Keresés

Részletes keresés

peti.olah Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72629

Azzal kezdte, hogy nem vereti szét a frissen felújított fürdőszobát.

Előzmény: Törölt nick (72624)
peti.olah Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72628

Neked ebben mi az üzlet?

Előzmény: mesterember11 (72627)
mesterember11 Creative Commons License 2016.12.14 -3 0 72627

Sziasztok!

 

Találtam egy oldalt ahol talán az összes szigetelt villanyszerelő cucc fent van ami a kedvencem! A Német Wiha márka szerszám a mániám... Légyszi írjátok meg, hogy mi a véleményetek róla! Nekem nagyon beváltak!

http://www.zorex.hu/hu/keziszerszamok/szigeteltszerszamok/

 

köszi előre is

cucu Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72626

Jelen esetben azért, mert ha a kiépített védelmedben hiba keletkezik, azonnal ott van ismét a veszély, mert az nem lett megszüntetve. Ott figyel, hogy mikor lépjen akcióba...

 

A másik, hogy az elektromos területen olyan megoldásokra kell törekedni, ami kézben tartható, kezelhető. A Te esetedben a falban van egy vezeték, amiben fázis van, - ha jól értem az alap problémát. 

Ezt fel kell számolni, mert nem lehet tudni, hogy a fürdőszobád falán kívül -máshol- merre vezet még.

 

Ha szereted a meglepetéseket, még akkor sem ajánlom a probléma elkendőzését, mert bármikor és bárkinél veszélyt jelent.

 

Ha ezt nem érted meg, akkor kár erről elmélkednünk.

Előzmény: taormina001 (72619)
music05 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72625

Lehet, hogy nincs jelentősége az eltört pöcöknek - amúgy a tekercselés egy tengelyen van, s a tengely jobb szélétől csak fölfelé megy egy vékony fémlapocska, pedig lefelé is kellene, az tört le - lényeg, hogy a csengő nem szól. Hogy miért nyúlok hozzá magam? Szükségből - a szerelő ennyiért nem fog kijönni, segítőképes rokon/ismerős meg nincs, multiméter nélkül elvoltam eddig.

Előzmény: Törölt nick (72623)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 -1 0 72624

"nem szakaszolható, nem lehet lekövetni, merre megy és azt megfejteni, hogy vajon hogy jutott be oda a fürdőbe"

 

https://www.google.hu/search?q=vezet%C3%A9kkeres%C5%91&biw=1280&bih=683&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjJ0Zyc5_PQAhVMCsAKHTeXDUYQ_AUIBigB

 

 

Nézd, ez egy fórum, egyikünknek sem feladata rajtad keresztül távvitát folytatni valami villanyszerelőnek látszó valakivel.

 

A linkelt eszközök kb MIND arra szolgálnak, ami szerinte "nem lehet". Innentől tekintsük ezt is egy újabb mesének, habbal. Az mindegy kitől származik, Andersen írta vagy  Padisák.

 

A hibát elhárítani, kb pont eddig tarthat, mint neked leírni egy ilyen teljesen nonszensz hozzászólást ide.

Ugymond megkerülni (legalább ne csípjen) meg kb addig sem, mert kell keresni egy alacsony potenciálú pontot, és egy darab madzaggal ugymond "leföldelni" azt a vízcsövet.

 

Ezt is ajánlották, egészen az elején, egyik "füleden" be, másikon ki, még kérdeztek is tőled később, na megoldotta-e az ötlet..., nincs reakció, nincs válasz.

 

Semmi paranormális nincs ebben, sőt meglepően gyakori, hogy csíp a vízcső valahol. 

(Nagy vesszőparipám az évtizedes gyakorlat, hogy kb 50éven át földelés cimszóval parasztosan mindent a vízre kötöttek, majd ujabb időkben áramot nem vezető műanyagcsőre cserélik egyes szakaszait,evvel nettó életveszélyes helyzeteket időzve elő)

 

Lehet ,hogy itt nem ez van, lehet ezer más is, erre lenne való egy szakember, feltárja a hibát és elhárítsa.

