Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 3888

sziasztok!

Ha valakinek van eladó Senao 2611cb3 eszköze az írjon a czakone43@freemail.hu e-mail címre!

 

Legyen meg a tápja!

Cartagena2011 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 3887

....Ha közvetlenül a modemmel netezek minden tökéleletes, de amikor beiktatom a routert elkezd rendszeresen szakadozni és lasssabb is lesz... 

 

 

Ehez a problémához hasonlóval küzdök én is. Így már ketten kérdezzük  a szakértőket.

 

Lehetséges-e, hogy egy egyébként normálisnak tartott router (LinksysWRT54GL) olykor folyamatosan (pár percenként) elbontja az internet kapcsolatot? Az adsl modem DLINK DSL 360R. Ez van, ezt adta a szolgáltató (Btel-Thome kombo:). Vannak napok, amikor szinte használhatatlan szintre süllyed az egész és a reklamációra azt a választ kapom a hibabejelentőtől, hogy látják a szakadozást, de azt érzékelik, hogy a router bontja az egyébként más paramétereiben megfelelő kapcsolatot. Aztán a hiba megszűnik, de időről időre hosszabb-kevesebb időre visszatér.

Tisztelt szakértők, mit lehet tenni? A router konfigurálható valahol arra nézvést, hogy ne bontson önállóan? Vagy mit lehet tenni? Előre is köszönöm a segítséget. 

Előzmény: JuveFan89 (3884)
eugenehu Creative Commons License 2012.06.17 0 0 3886

Sziasztok!

 

Igaza van Doky 586-nak a kérdéskört illetően, annyit még hozzátennék, hogy lehetőleg igyekezz távolmaradni az olcsóbb de annál silányabb minőségű accespointoktol, mert nagyban befolyásolják a majd a vele kialakitandó hálozat minőségét. Én is a fent leírt megoldást alkalmaztam, egy Linksys Wap54g accespoint közbeiktatásával. Ezt a modellt (amugy a gyártót is) csak javasolni tudom (eddigi tapasztalatok alapján)!

Előzmény: Doky586 (3885)
Doky586 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 3885

Úgy hogy veszel egy Access Pointot amit ethernet kábellel rákötsz a meglevő routered valamelyik LAN portjára. Az ethernet kábelt áthúzod arra a részre ahol most gyenge a wifi jel, bedugod az AP-t (az AP-n kikapcsolod a dhcp szervert) és használod. A router wifije és az AP wifije független, nehéz elrontani a konfigurálást, egységes marad a hálózat és még olcsóbb is.

Előzmény: akko (3883)
JuveFan89 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 3884

Üdv!

 

Van egy TP-LINK WR542G(2 éves) típusú routerem, és egy D-Link 360R(6 éves) Adsl modemem. Mióta megvan a router nem volt vele gond, de az utóbbi időben előjött egy probléma. Ha közvetlenül a modemmel netezek minden tökéleletes, de amikor beiktatom a routert elkezd  rendszeresen szakadozni és lasssabb is lesz. Ez lassulás úgy néz ki, hogy mikor pl. ping-t parancscsal nézem a válaszidőt egy oldalra időnként "A kérésre a nem érkezett válasz a megadott időn belül" válasz érkezik.  Ugyanezt csinálja wireless a laptopomon, és vezetékkel is az asztalinál, tehát nem a jel szórásával van gond. Router, modem is volt már resetelve, újrakonfigurálva mégis tartós a szakadozás.

A meglepetés akkor ért mikor átvittem a szomszédba, ott egy ads2+-os modemmel lett kipróbálva, és minden gond nélkül hozta a sebességet, szakadozás nélkül.

Létezik az, hogy a modemem, és router külön-külön jó csak együtt nem képesek megfelelően működni?

 

Kösz, ha van vkinek ötlete

akko Creative Commons License 2012.06.12 0 0 3883

Helló! Bocs de kicsit nehezen értem , hogy gondolod?

