, így kell egyik oldalról a másikra helyezni ugyanazon a falon. A vegyestüzelésű meglesz (remélem).

Előzmény: SolnesMM (56836)
SolnesMM Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56837

 És a bojler ???

Előzmény: Törölt nick (56835)
SolnesMM Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56836

 Mi a baj azzal a gázkazánnal ?

 

 Öreg ,  Gyakran elromlik ?  (ezt még nem tudhatod, hiszem most vetted a házat ),

 

 aztán a villany bojlerrel mi a baj ?

tény  többe kerül ezzel a melegvíz mint gázzal, de  ha van éjszakai, már nem annyira húzós.

 Aztán : a mai villanybojlerek viszonylag hosszú életüek - kb. 20 év a zománcos tartállyal, a horganyzottal bizony ennek a harmada volt.

 és ha már ki van építve egy bojler helye, bárki  felszerelheti. A legmacerásabb a felemelés szokott lenni.

 A vízbekötés a mai flexi csövekkel egyszerű, a villanynál már oda kell figyeni, de azt is meg lehet oldani házilagosan  ( hacsak nem abszolúte laikus valaki )

 Maga a bojler ára  50 -60 eft ( kisebb családnak fele ennyiért is van . )

 természetesen a  vegyes kazán telepítése nem elvetendő - ha van rá pénz !!

 

 

 De lehet az a bojler még évekig el megyen !!

Előzmény: petrkrisz (56828)
SolnesMM Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56834

 Na ja   !

 

 Tervezés 35 eft,  gázmeo  20 eft, kémény szakvélemény 40 eft, de lehet kibéleltetik az meg egy 150 eft , aztán az átfolyós vízmelegítő üzembehelyezése 15 eft

 és a szerelő se dolgozik ingyért,  legyen 60 eft

  Ez  mindjárt olyan 320 eft és még holvan az átfolyós melegítő ?

 legyen 80 eft.

 Akkor az mennyi is ?

 szóljatok ha valamit alul számoltam !!!

Előzmény: zizizuzu (56830)
SolnesMM Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56833

 A GMBSZ szerint bizony kell terv, meg sok egyéb. A gázcső nem holmi vízvezeték salg, hogy az egyik oldalról a másikra csak úgy áttegyük.

 

 

 De :  végül az átfolyós vízmelegítő is egy kazán, az eredeti kazán helyére műszakilag tehető.

 

 Látom a  tűzhely csöve nem jó helyen van. A megoldás nem az áttét, hanem a folytatás.

 

  A kazán valószinű kéményes , ha annak jó a kémény valószinű jó a vízmelegítőnek is ( azért a teljesítményt nem árt figyelembe venni ).

 tehát hivatalosan semmit sem tehetsz, viszont egy  gázszerelő ezeket megoldhatja.

 

 

  A szempontok : gáztömör szerelés, megfelelő levegőutánpótlás, és megfelelő égéstermék elvezetés.

Előzmény: petrkrisz (56828)
zizizuzu Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56832

Hogy pontosabb legyek, a kazáncseréhez is kell ugyan ez(terv, szívás :), egyedül ha azonos kazánt veszel-teszel, akkor nem kell terveztetni. Minden egyéb esetben igen. Ez viszont magával hozza a kémény problémáját, mert a régi szabál ma már nem jó, valszeg kell neked majd egy zárt átfolyós, turbós csővel. Inkább hagyd meg a villanybojlert......(ha éjszakain van)

Előzmény: petrkrisz (56828)
maltofer Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56831

Üdv!  HÁT igen. A padlófűtés.Szerintem nagyon utána kell járni mielőtt az ember megcsináltassa. Egyszerre építkeztünk a szomszédokkall. Náluk a gépész mondta: Ó majd a visszatérőt megtekerjük padlófűtésnek és az majd milyen jó lesz. 85m2 re egy vagy két kőrből megoldották a fűtést. papucsban járnak mert hideg a padló. Mink másik gépészt kerestünk. 85m2-re 7 padlófűtéskört és négy radiátorkőrt rakott. 1100m3 gáz fogy évente( 30+5cm a fal). Érdekes,hogy a padlót nem érzem különösen melegnek,de ha rálépek mondjuk a konyhapultnál (ott nincs cső) akkor nagyon lehet érezni a külömbséget. A szobák viszont ahol csak radiátor van penészednek.( Szavo csodákra képes. tudom ajánlani)  Gondoltam ezt megosztom veletek!

zizizuzu Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56830

Ha a gázcsőhöz hozzányúlnak, akkor mindenképp kell terv, szívás, kivitelezés, szívás,szívás,átvétel, szívás.....

Előzmény: petrkrisz (56828)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56829

Szia!

 

Azt nem mondom hogy jó kedvre derítettél...:-(

A rezsit alig tudják fizetni nemhogy kazáncsere. Mindenesetre köszi.

 

Üdv.

Előzmény: M63FUN (56813)
petrkrisz Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56828

Sziasztok!

 

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok milyen lépésekt kell tennem annak érdekében ha le akarok cserélni egy gázkazánt átfolyós vízmelegítőre? Ez annak apropóján történne, hogy most vettem egy családi házat ahol jelenleg a fűtés gázkazánról, a melegvíz pedig villanybojlerről van megoldva. A fűtés vegyestüzelésű kazánról menne és csak a melegvízhez és a főzéshez kellene a gáz. A kérdés lényege az lenne, hogy kell-e új gáztervet készítetteni, kell-e újra engedélyeztetni? Még annyi lenne a változtatás, hogy a gáztűzhely csöve át lenne helyezve a fal egyik végéről a másikra.

 

A válaszokat előre is köszönöm.

 

Üdv.:

 

petrkrisz

fgergo76 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56827

Hány báron kell lennie a nyomásnak a kazánnál, padlófűtéses rendszernél, s nem kellene ennek az értéknek növekednie akkor amikor megy a fűtés? Ha kell akkor mennyire mehet fel? 

Shoterq Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56826

Sziasztok!

 

Ezeket a radiátor tartókat teljesen mindegy melyik felével rakom fel?

 

Én most úgy raktam fel pár radiátort, hogy minnél közelebb kerüljön a falhoz, tehát a rövidebbik fele van a faltól kifelé!

Lemértem 1 cm a difi ha a nagyobbik felével rakom kifelé!

 

Van belőle bármi előnyöm vagy hátrányom, hogy közelebb vagy távolabb a falhoz a radiátor?

(könnyűszerkezetes a ház)

 

 

M63FUN Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56825

mondanám hogy szívesen, de inkább sajnállak...........

Előzmény: fgergo76 (56824)
fgergo76 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56824

köszönöm az információkat!

futok :(

Előzmény: M63FUN (56823)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56823

akkor tisztázzuk: EPS-ből (hungarocell, vagy nikecell kinek hogy tetszik) csak az OPEN jó a vályogra

de lábazatra  az sem való. oda keresni kell(ett volna) expertből open-t ha létezik egyáltalán.

hát nem tudom kikkel dolgoztattál ott, de semmi fogalmuk nem volt arról, mi az hogy vályogház.

3 dolgot tehetsz::

- eltűröd hogy sokminden nem jó (penész, hideg stb. ami nem is lesz így jó soha)

- készíted a pénztárcádat, és utánnanézve hogy hogyan kéne egy vályogházat modernizálni, megteszed

- vagy fuss.........

 

én nem látok más alternatívát, bocs :-(

Előzmény: fgergo76 (56822)
fgergo76 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56822

lépésálló hungarocellel lett szigetelve, plusz kátránypapírral

Előzmény: M63FUN (56821)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56821

hja, és a lábazaton osztán mi fajta hőszigetelés leledzik?

mert a vályogra a legelterjetebb megoldások nem jók!

Előzmény: fgergo76 (56817)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56820

hát imádkozz hogy tévedjek. a vályogházban penésztanya lesz, ha lebetonozzák a padlót.

oda kavicsos töltés kell(ene), így nem szoktak padlófűtést sem tenni. a vályogfal a közhiedelemmel

ellentétben pocsék hőszigetelő, csak nagy hőtároló képességes van. nem kondis kazánnal nem

egészséges 45 fokos előremenő vizet készíttetni, 60-70 fokos meg nem szabad padlóba nyomni.

patt helyzet.... hát nem mondom hogy egy mérnök, de egy jobban képben lévő gépészettel

foglalkozó kivitelező sem látta ezt a rendszert építés előtt/közben? nagyon úgy fest, hogy

ez "sorbanállás lóf***ért" kategória lesz :-((

beszabályozni úgy tudod a rendszert, hogy az osztó-gyűjtőn vannak kis csapok. mindet teljesen

ki kell nyitni, és ahol hamarabb kezd meleg lenni, azon kicsit zárni. akkor kb egyformára melegít

majd a rendszer, de a többi gondodon aligha segít.  (remélhetőleg én tévedek)

Előzmény: fgergo76 (56817)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56819

Milyen vastag hőszigetelés van a padlóban? hát ezt nem tudom

Lábazaton van hőszigetelés? van

Mikori építésű a lakás ?  vagy Ház ? régi van vagy 100 éves, vályog

Falak vannak hőszigetelve ? 60cmes vályogfal van

Új vagy régi a rendszer ? vadonat uj rendszer

Ha régi , régen jól működött? -

KOndenzációs kazánotok van? sima kombi junior beretta

Mekkora a páratartalom a lakásban? nagyon nagy 

Sziktatok szellőztetni? szoktunk

AZ "egy  dolog", hogy a cirkóból 40-45 fokos víz jön ki, DE hány fokos víz megy a padlóba?

Hány fokos előremenőre lett méretezve a padlófűtés? hát ezt nem tudom

 

HÁT akkor ezek miatt !  :-))

És még nincs is hideg! Mi lesz -15fokban?

Ki találta ki, ki ajánlotta oda a padlófűtést ??

Előzmény: fgergo76 (56817)
fgergo76 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56818

a körök tutti nincsenek összeszabályozva, s nekem lövésem sincs h lehet összeszabájozni

Előzmény: nixon70 (56815)
fgergo76 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56817

 

Milyen vastag hőszigetelés van a padlóban? hát ezt nem tudom

Lábazaton van hőszigetelés? van

Mikori építésű a lakás ?  vagy Ház ? régi van vagy 100 éves, vályog

Falak vannak hőszigetelve ? 60cmes vályogfal van

Új vagy régi a rendszer ? vadonat uj rendszer

Ha régi , régen jól működött? -

KOndenzációs kazánotok van? sima kombi junior beretta

Mekkora a páratartalom a lakásban? nagyon nagy 

Sziktatok szellőztetni? szoktunk

AZ "egy  dolog", hogy a cirkóból 40-45 fokos víz jön ki, DE hány fokos víz megy a padlóba?

