Keresés

Részletes keresés

kecskezdo Creative Commons License 2006.08.01 0 0 3053

Sziasztok!

 

SOS! Andreja, vagy bárki, akinek volt földig érő tőgyű anyája: tegnap megszületett két kis bakunk, de nem tudnak szopni, hiába dugom a szájukba, ahogy kicsúszik, rögtön a hasán keresik a cicit, döfködik mindenhol, csak nem a tőgynél. Ráadásul vidékre kell mennem a lányomért, mo9st hogy hagyjam itt őket 8-10 órára??? Rá fognak valahogy találni a tőgyre?

rendo Creative Commons License 2006.07.30 0 0 3052
Kösz,szerintem is a fű lehet a hibás.
Kérdés:mi a helyzet a vizes fűvel?Nem merem kiengedni legelni őket az eső után,nehogy felfújódjadak.Lehet belőle gáz?
Előzmény: andreja (3050)
barni_boci Creative Commons License 2006.07.29 0 0 3051
Hogy alakul a napi tejhozam nálatok ebben a kánikulában? Jól gondolom, hogy a rendkívüli meleg hatására csökken a tejtermelés?
andreja Creative Commons License 2006.07.29 0 0 3050

szénakúra és Farmatan, első lépésként. Mit legel? Az első kaszálás utáni sarjúban fölnövő kétszikűek közül elég sok okoz hasmenést.

 

Előzmény: rendo (3046)
leraa Creative Commons License 2006.07.29 0 0 3049

És arról mit tudtok mondani, hogy a kecskét már napok óta úgy fejem, hogy a nyakorvét sem kell fognom, csak leguggolok mellé, és fejem. Tegnap óta ez viszont nem így van. Alig engedi magát mégcsak lefogni is, és közben dobálja a lábait néha  (vagy épp békésen eszik). Szóval hagyja is magát, de rossznéven veszi, ha a tőgye felé nyúlok, de a lábát meg ki is teszi, mintha ez arról szólna "Tessék így jobban hozzáférsz". És teszem hozzá, alig akart utána visszaengedni a birodalmába, fejelte a kaput. Pedig előtte vagy fél órát bent voltam nála, etettem a kezemből, simogattam, kicsit "megszeretgettem", legyen neki is egy jó napja.

Most meghülyült az időtől? Nem tudok olyan emberről, akinek a tegnapi napja normális lett volna. Lehet, hogy csak neki is tele van a ....

leraa Creative Commons License 2006.07.29 0 0 3048

Sajnálatos, hogy a dokik ennyire nem szeretik a kecskét. De ezek szerint ő is a "hobbiállatos" dokik közé tartozik

Itt a faluban is hallottam már, hogy az helyi dokit nem hívjam a kecskéhez, mert felőle az se lenne baj, ha elpusztulna. Amúgy törpesnautzereket tenyészt, de a haszonálllat úgylátszik neki nem fekszik. Hozzáteszem, hogy ő a Pest megyei főállatorvos. Hogy ne csak rosszat írjak róla, a kutyánkkkal jól bánik.

Mindegy,  a lényeg, hogy akit a Gizinkhez hívtam a bedurrant tőgye miatt, az rögtön tudta mit kell tenni, miért van, meg mindenféle tanáccsal ellátott, megmutatta hogyan kell fejni, mi tegyek ha vemhes lesz, hívjam, ha ellett, mert érdemes átnézni a kicsit is, anyát is. Ő Babádon dolgozik főként (valami sertésfarmon asszem), de Sorin is rendel. És szimpatikus nagyon

Ezt csak úgy leírtam, hogy találni még ilyen dokit :)))

dudar Creative Commons License 2006.07.29 0 0 3047
Üdv!

 

Olvass egy kicsit vissza, nem régen sokat beszéltünk a hasmenés megállításáról. Sokkal olcsóbb és hatásosabb megoldások vannak mint az orvosod.

Előzmény: rendo (3046)
rendo Creative Commons License 2006.07.28 0 0 3046

Helló,mindenki.

Ismét itt vagyok.Nálunk is zajlik az élet.A tejelő kecsim,a Rozi elkezdett Egyben potyogtatni.Vagyis ment a hasa.Ezen kívül nem evett abrakot,csak legelt,és leapadt a teje a  napi 2 literről 1.2 literre.Após megijedt,hogy oda a gyerek napi betevő teje,kihívta az állatorvost.A doki jött,elmeséltem mi a bajunk,összekutyult 2 injekciót,beadta,s ha nem kérdezgetem,azt se mondja,mire gyanakszik.Szóval nagy nehezn sikerült kihúznom belőle,hogy összeszedhetett egy kis bélfertőzést,passz,hogy mitől.De csak akkor hívjam megint,ha sokkal rosszabbul lesz.És legombolt rólam 3500ft-ot.Hát nem édi?Közben éreztette velem,hogy a háta közepére kíván a kecskéimmel együtt.

