Keresés

Részletes keresés

zsivany5 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215304

Szoval, meghallgattam youtubon hireket a sargentini jelentesrol, hogy kitalaljam, hogyan

kell mondani es kiejteni azt  a szot, hogy "sargetini".

 

Nagy  Sandor ezt nem tette meg es a hirekben azt mondta, hogy nem is tudja hogyan kell

kiejteni azt a szot.

 

Hallhatnank velemenyt olyan embertol is aki esetleg jobban erdeklodik ebben a temaban es

figyelembe veszi a kiejtest.

 

Az angolul beszelo riporteker eleg jol mondtak ki az "Orban" nevet, tehat ok valoszinuleg utana

neztek a kiejtesnek.

 

(tudom: Nemeth)

zsivany5 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215303

Az r.k.egyhaz az gyermekes szellemben kozosul a tanokkal.

Előzmény: Prisztcilla (215295)
zsivany5 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215302

Nem kellesz te se a zsinagoganak.

Előzmény: Kútásóóó (215272)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215301

Döncsd már el mit akarsz.

 

Gyakorlottá tenni az érzékszerveinket a jó és a rossz közötti különbség tételre.

Sándor mostani prédikációban is sok minden van, ami az Úrtól van...

Előzmény: _Dulifuli (215282)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215300

Te Te az egyik hszólásodban élteted NS-t a HGY-t, a másikban szapulod. Döncsd már el mit akarsz.

Ami jó azt megtartani, ami gonosznak látszik attól meg őrízkedni érdemes.

 

 

 

 

Előzmény: _Dulifuli (215282)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215299

Én olvastam is,..

 

Nocsak! 

És mely műveit olvastad Luthernek, ha szabad kérdeznem?

 

Szerinted ki volt a mestere és melyik felekezet adta kezébe a Bibliát?

 

Előzmény: _Dulifuli (215278)
TudorHT Creative Commons License 2018.09.23 0 2 215298

Észrevettem egy érdekeset.

 

Van ugye a NER. (Nemzeti Együttműködés Rendszere)

 

2010-ben hozták létre azzal a szöveggel, hogy "Legyen béke, szabadság és egyetértés."

 

Nekem ez tiszta HGY. A HGY is tiszta NER.

 

Nincs bennük logika. Mer ugye most vagy szabadság van vagy egyetértés, a kettő üti egymást. A szabadságban szabad a nemegyetértés, egyetértésben meg nem létezik szabadság a nemegyetértésre.

 

Tiszta Ökumenényál az egész. Nem csoda, hogy a HGY-ben annyi élet kisiklott és házasság ment tönkre.

 

ferrreee Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215297

alapvetően a protestáns és újfajta mindenféle gyülekezetek valahogy nem fogják fel hogy mi a rómkat egyház. pedig elvileg tudják és van ahol tanítják is: a nagy parázna. szerintem itt Mo-on a hgy-ben tanították a legerősebben és legjobban. és hova jutottak...

eleve ügye a régi protestáns egyházak is rég behódoltak rómának, tisztelet a kivételnek... volt is erről egy topikom, de törölték még innen is :)

Előzmény: Prisztcilla (215296)
Prisztcilla Creative Commons License 2018.09.23 0 1 215296

Nagyon őszinte és jó szándékú, nagyon jó meglátásokkal. De nem érinti a lényeget. Akik nem akartak szellemi közösségben lenni ezen a konferencián T.W.-tal és csapatával, azok vajon miért tettek így? Mi a fontosabb az egység vagy az igazság? Akik nem értenek egyet azok tévelyegnek? (Mert a szöveg részben azt sugallja, hogy ezek a "kritizálók" hitben sérült emberek.) 

 

Előzmény: friss szél (215293)
Prisztcilla Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215295

Elsőre nekem is annak tűnt, de:

"Ha viszont arról van szó, hogy egy szolgálatot, aminek vannak eredményei, vannak gyümölcsei, körbeleng a mindenféle mendemonda, ez meg amaz, akkor ott óvatosnak kell lenni, mert azért Jézust is le Belzebuzozták, Jézusra is rámondták, hogy a bűnösök barátja, meg nem tudom én micsoda és minden egyes olyan mozgalom, ami változást okoz, megváltoztatja a már beállt viszonyokat, az kivált egy ellenreakciót és nagyon nem mindegy, hogy hogyan kezeljük ezeket az ellenreakciókat. Teljesen odaadjuk magunkat arra, hogy most ezeket visszhangozzuk vagy nem.   G.T.

