Keresés

Részletes keresés

APT Creative Commons License 2016.11.16 0 0 161501

Most te végeredményben azt mondod, hogy akinek sok pénze van, és nem valami antik Patekot, akinek kevésbé sok, de van, az pedig nem régi (vagy új) Rolexet vesz, az bolond?

 

Egyszerűbb lenne azt mondani, hogy te, ha megtehetnéd - akkor ezt tennéd. Más meg mást - ha hiszed, ha nem, nevesincs-senkisosehallottróluk kis (még csak nem is mindig svájci) manufaktúrák adnak el többszázezer dollárokért is órákat - és az árveréseken rendre elkelnek azért a Rolexokon meg a Patekokon kívül mások is.

 

Nem vitás, hogy ha valaki szigorúan kupec-szemmel nézi a dolgokat, és csak abban gondolkodik, hogy mi a jó és likvid befektetés - akkor szűkül a kör. De nagyon sokan azért vesznek meg valamit, mert az tetszik nekik - és van rá pénzük. Őket hiába fogod elkezdeni győzködni arról, hogy vegyenek meg inkább valami mást, ami ugyan nem tetszik nekik - de jobb befektetés...

 

Az a helyzet, hogy ha hiszed, ha nem, az új GS-ek egészen jól fogynak. És igen, olyanok veszik, akik Rolexet is vehetnének helyette - de nem azt veszik, mert ez jobban tetszik nekik. Az értéktartás meg általában nem érdekli az ilyen órákat újonnan, üzletben megvásárlók többségét (mielőtt ráharapsz: a "többsége" az nem azt jelenti, hogy mindenki..), ahogy egy új Rolls Royce-t vagy éppen nagy Mercit szalonban megrendelő ügyfélnek sem az általában az első és legfontosabb gondolata, hogy mennyiért is fogom tudni én ezt majd 5-10 év múlva eladni...

Előzmény: glashuette (161500)
glashuette Creative Commons License 2016.11.16 0 0 161500

Lehet, hogy egyet se adnak el. 400 ezer dollárért pont nem egy olyan spring dive-ot vesz a milliárdos, aminek a nevét se hallotta senki, hanem vesz egy Patek kronót ebből a pénzből, vagy kettőt.

 

Ez a 400 ezer dollár egy hasraütött ár, lehetne 1 millió 685 ezer is, teljesen tök mindegy mennyiért nem fogod megvenni... Reklám, semmi több.

 

Nem tudom, hogy mennyivel rosszabb (vagy jobb) az új GS, de ilyen – a Rolex fölé lőtt – árszinvonal mellett az életben nem is fogom megtudni. Azt viszont tudom, hogy antik vonalon magasan a Rolex a legjobb, a többiek a fasorban sincsenek.

Előzmény: WiZARD (161497)
Saughassy Creative Commons License 2016.11.16 0 0 161499

OFF 

 

Nem tudom, de az biztos, hogy osszessegeben a marka imidzse szenvedi meg, mikozben az is teny, hogy a hazai gazdasagi kornyezet miatt nem sok eselye van az itthoni uzleteknek a szurkeimporttal szemben. Es az utobbirol nem is tehetnek.

 

 Volt meg egy masik offtopic elmenyem is, -egy osregi EIZO monitorral-, amit vegul jelkepes aron csinalt meg a hazai markakepviselet. Valoszinuleg buktak rajta, meg azt is sejthettek, hogy aligha fogok a kozeljovoben naluk uj monitort vasarolni (igy is lett) cserebe viszont azota is meselem a sztorit. Nem biztos, hogy osszessegeben rosszul jottek ki belole. 

 

Előzmény: Wreck Diver (161496)
spyder999 Creative Commons License 2016.11.16 0 0 161498

A Doxa Sub-oknak mindenhol jól cseng a neve,nem csak Európán kívül...

