Keresés

Részletes keresés

bandogo52 Creative Commons License 2019.10.29 -1 0 5600

ja bocs, most látom, már kint vagytok... Akkor remélhetőleg minden oké :)

Előzmény: bandogo52 (5599)
bandogo52 Creative Commons License 2019.10.29 0 1 5599

itthonról nem tudod megvenni sem a vonatjegyeket, sem pedig a buszjegyeket, a mi kártyáinkat nem fogadja el a rendszerük. Vonatjegyet tudsz venni az állomáson ha időben kimész, a buszjegyeket (ha esetleg az is kell valahová) érdemes előre megvenni, általában hamar elfogynak. A buszokra csak annyi jegyet adnak el, amennyi ülőhely van, állni nem lehet, ezért érdemes napokkal korábban lecsapni rájuk.

Előzmény: Hajma (5594)
mouser Creative Commons License 2019.10.28 0 1 5598

azért a Jemaa El-Fnaa este, mikor kipakolják a játékokat és mindenhol játszanak a helyiek, és lépten-nyomon mesemondókba és vásári komédiásokba botlasz, szerintem felejthetetlen.

Előzmény: primatti (5597)
primatti Creative Commons License 2019.10.27 0 0 5597

Marrakesh, valóban fantasztikus,  de a Jemaa El-Fnaa tér mely kapcsán gyakran használják az "1001 éjszaka varázsa" jelzőt, engem nem ragadott magával. Büdös, hugyszag, műanyag széken ülő hennafestőkön kívül,  volt egy majommal mindenkit "letámadó" pasi, egy kigyőbűvölő, aztán nagyjából ennyi. Sok a katona és a rendőr ezért itt a belvárosban biztonságban érzi magát az ember.

 

Akinek a lelke nem bírja kéregetőket, az készítse fel magát mert azért ez nem egyszerű. A felnőttre nem nézel rá, OK de én nem tudtam nem ránézni a gyerekekre, és ez bizony nem szívmelengető. Ha nem adsz pénzt, akkor elkérik az éppen fogyasztott szendvicsedet, vagy a hónod alatt lévő vizet. A belvároson kívül ez mégnehezebb, és ráadásul párosul a muszlimok szúrós tekintetével. 

 

Nem elriasztani akarok senkit, csak a friss tapasztalataimat szeretném megosztani. 

 

Essaouria (Szavira) 170 km Marrakeshtől érdemes elmenni, nekem nagyon tetszett. Suprabus nevű busztársasággal lehet elmenni, 

 

Figyelem

Reptérről a belvárosba a taxiért 2 ember ne adjon többet 130 dirhamnál, meg kell alkudni, előtte, hárman elutasítanak, majd látják hogy nem vagy madár és a 4. elvisz. Aztán jön a hidegzuhany a taxiba a soför átadja a telefonját egy angolul beszélő pasinak aki a telefonvonal végén először udvariasan kérdezget hogy vagy honnan jöttél stb............majd közli hogy a 130 dirham egy főre vonatkozik és adjunk 260 dirhamot. Erre határozottan kell reagálni, és közölni hogy már megalkudtatok, a beszállás előtt, aztán udvariasan szép napot kivánni, és visszadni a telefont a soförnek. El fog vinni a Taxi ahova kérted,  

 

 

 

tommyesmarcsy Creative Commons License 2019.10.20 -2 0 5596

Szia

Sajnos a megadott email cim és telefon nem megfelelő. Az ajanlasod utan szerettuk volna elérni Rashidot. Rá tudnal nezni, mert felvennenk vele  kapcsolatot felvenni. 