 

Most magyarról magyarra tolmácsolok :-)

Tehát először is mindenkit aki a Bethelben folyó dolgokat megvizsgálja a Biblia fényében, és helytelennek tartja, az olyan mintha magát Jézust kritizálná.

Aztán azt elismeri, hogy valamiféle változást hoznak, de annak jó vagy rossz voltának vizsgálatára nem hív fel, inkább arra utal, hogy az ezek vizsgálatából adódó ellenreakciókat hogyan kellene kezelni. Nem az esetleges megtévesztés a probléma, hanem az arra adott reakció. Ráadásul azt feltételezi, hogy mindenki aki "kritizál", valaki más gondolatait ismételgeti és nem azt mondja, amit az Úr a szívére helyezett.

"Én azt gondolom, hogy a puding próbája az evés, el kell menni, meg kell hallgatni, részt kell venni, a jót meg kell tartani, ha az ember úgy van vele, hogy más evangéliumot hall, más Krisztust hall, más olyan üzenetet hirdetnek ami szöget üt a fejébe és meghökkenti, hát akkor biztos, hogy az ember visszamegy a Bibliához és utána néz... de abban, hogy most az összes szálkát kicsipegessük a nem tudom én micsodából, abban nem szabadna részt venni."

Tehát ítéljük meg az ige alapján a szolgálatot és aztán hallgassunk róla, ha esetleg mégis kiderül, hogy más Jézust hirdetnek. Ez persze nem újdonság, hiszen már Pál apostol idejében is így volt:

"Mert látom, hogy amikor egy idegen megy hozzátok, őt szívesen fogadjátok! Amikor közöttetek „másféle” Jézust hirdet, mint akit mi hirdettünk nektek — azt is elfogadjátok! Ha másféle szellemet vagy „másfajta örömüzenetet” kínál fel nektek, mint amit mi — azt is befogadjátok!

 

Az sem igaz, hogy vizsgálat nélkül csak azért, mert valami nagyobbat akarunk az Úrtól, el kell mennünk efféle konferenciákra stb., mert ezzel a vég idején (de most is) nagy megtévesztésnek tesszük ki magunkat:

"Mert hamis krisztusok és hamis próféták lépnek fel, akik nagy csodákat és jeleket[b] tesznek, hogy félrevezessék, ha lehet, még a választottakat is. 25 Emlékezzetek majd rá, hogy mindezt előre megmondtam!

Ha tehát valaki azt mondja nektek: »A Messiás a pusztában van!«, ne menjetek ki oda! "

 

"Az olyan ordenálé hozzáállások, amelyek pedig azt mondják, hogy ezek az emberek, akik Krisztus evangéliumát hirdetik, hogy ezek spiritiszták meg okkultisták... ezt nem is értem"

Akkor vajon T.W. és társai milyen szellemben egyesülnek a R.K.Egyházzal? 

 

 

Előzmény: ferrreee (215290)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215294

na ez már elég jó és komoly

Előzmény: friss szél (215293)
friss szél Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215293

https://www.youtube.com/watch?v=kK6j-cauImY&app=desktop

 

 

Egy vélemény a Tűzkonferenciáról...

 

 

Előzmény: friss szél (215292)
friss szél Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215292

Igen, diplomatikusak voltak, felkészületlenek akonkrét témában, és nem is mondtak csak általánosságokat. Ehhez igazán nem kell pásztori rang, cím...

 

Előzmény: ferrreee (215290)
friss szél Creative Commons License 2018.09.23 0 3 215291

Valamelyik nap néztem pár videót a tűzkonferenciáról... az egyik prédikátor, vagy evangélista, nemtom már, mindegy - a végén lement imádkozni emberekért... a karon fekvő béna kisfiút jobbra elkerülte... és kikért imádkozott elsősorban? A hallás sérültekkel, fülzúgásosokkal, ilyesmi  :-) egy nagy csarnokban, a jo kis zene és a hangos mikrofon után... :-)  kicsit vicces, nem?

Azért volt, akinek már nem zúgott a füle... annyira...  :D

 

Előzmény: Prisztcilla (215284)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215290

szerintem ez eléggé semmitmondó beszélgetés volt...

