Keresés

Részletes keresés

apacuka2 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 2819
Nem bántottál és én sem akarlak bántani. Másról beszélünk. Azt a Szemán cikket nem találom. Nem tudnád belinkelni?
Előzmény: lopikula (2818)
lopikula Creative Commons License 2007.05.11 0 0 2818
Álljon már meg a menet!
Bántottalak én téged? Miről beszélsz?

Nagyon nem szeretnék offolni tovább, de vess egy pillantást az "Alvilág" topik 177-178-as hozzászólására (Szemán László tollából idézett, már nem fellelhető cikkre.)
....
Ugye hogy teljesen másról beszélünk?


Előzmény: apacuka2 (2816)
apacuka2 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 2817
Ha pi azt hangoztatja, hogy a felszámolásból nekünk nem marad semmi akkor miért indít számos bameg cég ellen felszámolási eljárást? Más a duma és mások a cselekedetek? Vagy a népszerűségnek alárendeli a józan megfontolásokat. De inkább józanságról nem beszélnék, mivel ékes bízonyítékok szerepelnek baulek oldalain pi gondolataiból. Azok nem józanságról  árulkodnak.
Előzmény: BAUMAGtalan (2804)
apacuka2 Creative Commons License 2007.05.11 0 0 2816

Kedves lopikula! Nagyon úgy tűnik, hogy nincs a bameggel szemben követelésed. A "csontkemény" valóságot pedig pontosan ismered. (?)  Honnan? Azt csak azok ismerik, akik társak az elkövetésben és nem befektetők. Te honnan jössz a képbe?

Persze véleménye mindenkinek lehet. De más hinni és más tudni valamit.

Más! Az SzBÉE csak jóindulatú tájékoztatást tett közzé a genda gyűlésről, mert ők maguk nem igyekeznek a törvények szerinti közléseket megtenni. Egy közgyűlés meghirdetésének szigorú szabályai vannak, amit nem tartanak be. 15 nappal előbb meg kell hirdetni a telephelyen és olyan módon (ezen kívül) hogy az érintettek értesüljenek a napirendi pontokról is!!! Máskülönben hogyan lehet felkészülni!? A fizetett szószólók eddig is uralták a genda gyűléseket, gondolom most is az várható.

Más: tud valaki a csütörtöki és pénteki lezejlott perekről? pi kontra választmány, ügyészség kontra bameg holding?

Előzmény: lopikula (2808)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2007.05.11 0 0 2815
Köszi...
Előzmény: andrea42 (2811)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2007.05.11 0 0 2814
Már lerágott csont, de még annyit, hogy számláról számlára is lehet utalni, ingatlanokat és ingóságokat, ékszereket stb. is lehet átruházni,  de ezeknek is van nyoma, kivéve ha ez utóbbiakat  bizonylatok nélkül ajándékozták. Én anno szerettem volna számlámról befizetni és a lejáratkor számlámra kapni, de kérdésemmre  azt válaszolták:"Csak készpénzt lehet behozni, és csak készpénzt lehet kivinni!" Bizonylatokat mindig adtak a ki- és befizetésekről adópapírokkal együtt, --ezeket mind a mai napig meg is őríztem-- ezért ezekből indultam ki amikor feltételeztem, hogy 3,14 esetében a pénz útja nyomonkövethető... 
Előzmény: lopikula (2809)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2007.05.11 0 0 2813

Most végül is a genda közgyűlését az SZBÉE szevezi? Azért kérdezem, mert ha igaz a tizen-nyolcadika, akkor az illetékeseknek már nyilvánosan több helyen meg kellett volna hirdetniük. Vagy feleslegesen be vannak gyulladva, amint ezt közzé is tették?:

 

..."Tájékoztatási Irodánkhoz érkezett információk szerint a 2004, 2005, 2006 évben megtartott közgyűlésekhez hasonlóan különféle szerveződések az idei közgyűlést is meg akarják zavarni. Természetesen a szükséges intézkedéseket megtettük. Ebből adódóan a Szövetkezet Elnöke nem fog részt venni a közgyűlésen."...

 

Inkább az lehet, hogy nem tudnak mit mondani, pénzt visszaadni még elvileg sem akarnak, továbbra is azzal akarnak etetni minket, hogy hát mi vagyunk a "tulajdonosok" és a közel négy éve tartó botrány rajtuk kivűlálló okok miatt következett be és tart még most is; nekik a befektetők érdekei mindennél fontosabbak.  Azt szeretnék --szerintem-- elérni, hogy a közgyűlésen minél kevesebb külső üzletrész tulajdonos vegyen részt, hiszen szavazati joguk úgy sincs, a hozzászólásaikra pedig nem kiváncsiak. Ezért tesznek közzé megalapozatlan marhaságokat. Én két közgyűlésen már részt vettem és azt tapasztaltam, hogy rendben, kulturáltan zajlott le. Semmiféle rendbontás nem volt.  A félelmük oka más írányból persze érthető , az űzőtt vad ilyenkor kiszámíthatatlan... 

