Keresés

Részletes keresés

lisaveta Creative Commons License 2019.04.15 0 1 1032

Petykó 50 nagyon köszönöm a gyors válaszát. A férjemnek decemberben végeztek Cyberknife kezelést, azóta Bicalutamid  150 mg gyógyszert szed. A kezelés előtt a diagnózis Adenoca.prostatae, Gleason score 4+3, illetve a PSA 11,42 volt. 3 hónappal a kezelés után a PSA csökkent 0,230 ug/L, CRP 6,8 mg/L. Ami most probléma, hogy prostata gyulladása van, amire antibioticumot kapott és nem tudom, hogy ez összefüggésben lehet-e az előzményekkel. Örülök, hogy Ön itt van a fórumon és Önnel lehet beszélgetni erről az új módszerről. További jobbulást kívánok.

Lisaveta

Előzmény: Petykó50 (1031)
Petykó50 Creative Commons License 2019.04.14 0 1 1031

Tavaly áprilisban vagy májusban 8 ng/ml felett volt az össz PSA érték. 

 

Júliusban volt a Cyber Knife sugárkezelés 5 alkalommal, kétnaponta. Gleason 6, egy lebenyre korlátozódott, áttét nélküli rák volt a diagnózis.

 

3 havonta kellett ellenőriztetnem a PSA értéket, és közölni az onkológus - sugárterápiás kezelőorvosnak (Országos Onkológiai Intézet).

 

3 hónap után a PSA érték: 3,6 ng!ml

6 hónap után a PSA érték: 3,2 ng/ml lett.

 

Legközelebb, 6 hónap múlva (júliusban) kell újabb PSA vizsgálatot végeznem: ha továbbra is csökken az érték, most is elég lesz telefonon vagy emailben közölnöm az eredményt.

 

A sugárkezelés után általában LASSAN csökken a PSA érték.

 

Egyéb vizsgálatot nem javasoltak, a sugárzás miatt nem érzek mellékhatást, éjjel 2-3-szor vizelés, de sok folyadékot iszom, + a prosztata megnagyobbodása is okozhatja.

 

Sugárkezelés óta szedem a Tamsulosin gyógyszert, így könnyen megy a vizelés. Potencia nem változott (koromnak megfelelő). :)

 

Egyelőre egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt a kezelést választottam!

Előzmény: lisaveta (1030)
lisaveta Creative Commons License 2019.04.14 0 0 1030

Remélem jól emlékszem, hogy Önnél Syberknife kezelés történt. Szeretném megkérdezni, hogy jelenleg hogy' van? Milyen utókezelés történt azóta? Köszönöm válaszát.

Előzmény: Petykó50 (1029)
Petykó50 Creative Commons License 2019.04.13 0 0 1029

Javítás: 130 km-t vezettem a biopszia után.

Előzmény: Petykó50 (1028)
Petykó50 Creative Commons License 2019.04.13 0 1 1028

Egy nappal a biopszia előtt kezdtem el az antibiotikum szedését. Biopsziára egyedül, autóval mentem, majd a beavatkozás után - miután először tudtam pisilni - haza is mehettem, 13 km-t vezettem. Útközben félután egyszer megálltam, bevettem egy Panadol tablettát, a fájdalom csillapítására.

 

Ezután, már több fájdalomcsillapítóra nem is volt szükségem.

 

Maga a biopszia, inkább kellemetlen volt: érzéstelenítő géllel bekente az orvos a végbél falát, így inkább a 12-ből az utolsó 4-5 volt kellemetlen, de hamar túlestem rajta.

 

Előzmény: 71év (1026)
La Goméra Creative Commons License 2019.04.13 0 1 1027

A biopszia vétel napja előtt 2 nappal kellett elkezdeni az antibiotikum szed ését és utánna folytatni amig tartott.

A biopszia vétel után addig kellet a a kórházban maradni amig a vérzés el nem mult. Ez egy órát vett igénybe. Utánna kocsival mentem haza.

Egy két napig kimélő magatartást kell folytatni. Ha az orvos ügyesen - ellazulva - végzi kellemetlen de kibirható.

