Keresés

Részletes keresés

titi68 Creative Commons License 2010.09.03 0 0 474

Köszi!

 

A TB könyvtárstruktúráját nézve nekem is úgy tűnt, hogy ennél a programnál nem fordulhat elő ez a 2 GB probléma, de  (mint új embernek illik) visszaolvastam a témában, és junius környékén volt erről szó itt. Az Outlookban ugye az összes levelet egy fájlban tárolják, ott hamar összejön a 2 GB.

Nekem nem jönne be a mellékletek leválasztása, esetleg akkor ha minden levélhez lenne egy hivatkozás a külön tárolt fájlra.

Jó programnak tűnik, kezdünk összeszokni, csak az zavar, hogy nem tudom elolvasni, hogy miket tudhat még, amire nem jöttem rá eddig. Sajna az angollal hadilábon állok.

Előzmény: Dulifuli (472)
locsemege Creative Commons License 2010.09.01 0 0 473
Nem értek veled egyet. Sokszor arra emlékszem, hogy X. Y. küldött valamit, amelynek mellékletében van, amit keresek.
Előzmény: Dulifuli (472)
Dulifuli Creative Commons License 2010.09.01 0 0 472
Magyar nyelvű (gyári) leírást eddig nem láttam, a weboldalon is csak cseh és horvát nyelv van a közép-európaiak közül.
A 2 GB-os korlátról meg az a véleményem, hogy a Thunderbird esetében emiatt nemigen kell aggódni. Egyrészt, nem egyetlen állományban tárolja az összes levelet. Másrészt, a csatolt állományokat (mellékletek) le lehet választani a levelekből, ezzel jó sok helyet lehet nyerni. Azokat a leveleket pedig, amelyek nem kellenek, ki is lehet törölni. Nekem például vannak még 2003-as leveleim is, és mégis 48 MB méretű a legnagyobb állomány a levelezésemben, és az egész együtt sem több 302 MB-nál. Ha valakinél valamelyik állomány ennyire (vagy akár csak 1 GB-ra) feldagadna, és az illető ezt hagyja is (ahelyett, hogy szétszedné például feladók, témák, vagy évszámok szerint), az meg is érdemli, hogy szopjon vele. De mondom, ez csak az én véleményem.
Előzmény: titi68 (471)
titi68 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 471

Köszi a segítséget!

 

Magyar nyelvű leírásról és a 2GB korlátról nincs valami infótok?

