Keresés

Részletes keresés

minden_OK Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215324

A HGY károsultság szellemi sérülés, pszichológus nem segít csak tüneteket enyhít, már ha vannak ugye. Mert van, aki nem sérülten jön ám ki, hanem megerősödve: mégjobban utálja a buzikat, még jobban ekézi az eretnekeket, még tisztábban lát, még előrébb áll a kövező tömegben nagyobb köveket ragad, és még mélyebb ütéseket visz be az ördögnek és szolgáinak, azaz "előrébb lépett" a hitben, mint a HGY, vagy más tetszőleges tévedhetetlen felekezet a 38000-ből.

Előzmény: _Dulifuli (215283)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.24 0 1 215323

Rájöttem, hogy nem akkor és azért lettem keresztény, amikor arra neveltek a szüleim. Nem is akkor, amikor előre mentem egy ébredési összejövetelen.

Hanem ez a dolog már a hegyek alapjainak felvettetése előtt is el lett már rendelve.

 

 

Előzmény: ferrreee (215312)
minden_OK Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215322

Ja és a farizeusok Mózes székében ülnek. De nyilván ez is hülyeség :)

Előzmény: ferrreee (215320)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215321

nocsak nocsak, bartus tévtanításai szerint is az ördögöktől kell félni...

https://nepszava.us/itt-a-bizonyitek-hogy-nemeth-sandor-nem-ismeri-istent/

 

 

idézet az írásból:

"Az ördögtől valóban félni kell, mert benne nincs semmi szeretet, csak gonoszság."

ferrreee Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215320

súlyos hülyeségeket beszélsz...

 

"özvegyasszony bedobott 2 fillért a sátán zsinagógájának tarsolyába, mégis dicséretet kapott"

 

rosszindulatú félreértelmezés...

 

"mégis beszélt hülyeséget, amikor megengedte a válást mégis hallgatni kellett rá kritika nélkül 1500 évig"

 

szintén...

Előzmény: minden_OK (215319)
minden_OK Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215319

Mózes Isten embere volt mégis beszélt hülyeséget, amikor megengedte a válást mégis hallgatni kellett rá kritika nélkül 1500 évig, komoly dolog, amikor Isten embere mond valamit. Az özvegyasszony bedobott 2 fillért a sátán zsinagógájának tarsolyába, mégis dicséretet kapott. Sok ilyen van.

Érdekes dolgok ezek, hogy az Úr a szíveket vizsgálja nem az engedelmességet vagy a lázadást. Van aki tud jó szívvel engedelmeskedni (akár a HGY-ben), van aki csak meghasonulva, van aki lázad tiszta szívvel, van aki lázad hátsó szándékkal. Mi eztet nem láthatjuk kéremszépen.

Előzmény: hegefeco (215257)
Prisztcilla Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215318

Igen, én is így látom.

Előzmény: friss szél (215317)
friss szél Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215317

Igen, csakhogy itt minden mindennel összefügg, ez a konferencia, a dics. és próféta suli, ez az a nap, stb... és ezek a külföldi szolgálatok, pásztorok... szerintem mind egy tő, egy fa, és az is lehet, hogy a külföldiek a "főnökök," érted... :-)  és a legtöbb karizmás gyüli benne van, ahogy látom.

 

 

Előzmény: Prisztcilla (215316)
Prisztcilla Creative Commons License 2018.09.24 0 1 215316

"hogyan is mondhatna lehúzót..."

Hát mindenkinek el kell döntenie mi a fontos, az embereknek való megfelelés vagy az Úrhoz való hűség, még akkor is, ha e miatt a többségi véleménnyel szembe megy. Szerintem nem az a legnagyobb gond, ha valaki téved, hiszen ez mindenkivel előfordul (igen velem is :-), hanem az, ha megmarad abban. Szerintem mindnyájunknak imádkozni kell, nem csak magunkért, hanem egymásért is, hogy az Úr vezessen vissza a keskeny útra, ha letévednénk róla.

 Persze, azért úgy gondolom, hogy bizonyos dolgok látásához kell ez Úr kijelentése a szívünkbe, de ezt is (bölcsességet), mint minden más Úr szerinti dolgot, lehet kérni.

Előzmény: friss szél (215313)
Prisztcilla Creative Commons License 2018.09.24 0 1 215315

Érdekes, hogy nem egyszer Jézushoz hasonlítja magát (még a haja is hosszú, mint Jézusnak volt, legalábbis szerinte). Érdemes lenne végighallgatni, hogy az Úr Jézus Krisztusban való bibliai hitet, vajon hirdeti-e? Krisztus van-e a központban (hiszen az Úr Lelke azért jött, hogy Krisztusról bizonyságot tegyen)?

