Keresés

Részletes keresés

sogormail Creative Commons License 2014.06.09 0 0 5257

Hasonloak voltak  a nick nevek:)

A macska ugyrol.. Igen tok mindegy mi a jogszabaly, a tulaj annak adja ki akinek akarja. Ha meg mar ott vagyok es jogszabaly ide-oda, ha a tulaj nem akarja a macsekot, en odaviszem, onnantol vege a jokapcsolatnak. Ez szerintem extrem fontos Nemetorszagban, mert egy rossz viszony a tulajjal igencsak megkeseritheti az ottlakast. Mondjuk ha a tulajdonos vmilyen ceg, akkor az mas teszta..

Előzmény: DeRosa (5232)
sogormail Creative Commons License 2014.06.09 0 0 5256

Igen 15-18 nap nem szamit, de 1-2 honap mar igen. Nem is igazan a bunti a tetel, hanem a megnovekedett ugyintezes:) Sok szerencset barkinek ha mar a NAV-al is targyalni kell:)

 

Előzmény: Fradista Utazó (5254)
sogormail Creative Commons License 2014.06.09 0 0 5255

Danke:) BAr a "problemahalmazt" meg lehetett volna tovabb reszletezni. De az elmult 2 "lakast keresek" hirdetot ugyse fogjuk itt latni, de valoszinuleg Nemetorszagban se sokaig:) Ez afajta kereses a legtipikusabb hibas hozzaallast mutatja.

Konnyebb teleszemetelni a forumokat, hogy ezt meg azt keresem es besertodni ha valaki elmondja, hogy nem ez a modja. Majd tolni a magyarok nem osszetartoak es nem segitenek siramot.

Leirtam ezt a par dolgot, kivancsi voltam vegul lesz e valaki a 2 "lakaskereso" kozul, aki tovabb kerdez:) Nyilvan nem, a copy-paste konnyebb a google altal feldobott forumokra, mint valoban nekiallni a problemanak:) 

Előzmény: Törölt nick (5230)
Fradista Utazó Creative Commons License 2014.06.09 0 0 5254

Az se mindegy, hogy mennyivel léped túl. Ha 15 nap helyett 18 nap után jelentkezel ki, a kutya nem fog veled foglalkozni. Ha másfél év után, akkor azért már komoly büntetésekre számíthasz.

Előzmény: sogormail (5252)
sogormail Creative Commons License 2014.06.09 0 0 5253

Ha OEP-tol kijelentkezel, lentebbi infok alapjan ill. olvad el az oep oldalat, akkor megegy "problema".

Beszelj egy adotanacsadoval is, mert az evkozi valtas jol megbonyolitja a dolgot. Ez elozo munkaviszonyodtol, valtas idejetol fuggoen eleg valtozatos problemakat vethet fel. Adoilletoseg megallapitasa etc.

Előzmény: csucsunesz (5246)
sogormail Creative Commons License 2014.06.09 0 0 5252

Abban nem biznek, hogy nincs kovetkezmenye a 15 napon beluli kijelentkezes elmulasztasanak. Ha jol emlekszem 100e Ft-os tetelig buntizheto. Ez meg attol fugg, hogy eppen be akarjak szedni vagy sem. Kb. mint a rendoroknel a "fokozott" ellenorzes kampanyok. Ha meg nincs kijelentkezve az OEPbol es nem erkezik munkaberbol v. vallalkozasbol TB befizetes, atkerul a NAV-hoz az ugy, meglehetosen gyorsan. Ok meg kuldozgetik a szivhez szolo leveleiket. Ha nem fizeted be es nem igazolod kulfoldi EÜ biztositast akkor bunti, ha meg befizeted, mert az a konnyebb:), akkor meg azert, mert nem lehet az ember 2 helyen biztositott EU-ban.

Ergo a 15 napon beluli nem kijelentkezes nem csak egy esetleges buntit vobhat maga utan (bar ez meguszhato), hanem hatvanyozott ugyintezesi idot a vegen, ami szerintem Mo.-on mindennnel rosszabb:)

Mindezt elkerulendo, ha valaki kulfoldre megy, akkor minimum legyen egy ugyfelkapuja.

