Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2016.11.16 0 0 2963

Azert a kartya elvesztese tavolrol sem valoszinu.

En mindig ATMekbol veszem fel penzem java reszet, kerulendo a tobbszori valtas vesztesegeit.

Amugy persze jarhato az altalad emlitett ut is.

Előzmény: feketecsako (2962)
feketecsako Creative Commons License 2016.11.16 0 0 2962

Hát sajnos nincs egy hetem, hogy megvárjam a yuan-t (51Ft-os árfolyamon nem váltanék), a kártyámat nem szeretném elveszteni, így ha jól értem, marad az, hogy viszek USD-t és a reptéren (Baiyun) váltom yuan-ra. Ami marad yuan, azt ugyanott visszaváltom USD-re, majd azt itthon vissza Ft-ra. Ez így járható szerintetek?

Előzmény: debramorgan (2959)
W.L. Creative Commons License 2016.11.16 0 0 2961

Nem is kell, hogy pentek este legyen. Manapsag allitolag az az altalanos, hogy az ATM altal elnyelt mas bankhoz tartozo kartyakat megsemmisitik! Pont mostansag veszitettem el igy egy kartyat Indoneziaban, aztan az OTP mondta, ok is ezt teszik ilyen helyzetben.

Előzmény: kb. (2960)
kb. Creative Commons License 2016.11.16 0 0 2960

Én azért nem indulnék el sehova legalább minimális kp nélkül. Mi van, ha az első ATM elnyeli a kártyát péntek este és olyan országban vagy ahol hétfő előtt be sem jutsz a bankba?

Előzmény: debramorgan (2959)
debramorgan Creative Commons License 2016.11.16 0 0 2959

Jaaa, és azt nem is mondtam, hogy nekünk itthon egy hetet kellett várnunk, mire a pénzváltóban összekapartak 3000 yuant. :-D De utána legalább 42 volt. Az 51 brutális! 

 

Más fórumok szerint a kínai ATM-nek mindegy, hogy dombornyott-e a kártya, de ezt kezeld fenntartással, mert mi csak dombornyomottat használtunk, így saját tapasztalatom nincs. 

 

Ha nagyon tutira akarsz menni, vihetsz valamennyi dollárt, azt biztos átváltják. De nem hinném, hogy ez feltétlenül szükséges lenne.

Előzmény: feketecsako (2957)
kb. Creative Commons License 2016.11.16 0 0 2958

Nem írtad még, hogy melyik reptérre érkezel, de mivel Huizhou/Kanton közelében minden környező reptéren van pénzváltó és ATM, elég érkezéskor váltani, pénzt felvenni. A nemzetközi kártyák azokban az ATM-ekben működnek amin van az adott logó, ezeken van angol menű is.

Előzmény: feketecsako (2957)
feketecsako Creative Commons License 2016.11.16 0 0 2957

3 nap, és indulás :) Sajna még mindig nincs valutám, a Tescos váltó 51Ft-ért (!) vált. Hát valamennyit fogok váltani, de ahogy tanácsoltad, inkább ott kp. felvét. Milyen kártyát használtál? Nekem nincs dombornyomott, csak Visa electron meg Maestro.

debramorgan Creative Commons License 2016.11.13 0 0 2956

Mi vittünk ki valamennyi yuant, aztán utána ATM-ből vettünk fel. 3000 yuannél kb. 3000 Ft volt a felvétel díja, és 42 Ft-on váltott a bank végig. Nem tudom, pénzváltónál hogy jöttünk volna ki. Mindenesetre a Bank of China elég jól ellátta angol nyelvű automatákkal a városokat, így könnyen lehetett kp-hoz jutni. Én nem bíznám magam csak kártyára, mert volt, ahol a szállást sem tudtuk vele fizetni, nem hogy napi dolgokat (kaja, utazás stb.)...

Hongkongra próbálj inkább 2 napot szorítani, ha megy, jó hely, és jókat lehet enni. :)
(Viszont a kis "éttermekben" tutira nem fogsz tudni kártyával fizetni, úgyhogy ezért is legyen nálad kp.)