Előzmény: Prisztcilla (215284)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.23 0 1 215289

erről is lekéstél :)

a vatikán már propagandavideót is csinált róla:

https://youtu.be/oK3NOd4aOaU?t=4149

Előzmény: _Dulifuli (215288)
_Dulifuli Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215288

"a puding próbája az evés, el kell menni, meg kell hallgatni. A jót meg kell tartani. Ha valaki más evangéliumot más Krisztust hall más olyan üzenetet hirdetnek neki, ami szöget üt a fejébe és meghökkenti akkor visszamegy az ember a Bibliához és megnézi......." (GT)

 

erről szembejutott Pál apostol: mindent szabad nékem, de nem minden használ. 

 

Ha pesten lettem volna akkor amikor, akkor én elmentem volna erre az ökumenényálra engem érdemelnek ezek, már ha ez az arról van szó. Hogy Mr. Botox világszereteteskereszténység Tűzkonferencia vagymi.

 

Szeretnék egy új felházat ez lenne az Ökumenényál tágközösség, ahova nem csak reformátusokat és evangélikusokat meg katolikus meg más keresztény felekezeteket de krisnásokat és buddhistákat, muszlim, kínai univerzizmusos bahaizmusos zsidó de leginkább sátánistákat is várnánk szeretet. Etetet,

Előzmény: _Dulifuli (215287)
_Dulifuli Creative Commons License 2018.09.23 0 1 215287

Meghallgattam! Sátánveszély démonalarm!

 

Vitatkoznak! Vitaveszély! Szent papa kinyilatkozott Dezső 63:21!

Görbicz felelősségről beszél! Fúlyjjj Önkritikadémon!

Előzmény: Prisztcilla (215284)
_Dulifuli Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215286

 

Álhírrádión épp álhírekről beszéltek, hogy ők álhíreket tolnak és azon nevetnek, hogy mások megeszik meg sajátmaguk is. "Ne kamuzzunk." - monyga a megmondó Mihály. Szerintem NS-t vérig sértették ezzel az adással. A guglizásról is beszél azaz ő tudja használni elkééééépesztő. Nagyonokosak okosolnak hitrádión. Néha átkapcsolok a Comedy Centralról nekem tévén jön a turbórádió.

https://www.youtube.com/watch?v=arp_czRHYC0

_Dulifuli Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215285

Legközelebb KuKluxKlán rendezvényre megyen és csodálkozik egy hét után, hogy az égő kereszt alatt a KKK mást ért, mint ő. 

Előzmény: Prisztcilla (215284)
Prisztcilla Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215284

A manipulációról jutott eszembe ez a videó. 

https://www.youtube.com/watch?v=0KeMR31pr98

 

Akinek nincs ideje, annak elég az utolsó 15 percet meghallgatnia. Számomra nagy csalódás a véleményük és az út amire rátértek. Az meg egyenesen ledöbbentett amikor Görbicz T. kifejtette, hogy fogalma nem volt a Tűz konferencián fellépők hátteréről (pl. Bethel Gy.) és arról mit is képviselnek és mi is folyik köreikben.

Én sokszor hallgattam G.T. prédikációit és épültem belőlük, de ez most nagyon szíven ütött...

_Dulifuli Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215283

erről most Cillit 2001-es hszólása ugrott be.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=20922504&t=9046079

 

"Bartus úgy jön a képbe, hogy a könyve szerint NS megfélemlítéssel manipulálja a népet. Úgy érzem, ezt nem tudom megítélni. Az mindenesetre gyanús, hogy bűntudatom van, hogy kiléptem a HGy-ből. Ez két dolgot jelenthet: vagy tényleg lázadásban vagyok, vagy NS megfélemlít."

 

Csak átfutottam de olybá tűnik hogy Cserfa válasza rá oké.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=20923241&t=9046079

 

 

Baráti jótanácsféle olybá tűnik hogy te is HGYkárosult vagy, mielőbb keress fel egy pszichológust. Ha úgy ítéled meg, hogy nincs javulás akkor keress fel egy másikat. Én is ezt csináltam, váltogattam, nekem bevált.

Különféle pszichológusok más szemszög. Még bemásolom 50x a Holt Költőket

https://www.youtube.com/watch?v=jlWV3hVH_78

 

NS munkásságának "gyümölcse"=skizofrénia?

