Keresés

Részletes keresés

digicat Creative Commons License 2010.01.18 0 0 717
Ha a legolcsóbb repjegyet keresed akkor neked kell figyelni a fapados járatok honlapját és összehasonlítani az ajánlatokat. Általában minél korábban foglalsz annál olcsóbb.
Érdemes a nagy társaságok akcióit is figyelni (pl. Malév), mert szoktak egész jó ajánlatok lenni (úgy foglalj, hogy legyen benne legalább egy hétvége, úgy olcsóbb szokott lenni).
Vannak összefoglaló oldalak is, pl.fapados.hu, kayak.com, momondo.com, ezeken több társaság árait tudod összehasonlítani.
Előzmény: Törölt nick (715)
rotkiv74 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 716
Siasztok! Ket es fel eve skandinaviaban elo magyar vagyok! Sajnos mostanra be kellett latnom, hogy ezt a rideg mentalitast nem nekem talaltak ki. Vallalkozasomat szeretnem egy minimum 100.000 fos francia varosba koltoztetni. Szeretnek kedves , baratsagos emberekkel elni egy varosban, akik ertik a trefat is! Ha valamelyotok hallott ilyesfalyta videkrol franciahonban, kerem irlyon rola nehany szot. Koszonom -viktor
csengevagyok Creative Commons License 2010.01.15 0 0 714
Helyesen Chenonceaux.
Előzmény: csengevagyok (713)
csengevagyok Creative Commons License 2010.01.15 0 0 713
A Loire menti kastelyok kozul erdemes megnezni pl ezeket (amugy rengeteg van):

Chaumont sur Loire
Chenonceau
Chambord
Azay le Rideau
Vendôme kisvaros
Blois
Cheverny

Ezek meg inkabb Parizshoz vannak kozel de ugyanehhez az idoszakhoz fuzodnek.
Anet
Dreux
Chartres

Szerintem igazabol csak akkor elvezheto, ha elotte kicsit beleovassatok magatokat a fr tortenelembe.

Szerintem biztos lesz 5-10 €/koponya a belepo. Ja, meg erdemes autoval jonni vagy itt berelni, mert vasuttal nehez ezt a videket bejarni, vagy ha nincs mas lehetoseg, akkor nagyon meg kell szervezni az egesz utat, orara pontosan.

Mi Blois-ban aludtunk hotelben, onnan turaztunk.

Ezen az oldalon talasz egy-ket erdekes informaciot:
http://www.bloispaysdechambord.com/fr/structure-du-site/gites-et-couverts/
Előzmény: Fogtechnika83 (704)
kardio1 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 712
Lot-et Garonne megyében, ez Délnyugaton van, Bordeaux és Toulouse között egy kisvàrosban, a kisvàrosi lét minden elônyét és hàtrànyàt élvezve. Jò itt, az emberek kedvesek, az idô jò (àltalàban), és jò a konyha. Mi kellhet még? 
Előzmény: aranyalma12 (711)
aranyalma12 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 711
azért -30 -40 fok nincs, nagyon hideg van most.
Párizs tőlünk kb. 300 km-re van. Gyorsvonattal 1 óra.
Jó itt, mert sokminden van. Te merre laksz?
Állítólag ebben a megyében a legjobb, mármint külföldinek lenni. Rossz tapasztalatom valóban nincs. A nyelv megy nehezen, de tanulgatom.
Előzmény: kardio1 (710)
kardio1 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 710

Milyen az élet Északon? Névnapomra kaptam meg DVD-n Kad Merad Bienvenue chez les Chtis című filmjét, nagyon élveztük :)

Aszerint most nálatok -30-40 fok van :))

Mi elég messze vagyünk tőletek, Párizs is 6-700 km innen.

