Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72056

Nemhivatalosan megcsinálhatod.

Előzmény: szszilikis (72053)
tfe_tng Creative Commons License 2016.11.10 0 1 72055

en is megcsinaltam a szerelvenyezest, pedig nekem meg csak nem is szakmam a villanyszereles :)

Előzmény: szszilikis (72053)
Lacivill Creative Commons License 2016.11.10 -1 1 72054

Hivatalosan nem csinálhatod meg.

Előzmény: szszilikis (72053)
szszilikis Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72053

Sziasztok.

 

Most építkezünk és a villany szerelvényezést meg csinálhatom én is? Dobozolást és fűzést megcsinálja a villanyszerelő és le is igazolja.

Igazából szakmám a villanyszerelés, de nagyon mást dolgozom :)

 

Köszi

C20NE Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72052

Amikor a kompresszor leáll akkor 2 dolog történik, a nyomáskapcsoló leállítja a motort és leengedi a nyomást a henger és a visszacsapó szelep közötti csődarabból. Ha ez nem működik vagy a visszacsapó szelep nem zár és a dugattyú tető nyomás alatt marad akkor van ez a jelenség. Először szedd szét és ellenőrizd a visszacsapó szelepet majd hallgasd meg, hogy amikor leáll szisszen-e egyet.

Előzmény: Törölt nick (72051)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72051

Hozzáértők segítségét kérem. Van nekem egy Einhell BT-AC400/50 kompresszorom, rajta egy 2.2 KW-os motor, két kondival, egyik 45, mások 200 mikroF. Tegnap cseréltem mindkettőt újra, hátha valamelyik rossz. Nem.

Jelenség: nem pörög fel rendesen, kapocsdobozba épített túlaramvédő kapcsoló pár másodperc után kiold. Érdekessége, hogy tavaly még azt játszotta, hogy egyszer csak gondolt egyet és működött rendesen, felnyomta 8 légkörik, ahogy kell, akárhányszor egymásután is.

Könnyen forog, semmi szorulás, ventit kézzel könnyem forgatom, hallom, hogy a komresszor szuszog. Leállást követő azonnali kézzel tekerés is ugyanezt mutatja. A kompresszor 2 éves, összesen nincs benne egy üzemóra, csak keréknyomás beállításhoz használjuk pár autóhoz és bicajhoz, illetve téli-nyári gumi átálláskor 3 autó kereke le-fel.

Először is nem találtam neten olyan rajzot, ahol két kondi van rajta állandóra (indítókapcsolót sehol sem látni, a vezetékek, amelyekre a kondik kötve vannak, bemennek mind a motortestbe), illetve találtam is, az nyomógombos, vagy automatás volt egyikre.

Ismeri valaki ezt a szutykot? Van esetleg valakinek használható ötlete? Miért van ezen két kondi, ha állandó? Vagy nem az? Van valahol a testben egy elrejtett kapcsolóautomatika? Ami esetleg beragadva marad? Pár 4-5 másodpercig megy, nem teljesen felpörögve, majd biztije leold. Meghűl, visszakapcsolom, megint pár másodpercet megy.

Ötlet? Köszi.

universaltool Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72050

Igazad van, fordítva mondtam! :) Most van bent AC-s

 

""A" típusú - Az egyre gyakrabban alkalmazott félvezető, szabályozó elektronikák zavaró hatásait megfelelően kezelő életvédelmi relé. A hibamentes működés garantált egyenáramú összetevők jelenléte esetén is. - Ilyet érdemes venni! Jele: 
"AC" típusú - Csak tisztán szinuszos váltakozó áramú körben alkalmazható. Ez a legelterjedtebb, de ma már "A" jelzésűt érdemes venni. "

Előzmény: C20NE (72049)
C20NE Creative Commons License 2016.11.10 0 0 72049

Az A-jelű ami jó neked, ki ne cseréld AC-re! Az AC csak a szinuszos hibaáramot érzékeli, az A pedig a torz, kapcsolóüzemű eszközök által generált hibaáramot is érzékeli.

 

Vannak ma már egzotikus egyenáramra, nagyfrekvenciás áramokra is hatásos darabok de azok háztartásba feleslegesek!