Előzmény: 71év (1026)
71év Creative Commons License 2019.04.12 0 0 1026

Szervusztok!

Jövő héten csinálnak először biopsziát. Nagyon izgulok, mert egyedül leszek.Kell e utána otthoni segítség?Lehet e utána másnap autót vezetni?Az antibiotikumot 10 db, előtte és utána is kell szednem, vagy mind a 10 dbot előtte szedjem? Elfelejtettem mit mondtak?

Köszönöm, ha valaki válaszol.. 71év

emp Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1025

én igazolást nem kaptam, csak az orvos felolvasta a szövettan eredményét, ami szerint akad valami nagyon kezdeti rák.

aztán kiderült, hogy nem az én - negatív - leletem van a kezében.

 

amúgy tüdőrákom volt, amit előtte műtöttek, de arra nem jár semmi, ha jól látom.

nem is érdekel, csak legyen végre vége a kemonak, már a nagyrésze megvolt.

Előzmény: Attis0314 (1023)
La Goméra Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1024

Köszönöm a választ.

Nekem azt mondták hogy valami végrehajtási utasitásra kell várni, pedig a negyedéves bevallás időszaka április 12.

Megkérdezhetem melyik kórház, vagy klinika adta ki az igazolást. Állitólag a háziorvos is kiadhatja..

Üdv.

Előzmény: Attis0314 (1023)
Attis0314 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 1023

Igen , én kaptam igazolást. visszamenőleg is kifizetik állítólag.

Előzmény: La Goméra (1022)
La Goméra Creative Commons License 2019.04.09 0 0 1022

Érdeklődni szeretnék a következőkről.

 a 2019 évi SzJa törvény módositása szerint  akinek rosszindulatu prosztata daganata volt - C61 - kód - annak szemlyi jövedelem adó kedvezmény jár.

A kedvezmény mértéke  a minimál bér 5 százaléka, Havi 7450Ft, Éves szinten 89.400 Ft.

 

A kedvezményt az összavont jövedelemadóból lehet levonni. A szakorvosnak  igazolást kell kiadni és nav felé a betegnek egy nyilatkozatot kell tenni.

Kérdésem az volna hogy kapott e már valaki ilyen igazolást akit a betegség érint?

 

Köszönöm.

szgabor49 Creative Commons License 2019.03.25 0 1 1021

Kedves 74_Bálint !

Én most már 22 hónapos vagyok a műtét után és a sildenafil pfizer hatására működik a sex, az első élvezet az kész őrűlet (!!!!!) volt aztán megszokja az agy

a merevedés nem tökéletes bár (eredetileg 18cm volt ) a műtét után 8cm-ről 14cm -re a vastagság 3,5 -ről 4,7 cm-re vastagszik a sildenafil hatására.

Csak egy bökkenő van az élvezet pisiléssel jár !!!!! Tehát azt üzenem van remény csak tűrelem és aktiv közreműködés a pénisz rehabilitációban ! Ez utóbbi nagyon fontos !

 

Előzmény: 74_Bálint (1018)
János55 Creative Commons License 2019.03.17 0 0 1020

Ez nálam is igaz. 2015-ben volt a laparoszkópos műtét. Azóta csak pisilésre használható.

Előzmény: il1321 (1019)
il1321 Creative Commons License 2019.03.14 0 0 1019

Kedves Bálint, nem akarlak elkeseríteni, de nagyon kicsi a valószínűsége, hogy bármi is vissza fog térni. Nekem a 2015-ös műtét óta van csönd. Arra kell koncentrálni, hogy visszaesés, kiújulás, vagy áttét ne alakuljon ki. Ez a legfontosabb. A z említett dolog pedig emlék marad:) Üdv. IL.

Előzmény: 74_Bálint (1018)
74_Bálint Creative Commons License 2019.03.13 0 0 1018

 

 

Az esetemet a 800-as hozzászólásban leírtam, azóta kértem Atis0314 segítségét. Részletesen válaszolt, köszönet érte.