Előzmény: feketecsako (2955)
feketecsako Creative Commons License 2016.11.13 0 0 2955

Sziasztok, megjött a vízum, megkaptam 2 belépésre :) Szóval, ha minden jól megy, lesz egy vagy két nap Hong Kongban... Pénzt váltani itthon érdemes vagy inkább ott? Mit javasoltok? Vagy mindenhol elfogadnak bankkártyát (Visa Electron és Maestro van)?

debramorgan Creative Commons License 2016.11.13 0 0 2954

A leshani tényleg sokkal izgalmasabb, csak azt a kétórányi tűző napon való sorban állást tudnám feledni... :D

Előzmény: W.L. (2953)
W.L. Creative Commons License 2016.11.13 0 0 2953

Engem ez a Buddha tok hidegen hagyott, a leshani sokkal erdekesebb.

Regibb is, nagyobb is, es ugye sziklabol faragtak ki.

Azert tenyleg vicces, hany buddhaszoborrol allitjak, hogy a legnagyobb, masodik legnagyobb, egyik legnagyobb fekvo, allo meg mit tudom en milyen Buddha.

Előzmény: debramorgan (2952)
debramorgan Creative Commons License 2016.11.13 0 0 2952

Persze, fel lehet menni busszal kb. 10-ed annyi pénzből. :D
De azért klassz volt a cable way:

A Buddha valóban nem régi, és az is vicces, hogy a világ egyik legnagyobb kültéri Buddha szobraként reklámozzák, holott a maga 33 méteres magasságával messze elmarad a valóban legnagyobbaktól. De szép maga a szobor, és a környék is. És tök jó képeket lehetett csinálni:

Előzmény: W.L. (2951)
W.L. Creative Commons License 2016.11.12 0 0 2951

Megjegyzem, a Buddhahoz is fel lehet menni busszal is, sokkal olcsobban.

Nekem elso hongkongi utamon elso szallasom ott volt fennt a youth hostelben, igy tobbszor is buszoztam fel-le. Amugy szerintem a Buddha semmi extra (nem regi), viszont jokat lehet onnan turazni.

 

Me30ek hibaztak a tervezesnel, Hongkongbol kellett volna atmenni Kantonba, nem forditva, ugy eleg lenne a sima vizum is. Igy viszont 1 napra en sem veszodnek vele.

Előzmény: debramorgan (2950)
debramorgan Creative Commons License 2016.11.12 0 0 2950

Ha csak 1 napra mennétek Hong Kongba, akkor szerintem inkább hagyjátok ki. Kb. 2 óra az út vonattal, + a belépés/kilépés is idő, ez oda-vissza elvesz összesen kb. 5 órát, nem beszélve arról, hogy ahhoz tényleg a kétszeri belépésre jogosító vízumra lenne szükség. Ha tudtok 2-3 napot ott tölteni, akkor nagyon is megéri, de 1 napért ne kockáztassatok inkább, hacsak nem bakancslistás hely. :)

Előzmény: Me30 (2947)
debramorgan Creative Commons License 2016.11.12 0 0 2949

A Lantau cable car ára épp három hozzászólással a tied alatt szerepelt. :D 255 HKD/fő, vagyis kb. 9200 Ft/fő. Ez az oda-vissza útra értendő.

A biztosítás léte vagy nem léte nem függvénye annak, hogy kapsz-e vízumot. Ha a követség honlapja szerint jársz el, kitöltöd a papírokat, beszerzed a fényképeket, csatolod a repjegyet és a szállásfoglalásokat, akkor kicsi az esélye, hogy ne kapj sima 30 napos egyszeri belépésre jogosító vízumot. Ennek 19.000-20.000 Ft körül van az ára, de tényleg minden fent van a honlapon nagyon részletesen.

Amúgy biztosítás nélkül én tuti nem indultam volna el Kínába. Inkább fizetek százszor fölöslegesen, mint hogy egyszer beüssön valami gáz, és ott álljak... Ez pont ugyan olyan szubjektív kérdés, mint a beoltassam-e magam. :D

Előzmény: Me30 (2945)
W.L. Creative Commons License 2016.11.12 0 0 2948

Eloszor is az a kerdes, egyaltalan kaphattok-e, nem az, hogy mennyiert.

Mint mar mondtam, errol akovetsegen erdeklodj!

