Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.07 0 0 165
Sziasztok!

Én azt szeretném megkérdezni, hogy a képen látható kotta részletbe hogyan tudom elérni, hogy az első nyolcad ("ia") külön álljon a többitől?

Másik kérdésem: Meg lehet oldani valahogy a pdf-be való mentést?
papa71 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 164
Köszi, tényleg :-( Végül is arra jó amire lehúztam, hogy megmutassam a gyereknek, hogyan kéne jól lejátszania. Csak ez olyan bosszantó apróságnak tünik. Ráadásul bezzeg a tutoriálba megoldották...
A mai bosszúságomat meg az okozza, hogy hiába tettem oda az ismétlőjelet lejátszáskor nem veszi figyelembe. Persze nem ügy oda pasztázni még egyszer, de ez is olyan bosszantó apróság.
Előzmény: makemusic (163)
makemusic Creative Commons License 2008.04.01 0 0 163

Ne keresd, nem lehet! :-(
Itt egy lista arról hogy mi mást se:

 

Our Finale NotePad software is a free, introductory program to create simple sheet music.  As such, there are some musical elements and common notation conventions that are beyond it.  While NotePad cannot do some things, most of these popular requests can be done in our Finale PrintMusic software instead; you can view a product comparison chart http://www.finalemusic.com/Finale/W-ProductComparison.aspx.

 

Here are some popular requests that can be done in Finale PrintMusic, Finale Allegro, or our full Finale software but are not present in our free Finale NotePad software:

- Change key signature mid-piece.
- Change clefs of staves.
- Change time signatures in a file
- Use time signatures other than those offered in the Setup Wizard (5/4, 7/8, etc.).
- Use double sharps and double flats
- Insert a pick-up measure
- Have more than one line of lyrics (in Notepad, you can use the Text Tool to add additional lines)
- Adjust the number of measures per system
- Adjust the number of staves per page
- Change the name of a staff.
- Use repeat symbols that function during playback
- Have chord symbols that transpose
- Show first and second endings that look great and play back correctly
- Show measure numbers
- Change instrumentation after creating the score.
- Create a file with more than 8 staves
- Extract Parts from a Score
- Import or save into MIDI files (Now available in Notepad 2008!)

Előzmény: papa71 (162)
papa71 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 162
Egészen lámer kérdésem, van szégyellem, de nem találtam meg a megoldást sehol sem (help, faq, google) valószínüleg a halovány angol tudásom az oka. Tehát letöltöttem a finale notepad-et és elkezdtem bírni a gyerek iskolai kottáját (furulya) de egyszerűen nem bírom meghatározni a sortörést, és meglehetős idétlenül néz ki, hogy az utolsó ütemet széthúzza a teljes sorban. Meg lehet azt valahol határozni, hogy hány ütem legyen egy sorba szedve? Estleg tudok direktbe sortörést bevinni, mint pl egy normál szövegszerkesztőben?
czizso Creative Commons License 2007.12.25 0 0 161
Sziasztok!

NOX kottát keresnék, tudna valaki segíteni?

Előre is köszi!

czizso
Ladoo Creative Commons License 2007.12.22 0 0 160
sikerült egy 1000 éves hsz-re válaszolni :-D No mind1 .-P
Előzmény: Ladoo (159)
Ladoo Creative Commons License 2007.12.22 0 0 159
Ha minden igaz midiben maga a hangszín nincs elmentve, csak annyi hogy - ez a hangsáv vmi zongora, ez pedig hegedű stbstb. Így amikor visszajátszod a lejátszó program "fordítja" le magának hogy akkor ennek ilyen hangot adok, ennek meg ilyet. Tehát valóban nem lesz köszönő viszonyban sem az általad kiválasztott hangszínhez.
makemusic Creative Commons License 2007.12.12 0 0 158

Finalemusic - Support - Online Forums

 

change tab font 
Do it through Staff Attributes:
Select the Staff Tool and double-click the TAB staff.
At the bottom of the Staff Attributes DB, next to Notation Style: Tablature, click Select...
In the Fret Numbers field, click Set Font...

 

> do i have to do that for every new document? I would like to open a new score and have "arial" as the tab font!