 

www.oep.hu -n vannak az aktualis formok, azt erdemes nezni, mert az up-to-date.

Előzmény: Törölt nick (5248)
csucsunesz Creative Commons License 2014.06.09 0 0 5251

Sziasztok!

 

Nagyon köszönöm a hasznos infókat és a villámgyors segítséget!

Végtelenül hálás vagyok!!!! 

RESPEKT!!!!

 

Üdv: -cs-

Buhul Creative Commons License 2014.06.09 0 0 5250

Köszönöm hogy van aki komolyan vett kérdéseimmel,és nem téglának néz mindenki,egyébként az illető törölte a hozzászólását ami sokáig az egyetlen volt...Szóval elnézést hogy sokaknak pongyolán fogalmaztam,de nem jó szántunkból kell külföldre távoznunk,és a nyelvtanulás tudom kemény feladat lesz,főleg a német beszéd,ha magyar írással is vannak gondjaim. Egyelőre nagyon felzaklatott idegállapotban vagyok,amit csak felerősített egy szerdai közigazgatási bírósági tárgyalás,amin a bírónö közölte,mérhetetlen eljárási hiba történt az ÁNTSZ részéről,hogy feleségemet 3 évig tartó, kitartó,kivéreztető hatósági eljárások után 1 éve eltávolították házi gyermekorvosi praxisából,a tulajdonából,amit 2007.-ben kemény milliókért vásárolt.Az óta ingyen dolgozott,vagy munkanélküli.Most kint tanulja a nyelvet,és a szakmát,szerződése,fizetése előreláthatólag júli.1.-lesz,német cégnél mint közalkalmazott,egy magyar háziorvos praxisát fogja átvenni Ascherslebenben,aki nyugaton vett praxist.Jelenleg rendezi a cég a szállását,ahová be is jelentették,és keresnek már 4 szobás lakást,amiből nagyon kevés van a belvárosban,és ha lesz szerződés,és nagyobbik lányom is lezárja itthoni iskolai dolgait,költözünk mi is. Sajnos itthon van 8 lezáratlan perünk,még 1. fok sincs,állandóan halasztgatnak,már sok-sok millió a kárunk,és hol a vége?8 év minimum,lehet meg sem érem...

 Ha van aki még mindig német téglának néz,szívesen beléptetjük egy a Dr.Nő megmentéséért alakult szülői csoportosulásba a facebookon,ahol vannak igazi téglák is.

Előzmény: Törölt nick (5238)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.08 0 0 5249

(a nyomtatvány bizonyára megvan máshol is :-) gugli nekem ezt dobta elsőnek)

Előzmény: Törölt nick (5248)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.08 0 0 5248

Igen, ki kell jelentkezned a magyar egészségbiztosításból. Elvileg 15 napon belül, de gyakorlatilag nincs következménye a késésnek, mindenesetre intézd el holnap, ne halogasd. Van egy nyomtatvány

 

http://blog.gixx-web.com/wp-content/uploads/2014/02/e104.pdf

 

ezt letöltöd, kitöltöd, kinyomtatod, aláírod, és postázod az OEP-nek. Ennyi!

 

Én anno személyesen vittem be, de ahogy írtad, te nem nagyon vagy otthon, meg amúgy is hülyeség a személyes ügyintézéssel pocsékolni az időt. Guglizd ki a megfelelő OEP-postacímet és add fel postán.

 

A többiekkel (NAV, stb.) nem kell foglalkozni.

Előzmény: csucsunesz (5246)
Fradista Utazó Creative Commons License 2014.06.08 0 0 5247

Az OEP-től kell kijelentkezned, ez a lényeg. Hogy lehet-e neten keresztül, azt nem tudom.

Előzmény: csucsunesz (5246)
csucsunesz Creative Commons License 2014.06.08 0 0 5246

Üdv!

