Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 373
MIért?
Előzmény: Törölt nick (372)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 371
Akkor ezért, hát így muszáj, tényleg.
A hálókba jobb lett volna a radiátor....
Előzmény: Törölt nick (370)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 369
Szóval ilyen formán itt tök felesleges, hogy a rengeteg gázt elhasználva estére feltúráztassuk, és tartsa a meleget éjszaka, ez tényleg így van, mint egy cserépkályha, úgy működik, nagyon jó.....de azokban a hetekben estére csinálunk meleget a nappali részen a klímával, aztán nem számít, hogy leesik hamarabb a hőmérséklet erre, úgysem itt vagyunk, alszunk a jó meleg fűtött hálóban.:p Szóval így tényleg butaság lenne a padlót túráztatni amiatt az esti pár órás fűtés miatt....
Előzmény: tunderlala-3 (368)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 368
Na várjál, kezdek arra gondolni, hogy nálatok MINDENHOL padlófűtés van...nem?
Különben semmi jelentősége nem lenne, hogy a padlófűtés meddig tartja éjjel a meleget, hiszen a hálókban, fürdőszobában radiátoros fűtés van, az működik már jóval előbb, mint hogy beindítanánk a padlót. A fürdőben padló és radiátor is van, éppen ezért.:p
Előzmény: Törölt nick (366)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 367
Betonozd le, nem kell mindig füvet nyírni!:p :))))
Amikor ideköltöztünk, csináltam virágos kertecskét, sőt még kis veteményes is lett a kert végében, hogy majd a gyerekek hogy fogják élvezni.....két éven belül ez mind eltűnt, maradtak az örökzöldek, meg a rózsák, amivel nincs sok gond.:p A kezdeti lelkesedés eltolódott a kényelem irányába.:)
Előzmény: Törölt nick (364)
windy12 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 365
A Daikin inverteres berendezései -20 fokig tudnak fűteni. Vannak olyan helyek, ahol semmilyen más fűtési lehetőség nem volt, ott egész télen ezzel oldják meg. Az Ururunak egyéb plusz szolgáltatásai vannak, mint a párásítás, szellőztetés, stb.
Előzmény: tunderlala-3 (360)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 363
Ja értem, nem is tudom már, miért emlékeztem úgy rá, hogy említetted valahol a klímát nálatok...biztos rosszul emlékeztem....nah akkor olyan ururut vegyetek, majd infózol!:)))

Az a pár hét már nem oszt, meg nem szoroz a padló hidegségét illetően, előtte is hideg volt hónapokig nyáron, nem?:) De mégse etetsz meg annyi gázt míg csak estére felfűtöd a padlót.
Előzmény: Törölt nick (362)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 361
Értem, biztosan így van....mi is ki akarjuk majd cseréltetni, ha tényleg igaz, hogy azt engedik már a garázsba is kitenni....és akkor megszabadulnánk a fürdőszobában a kazántól.:p

De ha kevesebbet fogyaszt is, akkor is biztosan drágábban túrázod fel vele esténként a padlót, mint ha kicsit beindítod a klímát, nem is értem, miért nem úgy csináljátok....

Nálunk jó pár hét van, amikor csak a hálószobákban megy a radiátoros fűtés, de a padló még nem.....olyankor ott a klíma rásegít, bőven elég, nappal még nem igényli az ember, de este már jól esik tv-zés közben, meg jobb úgy aludni is, hogy kicsit temperálva van. Mi egyébként sosem kapcsoljuk ki a kazánt, volt már, hogy májusban is bekapcsolt, de nem bántuk, ne a naptár mondja meg, mikor fűtsünk....21 fokra van beállítva, ha ennél kevesebb van, nem érdekel, én nyáron is fázom.:DD
Előzmény: Törölt nick (359)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 360
Persze, ez egyértelmű, ezért fűtünk olyankor klímával :p.....de a jelenlegi klímánk tényleg csak erre jó, tehát max. pár hétig, amikor este már kicsit melegebbet kíván az ember, nappal még nincs szükség a padlófűtésre....csak felmerült, mikor először olvastam erről az ururu-ról, hogy ha valóban mehetne szinte egész télen -hiszen ha jól emlékszem, akkor -10-ig lehet működtetni- és olcsóbb lenne vele fűteni, mint gázzal, akkor esetleg....ki tudja, az idén is hová emelik majd a gázárat?! :O :s
Előzmény: windy12 (358)
windy12 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 358
Bár ebben a topikban ez eléggé off, a klímával (hőszivattyúval) való fűtés bizonyos esetekben tényleg lehet gazdaságos, ilyen az átmeneti időszakokban való fűtés. On.
Előzmény: tunderlala-3 (357)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 357
Hát, ezt nemtom, nem valószínű, hogy lényegesen kevesebbet enne....ezt tapasztalati szinten írtam, és épületgépészek, építészek is ugyanezt mondták, mint a padlófűtés egy nagy hátrányát...ennek ellenére persze nekünk is az van, nem cserélném el semmi másra, megfizethetetlen az az egyenletes meleg, amit ad....csak arra az átmeneti pár hétre nem igazán ideális....de akkorra meg ott a klíma.  
Előzmény: Törölt nick (356)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 355
Azzal baromi sok gázt elhasználsz. A padlőfűtés ilyen átmeneti időszakban nagyon gazdaságtalan, mert nappal nem megy, és estére csak így lehet "munkára bírni", ahogy írod, és sokáig tart, mire felfűt annyira, hogy meg legyen a kellő hőleadása a komfortérzethez. :(
Előzmény: Törölt nick (351)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 354
Nekem mindig egy papagáj jut eszembe róla.:p :)
Előzmény: windy12 (352)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 353
Na OK, de azzal is olcsóbban jön ki a fűtés a leghidegebb téli hónapokban is, mint gázzal, és szintén -10 fokig járhat? Mert ez az ururu igen.
Előzmény: Törölt nick (350)
windy12 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 352