Vagy csak Jézus szeretetéről stb. vagy arról, hogy a Szent Szellem "megszáll" és "leural" (elveszi akaratodat és rád kényszerít dolgokat) szól a prédikáció? Kérdés, hogy aki erre "tér meg", az vajon miben fog hinni és milyen lelket vesz?

Szerintem ilyesmi lesz a végidei megtévesztés is, majdnem olyan, mint az eredeti és a bibliai hittől való elfordulás egyik formája lesz. Remélem tévedek.

Előzmény: friss szél (215311)
friss szél Creative Commons License 2018.09.24 0 1 215314

Roppant érdekes. Félig volt az aréna, és mikor előrehívta Todd az embereket a képmutató életmódból való megtérésre, bűnbánatra, stb. akkor kiürült a lelátó.... vagyis tényleg javarészt keresztények voltak ott, és szinte mindenki előre ment...

Tényeg! Mi van akkor a Mo-i gyülekezetekben???  nem értem...

 

 

Előzmény: friss szél (215311)
friss szél Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215313

Meg lehet érteni ezt a hozzáállást, hiszen ők adták a dicséret stáb java részét, Fóris A. is ott dicsért.... :-) hogyan is mondhatna lehúzót...

 

Előzmény: ferrreee (215290)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.24 -1 0 215312

te valami állami hitelesítésre gondolsz? a társadalom hitelesítsen egy keresztényt? mint a történelmi álkeresztény egyházakat?

mondjuk az állófarkú tökösférfis náci elveid mellett ezek persze semmit se számít

Előzmény: Kútásóóó (215310)
friss szél Creative Commons License 2018.09.24 0 1 215311

Todd W. is teccik... a prédikációja legelején közlil, hogy ő, ugyanúgy, mint Jézus, képes hallani az emberek gondolatait... bárkiét... akik ott ülnek, azokét is... micsoda hangzavar lehetett a fejében :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=dOwteD_7eWI

 

 

Hangsúlyozta, hogy fontos, hogy Isten szelleme megszálljon... hát...

 

Előzmény: Apacs77 (215306)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.24 0 1 215310

Nekem az a szó ütötte meg a fülemet hogy "hiteles szolgáló"

 

Bebobják okszor dzsolidzsókerként, Hgy/Bagy tagok a hitvitáink során, (mikormár kifogynak a bibliai érvekből) ezt a lapot: 

"Te nem vagy hiteles"

 

Hogy egy szekta tag mitől hiteles vagy nem hiteles, rejtély számomra, de hogy a szektavezéreket ki hitelesíti  Magyarországon, az még nagyobb talány.

Előzmény: Prisztcilla (215307)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.24 0 1 215309

Budapesti volt, és itt a fórumon Cillit néven olvashatod a műveit. Többet nem írnék róla, mert többrétű (tehát nem csak gyülis) szomorú dolog volt.

b

Előzmény: Viragszirom22 (215305)
Paleokrites Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215308

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek. De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják."

 

Itt a katolikusok buktak el, a faragott képekkel, imádati kultuszaikkal, ahogyan a pünkösdiek az állítólagos pál-lukács féle nyelvekenszólásos hablagyaikkal és holmi szellemi degenerációs misztikus hókuszpókuszokkal, mint varázslótanoncok... és még merik szentléleknek nevezni! Nem is csoda, hogy a kereszténység ennyifélére szakad, meghasonult önmagával..., már sohasem tudjuk meg, mi is az eredet, az eredő, az eredeti szándék, Isten akarata...., mert könyvek, hiteltelen írók tollaiból magyarázzák saját értelmezéseiket!

Előzmény: Prisztcilla (215307)
Prisztcilla Creative Commons License 2018.09.24 0 1 215307

"alapvetően a protestáns és újfajta mindenféle gyülekezetek valahogy nem fogják fel hogy mi a rómkat egyház"

Szerintem sok testvér belefáradt a felekezetek közötti "harcba" és vágyik az egységre. Szerintük nem baj, ha az nem az Isten Igéjén alapszik, nem baj, ha kompromisszumokat kell kötnünk, semmi nem baj, csak végre egyfajta "szeretetben" egyesüljünk. Ez a dolog első része. A második a Lélek vezetésének, az igei látásnak,  és a Biblia ismeretének nagyfokú hiánya. A harmadik és ez a legnagyobb gond, hogy a kar. irányzattal bizony más lélek is beférkőzött a felekezetekbe. Lásd a Belvárosi Gy. videóját, ahol önkéntelenül is "nevető szellem"-ről beszélnek. De valaki tud ilyenről a Bibliában? A negyedik még ennél is nagyobb gond, hogy Isten népét a vezetői leszoktatták arról, hogy megítéljenek jelenségeket, szolgálók tanításait, stb. 