 

Tanácsát kérném annak, aki jártas az adott problémában:

Néhány éve Németországban dolgozom. Magyar cég alkalmazásában álltam, néhány hete azonban Német munkavállalóként folytatom a pályafutásomat. A váltás szerencsére zökkenőmentesen zajlott, de most egy akadályba ütköztem. Néhány ismerőstől kaptam egy infót, (természetesen mind másképp tálalta) de sajnos egyikük sem szakavatott a dologban, miszerint: ha külföldön dolgozom és itt kerül befizetésre utánam minden járulék, akkor a magyar hatóságoktól ki kell jelentkezni, lemondó nyilatkozatot kell tenni!!!!!

A problémám itt kezdődik. Sajnos ritkán utazom haza (rendszerint akkor is rövid időre), ha nem muszáj nem járnék végig minden illetékes hatóságot. Azt szeretném tudni, hogy pontosan mely hivatali szervhez kell fordulnom(NAV, OEP ...) , esetleg van e lehetőség:                                                                                         ügyfélkapun keresztül intézkedni                                                                                                                 hogy a neten van e letölthető formanyomtatvány, (ha van akkor hol található)                                                  hogy postai vagy elektronikus úton továbbítható e .......

 

Előre is hálásan köszönöm!

 

-cs-

 

Mancs1989 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 5245

Június 25. indulással az alábbi útvonalon fogunk végighaladni (teherautóval)
Ausztria-Németország-Belgium-Hollandia-Dánia-Norvégia
szóval akinek kell szállítani valamit, vagy esetleg költözni szeretne az alábbi országok egyikébe, írjon privát üzenetet, vagy e-mailen (mancs1989@gmail.com)


A Teherautó:
Citroen Jumper 2,8 HdI
Raktér: 13 köbméter
Szállítható súly
1300-kg ig. 

Gica33 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 5244

Sziasztok!

 

Skype-on vállalom német nyelv oktatását A1-C1-es szintig, nyelvvizsgára is készítek fel.

Amit kínálok: Egyénre szabott, beszédcentrikus órák, kreatív feladatokkal. Emellett nagy hangsúlyt fektetek a hallásértés fejlesztésére. Házi feladatot mindig adok, melynek javítását az óra keretén kívül végzem, s ezt követően együtt megbeszéljük.

Az én diákom szorgalmas, együttműködő és nem rest szavakat tanulni, de ennek meg is van az eredménye :) Minden korosztály jelentkezését szeretettel várom.

nemetpte@gmail.com

liziman Creative Commons License 2014.06.07 0 0 5243

Sziasztok!!

 

Június 19-én hajnalban indulok haza. Indulás Überlingenben, München és környéke útba esik, 1 utas még befér, vagy max. 2, kevés csomaggal. Visszaút 22-én vasárnap.

Tel.: 015166741727

Kroy7902 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 5242

Ezer köszönet..

Előzmény: Törölt nick (5240)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.07 0 0 5241
Előzmény: Kroy7902 (5239)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.07 0 0 5240

https://stuttgart.lieferladen.de/obst-gemuese/gemuese/knoblauch-frisch/16.html

Előzmény: Kroy7902 (5239)
Kroy7902 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 5239

Sziasztok egy pici segítséget szeretnék kérni..Makói fokhagymával foglalkozom és meg kérhetnék-e valakit,hogy kint Németbe meg nézné nekem a fokhagyma árát és meg írná nekem.Ezer köszönetem előre is..Sajna itthon nem lehet vele semmit kezdeni.. :(  ..Email:kroy7902@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.05 0 0 5238

1.) nemetul tanulnod mindenkeppen hasznos dolog, bar ahogy elnezem, magyarul is van meg mit tokeletesiteni... (ha nem az anyanyelved a magyar, akkor elnezest a piszkalodasert) illetve nyilvan ne a 6 eves lanyodtol akarj megtanulni, ennel azert legyel mar kicsit igenyesebb

 

2.) a 3-as es 5-os adoosztaly valoban letezik, de ez teged nem fog erinteni, mert

 

3.) a Minijob eleve nem esik semelyik adokategoriaba, ott az egeszet megkapod, plusz meg a munkaadod fizet utanad par fillert (a Minijob maximuma 450 euro, de ez persze nem jelenti azt, hogy te ezt meg is kapod, mert ha mondjuk hetente ket orat takaritasz valahol, akkor nyilvan nem fognak ezert 450-et fizetni... a kerdesedben levi 330-as netto igy egyreszt teves, masreszt amugy is ertelmezhetetlen)