 

Előzmény: taormina001 (72622)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72623

Én nem látok hibát, letört akármit a képen.

 

Ha a hátulján sincs felirat(lesz), akkor mérés nélkül minimum kockázatos rámondani, de mivel trafó sehol nincs szerintem, a tekercs és az odemenő vezeték alapján nekem nagyon 230V-osnak tűnik.

 

Ha elég bátor vagy másikat venni és 230V-os feszültséget sajátmagad kötögetni, akkor rákötsz egy 230V-os izzót biztonságosan(előtte lekapcsolsz), majd felkapcsolsz és csengetsz...ha az izzó normálisan meggyullad, akkor 230V-os.

(ezt hívja a villanyszerelő próbalámpának, még ma is hasznos néha)

 

Mondjuk, hogy egyáltalán miért nyúl bármi elektromos dologhoz az, aki nem vesz egy 1200ft-os "játék" multimétert, amivel ezeket rögtön meg lehet mérni.....

 

 

Előzmény: music05 (72621)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72622

Még egyszer; ezek a szerelö oton szavai:

"Az a legnagyobb gond, hogy az a vezeték ami ezt a problémát okozza, az úgy nevezett méretlen vezeték, vagyis csak a kapunál lévő főelosztóban van biztosítva. Tehát nem szakaszolható, nem lehet lekövetni, merre megy és azt megfejteni, hogy vajon hogy jutott be oda a fürdőbe, nos arra nem tudok egyenlőre igazi megoldást."

 

A többi nyilván az én képzeletem szüleménye.

Elöfordult, hogy 40 V feszültséget sikerült mérnie.

Én magam sosem észleltem a jelenséget, de egymástól függetlenül több -velem ellentétben- ott lakó személy is jelezte a föllépését.

 

Szerintem definitiv paranormális.

Előzmény: Törölt nick (72620)
music05 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72621

kepkezelo.com/images/1zqrprwwadk2hauh38q8.jpg

Ez az elromlott lépcsőházi csengőnk, letört az egyik pöcök. Meg lehet róla mondani ránézésre - értsd mérés nélkül -, hogy milyen feszültségről megy - 230/24/12/8V ? Mert vennék újat,  csak nem tudom, milyet kéne, ráírva meg nincs semmi.

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72620

Nemrég azt írtad, a hiba forrása megvan, fel van kutatva

sőt... közgyűlésen ismertette a "villanyszerelő" majd "elköszönt"..jelentsen ez akármit..

..hovatovább beszéltél szigeteletlen(?!?!)  ÉS egyidejűleg méretlen(!!!) vezetékekről (ami nonszensz)

és utalást tettél "átnedvesedő" akármiről, ami meg nettó sajáthibás helyzet.

 

(ha a zuhanyzó --vagy bármilyen cső-- tőled  a legcsekélyebb mértékben is áztatja a falat (födémet, lábazatot, akármit), ne lepődj meg, ha az ott húzódó vezetékek szépen fokozatosan szétrohadtak, zárlatosak lettek, életveszélyessé váltak)

 

Az áramütésre képes több tiz voltos feszültség(különbség) egy jól mérhető dolog, ehhez képest olyan feneket kerítessz ennek a témának lassan, mintha valami paranormális jelenségről lenne szó, amit csak Scully és Mulder ügynökök tudnak felderíteni.

 

 

Előzmény: taormina001 (72617)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72619

Miért?

Előzmény: cucu (72618)
cucu Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72618

Rosszul érted. A problémát kell megszüntetni, nem elég a jelenséget.

Előzmény: taormina001 (72617)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72617

Nézd sem általam ismert dolgokat titkolni, sem másokat hülyének nézni nem áll szándékomban. Azonban, minthogy a józan eszemen kívül semmiféle szakismeretem nincs, elöfordulhat, hogy félreértek, söt akár félre is magyarázok információkat, annak érdekében, hogy az általam ismert világ logikai keretei közé be tudjam illeszteni, és tölem telhetö módon ismertetni.