Előzmény: _Dulifuli (215282)
_Dulifuli Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215282

Te az egyik hszólásodban élteted NS-t a HGY-t, a másikban szapulod. Döncsd már el mit akarsz.

Előzmény: Kútásóóó (215280)
_Dulifuli Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215281

Mehetnél Kútásóval is könyvtárba, de ne bicikliskönyvet vegyél le.

 

Azért van annyi felekezet a kereszténységen belül, mert múlt hétvégén Sith lovagok tértek be egy MCDonaldsba ahol rendeltek menüket, bezabáltak és nem fizették ki a számlát. A görög unokatestvérek utánuk mentek, de a sithek űrhajója már messze járt.

Előzmény: Törölt nick (215275)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215280

Univerzális hazugságokat próbál beadni az embereknek nem csak a Hgy, hanem többi is.

(csak emiatt legálisak!)

A Ige alkamas arra, hogy "kitegyük a csizmát az asztalra"

_Dulifuli Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215279

"Az ott lévő többek közt: bálványimádás elfolytotta később az Igét."

 

Tehát csatlakoztál Luke Skywalkerhez és lázadó csapatához. Darth Vader jó ha tudod, hogy már küldte a klónokat. Mingyárt megérkeznek, keress gyorsan egy lézerkardot.

Előzmény: Kútásóóó (215271)
_Dulifuli Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215278

"Szerinted Luther, egyenesen a mennyből kapta a Bibliát, vagypedíg a Római Katolikus Egyház szerzezeseként sok sok évíg taníttatták rá?"

Magyarul fingod sincs ki volt Luther. Mi váltott ki nála és mit. Én olvastam is, de készült film is belőle 2003-ban. Ha ennyire utálsz olvasni legalább a filmet nézd meg. Ha Luther megette volna amit főztek neki a pápa és spanjai, akkor miért átkozta meg az akkori X. Leó pápa? Böfögött az asztalnál? Vagy fingott is? Ki tanította ki és rámire? 

https://port.hu/adatlap/film/tv/luther-luther/movie-66378

Előzmény: Kútásóóó (215271)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.23 -1 0 215277

Ha valaki az Úr törvényében jár, abban gyönyörködi, nem igazán tud benne a Sándor bűntudatot ébreszteni, sem a római Pápa.

 

Ha viszont a bűn legyőzne, az a jó ha valaki ezeket a szememre hányja, hogy megtudjak belőle váltoni.

Előzmény: Törölt nick (215274)
_Dulifuli Creative Commons License 2018.09.23 0 1 215276

Szerencsés vagy, hogy nem hallottál róla, bennem még mindig zakatol a dolog. Pedig nem tegnap történt. 

 

Cillitnek volt egy topicja: Segítség! Vissza akarok térni a HGy-b

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=1010&na_step=30&t=9046079&na_order=

 

Varázslásnak nevezik azt, ha valaki hazugságokkal manipulál másokat azért, hogy elérje náluk azt, amit szeretne. Tudtommal. Csak ennek sok "mellékhatása" van. A legszerencsésebb a pszichoterapeuta, a legszerencsétlenebb az öngyilkosság.

 

Most nézem Bartust a wikin.

Soros Alapítvány Tényfeltáró Újságírás Díja (1995)
Tolerancia-díj (1995)
Citibank Minőségi Újságírásért Díj (2000)

 

Szerintem NS-nek nincsenek ilyenjei. Meg a spanjainak sem. A Tolerancia-díjat nem is tudom hány évtized alatt tudná megszerezni.

Előzmény: Viragszirom22 (215273)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.23 0 1 215275

"Én vagyok Jézus földi helytartója. Ha tőlem elszakadsz elszakadtál a Krisztustól......"

 

A hitgyülekezete nevű szervezet mozgalom, (ami Budaörsről indult)a Római Katalikus 1ház újjabb verziója.

 

2.0 version

 

Mindig kell valami új a népnek.

Ez  a gonosz terve,ezért van annyi felekezet a kereszténységen belül,miközben egy Biblia van.

Nézd meg mennyi vallás van.

Egy erdőben sok fajta állat él.

A rókát csak a nekimegfelelő csapdával lehet megfogni.

Az őzikét meg másfajta csapdával.

Nem vagyunk egyformák ezért van annyi szemét,hazug vallás.

De a sánta a kereszténységen belül a legsikeresebb,azt tudja a legjobban összekutyulni.

Előzmény: _Dulifuli (215255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!