Előzmény: universaltool (72048)
universaltool Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72048

Már vagy két hete jó :) Előtte napi szinten csinálta, kivéve hétvégén és essőben. (Amikor nem dolgoztak.) Persze igaz, csak logikai alapon jutottam erre, semmi mérés. Azt is terveztem, veszek egy "AC" jelzésű zavarszűrt fi relét, a sima régi "A"- jelzésűm helyett, de hamarabb megjavult, mint hogy megtettem volna.

Előzmény: Törölt nick (72047)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72047

Egyelőre nincs leverés. Az okot nem találtad meg, csak azt, hogy valamitől volt okozat. Ne nyugodj meg.

Előzmény: universaltool (72046)
universaltool Creative Commons License 2016.11.09 -1 0 72046

Nekem kívülről jövő zavar veregette le a fi relét, mióta nincs építkezés a szomszédban (50m távolságban), azóta tökéletes. A megoldásban az segített, hogy csak munkaidőben hülyéskedett.

0l0 Creative Commons License 2016.11.09 -1 1 72045

Ez a FI kérdéskör nem olyan egyszerű, mint amennyire egyszerű az elve az eszköz működésének.

Nálam ma pl azért oldott le a 30 mA-es védőkapcsoló, mert egy kapcsolós hosszabbító kapcsolója kontaktos lett, zizegett, szikrázott. Két rákapcsolási kísérletnél semmi, a harmadiknál lement. Részemről jól tette, mert végül is  hiba volt a rendszeren, ok nélkül nem szokott leoldani. Ami külön érdekes, hogy itt volt még egy FI közvetlenül előtte, ami csak 10 mA-es, az nem oldott le.

Ennek például nem jöttem rá eddig a tudományos magyarázatára, legfeljebb ötletelni tudnék.

0l0 Creative Commons License 2016.11.09 -2 1 72044

Jellemzően nem feltétlenül old le azonnal. A vezetékhálózaton keletkező kerülőút ellenállásának aránya az üzemi nullához képest a PEN szétválasztásáig határozza meg, hogy mennyi szivárgás jelentkezik a kerülő vezetékszakaszon adott ponton megjelenő adott terhelésnél. A tranziens jelentségek, több fogyasztó együttes használata ezt még jobban megbonyolítják, sőt a hibahely átmeneti ellenállása is változhat időben.

Ennyi jut hirtelen eszembe és én még nem is vagyok szakértő ebben... 

Előzmény: Varazó76 (72037)
Lacivill Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72043

Elég nagy baj, mert nagyon sérülékeny az MTK.

Előzmény: Varazó76 (72030)
Peter atyuska Creative Commons License 2016.11.09 0 1 72042

He he ... ez szopás, nekem is volt ilyen gondom. A következő volt az eredmény, egy nagyobb gipszkarton csavar (van több méret) egy kábelt úgy talált el hogy a nulla és földelő vezetéket zárta rövidre. A másik hogy a FI relé adta be az unalmast. Az elsőre x óra szarakodás után úgy derült ki hogy minden vezetéket egyesével szigetelés ellenállást mértem L-N L-PE N-PE között meg a fém szerkezet között. A fém szerkezetet le is földeltem EPH-ba bevittem így mér 3 kábelről derült ki hogy a földelésük sérült. Sajnos ez nem lesz egy egyszerű.

Előzmény: Varazó76 (72019)
Varazó76 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72041

Elméletileg rendesen kivágták mindenhol a lemezeket, de mivel más csinálta, így nem lehet benne biztos az ember. Köszönöm az eddigieket, holnap akkor kísérletezgetek és jelezem, ha megvan a hiba.

Előzmény: King_of_Giants (72039)
Varazó76 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72040

Igen, én is pont erre gondoltam, hogy lekötöm teljesen a földelést és végignézem az összes csatlakozást. Csak miközben a többiek dolgoznak, nehéz kísérletezgetni. De van egy szoba ahol az összes vezeték még a gipszkarton mögött van, lehet, hogy ott érintkezik valamelyik föld-nulla. (A fázisok alapból mindenhol le vannak szigetelve.)

Előzmény: King_of_Giants (72038)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.11.09 0 1 72039

ha az egyik szakasz nulláját kikötöm a hálózatból, akkor nem old le a relé."