BAUMAGtalan Creative Commons License 2007.05.11 0 0 2812

Ha pedig nincs nyom, akkor nincs bizonyíték, és ha önként nem ismeri be, hogy bármennyit is felvett, akkor megrágalmazták. A birósági végzés még nem jelent automatikusan kifizetést, pénzfelvételt...

 

Ha figyelmesen olvasol, azt írtam: "...hogy zsebből nem fizethettek..." 

Előzmény: lopikula (2809)
andrea42 Creative Commons License 2007.05.10 0 0 2811
ez a megyjegyzés kicsit  tulzás......
Előzmény: lopikula (2810)
lopikula Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2810
"Zsebből nem fizethettek"... Úgy viselkedsz, mint egy ma született bárány.
Előzmény: BAUMAGtalan (2807)
lopikula Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2809
Azt már korábban is mondtam, hogy mit keresitek itt a pénztárbizonylatokat.
Azért annyira nem hülyék a vélelmezett szembenállók sem, hogy ilyen primitív nyomot hagynak maguk után.
Olyan nehéz elképzelni, hogy ezt másképp is le lehet rendezni... nyomtalanul.
Előzmény: BAUMAGtalan (2807)
lopikula Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2808
Attól tartok valamit nagyon félreértettél a "privát szektor" emlegetése kapcsán.
Attól tartok túlságosan belemerültök a saját problémátokba és ebből kifolyólag kissé elrugaszkodtok a csontkemény valóságtól.
Előzmény: BAUMAGtalan (2805)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2807

Akkor a perdöntő pénztárbizonylatot valaki eljuttatta a felszámolóhoz (zsebből nem fizethettek, és azt nem is lehetne figyelembe venni), és  legalább ennyivel be is volt jelentkezve. Nem pedig a legkisebb összegű szerződése 1%-ával, amit hangoztatott.  

 

A parlamenterek már pótolhatták volna eddig is azt amit elmulasztottak, de a honatyák csak a háttérben kuncognak rajtunk, hogy miként erölködünk, küzködünk kigobozni mindazt, amit ők jó erősen összecsómóztak nekünk. 

 

 

Előzmény: kistelekielek (2806)
kistelekielek Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2806
Valami olyasmi lehet itt, hogy személyes megsértésén túl ezért indított pert a Mátraholding ellen, mert a jelzett bírósági végzésben foglaltak alapján ezen összeget a a felszámolóbiztos töröltethette PI hiteligény bejelentések közül. Természetesen tagadja, hogy felvett volna bármilyen összeget is, és úgytom, az agenda is őt igazolóan tagadja a kifizetést. Azt hallottam, hogy már valami 10 milliónál tart a kártérítési igénye mint felperes.

 

Herényin túlmenően volt még egy parlamenti akciójuk március 26-án.

De szerintem meg kell várnunk, amíg a „kalapos hölgy” újra vmi miniszterféle, vagy ilyesmi lesz, és korrigálja az 1998-2002 közötti IM –ben történt mulasztásait Baumag ügyben.

ITT olvasható Csáky kérdése.

Előzmény: BAUMAGtalan (2805)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2805
Igen, oldja meg az állam, hogy 3,14-et is ídézzem. Megvan a jogalap hozzá. A cégcsoport és a felelősök (büntetőper jogerőre emelkedése utáni) teljes vagyonát vegye állami tulajdonba, és --annak valódi értékétől függetlenül-- egy pénzintézet kijelőlésével és rajta keresztül történő bonyolítassal (eredeti szerződéseink bemutatása és a nyilvántartások alapján) kártalanítson bennünket. Akkor kimaradhat a "privát szektor"...
Előzmény: lopikula (2798)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2804

A pernaptár szerint holnap, május 10-én, a Hitelezői  Választmány és Patyi István pere van beütemezve. A 2009-es sorszámú topikban olvasom:

"Patyi István a 11.Ffkf.43.197/2005/6 számú Főv. Ítélőtábla végzésében foglaltaknak megfelelően ( saját bejelentése alapján) 316232+123234+1373225+2065000= összesen 3877691.- Ft üzletrész tőketartozást az Agenda-H Szövetkezettől visszakapta. ( kelt 2005 szept 1-én )."

