Keresés

Részletes keresés

amona33 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 63
Sziasztok !

A gázmérő bemenő plombájának feltörése után a gázmérő babrálása nélkül lehet valahogy gázt lopni ? (költői kérdés tudtommal, de hátha okosabb valaki)
Tegnap elvitték a mérőnket, mert 7 éve aki cserélte az órát nem tett a bemenő ágra, és most vették észre. Anno eltörte a szerelő, de azt mondta nem gond, mert bemenő ág, így úgysem tudunk fűteni a lakásban az óra kikerülésével. Jah és azóta tulajdonosváltás is volt. A Tigáz emberének nem kell kimennie és ellenőrizni ilyenkor ?
Köszi előre is a választ. :-)
Két elemi Creative Commons License 2010.04.03 0 0 62
A normálisabb országok szolgáltató céget nem adtak el.
Ugyanis a megélhetési költségeket így könnyebben lehetne befolyásolni,ez minden országban szociálpolitikai kérdés is.
Szerintem megéljük még hogy a leamortizált tönkrement rendszereket visszaveszi az állam gigantikus hasznot biztosítva a tulajdonosnak.
A szolgáltatónak nem érdeke a lopások visszaszorítása hiszen mi birka nép az ellenőrző szervekkel karöltve "örömmel" fizetünk a valóban rászoruló,ill a jólétben élő,szaunát és otthon úszómedencét üzemeltető helyett.
Az szolgáltató nyeresége garantálva van,azt dalolva viszi ki az országból.
Üzemeltetni azt kevésbé tud mint mi,de a szerződéseit jobban tudja kötni.
Lassan itt a keleti régióban a dübörgő gazdaság által biztosított jövedelemből nincs lehetőség tisztességes életvitelt biztosítani,csak ha csalunk és lopunk.
Egyre kevesebbeknek adatik meg hogy munkából tisztességesen megéljen.
Szívesen olvasnám mások véleményét is.
asdf_ Creative Commons License 2010.04.02 0 0 61

Azt ugye vagod, hogy nem a tigaztol lopsz ilyen esetben, hanem az osszes tigazos ugyfeltol? Futsel faval, szigetelt a hazad, tekerd lejjebb a radiatort, szamtalan lehetoseg all elotted :P

Előzmény: I36 (60)
I36 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 60
Kedves boysteer! Az én gázórám INVENSYS MR-8 (G4), 2004-es évjárat a jelzése szerint. Véleményes szerint a mágneses megoldás a rabló csürhe ellen alkalmazható ezen esetben? Köszönöm.
Előzmény: boysteer (41)
I36 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 59
Kedves boysteer! Az én gázórám INVENSYS MR-8 (G4)/, 2004-es évjárat a jelzése szerint. Véleményes szerint a mágneses megoldás a rabló csürhe ellen alkalmazható ezen esetben? Köszönöm.
Előzmény: boysteer (41)
Két elemi Creative Commons License 2010.02.12 0 0 58
Az etnikai kapcsolatok működnek!!
vz55 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 57
Azt kérdezte már valaki, hogy Penészlek és Makó alatt miért adták át a gázmezőt nem európai cégnek?????
gery7528 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 56
Köszi!
Nem volt úgy használva,nem volt értelme.Jött valaki(ismerős)mutatta,h működik. Ennyi,azt most sz...hatok. Rád is tudják bizonyítani? Megnézem az elmü topikot.
Köszi
Előzmény: Törölt nick (55)
gery7528 Creative Commons License 2010.01.19 0 0 53
Sziasztok!
Azután érdeklődnék,h ha az elmü észreveszi,h az óra elvesztette a mágnesességét mennyi lehet a bírság,és minek számít. Előre is köszi!
gyula6 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 52
Szevasztok!

