Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92895

De :)) Kicsifiam kicsifia :))

Előzmény: Törölt nick (92893)
H_G Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92894

A miso is sokkal jobb lesz, ha rákot vagy kagylót használsz bele tofu helyett, én ezeket szoktam.

 

Ezt a tepsis receptet valami nem olvadós kecske/juhsajttal, mint a halloumi, lehetne kipróbálni. (Csak pont halloumival már túl sós lenne a szójaszósztól.)

Előzmény: islamorada (92890)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92893

Ó, csak nem egy unoka? Grat! 

Előzmény: ZsuR (92892)
ZsuR Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92892

Ritkan latni ilyen hajat, azt biztos! :))

Előzmény: islamorada (92889)
ZsuR Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92891

En szeretem a tofut.  Levesben is, feheren. A tofut csodalatosan lehet izesiteni, atveszi masnak az izet konnyen. Kiprobalom a sultet, es elmondom majd, jo?

Előzmény: islamorada (92890)
islamorada Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92890

Tofut en csak fove ettem a miso soupban. Tiszta szivembol utalom. Ha izesitik valamivel akkor milyen? Atveszi az a kis feher kocka az izt vagy csak megfurdik benne de a belsejet nem izesiti? Valaki azt mondta hogy meg porkoltszerut is fozott vele. Van ilyen? Zoldseg burgert mar ettem, etteremben, valami borzalmas volt, szerintem en jobbat tudnek krealni. Ma teszek egy probat es az lesz ebedre.

Előzmény: ZsuR (92887)
islamorada Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92889

Istenem! Az embert vagy kapja el hogy belecsipjen az arcocskajaba vagy osszepuszilgassa. Hogy milyen tunderi! Nem egy szabvanyos bebi kep az biztos!

Előzmény: ZsuR (92886)
ZsuR Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92888

"i got this recipe from my friend Eric in college.  Where he got it from, I’m not sure– but it is so delicious, easy and versatile.  Tastes great with roasted vegetables, on its own or on a salad.  For lunch tomorrow, I decided to put it over spinach sauteed w. garlic and oil and cous cous.

Preheat oven to 400 degrees
1 package tofu (i like the vacuum packed kind, but the firm in water works too)
6 tablespoons soy sauce
2 teaspoons honey
2 teaspoons balsamic vinegar
1 teaspoon minced garlic
1-1/2 tablespoons fresh grated ginger (i cheat and use the minced jarred kind)

Slice tofu and lay in an 8×8 pan.  Mix all ingredients in a small bowl.  Pour over tofu.  Bake for 30 mins."

 

Azt hiszem kiprobalom...

Előzmény: ZsuR (92887)
ZsuR Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92887

Most kiserletezgetek vegetable burgerrel, pattievel.  Lehet keszen is kapni a Wegmansnel - lehet elobb veszek, kiprobalom, aztan csinalok.

http://www.dinneratchristinas.com/2010/11/vegetarian-patties.html

Jo otlet a toltott paprika, gomba, vagy rantott gomba.  Az elegge hus izu, es finom, szeretik a husevok is.

No es a tofu... ez a sult egeszen jol nez ki - es a sult zoldseggel finom lehet.

http://snackobacko.com/2010/09/21/best-baked-tofu/

Előzmény: islamorada (92885)
ZsuR Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92886

Jol vannak, koszonom - legtobbjet atalussza... de jo gyerek, szepen fejlodik... es persze tunderke...

Előzmény: islamorada (92885)
islamorada Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92885

Meg semmit, sult zoldseget csinalok persze, olyan gusztak a tepsieid, meg valami  "huspogacsa" felet ! Majd kikiserletezem elotte, zabpehelybol, fuszerekbol, hagymabol, gombabol ha addig nem talalok jobbat.

Hogy van a babacska? Alszik ejjel?

 

Előzmény: ZsuR (92884)
ZsuR Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92884

Mit dontottel?