Hány fokos előremenőre lett méretezve a padlófűtés? hát ezt nem tudom

 

Előzmény: joevagyok68 (56816)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56816

Milyen vastag hőszigetelés van a padlóban?

Lábazaton van hőszigetelés?

Mikori építésű a lakás ?  vagy Ház ?

Falak vannak hőszigetelve ?

Új vagy régi a rendszer ?

Ha régi , régen jól működött?

KOndenzációs kazánotok van?

Mekkora a páratartalom a lakásban?

Sziktatok szellőztetni?

AZ "egy  dolog", hogy a cirkóból 40-45 fokos víz jön ki, DE hány fokos víz megy a padlóba?

Hány fokos előremenőre lett méretezve a padlófűtés?

 

A kérdésedben magadott paraméterek alapján max egy mentalista tudna válaszolni!  :-))

Előzmény: fgergo76 (56814)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56815

Rossz helyen van a termosztát,körök nincsenek összeszeabályozva,rosszul van letekerve,kevés a kerigtető teljesítménye stb....

Ezer és egy oka lehet!

Előzmény: fgergo76 (56814)
fgergo76 Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56814

Padlófűtéssel fűtünk, 21 fokra van állítva a termosztát a szobában, s a kellő hőmérsékletet mégse tudjuk elérni! A cirkóból kijövő víz 40-45fok között van. Mi lehet a baj, miért nincs 21 fok, s miért van a rendszer végén lévő helységekben 17 max. 18 fok? Miért párásodik s penészedik a kisszoba, annyira h már a mennyezetről csöpög a víz!

 

M63FUN Creative Commons License 2011.11.12 0 0 56813

hát sajnos az nem kazán, hanem kazánnak látszó tárgy (vagy inkább trágya)

sajnos tapasztalatból mondom, kezdjenek gyűjteni egy kazánra. (nem konkrétan

erre a hibára írom, általánosan minőségi remek az a török hulladék)

Előzmény: Szbubu (56808)
A.R.C Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56812

Sziasztok!
Vailant geyser 275/9-es típusú vízmelegítőmbe kialudt a láng. Hogyan gyújtsam meg? Köszi előre is a választ. 3 gombos a kazán 2 tekerő és egy szikráztató gomb.

Sürgős lenne!

Szbubu Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56811

Szia!

 

"Senki nem nyúlt semmihez" - ha jól tudom. Eddig működött, most meg nem. Mindenesetre köszi.

Előzmény: hóapóka (56809)
hóapóka Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56810

Bocsánat Vesten 

Előzmény: Szbubu (56808)
hóapóka Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56809

szerintem a vizhőmérséklet szabályozót feljebb kell venni. Nem ismerem ezt a kazánt, az enyémnél ezt lehet szabályozni /Ariston

Előzmény: Szbubu (56808)
Szbubu Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56808

Sziasztok!

 

Bocsánat hogy csak így betoppanok, de egy kis segítség kellene a szakértő uraktól.

A bátyámnak van egy Demrad Solaris 24Kw-os kombi kazánja.

A probléma az hogy a szobatermosztát bekapcsol, a kazán elindul, de csak kis lánggal ég, úgy, mintha már felfűtötte volna a helyiséget - gondolom lemodulál.

Így szinte be sem tudja fűteni a helyiségeket, ill. nagyon sokára. A használati melegvizet tökéletesen előállítja, ott nincs ez a jelenség.

Van valakinek valami tippje?

Előre is köszönöm.

 

Üdv. 

pajaci Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56807

Köszi, átkapcsoltam. Most megy a vegyes, majd reggel meghallgatom.

Remélem gáz fogyasztásba se szól bele.

Előzmény: maciszaki70 (56805)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56806

hát örülök hogy a szövegkörnyezetből sikerült kiemelni a mondatot, 

annak meg külön hogy te eldöntöd milyenek az én képességeim akár

pro akár kontra. és én azért nem a szalagot teszem felelőssé,

hogy adott méretben kapni, és van ahová ez kevés.

 

Előzmény: gabrielke (56791)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56805

Nyugodtan visszaveheted,nagy lett az átáramlás ezért lettek hangosak a radiátorjaid.Használati meleg vized nem fog változni.

Előzmény: pajaci (56799)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56804

Ha jól látom:-) a fürdőszoba-konyha közé kellene valahogy betenni,ha lehetséges.

Előzmény: nixon70 (56802)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56803

Van amelyik valóban olyan,de ez a racsnis cafnibehúzó tudja azt is.:-)))

Előzmény: nemnyaralo (56801)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56802

Mindenféleképpen azt a helyiségeket kellene fűteni cserépkályhával,amelyikben jelenleg semmi fűtés nincs.

Ha kiteleltetek,akkor próbáld nagyobba feltenni a képet,a segítség nem marad el.:-))))

 

Előzmény: csincso (56797)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56801

Valóban. Kevertem a 13-as imbuszos flexeléssel (nálam hatszög profilú szerszámmal kellett betekerni a radiátorszelepet, valószínűleg ezért a keveredés).

Előzmény: sjohn (56790)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56800

2 éve vettem újat debrecenben cakk-pakk 7000 ft volt.

Előzmény: Zozzantoz (56786)
pajaci Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56799

Quadriga kombi cirkóm van, most kivettem két szobát a fűtésből.

Nagyon hangosak lettek így a radiátorok.

A beépített keringetőnek 3 fokozata van, vissza vehetem e kettesre?

A használati melegvízhez annak van köze?

pajaci Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56798

1 collos méretben, nekem eddig sikerült horganyzott csövek esetében is.

13 réteget szoktam rátekerni.

Előzmény: gabrielke (56791)
csincso Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56797

Csak ilyen pici méretben tudom küldeni, ami kivehetetlen. Élő képeket még nem tudok küldeni.:(

Igyekszem.

Előzmény: nixon70 (56496)
Makosx Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56796

Erre (56753) senkinek nincs válasza, vagy a kazán/fűtés elektronikai beszabályozás a cirkó topiba kellene.

csincso Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56795

Köszi..Sajna bedöglött a gép, és csak most tudok írni. Küldöm a rajzot..

Előzmény: nixon70 (56496)
csiriz Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56793

 "Jogos volt akikapcsolás !

 A gáz veszélyes üzem, robbanhat."

 

És ahol nem jelentik be a szivárgást, ott nem robbanhat? A szivárgás tudja, hogy még nem szabad robbannia, mert még nem jelentették be?

Ha olyan veszélyes, akkor a főgáz miért nem ellenőrzi minden NYÁRON a vezetékek szivárgását? Nincs rá idő,ember, jogszabály? Akkor mégse veszélyes?

Előzmény: KalásziM (56725)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56791

Hogy a fenébe ne lenne kóc/teflonszalag függő. nagyobbacska csövet nem tudsz úgy teflonszalaggal szigetelni, hogy ne csöpögjön.

 

Előzmény: M63FUN (56776)
sjohn Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56790

Jól tudtad.

Előzmény: nemnyaralo (56789)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56789

Eddig úgy tudtam, az 56782-ben linkeltet hívják így.

Előzmény: sjohn (56788)
sjohn Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56788

Cafnikulcs.

Előzmény: nemnyaralo (56787)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56787

A hollandi betekerős részéhez egyébként milyen kulcs való? Erre gondolok:

Előzmény: Zozzantoz (56786)
Zozzantoz Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56786

Szép ára van még mindig:) Acéllemez radiátorok voltak.

Előzmény: nemnyaralo (56782)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56785

Szerintem bankjegy elég lesz neki. ;)

Előzmény: Dunit (56783)
Dunit Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56784

 Hat  azt nem tudom. ! még szerencse, hogy nem ott lakunk.

 De még abekötés után se lesz fűtés mivel az üzembehelyező csak azután jön !!

Előzmény: Teaway (56760)
Dunit Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56783

 Na ja !

 

 

 "a kivitelező felel a gázkészülék cseréjéért abban az esetben,........"

 Csakhogy az nincs meghatározva ki a kivitekező.

 

 

 A gáz szerelő , aki előkészíti a terepet ? Az üzembehelyező? Aki gyakorlatilag csak begyújtani hajlandó a készüléket.

 meg felel fele, csak előtte sok sok papírt kér.

 Én nem 36 kW-os szeretnék cserélni csak egy 10 kW -ost, de mindenki csak félmunkát akar végezni.

 De körvonalózódik a móka : Mivel a  C12 fégnél valamiért a gyártó a gázcsatlakozást  5 -6 cm -rel kijebb hozta, így nem cstlakoztatható.

 De a gázcsövet le lehet vágni ( csak a hegesztésnél kell a gázórát levenni ).

 tehát : gázcsap elzár , kiszellőztet, majd  2 db. bilins oldása után flex - szel a gázcsőből egy kb. 15 cm -es szakasz, rá menet, majd   gömbcsap és flexi csővel csatlakoztatni az új készülékhez. Ennyi a szakmunka - természetesen  a csatlakozás gáztömör.

 Ezuután jön az üzembehelyező - kérdés ő milyen papírokat kér ?

Előzmény: NRZ (56769)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56782

http://jeelbt.unas.hu/spd/unas_564931/VIRAX_cafni_csokulcs_38_1

 

Egyébként lapradiátornál kb. 13-as imbusznak megfelelő a nyílás. Ez persze nem járatos mréet, de 14-est ha kicsit megflexeled, tökéletesen működik :-).

Előzmény: Zozzantoz (56781)
Zozzantoz Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56781

Az a "cafni" külön tudomány, sima háztartásnak nem része a hozzá járó kulcskészlet:) Szerencsére kibírta a kombinált fogó:)

maszibmw Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56780

Ok, így már értem :) Az egyik szerelő amikor előkészítette a radiátorokat, akkor betekerte a légtelenítőt és a dugót, majd a két Cafnit. És ez is zöld pasztás, megnéztem :)

Előzmény: M63FUN (56779)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56779

thx. a cafni meg az a "csődarab" amit a lapradiátorba tekernek bele.a szelepek 'része'. azon van

a hollandi amivel összerakják az említett szeleppel :-)) (vagyis a szeleped után van egy nagy anya,

és utánna jön a radiátor)

Előzmény: maszibmw (56778)
maszibmw Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56778

Fogalmam sincs mi az a cafni :) Én a radiátoroknál lévő herz szelepek vascsővel való találkozására gondoltam.