Ha egy pásztor azt mondja, hogy bátran menj el akármelyik kereszténynek látszó konferenciára, mert majd az Isten kiválogatja neked az értékes részt a mérgezőtől (ami adott esetben egy más Jézus, más lélek vételének a lehetősége), az szerintem minimum felelőtlenül jár el. A Belv. Gy. videójában megütötte a fülemet a "nevető szellem" kifejezés. Az Úr Lelkét sokféle jelzővel illeti a Biblia: józanság, erő, igazság stb. de nevetőnek nem. Erről beszélek...

Előzmény: ferrreee (215297)
Apacs77 Creative Commons License 2018.09.24 0 1 215306

Hát igen... meg tudod az nem olyan látványos, mintha egy béna feláll a toloszékből. A füllzúgas "gyógyulasa" nem ellenőrizhető. Jól ki van ez találva kérem. :D

Előzmény: friss szél (215291)
Viragszirom22 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215305

TRAGEDIA !!!! NAGYON NAGYON SZOMORU.   Ha regi HIT es volt akkor velszeg ismertem is ( Bp rol )

Azt szabad tudni kb mikor tert meg es Pesti volt e vagy videki ?

Előzmény: _Dulifuli (215276)
zsivany5 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215304

Szoval, meghallgattam youtubon hireket a sargentini jelentesrol, hogy kitalaljam, hogyan

kell mondani es kiejteni azt  a szot, hogy "sargetini".

 

Nagy  Sandor ezt nem tette meg es a hirekben azt mondta, hogy nem is tudja hogyan kell

kiejteni azt a szot.

 

Hallhatnank velemenyt olyan embertol is aki esetleg jobban erdeklodik ebben a temaban es

figyelembe veszi a kiejtest.

 

Az angolul beszelo riporteker eleg jol mondtak ki az "Orban" nevet, tehat ok valoszinuleg utana

neztek a kiejtesnek.

 

(tudom: Nemeth)

zsivany5 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215303

Az r.k.egyhaz az gyermekes szellemben kozosul a tanokkal.

Előzmény: Prisztcilla (215295)
zsivany5 Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215302

Nem kellesz te se a zsinagoganak.

Előzmény: Kútásóóó (215272)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215301

Döncsd már el mit akarsz.

 

Gyakorlottá tenni az érzékszerveinket a jó és a rossz közötti különbség tételre.

Sándor mostani prédikációban is sok minden van, ami az Úrtól van...

Előzmény: _Dulifuli (215282)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215300

Te Te az egyik hszólásodban élteted NS-t a HGY-t, a másikban szapulod. Döncsd már el mit akarsz.

Ami jó azt megtartani, ami gonosznak látszik attól meg őrízkedni érdemes.

 

 

 

 

Előzmény: _Dulifuli (215282)
Kútásóóó Creative Commons License 2018.09.24 0 0 215299

Én olvastam is,..

 

Nocsak! 

És mely műveit olvastad Luthernek, ha szabad kérdeznem?

 

Szerinted ki volt a mestere és melyik felekezet adta kezébe a Bibliát?

 

Előzmény: _Dulifuli (215278)
TudorHT Creative Commons License 2018.09.23 0 2 215298

Észrevettem egy érdekeset.

 

Van ugye a NER. (Nemzeti Együttműködés Rendszere)

 

2010-ben hozták létre azzal a szöveggel, hogy "Legyen béke, szabadság és egyetértés."

 

Nekem ez tiszta HGY. A HGY is tiszta NER.

 

Nincs bennük logika. Mer ugye most vagy szabadság van vagy egyetértés, a kettő üti egymást. A szabadságban szabad a nemegyetértés, egyetértésben meg nem létezik szabadság a nemegyetértésre.

 

Tiszta Ökumenényál az egész. Nem csoda, hogy a HGY-ben annyi élet kisiklott és házasság ment tönkre.