Előzmény: islamorada (92883)
islamorada Creative Commons License 2014.11.05 0 0 92883

Gusztak a zoldsegeid!  Valami kulonlegesen jot akartam adni ezeknek a vendegeknek ami azert emlekezteti oket a valahai husetelekre amit fogalmam sincs miert hagytak el de mara nem lehetne veluk megetetni....

Előzmény: ZsuR (92881)
Zitka Creative Commons License 2014.11.03 0 0 92882

De rég jártam erre!

Tippre lenne szükségem a nagyérdeműtől....

Egy bizonyos alkalomra, tematikus sós süteményt szeretnék sütni. Lapos, kb. féltenyérnyi nagyságú forma (8-9 cm átmérő), és még némi mintát is bele kéne nyomni. Mint pl. egy levélforma, amin nagyjából látszanak a levélerek. Nem szeretnék száraz-ropogós tésztát, de túl vajas pogácsatésztát sem. Olyan 5-6 mm vastagságra gondoltam, max 1 cm.  Szerintetek milyen tészta jöhet számításba...?

Egyelőre kétféle jutott eszembe. Az egyik a jólbevált "szezámmagos virslis kifli" tésztája - de vajon így "laposan" nem fog túlságosan kiszáradni sütés közben..?

A másik a szyssz-féle vajas kelttészta, esetleg némi sajttal megtámogatva.

 

De nyitott lennék egyéb ötletekre is. :)

 

Köszi előre is.

 

 

ZsuR Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92881

Hat nekem ez a bajom a vegetarianusokkal... miert akarjak a hust potolni zoldseggel? 

En nem vagyok vegetartianus, de elvezettel eszem a zoldsegeket is - tobbet mint hust.

 

Van egy kedvenc roasted vegetable receptem, ami elegge rugalmas, sokfelekepp lehet talalni - no ez tokeletes etel nekem hus nelkul is.  Fozok rizst melle vagy bulgurt, vagy couscoust, es hozza a sult zoldseg...   hasonlo izesitessel mint a sulthusok.

 

Ma jonnek a gyerekek, sult csirkere, ezt fogok melle sutni.  Elobb a zoldseget, mert finom ha all kicsit, jobban atveszi az izeket - nem marad "vizes".

 

Ha tobbfele zoldseget sutok - neha kulon sutom oket, igy jobban "koret" mint fo etel.

 

A tepsis, takars nelkul kellemesen megsul, puhul annyira amennyire akarod - en nem szoktam agyon puhitani - es egy korettel lehet fo etel.

 

Előzmény: islamorada (92878)
ZsuR Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92880

:))  Latom te is koran keltel fel! :))

 

Igen, en is azt teszem.  Azokat amiket nem hasznalok surun, lennt tartom.  Ha valami kell, felhozom - es tenyleg ritkan fordul elo... vagy egyszeruen csak jobban szeretem a tobbfelhasznalasu edenyeket ahogy oregszem :)).

Előzmény: islamorada (92877)
islamorada Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92879

En vendegeknel mindent kiteszek az asztalra es mindenki abbol vesz amibol akar. Nem talalok mert akkor en lennek a pincer ugye. Eleg nehez elhelyezni mindent az asztalon, a disz joforman csak a gyertyatartok, virag csak husvetkor fer el rajta.

Előzmény: ZsuR (92875)
islamorada Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92878

Hat igen, nekem is tetszik, Ina Garten konyhaja meg a fuszerkert, bar ennyi fuszert nem tudom ki tud elhasznalni. En sem szivesen cserelek butort ha az ep. De az ebedlom asztala meg a talalo  megrozzant, / ajtaja,  nem mukodik rendesen, a laba kicsit mozog, ha mestert hivok az sokat ker, uj kene/, cseren gondolkodok ha valami nagyon hasonlot latnek mert ezt nagyon-nagyon szeretem. Ikeat kizarolag mert itt kicsi helyisegek vannak, masfajta be sem ferne!