Előzmény: M63FUN (56777)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56777

"a radiátoroknál", az konkrétan a cafnit jelenti?

Előzmény: maszibmw (56774)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56776

56747 sz. hsz. ben olvasgasd a linket.

ezért tudok kiakadni néha a szakikon. ő úgy szokta.

az baromi jó csak közben eltelt x év(tized akár) lehet változtak a dolgok. és ugye van aki

rutinból 30-40 éve nyomja, de a hibát nem látja, mert nem hívják vissza.(félre ne értsd,ezt

teljesen áltlánosságban mondom !!!) nálam mondjuk a kazánhoz betekerte volna egy

rutinszaki kóccal a közcsavarokat, már ugrik is a garanciám. de ő úgy szokta.........

egyébként nálam is csöpögött 2 radiátornál is a loctite.első teszten átment, második

fűtésnél meg csöpögött. villáskulcs elő,hollandi jobban meghúz. volt vagy 20 mp a javítás. :-))

a csöpögés végképp nem kóc/loctite/teflonszalag függő. az kivitelezés eredménye.

Előzmény: morgen66 (56770)
maszibmw Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56775

Hát nemtudom, nekem októberben volt a gázmeo, akkor még nyoma sem volt ennek. Én májusban kezdtem a fég nyilt kazán cserét, és október 10.-én lett meg az új gázórám...

Előzmény: NRZ (56769)
maszibmw Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56774

Igen, nekem is ilyen zöld pasztával csinálták a kócolást a radiátoroknál.

Előzmény: joevagyok68 (56765)
maszibmw Creative Commons License 2011.11.11 0 0 56773

Én átmostam a rendszert, gyakorlatilag nálam az acélcsöveken kívül minden új, az összes radiátor, és a kazán is. Ezen kívül feltettek egy Fernox mágneses leválasztót is.

Előzmény: Dunit (56759)
cucu Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56772

Ezt csak olvasni lehet? És ha én ezt tapasztalatból mondom, akkor mi van?

Előzmény: morgen66 (56770)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56771

Ez engem is érdekelne.

 

Előzmény: NRZ (56769)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56770

"Réznél nem ajánlatos a kóc"

Ezt hol olvastad?

Előzmény: cucu (56768)
NRZ Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56769

Nem tudjátok, hogy ebből mi lett?

 

Lehetséges, hogy 2011 ősszel már egyszerűsített formában, napok alatt tető alá lehet hozni egy kazáncserét, az eddigi 2-3 hónap helyett, feledésbe taszítva  ezzel a fekete szereléseket. A júniusi Gázkonferencián a FŐGÁZ Zrt. illetékese egy egyszerűsített eljárásra tett javaslatot.

Ennek megfelelően 36 kW teljesítményig a kivitelező felel a gázkészülék cseréjéért abban az esetben, ha az új készülék osztályba sorolása vagy azonos, vagy magasabb kategóriájú (tehát modernebbet, biztonságosabbat lehet, nem úgy mint a most hatályos GMBSZ szerint), mint a régi.

Ezeken túl nem csatlakozhat gyűjtőkéménybe, és természetesen a kivitelezést  végző szakembereknek ebben az esetben is rendelkezniük kell mestervizsgával, műszaki biztonsági felülvizsgálói jogosultsággal, regisztrációval és felelőségbiztosítással.

cucu Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56768

Nem csak azzal mérendő a kötés minősége, hogy csöpög vagy sem.

Réznél nem ajánlatos a kóc, mert ha túl szorosra van húzva, a megdagadt kóc szétfeszítheti az idomot idővel.

Előzmény: joevagyok68 (56765)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56767

Ez is nagyrészt marketing szerintem. Persze jó a korszerű anyag, de ha nem kell bontani akkor a kóc nem lesz semmivel se rosszabb szerintem.

 

Előzmény: maszibmw (56756)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56766

Ja ződ.

Gratula.

Előzmény: joevagyok68 (56765)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56765

"+ paszta"

 

Az milyen paszta ?

Ződ ? 

 

Én nemrég csináltam ATMOS kazán bekötését, (6/4"-1" szűkítő,1"kozcsavar",1"T,1"-28forrvég...stb....) ,kóc+ződ pasztával.

Full lajikusként, úgy,hogy előtte jó ha 4-5 kötést csináltam.

Jelentem egy sem csöpögött...nekem bejött.  :-)

Volt itthon loctite is, de a méretek miatt nem is gondolkodtam rajta!

Előzmény: morgen66 (56763)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56764

Miért lenne elavult?

 

Fűt az a lényeg.

Előzmény: maszibmw (56756)
morgen66 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56763

Kóc=kender csak a félreértések elkerülése végett.

 

Most fejeztünk be egy épületet 192 lakásos,lakásonként 3-4 radiátorral,

mindenhol kendert használtunk a menet tömítésekhez + paszta./szelepek cseréje+átkötők hegesztése/

 

Nem állítom hogy nem volt pár csöppenés,de ez a helytelen kenderezés és a 

figyelmetlenségből adódott.

 

Volt egy pár lakó aki a radiátorait nem velünk cseréltette, mert túl drágán cseréltünk egy radiátort

/6000ft/

 

Lényeg hogy mással csináltatták a cseréket ők loktitét használtak,jött a nyomáspróba a lakók meg úgy 

könyörögtek nekünk,hogy javítsuk ki a másik csapat álltal szerelt radiátorokat.

 

Jó mind a kettő ez nem vitás,csak nem mindeggy kinek a kezében van a svédfogó.)))

 

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56762

Új rendszerhez vizes átmosás után elég, ha inhibitort raksz. Fernox F1, vagy Sentinel X100.

Előzmény: Dunit (56759)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56761

2011-ben falon kívüli szerelést? mi ennek az oka? engem még a gázcső is irritál

pedig csak az előszobában van viszonylag szem előtt. (mondjuk ez egyéni szoc.problem)

Előzmény: Dunit (56759)
Teaway Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56760

"a gázt csak 10 nap múlva kötik be"

 

És mit csinálnak addig?

Előzmény: Dunit (56759)
Dunit Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56759

 Helló !

 Nálam is most szereltek, igaz nem vascsővel hanem rézzel. 

 

 

" A csövek vascsövek   rézcsövek, falon kívűl, a szelepek új Herz szelepek + torlók."

 

 

 A többi stimmel.

 

 Viszont nem kéne a rendszert átmosni ?

 

 

 Fűtés még nem volt, mivel a gázt csak 10 nap múlva kötik be, aztán az üzembehelyezés , így fűtés csak dec. -re lesz  !!!

 

 

 


Előzmény: maszibmw (56756)
Teaway Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56758

Hopp, a link lemaradt: link

Előzmény: Teaway (56757)
Teaway Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56757

Radiant RMAxxE, ha kéményes, RMASxxE, ha parapetes (xx a teljesítmény-érték kW-ban)

 

Részlet a leírásból (letölthető a netről):

 

"Előfordulhat, hogy a gázvezetékben lévő levegő miatt meg kell ismételni a gyújtást. Ebben az esetben először nyomja meg a blokkolást oldó, pirosan világító gombot (2), majd ismételje meg a gyújtást."

Előzmény: aoluak (56754)
maszibmw Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56756

Nálam most cseréltek 11 radiátort új Vogelre. Akkor "elavult" a szerelésem, ha a szaki kóccl csinálta ? A csövek vascsövek, falon kívűl, a szelepek új Herz szelepek + torlók.

BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56755

Valószínű, hogy gőzképződés miatt szól így. Rendszertisztítás szokott segíteni.

Előzmény: zztopp (56733)
aoluak Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56754

Sziasztok!

 

Nemrég költöztünk új lakásba és itt egy 12-13 éves Radiant kombi kazán van. Az utóbbi időben azt játssza a kazán, hogy hol 3 naponta, hol hetente egyszer kigyullad rajta egy piros gomb és onnantól nem fűt és melegvizet sem csinál. A szivattyú jár benne, de nem melegíti a vizet. Ha megnyomom ezt a gombot akkor rögtön begyújt és a következő 3-7 napban szépen végzi a dolgát.

 

Mi a fene lehet ez gomb és mitől gyullag ki a lámpája?

 

Leírásom sajna nincs a kazánhoz, még a pontos típust sem tudom, nincs ráírva, annyit tudok, hogy Radiant. Mellékelek egy képet azon látszik a gomb, ami épp világít. A gomb mellett nincs semmi piktogram csak egy nyíl mutat a gomb körül balról jobbra.

Október elején volt kint gázszerelő, akkor kitisztította, átnézte a kazánt, de kezd idegesíteni a dolog.

 

Kösz, üdv,

a.

 

Makosx Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56753

A Loctite 55 szalag/zsinór nagyon jól használható, még némi visszatekerést is elvisel.

 

Más!

Egy hozzáértő Vaillantos-tól kérdezném, hogy mi az ideális beállítása az időjárás függő szabályzónak.

A paraméterek a következőek: a gépészeti rajzon a méretezett hőlépcső 75/65 fok, a ház jelenleg nincs szigetelve, az ablakok korszerüek,

minden radiátoron thermószelep, a szabályzó egy VRC 410-es.

Jelenleg a fütési görbe 1.4-re van állítva a kazán max. előremenője 75 fokra.

Jelen időjárás szerint (+8-10 fok körül) kb. 40-45 fokra melegíti a vizet, de szerintem gyakran kapcsolgat (5-6 szor egy délelött).

Kérdéseim, jó-e az 1.4-es görbe, ill. mi a jobb ha csak kinti hőmérsékletre szabályoz vagy ha van szobai visszacsatolás. 

M63FUN Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56752

loctite szalaggal dolgoztak. az egy műanyag fonalszerű cucc, illetve nagyon sok apró "rostból" álló cuccos

szilikonos fehér trutyival kezelve. na ez a trutyi ami nem szárad,zsíros furcsa állagú. szóval nyugodj meg

a tömítőanyag profi. a csőfestés meg ugye kényszer. mivel én még a látványukat is gyűlölöm, falba lettek

telepítve.