 

4.) ha a feleseged dolgozik, akkor az o "TB-jen" keresztul alapesetben az egesz csalad biztositva lesz, tehat a vele egyutt elo csaladtagjai is (kivetelek vannak, de az titeket nem fog erinteni)

 

5.) es persze az egeszhez tudni kene, hogy a "feleségem szerződéssel dolgozni fog" az konkretan a nemet jog szerinti, nemet ceggel kotott munkaszerzodest (Arbeitsvertrag, Anstellungsvertrag) jelenti-e, mert ha nem, akkor a fentiek sem vonatkoznak ratok

Előzmény: Buhul (5235)
Auralianus Creative Commons License 2014.06.05 0 0 5237
Előzmény: Buhul (5235)
Buhul Creative Commons License 2014.06.03 0 0 5235

Úgy néz ki július 1.-feleségem szerződéssel dolgozni fog,(talán Németországba nagyobb szükség van a szakértermére)és követem a gyerekekkel,4 szobás lakást néznek a fejvadásszal,és lesz biztosításom mint családtag.Egy darabig intézem még a dolgaim,rendezem a gyerekeket,aztán németül kellene tanulnom,hogy valamikor legalább egy mini jobos munkát elvállaljak.Ehhez mennyire kell a nyelv?,6 éves lányomtól hátha ragad valami majd rám?Igaz hogyha így dolgozom,feleségem maradhat a kedvező 3.-as adókategóriába,én pedig az 5.-ösbe leszek?,és a kalkulátor szerint 330 euro lesz a nettóm?  A válaszokat előre is köszönöm!

DeRosa Creative Commons License 2014.05.29 0 0 5234

jóvanna!

 

Es bocsi, hogy osszekevertem oket!

 

Udv,

deRosa

Előzmény: GEdevil10 (5233)
GEdevil10 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 5233

Kevered a két nicket :)

 

Auralianus volt az, aki egy hasonló választ adott egy ilyen kérdésre, mint most sogormail, csak kicsit ingerültebben és Arillas70 volt a nick, aki erre kicsit felkapta a vizet.

Előzmény: DeRosa (5232)
DeRosa Creative Commons License 2014.05.28 0 0 5232

Se rad, se ra se haragszik itt senki.

 

Olvasd el sogormail valaszat es remelhetoleg megerted. 

Szerintem maximalisan korrekt es targyilagos valaszt adott.

Ha lehetne, ki kellene tenni a topic nyitooldalara, hogy mindenki, akinek ilyen kerdese/problemaja van, olvassa el. (Mielott kerdez - visszaolvasni ugye uncsi.)

 

Udv,

deRosa

 

ui.: meg a macska ugyben is jol irja. Tilthatja a birosag a kisallattartas tiltasat, de egy berbeado megiscsak annak adja, akinek akarja. Nem kell indokolnia...

Előzmény: Auralianus (5231)
Auralianus Creative Commons License 2014.05.28 0 0 5231

bump, ezuttal legalabb nem ram haragszanak meg..

Előzmény: gerika113 (5226)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.28 0 0 5230

jo osszefoglalo, respect

Előzmény: sogormail (5227)
DeRosa Creative Commons License 2014.05.28 0 0 5229

Nem mintha ujat irnanak a cikkben, de hatha vki-re vonatkozik:

http://www.penzcentrum.hu/biztositas/vadaszik_a_nav_a_kulfoldon_elo_magyarokra_ki_kaphat_birsagot.1040529.html

 

Udv,

deRosa

Fradista Utazó Creative Commons License 2014.05.28 0 0 5228

Mintha pár hónapja lett volna egy bírósági ítélet arról, hogy a bérbeadó nem tilthatja az állattartást.

