Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.11 -1 0 72073

Veled már senki nem áll szóba ott sem.... leesett már miért? Mert egy paraszt vagy, és ostoba is....

Előzmény: Garfield007 (72072)
Garfield007 Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72072

Pont olyan hülye vagy, mint a klímásban.

A b pont lényegét megértetted?

Az a pontban szereplő tevékenységeket tudod mik?

Előzmény: Törölt nick (72071)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72071

A törvény az törvény. További jó kérdezz-felek játékot kívánok nektek :-)

Jahno Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72070

Ha cég is, a papírt ilyenekhez az XY megfelelő jogosultsággal rendelkező személy írja alá. Bizonyítványszám, engedély, minden szar kell rá. Legalábbis én eddig csak ilyeneket láttam.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72069)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72069

"Ja, és találsz ilyet?"

 

Először azt akartam írni, hogy épeszű szakember soha nem ad ki ilyen papírt,

de aztán ara gondoltam, hogy vannak emberek, akik pénzért mindenre kaphatók,

ráadásul az is lehetséges, hogy nem csak természetes személy (ember) aláírását fogadják el, hanem talán cég is adhat ki ilyen igazolást, márpedig pl egy Korlátolt Felelősségű Társaság felelőssége korlátolt :) így nem nehéz bátornak lenni.

Előzmény: Jahno (72065)
Garfield007 Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72068

Építkezésnél hogyan vezeted a naplót?

Előzmény: Törölt nick (72067)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72067

Nézd: ha valaki a szakma szabályai szerint épít meg valamit - és elég sok mindenhez nem kell ép engedély - akkor az rendben van. Oda van írva a törvényben, hogy magadnak és rokonaidnak jogosultság és szakképesítés nélkül is építhetsz, és ott van 2 eset hogy hogyan. 

 

A kalákát tiltja a törvény, de mi a kaláka?! Ha van 4 testvérem akkor mi 6-an apámmal együtt bizony építhetünk házat, mert a rokoni fok megvan ehhez.

 

Érteni kell a törvényeket, egyrészt másrészt észre kell venni, hogy nem mindenért a jogalkotó a hibás - mert a törvény abszolút korrekt - hanem az aki a maga érdekei miatt torzítva, hamisan, felét elhallgatva tájékoztat, pl egy kandallós aki így akar plusz munkákhoz jutni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72064)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72066

Igen szerelhetsz gázt is. FEMÜ-vel. Nem kell itt óvatoskodni, annyira átbaszták már az embereket, hogy ideje ezekről is beszélni!

Előzmény: Törölt nick (72063)
Jahno Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72065

Ja, és találsz ilyet? Vagy a magánerőből kivitelezőnek ha feltesz 2 szakmai kérdést, úgysem tud válaszolni akkor meg már látszik, hogy eseteg a saját bőrét viszi vásárra. Végig nem nézni a teljes kivitelezést, az is biztos.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72064)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72064

"a vállalkozó kivitelező jóváhagyásával, felügyeletével."

 

Ezt én úgy értelmezném, hogy akárki megszerelheti a villanyt magának, de ha nem tud felmutatni egy igazi szakember által aláírt igazolást az ellenőrzésről (amelyben tulajdonképpen átvállalja a felelősséget helyette), akkor nem kapja meg a lakhatási engedélyt.

Tehát nem "szerelői igazolás", hanem "ellenőri igazolás".

Előzmény: Törölt nick (72062)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72063

Akkor magamnak lakáson belül szerelhetek gázt is?

Bélelhetek kéményt, és a jogszabályra hiatkozva a katasztrófavédőnek át kell venni, és le kell pecsételni,(amennyiben az megfelelő) ha nem jogosított cég csinálta is?

MUHAHAHA

 

Szerintem óvatosan ezzel, mert a jogalkotó ide a kalákában építkezést (felhúzzuk a falat, keverjük a betont) értette, a villanyszerelést már nem fogja  építőipari kivitelezési tevékenység építési szakmunkái -nak elfogadni senki.

Előzmény: Törölt nick (72062)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72062

Mert megcsinálhatod hivatalosan is! Te meg is csináltad, pedig nem is szakmád! De nem is kell annak lennie, elég ha ismered a szakma szabályait:

 

"

191/2009 (X15) kormányrendeletet:

 

"

Az építőipari kivitelezési tevékenység építési szakmunkáit vagy annak egyes munkafázisait saját részre vagy a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló törvény szerinti hozzátartozó részére a vállalkozó kivitelezői tevékenység végzésére nem jogosult személy is végezheti, szakirányú szakképesítés nélkül, a szakmai szabályok betartása mellett

a) építési engedélyhez vagy az Étv. 33/A. §-a szerinti egyszerű bejelentéshez nem kötött esetben,

b) építési engedélyhez vagy az Étv. 33/A. §-a szerinti egyszerű bejelentéshez kötött esetben a vállalkozó kivitelező jóváhagyásával, felügyeletével."