Már több, mint másfél éve vagyok túl a laparoszkópos radikális prosztataműtéten, az egyetlen tünet, hogy a vizelés befejezésekor ki kell várni, hogy a csöpögés megszűnjön.

Ami nagyon megvisel, az hogy a lábam között csak egy 2-3 centivel megrövidült, löttyedt pisilőcső van. Semmilyen külső hatásra nem kel életre. Igaz, már a műtét előtt sem volt 100 %-os a merevedés, de ezt betudtam koromnak (70 év felett!), nem kerestem orvosi segítséget.

Itt többen is írták, hogy később javul a helyzet, de nálam teljes az életképtelenség. Sem hajnalban, sem a hólyag telítődése, sem masztizási kísérlet esetén nem kel életre.

Tudom, hogy teljesen felesleges, de állandóan azon spekulálok, hogy mi lett volna, ha nem műtenek meg. Nem találtam sehol a műtét elmaradásának esetére túlélési adatokat az áttétek kifejlődésének valószínűségére, illetve az egyéb módok (gyógyszeres, kemó, sugár) túlélési adataira. Műtét esetén nem ez határozza meg a túlélést, amit eltávolítottak, az nem betegedhet meg.

Lehet, hogy ez nálam is már egy poszttraumás sokk, hogy pszichésen ennyire megvisel egy életfunkció megszűnése?

 

Valahol olvastam a  következőket:

„A műtétnek lehetnek hátrányos szövődményei, következményei. Ezek leggyakrabban a merevedési képességnek az elvesztését jelentik. Ez előfordulhat még a leggondosabb, úgynevezett idegkímélő technika alkalmazása esetén is: a prosztatán szorosan rajtafekszenek a merevedésért felelős idegek és ez adott esetben sérülhet a műtét során. Vannak olyan onkológiai stádiumú betegek, akiknél nem is szabad megkísérelni ezeknek az idegeknek a megkímélését. Ilyenkor majdnem biztos, hogy a beteg a merevedési képességét, tehát, hogy spontán erekciót létrehozzon, elveszik.”

Hát ennyi.

 

Előzmény: János55 (987)
Öregember59 Creative Commons License 2019.02.23 0 0 1017

Csak annyi, hogy semmit sem használt! Hetfon megyek endokrinológiara, az urologus küldött! Utana meg cukor vizsgálat jön! Majd meglatjuk!!

Előzmény: Törölt nick (1014)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.22 0 0 1016

A leírás szerint csökkenti a prosztata méretét.

Előzmény: atonvo (1015)
atonvo Creative Commons License 2019.02.21 0 0 1015

Nekem nincs, de az is olyan hormon gyógyszer lehet mint a többi.

Előzmény: Törölt nick (1014)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.20 0 0 1014

Duodartról van valakinek tapasztalata ? 

Falusi1 Creative Commons License 2019.02.02 0 0 1013

Pontosan, ahogy írod, de én éreztem enyhe vízhajtó hatást is. Vagyis: Több vizelet jött, többször és olyan színtelen volt mint a csapvíz.

Előzmény: OldPiet (1012)
OldPiet Creative Commons License 2019.02.02 0 0 1012

Pár hozzászólással ezelött irtunk a Tamsudilról, az a vérnyomáscsökkenő mivoltán keresztül hat. Persze nem kell csodákat várni de pár %-al több vizelet tud kijönni (plusz pár csepp)

Előzmény: Falusi1 (1011)
Falusi1 Creative Commons License 2019.02.02 0 0 1011

Nem tudom van e összefüggés a prosztata és a vérnyomás között, de ezt nem is nekünk kellene tudnunk, hanem az orvosoknak.

A pisilések gyakoriságával én is hasonlóan vagyok, de igazán az éjszaka zavar.

Előzmény: atonvo (1009)
emp Creative Commons License 2019.02.02 0 0 1010

nekem éppen megduplázta a háziorvos a vérnyomás csökkentőimet, amit azonnal vissza is feleztünk, ahogy a katéter bekerült, és megszűnt a nyomás a vesemedencékben.