Akkormeg?? Valahol egy 100%-os kontakt van azon az ágon a nulla és a föld között

Végignézni mindent, nem sérül-e meg valamelyik vezeték szigetelése

Irtad hogy gipszkartonozás. A profilokon átmenetnél, behúzásnál ha nincs védőcső/?/ megsérülhet

Előzmény: Varazó76 (72037)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.11.09 0 1 72038

Akkor kezdődhet az elosztótábla szétszerelése és kutakodás

Mivel csak egy, az emlitett kismegszakitó van felkapcsolva, a földelő és a nulla vezeték lesz a ludas szerintem

Elsőre lekötném az EPH csatlakozást, ha nem segit, akkor az összes földelő vezetéket , majd sorban visszakötözgetném

Ha nem segít, ugyanezt a nulla vezetékekkel végigjátszani. 

Nyűgös hibafelderités az ilyen!

Előzmény: Varazó76 (72035)
Varazó76 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72037

Teljesen jogosnak hangzik, mert ha az egyik szakasz nulláját kikötöm a hálózatból, akkor nem old le a relé. Viszont ha valahol érintkezne a föld és a nulla, akkor egyből le kéne kapcsolódnia, nem véletlenszerű idő múlva, nem?

Előzmény: 0l0 (72036)
0l0 Creative Commons License 2016.11.09 -1 1 72036

Nem az esetileg rákötött eszközökkel lesz ott a baj, hanem amint már mondták is a nulla és a védőföldelő vezeték közti valamiféle kontakt jár ilyesmi tünetekkel leggyakrabban. Terhelés esetén alapból van szivárgó áram valahol a kettő között és hogy ez mikor lépi át a mágikus határt az ilyen megrúgom a vezetéket, beindítom a fúrót és más hasonló jelenségek következtében lép fel, vagy csak úgy ad hoc bekövetkezik ismeretlen okból. A felszereletlen szerelvények vezetékvégei a fő gyanúsítottak.

 

Azt korábban számolgattuk, hogy több kilométer kábel kell ahhoz, hogy valamiféle kapacitív szivárgás leverje a 30 mA-es FI relét. pár száz méteren még 10 mA sem szivároghat át így.

Előzmény: Varazó76 (72035)
Varazó76 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72035

Nincs rákötve semmi, csak egy üres aljzat. De már kísérletezve lett 5 féle hosszabbítóval, stb. A reflektor is más Fi-relés hálózaton gond nélkül működik. De üresen, terhelés nélkül is leválaszt egy idő után. 

Előzmény: Törölt nick (72034)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72034

Azért van. Annak így kell működnie. Lehet, hogy valamelyik szerszám a rossz, és az húz át. Főleg ami melegszik használat közben. (hőlégfúvó, vagy a bojlered rossz stb.)

Előzmény: Varazó76 (72033)
Varazó76 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72033

A kismegszakítók felkapcsolása után (ahol néztem - nem néztem mindenhol, mert kb. 30 aljzat lesz.) a fázis-föld érintésére a Fi-relé leold. 

Előzmény: Törölt nick (72032)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72032

Akkor egyszerű a dolog, szerintem 2 eset lehetséges.

Valahol ott érintkezik ahol nem kéne, vagy valahol ott nem érintkezik ahol kéne.

Előzmény: Varazó76 (72029)
Varazó76 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72031

Elméletileg nem sérülhetett sehol a szigetelés, minimális érintkezés van a gipszkarton tartókkal.

Előzmény: Törölt nick (72025)
Varazó76 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72030

Nincs a falban, nincs gégecsőben, álmennyezetben és a falak mögött megy le az aljzatokig. A kötések a mennyezeten vannak kötődobozokban, zártan.

Előzmény: Lacivill (72028)
Varazó76 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72029

Volt olyan, hogy egy 500 W-os reflektor vezetékét meglökték, és akkor egyből leoldott. A teljesítménnyel is kapcsolatban lehet, de kiszámíthatatlan.

Előzmény: Törölt nick (72026)
Lacivill Creative Commons License 2016.11.09 0 0 72028

MTK nem igazán szerencsés falba. Gégecső van rajta téglában, gipszkartonba?

Előzmény: Varazó76 (72019)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.11.09 0 1 72027

Az is lehet....

sok esetben a villanyszerelő nem is gondol a fi relére, pedig ha a ház egy részében már  van villany, akkor a nullát munka közben nem szabad összeérinteni a földdel és félbehagyott vezetékvég esetén éppúgy le kell szigszalagozni a nullát (is), mintha élő fázis lenne benne.

Előzmény: Törölt nick (72026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!