Koszonom

Marcsi

Előzmény: klemx (5426)
scutum1964 Creative Commons License 2019.10.11 -1 0 5595

Szeptember elején repültünk Marrakesbe a ryanair járatával. A reptérre történő megérkezéskor ki kell tölteni a terminálban található regisztrációs lapot, mindenkinek javaslom hogy íróeszközzel és a lap megismerésével készüljön fel a kitöltésre. A lap megtekinthető a következő linken https://drive.google.com/open?id=1R3lvxDkFcvVooophZ7O4_ELhuDBpECyu . Az érkezéskor egy-két lapot célszerű elraktározni és előre kitölteni, mivel a hazainduláskor ismételten fogják kérni. Autót a ryaneren keresztül foglaltunk, a reptér parkolójában tudtuk átvenni az járművet. Dízel dastert foglaltunk egy Jeep Cherokeet kaptunk, a jármű első ránézésre rendben volt, de menetközben tapasztaltuk a gumiabroncsok futófelületének szakadásait, hibánkból okulva javaslom mindenkinek ne csak a karosszériát, hanem a gumiabroncsokat is vizsgálja át tüzetesen, mivel sok biztosítás nem fedezi az abroncsszakadás költségeit. Kb 1500 km-t autóztunk, minden nagyobb városnál találkoztunk ellenőrzőpontokkal és sok helyen mérték a sebességet is. Sebességet mindenhol a sebességkorlátozó táblák után mérték közvetlenül, lassitsatok időben. Minket egy alkalommal a 80-as korlátozás után 10 méterrel fogtak be 86-tal 300 MAD bánta, kint egyébként végig 110 körül tudtunk haladni. A googlemaps kint nem működik ezért mindenkinek javaslom az autós gps igo használatát. Útmutatást az utcán ne kérjetek, sokszor aki tájékoztat az sem tudja hogy hol van. Információért menj be egy üzletbe, vagy hotelbe. Amennyiben nem mismered a potos útvonalat ne menj be  medinába autóval, először gyalogosan mérd fel a terepet. . Az utcai vendéglátóhelyeken a rendelés után azonnal kérdezd meg a pontos fizetendő összeget.

Hajma Creative Commons License 2019.10.09 0 0 5594

Szerintetek érdemes megvenni előre neten a vonatjegyeket?

Helyben , esetleg előtte levő nap is jó lehet? Helyszínen könnyebb eldönteni mikor induljak, ha jól látom, óránként indulnak.

cassano71 Creative Commons License 2019.09.30 0 1 5593

Nem macerás, tulajdonképpen nem nagyon más mint egy itthoni vonatozás a MÁV-al, úgy értem nem rosszabb semmivel. Itt egy friss video róla mire lehet kb. számítani, csak ők pont fordított irányba mentek:

https://www.youtube.com/watch?v=hmiv-4BRyxo

 

Nagyobb kihívás lesz Marrakeshben majd megküzdeni a helyi erőkkel, felhajtókkal, guide-okkal stb. mint maga a vonat:-)

 

 

Előzmény: Hajma (5590)
kirgizke Creative Commons License 2019.09.30 0 1 5592

Marrakeshbe sem bonyolultabb elvonatozni mint mondjuk Fezbe... és onnan át lehet menni az Atlaszba is (pl. Ourzazate, Ait ben Haddou). Mi soha nem voltunk irodával, de sok iroda van Marrakesben, akik különféle kirándulási lehetőségeket nyújtanak.

Előzmény: Hajma (5590)
Hajma Creative Commons License 2019.09.30 0 0 5591

Vagy ha bérlünk egy kisbuszt sofőrrel Casába és 1-2 napra átmegyünk az Atlaszhoz? Ez kivitelezhető?

Hajma Creative Commons License 2019.09.30 0 0 5590

Esetleg vonatozzunk át Marrakhesbe ? Mennyire macerás ? Mert a Casablancai szállásunk még lemondható.

Ott hogyan tudunk túrákat szervezni ? Helyi irodával? 

Előzmény: kirgizke (5589)
kirgizke Creative Commons License 2019.09.30 0 1 5589

Ha már Casába repültök, akkor inkább nézzétek meg Észak-Marokkót. Vonattal nincs messze Rabat, Meknes (Volubilisi kirándulási lehetőség) és Fez.

Előzmény: Hajma (5588)
Hajma Creative Commons License 2019.09.30 0 0 5588

Igen, most már én is így látom, ahogy mondod, sajna kicsit elkapkodtuk a foglalást, ill. sokat nem akartunk jönni-menni, mert lesz velünk 4 gyerkőc is. Az a baj, hogy Casától messze van Marrakaesh  az Atlasz , a sivatag ha jól tudom. Gondolom fürdeni nem igen fogunk tudni az óceánban...

Előzmény: cassano71 (5585)
cassano71 Creative Commons License 2019.09.28 0 3 5585

Ez elég érdekes megosztás szerintem, Casablanca 5 nap miért? Nem mondom hogy nincs ott semmi, de azért mondjuk ki, nem éppen a legérdekesebb marokkói város. Nagy, elég nehezen menedzselhető turistaként + drága is és aránylag kevés a látnivaló.

Rabat szerintem jó hely, októberben kellemes, nem túl meleg idő lesz. Van látnivaló is azért ott, Oudaia, Chellah, a Királyi palota és még pár dolog. Marokkói mércével mérve Rabat elég rendezett, élhető város, újabban még villamos is van. Sokkal kevésbé vannak jelen Rabatban a Marokkóban turisták életét néha megnehezítő jelenségek, lehúzások, állandó zaklatások, önkéntes guide-ok mint mondjuk Marrakeshben vagy Fezben. Rabatba egyébként én is megyek november közepén:-)

De 10 napban miért 5-5 nap eza két város és miért nem inkább Marrakesh vagy esetleg egy sivatagi túra? Én mindenképpen lecsípnék Casából és Rabatból is napokat és azokat Marrakeshben/Fezben/a sivatagban/Chefchaouenban vagy éppen az Atlaszban tölteném.

