Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71921

Hentesnek kb. ez a dolga. Mi meg hobbizunk. Bár én elviselem az olyan válaszokat is, mert attól halad a világ. Amúgy meg a római utazósat simán átolvastam.

Előzmény: tfe_tng (71919)
cityba Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71920

Igaz, de mire hivatkozva lett a 1,5mm re 13A? a gyártóknak is kellene szólni, mert nem mindegyiknek van ilyen. A 2,5mm-el dugaljat szerelni szívás! A 2,5mm gerinc és 1,5mm leágra meg no comment...   

Előzmény: cucu (71918)
tfe_tng Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71919

igen tenyleg olyan. minden hentes hetvenezer fele hust tart, illetve abban a pillanatban ahogy belepsz a boltba elkuld anyadba hogy ne foglalkozz hussal. 

masreszt ahogy emlitettem lehet ezt ugy is eloadni hogy szerencsetlen kerdezo ne erezze ugy hogy eppen a foldbe tiporjak...

Előzmény: cucu (71918)
cucu Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71918

Erre azt tudom mondani, hogy a regisztrációs tájékoztatóban is bele van foglalva, hogy hozzászólás előtt ajánlatos tájékozódás képpen visszaolvasni, nehogy ugyan azt a kérdést tegyük fel minden héten. 

 

Kb. olyan ez, amikor az ember bemegy a henteshez és megkérdezi, hogy milyen húst tartanak.

Előzmény: tfe_tng (71914)
tfe_tng Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71917

ehhh, Jahno, lofaszt :)

ha a csakvillanyszereloknek.hu forumarol beszelnenk akkor igazad lenne, de ez az index forum. Parszaz hozzaszolast at lehet olvasni de egyreszt picit nagyra hizott mar ez a forum, masreszt annyira nincs egyetertes gyakorlatilag *semmilyen* kerdesben hogy barkit csak megjobban osszezavar ez. Az mar csak hab a tortan hogy igencsak taplo a forum alaphangja es azonnal leoltanak barki szerencsetlent aki ideteved. (tisztelet a kivetelnek termeszetesen)

Szoval lehet RTFM valaszt adni, csak nem art ha annak ertelme is van. 

Előzmény: Jahno (71915)
tfe_tng Creative Commons License 2016.11.01 -1 0 71916

Erdemes lenne tobb helyrol arajanlatot / velemenyt kerned. Amennyire en tudom manapsag az a divat hogy konnektorokat 2,5-es, vilagitast 1,5-es rezvezetekkel kabaleznek, illetve megfelelo szamu fuggetlen kort alakitanak ki, a varhato fogyasztoknak megfelelo vedelemmel.

Ha a villanyszerelod egy gerincet akar kihuzni es arrol osztani akkor szerintem keress masikat. 

 

Ha egyebkent vesni, csatornazni is kell akkor a vezetek ar kulonbseg lesz a legkisebb tetel a dologban.

 

(az pedig hogy a 2,5-es vezeteket azert nem huzunk mert "nehez" belehajtogatni a dobozba boduletes baromsag, ha ez a biztonsagos es elvart akkor igenis meg kell csinalni. meg mielott a fel forum belemallna emiatt elarulom hogy csinaltam eppen eleg ilyet, kb a masodik utan ra lehet jonni a technikajara, semmikeppen nem mondanam tul neheznek. sokkal nehezebb feladat pl egy raklap terkovet kezzel megemelni, az valoban nehez)

Előzmény: braunniki (71908)
Jahno Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71915

Igen, vagy legalábbis törekedjen rá. Amúgy ha az előtte lévő pár 100 sem kérdezett volna alapvetőt, akkor nem lenne ennyi hsz sem és átláthatóbb lenne, de hát tök egyszerű ez minden csoportban, hogy 24 órás segélyszolgálat az egész és idejár kérdezni, de ha meg kellene mozdulni, akkor inkább vicsorog, mert mit képzelünk magunkról.

