Keresés

Részletes keresés

KalásziM Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57553

  Mi sem egyszerűbb !

 

 Vásárolni kell egy nagyobb felületű tadiátort.

 Kérdés , hogy most mekkora van ott.

 Valószinű az un. 22 K jelű.

 Létezik az  11 k , a 22 k, és a 33 k. De lehet , hogy  1 kk, 2 kk, 3 kk e most lényegtelen.

 Egyébként a vastagság : 5 - cm, 10 cm és 15 cm kb.

 

 Aztán van a kötés távolság . Azok a 600 -as és a 900 -as,  ezek a gyakoriak.

 Tehát megnézed mekkora a radiátorod .  (fontos a kötés táv ez nem igen lehet megváltoztatni. )

 Ezután vagy hosszabbat vagy vastagabbat veszel.

 Ja és ilyenkor legalább egy 25 % növelés a célszerű, vagy több, ha mán hozzá nyúl az ember.

  Ha ezermester vagy megcsinálod magad, ha nem,  hívsz szerelőt.

 

 És a példa :

 tegyük fel egy 22 k jelü 600 -a radiátorod van az ablak alatt, ami min.  1000 mm hosszú.

 Ha elfér hosszban a másik növeled 1200 -ra, ha nem veszel egy 33 k jelűt ugyanolyan hosszban. Igaz a 33 k ritka madár, csak néhol lehet kapni.

 

 Vagy ha van hely,  feltetetsz még egy radiátort, igaz ez már tényleg csőszerelői munka.

 

 Anno én ugy növeltem a fürdőszobai telejesítményt , hogy a meglévő radiátor elé tettem még egyet.

 2 db  T idom, némi csavarzat, plusz két záró  -nyitó szabályzó kellet, meg egy kis fantázia és működik mán vagy 12 éve.

 

 Sokat számoltunk a fürdőben mégis alul lett méretezve.

 Anno, most már működik.

 

 Hogy szó ne érje a házat : felül a szabályzó az valami szelep, alul meg egy záró, az lehet golyócsap, meg más is - mostanában már mást teszegetnek !!

Előzmény: pistik100d (57548)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57552

Szabályozással:

 

1. mindenhol fojtasz, csak a sarokszobában nem

2. termosztatikus szelepeket teszel a radiátorokra

 

De ha nagyon alul van méretezve akkor elképzelhető, hogy csak szabályozással nem tudod megoldani, hanem tényleg kell plusz kapacitás.

 

 

Előzmény: pistik100d (57548)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57551

Alpha2? Megőrzi.

 

Előzmény: poloska irto (57550)
poloska irto Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57550

Sziasztok!

A Grundfos A2-es megorzi a beallitasait? Arra gondolok, hogy csotermosztatra van kotve, ha az lekapcsol, akkor megszunik a tapellatasa. Amikor ujra bekapcsol, akkor milyen uzemmodban indul ujra? Elore is koszi!

Szbubu Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57549

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni a szakértő uraktól hogy a képen látható Vaillant kéményes kombi cirkó - sajnos pontos típust nem tudok mondani -  teljesítményét lehet-e (felhasználók részére elérhető módon) szabályozni? Esetleg vissza szabályozni?

 

Köszi.

pistik100d Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57548

Sziasztok! Cirkónk van és lapradiátorok (kétoldalas és közte a hőleadó bordák).

Az a problémám, hogy a sarokszobában kettő fokkal hidegebb van mint a lakás összes többi részében (vagyis ott hideg van). Hogyan tudnám csak a sarok szobában feljebb vinni a hőmérsékletet úgy, hogy nem lesz az egész szoba szétverve. Esetleg létezik nagyobb hőleadású lapradiátor (mondjuk háromlapos amit a kettes helyére be lehetne tenni); esetleg a cirkónál lehet valamit állítani a fűtés körökön, hogy több menjen a sarokszoba felé?

 

Milyen megoldások vannak?