Olvasom egy hozzászólásban,hogy rémálom,tudjátok,hogy mi az igazi rémálom: szemben lakunk Gyöngyösön a Tigáz irodájában mely a város legszélső utcájában van ha Budapest felől érkeztek . Ide tartozik kb 20-30 település sok ezer fogyasztója.Az útról röviden a mi oldalunk kertes házak a szemben lévőn pedig cégek,üzemek,üzletek,az út végén több száz garázsos garázssor mellette szemétszállító cég a város egyetlen kamion bérparkoló telephelye útépítő cégek,betonkeverő helyijárat utvonal vagyis némi túlzással olyan teher és személyautó forgalom mint az m0-áson a sebességet is beleértve!És 30-40 éve itt van a Tigáz mely nagy hátsó és oldalsó udvarokkal rendelkezik körbejárható utakkal még sem jut,jutott eszébe,hogy ügyfélparkolót építsen ki e rövid idő alatt bezzeg a főépületük mellett állnak a dolgozók autói hátul pedig hatalmas udvar illetve mellette is melyben éjjel a furgonjaik állnak .Az ide érkezők akik személyautókkal,taxival zárt furgonokkal időnként teherautókkal,buszokkal(sofőrök) is jönnek és odaállnak a kapubejárónkba(van olyan,hogy hosszában beállva mintha nálunk lennének) illetve annak 2 oldalára és bemennek ügyet intézni (a kocsiajtókat úgy csapdossák mint egy autógyárban a meósok, hangoskodnak szemetelnek volt tettlegesség is a bejárónk elején 2 méteres tócsa áll mert a zúzalékot elkapartatták és gödör lett a helyén )és a két pici babánkkal takarásból kell kitolatni az útra melynek a túloldalán is belógnak az ott parkolók .A védőnő gyerekorvos ha jön hozzánk neki is távolabbról kell visszagyalogolnia, anno teherautómról az építőanyagot a szomszéd elől kellett becipelnem. Ja el ne felejtsem 20 évig teherautóztam de azért ilyen kockáztatásba kényszerítve sosem voltam főleg nem rendszeresen!. Hazajövetelkor nem tudunk tőlük bekanyarodni a bejárónkba mögöttünk fékcsikorgó teherautók áll a forgalom. Ha szólni merek fenyegetnek anyáznak egy darabig hívtam a közterületeseket de nem győzöm pénzzel mert ez mindennapos eset. Közel egy éve kiraktam az útpadkára kisteherautó gumikat azonnal feljelentett „valaki” és a polg.m. hívatal engem büntetett meg 6500ft-ra.Felvettem a kapcsolatot a Tigáz honlapján egy kommunikációs munkatársukkal vizsgálódtak elismerték,hogy tenni kéne valamit de 1 éve semmi sem történt. Tél van megint kezdődik az”orosz rulett” Ha valaki nem értené miért ez a sok ingerült ember,azért mert pár éve megszüntették az óraleolvasásokat,számlafizetéseket a házaknál illetve a gázkonpenzációval rengeteg plusz ügyfél is keletkezett óraátírás miatt illetve telefonos bediktálás nem működik normálisan illetve ilyen látogatottságú irodát kitenni a város szélére amikor vidéki öreg nénik is gyalogolnak ide a buszmegállóból 2-3 km-t néha feleslegesen mert később nyitnak illetve kérdezősködnek mert azt hiszik már elhagyták a várost is. Arról a baráti dologról csak röviden,hogy az ügyfélszolgálati irodájuk átalakításakor este 10-ig úgy darabolták a vasakat az épület előtt mint az állat illetve volt eset,hogy 10 napig éjjel 2-kor 15 percekre megszólalt a brutális hangú riasztójuk. De az sem semmi,hogy olyan fogyatékos agyú alvállalkozók dolgoznak itt mint aki hetente 2-3 alkalommal fél 5 és negyed 6-kor mikor milyen kedve van a hepehupás betonon húzgálja ki a 8 darab szemetes kukát melyet 8-9 előtt sosem szállítanak el és mikor a 20 hónapos gyermekünk felriad ás meghallja azt mondja,hogy „apa dörög az ég” egyébként teljesen olyan(a nem irodai férfi dolgozók 7-kor amikor jönnek dolgozni 5 perc alatt kihúzhatnák de nem!!!).Vagy tavaly a biztonságiőr nő elvállalta a terület fűkaszálását sövénnyírását és benzines damilos fűvágóval melynek olyan hangja volt mint egy erdei fakitermelés Vasárnap délelőtt 10-től a Forma 1 végéig nyomatta mint az állat és amikor szóltam bármelyiknek durván válaszoltak, a helybeli vezetők azért nem avatkozhattak bele mert a központ alvállalkozói ezek az idióták illetve a rendőrség passzolt a jegyző felé az ügyemmel melynek a segítőkészségéről már az elején írtam!