Előzmény: aranyalma12 (709)
aranyalma12 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 709
Sziasztok!
Mi Lille-től nem messze lakunk. Van valaki aki a környéken él?
kardio1 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 708
Boldog Ujévet minden topiclakonak!
pirooos Creative Commons License 2009.12.30 0 0 707
a jo cim:
nemzetietelek@gmail.com
Előzmény: pirooos (706)
pirooos Creative Commons License 2009.12.30 0 0 706
Keszites alatt van a honlapom,ami recepteket,kaja alapanyagokat....fog tartalmazni tobb nyelven.
Keresek olyan szemelyeket akik tudnak recepteket mas nyelven is.
Pl.francia receptet magyarul,magyart angolul,hollandul,nemetul....
Ismerjuk meg egymas konyhajat.
Jo ha tudod forditani is,de ha nem csak vannak jo receptjeid ami szerinted finom,akkor majd a forditast megoldjuk.
ha valakit erdekel akkor irjon nekem a
nemzetietelek.gmail.com - ra
koszonom

Piri
Fogtechnika83 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 705
Lemaradt egy kérdés. Kb. mennyibe kerülnek a kastélyokba a belépő jegyek?
Fogtechnika83 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 704
Sziasztok!

Tervezzük, hogy tavasszal elutaznánk Franciaországba. A Loire menti kastélyokat szeretnénk végig járni, plusz Párizst. Tud esetleg valaki segíteni, hogy mik azok a városok, ahova érdemes menni, és hogy a szállások kb. milyen árban vannak. Nem szálloda, vagy hasonló, csak lehessen aludni, és fürdeni, és persze tiszta legyen. Előre is köszönöm!

punasok Creative Commons License 2009.12.24 0 0 703
 Kivanok mindenkinek bekes boldog karacsonyi unnepeket, s egeszseget ,  gazdagsagot a 2010 evben.
Előzmény: isihawaii (702)
isihawaii Creative Commons License 2009.12.23 0 0 702
Természetesen Franciaország is szóba jöhet
isihawaii Creative Commons License 2009.12.23 0 0 701

Sziasztok !

 

lenne egy kérdésem,január közepén szeretnék kimenni Bécs környékére akár picit messzes is dolgozni tudtok valami munkát jöhet bármi csak fizessen.

ha igen irjátok meg milyen is lenne.

Segitségeteket elöre is köszi Kellemes Karácsonyi ünnepeket mindenkinek.

Email: killeristvan@citromail.hu

0670/208-8913

Aprillias22 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 700
Üdvözlök mindenkit!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Kutyatenyésztő vagyok és szeretnék Franciaországban minőségi kiskutyákat eladni,mert akik idejönnek (olasz és görög)kereskedők azok bagóért veszik a nehezen felnevelt kutyusokat!
Olyan kapcsolatot keresek aki le tudná szervezni odakint a dolgokat,persze nem lennék hálátlan a közreműködésért és a tolmácsolásért.
Részleteket az aprillias22@freemail.hu emailen

Köszönöm!

Egy elkeseredett kutyás
Nicsinyo Creative Commons License 2009.12.09 0 0 699
Elég baj az, hogy volt, van..., de nem muszàly, hogy legyen is. Mindenki tehet érte valamennyit, legalàbbis, ami ôt illeti. (ez ugyanolyan, mint nem szemetelni, nem pocsékolni a vizet, az ételt, az energiàt, nem ölni az àllatokat szòrakozàsbòl...stb)
Előzmény: digicat (697)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.09 0 0 698
Szallast ugyan ajanlani nem tudok, de mivel a kozlekedés Parizsban remek, tulajdonképpen minden kozel van és nem kell egy méreg draga keruletben gondolkozni. Viszont bizonyos helyektol jobb tavol lenni, mert konnyen akar csotanyokra is akadhatsz, ha nagyon takarékos akarsz lenni. Tehat sajnos a kozéparat ki kell fizetni egy tisztességes, tiszta szallasért egy jo reggelivel. Az itteni tovabbképzések egész nap tartnak, sokszor enni sincs ido.
Előzmény: kardio1 (696)
digicat Creative Commons License 2009.12.09 0 0 697
"Mo-ròl jöttem ide, de az màr olyan rég volt, hogy talàn igaz sem volt."
Már teljesen más világ van itt, a nyugat elárasztott mindent.