Előzmény: nickback38 (161487)
WiZARD Creative Commons License 2016.11.16 0 0 161497

Kérdés, hogy a 400k$-os percütőből évi 3 darabot eladni, az gyenge teljesítmény-e. Kíváncsi lennék, hogy a svájci márkák mennyit adnak el ebben a kategóriában...

 

glashuette: mivel rosszabb egy 2 millás GS mint egy hasonló árú Omega, Tag, Breitling, Rolex?

Előzmény: altimus (161459)
Wreck Diver Creative Commons License 2016.11.16 0 0 161496

Lehet, hogy hülyeségre gondolok, de ha a gyárak központosított rendszerben
végeznének minden garanciális javítást, az megoldaná, hogy a helyi üzletek ne
szenvedjenek attól a - nem tudom mennyire előforduló - jelenségtől,
hogy órát alig vesz valaki a brutális áfa stb. miatt, de a szerviz meg dugig van.

De egyrészt ne tudom, így van-e, és tényleg ettől szenved mondjuk az Orex.
Másrészt lövésem sincs, milyen a kapcsolat a gyár és a forgalmazó-kisker között.
Lehet, hogy a gyárnak semmilyen érdeke nem fűződik ehhez, és nem érdekli...

Előzmény: Saughassy (161491)
Saughassy Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161495

Nem tudom, én a d90-em elég drágának találtam, mégis a Media Markt ban vettem meg anno. És az is Nikon garit adott.  A kamatmentes hitel is nagy csáberő,  és hát külföldről meg haza is kell annak a csomagnak érkezni, lehetőleg egyben. :) 

 Az óráknal nem voltak ilyen aggályaim, pedig gondolom azokból is szeretnek csemegezni a postán. 

Előzmény: altimus (161492)
tomcat Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161494

A nagy előd.

 

tomcat

Előzmény: oys... (161493)
oys... Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161493

Testhő hajtja ezt az okosórát

Ez már majdnem olyan, mint a Mátrix. Tovább »

forrás: Index.hu

altimus Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161492

nem tudom az aranyokat, de a szurke importbol szarmazo nikon termekek aranya szerintem igen jelentos. dragabb fenykepezot ki vesz normal nikon kereskedonel?

Előzmény: Saughassy (161491)
Saughassy Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161491

Erre pl a Nikon azt találta ki,  hogy elvegzi a nem hivatalos Nikon kepviseletnel vásárolt termékek garanciális javítását is,  de a hivatalos helyekről vásároltak mellé pl ingyenes CCD tisztítást kínál. Nem tökéletes,  nem is tudom hogy lehetne órákra átültetni, de ők legalább nem a kirohogesben látják a megoldást. 

Előzmény: Wreck Diver (161432)
Underhand Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161490

6500 USD egy Seikoért?  ( )

Előzmény: glashuette (161489)
glashuette Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161489

Ezeknek a legtöbbje pár éves modell, max 10 éves. Itt van pl. ez:

 

https://timepeaks.com/item/4455/

 

Idei modell, új ára 10.500 USD volt, eladva 6.550 USD. Nem túl acélos értéktartás, ahhoz képest, hogy mindössze 500 példányban készült és egy 3 hónapos óráról beszélünk.

Előzmény: nickback38 (161487)
omega_patek Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161488

SBGX061?

Előzmény: nickback38 (161487)
nickback38 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161487

Nézegessd ezt :

 

https://timepeaks.com/grandseiko/

 

Veszik rendesen használtakat , pedig még az aukciós ház díját is ki kell fizetni. Európán kívül jobban cseng a neve, ahogy pl. a Doxa Sub-oknak is - hogy legyen vmi svájci vonatkozás.

Előzmény: glashuette (161476)
glashuette Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161486

Inkább kirakatpolitika lehet ez, erre üzletmenetet építeni nem lehet. Kevés apuci kedvence, lottómilliomos, MOL board member, drogdealer, és cégvezető van kis hazánkban, azokból pedig elenyészően kevés akar pont egy acél GS Seikót venni 2 és fél millióért. Ez mese habbal. Megnézik a kirakatban a GS-t, aztán megveszik 100 ezerért valamelyik másik modellt a gyereknek az érettségire. Kb. ennyi szerepe lehet a modellnek. Ilyen eszement áron pont a rajongótábor nem tud venni magának, csak a már fentebb említett kör tagjai.