Előzmény: Me30 (2947)
Me30 Creative Commons License 2016.11.12 0 0 2947

Köszi. 

Az lett volna tervünk,hogy kantonból 1 napra átmegyünk hong kong-ba de ha 2x-i belépésre jogosító vízum kell,akkor lehet,hogy kihagyjuk(árban ugyanannyi?)

Előzmény: W.L. (2946)
W.L. Creative Commons License 2016.11.12 0 0 2946

Hongkongba nem kell vizum, viszont ha utana vissza akarsz menni Kantonba, ahhoz kell egy ujabb kinai vizum (vagy eleve ketszeri belepesre szolo, de nem tudom, ilyet kapsz-e).

A sima egyszeri belepesre szolo kinai vizumot megkapni tobbnyire nem gond, es tolem biztositast sem kertek soha. De inkabb kerdezz ra a kovetsegen, hogy most mi kell hozza.

Előzmény: Me30 (2945)
Me30 Creative Commons License 2016.11.12 0 0 2945

sziasztok. Lantau cable car mennyibe kerül/fő? Kantonba utazunk ha átszeretnénk menni Hong Kongba kell oda is vízum?

Mindenki megkapja a kínai vízumot? már a repülőjegy+szállást fizettük. Ennyi elég a vízumhoz vagy kell biztosítás is? Mindenki kötött biztosítást aki kínába utazott?

debramorgan Creative Commons License 2016.11.11 0 0 2944

Ez az In Town Check In tök jól hangzik! Mondanám, hogy kár, hogy most hallok róla először, de igazából mindegy. :D

Előzmény: kb. (2940)
debramorgan Creative Commons License 2016.11.11 0 0 2943

Senkinek nem akarok a pénztárcájában turkálni, és az is tény, hogy nagyon drága a Lantau cable car, de lenyűgöző.
Kb. 20 perc az út, belátni a teljes környéket. Nekünk picit ködös-párás volt aznap az idő, de csodás volt így is az egész. Odafelé ráadásul ketten ülhettünk egy fülkében. Nagyon drágának találtam én is, de nem bántam meg.

Előzmény: nanus0085 (2942)
nanus0085 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 2942

Köszi a választ és a taxis oldalakat. Muszáj a repülés napjára hagynunk, mert ezek kívül csak 3 teljes napunk lesz, és ott más programok vannak. 

Úgy döntöttünk, hogy reggel elmegyünk a sárga MRT-vel a Thung Chung-ig, majd onnan feltaxizunk Ngong Ping-be a Buddhához és egyéb látnivalókhoz. Majd nézelődés után innen, Ngong Ping-ből taxizunk egyenesen a reptérre - én ezt gyorsabb, biztosabb megoldásnak érzem erre az egy napra, mint a buszozást, a cable car meg horror drága (255 HKD/fő a retúr, el se hiszem, hogy még a taxinál is drágább..).

Az általad linkelt oldalon a blue Lantau taxival egy Ngong Ping (Po Lin M.)-reptér útra 195 HKD-t ír, szerinted ez helytálló kb.? Az egész napot (Tung Chung-Ngong Ping-reptér) szerinted egy kb. 400 HKD-ből megússzuk? Ngong Ping-ben is simán találunk taxit, aki levisz a reptérre? Vagy esetleg beszéljük meg azzal, aki felvisz, hogy várjon ott ránk?

Szuper dolog ez az In Town Checkin, de az a baj, hogy Cebu Pacific-al megyünk tovább, és a lista szerint arra nem lehet feladni. :( Ezt még ki kell találnom, hogy a bőröndöt hogy oldjuk meg. 

Előzmény: kb. (2940)
feketecsako Creative Commons License 2016.11.08 0 0 2941

Üdv, Visa electron, illetve Maestro kártyám van. Egyik sem dombornyomott. Fogok boldogulni vele? Vagy inkább itthon javasolt a valutaváltás?

