Keresés

Részletes keresés

ballazs58 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 470
üdvözlet mindekinek. házunk rendbetételénél várhatóan sok sk. munka vár rám az elkövetkezendő időszakban, köztük hegesztési feladatok is. eddig a mellékelt képen lévő frónius géppel bevonatos elektrodával hegesztettem, de felmerült az igény, hogy talán jobb és szebb varratokat tudnák védőgázos technikával készíteni. tanácsot kérek tőletek: lehet-e egy kis előtolóművet aplikálni a frónius-ra, hogy tudjak co-val (is) dolgozni? reduktor, co palack és technikai háttér a megfelelő összeépítéshez van. vagy mi a véleményetek a pr...ker-ben kapható mig-150-es gépről? most kb. 56 eft-ért kínálják. ha belegondolok a fronius átalakítása és ez szembe egymással megéri ??? egyébként van vélemény milyen a mig gép? vam még egy készülékem a the 137, ez avi-ra való ha jól sejtem? köszi a javaslatokat és a válaszokat. ja a házkörüli munka: lépcső, korlát, kistartó - nagytartó (meg a sótartó) ami a ház körül szokott adódni
uniweld Creative Commons License 2008.02.04 0 0 469

Ez a technika alternatív megoldása lehet sok helyen a lézerhegesztésnek (pl. autóipar), a lézer beszerzési árának kb.1/3 költségű kivitel.

Az alap előtoló tolja a huzalt a puffer irányába, a pisztolyban található előtolómotor pedig húzza a huzalt a pufferből.

A puffer csak egy huzaltároló (azért íves) mert ebben az ívben képződik a huzaltartalék az impulzushoz,így akár a két előtoló aszinkron üzemben is dolgozhat akkor is van elegendő huzal a hegesztéshez, természetesen a szinkron üzemmód a megfelelő mindkét huzaltovábbító egységnek.

Előzmény: do-xa (468)
do-xa Creative Commons License 2008.02.04 0 0 468
uniweld! Ez a technika nagyon tetszik. Az alu és (horganyzott)acél kötése nem mindenapi. A meghajtóban mi a franc fogja a huzalt? Elnézést a fogalmazásért. Ilyen frekvencián pontosan adagolni hosszban és időben,- szóval : nem semmi!
-
Köszi a mailt.
Előzmény: uniweld (467)
uniweld Creative Commons License 2008.02.04 0 0 467

Az áramforrás kézipisztollyal kb.2,5-3,0MFT+ÁFA jelenleg.

Megfelelő beállítás gyakorlással pontosítható, így a minőség szerintem nem kifogásolható.

Kézi alkalmazásnál fontos az állandó pisztolytávolság, egyébként kötési és esztétikai hibák lehetnek.

Van egy alternatív áramforrás hasonló vékony anyagok hegesztésére (kivétel AL), ami sokkal olcsóbb, de még élőben nem láttam.

Előzmény: NeomatiK (462)
doca Creative Commons License 2008.02.04 0 0 466
Na majd később. Ez az oldal nagyon nem hitelesített az én gépemnek. Most nem érek rá....
Előzmény: NeomatiK (464)
doca Creative Commons License 2008.02.04 0 0 465
OK! Ránézek :-))
Előzmény: NeomatiK (464)
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.04 0 0 464

Sziasztok!

Feltettem ide a Fronius CMT-s anyagot:

 

http://www.verzend.be/v/973646/CMT_Fronius.pdf.html

 

várni kell 10mp-et, utána jön a link.

Előzmény: doca (463)
doca Creative Commons License 2008.02.04 0 0 463
uniweld!
Én is elolvasnám. Itteni emilemre ha küldöd, megköszönöm.
Előzmény: uniweld (458)
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.04 0 0 462

Köszi szépen! Nem semmi!

Nekem a leírásból az derül ki, hogy előfordulhat olyan eset, hogy a beolvadás nem megfelelő és így a kötés gyengébb lesz. Rosszul gondolom?

Mennyit kóstál egy ilyen gép? Az a gyanúm, hogy marha drága.

Előzmény: uniweld (457)
keepitretro Creative Commons License 2008.02.02 0 0 461
uniweld: ha lehetne a tgskukact-onlineponthura is. Köszönöm szépen :-)
Előzmény: uniweld (458)
gws580 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 460

"sikerult kibogaraszni a pixelekbol. 30k a keszlet."

 

3050°C-os lánghőmérsékletet biztosít
A készlet összetevői:

- palackok, tömlők pisztollyal, nyomáscsökkentővel,
-mikro fúvóka készlet, védőszemüveg, gázgyújtó, hegesztőpálca.

Előzmény: halaloszto (456)
gws580 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 459

Attól függ,mekkorát akarsz venni!

