Keresés

Részletes keresés

Vivabalaton Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58574

De jött sms, kártyatranzakció összege, kártya Visa, hely paypal, és az is benne volt az sms-ben hogy melyik cég felé. Ez tegnap történt, amikor az első vásárlásom volt az ebay-en.

 

De semmi mozgás a netszámlámon, ami az internetkártyás folyószámlám, sőt, ahogy írtam lent,  hogy 10 15-én a paypal reg után is jött két sms- egyik a kártyatranzakció összege 1 USD majd egy másik sms kártyatranzakció törlés 1 USD és akkor sem volt mozgás a folyószámlán, ami a netszámla. Pedig az már majdnem egy hónapja volt.

Akkor most vásároltam vagy nem????? A paypalba belépve is látszik a pénzösszeg, amivel vásároltam.

Lent megírtam, milyen levelek jöttek a vásárlás óta, ebből valaki ki tudná következtetni, hogy mi történik????

Köszönöm :)

 

Előzmény: sjohn (58564)
Vivabalaton Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58573

Kérlek segítsetek, lent megírtam, mi történt...akkor mit kell még tennem, hogy meg is vásároljam a terméket az ebay-en? Mindent megcsináltam amit kellett, de az internetkártyás folyószámlámon semmi mozgás.

faki Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58572

Van ilyen eBay-en??? Még soha nem találkoztam vele, rögtön vontak fizetéskor, SMS-t kaptam, egyenlegen azonnal látszódott. Amazonnál szokott csúszni, csak ha összekészítették a csomagot, akkor terheltek.

Előzmény: sjohn (58564)
faki Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58571

Nekem ilyen e-mail a fizetés után szokott jönni. Nem lehet, hogy volt annyi a PayPal egyenlegeden és ezért nem vont le a kártyáról? A PayPal-ra belépés után látszódnia kell a tranzakcióknak, ill. az egyenlegnek.

Előzmény: Vivabalaton (58560)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58570

Érdekes ez az egész.

Előzmény: GKPW (58568)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58569

Igen, látom. Félreolvastam.

Előzmény: SnAkE (58567)
GKPW Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58568

Érdekes dolgok történnek.

Eddig csak írogatott a vevő a "return request"-en keresztül, néhány szavas hülyeségeket. Ma kaptam az Ebay-től, efy levelet, hogy elfogadtam a return-t. Nézem a My Ebay-en, az ügy állapota: az eladó jóváhagyta a returnt. Refund esedékessége november 10. Ez mi a bánat??

Ezt az Ebay csinálja? Ők gondolták úgy, hogy jóváhagyom a returnt? Korábban a "beszélgetések" alkalmával rá tudtam volna nyomni az "elfogadom" gombra, de természetesen nem tettem.

A sok idegeskedéstől paranoiás is lettem. Lehet, hogy feltörték az accountomat, és rányomtak helyettem?

Előzmény: GKPW (58550)
SnAkE Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58567

"Akkor (paypal regnél)  jött két sms, az egyik a kártyatranzakcióról, 1 USD, aztán rögtön utána kártyatranzakció törlésről, ugyanezen összegről."

 

Ez alapján élesítette a kártyát, amikor utoljára új kártyát kártyát aktiváltam a Paypalon pont ugyanez történt, levonás után rögtön törölték a tranzakciót.

Előzmény: krisztike0000 (58566)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58566

Nem volt beélesítve a kártyád a Paypalon akkor amikor fizettél. Az 1 dolláros sztori pont erről szól, ellenőrzik, hogy valós kártyaadatokat adtál-e meg. Amíg ez nem történik meg fizetni sem tudsz.

Előzmény: Vivabalaton (58561)
bombaba Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58565

Az 1 dolláros tranzakció mikor történt és mikor nézted a kártyádon a nyomait?

Előzmény: Vivabalaton (58557)
sjohn Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58564

... nem jelenik meg azonnal a levonás, pár napig csak zárolva van...sms-t nem kaptál?..

