Keresés

Részletes keresés

Atiqua Creative Commons License 2012.07.10 0 0 7033

Ma reggel esett pár csepp. Előtte meg pénteken éjjel egy kicsivel több.

Előzmény: Jolet (7032)
Jolet Creative Commons License 2012.07.09 0 0 7032

megmondaná nekem valaki, hogy mikor esett a faluban utoljára eső?

salgótarjánban özönvíz van...

xibig Creative Commons License 2012.07.09 0 0 7031

 Visszatérve egy korábbi kérdésre..

A faluban két szakembert tudok ajánlani, akik nálunk dolgoztak. Egy vízvezetékszerelőt, /nekünk ő kötötte be a csatornát/, és egy asztalos bácsit aki, úgy tudom, hogy kisebb munkákat vállal . Én egy megbízható lakatost keresek.

falusi akárki Creative Commons License 2012.07.09 0 0 7030

Arattak a hétvégén? Itt nem is hallottam!! Hála istennek lesz magyar búzából kenyér!Én is mulattam volna,ha tudom,mert már az aratóbál is tilos ,ha megtudják mikor lesz.Lehet hogy örömömben füvet nyírok és fáklyát gyújtok,vagy lehet hogy az is tilos? Most akkor mit csináljak ,ha boldog vagyok?

Előzmény: bacsahegy (7029)
bacsahegy Creative Commons License 2012.07.08 0 0 7029

Ez a legfontosabb. A szomszédokkal hogyan vagyunk haragban!

Egész hétvégén aratás volt. senkit nem zavart.

Mi volt tegnap éjjel, hajnalig szólt a zene, ez nem zavart senkit?

Előzmény: xibig (7024)
xibig Creative Commons License 2012.07.07 0 0 7028

Úgy érzem, nagyon egyformán gondolkodunk erről a dologról! Köszönöm, hogy megerősített.

Előzmény: falusi akárki (7026)
xibig Creative Commons License 2012.07.07 0 0 7027

Sajnálom, hogy ilyen szomszédja van, gondolom nem nagyon lehet vele beszélni. Ugye azzal azért egyetért, hogy ezért nem kellene általánosan betiltani a vasárnapi fűnyírást? Nálunk a szomszédokkal eleinte nagyon jó volt a kapcsolat, az egyikkel mai napig cserélgetjük a süteményes tányérokat, de a fiatalabbak, kisgyerekesek már eltávolodtak. Fűnyírásnál egyébként nekem is volt kellemetlen tapasztalatom. Kánikulában, hétköznap este fél kilenckor már az utolsó 5 négyzetmétert nyírtuk, amikor az egyik közeli szomszéd,  problémázott, hogy a gyerek nem tud elaludni. Nem az a gond, hogy szólt, hanem az ahogyan azt tette. Egyébként azóta figyelem, rendszeresen 8 után még fent van a gyerek. Sajnos azt kell tudomásulvenni, hogy ilyen kellemetlenségek bizony előfordulnak. Hiába szeretnék az egész világgal jóba lenni, ha ő nem akar velem, hiszen az érdekeink sokszor ütköznek.

Előzmény: Rzola (7025)
falusi akárki Creative Commons License 2012.07.07 0 0 7026

Üdv Xibig! Teljesen igaza van, a fűnyírásnak is megvan a megfelelő ideje!(ha nagyon száraz porzik,azt sem szeretik,és szegény fű hétvégére nő meg, a tulaj akkor ér rá) Ha este 8-kor van hüvös akkor se zörögjön! Barátságosabb lenne  hétvége délelött is megengedni, nem zavarna senkit,végül is egy falu élete erről szól! Hétvégén és este a hatalmas traktorok is járnak, a fiatalok is motoroznak százzal, a buszmegállóban is randalíroznak, a játszóteret is teleszemetelik,tele törött űveggel sörösdobozzal.a kocsma elött is buli van zeneszóval.Ezt is írásban meg kellene tiltani és betartatni!!

Előzmény: xibig (7024)
Rzola Creative Commons License 2012.07.07 0 0 7025

Egész héten itthon vakarja az a bizonyost ,de általában mindig vasárnap délután jut eszébe a fűnyírás!

Előzmény: xibig (7024)
xibig Creative Commons License 2012.07.07 0 0 7024

Úgy látszik én szerencsés vagyok a környezetemmel, mert nálunk még soha nem füstölt egész nap az égetett szemét. Én is úgy gondolom, hogy a teljes tiltásnál a megengedés bizonyos határig, sokkal jobban elfogadhatóbb a nagyobb közösség számára. Ha végiggondolom a heti két napon kívül senki nem égetett. Valóban meg lehetne határozni legalább havi egy napot, s abban is időkorlátot szabni.  De egyszerűbb, jó magyar szokás szerint mindent tiltani, büntetni.