Előzmény: tfe_tng (72055)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.11 0 0 72061

De, megcsinálhatod, lévén még villanyszerelő is vagy. Akkor is megcsinálhatnád ha nem lennél az! Lévén be tudod tartani a szakma szabályait!

 

"

191/2009 (X15) kormányrendeletet:

 

"

Az építőipari kivitelezési tevékenység építési szakmunkáit vagy annak egyes munkafázisait saját részre vagy a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló törvény szerinti hozzátartozó részére a vállalkozó kivitelezői tevékenység végzésére nem jogosult személy is végezheti, szakirányú szakképesítés nélkül, a szakmai szabályok betartása mellett

a) építési engedélyhez vagy az Étv. 33/A. §-a szerinti egyszerű bejelentéshez nem kötött esetben,

b) építési engedélyhez vagy az Étv. 33/A. §-a szerinti egyszerű bejelentéshez kötött esetben a vállalkozó kivitelező jóváhagyásával, felügyeletével."

 

 

Előzmény: szszilikis (72053)
VaZoLa Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72060

így visszaolvasva, lehet hogy félreérthető az irományom....tehát én a tekercs menetzárlatára tippelek...(tehát nem a szénkefék szikráiról írtam...csak hogy egyértelmű legyek...bocs ha már sok).

Előzmény: Törölt nick (72051)
VaZoLa Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72059

egyébként írod, hogy 2 éves, alig használt, én meg most olvasom, hogy 2 év gari van rá...szeritnem vidd vissza, ha még teheted.

Előzmény: Törölt nick (72051)
VaZoLa Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72058

nem vagyok szakértő, csak gondoltam beírok, hátha....

szóval tippem szerint hőkapcsolód van beépítve, ami kiold a motor túlmelegedésénél....

a túlmelegedés pedig adódhat pl. abból is, hogy valahol a tekercsed összeégett, és szikrákat vet, melyek nyilván nem láthatóak kívülről...

a teljesítmény csökkenés is erre enged következtetni...

tehát szerintem sanszos egy újratekercselés, vagy motorcser, rézdrótot meg eladni méhtelepre....

szerintem.

Előzmény: Törölt nick (72051)
cucu Creative Commons License 2016.11.10 -1 0 72057

Engedélyezem!

Előzmény: szszilikis (72053)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72056

Nemhivatalosan megcsinálhatod.

Előzmény: szszilikis (72053)
tfe_tng Creative Commons License 2016.11.10 0 1 72055

en is megcsinaltam a szerelvenyezest, pedig nekem meg csak nem is szakmam a villanyszereles :)

Előzmény: szszilikis (72053)
Lacivill Creative Commons License 2016.11.10 -1 1 72054

Hivatalosan nem csinálhatod meg.

Előzmény: szszilikis (72053)
szszilikis Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72053

Sziasztok.

 

Most építkezünk és a villany szerelvényezést meg csinálhatom én is? Dobozolást és fűzést megcsinálja a villanyszerelő és le is igazolja.

Igazából szakmám a villanyszerelés, de nagyon mást dolgozom :)

 

Köszi

C20NE Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72052

Amikor a kompresszor leáll akkor 2 dolog történik, a nyomáskapcsoló leállítja a motort és leengedi a nyomást a henger és a visszacsapó szelep közötti csődarabból. Ha ez nem működik vagy a visszacsapó szelep nem zár és a dugattyú tető nyomás alatt marad akkor van ez a jelenség. Először szedd szét és ellenőrizd a visszacsapó szelepet majd hallgasd meg, hogy amikor leáll szisszen-e egyet.

Előzmény: Törölt nick (72051)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72051

Hozzáértők segítségét kérem. Van nekem egy Einhell BT-AC400/50 kompresszorom, rajta egy 2.2 KW-os motor, két kondival, egyik 45, mások 200 mikroF. Tegnap cseréltem mindkettőt újra, hátha valamelyik rossz. Nem.

Jelenség: nem pörög fel rendesen, kapocsdobozba épített túlaramvédő kapcsoló pár másodperc után kiold. Érdekessége, hogy tavaly még azt játszotta, hogy egyszer csak gondolt egyet és működött rendesen, felnyomta 8 légkörik, ahogy kell, akárhányszor egymásután is.

