Keresés

Részletes keresés

morgen66 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57920

Cseréld ki a légtelenítőt mert ott megy el a nyomás.

Ha ugyan ilyet veszel mint a képen van te is kitudod cserélni.

Előzmény: janman (57914)
morgen66 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57919

Szia!

Szigetelés megvan a ház külső falain ,ha jól értem.

Családi háznál érdemes a padlást is leszigetelni,ha nincs tetőtér.

Tetőteret meg muszáj is.

 

Ablakok cseréje is megfontolandó lenne./tudom pénzkérdés/

 

Szerintem ha beépítesz egy szivattyút akkor egy szobatermosztát is ajánlott,/gondolom most is van/

hogy tudd szabájozni megfelelően a hőfokot, főleg egy olyat amit lehet programozni egy hétre előre.

 

Fogyasztást biztos befolyásolná ha nem kellene mindíg a hideg kazánvizet felmelegíteni.

A lakásban egy4- 5 fokos különbséggel,22 fok nappal 18 fok éjjel, jellentős gázmennyiséget meglehet spórolni.

 

Ne hagyd kihülni a lakást mert sokkal több energia kell a falak felfűtéséhez,

inkább napközben ha nem vagy otthon tarsd a hőfokot 17 -18 fokon.

 

Egy új kazán megtérülési ideje sokmindentől függ,kondenzációs kazánok elég drágák,

700-800 ezer forint ba is belekerülhet, viszont 20-30% gázt is meglehet takarítani vele elméletileg.

 

De biztos lessz olyan aki saját tapasztalatból tud neked segíteni.

 

Előzmény: szigetbecse (57916)
sapap Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57918

Szia sjohn!

Hol van a rendszerben szűrő?  A nyomás a kazán gázbevezető csövén mérve 305mmvo amikor csak a gyujtóláng megy és 300 amikor a főláng is. Egyébként kint egy nyomáscsökkentő és a gázóra van. 

Előzmény: sjohn (57917)
sjohn Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57917

Pedig ha a gyújtóláng összemegy amikor begyújt a főláng, az biztos, hogy dugult a szűrő, vagy a gázórán/ ha van / a nyomásszabályzó nem jó.

Előzmény: sapap (57915)
szigetbecse Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57916

Sziasztok!

 

Feltenném a korábban válasz nélkül maradt kérdésemet.

 

Nekem egy gravitációs rendszerű fűtésem van-ÉTI T-25-ös kazánnal. Úgy gondolom,hogy a hőszigetelés(egyelőre csak falakon) ellenére sokat fogyaszt. Azt tanácsoltátok,hogy nem biztos,hogy megéri a kazáncsere. A következő felvetésemre szeretnék választ kapni Tőletek,ha lehet.

 

   Alternatívaként felmerült az is,hogy a jelenlegi gravitációs rendszerembe bekötök egy szivattyút is,hogy- nagyjából- állandóan meleget sugározzanak a radiátorok,mert most az is rontja a komfortérzetet,hogy ha nem megy a kazán,kihűlnek a radiátorok és hideg érzete van az emberfiának.

 Ez töredéke lenne a kazáncsere árának. Mi a véleményetek,így lehet kevesebb a fogyasztásom ugyanazon hőmérséklet tartása mellett?

Jó megoldás lehet ez a verzió?

 

  Várom válaszotokat: Sanyi

sapap Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57915


Szép estét!
Tegnapelőtt éjjel regisztráltam és írtam első kérdésemet,de nem látom itt, újra megírom.
FÉG C12 cirkónak nagyon lecsökkent a teljesítménye: a láng csak 15-20mm magas, nem bírja felmelegíteni a vizet. Először vmi gáz oldali szűrő eltömődésére gondoltam,mivel a főláng beindulásakor a gyujtóláng is elég kicsi lett. Megmértem a gáz nyomást, 305-ről 300mmvo-ra esett, ez jónak tűnik. Gáz nélkül a szivattyút elindítva a membrán működik, mozgat egy rudat, a végén még  kattanás is hallható. Itt tartok most, a továbblépéshez használható segítséget kérnék.
Üdv: sapap.

janman Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57914

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. A padlófűtésem állandóan lelevegősödik, leesik a nyomás, csobog a víz a keringetőszivattyú környékén. Az osztó-gyűjtők végén vannak automata légtelenítők. A négy közül az egyik így néz ki. Úgy néz ki, hogy átereszti a vízet, ami okozhatja a korábban leírt  hibajelenséget. Mi a véleményetek?