Ha a "kapitánynak" ilyen végzést sikerült kiharcolnia, és a genda a vagyonzár és a kifizetési tilalom ellenére is fizetett neki, akkor süllyedő hajójáról ő ült elöször a mentőcsónakba, ahonnan a bibliai tanításait felolvasva próbál reményt önteni kétségbeesett híveinek, hogy részükre is hamarosan eljő a kánaán.   

Az ő koncepciója mindig az volt, hogy a felszámolásból nekünk nem jut semmi, csak akkor remélhetjük kárunk megtérülését, ha ügyünket az állam rendezi. Kötött is együttműködési megállapodást --nevünkben-- az MDF-el, Herényi úrnak volt is két interpellációja, de előrelépés nem történt. Nem lett volna etikátlan a pénzfelvétele, ha arra törekedett volna, hogy híveinek is elintézze ugyanazt amit saját magának sikerült. Én az ő helyében nem mennék el a tárgyalásra...

lopikula Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2803
Kösz.
Akkor úgy nagyjából sikerült helyére tenni a semmitmondó monológot.
OFF
Ja a példasorból kimaradt Szolnok.
Előzmény: kroezus (2802)
kroezus Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2802

Aha.

Előzmény: lopikula (2798)
lexy12 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 2799
És akkor a bal kéz nem tudja, mit csinál a jobb, vagy nincs hirmondó?
Előzmény: szöbefeke (2797)
lopikula Creative Commons License 2007.05.07 0 0 2798
Róla van szó?

http://bocs.hu/lm03-uhsz.htm

OFF
Mindentől függetlenül, felháborított az iromány, mert valószínű az ilyen imitált aknamentesítő láznak köszönhetjük a meglepetésszerű tüzijátékokat (pl. Törökbálint,Sirok)
Szóval a cipész maradjon a kaptafánál. Az állam meg oldja meg ezt a feladatot felelősen a saját hatáskörében és ne bízza a privát szektorra.
Előzmény: kroezus (2791)
szöbefeke Creative Commons License 2007.05.07 0 0 2797

A Cstv. 6/A. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„Csődeljárás és felszámolási eljárás nem indítható meg, ha a büntetőügyben a jogi személlyel szemben intézkedés alkalmazásának lehet helye, és erről a büntetőügyben eljáró bíróság vagy ügyész a bíróságot [6. § (1) bekezdés] értesítette.”
2006 évi VI tv. 4. § --- http://www.complex.hu/kzldat/t0600006.htm/t0600006.htm

 

Másrészt, amennyiben másodfokon jogerőssé válik a nem kevés cég (ami tovább bonyolítja a képet)  fizetési kötelezettsége, ezek felszámolása során a bíróság által jogerősen megítélt (szerintem kártérítésként értelmezendő) követelés a d./ kielégítési sorrendbe tartozna.

 

Mellékesen, mint érdekességet ezt találtam egy képviselőhöz írt IM levélben:

 

"(3) Felszámolási és a csődeljárásban a felszámoló és a vagyonfelügyelő kijelölése a számítógépes program felhasználásával külön jogszabály szerint történik . A vagyonrendezési eljárásban a vagyonrendező kijelölésekor - ha jogszabály másként nem rendelkezik - e bekezdésben foglaltak szerint kell eljárni .
Felszámolás (csődeljárás) megindításának elrendelése esetén a felszámoló
(vagyonfelügyelő kijelölése a számítógépes program felhasználásával történik. A
számítógépes program - a felszámolói névjegyzékben meghatározott sorrend, valamint a felszámoló leterheltségének figyelembevételével - a bíróság illetékességi területén bejegyzett, illetve működő felszámolókat ajánlja fel kijelölésre . A bíró a számítógép által ajánlott kijelöléstől - szükséges esetben - eltérhet, az iraton az eltérés indokait fel kell tüntetni . Ezen eljárás azonban a gyakorlatban működésképtelennek bizonyult : részben egyes felszámoló cégek munkájának színvonalával kapcsolatban merültek fel problémák, részben a számítógépes program általi véletlen, csak a névjegyzékbeli sorrend és a leterheltség alapján
történő kiválasztás nem biztosította, hogy az eltérő felkészültségű, eltérő területekre specializálódott felszámoló cégek közül a megfelelőt jelöljék ki az adott esetben . Így például más felkészültségű felszámolót igényel egy bt ., illetve egy rt . felszámolása, más felszámolót egy mezőgazdasági tevékenységgel foglalkozó cég, illetve egy iparvállalat felszámolása, az adott eset egyedi körülményeire a számítógépes automatizmus nem tud tekintettel lenni .