Előzmény: APT (161483)
nickback38 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161485

Az "osztályon felülivel" arra céloztam :-)

Előzmény: altimus (161472)
nickback38 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161484

Egyetértek a helyzetértékeléseddel és azzal is, hogy sanszos egy quartz válság kaliberű probléma.

Pont ezért gondolom azt, hogy ha lesz ilyen és lecseng, akkor a megmaradó/újraéledő piac

újradimenzionálása kapcsán lesz lehetőség új szereplőknek is.

Kína jó ideje bizonyítja, hogy nem csak a "díszes bóvli" tud készíteni. A Lenovo remekül továbvitte a ThinkPad-et, a Huawei a mobilpiacon az LG-t és a Samsung-ot szorongatja, a hálózati eszközök piacán pedig a Cisco-t. A ZTE is szépen muzsikál. És ezek csak az ismertebb márkák. Az autógyártók attól rettegnek, hogy Kína elkezdi elárasztani a piacokat - beláthatő időn belül meg fog történni. A munkagépeknél pl. már megy a folyamat. És nem fognak megállni a "népautóknál", előbb-utóbb teljes lesz a paletta. Ha sikerül nekik - és miért ne sikerülne - luxuskocsit eladni, akkor bármilyen más luxuscikket is el fognak tudni adni.

Lesz-e kínai luxusóra? Nem vagyok benne biztos, hogy mondjuk egy Breitling/IWC éves bevételért "lehajolnak", mert azt azért borítékolni lehet, hogy a Rolex-ét/Omega-ét nem lenne érdemes megcélozniuk. Én itt látom döntési pontot. De lehet, hogy repi ajándékként adnak egy limitált arany SeaGull tourbillon-t az első időkben a luxuskocsik mellé és megnézik mi a reakció :-)

Előzmény: APT (161463)
APT Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161483

Nem tudom Glas - de fogynak. Képzeld el, a GS-ek fogynak. Veszik őket. Magyar kézen is tudok - többről is. Újról, milliós összegért vettről. A saját pénzét meg mindenki arra költi, amire akarja, az ő dolga...

 

A Seiko meg abban a szerencsés helyzetben van, hogy az összes szegmensben jelen tud lenni, és szép pénzt tud keresni az olcsó tömegárun is - ez az, ami hiányzik a svájci prémiummárkák mögül. A Seiko számára nem tragédia, ha legyárt három percütős Credort, és csak egyet tud belőle eladni - sőt, igazándiból nem is számít neki. A Greubel-Forsey meg csődbe megy ettől...

 

Azt meg tegnap pont én fejtegettem, hogy a luxus-szegmens nagyon szűk, és aki csak arra épít, annak igen korlátozott a mozgástere.

Előzmény: glashuette (161482)
glashuette Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161482

Gondolj bele, kis túlzással  2 új GS árából veszek egy Skoda Oktáviát a szalonban.

 

Vajon kinek a fejéből pattanhatott ki ez a remek üzletpolitika? Mégis kire gondolhattak, mint leendő vevő? El nem tudom képzelni, hogy ezt bárki megengedhetné magának "fizetésből" a menő nőgyógyászt, főorvost, ügyvédet kivéve. Persze, tudjuk jól miért, az ő jövedelmük jórészt zsebbe érkezik.

 

Ugyanazt az agyrémet látom, mint 10 egynéhány éve a Zenithnél, felemelték az árakat a csillagos égbe azóta eladnak 35 ezer órát egy év alatt a világon, jóval kevesebbet, mint a sokkal drágább és patinásabb Patek.

 

Rajongótábora meg Marilyn Monroe-nak és Lolobrigidának is volt, és? Hány korabeli srácnak sikerült a randi? Maradt az álmodozás...