Ez az igazi rémálom és EU-s
sziliria Creative Commons License 2009.10.13 0 0 51
Vazze Dejo. Mit használsz, ha nem gázt? Villany, vegyes, fa, szén vagy valamit, amit állam bácsi még véletlenül se támogat normálisan? Szél, nap, geotermia?
Előzmény: dejo (43)
CipogóCipi Creative Commons License 2009.10.12 0 0 50
szia
engem is érdekelne némi segítség!!!számithatok rád?kérdeznék.
tudok ipari mágnest........
Előzmény: boysteer (41)
méregkeverő Creative Commons License 2009.05.16 0 0 49

Az áprilisi számlát már képesek voltak normálisan benyújtani a számlavezető bankomhoz...

 

:-((

Előzmény: méregkeverő (47)
méregkeverő Creative Commons License 2009.03.07 0 0 48

Válaszoltak.

 

Közöltek egy másik korrekciós tényezőt.

 

A baj az, hogy a számla végösszege azzal sem jön ki....

 

:-((

Előzmény: méregkeverő (46)
méregkeverő Creative Commons License 2009.02.20 0 0 47

Szintén friss:

 

December elején jeleztem a bankomban, hogy szeretnék csoportos beszedéssel fizetni a TIGÁZ-nak.

 

Januári számlát meg is kapom, csekk nincs, és fizetési mód: csoportos beszedési(ahogy kértem).

 

A héten jön egy levél csekkel és felszólítással, hogy a tartozásomat fizessem be.

 

Megyek a bankba: nem is érkezett inkasszókérés a TIGÁZ-tól....

 

Ezek után: Milyen informatikai rendszerük van???

 

Tömören: szar!

Részletesebben: nagyon szar!

Előzmény: méregkeverő (46)
méregkeverő Creative Commons License 2009.02.20 0 0 46

Megkaptam a februári számlát:

Fogyasztott mennyiség: 428 m3

Korrekciós tényező      : 0,999477

Korrigált mennyiség     :  430 m3 ???????? TESSÉK????????? (430,3953148)

 

A számla értéke ~330 Ft-tal több, mint a stámlán szereplő adatok alapján lennie kéne!

 

Ki programozta ezt a rendszert?

(Tudom, a nyomtatás külön programban lehet a számolástól, de akkor is ez elfogadhatatlan számvitelileg!)

asdf_ Creative Commons License 2009.01.29 0 0 45

Minden diktalas utan kiirja az oldal, hogy az allast rogzitettek, valamint jon rola visszaigazolo email is. Ha nem jon a visszaigazolo email, en rakerdeztem volna, hogy mipalya. De most mar keso.

Ha jott visszaigazolo email, akkor viszont kinyomtat es az orruk ala lehet tolni...

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.29 0 0 44
Havi diktálos vagyok!!!! 2008.jun hótól nem használtunk gázt,ugyanaz az óraállás,minden hóban ugyanazt a m3-et bediktálom, vagyis neten elküldöm.
Most a TIGÁZ-nál a hölgy megmutatta ,hogy nem kapták meg minden hóban amit neten küldtem./én erről nem tehetek/
/ megjegyzem,ha nincs kiépítve a netrendszerük akkor miért mondják ,hogy küldjük neten, ezt nem értem./
Ez mind semmi!
Mivel,hogy nem kapták meg, átállítottak átalánydíjasra.Minden kérdezés nélkül!!
Ha én, megadtam egy megbízást írásban,sk. aláírva!!!!!!!!!!!!!!.. akkor KI? milyen jogon változtathatja meg az én megbízásomat??????????????????????????????????