Előzmény: kendu (56751)
kendu Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56751

Na, ha már ilyen jó kis témát dobtam fel, akkor tovább megyek.

Múlt hónapban cseréltem le a radiátoraimat, illetve szakik cserélték. Nem figyeltem mivel tömítettek, de valami kóc szerű cucc, de mégsem az, mert mintha valami nejlon lenne, vagy én nem is tudom. Egyes kötéseknél kilógott ez a cucc és azt szépen öngyújtóval leégettem egész picire, így már festhető volt ott is a cső.

Acél csöves a rendszerem és lapradiátort tettek fel fél colos szelepekkel.

Aki akar nyugodtan ítéljen el: falfestékkel kentem le a csöveket. Nekem így jobban tetszik, mint a kék falon virító fehér vascsövek, mert ugyanazzal festettem a csövet amivel a falat. Így nem is nagyon lehet észrevenni, hogy van ott cső.

Nem ez a lényeg:

Ahol ez a valamilyen kócos megoldás van, ott olyan, mintha a diszperzit nem száradt volna meg. Tehát mondjuk a szelep legszélénél van egy közel egy cm-es sáv ahol sötétebb a festés, mintha nedves lenne, vagy zsíros. De ugyanakkor teljesen száraz és stabil, nem lehet levakarni sem. 

Nos, mi lehet ez? Valami ki oldódott a kócból, ami ott maradt a festék alatt, vagy keveredett a festékkel. Valami szilikon féle lehet?

Hangsúlyozom: nem biztos, hogy kóc jellegű anyagot használtak, annyit tudok, hogy a szelepeknél kilógott valami madzag szerű izé, ami nem volt száraz, nem a sima kenderkóc az biztos. Lehet, hogy pont a loctite volt, nem tudom.

M63FUN Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56750

semmi gond :-))) egyébként én is azért olvasok el mindent, hogy ne utólag

csapjak a homlokomra, hogy jajj ezt elfelejtettem / nem tudtam..........

egyébként van itthon kócom is, csak nem használom. igaz nincs is mire.

a loctite nem megy tönkre, és sosem kell filózni hogy éppen oda jó-e.

persze ezt felárért teszi. aztán mindenki maga dönt, kedve és pénze szerint

Előzmény: joevagyok68 (56748)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56749

A víz felmelegedésétől is pld.

Előzmény: icrup (56728)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56748

Bocs félreértettem.....fűtésrendszereknél...

 

Én meg kazánra gondoltam egyből  :-)

Hogy valamelyik kazángyártó előírja, hogy nem lehet a rendszerben kócsos tömítés.

 

Ennél érthető, márcsak a dagadás miatt is.

Előzmény: M63FUN (56747)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56747

csakhogy ne a levegőbe beszéljek:

http://www.giengertech.hu/uploads/files/cosmo%20%20muszaki%20info/CosmoRohr/CosmoROHR%20muszaki%20leiras.pdf

 

ezért nem szoktam figyelembe venni, mikor kijön az 50-55 éves szaki, és elmondja hogy

higyjem el az biztos jó, mert ő már 30 éve úgy csinálja........... de el nem olvas semmilyen műszaki

leírást 25 éve.........

Előzmény: joevagyok68 (56744)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56746

nézd nekem semmi bajom a kóccal, csak éppen a fűtésrendszerem modernizálásakor ki volt emelve 

a specifikációban, hogy azonnali garanciavesztést okoz ha a rendszerbe idegen gyártmány kerül,

vagy ha kóccal tőmítek. (itt a fűtéscsövekről van szó) egészen pontosan a menetes réz elemeket

nem tömíthettem volna kóccal, amik rá lettek préselve a csövekre. most van rá 15 év garancia.

1000 ft többletköltségért. és elvben valami 20 000 euró-ig állják a javításokat is, ha gyári hibás

termék miatt történt kár. hogy ezt be lehet-e hajtani, azt kétlem, de svájci a cucc, szóval még az

is lehet hogy de.......

egyébként a gumiám+kóc kombóban az a bájos

hogy a kóc a víztől megdagadva tömít, a gumiám meg pont hogy víztaszító kaucsuk féle, vagyis 

pont üti egymást a 2 cucc.........

 

Előzmény: C20NE (56743)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56745

3/42 az 3/4" lett volna.....

Előzmény: joevagyok68 (56744)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56744

1/2" és 3/42-nál még OK.

DE ha vegyeskazánokat kötözgetnél be 2"-6/4" indulóval, 28-as-35-ös csővel, akkor is ezt mondanád ?  :-))

 

"mai fűtésrendszereknél a kóc tiltott anyag, azonnal garanciavesztés terhe mellett."

Miért is? Valahol le van ez írva ? Kazán gépkönyvében.....

Előzmény: M63FUN (56741)
C20NE Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56743

Tegnap raktak fel egy A+ kategóriájú irodaházban acéllemez radiátort kóccal. Tökéletesen tömít, maximum picit ronda. Mondjuk én is a Loctite zsinór mellett vagyok hobby célra (is) az a legjobb, a szallag semmirevaló nem tudom használja-e bárki.

Előzmény: M63FUN (56741)
kendu Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56742

Köszönöm mindkettőtöknek!

Az 50 méteres nekem nagyon elég lesz. 

M63FUN Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56741

a gumiám paszta-kóc kombó hát finoman szólva nem bölcs dolog. ha bontani kell a kötést és újra összerakni, akkor

kapargassa azt a sz**t aki rákente, és a mai fűtésrendszereknél a kóc tiltott anyag, azonnal garanciavesztés terhe mellett.

és mennyiben jobb árban? mert ha 2-300 ft-on baszkódok, akkor meg reggilere a sza*t rágom, és megvan az árából

a loctite. más ellenvetésem valóban nincs :-))

Előzmény: gabrielke (56740)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56740

Mi szól a gumiám paszta + kóc ellen?

Vagy van egy  "plastic fermit" nevű anyag, valami barkácsáruházban vettem.

Rá van írva, hogy visszazárt dobozban sose megy tönkre, az enyém pár éves és tényleg hibátlan.

 

Előzmény: kendu (56737)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56739

loctite 55 tömítőszalag. persze kinek mi a drága...... ez a teflonszalaghoz képest dacia/concorde

különbség, és az 50 méteres kb 1200-1300 ft. a nagyobb inkább 2800 az azt hiszem 150 méteres.

mindenre jó. (fűtés,ivóvíz, bármi ilyesmi) könnyű vele dolgozni, visszanyitható. meg fogod szeretni

ha ennyire "gyakran" használod. (évi 2-3 használat hobby szinten szerintem már-már gyakori)

 

http://www.google.hu/imgres?q=loctite+55&hl=hu&sa=X&biw=1920&bih=952&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=TNMDTyfFJm9PNM:&imgrefurl=http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_5484_CO813880_NAVOJNA_TESNILNA_NITKA_50_M_LO&docid=LxEk-7U6jysw-M&imgurl=http://img.enaa.com/oddelki/conrad/assets/product_images/navojna_tesnilna_nitka_50_m_loctite_55_CO813880.jpg&w=350&h=252&ei=IIi7TsjxMJKZ8gOwuIzDBw&zoom=1&iact=hc&vpx=1614&vpy=458&dur=171&hovh=190&hovw=265&tx=163&ty=117&sig=107528605828923116794&page=1&tbnh=130&tbnw=181&start=0&ndsp=55&ved=1t:429,r:32,s:0

Előzmény: kendu (56737)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56738

Loctite menettömítő szalagot szokták javasolni (én  még nem használtam).

Előzmény: kendu (56737)
kendu Creative Commons License 2011.11.10 0 0 56737

Milyen csőmenet tömítő anyagot javasoltok háztáji felhasználásra. Jelenleg az egyik radiátorszelepem csepeg, vagyis épphogy ott van egy vízcsepp állandóan. A teflonszalagot régebben használtam itthon de csak hidegvízre. Valami unzverzális kellene és nem tul drága, mert egy évben 2-3 alkalommal szerelgetek itthon vizes cuccokat, mondjuk csapot cserélek valahol és ezzel be is fejeződött az egész felhasználás.

icrup Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56736

Nekem q3as van ott +-0,2 és 0,3 van.

Ezek jol mutatnak, be vannak egymáshoz lőve,egyszerüen a termo lassabb reagál.Mondjuk eléggé zárt helyen van az érzékelője.

Előzmény: gabrielke (56734)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56735

mint a termosztátok többsége, így ez is csak 3 programot tud / nap. csak ne keverjenek meg azok a marketingdumák,

hogy napi 6 kapcsolási lehetőség. mert 1 program náluk = 1 bekapcsolás+ 1 kikapcsolás. ha ezt beszorzod hárommal

megkapod a termosztátok 6 kapcsolási lehetőségét / nap. mert ugye a marketing az szent, így szerintük  a bekapcsolás

+kikapcsolás az pont két programlehetőség. hát ez nézőpont kérdése. a gyakorlatban meg ugye kiderül a matematikai csoda

3=6  persze ha játékos kedvű vagy és mondjuk óránként akarsz +1 fokot emelni a lakás hőmérsékletén, akkor valóban előjön

ez a különbség, de ez nem igazán életszerű. de a klasszikus reggel legyen meleg, délben is legyen meleg, és este is legyen meleg

programot tudja.  hja fontos: nem vagyok náluk %-ban !!

Előzmény: pimmi (56729)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56734

Akkor neked a +0/-0,2 üzemmód kell. Nézd meg a könyvében hogy kell átállítani.

Amúgy a digitális hőmérők legtöbbje összevissza mutat mindent...

Nekem is van egy csomó, +-1 fok simán benne van...

 

Előzmény: icrup (56731)
zztopp Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56733

Üdv!

 

Thermo öv 25 kazánom a fűtési szezon kezdete óta zúg, és rezonál, de úgy mintha egy nagy teherautó állna az ablak alatt és pörgetné a motorját. Múlt évben rakattam keringető szivattyút a (nyitott) rendszerbe, először arra gondoltam az adja a hangot, de ha kihúzom akkor is tovább búg, egészen addig míg a viz hőfoka fel nem megy 60 fokra, akkor elhallgat. 

Szezonkezdet előtt töltöttem a rendszert. Lehet, hogy levegő került a kazánba és nem tud kijönni? Más elképzelésem nemigen van, mivel mozgó alkatrész meg nincs benne ami ezt a hangot adhatja.

