Keresés

Részletes keresés

0l0 Creative Commons License 2016.11.20 -1 0 72279

Nekem meg GMV van, 5 éve teszi a dolgát. Ettől függetlenül persze, ezek alsó kategóriás márkák.

Előzmény: peti.olah (72278)
peti.olah Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72278

Nekem Fi relét adtak Elmarkot, made in polandnak írják. 2-3 éve hibátlanul működnek.

Előzmény: még1MbR (72271)
cucu Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72277

Hát igen, amikor feltettem ezt a kérdést, arra gondoltam, hogy ki az, aki forrón meg tudná mérni, hiszen ezt mindenki hidegen tudja csak megmérni. Ugyanis ahhoz előre tudni kéne, hogy meg fog repedni a fűtőszál sütés közben, de ugye a jövőbe nem látunk, így marad a hidegen mérés. :)

Örülök, hogy vágod.

Előzmény: 0l0 (72275)
0l0 Creative Commons License 2016.11.20 -1 0 72276

Amúgy jól teszed, hogy igyekszel a problémát alaposan körbejárni szerelőhívás előtt. Jelentősen javulnak az esélyei egy sikeres és költséghatékony javításnak ezzel...

Előzmény: zeiroj (72274)
0l0 Creative Commons License 2016.11.20 -1 0 72275

Forró állapotban gondolom nem volt muszáj megmérni, miután a hideg mérésre le lett választva és kiderült ő volt az ok. Egyébként úgy lehetne megmérni, hogy száraz levegőben fűtesz vele aztán jól odagőzölsz neki, hagyod, hogy leoldjon a FI és már mehet is az ellenállásmérés.

Előzmény: cucu (72267)
zeiroj Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72274

"Lehetne ezt még finomítani, hogy csak fűtőszál leállításnál, vagy csak a ventillátor leállításánál is csinálja-e."

 

gondoltam erre én is, de már a feleségemet nem akarom tovább stresszelni a lekapcsolásokkal, majd világosban kipróbálom :)

Előzmény: 0l0 (72273)
0l0 Creative Commons License 2016.11.20 -1 0 72273

Ha kifejezetten csak az ajtó nyitása okoz ilyet, akkor valószínűleg a sütőben van az elsődleges ok. Olyasmi lehet, hogy a fűtőszál/ventilátor működés megszakításának folyamata során valami érdekesség történik, amit a FI nem kultivál. Hogy ez a sütőben miképpen van megoldva és miként tudhat ilyet produkálni, az persze egy kérdés.

Lehetne ezt még finomítani, hogy csak fűtőszál leállításnál, vagy csak a ventillátor leállításánál is csinálja-e.

Előzmény: zeiroj (72258)
cucu Creative Commons License 2016.11.20 -1 0 72272

Az a helyzet, hogy ez a FI relés téma valóban rázós tud lenni. Sok fejtörést okozott már sok szakembernek is, emiatt folyamatosan terítéken van. Nincs nap, hogy ne kerülne szóba. Erre jössz te, hogy FI relés kérdésed lenne...:)

Enyhe túlzással mondható, hogy itt mindenkinek az van.

Előzmény: zeiroj (72269)
még1MbR Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72271

Sziasztok!

Mágneskapcsolókat nézegetek (40A 22) és azt vettem észre, hogy az Elmark márkájú olcsóbb, mint a többi.

Létezne, hogy rossz márka? Mi a tapasztalat vele?

Olyan lenne, mint az XBS kismegszakítókban? :)

Köszi!

zeiroj Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72270

"a felső fűtőtest hajszálrepedt volt és a pára miatt rendszertelen időközönként,"

 

az én esetemben nem rendszertelen a kikapcsolás. Egyértelműen akkor következik be, amikor a fűtés és a ventillátor megy és kinyitom az ajtót. Ekkor lekapcsolná a fűtést és a ventillátort, hogy nyitott ajtónál ezek ne menjenek, azonban nem ez történik, hanem levágja a FI relét.

Előzmény: ficere50 (72263)
zeiroj Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72269

"Folyamatosan erről van szó, ha vennéd a fáradtságot és bele-bele olvasnál, akkor láthatnád"

 

A visszaolvasott témák kicsit magasabb szintűek, mint megemészteni tudnám :)

Előzmény: cucu (72260)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72268

A reléd jó. Teszi a dolgát nagyon is helyesen A sütőd viszont szar.

Előzmény: zeiroj (72258)
cucu Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72267

Ez nyilván így igaz, de mikor tudod forró állapotban megmérni, ha mindig lekapcsol a FI.? Mitől lesz forró?