KalásziM Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57913

 Ezeket a szakvéleményeket a kéményseprők saját maguknak csinálják.

Ki másnak kéne egy olyan amin az áll, hogy a kémény megközelíthető vagy sem. A felmérés idején igaz, de lehet másnap már nem, mert valaki elbontotta a tetőjárdát.

  Velem nem is olyan régen a következő történt :  bélelték a kéményt. Erről a kivitelező ad egy un. kivitelezői nyilatkozatot.

 Lényege . ilyen és ilyen előírások szerint készítette, az előíet anyagokból. Alírás, dátum, pöcsét.

 Na erre is azt mondták , csak egy félévig fogadják el,  nem a kéményt, a nyilatkozatot.

Előzmény: Teaway (57912)
Teaway Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57912

"Ez irányú szakvéleményeink felhasználhatósági határideje fél év."

Tavaszi szakvélemény alapján nem lehet ősszel bélelni? Mi történik közben a kéménnyel? Fészket épít rá a gólya?

Előzmény: Dunit (57898)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57911

Megnéztem a kedvedért az elmozdulás kb 4-5cm.

Tehát akkor tényleg valami gáz van.

Nem tudom melyik topus van neked Én most honeyhwelt használok .

valamikor vagy húsz éve volt valami, talán magyar abba cserélható olyan tempon méretű patron volt abból még van egy a fiókomban épp a minap láttam.

Előzmény: na-la (57909)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57910

ez akkor lehet probléma, ha

- éppen megy a gázkazán

- begyúttasz

- vegyeses szivattyú indul, tiltja gázkazánt

DE

van olyan (vagy mind, vagy beállítástól függ), hogy lángkikapcs után még utánkerintet pár percig.

Akkor akár egymás ellen is dolgozhatnak a szivattyúk addig az ideig.

Előzmény: na-la (57908)
na-la Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57909

Meg volt a próba, de nem működik. Valszleg kuka a szabályzó, levettem a szabályzó mechanikáját.  A pucér rudazat 40 - 80 fok között mindössze sovány mm-t mozdul. Ez sztem kevés! ?? Van erre adat mennyit kellene emelnie? Gyártottak ezekből ha jól tudom folyadék és gáz töltésű patronnal rendelkezőt. Elszivárgott a töltő közeg ?

Előzmény: Törölt nick (57874)
na-la Creative Commons License 2011.12.22 0 0 57908

Nálam is ez a megoldás van: jól működik! Lehet nem a legprecízebb, de valóban működki. Egy hozzáértő annyit mondott, be kellene építeni egy "esemény impulzus"-ra történő x idejű késleltetést ???? Az  "esemény impulzus" a csőtermosztát által kiváltott impulzus. De sztem men kell bonyolítani, nálunk szépen kapcsol az egyszerű változat. Esetleg vélemény? 

Előzmény: joevagyok68 (57907)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57907

A leg1szerűbb:

 

Veszel egy 220v 230V behúzótekercsű NYitóérintkezős relét!

Gondolom csőtermosztáttal vezérled a vegyeskazán szivattyúját....

 

- A szivattyúval bekötöd párhuzamosan a relé behúzó tekercsét.

 

- a relé nyitóérintkezős részével (ami alapesetben zárt állapotban van), megszakítod a szobatermosztáttól a cirkóhoz menő vezeték 1-ik szálát.

(vigyázz mert abban 220is lehet, újabbakban már nem annyi van...de akkor is!).