 

Ha van valakinek valamilyen ötlete megköszönném.

gabrielke Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56732

Termofóliát keresek, olyat amivel a padlófűtés v mennyezetfűtés csöveit "meg lehet látni".

Tud valaki beszerzési forrást Budapesten?

 

icrup Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56731

Igen a rendszeré is,de multkor irtam,hogy digitális hőmérökkel figyeltem és 3tizedel jártak elöbbre a termosztátnál amikor az kapcsolt.

Azaz ha ugy érzékelné mint a hőmérök, akkor 5tezedes tulfütésből már csak kettö lenne.

Előzmény: gabrielke (56730)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56730

Van neki +0/-0,2 és +-0,2 üzemmódja is.

Az, hogy a hőmérséklet elérése után mennyire fut még túl, az a rendszer függvénye is...

Előzmény: icrup (56727)
pimmi Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56729

Ez mit jelent a siemensnél ? :

- Egyedi nap (24-órás m

űködés) max. 3 fűtési idő

szakkal

 

csak három programot tud/ nap ?

Előzmény: M63FUN (56720)
icrup Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56728

Köszi az ötleteket.

A légtelenitőn nem akart jönn,a hollandi lazitásos módszereknél valszeg kijött mert a viz spriccelés elött kicsit sziszeget,na meg azóta még nem glugyogott:-)

 

Egyébként valszeg azért sem jön ki a légtelenitön mert inkább a hollandi felé emelkedik.

 

Amúgy mi a ráktol levegősödik le ennyire?

icrup Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56727

0,2fokos a q7 is csak gondolom lassan veszi észre magát meg a höt mint a q3as,az is 0,2es,de szük 1 fokos a hőingás:-)

Előzmény: M63FUN (56717)
FSO Papa Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56726

Köszönöm!

 

Még egy "pattogós" kérdésem lenne - gázkonvektor, már némileg korszerűbb fajta (ez is valami FÉG, kb 10 éves lehet), akkor pattog nagyon, amikor ki- vagy bekapcsol, vagyis hirtelen hűl vagy melegszik.

Ez valami hibának a jele vagy normális?

 

A kb 25 éves Fég-Onyx ilyet gondot nem ismer...csak simán baromi nehéz begyújtani :)

Előzmény: maciszaki70 (56688)
KalásziM Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56725

 Jogos volt akikapcsolás !

 A gáz veszélyes üzem, robbanhat.

 és akkor nem 1 - 2   - 3 ember temetési költsége merül fel, hanem minimum egy 100 milliós kár is.

 

 

    Az előbbit meg lehet úszni 300 eft/főből, a másik  2 nagyságrenddel több !

Előzmény: csiriz (56706)
Zozzantoz Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56724

A szelepet zárd el felül, lazítsd meg a hollandit mellette, alsó csap legyen teljesen nyitva, bekapcsolt fűtésnél. Így a víz alul beáramlik felül kinyomja talán a levegőt, feltéve ha a hollandi felé emelkedik a radiátor.

Előzmény: icrup (56715)
nixon70 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56723

Akkor zárd el a visszatérőt üzem közben, ha van a radiátor végében légtelenítő úgy próbáld,ha nincs,a szelep hollandi meglazításával próbálkozz.

Előzmény: icrup (56715)
nicksincs Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56722

Helyesen:Saunier Duval

nicksincs Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56721

Köszönöm mindekinek a választ kazán-karbantartással kapcsolatos kérdésemre!

Nagyon megnyugtattatok,mert azt még nem is írtam,hogy a parapetes cirkó kiemelt zöldövezetben üzemel,erdő közelében,tehát nagyon tiszta a levegő,és pormentes.Amúgy nem is a tesómék miatt aggódtam-elvégre felnőtt emberek,azt csinálnak amit akarnak-de van 3 kisgyerek!

Bennem az maradt meg,hogy mikor én egyszer két évig kihagytam a karbantartást,télen,a leghgidegebb időben leállt a fűtés. Mivel Oceán típusú volt,csak egy szervíz jöhetett ki,és egy hetet kellett várni. Mivel városi részben laktunk,irtó sok kosz,por jött ki a kazánból,a szerelő szerint szerencsénk volt,hogy nem fulladtunk meg.Nyílt égésű,kéményes kombicirkó volt,a 90-es években nem is tudom,volt-e zárt. Utána minden évben elvégeztettem a karbantartást,és tökéletesen működött.

Sokan szidják az Oceánt,mi is csak az olcsósága miatt vettük (mert akkor vezették be a márkát),de bevált. Mások Sonier Duvalt vettek,és 8 év múlva ki kellett dobni,mert 150 000 Ft-os alkatrész kellett volna bele,és mi van,ha megint elromlik,és hasonló drága a javítás?

 

M63FUN Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56720

reklámot nem akarok, de pár hete itt egy topictárs dobta fel, hogy neki kéne, aztán addig lestem

hogy megvettem magamnak (ő meg egyéb okok miatt lemondott róla :-)))

itt megnézheted kb hogy néz ki, és hogy működik. hja és hazudós vagyok mert nem 16 hanem 18 k volt

csalt az emlékezetem.......

 

http://www.youtube.com/watch?v=ttbLNN-c1QY

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=QliFXqQC3g0

 

http://www.youtube.com/watch?v=bKvlLVBKGZ4&feature=related

 

a rev 17 és 24 közt 2 különbség van (ha engem jól informáltak)

a 24-t lehet naponta programozni és tud hűtést is vezérelni (vagy fűtést vagy hűtést)

a 17-est meg csak 5 nap + 2 nap csoportokra lehet programozni. igaz egyedi nap mind2-n van

szóval ha árérzékeny vagy akkor lehet neked a rev 17 a praktikusabb (és persze olcsóbb)

 

 

Előzmény: pimmi (56719)
pimmi Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56719

mi a típusa ?

Előzmény: M63FUN (56717)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56718

hja, és ha meggondolom magam, 1 gombnyomással átállíthatom "buta" üzemmódba, akkor a

kényelem megmarad, de úgy kezeli a fűtésrendszert, mint egy sima Q7 termosztát.

Előzmény: M63FUN (56717)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56717

fogyasztáshoz még nincs tapasztalat de: a computherm q7 éppen hogy nagy hiszterézisű, nehezen programozható.

én egy német cég termékét vettem kb 3 hete, mit mondjak, az 1,5 fokos hiszterézis rögtön lement 0,2 fokra.

nagy kijelző, normális világítás, programozása 1 perc. falról 1 mozdulattal levehető. hogy anyagilag megér-e 16 000 ft-ot?

nekem a kényelem miatt igen.  honeywell nekem nem volt szimpi, nem találtam elég könnyen kezelhetőnek, kényelmesnek

de valóban a 12-15 cm hőszigetelés segít gazdaságossá tenni a fűtést igazán, nem ezek a kütyük. ezek már csak

finomhangolásra jók

Előzmény: pimmi (56714)
egonca Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56716

"mi 6500 m3 körül durrogtatunk el évente" Huh, az nem kevés... Mekkora az a ház, ha nem veszed tolakodásnak?

Előzmény: Wattocsak (56708)
icrup Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56715

Próbáltam már ugy is,de nem akar kijönni.

Előzmény: sjohn (56711)
pimmi Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56714

ok, de erre keresem a választ : 

A kérdésem az lenne hogy ezt a rendszert milyen termosztáttal lenne takarékosabb üzemeltetni, egy kis hisztorézisű normál termoval, mondjuk computherm q7 ami ritkábban de hosszabb ideig járatja a cirkót vagy egy pi integrálló pl. cm 707 ami sűrűbben de kevés időre indít, mert ez ugye minimum 20 percenként ráfűtőget.   

Köszönöm.

Előzmény: joevagyok68 (56713)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56713

"takarékosabb üzemeltetni,"

Ha hőszigetelnéd a házat >12cm-el.   :-))

A termosztát cserével nyerhetsz vagy 2-3-4%-ot, a hőigényed attól nem csökken.

Előzmény: pimmi (56712)
pimmi Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56712

Tisztelt Urak, majdhogynem végigolvastam a topicot, de nem kaptam választ egy felmerülő kérdésre.

Adott egy kb 100 nm régiépitésű egyszintes családi ház, rosszul szigetelő régi ablakok és ajtók.

A fűtés lapradiátoros westen 20p kombicirkó, vagyis gyorsreagállású rendszer.

A cirkó fűtővize 65 fokra van állítva kb, ugy működik hogy mikor elkezd fűteni kis lánggal indít kb 5 mp-ig, utána nagy lángra kapcsol és ezen fűt egészen addig még meg nem közelíti a beállított, itt 65 fokot ekkor visszaveszi a lángot és tartja a 65 fokot, kis lánggal ég míg a termosztát le nem állítja.

A kérdésem az lenne hogy ezt a rendszert milyen termosztáttal lenne takarékosabb üzemeltetni, egy kis hisztorézisű normál termoval, mondjuk computherm q7 ami ritkábban de hosszabb ideig járatja a cirkót vagy egy pi integrálló pl. cm 707 ami sűrűbben de kevés időre indít, mert ez ugye minimum 20 percenként ráfűtőget.   

Köszönöm.

sjohn Creative Commons License 2011.11.09 0 0 56711

Kapcsold ki a fűtést, úgy légteleníts!

Előzmény: icrup (56710)
icrup Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56710

Kösz.

 

Még egy légtelenitős dolog felmerült.

Amikor elindul a fütés/szivattyú az egyik radiátor glugyog van,hogy több mp-ig,de hiába probálom légteleniteni nem jön levegő csak viz.

valami megoldás?

Előzmény: gabrielke (56709)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56709

Ne legyen rászorítva, az a lényeg, azontúl mindegy.

 

Előzmény: icrup (56704)
Wattocsak Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56708

Kétségtelen tény mi 6500 m3 körül durrogtatunk el évente. A környék finoman szólva sem pormentes.

Előzmény: Gyurco78 (56698)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56707

egyetértek. nagyjából. ugye függ a használattól is, meg hogy merre lakik az ember fia.

én kertvárosi részen lakom, távolabb pest belvárosától, és tavaly ezirányú kérdésemre a beüzemelést

és garanciát is intéző szervízes azt mondta, szerinte ezen a környéken elég 3 évente karbantartást

kérnem. igaz a garanciahosszabítás miatt idén és még jövőre jön szaki, aztán átállok a 3 éves TMK

periódusra nyilván egy nagy lakásban, belvárosban nem ez a mérvadó adat. nálam 457 m3 gáz fogyott

tavaly. nyilván ez is számít.