Előzmény: Doky586 (3882)
Doky586 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 3882
az ideális megoldád ha utp-n rákötsz egy AP-t (nem routert).
Előzmény: akko (3881)
akko Creative Commons License 2012.06.11 0 0 3881

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy linksys wrt160n-es routert használok, a lakástávoli pontján gyenge a wifi egy másik routerrel szeretném tovább erősíteni a jelet. Hogyan kell beállítani, tudja-e a WDS-t milyen routert vegyek hozzá?Előre is köszi.

madar86 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 3880

ja igen és nézd meg a két eszköz ne,hogy ugyan azt a hálózatot hasznáják

192.168.1.x hálózat
az egyik a másik meg legyen 

192.168.2.x hálózat
pldául 

Előzmény: kip31 (3878)
madar86 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 3879

kösd össze és kész

Előzmény: kip31 (3878)
kip31 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 3878

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni:

 

T-Home-os netem van a lakás elején egy ZTE (azt hiszem ZXV10) wifis modemmal. Jelenleg egy asztali gépre van rákötve.

Sajnos a lakás egyes területein nagyon kicsi a wifi jel, ezért előkapartam a polcról egy régi TP Link WR340GD routert.

 

Kérdés: be tudom-e kötni a TP Link routert a T-Home-os modem és az asztali gép közé, hogy a router a lakás gyengébben lefedett területén szórja a jelet a ZTE modem mellett, de az asztali géppel is össze legyen kötve?

Ha igen, akkor hogyan? :-)

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv.:

 

p

vanchu Creative Commons License 2012.06.04 0 0 3877

Elvi síkon egy .g-s acces point épp 8 klienst képes kiszolgálni, ha real-time forgalom is van (mondjuk telefonok), szóval ha valami tudja a szabványt, akkor jó lesz. Szerintem bármelyik linksys megteszi.

 

(Olyan fasza viszont sose lesz, mintha bekötnéd a gépeket vezetékkel, erre azért készülj fel.)

Előzmény: Levi244 (3876)
Levi244 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 3876

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem! 8 gépre kéne szétlönöm a netet, úgy hogy megbízhatóan stabil legyen a kapcsolat, és bírja a relatív nagy adatforgalmat(online játék miatt fontos az alacsony ping). Kicsit beleástam magam a témába, illetve értő ismerösök körében is feldobtam a témát, és végülis az ő véleményűk, illetve az otthoni routeres tapasztalataim alapján egy Linksys E2000(ez van otthon 3 gépre remek, sztetek 8-at elbír?) és egy Linksys E3200-es között vacilálok. elég a 2000 vagy érdemesebb beruházni egy 3200-esre? Az E2000 nekem nagyon bejött, valakinek tapasztalat 3200-essel kapcsolatban?

_Zotya_ Creative Commons License 2012.05.18 0 0 3875

Hát biztosan igazad van. :-) Ez nekem már sok, bár megpróbáltam az összes címmel amit feldobott az ipconfig parancsra, inkább próbálok egy hard reset-et. Mindenesetre köszönöm a segítőkész válaszokat!

Előzmény: vanchu (3872)
bauci Creative Commons License 2012.05.17 0 0 3874

Na erre már nem mondom, hogy értem...

De a jó szándékot értékelem! :)

Előzmény: vanchu (3873)
vanchu Creative Commons License 2012.05.17 0 0 3873

Ezzel még csak a felszínt karcolod meg.... :)

 

Két különböző karakterisztikájú (sávszélesség, késleltetés, stb) párhuzamos vonal terhelésmegosztásba kapcsolása önmagában is szívás, nagyon vidám dolgokat tud ilyenkor művelni a TCP torlódásvezérlése, ha nem tudod garantálni, hogy egy adott TCP szál (mondjuk egy letöltés) mindig ugyanazt a vonalat használja.

 

Ez meg magával rántja azt, hogy maximum a TCP flow-k számát tudod kiegyenlítei a két vonal között, de hát egyik flow ugye több adatot hordoz, mint a másik... nem feltétlenül lesz fasza.

 

Vagy csinálsz olyant, hogy mondjuk a HTTP mindig az egyiken menjen, a HTTPS meg mindig a másikon... vagy adott belső gép egyiken... Policy-based routing, ez se evidens dolog.

 

Ha a túloldlaon internet van, az megint extra szívás, mert mindent a vonal INNENSŐ oldalán kell megoldanod, a szolgáltatói router nem fog veled beszélgetni, tehát egy ilyen backup/terhelésmegosztás kombinációt (mind a két vonal használatban van, és ha valameliyk lekonyul, akkor a teljes forgalmat átterelem a másikra) már nagyon nem evidens megcsinálni.