 

Így ha "meleg" a vegyes,csőtermo kapcsol,  szivattyú indul, relé megszakítja a szobatermosztát jelét, cirkó nem tud indulni.

Ha kihült autómatikusan visszavált cirkóra.

 

szerintem

 

Előzmény: 7071 (57905)
ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57906

Nézzetek szét a fűtésszabályozók körül, szakboltokban segíthetnek a kiválasztásában.

Előzmény: 7071 (57905)
7071 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57905

Sziasztok!

 

A probémám a következő lenne, amire az ötleteket várom

Van egy vízmelegíős gázkazánom, és egy vegyestüzelésű kazánom. Azt szeretném megvalósítani, hogy ha leég a vegyestüzelésű kazán és nem teszek rá, akkor a gáztüzelésű kazán automatikusan kapcsoljon be.

A fűtésszerelő azt mondja, hogy azt kellene elkerülni, hogy a két keringtető szivattyú egymásra dolgozzon.

Van esetleg valakinek tapasztalata, ötlete?

Hogy lehet a két fűtést szinkronban működtetni?

ZoeCsokvaomány Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57904

 Előtte

Utánna

 

Szép lett! Nem?  xD

szigetbecse Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57903

Szia!

 

  Köszönöm a válaszaid. Alternatívaként felmerült az is,hogy a jelenlegi gravitációs rendszerembe bekötök egy szivattyút is,hogy- nagyjából- állandóan meleget sugározzanak a radiátorok,mert most az is rontja a komfortérzetet,hogy ha nem megy a kazán,kihűlnek a radiátorok és hideg érzete van az emberfiának.

 Ez töredéke lenne a kazáncsere árának. Mi a véleményed,így lehet kevesebb a fogyasztásom ugyanazon hőmérséklet tartása mellett?

Jó megoldás lehet ez a verzió?

 

  Várom válaszod: Sanyi

Előzmény: Dunit (57897)
dokari Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57902

Szia!

Radiátor alja hideg!...szelepek állítása.

Kaptál valakitől hasznos tanácsot?....nekem is ez a problémám.

Tudsz segíteni...köszönöm,üdv;Karesz

Előzmény: fischnek (39146)
cat5409 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57901

köszönöm....

Előzmény: joevagyok68 (57899)
cat5409 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57900

köszönöm

Előzmény: Dunit (57896)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57899

ezzel kapcsolatban a Hőszigeteléses topikba kéne érdeklődni, nopanicknál.

Előzmény: cat5409 (57894)
Dunit Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57898

 Kezdem a kémény seprőkkel. A nyáron az "okosok" a következőket írták :

 

 

"Tekintettel arra, hogy a falazott-bélelt kémény jelenlegi műszaki állapotának is megfelelőnek kell lennie ahhoz,

hogy a szükséges további béléscsövezést elvégezhessék, valamint egyéb kéményseprő-ipari szempontoknak is maradéktalanul eleget kell tennie,

úgymint felső ellenőrzési lehetőség, szükséges az előzetes kéményvizsgálat is.

Ez irányú szakvéleményeink felhasználhatósági határideje fél év. "

 

 

 Természetesen  egy ledölő félben lévő kéményt nem béleltett ki az ember, hanem rendbe teteti.

 De erre ott a kéményes szakember - csak ért hozzá.

 Ha már elvállal egy munkát.

 A felső ellenőrzési lehetőség ?

 Hát meg kell tudni közelíteni a kémény kitorkollást, kell hozzá egy tető kibuvó egy kémény járda, korláttal és főleg nem szédülős kéményseprő.

 Természetesen egy családi háznál legtöbbször egy alúlétra is megteszi, csak akarni kell .

 Ugye Béla ??

 Magyarázd meg miért kell ehhez egy előzetes szakvélemény ?

 Ja hogy nektek kell a pénz.

Akkor azt mondjad !!

 Amúgy a rongy kéményseprők miután kikényszerítik a lakosságtól  ezeket , azután basznak kimenni. A tetőre  !