Előzmény: Hajma (5584)
Hajma Creative Commons License 2019.09.28 0 0 5584

Üdv Mindenkinek !

Okt 23-án érkezünk Marokkóba 10 napra ,Casablancában 5 nap és Rabatban 5 nap. Szeretnék kérni kirándulás, túra, látnivaló tippeket a Marokkót már megjárt fórumtársaktól. 

Előre is köszönöm !

UKPetya Creative Commons License 2019.09.12 0 0 5585

Kedves Judit!

Megkérhetlek, hogy jelentkeznél az adatlapomon lévő email-címen?

Nagyon megköszönném: Péter

Előzmény: Krealma87 (5578)
Juvejuve Creative Commons License 2019.08.30 0 0 5584

Sziasztok!

 

Jövő héten indulunk Marrakeshbe, kérdezni szeretném, hogy a reptérről a központba indul-e buszjárat? 

PAgi73 Creative Commons License 2019.08.02 -1 0 5583

 

 

 

https://www.facebook.com/groups/2250303611658858/ ajánlom ezt a csoportot.

vozovi vasútmodell II. Creative Commons License 2019.08.01 0 1 5582

Szia,

Nagyok köszönjük! Különösen az ONCF busz infó érdekes, mert nem szeretjük a buszokat, de ha már csak az van, akkor valóban érdemes kitérni Szavírába. Köszönjük a Fez-es infót is! Üdvözlettel: gyula

Előzmény: Ilja Iljics (5581)
Ilja Iljics Creative Commons License 2019.07.31 0 1 5581

Remek a terv, mi eddig kétszer egy hetet töltöttünk Marokkóban, Rabatban még sajnos nem voltunk, és Ouarzazate-ba sem jutottunk még el, de a többi helyen már jártunk, egyiket sem hagynám ki, illetve talán Agadirt, de erre majd visszatérek.

 

Mekneszből vagy Fezből mindenképp elmennék egy egynapos kirándulásra Volubiliszbe a római romvároshoz és a muszlim szent városba, Moulay Idrissbe, ami onnan egy-két kilométerre van. Taxis kirándulásként 70-80 euróért kínálgatták Fezben, mi inkább tömegközlekedéssel mentünk, a 15-ös busz Mekneszből pont odavisz.

 

Tavaly voltunk két napot Szavírában (Essaouira) az óceán partján, én a helyetekben megpróbálnék eljutni oda is, utánozhatatlan hangulatú hely, vétek lenne kihagyni. Talán az agadíri és a marakesi tartózkodásból csípnék le egy-egy napot, strand itt is van (bár elég szeles), Marakesben meg úgyis lesztek elég sokat. Agadirból busszal lehet Szavírába menni (kb. 4 óra), onnan Marakesbe szintén busszal (kb. 3 óra). (Jut eszembe, az Agadir-Marakes út is busz, nem vonat, ott már nincsenek sínek, az ONCF a saját buszos cége, a Supratours jegyeit árulja.)

 

Agadir amúgy remek hely a fürdésre, hosszú szállodasora van, sétány éttermekkel, a városban nagyszerű a piac, a közelben krokodilpark, igazi nyaralóhely, de nekem kicsit sterilnek tűnt az egész, persze csak két fél napot voltunk ott, azt is május elején, szezonnak még nyoma sem volt, nyáron azért biztos más. 

 

Idén június második hetében voltunk, végig remek idő volt, úgy 27 és 32 fok között, ami júniusban a normális, Fezben a reggelek kicsit csípősek is voltak, úgy 10 fok körül. Egy héttel korábban viszont napokig 38-40 fok volt, talán még több is, szóval bele lehet futni ebbe is, abba is. Augusztusban nem mennék, szeptemberben inkább.

Előzmény: vozovi vasútmodell II. (5580)
vozovi vasútmodell II. Creative Commons License 2019.07.29 0 0 5580

Kedves Fórumosok,

 

Marokkóba mennénk jövőre.

 

Előzményként: Nem vagyunk a szolgáltatók által szervezett utak nagy rajongói és nem vagyunk hátizsákos turisták sem, azaz szeretjük a komfortosabb megoldásokat, a €100/éj/szoba szállással elvagyunk.