Hogy a konyhatrukkoknel maradjunk, mifele huspotlo zoldsegfelet tudok ajanlani, illetve  hogy lehet kihozni legjobban a hus izet zoldsegekbol es mas anyagokbol? Vegakat varok vacsorara hamarosan es szeretnem ha jot ennenek. Nehany eve meg nagyon husevok voltak, az izet szeretik most is, de csak zoldsegbol. Tudom hogy tele a net ilyesmivel de szemelyes tapasztalat tobbet erne!

Előzmény: ZsuR (92875)
islamorada Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92877

En sem nagyobb konyhara vagyok, csak egy kamrara! En nemregen nagyot selejteztem de meg igy is van amit en is felretettem mert ep edenyeket nem vagyok hajlando a szemetre dobni. A tepsiket tudom en is lennt tarolni csak szeretem ha ott van keznel. De tudod mit? Meg ma leviszem az alagsorba! Majd ertemegyek ha kell!

Előzmény: ZsuR (92876)
ZsuR Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92876

Az en konyham is kb ekkora... jol el vagyok benne - ha a tarolo helyem is egy szinten lehetne vele... de azt hiszem, ideje kidobni a sok kacatot.

A nagy  konyhak nem vonzanak... latom az ismerosoknel - oruletes mennyiseget maszkalnak egy-egy fozes alkalmaval.  Nagyon nagyot meg ritkan fozok, igy aztan... eleg az ami van.  Jobban mondva... elegnek kell lennie! :))

Előzmény: islamorada (92872)
ZsuR Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92875

Jajj ne is mondd... nekem is jo lenne - illetve, jo lenne egy bizonyos elrendezesben.  Nalam is a pince a megoldas - es en sem szeretek maszkalni a lepcson allandoan.  Ott a masodik huto - Papus epitett egy szekrenyt, ott tartom azokat az edenyeket amiket ritkan hasznalok vagy sajnalom kidobni oket... (egyszer pedig...).  No meg ott vannak a nagyobb csomagolasu elelmiszerek... nem szeretek sokat jarni bolba vasarolni...

 

A konyham kicsike, es se nagyobb huto, se tobb szekeny nem fer el.  A butor... nem veszek ujat... amig nem torik el, nem javitunk! :)).  Igaz, papus tett bele kihuzhato fiokokat, meg egyik-masik helyre meg szekrenyt, meg csinalt a family roomba egy beepitett szekrenyt - ami a garazsbol vett el helyet. Ott tartok sokmindent ami meg kell a boldog suteshes fozeshez - talalo edenyeket felul, tepsiket alul... szep mely, kihuzhato fiokokban.

 

Igazan egy ilyen kellene - mint Ina Gartennek volt a regi hazaban.  Jajj de tetszett az a konyha nekem!  No meg az egesz haz... igaz, szeretem az o izleset, etelben, berendezesben egyarant.

Az o kamraja... jajj de jo lenne... itt az alaprajza:

 

Amikor vacsora vendegeim vannak, szeretek mindent az asztalra tenni - nem pedig bufe stilusban, felallni, es a talalo szekrenyrol venni - es nem az etterem stilusu talalast... szoval az asztala nalam szelesebb lenne, de nagyon szeretnek egy ilyen asztallapot... 

 

Igazibol o inspiralt a fuszernoveny ultetesre is!  Es mennyire orulok neki, milyen jo, es szep a sok illatos finomsag karnyujtasnyira!

Előzmény: islamorada (92869)
islamorada Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92874

Koszi, igazan kedves vagy hogy segiteni probalsz de nem tudnek ilyen szekrenyt berakni, nagyon zsufolt lenne/ igazabol mindent el tudok rakni, kiveve a tepsiket,, nekem egy kamra kellene, eg igazi kamra amibe be es kilepek, egy kulonallo helyiseg. A video egyebkent nagyon tetszik, a kis lakasok hive vagyok, illetve lennek ha egyedul elnek, lenne magamnak is egy-ket trukkom hogy hogy kepeznem ki.