 

ferrreee Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215297

alapvetően a protestáns és újfajta mindenféle gyülekezetek valahogy nem fogják fel hogy mi a rómkat egyház. pedig elvileg tudják és van ahol tanítják is: a nagy parázna. szerintem itt Mo-on a hgy-ben tanították a legerősebben és legjobban. és hova jutottak...

eleve ügye a régi protestáns egyházak is rég behódoltak rómának, tisztelet a kivételnek... volt is erről egy topikom, de törölték még innen is :)

Előzmény: Prisztcilla (215296)
Prisztcilla Creative Commons License 2018.09.23 0 1 215296

Nagyon őszinte és jó szándékú, nagyon jó meglátásokkal. De nem érinti a lényeget. Akik nem akartak szellemi közösségben lenni ezen a konferencián T.W.-tal és csapatával, azok vajon miért tettek így? Mi a fontosabb az egység vagy az igazság? Akik nem értenek egyet azok tévelyegnek? (Mert a szöveg részben azt sugallja, hogy ezek a "kritizálók" hitben sérült emberek.) 

 

Előzmény: friss szél (215293)
Prisztcilla Creative Commons License 2018.09.23 0 0 215295

Elsőre nekem is annak tűnt, de:

"Ha viszont arról van szó, hogy egy szolgálatot, aminek vannak eredményei, vannak gyümölcsei, körbeleng a mindenféle mendemonda, ez meg amaz, akkor ott óvatosnak kell lenni, mert azért Jézust is le Belzebuzozták, Jézusra is rámondták, hogy a bűnösök barátja, meg nem tudom én micsoda és minden egyes olyan mozgalom, ami változást okoz, megváltoztatja a már beállt viszonyokat, az kivált egy ellenreakciót és nagyon nem mindegy, hogy hogyan kezeljük ezeket az ellenreakciókat. Teljesen odaadjuk magunkat arra, hogy most ezeket visszhangozzuk vagy nem.   G.T.

 

Most magyarról magyarra tolmácsolok :-)

Tehát először is mindenkit aki a Bethelben folyó dolgokat megvizsgálja a Biblia fényében, és helytelennek tartja, az olyan mintha magát Jézust kritizálná.

Aztán azt elismeri, hogy valamiféle változást hoznak, de annak jó vagy rossz voltának vizsgálatára nem hív fel, inkább arra utal, hogy az ezek vizsgálatából adódó ellenreakciókat hogyan kellene kezelni. Nem az esetleges megtévesztés a probléma, hanem az arra adott reakció. Ráadásul azt feltételezi, hogy mindenki aki "kritizál", valaki más gondolatait ismételgeti és nem azt mondja, amit az Úr a szívére helyezett.

"Én azt gondolom, hogy a puding próbája az evés, el kell menni, meg kell hallgatni, részt kell venni, a jót meg kell tartani, ha az ember úgy van vele, hogy más evangéliumot hall, más Krisztust hall, más olyan üzenetet hirdetnek ami szöget üt a fejébe és meghökkenti, hát akkor biztos, hogy az ember visszamegy a Bibliához és utána néz... de abban, hogy most az összes szálkát kicsipegessük a nem tudom én micsodából, abban nem szabadna részt venni."

Tehát ítéljük meg az ige alapján a szolgálatot és aztán hallgassunk róla, ha esetleg mégis kiderül, hogy más Jézust hirdetnek. Ez persze nem újdonság, hiszen már Pál apostol idejében is így volt:

"Mert látom, hogy amikor egy idegen megy hozzátok, őt szívesen fogadjátok! Amikor közöttetek „másféle” Jézust hirdet, mint akit mi hirdettünk nektek — azt is elfogadjátok! Ha másféle szellemet vagy „másfajta örömüzenetet” kínál fel nektek, mint amit mi — azt is befogadjátok!

 

Az sem igaz, hogy vizsgálat nélkül csak azért, mert valami nagyobbat akarunk az Úrtól, el kell mennünk efféle konferenciákra stb., mert ezzel a vég idején (de most is) nagy megtévesztésnek tesszük ki magunkat:

"Mert hamis krisztusok és hamis próféták lépnek fel, akik nagy csodákat és jeleket[b] tesznek, hogy félrevezessék, ha lehet, még a választottakat is. 25 Emlékezzetek majd rá, hogy mindezt előre megmondtam!

Ha tehát valaki azt mondja nektek: »A Messiás a pusztában van!«, ne menjetek ki oda! "

 

"Az olyan ordenálé hozzáállások, amelyek pedig azt mondják, hogy ezek az emberek, akik Krisztus evangéliumát hirdetik, hogy ezek spiritiszták meg okkultisták... ezt nem is értem"

Akkor vajon T.W. és társai milyen szellemben egyesülnek a R.K.Egyházzal? 

 

 

Előzmény: ferrreee (215290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!