Előzmény: tfe_tng (71914)
tfe_tng Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71914

Ize, szoval szerinted elvaras hogy az index forumra idetevedo laikus elolvas 71 ezer hozzaszolast mielott kerdez ? no shit

arrol nem beszelve hogy annyira leragott csont hogy meg most sem tud megegyezni a forum hangado fele a megoldasban.

Előzmény: cucu (71909)
C20NE Creative Commons License 2016.11.01 -1 0 71913

A 1,5-es lehet, hogy 16A-t "bír" de a biztosítója max 13A lehet! A dugaljak maximális terhelhetősége (a jobb daraboké legalábbis) 16A, ha ezt ki akarod használni nem jó a 1,5-es vezeték.

 

-szerintem!-

 

PS.: Tudom, hogy az elmúlt 20 évben mindenki 16A-re biztosította a 1,5-es vezetéket!

Előzmény: Törölt nick (71912)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 -1 0 71912

http://www.sasovits.hu/cnc/irodalom/vezetek_terhel.htm

 

Első oszlopot nézd. Ez az, mennyit bír egy vezeték tartósan, "akármilyen" hosszon. Mint látod már a másfeles 16-ot "tud", tehát ha 16os kismegszakítók védik a kört, és nincs benne, csak mindehol 1.5 vezeték, akkor baj nem lehet, mert öszesen tudsz 16ot kivenni.

 

Ami egy 25ös rendszernél már a kétharmada az összesnek, és igen megátalkodott fogyasztó, amit konnektorba kell dugni és 16nál többet zabál.

(hegesztőtrafó..de az azért lakásban nem jellemző..;)

 

Én inkább a minnél TÖBB körre szétosztásban gondokodnék, és inkább menjen el arra 2db 1.5ös, mint 1 db közös 2.5ös. Esetleg nagyon hosszu szakaszra 2.5ös, a kisebb feszültségesés miatt.

Ez a nagyon sokmindent felfűzünk egy körre a lusta villanyszerelő melója, aki nem gondolkodik, végigtol gyorsban egy vastag kanócot, rálógat midnent, csáo.

 

Azt is látod a táblázatból, lefelé a konnektorokhoz véképp nincs sok értelme a 2.5nek, egy nehéz szerelni, kettő 16nál többet nem fogsz rendszeresen felvenni egy darab dugaljból.Az egy agyatlan rendszer, ahol "mindenhova 2.5 és akkor hű" nem egy jól átgondolt, működő, takarékos.

 

Aztán persze megint leveregetne így is, hiszen az egy darab vastagot is csak 16os védi elől, és ha aaz összes nagyfogyasztó ott van egy körön, minek van a 25ös bejövő.

 

A legtöbb régi lakásnak egyébként pont ez a baja, anno úgy szerelték a villanyt, feltettek az óra után egy, max két olvadót, és kapjon áramot minden. Sorban szépen egymás után felfűzve. Az akkori ki fogyasztókhoz ez megfelelő filozófia volt.

 

Most meg sorban égnek szét ezek a cuccok, általában az elején, ahol a legtöbb midnen terheli, mert ma egy lapostévé vagy hajszírító eszik annyit, mint akkoriban egy porszívó.

 

Előzmény: braunniki (71908)
C20NE Creative Commons License 2016.11.01 0 1 71911

Mindenhová nem tudsz 2,5-est tenni, a világításnak 1,5-es illik mert a 2,5-est nem tudod bekötni a kapcsolókba , lámpatestekbe.

Előzmény: braunniki (71900)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 -1 0 71910

Nem tudhatod milyen hosszú braunniki haja, mennyire képes multitaszkingban nyomni a főzést-mosást-takarítást, és hát simán lehet. Ugye mosógép-mosogatógép, kávéfőző, olajsütő, szárítógép, porszívó, namármost, történetesen ezek a cuccok, egy nem átlagos helyen simán működnek egyszerre, hardcore multitaszking indítással, minden hétvégén. Nála ez lehet, hogy nem is átlagos, hanem alap szint, mert átlagosnál még a sütőt is rákapcsolja.