Előzmény: Luca_41 (92873)
Luca_41 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92873

http://www.youtube.com/watch?v=XYV0qATsyts&feature=player_embedded

 

A videóban vannak eltolható szekrények. Csinálsz 2 db szekrényt, ami a mennyezetig ér. A szekrények alaprajza 40x120-es lenne. Egymás elé teszed. Az elülsőt elhúzhatóra. Ha kell 80 centivel előrébb húzod, ha nem kell visszatolod. Ez alaprajzban 160x120 cm-t kíván, de ebből általában Nálad csak 80x120 lenne, amit zárva (betolva) elfoglalna. A külső szekrény rész akár elölnyíló ajtókkal is lehetne. A hátsónak pedig elég csak polcosat csinálni.

 

Persze ez pénz, és hely kérdése.    

Előzmény: islamorada (92872)
islamorada Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92872

4 meterszer harom meteres amit nem foglal el a beepitett konyhabutor, de a huto mellett kis kiugro fal van, ott kisebb egy kicsit, a fal mellett a magas szekek es elotte van a sziget ami felereszben el is foglalja a konyha teruletet. Kenyelmesen mozgok ezen a teruleten, mindent elerek de a microwawe / egy kicsike szekrenyszerun ul/ is foglal el helyet. Hidd el, itt kamrara semmi esely!

Előzmény: Luca_41 (92871)
Luca_41 Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92871

Hány négyzetméter a konyhád (hányszor hány négyzetméter)? Milyen széles az a terület, ahol járkálni tudsz?

Előzmény: islamorada (92869)
islamorada Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92870

Amikor a konyhat felujitottuk akkor en is azt hittem hogy mennyi helyem lesz! Ugyan mar! A tepsik  csak egy napig voltak a konyhaszekrenyben, masnap mar koltoztek a sutobe vissza ahol eddig is voltak hely hijan!

Előzmény: ZsuR (92868)
islamorada Creative Commons License 2014.11.02 0 0 92869

Tudod mi hianyzik nekem a konyhabol? Egy nyavajas  kamra! Olyan ami a konyhabol kozvetlenul nyilik, amit ugy rendeznek be hogy hosszaban polcok ketoldalon es arra lenne kiteve minden edenyem, labasom, tepsik, minden konyhai gep, az elelmiszerek java, csodaltos lehetne csak belibbenni es felmarkolni azt amit kell. Mar szazszor atragtam magamat az otleteken hogy hogy lehetne megcsinalni de nem lehet! A konyhambol elvenni,   az  nem mennen, nem lehet semmit erre a celra, legfeljebb hozzaepiteni kivulrol. Hiszen ha fiatalabb lennek, de mar nem erne meg. Itt Amerikaban egyetlen csaladnal lattam kamrat, azt is csak azert mert a hazzal jott, mondtak is hogy mennyire szeretik hogy oda be lehet lokni mindent. Az alagsorban van a masodik hutom, egy kamraszekreny, ott tudnek valamit kialakitani de leszaladgalni mindig, azt nem!

Előzmény: ZsuR (92868)
ZsuR Creative Commons License 2014.11.01 0 0 92868

Mar nekem sem!  Pedig ugy rendeztuk, mikor kicsereltuk a pult tetejet, hogy legyen boven hely... hat elfogyott...

Előzmény: Boszorka (92867)
Boszorka Creative Commons License 2014.11.01 0 0 92867

Pulton nincs hely.:-(((

Előzmény: ZsuR (92866)
ZsuR Creative Commons License 2014.11.01 0 0 92866

Sok hely nalam sincs a szekrenyekben - de surun hasznalom, mert kinnt van a pulton.  Eszrevettem, hogy ha elrakok valamit, akkor nehezen veszem elo aprobb munkakhoz.  Pedig annyit segit...

Előzmény: Boszorka (92865)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!