Mi is meglepődtünk amikor először hallottuk. Sőt, kicsit értetlenkedtünk is, hogy lehet Európában ilyen névvel piacra dobni valamit. Azóta viszont hozzászokott a fülünk, és bekerült a köztudatba is, így már nem olyan furcsa. Másik gyártónak is van érdekes nevű gépe, azt hiszem Toshiba Dai Se Kai, vagy valami hasonló.

 

A klímával való fűtés tényleg egy érdeme téma, de azért nem olyan egyszerű dolog, mint gondolnánk. Sok összetevője van, de optimális esetben tényleg lehet olcsóbb, mint gázzal fűteni.

Előzmény: tunderlala-3 (349)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 349
Jah, eltaláltam a nevét? Csak rémlett.... mikor először olvastam, kissé röhejes volt így európai-fülnek...:))))
Előzmény: Törölt nick (347)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 348

HÁt, nekünk csak a nappali-konyha-étkező részbe kellene, ahol most is van a klíma, meg a Daikint is ahová vettük...ez 51 m2, és itt padlófűtés van, a hálókban radiátor. És a padlófűtést később szoktuk indítani, mint a radiátoros fűtést, mert ha nincs elég hideg odakint, akkor nem sokat ér, ha gyakran leáll a kazán, meg nagyon sokáig is tart, mire felfűt, szóval abban az átmeneti időben semmi haszna, amikor csak este kell inkább kicsit befűteni, akkor a klímát szoktuk bekapcsolni, azzal fűtünk rá kicsit, az esti tv-zéshez....de ha ezzel a klímával olcsóbban lehet fűteni tényleg, mint gázzal, akkor lehet, hogy jó lenne télen is....bár akkor meg ha kiiktatnánk a padlófűtést, idefagyna a lábunk a kőre télen....ez olyan jó ilyenkor, hogy langyos....bár Te tudod, nálatok is ez van, ha jól emlékszem.

Előzmény: Törölt nick (347)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 346

Igen, nekem is furcsa volt, hogy m2-re és nem lég-m3-re van megadva az ajánlott helyiség nagyság....gondolom, van egy cca. meghatározott átlag belmagasság a mai építkezési sajátosságok szerint....mi is új házban lakunk, 2,70 a belmagasságunk, ha jól emlékszem....vagy 2,90...ekörül valahol. És ahogy látom, máshol is ekörül van....nem divat már az a régi óriási belmagasság, anyuék is olyanban laknak...mondjuk érthető is, a mai gázárak melett, hogy nem így építkeznek, mert ugye a meleg az felfelé száll.:p

 

NÉztem amúgy a Daikinnak ezt új klímáját, nagyon fura neve van, ururu-sarara, vagy valami ilyesmi, jól emlékszem?:DDDD Állítólag olcsóbban lehet vele fűteni, mint gázzal...nah ezt a témát még majd körbejárjuk.:p

Előzmény: windy12 (345)
windy12 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 345
Tényleg ez a legjobb ár-érték arányú készülék. Mondjuk én leginkább klímaberendezésekkel foglalkozom, és ott a Daikin képviseli a High-endet. Feltételezem, hogy a légszűrője is hasonló minőségű. A légszállítás azért fontos, mert ez számít leginkább, nem az, hogy megadjáka forgalmazók, hogy hány négyzetméteres helyiségbe való a készülék. Nem mindegy pl. hogy milyen magas a szoba, és itt már el isbukott a négyzetméterre való vásárlás. Ha a készülék esetleg közel negyedével több levegőt szűr ki, akkor az hatékonyabb.
Előzmény: tunderlala-3 (344)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 344

Szia,

 

Én műszakilag sajnos abszolút nem vagyok otthon a dologban, viszont használunk egy daikint, meg vagyunk elégedve vele. MIelőtt vettük, persze próbáltam körbejárni kicsit a témát, de csak úgy nőiesen hasonlítottam össze más légtisztítókkal, ez tűnt ár-érték arányban legjobbnak.