It's important to note that the Tablature font on the Fonts page in Document Options still is in use. It's still the default font setting that's used for all new staves that are created.
To make "Arial" the default, do like this:
1. Open the "Maestro Font Default.ftm" file that's located in the "Component Files" folder. You must open it as a Finale template file type.
2. On the Fonts page in Document Options, change the default Tablature font to Arial
3. Overwrite the "Maestro Font Default.ftm" file with the change. Make sure you save it as the template file type.

Now, every new document you create with the Wizard will use Arial instead for tablature notation.
[Btw, if you haven't made changes to the Maestro Default File before, make sure to do a backup copy of it before you start.]

 

---
Az új Font bármelyik telepített lehet.
Külön fontokat rogyásig lehet kapni, kifejezetten zenére valókat is.
Erre pl. a beépített Finale Tutorialis is felhívja a figyelmet: Alternative music fonts

 

ezek a Finale-val  ingyenesen feltelepültek:
Maestro, Maestro Percussion and Maestro Wide
Petrucci
Tamburo
Finale Engraver FOnt
The Jazz Font

 

ezek pedig külön rendelhetők (a fejlesztőktől):
November by Robert Piéchaud ($70)
Neuma and Neuma Symbol (part of the Medieval plug-in package) by Robert Piéchaud ($200)
Toccata and Fughetta fonts by Blake Hodgetts (Shareware: $30 for both)
GraceNotes & Crescendo ($40)
Sonata ($29.95)
Metronome & MetTimes ($24.95)
Kidnotes ($39.00)
Golden Age ($65)
Susato ($149)
The Figured Bass font
...
stb.

 

Neked kell feltérképezni a terepet...

 

Előzmény: PETYUS (157)
PETYUS Creative Commons License 2007.12.11 0 0 157
Azt láttam, hogy lehet vele francia tabulatúrát csinálni, a megfelelő betűk ott lesznek a megfelelő helyen. A kérdés az, hogy rá lehet-e venni, hogy olyan fontkészletet használjon, ami ilyen betűformákat eredményez, illetve egyáltalán hozzáférhető-e egy ilyen fontkészlet?
Előzmény: makemusic (156)
makemusic Creative Commons License 2007.12.11 0 0 156

Kicsit szégyellem, de én ilyet most látok először...
A Finale TAB sorát lehetne hozzá valahogy használni, van is helyből ilyesmi template:
TemplatesGuitarLute - French-English.FTM

 

Ez persze kicsit mást produkál (hiányoznak a számok, pontok, vesszők), de ez is "szabványos".


Hirtelen belepillantva a lantkották fejlődéstörténetébe, a századok során akadt jó néhány forma:
The History of Transcriptions of Lute Tablature —1679 to the Present
http://www.guitarandluteissues.com/trans/trans.html

 

Beküldöm a képet a központba, hátha mondanak rá valamit.

Előzmény: PETYUS (155)
PETYUS Creative Commons License 2007.12.07 0 0 155
Lehet-e finale-val így kinéző francia lanttabulatúrát csinálni?
Tokugava Iejaszu Creative Commons License 2007.10.12 0 0 154

szia nekem van bár igz 1998-as Finale-hoz

Tokugava

 

Előzmény: yapci (134)
Tokugava Iejaszu Creative Commons License 2007.10.12 0 0 153

sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget!

Már elég rég használom a Finale kottaírót,  tapasztalataimat megosuztanám, illetve én is kérnék segítségeket, tehát a cél: a TAPASZTALATCSERE!

Akit érdekel,kérem küldjön e- mailt.

 

Sayonara!

 

Tokugava

Tokugava Iejaszu Creative Commons License 2007.10.12 0 0 152

Szia!

Nekem meg van a Finale 2008 szívesen megosztom

Sayonara!

Tokugava

Előzmény: Chicago1 (149)
ZE Creative Commons License 2007.09.18 0 0 151
B...sza meg a q...va f0st@licska gányolmány fórummotor a második linket... Szóval makemusic topictársnak tessen írni, ha a Notepad nem elég, a Finale termékekkel kapcsolatban ő az "illetékes".
Előzmény: ZE (150)
ZE Creative Commons License 2007.09.18 0 0 150
Például: http://www.finalemusic.com/notepad/, ha valamelyik nagyobb kell, akkor írj http://www.finalemusic.com/notepad/ topictársnak.
Előzmény: Chicago1 (149)
Chicago1 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 149

Hali mindegyki!