Könnyen forog, semmi szorulás, ventit kézzel könnyem forgatom, hallom, hogy a komresszor szuszog. Leállást követő azonnali kézzel tekerés is ugyanezt mutatja. A kompresszor 2 éves, összesen nincs benne egy üzemóra, csak keréknyomás beállításhoz használjuk pár autóhoz és bicajhoz, illetve téli-nyári gumi átálláskor 3 autó kereke le-fel.

Először is nem találtam neten olyan rajzot, ahol két kondi van rajta állandóra (indítókapcsolót sehol sem látni, a vezetékek, amelyekre a kondik kötve vannak, bemennek mind a motortestbe), illetve találtam is, az nyomógombos, vagy automatás volt egyikre.

Ismeri valaki ezt a szutykot? Van esetleg valakinek használható ötlete? Miért van ezen két kondi, ha állandó? Vagy nem az? Van valahol a testben egy elrejtett kapcsolóautomatika? Ami esetleg beragadva marad? Pár 4-5 másodpercig megy, nem teljesen felpörögve, majd biztije leold. Meghűl, visszakapcsolom, megint pár másodpercet megy.

Ötlet? Köszi.

universaltool Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72050

Igazad van, fordítva mondtam! :) Most van bent AC-s

 

""A" típusú - Az egyre gyakrabban alkalmazott félvezető, szabályozó elektronikák zavaró hatásait megfelelően kezelő életvédelmi relé. A hibamentes működés garantált egyenáramú összetevők jelenléte esetén is. - Ilyet érdemes venni! Jele: 
"AC" típusú - Csak tisztán szinuszos váltakozó áramú körben alkalmazható. Ez a legelterjedtebb, de ma már "A" jelzésűt érdemes venni. "

Előzmény: C20NE (72049)
C20NE Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72049

Az A-jelű ami jó neked, ki ne cseréld AC-re! Az AC csak a szinuszos hibaáramot érzékeli, az A pedig a torz, kapcsolóüzemű eszközök által generált hibaáramot is érzékeli.

 

Vannak ma már egzotikus egyenáramra, nagyfrekvenciás áramokra is hatásos darabok de azok háztartásba feleslegesek!

Előzmény: universaltool (72048)
universaltool Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72048

Már vagy két hete jó :) Előtte napi szinten csinálta, kivéve hétvégén és essőben. (Amikor nem dolgoztak.) Persze igaz, csak logikai alapon jutottam erre, semmi mérés. Azt is terveztem, veszek egy "AC" jelzésű zavarszűrt fi relét, a sima régi "A"- jelzésűm helyett, de hamarabb megjavult, mint hogy megtettem volna.

Előzmény: Törölt nick (72047)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72047

Egyelőre nincs leverés. Az okot nem találtad meg, csak azt, hogy valamitől volt okozat. Ne nyugodj meg.

Előzmény: universaltool (72046)
universaltool Creative Commons License 2016.11.09 -1 0 72046

Nekem kívülről jövő zavar veregette le a fi relét, mióta nincs építkezés a szomszédban (50m távolságban), azóta tökéletes. A megoldásban az segített, hogy csak munkaidőben hülyéskedett.

0l0 Creative Commons License 2016.11.09 -1 1 72045

Ez a FI kérdéskör nem olyan egyszerű, mint amennyire egyszerű az elve az eszköz működésének.

Nálam ma pl azért oldott le a 30 mA-es védőkapcsoló, mert egy kapcsolós hosszabbító kapcsolója kontaktos lett, zizegett, szikrázott. Két rákapcsolási kísérletnél semmi, a harmadiknál lement. Részemről jól tette, mert végül is  hiba volt a rendszeren, ok nélkül nem szokott leoldani. Ami külön érdekes, hogy itt volt még egy FI közvetlenül előtte, ami csak 10 mA-es, az nem oldott le.

Ennek például nem jöttem rá eddig a tudományos magyarázatára, legfeljebb ötletelni tudnék.

0l0 Creative Commons License 2016.11.09 -2 1 72044

Jellemzően nem feltétlenül old le azonnal. A vezetékhálózaton keletkező kerülőút ellenállásának aránya az üzemi nullához képest a PEN szétválasztásáig határozza meg, hogy mennyi szivárgás jelentkezik a kerülő vezetékszakaszon adott ponton megjelenő adott terhelésnél. A tranziens jelentségek, több fogyasztó együttes használata ezt még jobban megbonyolítják, sőt a hibahely átmeneti ellenállása is változhat időben.

Ennyi jut hirtelen eszembe és én még nem is vagyok szakértő ebben... 

Előzmény: Varazó76 (72037)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!