"A CV és lettre de motivation kérdésében nem gyôztél meg, szerintem az utòbbi fölösleges"
Ettől függetlenül a cégek szerint hasznos, nagyon sok helyen kérik, országtól függetlenül. Inkább állástól függ, hogy kell vagy nem, nem országtól vagy cégtől. Ha csemegére vágysz ott van még a kézzel írt önéletrajz is, melyet grafológussal elemeztetnek. Mindenkit pedig nem lehet kipróbálni, előszűrés mindenképpen kell.
Nekem, mint álláskereső is kényelmesebb így, mert nem kell minden cégnek személyre szabjam az önéletrajzom, elég ha írok egy rövid kísérőlevelet.

A hazugság pedig volt, van és lesz, nem nagyon tudunk tenni ellene.
Előzmény: Nicsinyo (691)
kardio1 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 696
Azt mondtàk, ha viszem a szàmlàkat, kifizetik, de magamnak kell megszervezni mindent...Allami korhàz vidéken...
Előzmény: Törölt nick (694)
marcsianya Creative Commons License 2009.12.09 0 0 695

Űdvözlök minden kedves olvasót!

én egy ujsagcikket szeretnék megosztani önökkel.

a cikk rólam és három kisgyermekemről szól.

ha valaki elszeretné olvasni,és tudna segiteni kérem jelenkezzen.

köszönöm marcsianya.

áldott,békés karácsonyt kivánok mindenkinek!

zambomarika32@citromail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.09 0 0 694
A tovabbképzés idejére a szallasodat ki kellene fizessék, nem? Legalabbis nekem mindent fizetett a munkahely (Parizs), amikor a tovabbképzés vidékén volt. Beleértve a vonatjegyet is.
Előzmény: kardio1 (693)
kardio1 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 693

Sziasztok!

Január utolsó hetében Párizsba kell mennem (jan. 24-30. között) egy továbbképzésre, és most szálláslehetőséget keresek a fenti időre. A képzés helye a 6eme arrondissement-ban van (métro: Odéon). van valakinek javaslata, ismertek valami megfelelő szállodát, apparthotelt, chambre d'hotes-t, lehetőleg nem nagyon-nagyon messze? És persze az sem hátrány, ha az ára nem szökik az egekbe...

GG-GJ-GG Creative Commons License 2009.12.08 0 0 692
szia szia
küldtem emailt, remélem majd összehozzunk egy hétvégi talit.
Mentek haza Karácsonyra?
üdv
Előzmény: drkovacsta (683)
Nicsinyo Creative Commons License 2009.12.07 0 0 691
Hahaha!
Azt hiszem, anyàd lehetnék!
Mo-ròl jöttem ide, de az màr olyan rég volt, hogy talàn igaz sem volt...Otthon nem volt ilyen titkolòzàs munkatàrsak között, mint itt. Különben nem tûnt volna föl a különbség, nem gondolod?
A CV és lettre de motivation kérdésében nem gyôztél meg, szerintem az utòbbi fölösleges (pròbàljàk ki az illetôt, s majd kiderül, hogy megfelel-e a posztra, vagy nem); hazudni pedig nem tartom helyesnek egyek fél részérôl sem. (Többek között azért van ott a vilàg, ahol...mert sok ember hazudik és csal.) En nem akarok hazudni. (talàn ezért sem talàlok munkàt...hhh, igaz, hogy màr nem is keresek)
Előzmény: digicat (690)
digicat Creative Commons License 2009.12.04 0 0 690
" az elsô furcsa dolog volt nekem pl. Fr.o-ban, annak idején, hogy mindenki titokba tartja a fizetését, s nem is illik megkérdezni, ki mennyit keres."
Nem Magyarországról mentél oda? Mert ez itt is így van, hivatalosan titok a fizetés. Annyira, hogy még álláshirdetésekben sem jelenik meg.