Előzmény: ficere50 (72264)
Dreamer Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72266

A muszaki reszt a teruletileg illetekes egyetemes szolgaltato vegzi.

Előzmény: Csuklósbusz (72262)
Dreamer Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72265

Vezerelt dolgot mar en is irtam es meg is erositem, a lenyeg hogy a mert vezetek valahova beerkezzen.

Előzmény: Peter atyuska (72261)
ficere50 Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72264

Mielőtt bárki rám ugrana és kiszámolná, hogy mekkora átvezető ellenállás kell a 30 mA hibaáramhoz, azoknak: hidegen nem ugyanaz, mint forrón párásan! Én hidegen találtam a relatív nagy, de meglévő átvezető ellenállást...

Előzmény: ficere50 (72263)
ficere50 Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72263

Gyakorlatomban egyszer ez azért történt neg, mert a felső fűtőtest hajszálrepedt volt és a pára miatt rendszertelen időközönként, produkált egy földzárlatot, igaz, csak kis szivárgó árammal...ohmmérővel, az összes fűtést leakasztva, egyenként mértem ellenállást test felé, mire kiderült a hiba! MOhm nagyságrendű átvezetés már gyanús...

Előzmény: zeiroj (72258)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72262

Démász regisztrált szerelője azt mondta hogy vezéreltre is csak akkor adnak órát ha főelosztó + fogyasztó is megvan. 

 

Tehát valszeg szigorítottak így ott is csak akkorát adnak amekkora a készülék.

 

Most rákérdeztem e-mailben erre a HFH-ra hogy hogyis van... 

 

A Démásznak is befutott a válasza, szerintük ha már van 32A.en nappalin akkor kell fizetni a H tarifa bővítéséért....


De épp ez az hogy már a jogszabály is ködösít ... a regisztrált szerelő is... mert őszerinte 6+6+20-at sem kérhetek.. xd



---------------------------------------

"Tisztelt Ügyfélszolgálat!

Meglévő 32A teljesítmény mellé ha igényelek H tarifát akkor ugye az teljesítmény bővítéssel is jár.
A kérdésem az hogy H tarifa esetén is ha pl kell +10A plussz teljesítmény akkor kell-e fizetni a +10A-ért vagy H tarifánál a bővítésért nem kell?

Válaszukat előre is köszönőm!

---------------

Tisztelt Címzett!

Köszönjük megkeresését.
Tájékoztatjuk, hogy a leírt esetben is fizetnie kell a bővítésért.

Tisztelettel:

----------------------------------

 


Akkor most? 

Mi van ha e-ontól kérek új bekötést? Vagy előbb meg kell csinálnia a démásznak... utánna meg átlehet menni az e-onhoz? 

Ha démász területen e-onos vagyok akkor ki csinálja a bővítést és kinek a szabályai szerint?

??? :-)

 

Előzmény: Peter atyuska (72261)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72261

Eddigi gyakorlatom alapján a vezérelttel nem szórakoztak. H nál csak annyi amennyi a berendezések össz áram felvétele és csak akkor adják ha minden papír megvan a gépekről telepítői gyártói.

 

Mivel mindegyik külön mért a jogszabály igaz fogy helyet említ de mértet is.

Előzmény: Csuklósbusz (72255)
cucu Creative Commons License 2016.11.20 -1 0 72260

Szia!

Folyamatosan erről van szó, ha vennéd a fáradtságot és bele-bele olvasnál, akkor láthatnád.

Előzmény: zeiroj (72258)
zeiroj Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72259

Illetve lehet, hogy a FI relé a hibás? Hogy tudom ezt megállapítani?

Előzmény: zeiroj (72258)
zeiroj Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72258

Sziasztok!

 

Egy FI relés problémára keresek megoldást.

 

A lakásunkban kb fél éve van Áramvédő kapcsoló (FI relé). Azóta is használtuk az elektromos sütőnket de kb egy hónapja történt, hogy a sütő használata közben levágott a FI relé. Akkor sok vendég volt nálunk, gyorsan ellenőriztem, hogy mindenki megvan-e, aztán visszakapcsoltam és a FI relé hibázásának, megbízhatatlanságának számlájára írtam.

 

Viszont ma megint megtörtént, hogy levágott sütés közben és mivel pont a sütőajtú kinyitásakor, ezért erre figyelmes lettem. Azóta megpróbáltam reprodukálni és sikerült.

 

A jelenség tehát a következő:

- A FI relé az elektromos sütő ajtajának kinyitásakor - nem minden esetben de néha - levág. (Amikor kinyitom az ajtót, akkor megáll az elektromos sütés és a légkeverő ventillátor, tehát ennyit változtat az ajtó kinyitás.)