locsemege Creative Commons License 2010.08.31 0 0 470
Wireshark

Aztán a hálózati interface-ed csomagjait kezded elkapkodni, indítasz egy levél letöltést a kritikus levélcímről, utána leállítod a csomagkapkodást. Böngésző ne menjen, meg más hálózatos dolog, mert a sok egyéb forgalomban nehezen találod meg, amit szeretnél. Még így is lesz jó eséllyel NTP, amikor a géped timeszerverhez fordul, lesz DNS a névfeloldás miatt, ilyenek. POP3 vagy IMAP protokollok között keress, az egyik csomagra nyomva Follow TCP stream..., szépen dekódolja. Az egyik irányt pirossal, a másikat kékkel írja, így látod, mit mondott a mail kliensed, s mit válaszolt a szerver. A POP3 sima text kommunikáció, így elég informatív ránézésre is, de ha nem, olvasol POP3 protokoll dokumentációt.
Előzmény: mfferi (467)
Dulifuli Creative Commons License 2010.08.31 0 0 469
Az utolsó kérdésedre: esetleg próbáld meg az alábbit: ha már minden szétdobáltál abból a Beérkezett üzenetek gyűjtőből, akkor az Outlook.pst-t átnevezed valami másra, aztán az archive.pst-t bemásolod (vagy átmozgatod és átnevezed) Outlook.pst-nek, és utána újra megpróbálod az importálást az Outlookból. Ha megcsinálja, akkor utána ezeket a leveleket is szétpakolhatod, ahogy akarod, és a pst-ket is visszaállíthatod az eredeti állapotba.
Előzmény: titi68 (465)
Dulifuli Creative Commons License 2010.08.31 0 0 468
Hogy hol, az a verziótól függ, ezért nem írtam le pontosabban. Én az 1.5-öst használom, abban az Eszközök menü alatt van mindkét menüpont, amit említettem (a Levélszemét kezelése és az Üzenetszűrők). A sima szűrés pedig úgy működik, hogy ahol a levelek látszanak, az fölött van egy "Nézet:" lista, abból lehet válogatni, hogy mit mutasson. Ha nem a "Mind" van kiválasztva, akkor nem mutat mindent.
Előzmény: Herbi21 (455)
mfferi Creative Commons License 2010.08.31 0 0 467
Köszi, egyenlőre megoldottam úgy, hogy létrehoztam egy új fiókot. Ide megérkeznek már a leveleim. Viszont érdekelne/megcsinálnám ezt a monitorozást, de mint amatőr, nem értem igazán, nem tudom, hogy menni fog-e. Nem találok hozzá magyar leírást.
Előzmény: locsemege (464)
locsemege Creative Commons License 2010.08.31 0 0 466
Mentés: a profilt kell menteni. Linuxon ez a ~/.thunderbird, Windows-on... keresem... Megvan! :)
Előzmény: titi68 (465)
titi68 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 465

Sziasztok!

 

Most kezdtem el használni a Thunderbirdet, az Outlook 2000 ről térnék át, ha beválik. Érdekelne, hogy hol lehet találni valami magyar nyelvű részletesebb felhasználói útmutatót, súgót stb. Nem az alap felhasználással van gondom, sikerült beállítani a küldést, fogadást, egy-két dologra ezt a fórumot olvasva is megtaláltam a megoldást.

 

A másik, hogy céges levelezésre használom POP3 módban, pont ez a 2GB korlát miatt voltak gondjaim a Outlookkal. Nem igazából értem, hogy most akkor mit kell tennem, ha nem akarok itt is problámát ebből. Szeretném, ha a több év anyagát nem kellene külön fájlokba archiválni. Most átvettem mindent az Outlookbál, ez bekerült a Helyi mappák/Outlook import/Beérkezett üzenetek mappába a feladó cége szerint külön mappákba, ahogy volt. Van egy xy@z.hu helyi mappám, ide töltődnek le a friss levelek. Ebbe a mappába áthelyeztem a "Outlook import"-ból a leveleket, az eredeti mappákat kitöröltem.

 

Most itt állok, elvileg minden úgy működik, mint az Outlookban (amíg jó volt).

 

Belenéztem a ~Application DataThunderbirdProfilese2c4tzti.defaultMailÉn mappámInbox.sbd útvonalra. Ha jól látom, akkor van itt egy "Beérkezett Üzenetek" nevű kiterjesztés nélküli fájl, amibe a még szét nem válogatott levelek vannak, illetve egy Beérkezett üzenetek.sbd almappa amiben minden "Cég"-hez van szintén egy kiterjesztés nélküli fájl + + egy .msf fájl

 

Jól értem, hogy az a lényeg, hogy ezen kiterjesztés nélküli fájloknak a mérete a kritikus, tehát ez nem mehet 2 GB közelébe, és akkor nincs baj?

 

A másik kérdés, hogy "Fapados" mentésnél mit célszerű DVD-re menteni akkor, ha komplett mentés a cél (címlista, beállítások, fiókok, levelek) és mit kell akkor, ha csak a leveleket akarom áttenni időnként egy másik gépre?

 

Az utolsó kérdésem: hogyan tudnám átvenni az Outlookból az archive.pst-be korábban archivált leveleket?