Van egy másik topic, ott meg az UV és ózon kérdés merült fel vele kapcsolatban, esetleg, ha benéznél oda, jó lenne. Köszi!:)

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9173827

Előzmény: windy12 (343)
windy12 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 343

Sziasztok!

 

Véleményem szerint a Sharp és Daikin készülékek összehasonlításakor nem árt figyelembe venni, hogy míg a Sharp óránként 360 légköbméter levegőmennyiséget szűr meg, addig a Daikinnál ez az érték 420 légköbméter/óra, azaz közel 20 százalékkal többet, míg az energiafelhasználás azonos. Silent üzemmódban ez az adat 42 m3/h (Sharp) szemben a 60 m3/h(Daikinnal).

 

A negatív ionok kibocsájtásának jótékony hatásáról már tudunk, hát a pozitív ionok, azok azért nemolyan hasznosak.

 

A Daikin rendelkezik az ún. Flash stream rendszerrel, ami elektromos kisülések segítségével bontja le a cuccokat az áthaladó levegőből. Hát ilyennel nem rendelkezik a Sharp.

 

Idézek ( Levegődoktor, Sharp)) "...szűrőcsere csak kb. 5 évente szükséges...."). Ezt azért, ugye nem hiszi el senki? Nincs az a szűrő, amit évekig lehet használni. A Daikin ad a készüléke mellé jócskán pótszűrőt.

 

Végül ami nem mellékes: az ár. A Sharp egy erős 35 ezerrel magasabb áron kapható. Amiért érzésem szerint nem nyújt semmi pluszt.

 

 

Előzmény: tunderlala-3 (342)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 342

:D

Na ha ez negatív, akkor az van, mert csak egyfajta van benne, azt tudom.

Valahol azt olvastam (most már kezd eszembe jutni, lassan észhez térek, bár a reggeli kv-mat még nem ittam meg:)), hogy a levegőben lévő pozitív töltés miatt vagyunk ingerültek, meg okozhat problémákat, stb.....és hogy a negatív ion generátor semlegesíti ezeket a pozitív ionokat...meg hogy a port is így tudja jobban megkötni, negatív töltéssel köti le....vagymi?! :D

 

De ha a pozitív töltés nem jó, akkor miért operál vele a Sharp?

Előzmény: mr.Baker (341)
mr.Baker Creative Commons License 2008.02.06 0 0 341
:) negatív az van a daikin-ban az biztos. Azzal frissíti a levegőt, hogy"oxigén dús legyen"

a pozitív ion a Sharpban van, a Daikin-ban nem tudom, a lényege, hogy a készülékbe épített ionizátor negatív illetve pozitív töltésekkel rendelkező oxigén illetve hidrogén ionokat, bocsájt ki.

Ezek az ionok megtámadják a levegőben található szennyeződéseket, azokat feldarabolják, semlegesítik. Hátránya, hogy mikor pozitív ionnal megy a gép, (pl. automata üzemmódban, szennyezett levegőnél) akkor nem jó a helyiségben lenni.
Előzmény: tunderlala-3 (340)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 340
HÁt, ez negatív ion nem??? :O :D nah most összezavarsz, nagyon reggel van még nekem.....:))
Előzmény: mr.Baker (339)
mr.Baker Creative Commons License 2008.02.06 0 0 339
Persze, olvastam a fórumot végig. :) Akkor a pozitiv ion-t nem tudod?
Előzmény: tunderlala-3 (338)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 338

Szia,

 

Most hogy kérded: nem. Viszont az már kiderült, hogy ózont nem termel, a többit meg kérdezd már Dr. Klímától, ő kapcsolatban van a daikinos mérnökkel is, biztosan meg tudja válaszolni.

Nekem van egyébként egy Daikin itthon, szintén 50 m2-en dolgozik, változatlanul meg vagyunk elégedve vele. Sharpot néztem én is, viszont ami ekkora területre alkalmas lenne, az nagyon drága volt. Igaz, hogy a Daikin is papírforma szerint max. 48  m2-re való, nálunk meg egész pontosan ez 51,7, de abszolút hatásosan működik.

Előzmény: mr.Baker (337)
mr.Baker Creative Commons License 2008.02.05 0 0 337
tunderla, kaptál választ a kérdésedre végül az uv/ózonnal kapcsolatban??
Előzmény: tunderlala-3 (170)
mr.Baker Creative Commons License 2008.02.05 0 0 336
Üdv,

Tudja valaki, hogy a daikinnek is van pozitív ion generátora mint a sharpnak?

Szeretnék venni egy új gépet, 50 nm-re. sharp, daikin esetleg blueair. Ilyen gépe van egyáltalán valakinek itt? Vélemények?

kösz
previa696 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 335
Elnézést. Szóval egy hete még mindenhol szép fényes volt, törlés után majd megint az is lesz. A megkötött pormennyiségre gondoltam.
Előzmény: Epikurosz (334)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.03 0 0 334
Bocsika, kommentár kellene, mert nem értem a poént.
Előzmény: previa696 (333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!