 

a rohanást úgy értettem, hogy esetleg sokáig elüldögéltem valahol, eszembe sem jutott, hogy pisilni kell, de ahogy felálltam, néhány mp után éreztem, vagy fajanszhoz jutok, vagy nagyon nagy baj lesz :)

 

én is csak úgy terveztem bármit, akár autóval, városon belül, hogy előtte végiggondoltam, baj esetén hova lehet berohanni.

 

ezt teljesen elfelejtettem, eszembe sem jut emiatt aggódni, volt-nincs.

Előzmény: atonvo (1009)
atonvo Creative Commons License 2019.02.01 0 0 1009

Akkor lehet, hogy a vérnyomásom nekem is attól magas? Amúgy nekem sem kell rohannom a wc-re, de azért félóránként- óránként elszoktam, főleg délutántól. Délelőtt még valahogy elmegy.

Előzmény: Falusi1 (1008)
Falusi1 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 1008

Nagyon köszönöm! Hasznos volt amit írtál.

A vérnyomásom egyébként nekem is magas, de a rötyire nem kell rohannom, "csak" a gyakori vizelés ill. az inger maga, a borzasztó.

Előzmény: emp (1007)
emp Creative Commons License 2019.02.01 0 0 1007

nekem a turp megváltoztatta az életem :)

PSA tök jó volt, ultrahangon derült ki, hogy marad a hólyagban rengeteg, és minden szenvedés, ami vele jár.

 

azóta tadam, nincs hirtelen rohanás a rötyire, nincs fájdalom(mtől lenne?), ha kell, akkor tudok is, és annyit, hogy utána minden rendben.

mint sok évvel ezelőtt.

 

még valami:

egy másik betegség miatt kerültem kórházba, és ott derült ki, hogy az állapotom miatt, azonnal állandó katétert kell betenni, mert a pangó vizelet ilyenkor nyomja a veséket, ami veseelégtelenséghez is vezethet, és a magas vérnyomás is miatta volt, a gyógyszereim ellenére. azóta vérnyomás is teljesen oké.

 

a katétertől csak a turp után szabadultam, de megérte, mert addig sem szenvedtem legalább. öröm volt üres hólyaggal létezni.

 

kicsit hosszan írtam, talán zavarosan is, mert nem vagyok hajlandó túl sűrűn beírni ezt, megtettem már, aztán jönnek mindig az "újak", hogy kell-e a műtét.

 

 

ha már szenvedsz vele, KELL!

Előzmény: Falusi1 (1005)
Falusi1 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 1006

Kb. 10 napja voltam utoljára urológusnál. Vizelés után fél órával nézett UH-val maradékot, ami másfél dl. volt. Nem tudom, hogy ez sok e vagy sem, de én ütődött nem kérdeztem meg.

A már ismert, megnagyobbodott prosztata mellett, a laboreredményeket rendben találta, három hét múlva megyek vissza hozzá.

 

Előzmény: OldPiet (1004)
Falusi1 Creative Commons License 2019.02.01 0 1 1005

Egyre inkább hajlok én is erre a megoldásra. Ezért is gyűjtöm a tapasztalatokat, amit neked is köszönök.

Előzmény: atonvo (1002)
OldPiet Creative Commons License 2019.02.01 0 0 1004

TURP lett a megoldás. A Labor csak a gyulladást, PSA értéket mutatja ki. Az ultrahang a prosztata méretét mutatja és a legfontosabb, hogy látni mennyi vizelet maradt (vizelés után). Ezt legközelebb tudd meg ha UH-t csinál. Ha sok (pedig gyulladás már nincs) akkor faragás.

Előzmény: Falusi1 (998)
Öregember59 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 1003

Köszi szépen az agodást, nem tudd meg milyen, ha totál be van gyulladva (vizeletelakadás, előfordulhat keringés összeomlás, stb.) borzalmas érzés, "halál"! Kedden megyek dokihoz, hátha okosabb leszek! Természetesen be fogok számolni! Nagyon eltökélt vagyok a műtétre!!!

Előzmény: Falusi1 (1000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!