Előzmény: Vivabalaton (58561)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58563

Én azt gondolom, hogy nem fizetted ki. Ez nem automatikusan megy. Nem elég rákattintani a "megveszem"-re. Utána ki kell egyenlítened a számlát. Talán van olyan beállítás, amit eladóként lehet beállítani, hogy csak akkor tudjál bármit "sofort kaufen"  megvenni, hogy ha a klikkelés után automatikusan le is vonhatja a számládról a vételárat. De mondom, ezt az eladó opcióként állíthatja be. De vannak itt angolul jobban tudók, meg veteránabb ebay-esek is.

Előzmény: Vivabalaton (58561)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58562

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy vajon mi miatt nem enged vásárolni az Ebay PayPal-al, illetve a Credit or debit card megoldás sem működik. 
**

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

  • Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
  • Select a different payment option.

Próbáltam másik terméket vásárolni, ott működik a paypal, szóval csak ennél az egynél nem. 
(ez egy licitálós termék volt angliábol)

Válaszotokat előre is köszönöm :) 

Vivabalaton Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58561

Aztán ez is jött:

 

You sent a payment of $3.05 USD to cégnév, emailcím.

Thanks for using PayPal. To see all the transaction details, log in to your PayPal account.

It may take a few moments for this transaction to appear in your account.

 

Viszont, ahogy lentebb írtam, a netkártyás számlámon semmi mozgás!!!!!!! Bőven van annyi pénz rajta, tehát le tudta volna venni. Vagy ez hogy működik?

Vivabalaton Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58560

Miután vásároltam, ez jött az ebay-től:

 

Hi (név)- Order confirmed. eBay will update you when your order ships to (itt a címem).PAID : $3.05 with PayPal
Free shipping.

Aztán ez jött a paypaltól: 

 

Transaction ID:  (itt a szám)Hello (név)

 

You sent a payment of $3.05 USD to T.O.M Corp. (itt az eladó mailcíme)

 

Akkor most vásároltam vagy nem? :) kezdek elbizonytalanodni.

Vivabalaton Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58559

Ebay-en....mit értesz az alatt hogy kifizettem-e? Paypal hozzá van rendelve az ebay-hez, és úgy fizettem. Emailben jött infó a szállítás részleteiről, így gondolom, ki lett fizetve. De mivel teljesen kezdő vagyok, nem látom át még az összes információt, amire figyelni kell.

Előzmény: nyubocs (58558)
nyubocs Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58558

Az OK, hogy vásároltál, de ki is fizetted?

Előzmény: Vivabalaton (58557)
Vivabalaton Creative Commons License 2016.11.09 0 0 58557

Kérlek segítsetek. Első vásárlásom ebay-en, ami tegnap történt. Elvileg minden oké. De a bankomba belépve semmi mozgást nem találok az internetkártyás számlámon. Mikor válik láthatóvá, hogy a paypal leveszi az összeget???? Még a paypal regemnél sem láttam mozgást, azaz hogy levette volna a minimum összeget a paypal. Akkor (paypal regnél)  jött két sms, az egyik a kártyatranzakcióról, 1 USD, aztán rögtön utána kártyatranzakció törlésről, ugyanezen összegről. Számlámon (internetkártya) akkor sem volt mozgás. 

faki Creative Commons License 2016.11.08 0 0 58556

Elég a bankkártya, nekem csak egy internetkártya van megadva, amire kb. annyit teszek, amennyi éppen szükséges.

PayPal topik

Előzmény: kápés (58554)
pajaci Creative Commons License 2016.11.08 0 0 58555

Na ez engem is érdekelne!

Előzmény: kápés (58554)
kápés Creative Commons License 2016.11.08 0 0 58554

Sziasztok!

Mielőtt nekifognék a regisztrációhoz, megkérdezném, hogy a pay-palhoz számlaszámot is meg kell adni, vagy elég egy bankkártya szám? Csak vásárolni szeretnék. Második kártyát érdemes használni, amire csak annyi pénzt teszek ami épp elég az aktuális vásárláshoz?

 

krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 58553

Úgy tudom, hogy nem lehet. És értelmetlen is lenne ebben az esetben, ha az ebay mégis visszarefundolná neki a pénzt.