Ha 15-ért kapsz egy kb 1,5 köbm-est(üresen vagy töltve),úgy,hogy az a sajátod is marad,akkor szerencsés vagy.

+ reduktor...stb..

Előzmény: halaloszto (456)
uniweld Creative Commons License 2008.02.01 0 0 458
BOCS mindenkitől, de nagy a mérete  a pdf-nek ezért csak privibe küldtem ,de ha érdekel valakit elküldöm mindenkinek, ill. lekicsinyítem.
Előzmény: uniweld (457)
uniweld Creative Commons License 2008.02.01 0 0 457

Betettem PDF-be az eljárás leírását, akit érdekel nézze meg, utána jöhetnek a kérdések

Üdv.

Előzmény: NeomatiK (455)
halaloszto Creative Commons License 2008.02.01 0 0 456
sikerult kibogaraszni a pixelekbol. 30k a keszlet. az egykilos eldobhato oxigen 4800Ft. Kb milyen arakkal kell szamolni egy rendes kis acel oxigenpalacknal?

vajk
Előzmény: gws580 (454)
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.01 0 0 455

Ez a CMT minek a rövidítése, milyen pluszt tud a gép? És mi ez a 70Hz-es jellemző?

 

Szerinted érdemes két részes, azaz külön előtolóművel rendelkező berendezést használni? Talán ehhez jobban passzintható egy robotizált fej. Bár ha azt nézem, hogy mindkettőből ugyanúgy(???) jön az elektróda, akkor mindegy.

 

Előzmény: uniweld (438)
gws580 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 454
Előzmény: halaloszto (452)
gws580 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 453
Ez,lehet megfelelne neked!
Előzmény: halaloszto (452)
halaloszto Creative Commons License 2008.01.31 0 0 452
Nincs semmi konkret, de pl utoljara Nagy T vonalzot csinaltam szogvasbol, es hiaba csavarozom ossze mint allat, a csavarok utban vannak, es meg el is allitodhat. Es ilyesmi elofordul neha. Es elhataroztam, hogy mivel helyem mar van hozza, utanna nezek, mekkora tortenet szerezni egy forrasztolampanal komolyabb langot.

Persze egy ilyet el is vihetnek valahova ahol osszepoccentik, de egyreszt ugye az ilyen mindig azonnalra kell, masreszt nem is nagyon tudok helyet, ahova be lehet kopogni, hogy megpoccintenek-e nekem ezt itt.

vajk
Előzmény: multiplas (451)
multiplas Creative Commons License 2008.01.31 0 0 451
Arra biztosan nem. Ezért kérdeztem, hogy mi a tevékenység iránya, anélkül nehéz még a limitált ismereteimmel is tanácsot adni.
Előzmény: halaloszto (450)
halaloszto Creative Commons License 2008.01.31 0 0 450
Az a baj, hogy ilyennel nem forrasztasz fel semmit egy 40x40x3-as zartszelvenyre az eletben sem, mert elviszi a hot azonnal. Vagy mondhatnam a lemezre akarmi felforrasztasat is. Vagy csak nem ertek hozza?


vajk
Előzmény: multiplas (449)
multiplas Creative Commons License 2008.01.31 0 0 449
Játszani egyik technika sem alkalmas.
Ha tényleg kicsi dolgokról van szó, próbálj meg inkább valami ehhez hasonló gázforrasztót keresni, vékony ezüst vagy rézforrasszal még elmegy. Keresed a Portasolt, az a legolcsóbb. Szerintem.
Előzmény: halaloszto (448)
halaloszto Creative Commons License 2008.01.31 0 0 448
Szia,

Koszi a reszleteket. Nekem csak "jatszani" kellene, ami arnyalja a kerdest
- a tanfolyam, hacsaknek egynapos 10000ft-os, kiesik az opciok kozul
- a palackberles mindennel dragabb, mivel elofordulhat hogy evente 5szor lesz hasznalva az egesz cucc.
- a palack nemtom mennyibe kerulhet, de ha a tobbi kijon 40-bol, akkor meg eselyes lehet.

