Keresés

Részletes keresés

zsenzso Creative Commons License 2015.05.30 0 0 777

Szia!

 

Nekem Singer 8280-as gépem van, a felső szálvezető mellett  van egy műanyag, gombszerű valami, azon lehet állítani a talpnyomást, én egy ötforintossal szoktam állítgatni. Ezt ritkán teszem, csak ha vastag anyagot varrok. 

Előzmény: ekandrás (769)
Imre# Creative Commons License 2015.05.23 0 0 776

Bízom benne, hogy nem fog csalódást okozni!

Előzmény: Anyu-Mami (775)
Anyu-Mami Creative Commons License 2015.05.23 0 0 775

Köszönöm a tanácsot mindenkinek .Bernette Milan 8 lett végül megvéve,de a régi gépem is  próbálom megjavittatni.Talán találok olcsóbb szerelőt is idővel.Az új gép szépen varr,de több mint 30 év után nagyon nehéz megszokni.

Előzmény: Anyu-Mami (759)
ekandrás Creative Commons License 2015.05.14 0 0 774

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

szakimaki1 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 773

Köszönöm a segítséget! :)

 

Előzmény: Garázslakó (768)
Garázslakó Creative Commons License 2015.05.13 0 0 772

A legtöbb gépen nem lehet, de nem is kell. A fogmagassággal szokott inkább gond lenni, főleg ha a közte lévő szöszmösz miatt nem tud rendesen kiemelkedni a tűlapból.

Előzmény: ekandrás (769)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 771

Ez típustól függ.

 

Az öltést meg valószínűleg azért hagyja ki, mert rosszul van beállítva a tű és a hurokfogó helyzete. Más oka is lehet.

 

Ott van a könyv amit feltettem, olvasd el. Részletesen benne van minden beállítás.

Előzmény: ekandrás (769)
ekandrás Creative Commons License 2015.05.13 0 0 770

Még egy kérdés. miért hagy öltést minden varrógép ikertűs varrásnál, ha pólóanyagot varrok?

Köszi! :)

 

ekandrás Creative Commons License 2015.05.13 0 0 769

Sziasztok!

 

Meg tudnátok mondani nekem, hogy hogyan lehet háztartási varrógépen talpnyomást állítani?

Előre is köszönöm!

 

Garázslakó Creative Commons License 2015.05.11 0 2 768

A két hiba nem függ össze. A javítás ára (ha nincs szükség alkatrészre) 3-5ezer Ft.

Előzmény: szakimaki1 (767)
szakimaki1 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 767

Üdv mindenkinek!

A tünet már a vásárláskor megvolt."Rendes" varrásnál az öltéstávolság 1,max: 2 mm.

Ha irányt váltok,akkor már 4-5mm.Már nem tudok állítani a távolságon,mert max-n van.

Ha a legkisebbre állítom,akkor is,csak a visszafelé menetnél van változás.

A másik,bajom az,hogy orsó csévéléskor nem kapcsolódik ki a szerkezet.(mozog a tű)

A kettő összefügg,vagy 2 külön hibával van dolgom?

A készülék : E&R SUB22

Mennyibe kerülne a javíttatása?

köszönöm

llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 766

Nincs mit. A vége hiányzik.

Előzmény: nagya2 (765)
nagya2 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 765

HAli!!

Nagyon köszönöm a könyvet, nagyjából képben voltam, de a könyv sokmindent számszerüsít.

Üdv Nagya

Előzmény: llaszlo2 (763)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.25 0 0 764

szervusztok!

 

Eladó - helyhiány miatt - egy kiválóan működő asztalos Veritas márkájú 23 programos varrógép. A gép megkímélt állapotú, fém alkatrészekkel rendelkezik. Nem gagyi műanyag. A gép megtekinthető kipróbálható Ára: 20 ezer Forint

llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 763

Egy kis szakmai segítség. Orbán Ferenc - Háztartási varrógépek könyve.

Garázslakó Creative Commons License 2015.04.24 0 0 762

Lájk.

Előzmény: Imre# (761)
Imre# Creative Commons License 2015.04.24 0 1 761

T. Anyu-Mami

A 3 unoka nagyon nyomós érv a gép kiválastásában, nekem négy van, tudom miről van szó.

Vegyél olyan gépet ami a legjobban megtetszik, és a háztartási költségvetés sem rokkan bele. A kereskedelemben manapság szinte naponta jelennek meg az újabbnál újabb "varrógépnek látszó tárgyk". Mire kiderűlne, hogy melyik használható, és melyik csak dísz tárgy, adigra már nem is gyártják és alkatrészt sem lehet hozzá beszerezni. Ezért igazából senki sem tud az új varrógép kiválasztásában jó tanácsot adni. A márka nevek sem segítenek az eligazodásban. A legtőbb gépet a távolkeleten készítik nevezzék Singer- Pfaff- Bernina- vagy Elna-nak.