Mindenesetre a Rozis jobban lett,már este 9 dl-t sikerült lefejni,de azóta megint nincs bogyó,es napi1dl-t apad a teje.Mit tegyek?Köszi

leraa Creative Commons License 2006.07.28 0 0 3045

Szia!

Amiket régebben olvastam, az alápán nem lehet, hogy féreghajtást kellene rajta végezni?

Kriszta721 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 3044

Mi az, hogy a kecskének nincs gazdasági értéke? Ha én szeretem, fejem, ebből élek, akkor nem értem. Szomorú, hogy ebben az országban mindíg, minden fordítva történik, mint ahogy kellene. Hogy egy baromi értékes cicát az ember rettegve vigyen el az orvoshoz egy oltásra, és akkor hol van ehhez képest a kecske?

Más: Valami ötletetek van arra, hogy hogy lehet egy meglehetősen lesoványodott kecskét kicsit rendbehozni? Jókedvű, de baromi sovány. Félek... Azt már nem is merem mondani, hogy az állatorvosnak fingja nincs a megoldásról.

Sacili, tudom a címet és a telefonszámot, hívj fel ha még aktuális:20-9862489. Szia.

Gabinet Creative Commons License 2006.07.27 0 0 3043
Ha hozzászolhatok. Én macskázok és menhelyezek. (kutya, macska meg amit kidobnak, kínoznak, megunnak, stb) Az orvostudomány, humán, ismeri a létező betegségek 35-40 %-át és amiben megfelelő gyakorlatot szerez, az előfordulás gyakoriságát véve alapúl, azt gyógyítgatja. Ebbe még a gyógyszergyártók gazdasági érdekei is beleszólnak. .......Az állatgyógyászoknál a betegségismertség kb 5-7 % lehet és ebben még kisebb a szakosodási arány. Nézd meg, hogy milyen kevés ma már a haszonállathoz értő doktor, és milyen sok a kedvencállatos. A legrosszabb, hogy szinte minden állatorvos olyan, mint a Dagobert bácsi, a szemükben pörög a dollárjel. Drágák és fingjuk nincs a szakmályukhoz. találgatnak, vagy bejön, vagy nem, és még csak be sem perelheted Őket. A hideg kiráz, amikor egy 6-700 ezer ft értékű macskát oltani viszek. A komoly értékű lovakat kezelő doktorok között van több, a szakmályához értő doki, de ott ugye egy hiba akár az életükbe is kerülhet, így nagyon óvatosak.
Előzmény: andreja (3041)
sacili Creative Commons License 2006.07.27 0 0 3042
Igazad van, eltévesztettem. Kösz. sacili
Előzmény: andreja (3040)
andreja Creative Commons License 2006.07.27 0 0 3041
Nincs gazdasági értéke (a kecskének, itt és most, és ezeknek, amik vannak). Ebből aztán szinte mindent le lehet vezetni, ezügyben.
Előzmény: Kriszta721 (3038)
andreja Creative Commons License 2006.07.27 0 0 3040
Egyesület, de csak fontoskodásképpen.
Előzmény: sacili (3039)
sacili Creative Commons License 2006.07.27 0 0 3039
Kriszta ! Nem tudod véletlenül a nevét? De most jut eszembe, hogy a Szánentáli és Alpesi Kecsketenyésztők Szövetsége biztosan tudja, majd ott érdeklődök. köszi sacili
Előzmény: Kriszta721 (3038)
Kriszta721 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 3038

Andreja, kártyafüggő vagyok... Egyébként a kecske elpusztult, de elgondolkoztatott egy mondatod. Hogy tudniillik Magyarországon az állatorvosok még évek múlva sem lesznek jobbak kecsketémában. Nálunk egy idős biatorbágyi tevékenykedik, lelkiismeretes és mindig jön ha kell. De még vele is előfordul, hogy sötétben tapogatózik vagy találgat. Miért? Vagy más országokban is ez a helyzet?  Nem hinném, hogy erre az lenne a magyarázat, hogy ha egy kecske elhatározza hogy meghal, meg is teszi.

Sacili, Biatorbágyon van valaki, akinek alpesi kecskéi vannak. Már nagyon elege volt az egészből, el akarta őket adni. Hogy aztán hogy döntött, nem tudom, esetleg meg lehet kérdezni.

Tummy Creative Commons License 2006.07.27 0 0 3037
Helló T.Andy-- Az antibiotikum sem kutya , de mi lesz a szárnyasokra kifejlesztett hormonadalékokkal ? (a tengeren túlon elég jól hasznosítják a főemlősök, többletsúly megnevezéssel) Ezt tényleg meg kéne érdeklődni! Csakhogy kitől, a forgalmazók tudják mit árulnak? (nem költői kérdés , máris töröm a saját fejem is kit kéne megkérdezni)
andreja Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3036

hívd föl a PURINA-t, illetékesebb az összetevőket illetően, mint akármelyik bácsi.

 

A baromfitápokban lehet antibébi, amit viszont kérődzőnek szájon át nem illik adni, mert bántja a belső tengert. Tehát már a tej előtt is gondot okoz.