Előzmény: Gyurco78 (56694)
csiriz Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56706

Az egyik lakásban szivárgott, de az óra előtti közös vezeték volt lyukas. Ezért kellett elzárniuk az egész társasház főcsapját. Ez még nem lett volna baj, mert egy nap alatt gyorsan megjavítják és kész. De a főgáz azt mondta, hogy csak akkor adják vissza a gázt, ha az egész társasház vezetékrendszerét felújítják. Ami viszont 3 hét a hideg időben.

Szivatós cég ez a főgáz, el fogom kerülni őket nagy ívben, alternatív dolgokat fogom előnyben részesíteni.

Előzmény: KalásziM (56655)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56705

Bocsi! nem mi csináljuk hanem nekünk ennyiért csinálja a szervizes.

Előzmény: halaloszto (56702)
icrup Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56704

Az ilyen légtelenitőknek teljesen kicsavar állapotban kell lenniük?

Mivel autómatának van irva gondolom elzárva nem lehet,de ha teljesen nyitva kell lenni?

 

icrup Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56703

Hi.

Gondolom semiád van ha azt kérdezed.

Amikor indul a fűtés mennyire hangos a kazánod?

Nem tudomhogy a szivattyú vagy a 3 utú szelep,de nekem valami elég nagyot kattan indulásnál.

Előzmény: Zoltanuss (56693)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56702

az a nalatok az egy konkret ceg? erdekelne!

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (56696)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56701

Igazábol fogalmam sincs milyen kárra fizet.

Előzmény: Gyurco78 (56700)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56700

A biztosító a panelcserén kívül fizet bármit is? Akkor is, csak ha ráírja a szervízes, hogy villámcsapás áldozata lett.

Előzmény: Törölt nick (56696)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56699

Ja, hozzáteszem, a 6m magas kéményből szívja a levegőt, ott már azért gondolom tisztább a levegő, mint a talajszinten (kertvárosi környék).

Előzmény: Gyurco78 (56698)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56698

Eddig évente volt, a gari miatt, de szinte enni lehetett volna a belsejéből, semmi por nem volt benne. A szerelő is mondta, hogy felesleges évente (azért kipucolta, nem csak sumákolt), meg ezen nem is áramlik folyamatosan a (poros) levegő, mint a kéményesen. Kb. 1000m3 gázt égetett el az egy év alatt, ahogy halaloszto írta, ha 5000 lett volna, akkor lehet, hogy negyedévente is lehetett volna takarítani...

Előzmény: Wattocsak (56697)
Wattocsak Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56697

Én tróger voltam és egy év kimaradt a karbantartásból.

Mégegyszer nem engedem meg. Azt a por mennyiséget ami kijött a készülékből. Nem kockáztatom meg, hogy karácsonykor leálljon mert a kosz ellepte.

Szeritem te se tedd!

Előzmény: Gyurco78 (56694)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56696

Nálunk a kondenzációsnak 3000ft az éves szervízkönyves karbantartása. Állítólag a biztosító is jobban fizet így ha bekrepál a kazán.

halaloszto Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56695

arrol nem is beszelve, hogy az egyik kazanban elegetnek evente 1300m3 gazt, a masikban meg evi 5000 m3-t.

akkor most az elsot eleg negyevente karbantartatni, vagy a masodikat szezonban havonta kellene?

 

vajk

Előzmény: Gyurco78 (56694)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56694

Én úgy vettem észre a saját turbósomon, hogy évente teljesen felesleges kipucoltatni. Most, hogy már lejár a garancia, inkább átállok a kétévente karbantartásra. Azt majd meglátom, lehet, hogy elég 3 évente...

 

Előzmény: nicksincs (56690)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56693

 Akár az én 12 éves opel asztra autó mobilom.

 

 Anno amikor megvettem vagy  4 évig állandóan hívott a márkaszervíz, hogy menjek hozzájuk. Soha nem mentem feléjük, drágák.

 Az egy évet kibekkeltem - addig volt garancia, aztán magam, amit tudtam, a többit meg ismerős szerelővel mindig megbeszélés szerint.

 Tény   3, 6, 8  , 10 és 12 években eleve kellett menni a műszaki felülvizsgálatra, olyankor ami kellett azt megcsinálták. 

 Így van ez a kazánnál is. Vannak rendszeres karbantartást igénylő dolgai és vannak olyanok amiket akkor kell elvégezni amikor kaput.

 

 

 Vajon a   Saunier Duval  Semia  24   E kazánnál mik a karbantartási műveletek ??

 

 

 Az hires kéményes szaktanácsadó  olyan épületes dologgal jött, hogy a  szivott levegő ágba beköltözhetnek a darazsak. Na erre mondám - nem probléma, majd elhajton őket, mivel nem félek a darazsaktól.

 Egyébként is van közük hozzá ??

Előzmény: halaloszto (56691)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56692

Jókérdés ez a karbantartás, főleg laikusoknak.

 

 

"Mivel nincs kéménye,nem tudom,lehet -e szénmonoxid-visszaáramlás,vagy csak többet fogyast,és az élettartama lerövidül?"

 

 Attól még lehet visszaáramlás.

 Most hogy konkrétan ismerném ezt a kazánt, ha nincs kéménye, akkor valószinű parapetes.

 Úgy általában nem árt akarbantartás, pl. a Fég nyilt égésterű kazánoknál a hőcserélőt ajánlatos tisztogatni, ha nem is évente, de 2 évente biztos.

 Elkoszolódik. És ha már ott van a szerelő a lángot is beállíthatja. Ionizációs kazánnál gondolom az elektródákat illik tísztítani.

 Másról nem tudok.

 

 Ja és illik megmondani, hogy akkor mit is kell csinálni a karbantartás címszó alatt !!

 Magát a rendszert  ( gázvezeték, kazán kémény ), mivel veszélyes üzem, illik is merni és az arra hivatottak pl. akéményseprők ( akik nagy ellenőrők  )nem ártana ha  a látogatásuk alkalmával nem csak főlényeskednének, hanem a lakosságot is reálisan tájékoztatnák és nem holmi kéményajtó  papírjain lovagolnának.

 Amúgy 5 évente az egészrendszert át kell vizsgáltatni - ezt törvény írja elő. Az más tészta, hogy itt sincs tisztázva, hogy  mi tartozik ebbe. bele. 

 

 Viszont ha valami elromlik, azt akkor kell megcsináltatni, különben nincs fűtés !!

Előzmény: nicksincs (56690)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56691

ha ugy vesszuk, eddig megsporoltak 6x10000 forintot. ha elromlik a kazan a telen, es 50-ert csinaljak meg nekik, mondhatnak hogy meg pluszban vannak. de ehelyett azt fogjak mondani, hogy vazze de draga a javitas csesszemeg.

 

es persze ha rendszeresen van karbantartva, akkor is elromolhat...

 

vajk

Előzmény: nicksincs (56690)
nicksincs Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56690

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy mi történik akkor,ha valaki nem végezteti el a kazánja évi karbantartását.

 

Tesóméknak 7 éve van egy turbó-parapetes Vaillant kombicirkójuk, ionizációs lángőrzéssel. Nem hajlandóak tudomásul venni,hogy a kazánt karban kell tertani,az érv az,hogy ők szegények!!!

 Amikor már 3 éves volt a kazán,addig erőszakoskodtam,míg szerelőt hívtak,de azóta nem tudok hatni rájuk.(Tehát 4 éve nem végezték el az éves karbantartást,de nem is romlott el.)

Mivel nincs kéménye,nem tudom,lehet -e szénmonoxid-visszaáramlás,vagy csak többet fogyast,és az élettartama lerövidül?

 

maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56689

Ha nem akarsz 2évente betétet cseréni maradj a kludinál.

Előzmény: olinka (56675)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56688

Fütöszálon vastag a vízkő.

Előzmény: FSO Papa (56686)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56687

Nálad a pont.:-))

Előzmény: joevagyok68 (56684)
FSO Papa Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56686

Üdv szakik!

 

Ha már a villanybojlerről van szó, hadd kérdezzek egy remélhetőleg egyszerűt :) Egy kb 10 éves példány nálunk időként egy nagyon pattan fémesen. Ez valami komolyabb hibának lehet az előjele, esetleg csak sok a vízkő rajta és tiszításra vágyik?

 

Köszönöm előre is, ha valakinek lenne rá ötlete.

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56685

"mennyi lehet az esélye?"

Egy egyiptomi ,nyaralás közbeni buszbalesetnek mekkora az esélye ?  :-(

Előzmény: Ltom069 (56683)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56684

"Viszont nem villanyboylerről beszéltünk, ott valóban fent áll ez a lehetőség."

 

Viszont FALI indirektnél is nagy öröm lehet, ha :

- az üres tárolót fűti a kazán a hőcserélőn keresztül..

- vagy arra érsz haza, hogy nincs meleg vized, csak 120liter levegőt tudsz kiengedni a tartályból fürdéshez....:-)))

 

 

"bár még ilyen nem történt a praxisomban."

Persze...mert oda már nem hívtak, hanem csak új fűtőszálat vettek a bojlerbe...vagy vettek új bojlert  :-)))

Előzmény: Ltom069 (56680)
Ltom069 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56683

Ez is nagyon jó megoldás lehet. Továbbá ha nem kap levegőt ( nem nyilik ki csap sehol) akkor a vákum szerintem benntartja a vizet, nem tud lefolyni, vagy csak nagyon lassan. Hangsúlyozottan ugye csak alsó bekötésű villanyboylerről beszélünk.

Egyébbként egy ilyen utcai vízelzárásnak (csőtörésnek )mennyi lehet az esélye?

Előzmény: joevagyok68 (56681)
Ltom069 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56682

Bocsi, ugy emlékeztem, hogy az 56666-tól indult a dolog, a piros pöttyel jelzett beépítési helytöl.

Előzmény: joevagyok68 (56678)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56681

"Tehát a megoldás?"

 

Vagy visszacsapós, nyomásszabályzós "csöpögő"

VAGY

ha nem akarod, hogy

csöpögjön

DE

nem akarsz tágulásit

ÉS

nem akarod, hogy leürülhessen a bojler

AKKOR

úgy köll bekötni a fali tárolót/bojlert, hogy a hideg betápot fölkunkorítod a tartály teteje fölé!