Régebben nem volt ennyi problémás vevő.:(

 

Előzmény: GKPW (58552)
GKPW Creative Commons License 2016.11.08 0 0 58552

Igen, ez az alapeset.

De nálam ugye az a helyzet, hogy 2 terméket küldtem egy csomagban. Az "item not received" kezdeményezése megbukott. Most meg visszaküldené a csomagot, "Missing parts or pieces" okkal.

De nyilván nem tudná mindkét terméket visszaküldeni, mert állítása szerint csak az egyik volt a csomagban.

 

Szerintetek lehet ugyanannál a terméknél többször is claim -t indítani? Vagy csak a dispute-ig tud eljutni másodjára?

Előzmény: radikál (58551)
radikál Creative Commons License 2016.11.08 0 0 58551

Úgy történik, hogy a vevőnek bizonyítania kell tracking-el, hogy visszaküldte és csak azután refundolnak.

(itt is két verzó van: az egyik, hogy megvárják amíg a return célbaér nálad, a másiknál már menet közben - miután már visszaküldte de te még nem kaptad meg - zárják az ügyet és refund)

Minden az ügyintézőtől függ aki az ügyet éppen abban a fázisában vizsgálja.

Előzmény: GKPW (58550)
GKPW Creative Commons License 2016.11.08 0 0 58550

Én már azt sem értem, hogy egy ügyben hogy tud két claim-ot indítani. Ha jól tudom -bár semmi jogi tapasztalatom nincs- ez törvénytelen.

Bár ez a második próbálkozás még csak dispute.

Most return-nal próbálkozik. Nem tudom mit szeretne returnolni, ha az első állítása az volt, hogy nem kapta meg a terméket. Létezik az, hogy ennyire hülye legyen az Ebay, hogy most ellenem ítél? Ez csak költői kérdés.

 

És vajon egy return ügyben ha valamiért mégis a vevőnek adnak igazat, akkor csak arra kényszeríthetnek, hogy vegyem vissza a terméket, vagy refundolják a lóvét automatikusan?

Előzmény: radikál (58548)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 58549

Nekem is volt már hasonló ügyem. Nem foglalkoztam a visszaküldés lehetőségével, és automatikusan bezárult. Mikor a vevő megnyitotta a paypalon zárolva lett a pénz aztán szépen feloldották.

Előzmény: radikál (58548)
radikál Creative Commons License 2016.11.08 0 0 58548

"Ez így ebben a formában nem áll meg... nem igaz" ;)

Ha nem is ugyanilyen de hasonló esetem volt már és ugyanazn termék esetében az első ügyben nekem döntöttek, a második kisebb jelentőséggel bíró ügyben neki.

Semmilyen racionális érv nem volt mellette de mégis neki döntöttek.

Igaz ebben az esetben én vevő voltam.

Előzmény: krisztike0000 (58544)
GKPW Creative Commons License 2016.11.07 0 0 58547

Honnét lehet tudni, hogy átvette a csomagot? Ragszám alapján? A vevő elismerte? Mert akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

Előzmény: krisztike0000 (58546)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 58546

A vevő átvette a csomagot nov. 4-én. Én viszont pellengérre vagyok állítva még mindig, bizonygatnom kell, a pp nem is reagál a leveleimre.. Kíváncsi vagyok a végére.

Előzmény: GKPW (58545)
GKPW Creative Commons License 2016.11.07 0 0 58545

Legyen igazad!

Az utóbbi napokban csak ez az ügy foglalkoztatott. Elég sok pénzről volt szó.

Leveleket írogattam, postán adtam be "tudakozványt", súly adatokat vadásztam a neten...

Mindezt azért, hogy a magam számára nyilvánvalót bizonygassam a döntőbíráknak.

Nagy megkönnyebbülés volt, amikor megszületett a döntés. Erre megint kezdődik. Remélem ez tényleg egyszerűbb lesz.

 

A te ügyeddel mi a helyzet?

 

Előzmény: krisztike0000 (58544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!