Mi ilyen üzemet ugye nem csinálunk soha.

Előzmény: cucu (71909)
cucu Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71909

Nem tudom, hogy azért alakult volna, de minden esetre azért írtam amit írtam...

 

Egy átlagos háztartásban bőven elég a 1,5-ös rézvezeték. Csak a nagyobb teljesítményű, fix bekötésű berendezésekhez szokás ettől eltérni. 

 

De olvasgasd a fórumot, ezek már lerágott csontok...

Előzmény: braunniki (71908)
braunniki Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71908

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást.

 

Tudtommal azért alakult ez a forum, hogy segítsenek az emberek egymásnak, tanácsot adjanak egymásnak. Nem azt mondtam, hogy én fogom megcsinálni a villanyszerelést, de szerettem volna megérteni, hogy mit miért akar a villanyszerelő, mert nem mindegy hogy 30é veszek 100méter vezetéket vagy 55ezeré.

 

Még jó hogy vannak olyan emberek akik mindenhez értenek...

Előzmény: cucu (71905)
szakmókus Creative Commons License 2016.11.01 -1 0 71907

Ideális esetben a kötődobozokban nem is létesül kötés,csak átmenődoboz lenne a szerepük.A kötések az elosztó táblában létesülnének.

Persze ez nagyobb,vagy több kisebb védőcsövet igényel,ill az elosztó táblánál a kiállás miatt nagyobb elosztó ház kell.

Nálam a panelban is csak ott van kötve,kivéve a szobai konnektorok,azok fűzve,szobánként.Sosem volt 3A-nél több egy szoba árama. Az alu 1.5mm2 tökéletesen teszi a dolgát.Csak a  fürdőszoba van 2,5mm2-el huzalozva.

 

Persze laikuséknál a szobai konnektor megléte azt jelenti hogy dugjunk bele olajradiátort,hősugárzót,stb-t, ész nélkül, ott jogos a 2,5mm2.

Ezekkel is az a probléma, hogy órákon keresztül üzemelnek,nem úgy mint egy 2KW-os hajszárító, ami azért 10percnél tovább nem üzemel.(hajhossz függvénye).

Igaz láttam olyat hogy a kisasszony a szárító állványra függesztett, belógatott hajszárítóval fűtötte elő a fürdőszobát. :-(

 


 

Előzmény: C20NE (71899)
Jahno Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71906

Ha csak vezetéket cserélsz attól még ugyanúgy leverheti a 6 Amepres biztit...

Előzmény: braunniki (71903)
cucu Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71905

Ha nem értesz hozzá, akkor ne ezzel foglalkozz!

 

A mikrót pedig vidd vissza, vagy vegyél egy másikat, egy márkásabbat, ami nem fogja leverni a biztosítékot.

Előzmény: braunniki (71900)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 -1 0 71904

Hajrá.
A 2,5-ös addig okés amíg a konnektorokba nem kell bekötni, ugyanis egy kicsit nehéz lesz, és a dobozokba is nehezebb betekergetni. Inkább használjatok mélyített dobozokat vagy nagyobbakat. De soha sehol semelyiket ne vakoljátok síkba, ne gletteljétek le és ne is tapétázzátok be majd 26 réteg festékkel se fessétek át. Fedőt leszedni, festeni tapétázni, fedőt kézben szintén, majd amikor kész, a lyukra rátenni és nem fog zavarni senkit.

Előzmény: braunniki (71903)
braunniki Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71903

Egy 1976ban épült családi házról van szó. A vezetékek csak a falban vannak, védőcső nélkül. Szóval már amúgy is érett lenne a vezetékcsere. A ház most teljes felújításon menne át, úgyhogy most lenne rá alkalom és lehetőség, hogy nem számít a vésés meg a sok por :)

Előzmény: Törölt nick (71902)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71902

Jó ötlet. Szakit hívj, drága játék lesz, de neked meg kell csinálni.

Ezen kívül ajánlok egy ördög és démonűzést is elvégeztetni, lehet, hogy a drótoknak soha semmi bajuk nem volt, csak te állsz a sötét oldalon.