Előzmény: BAUMAGtalan (2794)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2007.05.06 0 0 2796
A Magyar Világ, a Böszörményi úti összejövetelek, Kőrösi úr beígért könyve, és Patyi "lelkész" után eljő az igazi megváltás, ami egy könyv lapjai, sorai, betűi közt lesz elrejtve? Ha ez igaz, akkor adjunk egyet a művelődésnek... 
Előzmény: ambrus sándor (2790)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2007.05.06 0 0 2795
Előzmény: szöbefeke (2782)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2007.05.06 0 0 2794

Tök igazad van: ez az elmélet. A bíróság dönt a felszámolás elrendeléséről,  az új felszámoló szervezetről, egyben kijelöli az új felszámoló személyét. A bejelentkezettek pedig újra választhatnának... igen ám, de megvan a kapcsolódás a gendához. Ezért újra már nem kell bejelentkezni. A felszámoló sem fog megelégedni a BSFSZ felszámolása után adódó 5%-kal (mi sem a tőkénk 0,1...0,5%-ával) ezért, ha ő nyeri jogerősen a polgári perben a 18,2 milliárdot, akkor igen nagy az esélye, hogy maradhat, és a Választmány is. Összeférhetetlenség egyik esetben sem áll fenn. A vagyon át-, vissza-kerül a BSFSZ fa-ba, ahová eredetileg bevittük a pénzünket. Az osztás pedig innen fog történni. No, eleve ebből indultam ki, mert ez a logikus és jogszerű is. Persze eddig is próbáltak alulról és felülről, jobbról és balról  is keresztbe tenni, a maffia keze elég hosszú,  de most lenyisszantjuk... 

Előzmény: lopikula (2789)
lexy12 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 2793
Ugy látszik, van még a rókán bőr!
Előzmény: kroezus (2791)
lexy12 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 2792

Tessék mondani, ha lesz 2500Ft-om a könyvére akkor megtudom mi a frankó?

Szöveggel már tele a padlás, mi hová, és miért, ezt mindenki tudja és még azt is, hogy

hová fog eltünni ami még maradt. Talán nem volt ügyvéd aki a kárusultak segitségére futott, saját hasznát nem kimélve, de volt nem is egy.

A történet egyébbként mindenki számára világos az elejétől a végéig.

A régi berögzödésnek köszönhetjük ahová jutottunk, nem feltételezve ennyi szélhá-

mosságot, amit ez a csodás változás hozott nekünk a tanulópénzt velünk fizettetik

meg. Nem a kurázsi hiányzik!  hanem a pénzünk méghozzá a kamataival.

Nem tudunk olyan lehetőséget, amit kurázsival meglehet oldani. Az idős emberekben

nincs is meg amit tetszik keresni, mi nem megyünk az utcára törni -zúzni!!

A szélhmosságok elkövetéséhez nem kell bátorság, adva van a szinház és az egyébb kellékek a szereplőkkel együtt, mi meg a nézők vagyunk és bámulunk, ill.

vettük a jegyet. Ez is világos!

Aki fél, ugymond az Apeh-től, bizonyitsa be, hogy nincs mitől tartania! Bár azt

hiszem azoknak kifizették annó a jussukat, már az első körben, ez sem ujdonság.!

 

 

 

Előzmény: ambrus sándor (2790)
kroezus Creative Commons License 2007.05.06 0 0 2791
He-he, és lám, lám van még itt még pénz!? Ügyes. Főleg ha véletlenül olvastatok már tőle valamit. Sajnos én igen.
ambrus sándor Creative Commons License 2007.05.06 0 0 2790

Összefogás!

Még most is működik a régi taktika! Szalámiznak benneteket emberek! Vegyétek észre!

 

http://youtube.com/watch?v=3itadKlxOd0

 

  ...csak néhány hasznos gondolat...

lopikula Creative Commons License 2007.05.05 0 0 2789
Nem tudom milyen Hitelezői Választmányról beszélsz, mert én úgy tudom, hogy a jelenlegi felszámolás a vagyontalan szövetkezet felszámolásáról szól.

Amire próbáltam a figyelmet felhívni, az a vagyonos szövetkezet felszámolásának állapotát (ha kivárjátok és úgy dönt a második bírói fokozat) vetíti előre. Az pedig egy új felszámolás lesz, új Hitelezői Választmánnyal.
Előzmény: BAUMAGtalan (2788)
BAUMAGtalan Creative Commons License 2007.05.05 0 0 2788
A felszámolónak valóban mindegy, de a Hitelezői Választmánynak nem! Az effajta zsonglörkedésekre (ha ezt "jóindulatból" feltételezed) a választmánynak körültekintően oda kell figyelnie,  és ezeket meg kell akadályoznia, hiszen ezért szavaztunk bizalmat nekik. Inkább veszítsünk még néhány napot, hetet de eszetlen kapkodással ne milliárdokat!!!
Előzmény: lopikula (2786)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!