Szerintem a Lucnik 466 gépek az egyiki leg sikeresebb szériája volt, és talán a legnagyobb darab számban gyártották. Az öltés hossz állitó meghibásodásáró csak annyit, hogy nagy valószínűségel 1 vagy2 csavar kilazult. Ha ezt valaki megfelelő hozzáértéssel vissza állítja, még akár másik 30 évig működhet. Amíg ki nem derül, hogy az új gép mire képpes, adig a régi gépet nem célszerű selejtezni.

Előzmény: Anyu-Mami (759)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 760

Én pont ma varrtam betűket egy Naumann 8014/29-es géppel. (Eléggé alap gép.) Igaz, hogy gyakorlat kell hozzá, hogy szépek legyenek, de megoldható. Nem lettek szépek, de én nem is szoktam varrni. Egy gyakorlott varró nyilván sokkal jobb munkát végez.

15-20e-ért már kapsz olyan felújított (sőt akár szinte új) gépet amiben van öltéshossz és -szélesség állító is, akár még 1 év garanciát is adnak rá.

Nem tudom, hogy mennyi lenne a Lucznik javítása, de Lucznik gépek is kb ennyiért vannak, szintén felújítva és rendbe téve, akár garanciával is. Ez az ár még mindig töredéke az újaknak.

Ez az én logikám és az én véleményem.

Előzmény: Anyu-Mami (759)
Anyu-Mami Creative Commons License 2015.04.23 0 0 759

Köszönöm a tanácsaidat.Folt varrásos teritőt,kispárnákat,ami kibomlik,elszakad,ilyesmit szeretnék én varrni a géppel.De van 3 unokám és mivel ezekkel a gépekkel lehet betűket is varrni,ők szeretnék,ha ilyet vennék.A singer szimpatikusabb volt,de pont az eladók beszéltek le róla,igy most teljesen tanácstalan vagyok.Azt az egyik eladó is elmondta,hogy ezek max.8-12 évet birnak.A másodikat jobbnak tartották több fogalmazónál is(volt ahol azt mondták ez fém alkatrésszel készül)nem vettem be,de innentől nem tudom mit higgyek.Lucznik 466-os gépem van több mint 30 éve,eddig nem volt baj vele,de most az öltés hossz állitója tönkre ment és nagyon sokba kerülne megcsináltatni,ezért gondoltam veszek másikat.Egyébként ha az ország másik részén élnék ott nem kerülne ennek a megjavitása sem ilyen sokba ,de itt csak ilyen drága szervizet találtam.Ha ezek után is tudsz még valamennyit segiteni azt nagyon megköszönném.

Előzmény: llaszlo2 (743)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.23 0 0 758

Mindent arra kell használni, amire való.
Lehet akármilyen digitális csilivili, a farmert nem fogja megvarrni, míg a 20ezer Ft-ot érő 50 éves Csepel 111 simán megvarrja.
Ma is vannak ipari gépek, és elmondható hogy az elmúlt 30 évben nemigazán drágultak annak ellenére, hogy sok kényelmi elektronikával lettek ellátva.
A háztartási gépek viszont komoly változáson estek át. Annyi fémből, amiből pl. egy Lucznik készült 30 éve, ma 5db gépet készítenek. Rájöttek a gyártók, hogy nem kell azt annyira tutira megcsinálni, mert nincs rá szükség. Azt kell mondanom, igazuk van. Átlagos használat mellett kb. 10 évet simán kibírnak.
Az a helyzet, hogy az ipari és háztartási gépek között még nagyobbra nőtt a különbség, mint régen. Évente 1-2 farmer felvarráshoz nem veszi meg senki az iparit, hanem elviszi egy ruhajavítóba. (ez így helyes)
A jobb minőségű háztartási gép 100ezer körül van. (farmert persze ez sem varr) Ilyenkor sokan levegő után kapkodnak. Emlékeztetem őket, hogy 30 éve egy Naumann kb. 1 havi átlagkereset volt, tehát ha így vesszük, ma sem túl drága a 100ezres gép. Persze amíg a Lidl-ben van 20ezerért is, akkor én mondhatok akármit. Megveszi, varrni nem tud vele, aztán ott áll a szekrény aljában 20 ezerért.

llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 757

Ma vettem tűt a gépbe. A boltban volt két gép az asztalon. Kérdeztem a varrónőt, hogy ez milyen gép. Valami modernebb darab volt digitális kijelzővel a márkáját nem láttam. De nagyon szidta. Mellette volt egy "ócska" Privileg amit 2000Ft-ért vett valami piacon. Arra azt mondta, hogy nevenincs, de nagyon szereti. Azért a Privileg nem épp nevenincs csak ma már nem annyira ismert. Volt még neki egy Naumann-ja azt mondta, hogy ezen a két gépen szeret csak dolgozni.