 

yilván alulméretezték a sarokszoba fűtését, melyen ráadásul egy csomó ablak is van, ami megint csak csökkenti a hőmérsékletet.

Köszönöm a segítséget!

 

halaloszto Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57547

tuti ezres alatt. leveszed a gombot, es a legnagyobb kitekerheto cuccot egy nagy allithato kulccsal kitekered. (miutan alul elzartad a vizet!!!!) elviszed a boltba, es kersz egy ugyanolyat csak jot. jo esellyel lotyog rajta a szeleptanyer, vagy le is szakadt. ha nincs rajta a korong a gumikoronggal, azt kulon ki kell horgaszd. ne barkacsaruhazba menj, hanem vizgazszereloellatoba. 

 

vajk

Előzmény: .J.Peter (57544)
Moris721 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57546

Tegnap leltem segítségre ebben a topicban,gondoltam leírom a tapasztalatom:

A villanybojleremben iszonyatosan büdös volt a víz.Szétszedtem,természetesen tele volt vízkővel,anód fele elfogyva.Szépen kitisztítottam,egy két napig nem is volt szaga.Aztán,mint ahogy itt többen ugyan ezt leírták,újra nagyon büdös lett a víz.Ekkor olvastam itt,hogy fel kell venni a hőfokot max-ra.Ezt is tettem,így másnapra már elviselhető lett a szaga a víznek,mára pedig teljesen elfogadható a víz szaga!Hozzá teszem hogy a bemenő csövet ami kb.40 cm hosszú,letekertem,kiöntöttem belőle a vizet,és Domestos-al feltöltöttem,,visszacsavartam,és megnyitottam a csapot.Egy napig kicsit fertőtlenítő szaga volt  a víznek,de megérte! :)

Köszönöm a jó tanácsokat!

.J.Peter Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57545

Igen, ezen túl vagyunk, zuhanyrózsa csere, meg vezeték is cserélve van, de még mindig fenn áll a hiba, már fél éve, és elég hangos, ezért is írtam ide, mert nem hinném h csak a vízkő a baja... :/

Köszönöm az észrevételeket! :)

Előzmény: kismohai (57542)
.J.Peter Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57544

Igen tekerős!

mennyibe kerül egy új szelepbetét?

Előzmény: halaloszto (57543)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57543

a csap a rossz. tekeros ugye, nem karos? uj szelepbetet kell bele.

 

vajk

Előzmény: .J.Peter (57540)
kismohai Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57542

J. Péter!
Pár éve nálunk is volt otthon ilyen probléma (már ha jól értelmeztem amit írtál) Nemes egyszerűséggel vízköves volt a zuhanyzórózsa és a vezeték is. Ha szétszeded és kitisztítod valami erős vízkőoldóval, akkor helyre kellene jönnie vagy ha ez már régebbi, akkor lehet, hogy érdemes lenne venni egy újat. Most hirtelen ez az egy tippem van a problémád okára. 

Előzmény: .J.Peter (57540)
kismohai Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57541

Sziasztok!

Felújított panellakásban lakom albérletben, és valamiért csak maximumra tekerve fűt a radiátor. A csövek melegek, de amíg kisebb fokozatra van tekerve, addig teljesen hideg maga a radiátor. Maximumon meg túl meleget csinál. Ha éjszakára bekapcsolva hagyom, akkor hajnal 4 körülre elviselhetetlenül meleg lesz, ha felfűtöm a szobám lefekvés előtt aztán lekappcsolom, akkor pedig reggelre meg lehet fagyni a szobában.
A szabályzóval lehet valami baj? Vagy esetleg ki kell tisztíttatni valamit a radiátorban? A lakásban a többieknek nincs ilyen gondjuk, ezért gondoltam, hogy nálam lehet a hiba. Jó lenne tudni, hogy mi lehet a baj, mert úgy mondanám majd a főbérlőnek/szerelőnek. Ha van tippetek, hogy mi lehet a baj, vagy esetleg én is meg tudom oldani, akor léci írjatok.