Előzmény: Dunit (57897)
Dunit Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57897

 Én várnék még azzal a kazán cserével.

 

Lehet nem is a kazán a zabálós, hanem a ház.

 De ne a leghidegebb hónapot nézd hanem az egész telet. Egy hónap elemzése fére vezető.

 Be kell fejezni a hőszigetelést, aztán  megnézni az éves fogyasztást.

 Mondjuk egy fűtéselemzésnél kéne pontosan tudni a ház alapterületét, a belmagasságát és a gázfogyasztást legalább 5 évre visszamenőleg.

 A gázszolgáltató szivesen megmondja, de az óra is mutatja.

 A végső cél legyen   max 1800 m3 gáz / fűtésszezon. De ha lemégy 1400 -1500 -ra,  az még jobb.

 Természetesen a főzési és melegvízire használt gáz nélkül.

     Ha csak az a kazán ára lenne  ( (GAZ 3000 W -OW) is kb. 200 ezer ft?  ), de sok egyéb költség is felmerül, részben jogosan, részben a markukat tartó hatóságosdis bürokraták miatt.

   Mindjárt mondom kik azok !!

Előzmény: szigetbecse (57890)
Dunit Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57896

 Kb. 2 cm gyapotnak fele meg.

 De mint Joe is írta az előbb,  egy padlásra legalább 20 cm szigetelést érdemes tenni. Mármint a felső födémre  !

Előzmény: cat5409 (57894)
mackalac Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57895

Nézd meg a Thermokinget, olcsó nekem is ez van a RADEL mellett és jó,

Vmi Őrike kft árulja olcsón, azonnalra "elvadult" méretekben is

 

üdv

mackalac

 

 

Előzmény: szoszo9inda (57878)
cat5409 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 57894

szia....nekem kb.10 cm-es salakbeton szigetelés van a padláson, az kb. mennyi közetgyapotnak felel meg? ...ugyanis azt szeretnék pluszba rátenni, csak úgy kb. érdekelne milyen vastagon tegyek még rá???                 az oldalfalakra 10 cm szigetelést gondoltam, majd tavasszal, de ezt lehet még januárban megcsinálnám...        most kint -5fokná, bent 21 fok, kb.15-16 m3 - t eszik meg naponta, úgy 80-90 m2- t fűtünk, 3 helyságben az egyik oldalon el vannak zárva a radiátorok.....a komfortérzzet tök jó, csak kezdem sokalni a számlát.....az ajtók, ablakok jó minőségűek müa. 1 alatti üveg értékkel /nem tom most pontossan, a fiam kollégái csinálták - Ők gyártják, elég drága cucc, csak kedvezményes volt ,beszerzési áron..../.........kösz

Előzmény: joevagyok68 (57893)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 57893

Akkor az 5-600m3, lemegy kb. 250-300m3-re.

Ha kazánt cserélsz (simára,nem kondisra), akkor abból tudnál megtakarítani 5-10%-ot!

Számolj ...megéri ??

 

A födémet érdemes lenne még most leteríteni....20-(30) cm üveg, vagy kőzetgyapottal !

Előzmény: szigetbecse (57892)
szigetbecse Creative Commons License 2011.12.20 0 0 57892

Szia!

 

 A födém és a lábazat még nincs meg,de a házon 12 cm vastag EPS van. Jobb a komfort a lakásban,mint tavaly csak nem merem még így sem túl magasra (20-22 fok) venni a fűtést,mert félek a túlzott gázfogyasztástól.

A fűtési rendszerem vascsöves,a pincében van a kazán, és a vegyeskazánnal együtt kb. 300-350 l-es a rendszerem.

 

  Sanyi

Előzmény: joevagyok68 (57891)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.12.20 0 0 57891

Az a hőszigetelés - mi most lett kész - milyen vastag ?  :-)

Födém , lábazat lett hőszigetelve ?

Előzmény: szigetbecse (57890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!