 

Előre is köszi a válaszokat

locsemege Creative Commons License 2010.08.30 0 0 464
Felteszel a gépedre egy Wireshark nevű programot, megnézed, mit kommunikál a géped a szerverrel, aztán csodálkozol, örülsz, bánkódsz az eredmény függvényében. :)
Előzmény: mfferi (463)
mfferi Creative Commons License 2010.08.30 0 0 463
Igen, már küldtem én is pár levelet rá, de nem érkezik meg, POP3. A kiszolgáló beállításaiban be vannak pipálva a négyzetek. Monitorozást még nem csináltam. Légyszi írd meg hogy kell. :( Amikor megpróbálom ennek az e-mail címnek a leveleit letölteni, akkor igen hosszú ideig /5-6perc/ írja ki, hogy kapcsolódik, aztán semmi. Hibaüzenetet nem ír ki.
Előzmény: locsemege (462)
locsemege Creative Commons License 2010.08.30 0 0 462
Küldtél magadnak levelet, tesztelted? Milyen cím? A szolgáltató érdekel, nem a felhasználóneved. IMAP vagy POP3? Beállításoknál ott van, hogy hozza le a leveleket? Ha monitorozod a hálózatot, mi látszik a kliens és a szerver párbeszédéből lekéréskor? Van hibaüzenet? Ha igen, mi az?
Előzmény: mfferi (461)
mfferi Creative Commons License 2010.08.30 0 0 461
Sziasztok!
Két napja letöltöttem a frissítést és azóta az egyik e-mail címemre nem érkeznek meg a levelek. 6 e-mail címemet kezeli. 5-be megérkeznek a levelek, 1 valamiért kimarad. A frissítés óta nem állítottam rajta semmit, előtte rendesen működött.
Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma?
titkom Creative Commons License 2010.08.29 0 0 460
...gondoltam... :-)
Előzmény: locsemege (457)
titkom Creative Commons License 2010.08.29 0 0 459
...megnéztem sokszor, de nekem nem volt informatív...
Előzmény: locsemege (456)
locsemege Creative Commons License 2010.08.28 0 0 458
Arról meg mélyen hallgatsz, hogy pop3-at, imap-ot használsz-e, a szerveren tárolod-e a leveleidet, vagy lokálisan. Lényegében biztos vagyok abban, hogy sem az Outlook Express - vagy valóban az Outlook? -, sem pedig a Thunderbird nem hibás ebben, csak nem úgy használod, ahogy szeretnéd.
Előzmény: Herbi21 (453)
locsemege Creative Commons License 2010.08.28 0 0 457
Ja, én eleve Linuxon nézve mondtam, hogy jó. :)
Előzmény: titkom (451)
locsemege Creative Commons License 2010.08.28 0 0 456
Van ott egy Részletek... gomb, meg kellett volna nyomni, hogy tudd, min hasalt el.
Előzmény: titkom (443)
Herbi21 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 455
Azt letudnád nekem írni hogy ezeket a dolgokat hol tudom ellenőrizni?Köszi!
Előzmény: Dulifuli (454)
Dulifuli Creative Commons License 2010.08.27 0 0 454
Többféle lehetőség is van. Én láttam már olyat, hogy valakinél azért "tűntek el" így a már elolvasott levelek, mert be volt állítva nála a szűrő, hogy csak az olvasatlan leveleket mutassa. Az is elképzelhető, hogy valóban eltűnnek onnan a levelek. Esetleg a levélszemét szűrő teszi át őket a Szemétbe, vagy máshová (például a törölt elemekbe). Ez utóbbit viszonylag egyszerű ellenőrizni: a Levélszemét kezelése és az Üzenetszűrők beállításait kéne ellenőrizni.
Ha betennél ide egy képernyőképet, akkor talán egyből kiderülne, hogy mi lehet a gond.
Előzmény: Herbi21 (453)
Herbi21 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 453
Hali!Nekem olyan problémám lenne hogy a laptopon thunderbird van az asztali sz.gépen pedig outlook.Ha kapok email-t mindkettőn megtudom nézni viszont ha megnéztem és bezárom a thunderbirdot és újra megnyitom eltűnik és nem marad meg egyetlen email se.Viszont az outlookon ott megvan.Mi lehet a probléma és h lehetne megoldani?Előre is kösz a helpet!
Dulifuli Creative Commons License 2010.08.26 0 0 452
Szerintem a POP3-IMAP közötti különbség nem indokolja, hogy ez a funkció másképp működjön, hiszen az elvileg csak a beérkező levelek letöltésének módjában jelenthetne különbséget. A 3.x-es verziókat viszont nem ismerem, mert nekem már a 2-es sem tetszett, így maradtam az 1.5-nél. Lehet, hogy a 3-asban van valami beállítás, ami erre vonatkozik. Esetleg meg lehet próbálni angolul rákeresni a Guglival. Sok szerencsét hozzá, mert én most inkább hazamegyek!
Előzmény: S110L (450)
titkom Creative Commons License 2010.08.26 0 0 451
No most még frissítek egyet, ám ha ez is elszáll, vagy megyek ubuntu alá, vagy 2.x-re váltok vissza...
Előzmény: titkom (447)
S110L Creative Commons License 2010.08.26 0 0 450
Nem véletlenül írtam, hogy így működik :)
Persze a logikus az, amit Te írsz, csak nem ez a tény :(