Előzmény: t.andika (3034)
t.andika Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3035
t.andika Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3034

Sziasztok!

 

A nálunk elszállásolt beteg lóhoz az állatvédők kaptak a PURINA-tól 6 mázsa "zabos libanevelő" tápot. Mivel a másfél-kétéves csődör csikó nem mozoghatott (a lábán volt a sérülés) nem adhattunk neki szemes takarmányt. Most 4 hónap után elvitték tőlunk a pacit egy lómenhejre, de a kaját itt hagyták.

Szerintetek adhatom a kecskéknek? Sajna, csak az egyik zsákon volt egy papírdarab, az szerint csak természetes összetevői vannak. Próbáltuk adni a kecskéknek, zabbal-tritikáléval-kukoricadarával keverve, eddig ízlik nekik. Egy "okos" emberke a faluból viszont beleültette a bogarat a fülembe. Azt mondta, hogy a baromfi tápokba mindig tesznek antibiotikumot és az kiválasztódik a tejben.

Nem ért valaki ehhez? Azért a 6 mázsa kaját nem szertnem kidobni, de a kecskéknek és a tejnek sem szeretnék rosszat.

 

Andreja: nálatok mennyi kecske van? csak ezzel foglalkoztok? 

andreja Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3033

"De majd elválik."

A kérdés, hogy mi vagy ki.

 

Most akkor se pároztasd, ha véletlenül valóban ivarzik (így nyár derekán ennek a valószínűsége szerintem a minimálisnál is kisebb). A november-decemberi kitőgyeltetés, a szilveszteri elletés és a tél derekán valósi gidanevelés csak extra minőségű, hibátlanul betárolt takarmány és jó kis istálló mellett lehet fájdalmatlan, és itt a szűz kéz sem szokott szerencsét hozni.

Előzmény: leraa (3015)
Tummy Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3032
Szia ! A tünetek stimmelnek de az idő még nem nagyon. Annyival még ilyenkor nem rövidebbek a napok. (elvileg ezek a tényezők -is- indítanak ivarzásra) Ha 21 nap múlva ugyanez akkor még mindig nem vagy elkésve. Talán jobban jársz ha a tavaszi fűhöz és a picit melegebbhez igazítod a vemhesítést.
sacili Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3031

Szia Dudar ! Nagyon jópofa ez a kecske, hogy engedi a hátára ülni a kicsiket. Mikor kezdted el erre szoktatni?

Már mi is gondoltunk arra, hogy a Somát befogjuk egy kis kocsiba, és a lucernaföldről hazahozatjuk vele a kaját, de nem tudjuk hol lehet hámot kapni hozzá. Kocsit a férjem tudna csinálni, valami olyasmit, mint amilyen a honlapodon van. Soma most másfél évesen is megvan vagy 80 kg, és azt mondja itt egy okos ember, hogy a csülkeiből itélve még nőni fog, "akkora lesz mint a kerités".  Ennek ellenére nagyon szelíd, türelmes állat. Szóval szerintem nem halna bele, ha egy kicsikét dolgozna. sacili

Előzmény: dudar (3016)
sacili Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3030
Gizike is nagyon szép. Nekem Börgöndön kínáltak 10 ezerért egy B törzskönyves anyát, de én nem szeretnék onnan több kecskét venni. Inkább körülnézek Biatorbágyon, vagy Vecsésen. Tetszenek  Andreja anglo-núbiai anyái is, de most hogy vegyek egy alpesi bakhoz anglo-núbiai anyát. Ha tavasszal a jövőbe láttam volna, akkor nem vettem volna meg Somát, s most nem kellene hezitálnom, hogy honnan vegyek egy jól tejelő kecskét. Kató lányát meghagytuk (Fanninak neveztük el), ő egy rövidfülű (azt hiszem francia) baktól származik, tündéri, szelíd, hízelgő kis állat, hatalmas szempillákkal, és remélem ugyanolyan  jól tejel majd, mint az anyukája. Ő sem illik bele az alpesibe, de kicsit megvigasztal. Talán később majd eladom valakinek itt a faluban, persze nem levágásra. sacili
Előzmény: leraa (3029)
leraa Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3029

Sacili, nagyon arik a kicsik! És Katónak milyen nagy szarva van (volt) Tényleg szép állattól kellet elbúcsúznod

Nem tudtok véletlen nekem, mint hobbitartónak egy fejős anyát? 18 ért kínáltak, de sokallom, miután azt mondták, vásárban 8-ért is lehet kapni (azt nem tudom hol, talán Dabason) 10-12 szerintem már Simán lehet kapni.

 

leraa Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3028
ÉLJEEN!! Nekem is sikerült a Mi Gizinket felrakni :)
leraa Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3027
sacili Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3026
Kató közeli képe
sacili Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3025
Kató
sacili Creative Commons License 2006.07.25 0 0 3024

Lassan én is kitanulom, hogyan kell képeket feltenni. sacili

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!