Teljesen más jellegű kérdés: szeretnék előzetesen megismerkedni ott lakó emberekkel. Van erre valami lehetőség, ami működik (chat oldal pl.)?

kb. Creative Commons License 2016.11.08 0 1 2940

Logikusnak tűnik a földrajzi közelség miatt, de nem biztos, hogy érdemes a repülés napjára hagynotok Lantau nevezetességeit, csak azért, hogy ne kelljen 2x oda utazni. De ha ennél maradtok, akkor a visszametrózás helyett jobb a busz a reptérre vagy akár a taxi ha siettek. A Google maps-on meg tudod nézni a lehetőségeket, a taxiárakat meg pl. innen számolhatod: 

http://www.hongkong.net/transportation/taxi

http://www.hongkongairport.com/eng/transport/to-from-airport/taxi.html

 

Én többször taxiztam Ngau Au-ból (ott van Tung Chung mellett) a reptér melletti Asia Word Expohoz, nem emlékszem az árra, de ha én hajlandó voltam többször taxizni azért, hogy 20-30 perccel tovább alhassak reggelente, akkor nem lehetett túl drága. :) Mondjuk 60 HKD körül.

 

Ha Airport Express-szel terveztek a reptérre menni, akkor már csak ezért megéri kiváltani az Octopust, ugyanis van kedvezmény az ezt az utat megelőző MTR-re:

http://www.hongkongextras.com/to_fromairport.html de akár a taxira is http://www.mtr.com.hk/en/customer/tickets/ael_taxi.html

 

A busz jóval olcsóbb mint az Airport Express, de mivel nyilván már reggel ki kéne csekkolnotok a szállásról és gondolom nem nagyon tudnátok mit csinálni a csomagokkal, ezért javaslom, hogy használjátok az In Town Checkint Hong Kong vagy Kowloon állomásnál. Már reggel (egyes járatokra már előző nap) fel lehet adni a csomagokat, megkapjátok a beszállókártyát és így csak a kézipoggyász lesz nálatok egész nap, az Airport Expressel (no meg a beszállókártyával a kezetekben) egész az utolsó pillanatra hagyhatjátok a reptérre indulást. Egy poggyászmegőrző bőven többe kerül HK-ban és így nem kell visszamenni a szállodához. Amúgy a szálloda és az Airport Express között a legjobb az ingyenes ráhordó busz, nézd meg melyik a közelben lévő, nagyobb hoteltől indul (nem kell jegy, bárhol felülhetsz rá és elvisz az Airport Expresshez a szigeten vagy Kowloonban).

Előzmény: nanus0085 (2939)
nanus0085 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 2939

Koszonom a sok hasznos valaszt! Az Octopuson meg elgondolkodom. Ami meg nem teljesen allt ossze: Lantauba utolso nap mennenk, mikor indul a repulonk tovabb (akkor mar osszekotjuk, ne kelljen ketszer arra menni). Fel 5-5 korulre kene a repteren lennunk. Az addig ok, hogy minel korabban utnak eredunk, a sarga (light rail)  MTR-el Tung Chung megalloig elmegyunk, de onnan nem akarunk cable car-ozni, ha nem muszaj, neztem valami buszt, ami brutal 1 ora alatt er fel a Buddhahoz. Utana lefele nem tudom, hogy, parazok kicsit, hogy idohoz vagyunk kotve, plusz ha jol lattam, a Thung Chung megallonal csak a sarga MTR all meg (annak a vegallomasa), az Airport Express MTR valamilyen okbol nem erinti azt a megallot, tehat meg vissza kene menni egy megallot a sargaval, majd felulnunk az Airport E.-re. Kicsit kaotikus, foleg hogy ki leszunk centizve. Lehet Lantaun jobb lenne igy taxit valasztanunk? Mennyi lehet Ngong Ping-rol a repterig? Vannak ott taxik egyaltalan?

feketecsako Creative Commons License 2016.11.07 0 0 2938

Bocs, ha volt már róla szó: védőoltásokkal mi a helyzet? Érdemes valamit beadatni (hastífusz, hepatitis A, B)?

kb. Creative Commons License 2016.11.07 0 1 2937

Meglepett, hogy sem WL sem Debramornagnék nem használták az Octopust. Nyilván lehet készpénzzel is fizetni, de már pár nap esetén megéri (2 perc alatt) kiváltani a kényelem és a kedvezmények miatt. Buszon pl. ha nincs pont annyi apród, akkor lehet sokat veszíteni ha emiatt többet dobsz be, mert nem adnak vissza. Mivel az Octopust gyakorlatilag mindenhol elfogadják, számomra a legnagyobb előny, hogy 1-2 nap után nincs tele a zsebem fémpénzzel (nem kapok vissza aprót készpénzben, nem kell legközelebb aprót számolgatnom fizetésnél, ha már nagyon húzza a zsebem, stb.).
http://www.octopus.com.hk/home/en/index.html