"Fiam, aki 6 hétig dolgozott Angliàban, mondta, hogy òriàsi különbség az ottani, meg itteni munkahelyi légkör között, ott mindenki cool, itt meg egész nap rohangàlnak, idegeskednek az emberek."
6 hét egy munkahelyen eltöltött idő után nagy bátorság ilyent írni. Ott is van ám stressz és rohanás.

"hanem lettre de motivation is kell"
Komolyabb helyeken mindenütt kell (Magyarországon is).
A CV azt tartalmazza, hogy eddig mit csináltál (ha több van benne akkor már nem CV).
A lettre de motivation azt kell tartalmazza miért pont ahhoz a céghez pont arra az állásra jelentkeztél (és nem egy másik cég másik állására), miért lennél megfelelő arra az állásra (pl. mert már van tapasztalatod benne, vagy érdekel és meg szeretnéd tanulni, stb).

"Az meg nem szàmit, hogy a legtöbben lòditanak, màssal iratjàk meg a levelet...stb."
Nagyon fiatal (vagy naív) vagy. Az álláskeresés során a legtöbben hazudnak (a munkaadók is), országtól függetlenül. Na meg máskor is.
Előzmény: Nicsinyo (687)
areacode212 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 689
Koszi a figyelmed!

Hat igen a kulturalis kulonbsegek hatalmasok tudnak lenni... Tapasztalom ezt mas nemzet fiaival/lanyaival meg /igy 10 ev kulfold utan/ meg a sajat csaladommal is.

Ha szabad kerdeznem akkor te miota elsz kinn?


koszike

Z:)
Előzmény: Nicsinyo (687)
areacode212 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 688
Hello!

Koszi a valaszt! Ja, igen egy jo ideje be be nezegetek ide aztan olvasgatom a forumlakok eleterol szolo torteneteket.

Asszem lassan rafekszek eroteljesen a franciara ami akkor sem lesz hatrany ha esetleg nem ott kotunk ki, addigra meg talan a sulit is befejezem, ugyhogy lesz egy szakma meg egy diploma...

koszike


Z:)
Előzmény: punasok (686)
Nicsinyo Creative Commons License 2009.12.03 0 0 687
Miutàn Punasok kedvesen elmesélte a pozitiv dolgokat, jövök én, aki a negativ dolgoknak a szòszòlòja.:-)
En csak azt làtom, hogy rengeteg a munkanélküli (diplomàs is), közben meg a piszkos munkàkat senki sem akarja elvégezni (pl. épitôipar, ahovà papirok nélkül vesznek föl embereket, akiknek persze semmi szociàlis vagy egészségügyi ellàtottsàga nincs, s kezdenek morgolòdni emiatt...), a hivatalokban, meg àltalàban a munkahelyeken òriàsi a stressz, nyomàs, sok az öngyilkossàg (pl. a France Telecomnàl 25-en lettek öngyilkosok az utòbbi években, a Renault-nàl is voltak pàran). A munkatàrsak egymàsra irigykednek, az elsô furcsa dolog volt nekem pl. Fr.o-ban, annak idején, hogy mindenki titokba tartja a fizetését, s nem is illik megkérdezni, ki mennyit keres.
Fiam, aki 6 hétig dolgozott Angliàban, mondta, hogy òriàsi különbség van az ottani, meg itteni munkahelyi légkör között, ott mindenki cool, itt meg egész nap rohangàlnak, idegeskednek az emberek.
Azt is utàlom, hogy ha munkàt keres az ember, nem elég egy CV (önéletrajzszerû lap), hanem lettre de motivation is kell, vagyis ki kell fejtened miért akarsz ott dolgozni, mit tudsz csinàlni, milyen tehetséged van és gyakorlatod (mintha nem derülne ki a CV-bôl), nem àrt ha a hobbidròl is irsz, vagyis el kell adni magad, a legszimpatikusabb benyomàst kell keltened. Az meg nem szàmit, hogy a legtöbben lòditanak, màssal iratjàk meg a levelet...stb.
Előzmény: areacode212 (685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!