Keresés

Részletes keresés

szigetbecse Creative Commons License 2011.12.20 0 0 57890

Sziasztok!

 

  Valószínűleg buta kérdést teszek fel a fórum hozzászólóinak,de szeretnék tisztán látni a következő kérdésben:

Nekem egy ÉTI T-25-ös gázkazánom van és arra gondoltam,érdemes lenne lecserélni egy modern falikazánra. A régi kazánomnak semmi baja,csak túlságosan szereti a gázt. 5-600 köbmétert is el tudtam vele füstölni tavaly egy hónapban és rekkenő hőség sem volt.

A házam kb 120 nm-es,műanyag nyílászárók és hőszigetelés-ami most lett kész. Talán valamivel kevesebbet fogyaszt a tavalyihoz képest a kazánom,de azért azt gondolom,hogy egy igazi zabálógép.

Azt szeretném megkérdezni,hogy érdemes-e lecserélnem a régit,megéri-e a ráfordítandó pénzt,ami egy Bosch alapkazánnal (GAZ 3000 W -OW) is kb. 200 ezer ft?

 

  Tisztelettel várom válaszaitokat!

 

  Sanyi

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.20 0 0 57889

itt a teljes cikk képekkel

 

http://www.e-gepesz.hu/nyomtat.php?id=9352

Zozzantoz Creative Commons License 2011.12.20 0 0 57888

Szép, csak az maradt ki hogyan lehet felismerni a hamisítványt.

Előzmény: Törölt nick (57886)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.20 0 0 57887

A bal oldali az eredeti tehát a Tied hamisítvány

.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.20 0 0 57886

A Grundfos Hungária Kft. közleménye

A szivattyú hamístással kapcsolatban a Grundfos Hungária Kft. közleményt adott ki, amelyet módosítás nélkül közlünk:

"Az elmúlt időben tudomásunkra jutott, illetve több ízben tapasztaltuk, hogy sajnos a piacon a cégünk által gyártott és forgalmazott szivattyúkat külsőleg esetleg megtévesztésig utánzó, ám minőségben a tőlünk elvárt és megszokottól messze elmaradó termékek jelentek meg, amelyek azon túlmenően, hogy hátrányosan érintik a GRUNDFOS márkanév/védjegy jó hírnevét, cégünknek és a felhasználóknak egyaránt egyéb jelentős károkat is okoznak. 

Társaságunk természetesen mind a jó hírnév sérelmének kiküszöbölése illetve jóvátétele érdekében, továbbá a GRUNDFOS mint világviszonylatban bejegyzett védjegy jogosultalan alkalmazása, a védjegybitorlás megakadályozása érdekében minden olyan lehetséges, a Ptk. és a védjegyek és földrajzi árujelzők oltalmáról szóló 1997. évi XI. törvény által biztosított polgári jogi eszközt igénybe vesz, amely a vagyoni és nem vagyoni sérelmének orvoslására alkalmas, és amelynek valamennyi következményét a jogsértőnek kell viselnie.

Természetesen amennyiben az ügy súlya indokolja, így a jogsértő által megvalósított tényállás kimeríti a Btk. 292-294. §§-aiban (rossz minőségű termék forgalomba hozatala), a 296. §-ában (áru hamis megjelölése), illetve a 329/D §-ában (iparjogvédelmi jogok megsértése) foglalt törvényi tényállásokat, amelyek megvalósítása egyébként alapesetben is 2 illetve 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, úgy a GRUNDFOS HUNGÁRIA Kft. a megfelelő büntetőjogi lépéseket is meg kívánja tenni. E körben megjegyezzük, hogy az iparjogvédelmi jogok megsértése esetén a büntetési tétel attól függően emelkedik, hogy a cselekmény milyen mértékű vagyoni hátrányt okoz, úgyszintén minősítő körülmény az üzletszerűség.

A hamis és rossz minőségű termékek piacról történő kiszorítása érdekében - a GRUNDFOS által támasztott minőségi követelmények és az általa kialakított értékesítési feltételek és jellemzők ismeretében - kérjük, hogy minden esetben körültekintően győződjenek meg a megvásárolt termék tényleges származásáról, forrásáról, minőségéről, és a fenti jogkövetkezmények szem előtt tartásával tartózkodjanak az ilyen hamis termékek beszerzésétől, értékesítésétől és egyéb jogsértő magatartástól, egyben a Ptk. 4. § (1) bekezdésében foglalt kölcsönös együttműködési kötelezettségre hivatkozással kérjük szíves tájékoztatásukat, amennyiben a piacon ilyen vagy hasonló jogsértő magatartást tapasztalnak." 

2011.10.18 15:38

GrundfosUPS2560eladó15000 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 57885

15000Ft a szivattyú

 

Előzmény: GrundfosUPS2560eladó15000 (57884)
GrundfosUPS2560eladó15000 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 57884

Grundfos UPS 25 60 180 szivattyú

A szivattyú teljesen új használva beszerelve még nem volt maximum 2 munkanap alatt a kezében van!Utánvétel esetében posta 1700Ft


Elérhetőség
Megye: Borsod-Abaúj-Zemplén

06702415866 webhifi@gmail.com

csiva69 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 57883

Köszi!