 

A tervezett útvonal:

  1. nap: Bp-Marakes (érkezés késő délútán)

  2. nap: Rabat (ONCF 1. oszt gyorsvonat, 4 óra), délután: Rabat

  3. nap: Rabat

  4. nap: Meknesz (ONCF 1. oszt gyorsvonat 3 óra), déltől: Meknesz

  5. nap: Meknesz

  6. nap: Fez (ONCF 1. oszt gyorsvonat 1 óra), déltől: Fez

  7. nap: Fez

  8. nap: Fez-Agadír (AirArabia, 1,5 óra, érkezés késő este)

  9. nap: Agadír (délelőtt beváros, délután strand)

  10. nap: Agadír (délelőtt beváros, délután strand)

  11. nap: Marrakes (ONCF 1. oszt gyorsvonat, 4 óra)

  12. nap: Marrakes

  13. nap: Quarzazate (via Aït Benhaddou) bérelt nagyobb autó

  14. nap: Marrakes

  15. nap: Bp-Marakes (indulás délután)

Szívesen vennénk a javaslatokat, meglátásokat, hogy nem túllépve a sztenderd 2 hetes szabit:

  • Mit érdemes beiktatni és minek a kárára?
  • Valóban Agadír, az, ahova a strandolást érdemes beiktatni? Életem megszépítője, a lasú homokos partot szereti.
  • Június végén vagy szeptember elején utazzunk, ha kompromisszumot keresünk a 40 fokos városnézés és a 32 fokos strand között? Vagy csapjunk bele július/augusztusban?
  • Az ONCF honlapja profinak tűnik, de olvastam már, hogy mégsem olyan egyszerű (értsd: nem lehet neten jegyet venni). Szíves hallanánk erről is.
  • Országon belüli repülés – az AirArabia jó statisztikával rendelkezik. Bárkinek tapasztalata?
  • Gázos a gépkocsihasználati kultúra. Nem is használnánk autót csak ott, ahol úgy látjuk, hogy nélkülözhetetlen a mozgás szabadságunk érdekében. Eddig Palermo, Isztanbul és Tbiliszi belvárosa nem okozott gondot – ennél is keményebb lenne? Itt kizárólag tapasztalt és kemény abroncskoptatók véleményére számítanánk.

 

Nem terhelve a topicot, jöhetnek a mailok a vozovi.gyula@gmail.com címre. Az esetleges javaslatokat előre is köszönjük!

 

Tasnádi Gyula

 

lillaa.55 Creative Commons License 2019.07.25 0 1 5579

Sziasztok!

 

Novemberben szeretnénk Marokkóba repülni a Ryanair légitársasággal.

Az oldalán viszont november 4 az utolsó járat ami Budapestről Marrákesbe repül.

Lehetséges hogy novembertől megszűnik a Budapest - Marrákes járat?

 

 

Krealma87 Creative Commons License 2019.07.21 -2 4 5578

Hát, ha ilyen alpári volt a hozzáállásotok az ottani emberekhez, nem is csodálom, hogy negatív élményekkel jöttetek haza. Nem kell többet odamenned, nem neked való. 

Előzmény: mathuska (5573)
halacs Creative Commons License 2019.07.15 0 4 5577

3 hete jöttünk haza a második saját szervezésű marokkói utunkról, most Marrakesben jártunk, Fezben, Mekneszben, Volubiliszben és Tangerben - és imádtuk (tavaly Agadir, Marrakes, Szavira, Taghazout volt a program). Tavaly sem okozott túl sok gondot a marokkóiak rámenőssége, és idén sem, igaz, vettünk néhány felesleges apróságot, de az egészen csak nevettünk. Ja és tömegközlekedtünk végig, távolsági és helyközi buszokon, vonatokon és időnként taxival utaztunk, kilométereket gyalogoltunk Volubilis felé, és bármikor boldogan visszamennénk. És bizony vannak nagyon szép és megható élményeink is, például amikor egy berber család telepedett a vasúti fülkénkbe 4 gyerekkel, plusz egy újszülöttel - a végére irigyeltük is őket egy kicsit. :-)
És igen, vannak helyzetek, amikor az ember tudja, hogy most egy rámenős fiatalember szeretne tőled némi baksist, vagy legalább azt, hogy vásárolj azon a helyen, ahová elkísér, de őszintén szólva ezt az első pillanatban tudtuk az adott fiatalemberről, és tkp simán lerázhattuk volna, de belementünk a játékba. :-) És tudtuk azt is, hogy nem szabad fényképezni a majmos embert a Jemnaa el Fnaan, és nem szabad ott taxiba ülni, csak 200 méterrel távolabb a tértől. Szóval nem árt egy kis felkészülés, de ennyi elég. Marokkó számomra mindig szép emlék marad, és remélem, megyünk még. :-)