Köszi szépen 

.J.Peter Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57540


Üdvözletem! :)

Lenne egy problémám: fürdőszobában a zuhany csaptelepet ha megnyitom, elég gyakram darabosan jön a víz, és a vezetékben hangos "rángatózás" hallatszik. A probléma csak ezen a helyen lépett fel, a ház többi pontján nem jelentkezett.

Az lenne a kérdésem, hogy ez mitől lehet, hogyan lehetne helyrehozni, illetve ez mennyibe kerülne???

Köszönöm előre is a segítséget! :)

maszibmw Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57539

colorMATIC360f a termosztát típusa. Vezeték nélküli.

 

Szia !

 

A Calormatic 360f gyári alapbeállításban kétpont vezérléssel működik, ezt lehet ( és kell is )  módosítani analóg vezérlésre ! Ez nálad be van állítva ? ( Z/A menüpontot kell 1-re tenni a szakemberszint menüben ). A másik, amivel játszhatsz, a "Szabályozási-szakaszillesztési menü ( OPT menüpont a szakemberszint menüben ) Mindig csak egy egységnyit állíts, és figyeld mennyire tolja el az előremenő görbét.

Előzmény: kicsiati (57530)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57538

koszi, valami ilyesmi pont jo is lesz a falra. 

 

egy nagy radiator nem oriasi osszeggel olcsobb mint a falfuteshez az alulemez panel meg a cso, es ha ugyis van padlofutes, akkor csak ra kell kotni. ugyhogy maradnek a futott falnal. 

 

a kerdes annyi, hogy a ket falfutes kort kulon vigyem az osztohoz (ekkor plusz egy oszto kiallas is kell), vagy kozositve.

 

vajk

Előzmény: nemnyaralo (57537)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57537

Valami hasonló a radiátorra/fölé szerelve? Időnként Aldiban/Lidlben is szokott lenni olyan tartó, amit a radiátorra lehet akasztani (elfér a tetején levő rések között az akasztója), és 3-4 sorban lehet rá teregetni. Persze ami a legközelebb van a radiátorhoz, az némiképp "árnyékolja" a többit. De nagyságrendekkel olcsóbb/egyszerűbb lehet szerintem. Főleg ha az, aki fürdött, a hálószobában tereget (ha van szellőztető rendszer, úgyis kiviszi/elosztja a párát a lakásban/ból).

 

http://srvimg08.aprod.hu/images_aprodhu/277410_1_644x461/torulkozotarto-kepek_rev001.jpg

http://static.olcso.hu/public/images/product/3/5/9/2/600x600_359217932.jpg

Előzmény: halaloszto (57535)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57536

És ezen hogy segít a falfűtés? Egy 600x900-ason két törölköző amúgy már kényelmesen elfér, és nem is annyira óriási.

Előzmény: halaloszto (57535)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57535

nem a teljesitmeny miatt kell az oriasi, hanem hogy egynel tobb torolkozo elferjen rajta, es meg is szaradjon.

 

vajk

Előzmény: Gyurco78 (57534)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57534

Csak kíváncsiságképpen, 6m2-re óriási törölközőszárítós kéne, a padlófűtés mellé? Saccra egy 6-700W-os bőven elég.

Előzmény: halaloszto (57533)
halaloszto Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57533

Sziasztok,

 

Gipszkarton falba szeretnek falfutest. (oriasi torolkozoszaritos radiator helyett) Kb 6m2. A falfutesek tobbsege 10mm csovel megy, de van 12mm-es is. Elonyok/hatranyok?

Ugyanebben a furdoben lenne 6m2 padlofutes is, ami 14mm csobol kell legyen, mert olyan rendszerlemez van hozza.

 

Az lenne a kerdesem, hogy hogyan kellene megoldani ezeknek az osszehozasat es beszabalyozasat? 