 

Ha neadjisten két szolgáltató van a vonal két végén, az még tovább növeli a szopószorzót...

-------------

Szerintem amit te csináltál, az javarészt működik, sokkal jobbat ilyen soho eszközparkkal nem nagyon lehet kihozni belőle.

Előzmény: bauci (3868)
vanchu Creative Commons License 2012.05.17 0 0 3872

Ez IPv6-os cím, amúgy nincs benne semmi furcsa :)

 

Illetve IPv6-ba forgatott IPv4 -es cím (ezt jelzi a 2002 prefix). Utána jön az IPv4-es cím (b230:6843 azaz 178.48.104.67)

 

A routerednek van ugye egy külső lába (ami az internet fele néz) meg egy belső lába (ami a LAN fele néz) sanszosan mind a kettő ethernet...

 

Próbálkozz a fenti IP címmel, hátha összejön a konfigurálás (bár szeintem ez a külső IP cím, nem a belső.

Előzmény: _Zotya_ (3869)
bauci Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3871

Hát, ha nem jutsz be a router-be, nekem nincs ötletem... IMHO sehogy...

Én mindig akkor mentem, mikor elértem egy üzembiztosnak tűnő állapotot.

Utána jön csak a belépési felület jelszóval levédése...

Előzmény: _Zotya_ (3869)
_Zotya_ Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3869

Ha a router belső ip-je az ethernet-adapter ip-je, akkor válaszol, ha a protkollbújtató adapteré, akkor is. :-) Bár számomra elég érdekesek ezek az ip-k: 2002:b230:6843... stb. Tisztában vagyok vele, hogy hard reset és nincs gond, de azt most szeretném elkerülni, ha lehet. Azt viszont leírhatnátok, hogy ha mégsem sikerül, akkor hogyan tudom lementeni a router beállításokat. :-)

 

Előzmény: vanchu (3862)
bauci Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3868

Köszönöm!

Azt hiszem, értem.

De azt is látom, hogy ezzel a sz..ás új országos csúcsát dönteném, ha egyáltalán menne.

Tehát, kisebb kényelmetlenség a mostani helyzettel együtt élni (ugya naponta nem konfigurál az ember NAS-t), mint routereket/NAS-okat konfigurálni.

Megjegyzem, amit írtál, aztán, ha asszonnyal egy hétvégén összeveszek, nem beszél velem és így lesz szabad időm, mejd próbálkozom. :)

Előzmény: vanchu (3867)
vanchu Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3867

ááá

 

Elveszett hozzászólásom, köcsöggééééép. (ha ez így nem világos, akkor holnap leírom, hogy miért meg hogy, de most már rohannom kell sajna)

 

 

Meg LEHET csinálni, de a te dobozaid sanszosan nem lesznek képesek rá.

 

A verzió: NAS-nak tudsz saját default gateway-t megadni. Az a baj, hogy bárhonnan jössz (akár a 3G felől is) a csomag forráscíme egy internetes publikus cím lesz. Amikor a NAS erre válaszol, akkor a válaszcsomag célcíme az eredeti csomag feladója, tehát egy internetes cím, amit az egybeépített NAS/router ész nélkül kiléptet a DSL-en.

 

Ha a dobozon belül a NAS logikailag független, és saját gatewaként meg tudod neki adni a 3G router belső lábát (tehát nem egy közös routing táblát használ a NAS és a router), akkor működhet.

 

B verzió: csinálsz egy olyan static NAT-ot a 3G-s routeren, ami nemcsak a célcímet, hanem a forráscímet is cseréli: A router belső lábára feveszel egy másodlagos IP címet, és a NAT-ban nem csak a célcímet cseréled (a router külső IP címéről a NAS belső címére, amit a NAT normálisan megcsinál) hanem a forráscímet is (a külső publikus ip címről a belső láb másodlagos címére). Ilyenkor a NAS azt látná, hogy egy belső címről jött a kérés, és oda is válaszolna, aztán a 3G router NAT-ja visszacsinálná a címeket, csak ez már nem az a kategória, amire ilyen otthoni SOHO cuccok tipikusan képesek.