Itt is jól látható, hogy aki végfelhasználó és napi szinten használja vagy szakértő az nem ajánlja ezeket az új modernkori "csoda" masinákat. Mert csak a baj van velük.

Előzmény: villam001 (755)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 756

Akkor részvétem. Erre tényleg nem lehet mit mondani. Majd rájön, hogy a varrógépnél nem az a gagyi ami régi. De ezt mindenkinek a saját bőrén/pénztárcáján kell megtapasztalni. Nagymamám kb 35-40 éves gépe még ma is tökéletesen működik. Naumann 8014/40-es típus. Ezzel szemben az új gépek jóval hamarabb mennek tönkre.

Azt, hogy melyiket, hát igazából kb teljesen mindegy. 3év garancia van rá. Csak nehogy többet álljon a szervizben, mint otthon.

Előzmény: villam001 (755)
villam001 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 755

+ Ilaszalo2

 

Tisztelt Urak!

nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, a magam részéről 100%-osan elfogadom őket!

 

Az imént felolvastam a feleségemnek a válaszokat, tanácsokat. Attól tartok, hogy a családi béke érdekében mégis egy új gépet leszek kénytelen venni 60 ezerért. Sajnos nem hajlandó használtát venni. Nem tudok mit csinálni.  :-(

 

Bernina vagy Brother legyen?

Előzmény: Imre# (752)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 754

Ráadásul piki-t is Imrének hívják, ezért gondoltam, hogy ő lehet az. Úgy látszik ez az Imi-k szakmája. :)

Előzmény: Garázslakó (753)
Garázslakó Creative Commons License 2015.04.22 0 0 753

Nocsak, nocsak még egy műszerész, még egy Imre... :-)

Előzmény: Imre# (751)
Imre# Creative Commons License 2015.04.22 0 0 752

T. Villam001

A bernina varrógép is lehet jó választás, de néhány dolgot nem lehet figyelmen kívül hagyni:

A mai varrógépek nagyon apró és precíz fröcssötött műanyag alkatrészekből nagjából 50%, és csak a maradék alkatrészek készszülnek fémből. A bonyolultabb fém alkatrészeket is spiáterbő sjtolják ami sokkal gyegébb minőségű, mint az acél.

A régebbi gépeknek még öntöttvasból készült a tartó szerkezete, a következő generáció már alumíniumból, a maiak pedig műanyagbó (tisztelelet az üdítő kivételnek).

Az öntöttvas gépek 20-25 kilósak voltak az alumínium 10-15 kg a mostaniak 3-5 kg vagy még kevesebb.

Egy ílyen Bernina géppel varrás közben nagyon pontosan be kell tartani a használati útasítást, mert egy elhibázott, vagy gyos mozdulat, és már meg is hibásodik egy vagy több alkatrész!

Aki csak vékony női ruhákat varr, annak lehet jó választás.

Előzmény: villam001 (748)
Imre# Creative Commons License 2015.04.22 0 0 751

T. Ilászló!

Biztosan nem az vagyok akire gondoltál. Én egy vidéki billentyű koptató vagyok, aki több mint 45 éve varrógépeket javítok. Főleg ipari-, de háztartási gépeket is.

Előzmény: llaszlo2 (750)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 750

Azt hittem, hogy piki vagy az egyik aukciós oldalról.

Előzmény: Imre# (747)
llaszlo2 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 749

Hát ha nem érti meg, hogy ami 30-40 éves az még nem ócska, akkor nem marad más, mint hogy megveszed ezt háromszoros áron ami ugyanazt tudja.

Előzmény: villam001 (748)
villam001 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 748

Köszönöm szépen! Én is inkább bízom a használt, de masszív, strapabíró dolgokban.

 

Egy a baj itthon, azt mondja a feleségem, hogy használt "ócskaságot" nem akar. Erre valami ötlet, továbbra is ésszerű áron? Köszönön még egyszer!

 

A varróiskolában a BERNINA BERNETTE MILANO 5 típust javasolták neki. http://varrogepcentrum.hu/termek/varrogep/varrogepek/bernina-bernette-milano-5-varrogep

 

Előzmény: llaszlo2 (744)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!