A többivel egyetértek :-)

Előzmény: sogormail (5227)
sogormail Creative Commons License 2014.05.28 0 0 5227

Az a gond, hogy te is ugy gondolkozol, mintha Mo.-on akarnal elni es ugyanabba a hibaba esel, mint az osszes tobbi hasonlo “kereso” itt ugy kb. hetente. Ha visszaolvasol talalsz joparat, jopar tanaccsal, hogy ez miert nem mukodik. Persze a reakcio ugy altalaban a besertodes volt.

Annyi a logikai problema, hogy Nemetorszagban az ingatlanpiac nagyon erosen szabalyozott, emellett foleg ingatlanos cegek tartjak a rendszert a kezukben. A jogszabalyok miatt eszmeletlen nehez valakit kitenni egy berlemenybol, ezert a berbeadok teljesen erthetoen “atvilagitjak” a delikvenst a leheto legtobb szempontbol es NEM keresnek senkit, csak ugy “nem ismersz e” valakit alapon, mint Mo.-on. De ezt a legjobban a ferjednek kellene tudnia, ha mar 1 eve kint el! Ebbol kifolyolag, sajnos ha a sajat edestestverem kerne meg ra, hogy “nem tudok e valamit” a valasz neki is az lenne, hogy sajnos nem, a helyes ut az az ingatlanportalokon torteno kereses. Pl. ITT. Ha nekiallsz keresni akkor az alabbi szempontokat erdemes szem elott tartani.

-MIvel a penz limitalo, ezert ez nem kivansagmusor, hanem meg kell nezni mi kaphato a rendelkezesre allo penzbol. A strategia a nagyobb varosi lakhatas, dragabb, de olcsobb kozlekedes (nincs bejaras) vagy tavolabbi hely, olcsobb ingatlan hosszabb es koltsegesebb bejaras. Itt a gyerekek is szempont, hogy lehet oket oviba, iskolaba vinni ill. az mennyibe kerul. Dragan nagyon jo lakast es sz.rt kozepdragan barmikor talalni! Amit te is keresel az a jo aras, jo lakas, jo kornyeken, az nehez dio, idoigenyes! Extrem esetben egy helyi nemet is keresget akar 1 evet is mire talal egy jot. Olyan helyen ahol azert kevesebb a munka konnyebb ingatlant talalni.

-2 fele ingatlan van, provisios ingatlanos cegen keresztul vagy anelkuli, maganszemelytol. Maganszemelytol berelni 0 nemetorszagi multtal a kozel 0 eselyes kategoria, ti esetetekben a ferjed 1 eve kint el ez jobb. De! Egy ilyen lakast meghirdetnek, akkor adott idopontra odahivnak 20-30 jelentkezot es a tulaj valogat szimpatia es anyagi helyzet alapjan. Mindenfele adatokat kerdeznek, az is siman elofordul ha meghallja a nem native nemet kiejtest, be se enged. HA felhivod, azt mondja mar ki van adva! Az ingatlanoson keresztul eselyesebb a tortenet, de koltseges is.

-VAnnak mas nehezito tenyezok, pl. adott szemelyre nem adnak ki adott nm alatti lakast, nehogy lelakjatok. MAsok a dimenziok. A 2,5-3 szoba az jo meret esetetekben. Tovabbi nehezito tenyezo a macska! Nagyon sok helyen a berbeado nem enged haziallot! A macska az eselyesebb mint a kutya, de nehezito tenyezo.

-Vegul a kivetel, vannak olyan spec esetek ahol lehet talalni “szobeszed” alapjan lakast, olyan cegektol akik rovid tavu berlesekre specializaltak. Foleg bekoltozo kulfoldieknek. Ezek viszont altalaban nagyvarosok amik kulfoldi kepzettek (IT, mernokok etc) celteruletei es ezek szoktak kez a kezben menni. De ezeket nem a forumon lehet megtalalni, hanem pl. adott varos facebook un. Expat csoportjaban es altalaban nem is nemetul, hanem angolul:) A lakasok altalaban studio es nem nagyok, valamint nem a legkedvezobb arkategoriajuak.

 

Amit tehat tudsz tenni, hogy hasznalod a keresod es a ferjed ott helyben nekiall szetnezni ingatlanos irodakban, valamint megnezegeti az ingatlanos hirdeteseket!

Előzmény: gerika113 (5226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!