Tény tehát ismereteim szerint, hogy a hiba föllépése sem a saját, sem a körülöttünk levö lakások "hivatalos" Fi-relés áramkörével nincs összefüggésben. Ki-be kapcsolhatjuk ezeket anélkül, hogy a jelenség mexünne.

 

Valaki el tudná magyarázni (számomra megfogható módon), hogy miként épithetnék ilyen EPH-t a zuhanyzóba? Úgy tünik, ez elejét venné annak, hogy a hiba forrását föl kelljen egyáltalán kutatni. Vagy rosszul értem?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72616)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72616

"3. a ház közös villamos berendezése hibás"

A 3. lehetöség nyert."

 

Ez így valószínűleg egy baromság. Vagy a villanyszerelő néz téged hülyének, vagy te titkolsz el valamit előlünk vagy valami ilyesmi...

Olyan nem létezik, hogy "a ház közös villamos berendezése". Egy társasházban az energia bejön az utcáról, eloszlik néhány irányba, a példa kedvéért ez legyen mondjuk 6 irány. Nehogymá azt próbáld beadni nekünk, hogy a fürdőszobádban kizárólag akkor szűnt meg a rázás, amikor mind a hat irányt áramtalanították. Vagy még akkor is rázott a fürdőszobád, amikor már az egész házban SEHOL nem volt áram?

Előzmény: taormina001 (72602)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72615

"nem hiszem, hogy ki lehetne eröszakolni egy váltást"

 

Senki sem mondta, hogy ki kell erőszakolni egy váltást.

Azt mondtam, hogy kaphatsz ingyenes jogi segítséget egy olyan ingatlankezelőtől, aki azt reméli, hogy ki lehet erőszakolni egy váltást.

Előzmény: taormina001 (72601)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72614

Rendkívül izgalmasan alakul az eszmecsere: http://www.jogiforum.hu/forum/20/43681#reply

Előzmény: King_of_Giants (72608)
még1MbR Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72613

Jahno Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72612

Zárlatba kell hajítani és kész, valami csak lekonyul. Vagy elég. Szerintem mondjuk a sok 100ezres behasalt melódíj sem reális, de majd más okosabb megmondja. Igaz lassan már szórakoztak vele ennyit.

Előzmény: taormina001 (72587)
Jahno Creative Commons License 2016.12.14 0 0 72611

Nem tudom mivel kerested meg, de ebben a formában baromság. Pont ezt magyarázták fotós csoportban, hogy "úgysem csinálnak semmit". Nahh, én voltam olyan tökös, hogy megmutattam a mikéntet és érdekes módon még eredményt is értek el.

Előzmény: taormina001 (72596)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.12.13 0 0 72610

Az összes vezetéket ami a lakásban megy, főleg a fürdőszobában és az elosztótábla alatt,fogyasztásmérő alatt stb.

 

Nekem nincs olyan rossz véleményem a rendőrségröl

Előzmény: taormina001 (72590)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.12.13 0 0 72609

A lényege hogy emeletenként, sőt emelet részegységenként is vissza lehet kapcsolni a fogyasztókat/lakásokat. Emeletenként szok lenni főbiztosíték

Figyelni mikor jelenik meg a hiba, melyik emelet/rész visszakapcsolásánál

Előzmény: taormina001 (72607)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.12.13 0 0 72608

Azt irtad korábban hogy egy szigeteletlen vezeték megy a fürdőszobában.

 

Éppen találó a jogiforum kérdése

Figyeld mit válaszolnak rá, akár be is regelhetnél és "kontrázhatnál" ott

De ettöl függetlenül elinditanék valami "eljárást"

 

Közeli ismerőst rázta meg az áram zuhany közben

2 villanyás feladta a keresést , a harmadik addig nyomozott és kérdezősködött amig rájött a hibára

Igaz, az  nyaraló volt és testzárlatos fűtőtest ami csak zuhanykor volt néha bekapcsolva

Szoval nem játék!