A különbség még annyi, hogy a többiek IMAP-oznak az enyém meg POP3.
Ugyanaz a TB verzió (3.1.2), ugyanúgy nincsenek pluginok felrakva.
Előzmény: Dulifuli (449)
Dulifuli Creative Commons License 2010.08.26 0 0 449
Én inkább azon csodálkozom, ha valakinél tényleg nem így működik. Szerintem ugyanis a Válasz gombbal az eredeti levél feladójának lehet válaszolni, aki az elküldött levelek esetén nyilván maga a felhasználó. Ha az eredeti címzetteknek akarok írni, akkor a "Válasz mindenkinek" gombot használom, aztán kiveszem magamat a címzettek közül, a többieknél pedig igény szerint átállíthatom a "Másolat:"-ot "Címzett:"-re.
Előzmény: S110L (448)
S110L Creative Commons License 2010.08.26 0 0 448
Sziasztok, érdekes problémára keresek megoldást.

Alap szitu: az én Thunderbird-ömben ha az Elküldött levelek mappából megnyitok egy levelet, majd a Válasz gombra bökök, akkor címzettként engem hoz fel a levélszerkesztő, holott mindenki másnál (logikusan) a levél eredeti címzettjét írja be.

Érthetőbben: elküldtem egy levelet XY-nak, ekkor az Elküldött elemekben ott a levél, aminek a feladója én vagyok (példa kedvéért AB), a címzettje pedig XY. Ha ezt a levelet megnyitom és válaszolok rá, akkor nálam a válaszlevél címzettje én leszek (AB), nem a logikus XY. A kollégák TB-jében mindenkinek ilyen esetben XY a címzett.

Hol lehet beállítani, hogy nálam is XY legyen a címzett ilyen esetben s ne énmagam (AB)?
titkom Creative Commons License 2010.08.23 0 0 447
...már próbáltam mappákra is szűrni: próbáltam üresen felépíteni ismét...
...valami vakfolton van....
Előzmény: srf (446)
srf Creative Commons License 2010.08.23 0 0 446
Mappák tömörítése megvolt? Reinstall?
Előzmény: titkom (445)
titkom Creative Commons License 2010.08.23 0 0 445
...jogos, próbáltam, nem javult...
...minden hw teszt lefut, nem mutat hibát...
...XP, ubuntu alatt is... a hiba csak XP-n jön, de ubuntun még nem üzemeltem be ugyanazt a mail dirt...
Előzmény: srf (444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!