 

Azt szeretném kérdezni, hogyan tovább, mit javasoltok, hogy tudom lokalizáni a hibát vagy szerintetek, ha ezt mondom egy szerelőnek, az alapján meg fogja tudni megbízhatóan javítani? (A sütő már rég nem garanciális).

kosztoglotov Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72257

Igaz lehet az hogy elmű területen nem engednek oszlopra H tarifás órát feltenni ha már van nappali és vezérelt?

Az EON honlapon lévő tájékoztató szerint össze kell csavarozni a meglévővel a harmadik dobozt, és kész is, az ELMŰ-nél állítólag ezt nem fogadják el.

A kiküldött műszaki-gazdasági tájékoztató nem ír semmit erről, hol lehet ezt kideríteni?

Előzmény: Peter atyuska (72253)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72256

Ja és mégegy dolog... 


utcai dobozos mérőszekrény lesz betonalapon. Azt nem lehet csak úgy bővíteni... tehát akkor mindenféleképp érdemes most megkérnem a 3 mérőórás szekrényt? Kb 30 ezer Ft-al lenne drágább.

Előzmény: Csuklósbusz (72255)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72255

Köszönöm a válaszod!!


AKkor ezért nagy a hallgatás a H tarifa felől mert fejlesztést sem kell fizetni, de ugye csak akkorát adnak amekkora kell a hőszivattyúnak. Tehát nem nagyon lehet vele trükközni. 

 

De azt még sehol nem olvastam hogy a vezéreltre is 32A jár fejlesztés nélkül.

 

Én azt hittem hogy a fogyasztási helyenként jár a 32A alanyi jogon, de akkor óránként lenne, nem fogyasztási helyként? 

 

Mert annak nagyon örülnék ha lehetne 32A nappalim + 32A éjszakaim HFH nélkül. :-)

 

 

Illetve a vezéreltre is azt mondják hogy csak akkor rakják fel az órát ha megvan a fogyasztó. AKkor arra is csak akkorát adnak amekkora a fogyasztó lesz?

Mert ha vezéreltre kérek 32A-ert és nem lesz rajta csak egy bojler akkor kilóg a lóláb...  :-)

Előzmény: Peter atyuska (72251)
2Bálint Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72254

De hát normál körülmények között a földelés nem vezethet áramot!!!

Előzmény: SZ-B50 (72245)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72253

A 32A feletti rész a fizetős a nappalinál, a vezéreltnél a H vagy Geo tarifánál és külön kezelik. Sőt ha valakinél megszűnik a vezérelt és fizetett utána hálózat fejlesztést összevonhatja a nappaliával így pld van a nappalin 25A a vezérelten mert voltak kályhák 3x16A akkor kérhet nappalira 3x16 + 25 A megfelelő teljesítményt.

Előzmény: Dreamer (72252)
Dreamer Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72252

Sot, szerintem nappali 32, vezerelt 32, H 3x10 (vagy akar 32A) sem fizetos, szerintem... de holnap pintosan megmondom.

Előzmény: Peter atyuska (72251)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72251

A 32A felett fizetni kell mérőként. Vagyis van egy nappalid 25A ral, lesz egy vezérelted 20A-ral és lesz egy GEO 12A-ral akkor nem kell fizetni, sem terveztetni ha a reg szerelő nyilatkozik hogy 3F ról lesz ez megoldva. Ekkor nincs HF csak akkor ha a nappali 32A-főlé vagy a vezérlet 32A felő megy.

 

Ha falra szerelhető az adott mérőhely, akkor nem probléma később azt kiegészíteni plusz mérőhelyekkel, ha van hely :) , de ha falba kerül, vagy csoportos (más tulajdonosok mérői egy helyre kerülnek) akkor érdemes betervezni a saját 3 mérőhelyet.

 

Speciel nekem most van egy munkám ahol 1F 32A rel indulnak de két 3F mérőhely lesz felszerelve. papírmunka sokkal kisebb költség :)

 

De van egy jó hírem egyszerűen be kell adni egy igényt a szolgáltató felé (pénzbe nem kerül) erre kiküldenek egy tájékoztatót na az a szent írás. Külön papír nem kell ha úgy kerül be hogy nappali 32A vezérelt 32A lesz.

 

Előzmény: Csuklósbusz (72247)
Dreamer Creative Commons License 2016.11.20 0 0 72250

Ahogy a vezerelt is.

Előzmény: Csuklósbusz (72247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!