 

A rendszerlemez raadasul 75mm osztasu. 150mm-enkent teve a csovet, nem lesz nagyon egyenetlen? 75mm-enkent meg baromi sok cso belemegy, 2 korre kellene szetvenni 6m2-t? Akkor az mar a ket fali korrel egyutt 4 kor. Vagy a falban ket tokegyforma kor, kicsi kozositessel, es egy harmas oszto, amin a ket padlo kor van, meg az elmeno a falhoz?

 

vajk

Veszpremi Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57532

6-literes Geberit falon kívüli monoblokos wc-tartály. Lehúzáskor rendben öblített, de nem folyik bele a víz, egy csepp sem. Azaz a befolyás totál áll, valami dugulás? Vizünk van. A teteje ilyen billenős, elöl kell lenyomni (mintha öblítene). Hogy lehet ezt a tetőt levenni? Fogalmam sincs, ha lenyomom, résnyi hely van elöl, összetörni nem akarom.

gmkiev Creative Commons License 2011.11.30 0 0 57531

 

"Csöves" reggeli! :)

kicsiati Creative Commons License 2011.11.29 0 0 57530

colorMATIC360f a termosztát típusa. Vezeték nélküli.

Előzmény: maszibmw (57522)
gabrielke Creative Commons License 2011.11.29 0 0 57529

Megy a kazán vagy nem megy a kazán?

Mind a 4 csonk hőmérséklete kéne.

Ha ez a két "fölső" csonk hőmérséklete, akkor ez azt jelenti, hogy a fogyasztó oldalon nincs meg a keringés.

De ez normális is lehet, ha elég meleg van és lekapcsolt a szobai termosztát. Ezután nemsokkal a kazánoldali visszatérőnek is fel kéne mennie, ettől leáll a kazán.

 

Előzmény: Bundi860 (57527)
kicsiati Creative Commons License 2011.11.29 0 0 57528

turboTECplus 242/3-5

Gyári E-BUS-os kétirányú a termosztát. Szívtam is a fogamat amikor megvettem. :-)

Előzmény: maszibmw (57522)
Bundi860 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 57527

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem.

 

Kondenzációs kazánom van osztó gyűjtővel, a kazán és az osztógyűjtő közé be van építve egy hydrováltó. A kazánból elmenő víz a hydrováltó egyik oldalán kb. 50 fokos a kilépési oldalán már csak 30. Ez így normális, vagy valahol valami baj van a rendszerbe?

 

Előre is köszi

 

 

jatesz Creative Commons License 2011.11.29 0 0 57526

a gumicsövessel van nekem a bojler hidegvize a bojlerbe vezetve, ilyen volt itthon :)

a másik, a merevebb (bár nem tudtam, hogy azt is így hívják) meg anyámnál a tűzhelyen

Előzmény: Zoltanuss (57521)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.29 0 0 57525

Szép estét!

 

Keresek Valakit, aki számolna nekem egy közelítő bekerülési értéket komplett fűtési rendszer kialakítására.

Az elképzelésem vegyes + puffer és "hagyományos" radiátoros megoldás.

 

Maga a kivitelezés helyszíne Szeged mellett Sándorfalván lenne.

 

Írj légyszíves egy privátot és megírok minden szükséges infót, van méretezett rajz, stb...

 

Előre is köszönöm a segítséget!

pali30 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 57524

Üdv,

 

a kérdésem az lenne, hogy régi FÉG-es konvektornál van egy takarékfojtó csavar (asszem így hívják) amivel ki lehet küszöbölni, hogy állandóan begyújtson, és kikapcsoljon a konvektor, gyakorlatilag állandó kellemes hőt lehet csinálni úgy, hogy állandóan ég az egész sor, és nincs pattogás a befűtéskor és lehüléskor.

Ilyen csavar vajon van a Promontor 30-as konvektorokon? Lehet ott ritkábbá tenni az állandó begyújtások és kikapcsolások intervallumát?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!