Nem  hiszem el, hogy bármelyik embertársunk a faluban azért kezd el vasárnap füvet nyírni, hogy a másikat bosszantsa. Sajnos ez a világ nem arról szól, hogy ledolgozzuk hétközben a napi 8 órát, s hétvégén pihenünk.  Nem tudom elképzelni, hogy egyszer kétszer előforduló ilyen probléma elviselhetetlen legyen, s ezért egy egész falut kelljen ilyen  rendelettel büntetni.  A mezőgazdaság olyan munka, ami nem arról szól, hogy akkor végzem amikor kedvem van, hanem ha eljön a helyzet meg kell oldani. ( Le kell szedni a termést, gyomlálni, kapálni, füvet nyírni) 

falusi akárki Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7023

Szép napot! Szerintem ha havonta pl: minden hónap első keddjén lehetne égetni(vagy bármelyik napon) nem gyűlne össze annyi száraz ág és gyom,hogy augusztusban fekete lesz az ég egy hétig! A főuton lévő útszükületről azt hallottam,hogy le van süllyedve az út széle hosszan és majd javítják mert bárhol lehet még gödör. Lehet, hogy csak pletykaszintű,de a 30-as forgalomkorlátozást sem tartják be éjjel fel is borítják a táblákat.Üdv minden fórumozonak!

Előzmény: Rzola (7022)
Rzola Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7022

Arról mi a véleményed amikor kedden és pénteken reggeltől estig őrizetlenül fűstől a levágott fű és a műanyag üveg, vagy éppen vasárnap délután kettőkor kezd el füvet nyírni motoros fűnyíróval amikor a másik pihenni szeretne?

Előzmény: xibig (7021)
xibig Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7021

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki arról, hogy a főúton miért van három hete bekerítve a beaszfaltozott rész? A közútkezelő honlapján az volt, hogy csak a településen kívüli utak tartoznak hozzájuk.

Az égetési tilalommal kapcsolatban tegnap sokalltam be. 8 éve beültettük a kertünket gondozzük. Sajnos 2 tövises bokrot is ültettük, ami télen a madaraknak nagyon jó, de most én itt állok egy hatalmas adag szúrós gallyal, amit ember legyen a talpán aki felaprít, és komposztál. Veteményesünk is van, s a gaz iszonyatos méretben burjánzik. Alig győzöm vele a harcot. Tapasztalatom szerint nem jó a komposztba rakni, mert a kiszórt komposzt tele lesz  a gyomokkal. Szegény kuka pedig nem győzi elnyelni.

Én azt gondolom, hogy azoknak az embereknek akik az égetés miatt problémáznak, ill. a vasárnapi fűnyírás ellen próbálnak tenni, annak lakóparkba kellett volna költözni. Ott nem keletkezik kerti hulladék, kicsi a kert, kevés a munka.

Azokkal a telektulajdonosokkal miért nem kezdenek semmit, akik évek óta elhanyagolják a telküket? Nekik nem fáj a fejük, hogy mit csináljanak a hulladékkal...

falusi akárki Creative Commons License 2012.07.06 0 0 7020

Teljesen igazad van! A helyesírás,de a fogalmazás is fontos! Pl: Változó,hogy milyen üveg van az ablakokban.Szokott lenni termó üveg is...... stb!

 

 

Szerintem nem is ezek a dolgok lényegesek,hanem amit akarunk mondani egymásnak!

Jó lenne ha tudnánk,hogy itt a faluban ki az aki megjavítja a villanyt,vagy tud varrni vagy tévét szerelni!

Irhatnék bármilyen szakmát,de amikor szükség lenne egy szakemberre senki nem tud nevet mondani.

Hol a segítség?? Üdv mindenkinek!

 

Előzmény: gszilvis (7019)
gszilvis Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7019

Nem akarok senkit megbántani, de azért a helyesírásra kicsit figyeljünk jobban...

 

gszilvis Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7018

Változó, hogy milyen üvegek vannak az ablakokban. Szoktak lenni termó üvegek is, de azért főleg a szimpla üveg jellemző. Hársfa soron lakunk.

Előzmény: málnaszeder (7010)
falusi akárki Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7017

Tisztelt FÓRUMOZÓK! Ez most egy pár ember személyes piszkálódása,vagy Vácdukai EMBEREK fóruma? Miért nem lehet arról irogatni ami mindenkit érdekel? Várom az új híreket ami a legtöbb falubélit érdekli!

fotópresz Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7016

Mélyen tisztelt jakabbarna sikerülteka képek , ojanyira hogy nagy valoszinüségel természetfotós "csoportomat"" oda viszem terep gyakorlatra, szivesen várom ha szeretne még tanulni  de a képei kezdetnek nem rosszak csak zajos és bemozdult a gép, ha javasolhatom használjon állványt.