Tudna-e valaki egy linket ahol ingyenes kottairo programot lehet letölteni, ha igen azt nagyon megköszönném.

Ha van pénze igyon meg valamit:-)

norakken Creative Commons License 2007.08.31 0 0 148
Üdv! Van valakinek LGT/Presser/Képzelt riport kottája? nagyon megköszönném
dombi39 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 147

Sziasztok!

 

Hammond orgona és minden más jazz-orgona kottát keresek.

Mindenre vevő vagyok.

Talan Creative Commons License 2007.03.21 0 0 146
Mostanra már megtanulta a zongorista kolléga fejből, de a jövőben még nagyon jól jöhet, köszönöm szépen!
Előzmény: makemusic (145)
makemusic Creative Commons License 2007.03.21 0 0 145

Ez ugyan Finale 2007 leírás, de talán régebbire is használható:

 

 

Előzmény: Talan (143)
ZE Creative Commons License 2007.03.11 0 0 144
Gondolom, akkor láttál preparált kottát (nyilazás, karikázás és hasonlók...).

Én speciel fognám az ominózus hangot, del, és a másik szólamba meg bele... De előtte megnéznék egy authentikus kottát, ha elérhető, aztán abban megnézném, hogyan van ott szedve, mert lehet, hogy a szedés így korrekt -- aki meg játszani akarja, az tanulja meg :-))
Előzmény: Talan (143)
Talan Creative Commons License 2007.03.11 0 0 143

Világos, a kérdés az volt, hogy ezt a Finale-ben meg lehet e jeleníteni.

 

Hogy ugyanis ne kelljen magyaráznom a zongoristának, hogy "néhol a jobb kéz anyagát játszd má' ballal, mert el lett tolva a midi", hanem, hogy azt tudjam kinyomtatni, amit játszani kell.

(Sibelius-ban ha jól emlékszem: hangjegy kijelöl, Ctrl+Shift+le és kész.)

 

Vagyis ezért kértem Finale-t jól ismerők segítségét.

Előzmény: ZE (141)
ZE Creative Commons License 2007.03.07 0 0 142
Bárki, aki tényleg tud zongorázni... :-)
Előzmény: icike-picike (138)
ZE Creative Commons License 2007.03.07 0 0 141
Tegyed, oktávfogás aztán kész. Az, hogy a kottában nem úgy van rajzolva, az a MIDI-ben van eltolva (ez ne zavarjon...) A jobb kéz anyagát a bal is játszhatja ugyanis (ráadásul letartott a kis c...)
Előzmény: Talan (137)
szigar Creative Commons License 2007.03.06 0 0 140

Sziasztok!

 

A régi telesport főcímdalának a kottáját keresem már nagyon régen. Esetleg tud Valaki valamilyen infóval szolgálni ez ügyben?

PETYUS Creative Commons License 2007.03.05 0 0 139
A g'-t az orrával játssza. ;O)
Előzmény: icike-picike (138)
icike-picike Creative Commons License 2007.03.05 0 0 138
Nagyon kivácsi vagyok, hogy a mellékelt zongora-szólamot ki fogja tudni MARADÉKTALANUL lejátszani, főleg a 3. és 5. ütemben lévőek érdekelnének...
Előzmény: Talan (137)
Talan Creative Commons License 2007.03.02 0 0 137

Sziasztok!

 

Kérném a prof.-ok segítségét.

 

Beimportáltam Finale 2005-be egy midi file zongoraszólamát, így néz ki az első sora:

 

 

 

 

 

A legtöbb akkordot könnyebb lenne úgy játszani, hogy a jobb kéz legmélyebb hangját (pl. 2. taktusban a g-t) áttenném balkézre. (Illetve helyenként csak így lehet lejátszani.)

 

Hogy lehet a progiban ezt a legkönnyebben megoldani? (Vagyis 1-1 kijelölt hangot áttenni az F-kulcsos kottasorba.)

 

Előre is kösz:

 

T.

ZE Creative Commons License 2006.12.11 0 0 136
Amit kérsz, az a magyar és a nemzetközi jogba ütközik. Itt megkaphatod 314 Euroért:
http://www.neuratron.com/order.asp?country=HU
Előzmény: Joebetyar (135)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!