Előzmény: bauci (3866)
bauci Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3866

Akkor én olimpiai bajnok vagyok! :)

 

Viszont kérdeznék, hátha tudsz segíteni.

Korábban én nyűglődtem egy router - két WAN megoldásokkal. Na ez volt a sz..ás, nem ment stabilan a DDNS-el, bárhogy állítottam.

Most két hálózatom van, egy DSL-en keresztül működő NAS (router: 192.168.1.1) - lassú, de külső elérés miatt kell - és egy 3G stick-el működő router (192.168.0.1) - ezen elfogadható sebességgel lehet netezni -, amin egy switch-ként és wireless AP-ként konfigurált router-en (192.168.0.254) keresztül megy egy print server (vezetékes 192.168.0.3).

 

Összeköthető-e a két hálózat egymással úgy, hogy ha a 192.168.0.1. (3G) router-féle hálózatot használom elérjem a NAS-t is (akár akonfigurációs felületét is), de a NAS-nak kifelé továbbra is a DSL kapcsolat tetsszen (ezt kezeli jól a DDNS).

 

Jelenleg ha a 3G routeren vagyok, a NAS-t internet felől érem el (ftp, file server, photo station, etc. alkalmazások), ha konfigurálni akarom, közvetlenül a DSL-es routerre lépek fel. Mivel a DSL net-em SLA-ja a béka feneke alatt, tehát nagy fájlok mozgatása hosszadalmas. A 3G router és a DSL router vezetéken müxik, WLAN kikapcsolva (ne legyen felelslegessen WIFI napközben. A két eszköz összeköttetését vezetékkel oldanám meg.

 

Milyen gateway, stb. beállításokkal oldható ez meg, ha egyáltalán lehetséges.

 

Thx!

Előzmény: vanchu (3865)
vanchu Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3865

Az igazi megoldás nyilván a hard reset, ez pont olyan, mint a vírusirtás: Lehet próbálkozni mindenféle szofisztikált megoldásokkal, de sanszosan úgy is reinstall lesz a vége, csak pár nappal később.

 

Cserébe a sportból szopásnak is van azért élményfaktora, meg hát lehet belőle tanulni is. :)

Előzmény: bauci (3864)
bauci Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3864

Ezért kell lementeni a router beállításokat! :)

Én csak laikus műkedvelő vagyok, de azért szeretem ezt a fórumot (többek között), mert itt tőletek sok olyat tanultam már, amit magamtól talán soha az életben meg nem oldottam volna.

Előzmény: vanchu (3863)
vanchu Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3863

Vagy a bauci-féle hard reset, az kitöröl minden konfigot, aztán újra lehet rakni a nulláról.

Előzmény: _Zotya_ (3860)
vanchu Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3862

A fix IP nem fog segíteni. A router belső (vezetékes) IP cím-e megvan? Ping-re válaszol?

 

Az előfordulhat, hogy wifin keresztül nem lehet konfigurálni, de olyant még nem láttam, hogy dinamikus IP-ről ne lehetne.

Előzmény: _Zotya_ (3860)
bauci Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3861

192.168.1.1.-hez vagy 192.168.0.1.-hez mit szól?

Belkinnél megpróbálhatod hogy a reset gombot 10 mp-ig folyamatosan nyomod, az hard reset, ha jól tudom.

A sima reset csak újraindít, legalábbis én ezt tapasztaltam.

Előzmény: _Zotya_ (3857)
_Zotya_ Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3860

Sajnos így sem megy, se kábelen, se wifin. A fix ip-t hogyan tudom beállítani? Win7-en wifi, xp-n kábel. Köszi!

Előzmény: vanchu (3859)
vanchu Creative Commons License 2012.05.16 0 0 3859

Első körben nézd meg, hogy a PC-dnek ki a default gatway-e. (XP alatt parancssorból ipconfig, és ott alapértelmezett átjáró.) Azzal az IP-vel próbálkozz a 192.168.2.1 helyett.

Előzmény: _Zotya_ (3857)
kacagógerle Creative Commons License 2012.05.15 0 0 3858

Állíts be fix IP-t a hálózati beállításoknál.

Előzmény: _Zotya_ (3857)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!