 

Így visszatágul>nem csöpög>nem ürül le,ha....:-)))))

Előzmény: Ltom069 (56680)
Ltom069 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56680

Nos, ez természetesen előfordulhat, bár még ilyen nem történt a praxisomban. De hát valamit valamiért. Továbbá mindíg van egy első alkalom. Viszont nem villanyboylerről beszéltünk, ott valóban fent áll ez a lehetőség.Bár baromi régen nem foglalkoztam villanyboylerrel.

Az indirekt tárolónál meg nincs ilyen probléma.

Egyébbként jó móka a bejövő hidegvízre felszerelt szűrő-nyomáscsökkentő egység a hidegvizes tágulási tartállyal is.Ajánlott típus a HONEYWELL FK06, kb 25k.( cserébe nagyon jól működik, viszont az olcsóbb, noname cucokkal sokszor volt probléma) meg a tartály. meg a bekötéséhez szükséges anyag. Alig kerül többe, mint egy gagyi 120 literes boyler. Viszont elismerem, hogy igazad van. Tehát a megoldás?

Előzmény: joevagyok68 (56679)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56679

"Illetve annyi, hogy sima hidegvíz kizárásnál a tárolóból is visszaürült a melegvíz, de ez családi házban nem probléma, ha a tároló vagy boyler elé be van téve elzáró szerkezet, aminek illene bennelennie, mert ilyenkor kizárható."

 

És olyankor sem probléma, ha olyankor ürül vissza egy bojler - mondjuk csőtörés van az utcában- amikor nem vagy otthon ÉS nem tudod elzárni az elzárót.

Fűti a bojler a semmit ? Meddig ?Míg szétég a fűtőszál....

 

 

Előzmény: Ltom069 (56676)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56678

"A HMV tartálynak ugye két csöve"

 

innen indult...

Előzmény: Ltom069 (56677)
Ltom069 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56677

Egyébbként szeretném felhívni a hölgyek-urak figyelmét arra ,hogy miről beszélünk?Tágulási tartályról vagy indirekt tárolóról, mert nem mindegy. Már csak a csonkok számától függően sem (1 vagy5-9).Meg a funkciójúk is más. Meg a méretük. Meg az elhelyezésük.Meg a bekötésük.

Ltom069 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56676

Sziasztok.

A HMV tágtartályokat a bejövő hidegvíz oldalra szokjuk tenni. Ennél egyszerűbb megoldás is van. Minden biztonsági szelep úgy műxik, hogy van benne egy visszacsapó szelep, amely elzár. Melegítéskor ugye a víz térfogata változik, ill. változna, ha tudna, de a visszacsapó miatt nem tud.Ergó megnő a belső nyomás, tehát a biztonsági szelep elengedi (csöpög vagy folyik). No most, ha az a visszacsapó ki van hekkelve, akkor nem csöpög, nem folyik. A víz ugyanúgy felmelegszik, a biztonsági szelep ugyanúgy elengedi a túlnyomást, csak nincs túlnyomás.Annyi történik, hogy a víz visszatágul a hidegvíz(bejövő) felé. Mielőtt lehülyéznétek, gondoljátok végig a folyamatot.Az elmúlt kb. 15 évben minden ilyen biztonságival ezt csináltam, és soha nem volt velük probléma.Illetve annyi, hogy sima hidegvíz kizárásnál a tárolóból is visszaürült a melegvíz, de ez családi házban nem probléma, ha a tároló vagy boyler elé be van téve elzáró szerkezet, aminek illene bennelennie, mert ilyenkor kizárható. Egyébbként a visszatágulás nem jár nagy vízmennyiséggel, és az is csak akkor, ha éppen melegszik a cucc, normál üzem közben kb. 200 literig észrevehetetlen a felhasználói visszajelzések szerint( azaz még senki sem panaszkodott emiatt).

olinka Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56675

Sziasztok!

 

Tegnap elkezdett folyni a konyhai csaptelepünk (6 éves). A kerámiabetét ereszt valahol. A csaptelep egy alap Kludi csaptelep, a 35mm-es Kludi kerámibatét kb 6000 forint. Interneten láttam, hogy vannak sokkal olcsóbb darabok is (kb 1000/db), amik ránézésre teljesen hasonlóak a Kludihoz. Érdemes ezekkel próbálkozni, vagy ezekbe mindenképpek a Kludit kell vennem? Esetleg a tömítések cseréje szokott segíteni ezen?

 

Köszi a segítséget!

maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56674

 A laikus emberkenek szeretek segiteni akár önzetlenül is mert igy jut elöre a világ.Amúgy én sem ".......reszelő" vagyok.Nem sértésnek szántam az elözöt.

Előzmény: joevagyok68 (56673)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56673

Akár lehet annyi is.....he nem irígy a gyártó....:-))

Ott volt amúgy a :-))

 

És jobban megnézve a fényképét az övé is 5 kivezetéses !

 

"és remélem  tudod miért és mit hova kötnél."

Egy kis gondolkodás után biztos.....

Mondom ezt úgy, hogy nem a fórumon "önzetlenül" segítő vízgázfűtésreszelő vagyok......:-)) csak lajikus...

 

Előzmény: maciszaki70 (56671)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56672

A választás jó, ne fujd magasbra mint ami rá van irva.Ezt bármelyi oldalára kötheted a boylernek,fö hogy a biztonsági szelep mögöt legyen.

Előzmény: Shoterq (56669)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56671

Szeva JOE.A HMV tartálybol akár 9 csonk is álhat ki és remélem  tudod miért és mit hova kötnél.

Előzmény: joevagyok68 (56670)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56670

"A HMV tartálynak ugye két csöve van az egyik a bemenö a másik a kijövö."

 

Vagy inkább 4....de van amikor 5 !

Fűtés előre

Fűtés vissza

Hideg betáp

Meleg elmenő

ÉS esetleg cirkulációs csonk...:-))

Előzmény: maciszaki70 (56668)
Shoterq Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56669

Köszi ai infot!

 

Ezt a tartáyt vettem! Viszont ha jól emlékszek az alap nyomás ami benne van (rá van írva) 3,5 bar!

Előzmény: maciszaki70 (56668)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 56668

Bárhova rakhatod a tartályt ha a megfelelö tartályt rakod a megelelö helyre. A HMV tartálynak ugye két csöve van az egyik a bemenö a másik a kijövö. A bemenöhöz a biztonsági szelep és a boyler közé közsd be a csövét. A kimenöhöz pedig rögtön a tartály kijövö csöve után.Másmilyet árulnak a hideg víz oldalhoz és mást a meleghez.Viszont mind a kettönek 5bár nyomáson kell lenni a bene lévö labdának.

Előzmény: Shoterq (56666)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56667

"Ha ez az idő egy két nap akkor biztos lehetsz, hogy minden jelentősen túl van méretezve."

Azért a ház szigeteltségétől és az időjárástól is erősen függ ez... :)

 

Előzmény: Wattocsak (56653)
Shoterq Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56666

Sziasztok!

 

Hmw-nek a tágtartályát a piros pontal jelölt helyre a sarokba rakhatom? (vagy közelebb kell/szokás rakni a tárolóhoz?)

 

 

(a helység egy mosókonyha, a tároló mellé kerül majd a mosógép, illetve ruhaszárításra lesz használva)

maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56665

Hivj fel beszéljük róla (Tel.szám:Adatlap.)

Előzmény: Törölt nick (56663)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56664

De ha a víz óra aknába rakod a kerti csapod nyomása is változni fog.Vagy azt le tudod ott választani rola?

Előzmény: Törölt nick (56662)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56663

Azt kispórólták. attól függetlenül korrekt a rendszer

Előzmény: maciszaki70 (56660)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56662

Most csak akkor halkul el ha teljesen nyitva a csap. köszönöm a tanácsot, ez a megoldás tetszik. Legalább a kazánnál is mególdódik ez a tulnyomásos(kicsi) probléma. A bejövő ill elmenő csövek közt szűrők vannak és nem látom át,hogy hová lehetne beiktatni de ez már legyen a szerelő gondja. Esetleg a vízóraaknába van rá mód?

Előzmény: maciszaki70 (56659)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56661

ott a pont ! az egyetlen kérdés viszont továbbra is az: hogy célszerű beállítatni a kazánt?

adjon eleve 65-70 fokos előremenőt, vagy hagyjam a fazon belátás szerint állítgatni.

hogy járok jobban (anyagilag/környezet)

Előzmény: joevagyok68 (56650)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56660

Ha van a falba beépitve csempeszelep a fürdöben ideiglenesen annak a szükitésével is meg tudod oldani(várhatolag).(Nekem bejött.)

Előzmény: Törölt nick (56658)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56659

Vizre használatos nyomáscsökentöt épits be a lakásba jövö csörenszerbe.De elötte nézd meg a nyomást hogy mekkora.Söt most nézd meg hogy surog e,mert ilyenkor este nagy a viz elvétel a rendszerböl és ha most nem surog vagy kevésbé halod akkor ez a meg oldás.Ne feled éjszaka felmehet a nyomás akár 4,5-5 bára is.

Előzmény: Törölt nick (56657)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56658

Asztbeszthoz hasonló szigeteléssel lett betekerve.

Előzmény: joevagyok68 (56628)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56657

Falun lakunk, Kecskemétről jön a víz. Anyomás elég nagy. mosókagylóknál a schell szelepeken zártam el valamennyit és az csak nyitáskor hangos de úgy sem tökéletes. A fűrdőkádnáll ill zuhanyzónál ezt nem lehet megcsinálni. Konkrétan a csap tövéből lehet hallani a zajt. az a baj,hogy a minőségi csapok nagyon drágák és ha nem tudom biztosan, nem merem kicserélni(az a fránya válság). A Kínai capokkal eddig más probléma nem volt pedig használjuk elég sokat.

Előzmény: maciszaki70 (56625)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56656

A termo szelepek a radiátorba vannak és alsobekötésüek a radiátorok,vagy also és felsöek?Mert ha beépitet belsö szelepes a szelepet szét szedve lehet szükiteni belülröl és megszünik a surogás.

Előzmény: Lacibatya (56643)
KalásziM Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56655

 Elegáns ( vagy genyó  ? ) megoldás  !!