 

 

Előzmény: APT (161481)
APT Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161481

Biztos nem ott élek, ahol te. Te glas, ebben a fórumban nem volt szokás így kezelni egymást, de hagyjuk...

 

Amúgy ezek a "leggyakoribb" GS-ek, és egyik sem túl fényes, egyiknek sincs eredeti csatja - azért mennek el szépen 1-1200 körül is ezek, még felette is tényleg szép és komplett állapotban, ami azért már a régi DJ-k és Datek territóriuma. Legalábbis összevethető már velük.

 

Másrészt egyszerű a képlet - ha ezen az áron a mai, modern GS-ek eladhatatlanok, akkor nem is fogják őket eladni, és pont. Akkor előbb-utóbb el is tűnnek a kínálatból. Ehhez képest a valóság az, hogy azért fogynak egész szépen, van lelkes rajongótáboruk, azért ezek nagyon jó órák, és pillanatnyilag nem szűkíti, hanem bővíti belőlük a kínálatot a Seiko. A jövőt meg majd meglátjuk, egyikünk sem vátesz.

Nekem például az volt a furcsa, hogy csillagászati árakon megvették a Hublotokat, vagy a korai Unitasos Panerei-okat - én biztos, hogy bottal sem piszkáltam volna azokat (pláne ennyiért). Mégis elkeltek. Fogadjuk el, hogy másoknak mások a preferenciáik - és jó is ez így, ettől színes a világ. 

Előzmény: glashuette (161480)
glashuette Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161480
Előzmény: APT (161478)
APT Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161479

A Cartiernek rettenetesen erős az ékszeróra vonala, nagy számban adnak el női kvarcokat is, százezerszám. Az biztos, hogy az utóbbi időkben nagyon megerősödtek - nem véletlenül nyitottak egyértelműen a manufaktúrásodás felé.

Előzmény: altimus (161475)
APT Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161478

Hogy csöcs-e, azt nem tudom - de vesznek. Fogy. Nem úgy, mint a Rolex - de fogy. Egyébként nem is rosszabb a Rolexnél, és a másodlagos piacon eléggé jó értéktartónak is tűnik. Szép állapotban az öreg GS-ek ig Rolex nagyságrendben forognak.

Előzmény: glashuette (161476)
glashuette Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161477

B+ Kettő és fél millióért egy GMT automata, nooooooormálisak ezek?

glashuette Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161476

Ki a csöcs vesz Grand Seikót a Rolex ár felett ?????????????????????????

Előzmény: APT (161466)
altimus Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161475

eszerint a tanulmany szerint

 

https://monochrome-watches.com/business-analysis-of-the-swiss-watchmaking-industry-in-2014/

 

a cartier majdnem annyi orat ad el mint a rolex es az omega. (es darabszamot tekintve a tobbi tradicionalis marka labdaba se rug.) ezt meg nagysagrendileg se gondoltam volna, alaposan meglepett.

Előzmény: ronin s8 (161473)
ronin s8 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161474

Nyílvánvalóan az ékszer irány a megoldás, mert pontosan ide tartoznak a luxus órák. Szerintem semmi újdonság nincs ebben, annak idején az ékszeriparból hasadt ki az óraipar, az elszegényedett ékszerészek kerestek új terméket a polgárosodó világnak, miután a francia forradalom betett az arisztokráciának. ;-). Az elmúlt röpke évszázad csak múló felhőjáték volt, itt az ideje, hogy ismét helyreálljon a világ rendje, és az órák visszataláljanak az ékszerek világába. :-))

Előzmény: altimus (161471)
ronin s8 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161473

A Cartier eredményében benne vannak az ékszerek? Mert akkor az nem nagy kunszt... ;-)

Előzmény: altimus (161471)
altimus Creative Commons License 2016.11.15 0 0 161472

"Erre épül a luxusipar - elhitetni az emberekkel, hogy vmi osztályon felülit kapnak ..."

 

a luxus termekek nem feltetlenul a minoseguktol lesznek azok. sokkal inkabb az exkluzivitastol.

Előzmény: nickback38 (161462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!