Egy konzervgazos vizveetekszerelo lampa parezer forint, ahhoz kepest tok durva arak ezek. Kar hogy a ketto kozott nincs lepcso.

vajk
Előzmény: multiplas (446)
multiplas Creative Commons License 2008.01.31 0 0 447
Árakat nem tudok mondani, mert ismerős hozta gyári áron, de ha veszed, akkor szár+1-2 db égőfej+ikertömlő+2 db nyomáscsökkentő kijön 40-50e körül, plusz a palackbérlés. Ha pedig kis hőterhelést akarsz, az ezüstforrasznak kb. 40e+ kilója:-)
Előzmény: multiplas (446)
multiplas Creative Commons License 2008.01.31 0 0 446
Én is ilyen háttérrel kezdtem pár hónapja, aztán A/O tanfolyam, most meg AWI, mert ezzel a kettővel minden számomra fontos munkát le tudok fedni.
Az acetilén viszont kényes játék, 1 liter 2 kg TNT robbanóerejének felel meg és ha levered a szelepet, nem csak neked van véged, de a környékeden még pár köbméter épületnek is. Oxigénnél csak elszáll a palack szétütve mindent, ami az útjába kerül és ha tűzveszélyes anyag is volt a környéken, az magától belobbanhat a magas O koncentrációtól. Javaslom, hogy végezz el egy tanfolyamot, ahol begyakorolhatod a biztonságos munka alapjait, nem magától értetődő és a tanár gyorsabban reagál az első visszaégésedre, mint te.
Milyen kis vasakat akarsz forrasztani? AWIval akár két alufóliát is össze tudsz hegeszteni, ha nagyon kis alkatrészekről van szó, még jobb is mint a forrasztás, kisebb a hőhatásövezet.
Gázhegesztésnél a palackot bérelni éri meg, nagyon meg van nehezítve a saját palack kezelése, propánnál O+PB kell, s pl. a GCE X11 Mini szettje használható PBvel és acetilénnel is, ezt vettem én is. Ha nagyon kis alkatrészeket kell forrasztanod, akkor a Messer Minitherm ékszerészszettje a megoldás, de az nem megy PBvel.
Előzmény: halaloszto (445)
halaloszto Creative Commons License 2008.01.31 0 0 445
Szia,

Mennyibol johet ki egy minimal szett? Akkor kellene oxigenpalack reduktorral, gazpalack milyen reduktorral? Mezei camping gazpalack? Meg slagok, meg egy barmilyen olcso langhegeszto pisztoly?

Az a baj, hogy en nem vagyok lakatos. Sot, igazibol egy jo muszaki erzeku informatikus/programozo vagyok.

Szoval egy kicsit felek is tole, nem artana valahonnan az alapokat felszedni, gondolom vannak alapszabalyai pl az oxigen palack birtoklasnak. (A nagyon alapokat a nemzsirozasrol meg hasonlokat persze tudom, csak soha nem tanultam meg nem lattam osszeszedve. Pl fogalmam sincs mit kell tenni ha sikerult letorni a szelepet a palackrol.)

Viszont nagyon vagynek ra, hogy kisebb vas alkatreszeket ossze tudjak forrasztani. Ehhez igazibol rez kellene asszem, de gondolom kicsi cuccoknal az ezust is megteszi.

Azert akarok kemenyforrasztani, mert a hegesztes bumszli hozza, egy finom hegeszto cucc plane draga (co2, stb), meg az alacsonyabb homerseklet miatt remelem a vetemedes sem olyan jelentos problema.

vajk
Előzmény: multiplas (444)
multiplas Creative Commons License 2008.01.31 0 0 444
Attól függ milyen hozaganyaggal akarsz keményforrasztani. Ezüstre nagyon jó, rézre kevésbé, nikkelre pedig kétséges. Vannak páran, akik a PBvel dolgoznak a bringavázasok között, régebben is külön iskolája volt a natural gasnak. Én az A/O szettet használom, de megnézem már egyszer propánnal is, olcsóbb a gáz, még ha 6x annyi O2 is kell hozzá, mint az acetilénhez.
Előzmény: halaloszto (439)
tangerine Creative Commons License 2008.01.29 0 0 443
Én azzal csináltam, kicsit más a lángja, de tudtam vele hegeszteni. Forrasztást nem próbáltam, de szerintem kéne mennie.
Előzmény: halaloszto (442)
halaloszto Creative Commons License 2008.01.29 0 0 442
Es mezei langhegeszto pisztollyal megy a PB?

vajk
Előzmény: tangerine (441)
tangerine Creative Commons License 2008.01.29 0 0 441
Nem tudom, hogy PB gázzal lehet-e keményforrasztani. Lángvágni lehet, meg szükségből már én is hegesztettem vele annó, tény hogy nem olyan jó, mint az acetilén, de jóval olcsóbb, és esetleg van otthon egy elfekvő PB palack. Hidegebb a lángja, mint az acetilén de a forrasztáshoz úgysem kell olyan nagy meleg. Oxigént mondjuk akkor is kell venned, de abból is van kicsi palack, ami olcsóbb, de a töltésdíjon hosszú távon elmegy a különbség. A kicsi palackokat arányaiban sokkal drágább tölteni.
Előzmény: halaloszto (439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!