Jolet Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7015

van az iskolában fotó- vagy csillagászszakkör?

lenne pár régi, hibás, koszos objektívem amít szívesen felajánlanék próbálgatásra, szétszedésre, bármire...

talán a lencséiből lehetne távcsövet is készíteni....

nem tudom, nem értek hozzá :-)

Gumimaci31 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 7014

Igen, csak volt valaki aki ezt a fiatalt elzavarta (akarta a kövágo utcánál ami közterület ) azzal az indokal hogy ugat a kutyája és zavarja inkább a kutyáját nevelné az ijen ember mert a fotói na inkább ne részletezzük!

jakabbarna Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7013

 

Ma egy fiatal ember a Kikelet utcából szerette volna lefényképezni a hold felkeltét.

Neki nem sikerült, kárpótlásul itt van pár kép.

Jolet Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7012

ha lehetséges kérnénk beszámolót az állattartás változásáról, mert engem érinteni fog ha valami negatív döntés születik...

egyáltalán a haszonállatokról vagy a házi kedvencekről lesz szó?

köszi!

Előzmény: makkoslaszlo (7011)
makkoslaszlo Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7011

Képviselő testületi ülés lesz 2012. július 5-én, csütörtökön 18 órától

 

Napirendi pontok:

 

Freier László állattartásra vonatkozó beadványa (zárt ülés)

Előadó: Vágó Sándor polgármester, aljegyző

 

2. A Vadgesztenye Söröző bérleti szerződése

Előadó: Vágó Sándor polgármester

 

3. A helyi állattartás szabályairól szóló rendelet módosítása

Előadó: aljegyző

 

4. Egyebek

Előadó: Vágó Sándor polgármester

 

5. Segély kérelmek elbírálása (zárt ülés)

Előadó: aljegyző

 

Mindenkit szeretettel vár az Önkormányzat.

málnaszeder Creative Commons License 2012.07.04 0 0 7010

Hol, melyik utcában laktok? És milyenek az üvegek az ablakokban?

Előzmény: gszilvis (7006)
mutantattila Creative Commons License 2012.06.26 0 0 7009

Ebben a pillanatban halgatott el a zaj, amiről írni szeretnék. Valami motorral vagy quaddal csinálhatják. A falutól talán északi irányból hallom mostanában elég sokszor. Tudja valaki, hogy ki vagy mi okozza az audió terrorizmust?

Jolet Creative Commons License 2012.06.24 0 0 7008

végre van pad a megállóban....

köszönjük!

csepregi74 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 7007

 

Sziasztok,

 

Ha valakit érdekelne...

 

Számomra feleslegessé vált egy conax rendszerű mediacard foglalat a hozzá tartozó mindigtv kártyával. Jelenleg a 7 szabadon fogható adó jön rajta Pl: M1 HD, de bármikor bővíthető.

 

Mélyen ár alatt adom, hívj megegyezünk!

 

Tel:06309491266

gszilvis Creative Commons License 2012.06.23 0 0 7006

Sziasztok!

 

Evezzünk csendesebb vizekre...

A fűnyesedék dologról jutott eszünkbe, hogy hátha mi is tudunk szolgálni másnak hasznos dologgal (recycling ezerrel :)). Nyílászáró cserével foglalkozunk, így nagyon sok bontott ablakunk szokott lenni. Sajnos arra már tényleg nincs energiánk, hogy kiüvegezzük, vasalatokat leszedjük, faanyagot felaprítsuk... Ha bárki szívesen elvinné tőlünk ezeket, csak jelezzen! Ilyenkor szezonban akár hetente is tud egy-egy fuvarral vinni. Csak el kell érte jönni.

erdődomb Creative Commons License 2012.06.22 0 0 7005

Nem csak furkó vagy, de öntelt is.

 

Előzmény: Jolet (7004)
Jolet Creative Commons License 2012.06.22 0 0 7004

nem igazán érdekel mi van a régebbi bodegákban, sőt a szomszéd faluban sem

abban a megállóban amelyikben ÁLLNI szoktam vasárnap még nem volt pad amire ÜLHETTEM volna

az sem érdekel hogy hívják a falu "vezetőségét" ugyanis mulandó nevek ezek, ahogyan a tetteik is

hacsak végre nem lesz rend ebben az országban és végre elindul az elszámoltatás

ezt még megvárom!

Előzmény: bernadett76 (7003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!