Gázhoz nem is mernénk hozzányúlni.  Ami kell, az  mind a "vizes" oldalhoz" tartozik.

Előzmény: Huntemann (57880)
alázógyík Creative Commons License 2011.12.19 0 0 57882

Ha jól tudom, a Dunaferr most emelt egy hatalmasat az árain.

 

Előzmény: szoszo9inda (57878)
na-la Creative Commons License 2011.12.19 0 0 57881

Igen, így már tisztul a kép. ma és holnap hosszú műszak, szerda du. lesz a próba.

Előzmény: Törölt nick (57874)
Huntemann Creative Commons License 2011.12.19 0 0 57880

Itt rendelhetsz futár szolgálattal alkarészt Baxi nuvolához:http://www.gazbolt.hu/westen-baxi-alkatreszek/cat_5.html

vagy bravogáz.

3 adat kell a pontos alkatrészrendeléshez:

1. Pontos típus

2. Matricaszám a készülék oldalán v. dobozában volt ( gari papíron is rajta kell lenni ha be lett üzemelve hivatalosan ).

3. Gyártási szám ( kibillented az elejét a készüléknek ).

 

Gáz oldali alkarészt nem fog szivesen adni neked senki sem szerintem. Hajrá!

 

Kométa Kft ad ki csak mindenfajta alkatrészt, csak partnerek részére, de azis 1-2hét mire megjön bármi!

Előzmény: csiva69 (57877)
halaloszto Creative Commons License 2011.12.19 0 0 57879

listaarakat nincs ertelme osszehasonlitani. kell kereskedoktol konkret arajanlatot kerni arra a csomagra, ami neked kell.

 

vajk

Előzmény: szoszo9inda (57878)
szoszo9inda Creative Commons License 2011.12.19 0 0 57878

Sziasztok.

 

A kérdésem egyszerű lenne. Dunaferr lapradiátort (Lux-N vagy Uni) szeretnék vásárolni. És meglepődve láttam, hogy az ilyen egyszerűbb kivitelű lapradiátorok között bizony az ársáv tetejénél vannak a Dunaferr árak, (Bár azért boltonként is van 20% eltérés).

Példánaok okáért egy DK 300x2000 Dunaferrben a legolcsóbb helyen 33e Ft. Viszont vannak egyéb gyártók akik nem csak kinézetre, de szinte paraméterekben is teljesen megegyező lapradiátort gyártanak. A műszaki adatlapokat is mintha copy-paste-val csinálták volna (nyomás, RAL szín, osztás, lemezvastagság, szabvány, stb). Pl Korad márkában ugyanez a radiátor már csak 21e Ft. De van még Dunaterm, Fixterm, Ferolli, Vogel stb is.

 

Most ennyire jó a Dunaferr hogy +50% árbaban és ennyre rossz a többi? Vagy csak mindenki Duaneferrt "szokott" használni?

(Ismételten megjegyzem, hogy pl a legolcsóbb Korad is ugyanolyan vastag hidegen sajtolt acélt ír mint a Dunaferr.)

 

Tibi

csiva69 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 57877

Baxi Nuvola kombi kazánhoz alkatrészeket keresnék. Nézegetem a netet, találtam pár alkatrészboltot, de amire szükség lenne az nincs náluk.

 

Esetleg valakinek egy tuti beszerzési forrása?

Amire szükség lenne: három utas váltószelep, vízcsapházba való membrán és feltöltő golyóscsap.

Dunit Creative Commons License 2011.12.19 0 0 57876

 Hacsak ilyen eccerű lenne , nyert ügy előtt állnál.

 

 Tény a burkolat - pontosabban a padló burkolat alatt vannak a fűtés csövei , de ezenken kivül még egyebek is kellenek.

  Így pl. a teljeseg igénye nélkül : kell komoly vízszigetelés,  hőszigetelés min. 5 cm, de inkább 10  cm, na erre jöhet egy acélháló, erre a csövek betonágyban, mad ezután tényleg a még hiányzó burkolat.

 Ha van a várható burkolat felső szintje alatt kb.15 cm akkor lehet, vagy levágod az ajtók alját és még  másszámos megoldás.

 Mondjuk a fűtés rendszerhez is hozzá kéne nyúlni. Más a vízhőmérséklet a radiátorokban és más a padlófűtésben.

 Amúgy minden lehetséges - csak sok pénz kell hozzá.

Előzmény: Philipcsiga_ (57875)
Philipcsiga_ Creative Commons License 2011.12.19 0 0 57875

Sziasztok!

tegnap néztünk egy új építésű házat, amiben mindenhová radiátorokat szereltek. Még hiányzik minden burkolat. Van még lehetőség padlófűtést csinálni, vagy nagyon bonyolult lenne? Vagy drága?

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 57874

Elméletileg közömbös a kar helyzete.

Ha 60 foknál beállítottad a láncal hogy épp zárva legyen nézd meg fel tudod -e tekerni 90-ig (tehát az ajtó tovább nyit)

Ha nem állítassz a karon levő csavar kioldása után, és a láncal újra korrigálod.