Ha pl.egy bankban az ügyintéző a hasára üt és az ügyfél pénzét máshova rakja.
Akkor mi lenne?? Ez pontosan olyan!!!!!!
Előzmény: asdf_ (38)
dejo Creative Commons License 2009.01.20 0 0 43
Uram, Atyám!
Én ez véletlenül sem komolyan írtam. Nem is használok gázt csak kemping gázfőzőben, azt sem kapcsoltam már be vagy 15 éve!

Már csak azért sem használok gázt, mert nem tenném ki magamat és a családomat az Orosz-Ukrán politikai-gazdasági vitának!
:-{)E
PS: Az utolsó mondat most is vicc vol! :-{(E
Előzmény: boysteer (42)
boysteer Creative Commons License 2009.01.20 0 0 42
ja villyanyórára nem jó ! mivel a villanyóra állandó mágneses fékezésű (99% de láttam már 1db elektromágneses fékezésűt is ) és elveszi a benne lévő mágnes erejét és 400-500% többet fog mérni utánna arra TILOS  rátenni még csak meg se szabad közelíteni ! PL: egy ismerősömnek a LCD tv-t hazavágta 2méterről van akinek a monitort ! nekem pl: a telefonomat és az autóm világítását is !
Előzmény: dejo (40)
dejo Creative Commons License 2009.01.20 0 0 40
Azt a mágnest hol lehet venni és hogy kell kérni?
Ha bemegyek a vasboltba és aztmondom: "Ipari mágnest kérek, olyat ami gázlopáshoz való!" akkor tudják mi kell nekem? Esetleg ajánlanak olyat ami kettő az egyben és áramlopáshoz is jó?
:-{)E
Előzmény: boysteer (39)
asdf_ Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38

Diktalos/atalanyos? A szamlan szereplo oraallas mikent viszonyul a valos oraallashoz? Esetleg eves leolvasas volt a mult honapban es ez a kulonbozet? Atalanydijas, identol nem lakik ott, havi 0-as fogyasztasra kerte magat, most leolvasas utan ez automatikusan elozo evi teljes fogyasztas egy honapra eso reszere valtozott?

Szamtalan dolog lehetseges, de celszeru lenne a papirok ellenorzese utan -mint legilletekesebbet- a tigazt felhivni ;)

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.02 0 0 37
Kapott a lányom a TIGÁZ-tól egy számlát,amin 277m3 gázt fogyasztott el.Na,most a lányom jelenleg nem lakik a lakásban.Az óra állása természetesen nem változott.
Csak azt nem tudom,hogy milyen okból számláztak ki 277m3-t.
czeguska Creative Commons License 2008.12.09 0 0 36
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot,ezt fogom tenni,talán van remény.
Előzmény: asdf_ (35)
asdf_ Creative Commons License 2008.12.07 0 0 35

Elo kene keresni a tavalyi, az azelotti, meg az azelotti eves szamlakat, majdpedig megalkotni a kovetkezot:

Fogyasztasom:

2005 novembertol 2006 novemberig x m3

2006 novembertol 2007 novemberig y m3

2007 novembertol 2008 novemberig z m3

 

Itt kene x,y es z erteke, valamint hogy mekkora hazat milyen technologiaval futesz. Ezekbol lehet okosat modani, hogy mikor mekkora szamlat, vegszamlat kaptal, abbol nem. Mindenesetre az ajanlott havi 85000-es atalany mindenkepp nagyonurva, havi 650 m3 fogyasztast feltetelez, az meg nalunk (100 m2 szar ablakok, ohne szigeteles) is csak a januari szamlan szokott osszejonni, amiben benne van, hogy a ket unnep kozott itthon vagyunk, es megy a futes. Namost ha te ezt atalanyba fizetned, nyaron is, az annyit jelent, hogy telen 800-1000 m3 lenne a havi fogyasztasod, ami a mero utan szivargo gazcso esetet kiveve kabe lehetetlen.