Előzmény: taormina001 (72604)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 72607

Bocsánat, de ezt most éppen olyan kevéssé tudom követni, mint a méretlen vezetéket.

Előzmény: ötfelezős (72597)
cucu Creative Commons License 2016.12.13 0 0 72606

Nem méretlen mert azt írtad, h megszűnik ha az egész házat lekapcsolják. A háznak meg szokott lenni közös órája. Legalább is régebben így volt.

Előzmény: taormina001 (72591)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 72605
Előzmény: King_of_Giants (72568)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 72604

Nem tudom, hogy hol van!

 

Előzmény: King_of_Giants (72603)
King_of_Giants Creative Commons License 2016.12.13 0 0 72603

Villanyszerelésre , hibafeltárásra gondoltam csapat ügyben. Egyszemélyes hibakeresés nyűgös.

Szedesd ki azt a nyomorúlt vezetéket a falbol.

Előzmény: taormina001 (72600)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 72602

Most írod először, hogy a "a ház teljes áramtalanítása vezet a hiba szüneteléséhez"!!!

Igen csakugyan, de most mégegyszer visszaolvasva a szerelö szavait, azt hiszem, tévedtem; nem állított ilyet, azt hiszem, csak én magyaráztam bele. (Bár lehet, hogy telefonon esetleg mondott ilyet.)

De ha az egész ház áramtalanításakor megszűnik, akkor csak tudni kéne azt, hogy melyik blokk, strang, részegység, lépcsőház, bármi meghatározás, ahogyan a villamos berendezés darabokra van osztva, bekapcsolásakor jön elő.

Azt hiszem, erre ez a válasz:

Az a legnagyobb gond, hogy az a vezeték ami ezt a problémát okozza, az úgy nevezett méretlen vezeték, vagyis csak a kapunál lévő főelosztóban van biztosítva. Tehát nem szakaszolható, nem lehet lekövetni, merre megy és azt megfejteni, hogy vajon hogy jutott be oda a fürdőbe, nos arra nem tudok egyenlőre igazi megoldást.

Terhelésre vagy csak a vezetékek feszültség alá helyezésére? Erről van valami információ, vagy nincs még? Erősen csodálkoznék, ha nem lenne... Ha nincs, akkor ezt a próbalejárást kell megszervezni.

 

 

Történtek mindenféle kezdeményezések, megfigyelések hipotézisek, de végül semmi valóban következetes megfigyelés nem keletkezett: a hiba akkor lép föl, amikor akar. Azt hiszem, azzal azért összefügg, hogy a zuhany aljának jól át kell áznia, de ebben se vagyok egész biztos.

 

1. a lakás villamos berendezése hibás

2. más lakás villamos berendezése hibás

3. a ház közös villamos berendezése hibás"

 

A 3. lehetöség nyert.

 

Nem tudom, mi az EPH és van-e a lefolyóban. Szerintem nincsen.

 

3 V az kissé kevés ehhez.

Mértek azóta többet is.

 

Az utolsó bekezdésedet nem értem: mikor és hogyan lehet a szolgáltatót intézkedésre kötelezni? nem azért, mert ö mulasztott, hanem azért mert  esetleg neki van meg rá a jogköre.

Előzmény: ötfelezős (72573)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 72601

Ez a közös képviselö min 30 éve képviseli a ház rendkívül heterogén és semennyire se összetartó közösségét. nem hiszem, hogy ki lehetne eröszakolni egy váltást, különösen nem egy olyan problémával, ami rajtam kívül senkit sem érdekel

Előzmény: Mekk Elek ezermester (72571)
taormina001 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 72600

Ugyanaz, mint az elöbb; nem tudjuk, mi a vesztés és nyerés definiciója. Milyen csapatra gondolsz különben? Kik legyenek a tagjai?

Előzmény: King_of_Giants (72566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!