Előzmény: mathuska (5576)
mathuska Creative Commons License 2019.07.14 -2 0 5576
Majd meglatod, friss elmenyekrol irtam, tegnap jottem haza, rutinos utazo vagyok, arab orszagokban is jartam, de ehhez foghato lehuzassal sose talalkoztam. A legjobb ha utazasi irodan keresztul foglaljatok le a marokkoi utat, sose mondanek ilyet, de most kivetelesen komolyan gondolom. Az utazasi irodak vedettseget jelentenek a legrosszabb lehuzasoktol. Sajat szervezesu utak rizikosak, senkiben nem bizhatsz, es senki sem fog onzetlenul segitani, en szoltam, ne higyj nekem, ha nem akarsz. Azt gondoltam h tudom ezeket a helyzeteket kezelni, de marokkoban szivosan radtapadnak es nem hagynak elni, amig ki nem fizeted a nem kert "szolgaltazast" amire semmi szukseged nem volt. A bazarban mar szet se mertem nezni a fentiek miatt.
Előzmény: Marko61 (5575)
Marko61 Creative Commons License 2019.07.14 0 1 5575

Eddig nem ezt olvastam a fórumon. Lehet, veled van a baj? 

Előzmény: mathuska (5574)
mathuska Creative Commons License 2019.07.14 -4 0 5574
En eddig nem voltam rasszista, egy ket nagyon kedves emberrel talalkoztunk leginkabb csak nokkel. Eleg szegyellosek nem szivesen beszelnek de kedvesek es tisztelttudoak, es segitokeszek. Csodalatos helyeken jartunl de biztosan mondhatom h alig vartuk h vege legyen ennek az orult nyaralasnak, kosz por buz, szarsuag, szemet es olyan tomeg amit el se tudtok kepzeni
Előzmény: mathuska (5573)
mathuska Creative Commons License 2019.07.14 -6 1 5573
Leginkabb most mondd le a nyaralast, egyebkent meg eurot. Remes orszag, remes emberekkel, teljes idegosszeomlas es csalodas var razok, ha nem keszultuk fel ra teljesen, roamingot felejtsetek el 1mb 2000ft!!!, tenyleg soha never ever! Wifi mindenhol szar, csalnem hasznalhatatlan, kartyafugvetlen telefont vigyetek, sim kartya 5gb net 8eur, csak a kartyafugvetlennel fog mukodni, vahy azzal sem, ha valaki szoba all veletek, mar az elejen kuldjetek el egy fuck off, no money, mert nem hagynak beken, autoberlws felejtos, kurvadraga, mindenhol atbasznak az eredeti netes ar tobbszoroset kerik, utana pedig a rendorok fognak 20 km enkent bbirsagolni annyival amennyit nem suegyellnek, tolunk 300 eurot akart, senkitol ne kerjetek segizseget lehetoleg, ha megis miszaly akkor csakis noktol vagy mas turistatol. Taxo felejtos tulunk 30 eirot kert 20 perces utert egy szarsuagu kiszuleralt kocsiban. Onketes guidok szinte elkerulhetwtlenek hiaba toltakozol, kovetnek, semmire ne valaszoljatok, semmikeppen h hova mentek, de altalaban semmire se valaszoljatok tenyleg, ha kerdezik jonnan jottetek, Osmetlen ne valszoljatok, vagy esetleg annyot h Russia!!! Komolyan. Ha vegzalnak szoljatok a rendoroknek attol talan elrettennek. Ne alljatok le senkivel besuelni es semmire ne valaszoljatok, ne kerdezzetek szivas. Marrakes undorito szanalmas porfeszek nem erdemes sokat idozni tele ingyelelo penzehes turistafosztogatokkal. A jamaa el fnaa csak azert msrt egy fasziteljeydn varatlanul a nyakunkba tezz egy majmot fejenkent 20 eurpt kert!! Mindenhol alkudjatok igy is titi rettenetesen atbasznak.
Előzmény: Marko61 (5572)
Marko61 Creative Commons License 2019.07.13 0 0 5572
Sziasztok! Mit érdemes vinni, dollárt vagy eurót? Köszi
Juvejuve Creative Commons License 2019.07.12 0 0 5571

Sziasztok!

 

Van köztetek olyan aki a getyourguide.com oldalon foglalt Marrakeshből 3 napos sivatagi túrát vagy az Ouzoud vízeséshez egy naposat?

 

Az érdekelne, hogy ezek a programok körülbelül hány órakor térnek vissza Marrakeshbe? 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!