Előzmény: czeguska (34)
czeguska Creative Commons License 2008.12.07 0 0 34

A TIGÁZ egy ritka szemét cég!Átalányban fizettem a gázt,kiküldtek 526000 ft végszámlát. 6 éve lakom ebben a házban,minden évben ráfizettem,tavaly 76000-et.A panaszomra azt válaszolták,hogy bemérhetik az órát,de az 90%-ban jó szokott lenni,és akkor még én fizetek 150000-et.Részletfizetést kértem arra hivatkozva,hogy özvegyen nevelek 3 gyereket és nyár óta daganatos betegséggel táppénzen vagyok,ezért max.50000-es részletet kérnék,ha lehet.Hát...lehetett!!!

Kiküldtek egy 210000-es és két 150000-es csekket,azt gondolva,hogy hatalmas kegyet gyakoroltak most velem.Ja...és közölték,hogy innentől kezdve a havi átalányam 85000 lesz télen-nyáron,és átálni a havi leolvasásra csak akkor lehet,ha kifizettem a tartozásomat.Adjatok tanácsot,ha tudtok,mit csináljak?

dejo Creative Commons License 2008.11.10 0 0 33
Ja! Ugyanazon az oldalon van egy csomó telefonszám. Telefonon is bejelentheted az óra állását.
Van olyan szám is, hogy "Általános ügyfélszolgálati ügyintézés". Szerintem azon a számon pontosan föl tud világosítani az ügyintéző. :-{)E
Előzmény: dejo (32)
dejo Creative Commons License 2008.11.10 0 0 32
Szerintem ennyi az egész!
Te magadnak leolvasod, a Tigáz weblapján bejelented. és azt számlázzák. Ők évente gyszer leolvassák és akkor korrigálják az esetleges eltérést. Azért nagy eltérés ne legyen, mert az valószínűleg nem fog nekik tetszeni.
Előzmény: szokester (31)
szokester Creative Commons License 2008.11.10 0 0 31
Üdvözlök mindenkit!

Kérem, ha valaki föltud világosítani arról miként tudok szerzödést modositani a Tigázzal/átalány dijról-havi leolvasásra/? Akinek van ebben a témakörben tapasztalata, kérem irja meg nekem.
köszönettel: Katalin
demoklész Creative Commons License 2008.10.22 0 0 30
Köszi a válaszokat,

Most már valóban működik, regisztráltam is, várom a 100 köbméter gázt,
még eddig nem érzem a szagát :)

A gondom csak annyi, hogy az okt elején érkezett szórólapon semmilyen
utalásra nem emlékszem, ami a rendszer későbbi indulását volt hivatott
taglalni, pláne nem pontos dátummal. A távszámlán amikor beléptem
semmilyen karbantartási üzenet nem volt, gyakorlatilag tökéletesen
működött, mint ahogy azt leírtam be is regisztráltam magam és sehol
nem volt kiírva, hogy bocsi, a Tigáz már folyamatban van de még várj egy kicsit.

Ennyi.

Mindenesetre köszönöm mégegyszer az észrevételeket, nem vagyok egy láma user,
csak elfoglaltságaim mértéke eljuttatott oda, hogy nincs energia már az ilyen dolgoknak utánajárni. Vagy működik rögtön és azonnal ahogy leírják, vagy kockáztatják azt, hogy a looser nem fogja használni.
Mert jelen értelemben én is a looser szinthez sorolom magam, függetlenül attól
hogy szakmabeli vagyok informatikai szempontból. Magamnak is úgy kell megterveznem bármit, hogy az után ne kelljen utánajárni. Mástól is ezt várom el :)

Előzmény: a37 (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!