 Nálam is szivárgott a régi jó 'békebeli' ,még városi gázra épített vezeték rendszer.

 Igaz se a művek, se más nem jött rá.  Én  gondoltam egyet - elzártam minden fogyasztót , majd mértem a fogyasztást. Bizony kb. 20 liter / nap jött ki.

  No akkor tanulmányoztam az alsó és felső robbanási határértéket és megállapítottam, hogy kb. 200  nap kell légmentesen  lezárt lakáshoz, hogy ez az érték kialakuljon. Ami persze nem igaz - mármint természetes légcsere mindig van.

 Ennek ellenére  kidobtam az egész gázrendszert, most lesz az új rézcsövesnek az átvétele.

 Egyébként csak úgy brahiból felhivtam egy pár szivárgás  bevizsgálót. Mind ajánlkozott volna - kb.  25 eft -ért, de mikor megkérdezetem javítható,  mondák nem. Kb. olyan a szitú, mint amikor a végstádiumban lévő rákbetegnek  CT ajánlanak.

 Amúgy nem értem miért az egész háznak zárják el a szolgáltatást - nem elég a 'lúdas' fogyasztót kizárni ?

 

 

 Persze lehet a közös ágban van a hiba !!

Előzmény: csiriz (56609)
KalásziM Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56654

Köszönöm, tanácsaitokat, megfontolom.

 És hogy milyen a vak véletlen.

  Anno zománcipari kemencéket is építettünk és ennek ellenére erre az égető fül kifejezésre nem jöttem rá (  "égető fület"), pedig mi fenén vinnék be a kemencébe a zománc olvasztásra váró árút ?

 Hát a fülre akasztják és a konvejjor szépen beviszi,  ráég a zománc, majd a kemence másik oldalán kijőn. Téglás, anno 1974,  villanybojlerek tartályát így zománcozták. Régen volt !

 És ez az "égető fül..." ezek szerint másra is használható.

Előzmény: gmkiev (56608)
Wattocsak Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56653

Nem tudom mi a vastag, de az osztóról 28x1 csövel indulnak a padló és a mennyezet vezetékei.

Radiátorok sorba kötve? Azaz egycsöves fűtés? Én még olyat csak egyszer csináltam kivitelező koromban, megjegyzem nem is működött. :-) Hál istennek kifizették némi heves vita és hangos beszélgetés után, mivel a szerződés nem a fűtésre vonatkozott, hanem a rendszer tömörségére és légteleníthetőségére. Az teljesült. :-)

Ha hideg házat kell felfűteni az nem érdekel meddig tart. Volt házam amit két hétig kellett fűteni mire elérte a 20 fokot. Ha ez az idő egy két nap akkor biztos lehetsz, hogy minden jelentősen túl van méretezve. Azaz többet áldoztál rá a kelleténél.

Előzmény: gabrielke (56647)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56652

Ilyenkor szoktak egy hőcserélőt betenni, nem?

 

Előzmény: M63FUN (56648)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56651

Vagy nézz utánna a túláramszelepeknek.

Előzmény: Lacibatya (56645)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56650

"hiszen mire langyos víz jön vissza, már be is fűtötte a lakást."

 

Akkor meg nem min1 mekkora az előremenő....így is,úgy is hideget kap a hőcserélő = kondenzálódás....már ha van rajta.

Van aki nem "hisz benne" és úgy használja.....

Előzmény: M63FUN (56648)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56649

"Mondjuk a padlófűtés szép vastag csöveit"

Milyen vastag az a padlófűtéscső ami "szép vastag" ?

De főleg a falfűtés cső...amiről írt....

 

"míg a radiátorok szép sorba vannak kötve"

Nem sok helyen...inkább a tízemeletesekben...!

Előzmény: gabrielke (56647)
M63FUN Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56648

mint írtam nem kondenzációs a kazán. akkor kb pont le is sz**nám. így viszont megy a "kilukad a hőcserélő" effekt. és most is szépen befűt a 45 fokos vízzel valóban, csak rohadtul el kéne ezt kerülni. és pont az a gond, hogy hogyan akarsz a visszatérőre szabályozni, hiszen mire langyos víz jön vissza, már be is fűtötte a lakást. (még így 45 fokos vízzel is)

ezért kérdeztem valaki okosabbat mint én !!

 

várnám akkor továbbra is a tanácsokat, hogy hogy a bánatba kéne beállítattnom a kazánt !

Előzmény: gabrielke (56626)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56647

Az nem semmi... Mondjuk a padlófűtés szép vastag csöveit, eleve az osztón mindjárt párhuzamosra kötve jól meg lehet küldeni, míg a radiátorok szép sorba vannak kötve az jó kis terhelés...

 

Előzmény: Wattocsak (56642)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56646

Nekem is sípolnak (még lesz néhány radiátor a rendszerbe kapcsolva, így nem foglalkoztam a jelenséggel túl sokat), de csak akkor, amikor épp zárna a termofej. Ha nyitom vagy zárom, mindkét esetben elhallgat.

Előzmény: Lacibatya (56643)
Lacibatya Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56645

Értem. Én is erre gondoltam. Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Wattocsak (56644)
Wattocsak Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56644

Most a szivattyúd akkor is át akarja tolni a 100% vízet, ha nem kell csak a 10%. Ebből lehet zaj a szelepken. Az Alpha csak annyi vizet keringtet amennyire szükség van, és ha az igény változik akkor a keringtetett vízmennyiség ennek megfelelően változik.

Előzmény: Lacibatya (56643)
Lacibatya Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56643

Rendben van, hogy lesz egy új, energiatakarékos szivattyúm, de szerintetek ez megoldja-e a zaj-problémát? A rendszer a radiátoroknál és a kazánháznál lévő légtelenítőkön keresztül is légtelenítve. A radiátor termosztatikus szelepe kb 2-es fokozattól, felfelé tekerve egyenletes zajt hallat... A szivattyú hangját csak akkor hallani, ha odatapasztom a fülem a szivattyúhoz - akkor is csak minimálisan... Egyébként meg nem mondom h. a szivattyú éppen jár vagy áll..

Előzmény: Wattocsak (56642)
Wattocsak Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56642

Postás a levelet kihordhatja kamionnal is, csak az nem lesz gazdaságos. :-)

3 szutyok radiátorhoz 25-60 szivattyút ajánlani több mint bűn, ez hiba!

Hogy mire elég egy 25-60 szivattyú? 600 m2 18 kW hőveszteségű ház padló és mennyezet fűtését 2 db ilyen szivattyú látja el. 

 

Előzmény: gabrielke (56639)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56641

És erre tényleg nincs más megoldás mint a szivattyú csere?

Előzmény: Lacibatya (56640)
Lacibatya Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56640

Úgy értem nem a szivattyú zajos közvetlenül, hanem - mivel nagyobb a teljesítménye (vízhozam, nyomás) - így a szelepeknél fellépő nyomáskülönbség nagyobb lehet mint 0,2 bar - ekkor a radiátor szelep zajos lehet.

Előzmény: gabrielke (56639)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56639

Hajolj oda a szivattyúhoz. ha zajos, akkor ott is zajos és hallod.

Ha nem a szivattyú okozza a zajt, akkor tök hiába cseréled ki.

Nem lehet, hogy csak légteleníteni kéne rendesen?

 

Én a szelepekre sokkal inkább gyanakodnék!

 

Lehet, hogy Alpha2 25-60-ast vennék inkább, ha már csere, mert az a helyettesítő, az is vissza tud szabályozni 5W-ra pont mint a 25-40-es, nem sokkal drágább, és lehet hogy szükség lenne rá amikor minden radiátornak menni kéne.

A 25-40 egy kis fing, a 25-60 sokkal nagyobbat tud tolni ugyanazzal a fogyasztással.

Ja és ha a rendszer teljesen oké, akkor a szivattyúk teljesen zajtalanok.

A 25-80-ast lehet hallani, de azt is csak ha figyelsz és amúgy tök csönd van. Ha már megy a kazán, akkor a láng zaja elnyomja.

 

 

Előzmény: Lacibatya (56636)
Wattocsak Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56638

Jó döntés az Alpha2 25-40. Mégvéletlenül se vegyél nagyobbat!

Előzmény: Lacibatya (56636)
ihi007 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56637

Egyéb, más ötleted esetleg ?

 

Előzmény: joevagyok68 (56635)
Lacibatya Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56636

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Családi házunk radiátor-fűtési rendszerébe Grundfos UPS25-60 tip. keringtető szivattyú van beépítve, mely az I-es fokozaton üzemel. A rendszerben lévő radiátorok: 3db (hálószobákban), 2db törölköző szárító + 1db radiátor a garázsban. Zömmel csak a 3db szobai radiátort használjuk ill. néha az egyik törölköző szárító megy. A radiátorok és törölköző szárítók termosztatikus szeleppel ellátottak.

A gond az, hogy zajosak a radiátorok (légtelenítés után is). A szakember szerint valószínűleg nagy a keringtető szivattyú, melyet most kicserélnék. Véleményetek szerint a Grundfos Alpha2 25-40 jó választás? Vagy felesleges, és jó az UPS sorozat egy, a meglévőtől kisebb szivattyúja..?

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56635

"Milyen egyszerű és olcsó biztonsági megoldást tudnátok javasolni arra,hogy ne mehessen túl meleg víz a csövekbe"

 

ja bocs ...minden vissza szívva !

Azt hittem, hogy MINDIG magas az előremenőd ÉS azt akarod így csökkenteni :-)))  Felületes voltam  bocs

 

Arra jó lehet, de úgy kéne bekötni, hogy:

vészhűtő szelep előremenőbe.

egy autómata feltöltő a visszatérőbe.....az első asszen tudja egyszere mind2őt.

 

De mivel öntöttvas kazánod van, nem biztos, hogy használna neki egy ilyen !   >repedés

 

Érdeklődj vegyeskazános topikban......van akinek van ilyen ...

Előzmény: ihi007 (56627)
ihi007 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56634

Dehogy!Én csak azt szeretném kivédeni,hogy ha esetleg leáll a szivattyum valamiért és 95 fok fölé megy a vizem ne kárositsa a műanyag csöveket

 

joevagyok68 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 56633

Amúgy te komolyan gondoltad, hogy folyamatosan folyatnád el a csapvizet a csatornába, csak azért, hogy hidegebb legyen az előremenőd ??  

Előzmény: ihi007 (56627)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!