Ahogy drabramorgan is írta, a busz a legolcsóbb, a taxi drágább mint a szárazföldi Kínában, de a tömegközelekedés is, ezért itt is igaz, hogy 3-4 főnél a taxi versenyképes a metrózással. Star Ferry-fel kompozni a közlekedés mellett a legolcsóbb városnézó hajókázási forma, a metró átszállástól meg nem kell félni, kicsit jobban van megoldva mint pl. Budapesten. Látod, hogy melyik közös megállónál melyik irányba tudsz peronon belül átszállni, így a máshol szokásos 1 km-es gyaloglás helyett Hk-ban 50 m séta egy átszállás.  

Előzmény: nanus0085 (2934)
debramorgan Creative Commons License 2016.11.06 0 1 2936

Mi 6 napot töltöttünk HK-ban egy hónapja, nem volt Octopus kártyánk.

Yau Ma Tei metrómegállónál laktunk Kowloon szigetén, összesen 1x taxiztunk, amikor megérkeztünk. Nehéz volt a csomag, fáradtak voltunk, szóval egyszerűbbnek tűnt. A vasútállomástól (Hong Hom) a szállodáig 30 HKD volt a viteldíj. Úgy emlékszem, 22 az alapdíj, és utána talán 200 méterenként emelkedik 0,8 HKD -ral az összeg. Szerintem HK-ban Kínához képest drága a taxi.

Kowloon simán bejárható gyalog, mi legalábbis gond nélkül elmentünk gyalog délen a kikötőig, nyugaton az Olympic parkig, északon pedig a Prince Edward megállóig.

Lantaura pl. az Olympic megállótól átszállás nélkül el lehet jutni. Van ott az Olympic megállónál egy hatalmas pláza, aminek az aljában van egy olcsó Michelin csillagos dim sum étterem (Tim Ho Wan). Érdemes kipróbálni.

Tipp: a legolcsóbb közlekedési forma a villamos, a busz és a komp. A metró valamivel drágább, Kowloonból HK-szigetre vagy Lantaura kb. 25 HKD/fő körüli áron lehet eljutni.

A reptérre az A21-es busszal menjetek, a Nathan Roadról emlékeim szerint 22 HKD/fő áron vitt ki bennünket a reptérre, és kb. 40-50 perc volt az út. Ennél minden nagyságrendekkel drágább.

Előzmény: nanus0085 (2934)
W.L. Creative Commons License 2016.11.06 0 1 2935

En is nagy hive vagyok a gyalogos varosnezesnek, es metrora, buszra csak 1-1 hosszabb utra ultem fel.

Ezekre siman megveheto a jegy keszpenzzel, es en eddig sosem vettem meg az Octopust, es nem is hianyoltam. Megjegyzem, taxiba sem ultem Hongkongban soha, szerintem barhova siman el kehet jutni metroval es busszal. A Kowloon-repter ut pl busszal egy vonal.

Előzmény: nanus0085 (2934)
nanus0085 Creative Commons License 2016.11.06 0 0 2934

Hong Kongban milyenek a taxi árak? Értem itt például, hogy az Ocean Parkba érdemesebb taxival menni a Kowloonból, vagy olcsóbb (bár jóval hosszabb gondolom a több átszállás miatt) a tömegközlekedés?

Vagy a Chi Lin Nunnery/Nan Lian Garden 2 MTR vonallal (egy átszállással) érhető el a szállásunkról, ide mennyi kb. a taxi (hátha volt arra valaki)?

Ez a két hely lesz, ami "kijjebb" esik, meg lesz egy reptér-Kowloon-reptér utunk, Lantaun a kötelezők, ezen kívül csak Kowloon és Hong Kong Island turistásabb részein nézelődünk, gondolom többnyire gyalog - ennek tükrében szerintetek megéri az Octopus Cardot kiváltani? 

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!