Ugye az világos hogy az ajtó a beállított hőfoknál kell hogy lezárjon.

tehát az első beállítás után tekerd fel mondjuk 70-80 közé és maradj ott amig ezt el nem éri.

(nehogy megforrjon a kazán)

Ha nem zárt le akaszd ki a láncot ajtó lezár megvárod amíg újra 60 alá érsz és akkor nyúlj a kart rögzítő csavarhoz és állítsd akart maj d 60 -on a lánchosszal korrigálsz.

remélem érthető volt.

 

Kezd a kar középső helyzeténél.

Előzmény: na-la (57873)
na-la Creative Commons License 2011.12.18 0 0 57873

besegítenél az 57872 hsz megoldásába?

Előzmény: Törölt nick (57871)
na-la Creative Commons License 2011.12.18 0 0 57872

Oké, renden, a pirosat figyelem és így valóban be tudom állítani a max. 90 C-fokot. (de nem viszem föl ennyire) 

A gondom még az: a 6 szög keresztmetszetű kar miatt szerintem nem mindegy, mit veszek alap helyzetnek. A lapolás miatt 60 fok-os  szög beállítási traktusok lehetnek. Mit kell alapnak venni? 

Kb. 15 ~ 20 évvel ezelőtt szereltünk ilyen szabályzókat a vegyestüzelésűekre, ha jól emlékszem, akkor volt valami jelzés a kar rögzítésére. össze volt jelölve a kar és az emeltyűn lévő karfurat helyzete és ekkor kellett a lánc hosszával beállítani   egy Realm fan 57871 hsz-ben írt értéket.

Ne érts félre, én kértem tanácsot és most mondom a megoldást, de az ídő múlásával kiment a fejemből a megoldás, ezek csak "rémlenek".

Kérlek segíts tisztázni.

 

Előzmény: maciszaki70 (57869)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.18 0 0 57871

 

60 fokos kazánvízhőmérskletnél legyen néhány mm ajtóhézag.

 Épp hogy ne zárjon le

Előzmény: na-la (57867)
halaloszto Creative Commons License 2011.12.18 0 0 57870

a vizzel telt cso tokre nehezebb mint uresen...

 

vajk

Előzmény: NeomatiK (57854)
maciszaki70 Creative Commons License 2011.12.18 0 0 57869

Mivel két számsoral van ellátva a huzat szabályzód

a fehéret vizszintesen a PIROSAT ami neked most kell

azt FÜGÖLEGESEN olvasuk.Neked a PIROSAT KELL OLVASNI.

Ha nem emeli a huzat ajtót rosszul van be állitva.

A csavar lazitásával a kart feljebb tudod emelni és vissza csavarásával

rögziteni tudod újból.

Előzmény: na-la (57867)
fkorim Creative Commons License 2011.12.18 0 0 57868

Kedves Géza!

 

Úgy látom, senki nem válaszolt a hozzászólására, viszont nekünk is Ocean típusú kazánunk van, csak ECO 20 F altípus. Ugyanaz a hibajelenség merült fel, mint Önnél. Gondolom, hogy az Ön problémája már megoldódott, el tudná mondani, mi volt a hiba, és mennyibe került a javítása?

 

Üdvözlettel: Korim Ferenc

Előzmény: gézaháza (56164)
na-la Creative Commons License 2011.12.18 0 0 57867

Üdvözlök miden Fórumtársat.

 

Kis segítség: gázkazán hiba miatt el kellett indítani (időhiány) a régi vegyestüzelésű kazánunkat. Az a gond, régen csináltam már ilyet, hogy kell beállítani a láncos huzatszabályzót, mert nekem ez most nem műkxik?  Van a szabályzóhüvelyen egy fehér számozású skála, az értékek mögött piros színnel az értékek inverze. Ez mit is jelent? És a fehér számsort figyelve az 50-es értéknél följebb nem tudom tekerni.

Fotók:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lasermouse Creative Commons License 2011.12.18 0 0 57866
Hamar homar szerintem az eredeti mindig menobb.
De a Grohe is nagyon jo.
Előzmény: maszibmw (57865)
maszibmw Creative Commons License 2011.12.18 0 0 57865
Sziasztok !

Kádcsaptelep esetében GROHE vagy HANSGROHE a jobb választás, mik a tapasztalatok ?

Köszi Jani
NRZ Creative Commons License 2011.12.17 0 0 57864

Nincs mit.

Pedig csak le kellett volna töltened a telepítési utasítását. Igaz, hogy most épp bajban lennél, mert valamiért nem működik a Honeywell letöltési oldala. :))

Előzmény: velo23 (57863)
velo23 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 57863

Jajj, nagyon köszönöm, nem is tudod milyen hálás vagyok! - már ott tartottam, hogy letépem a falról.

Előzmény: NRZ (57862)
NRZ Creative Commons License 2011.12.17 0 0 57862

Így:

 

Előzmény: velo23 (57852)
Lacivill Creative Commons License 2011.12.17 0 0 57861

Vagy oldalt, vagy alul be kell nyomni 1- vagy 2 pöcköt.

Előzmény: velo23 (57852)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!