Előzmény: braunniki (71900)
Dreamer Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71901

Eon teruleten biztosan, csak megfelelo merohely kell hozza.

Előzmény: Exosud2 (71879)
braunniki Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71900

Sajnos nem nagyon értek a villanyszereléshez, de a jelenlegi ház ahol lakom ott néha leveri a mikró a biztosítékot, mosógép meg mosogatógép nem mehet egyszerre, az előtte lévő házban ahol laktam ott meg végigégtek a vezetékek a falban. Ezek hatására szeretném újrakábelezni a házat. Ha mindenhol 2.5es kábel lenne az nagy gond lenne? Mert akkor nem is vennék 1.5eset sehova.

 

 

Köszönöm a segítséget.

 

 

Előzmény: C20NE (71899)
C20NE Creative Commons License 2016.11.01 -1 0 71899

Ez az egész koncepció szerintem rossz. Ha leszűkíti 1,5-re akkor annyira is kell biztosítania. A 2,5-es max a feszültségesés miatt kellhetne ha nagy a távolság, de az egy házban ritkán áll elő.

 

Nem, szerintem amúgy a 2,5-es nem túlzás, én minden konnektor áramkörét végig azzal vezetékeztem.

 

Szerintem lassan el kellene felejteni ezt az elindulok egy "gerinccel" és amíg tart a drót mindent arról kötök koncepciót. Értelmesen áramkörökre kell bontani a házat és annak megfelelően vezetékezni.

Előzmény: braunniki (71898)
braunniki Creative Commons License 2016.11.01 0 0 71898

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy beszéltem egy villanyszerelővel, aki azt mondta, hogy a gerincet 2.5-es vezetékkel kell végigvinni és a konnektoroknál fogja leszűkíteni 1.5-esre ahol kell.

 

Nem túlzás szerintetek végig 2.5-essel vinni? Árban elég nagy a különbség a 1.5 és a 2.5 között.

 

Köszönöm

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.10.30 0 1 71897

A K1-es pontról induló vezetéket kövesd a motor belsejébe addig a pontig, ahol kettéágazik a két tekercs felé és ott válaszd ketté a két tekercset (ha lehetséges), hogy külön kivezetésük legyen. És amikor már mindkét tekercs mindkét vége ki van vezetve a motorból (belül nincsenek egymással összekötve), akkor már lehet irányt váltogatni.

Előzmény: sylvanus67 (71894)
szakmókus Creative Commons License 2016.10.30 0 0 71896

A fő és segédfázis közösét valahol csak összekötötte a tekercselő.Valószínűleg a tekercsfejben lesz összeforrasztva.

Van esély kihozni minden véget,de ez a rajz nem az a kapocsléc amit korábban vázoltál.

Előzmény: sylvanus67 (71894)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.29 0 0 71895

Ilyenkor lehet mondjuk közberakni egy kereket a hajtásláncba, mint a szgk hátrameneténél.

Vagy áttekercselitek, de nem biztos, hogy megéri.

Előzmény: sylvanus67 (71894)
sylvanus67 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 71894

A tekercseket majd kimérem.

 

De közben eszembe jutott, lehet hogy ez az ábra a motor helyes kapcsolási rajza?

 

 

Ebben az esetben a K2-t átkötöttük az F2-re. Így viszont már érthető mért melegszik a motor.

De akkor nincs is megoldás a problémára, legalábbis esetünkben, mert csak három vezeték van kivezetve a motorból:

 

1. F1

2. F2

3. és feltételezésem szerint a két tekercs közös pontja, de ezt még kimérem valamelyik nap.

Előzmény: Törölt nick (71881)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.29 0 0 71893

Lényeg, az arab felirat. De ott meg nincs semmiféle föld, csak homok, olaj, tengervíz... :)

Előzmény: ötfelezős (71888)
2Bálint Creative Commons License 2016.10.29 0 0 71892

Én csak az angol megnevezéseket soroltam...

Előzmény: 2Bálint (71891)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!