Keresés

Részletes keresés

leraa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3544
jó, jó, jó :) nem is azért mondtam
Előzmény: boricska (3541)
leraa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3543
Hiába az az igazi, ha a bak saját, de én inkább nem tartanék bakot. Majd valahogy bepároztatom. Most találtam egy hirdetést, még gondolkodom rajta, mert igazi keverék lenne. És az ismerős arcokban jobban bízok, tehát várok még ajánlatra.
Előzmény: kecskezdo (3542)
kecskezdo Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3542

Relatív, kb 40 km, kecskeviszonylatban nem sok, fél órát kibír a kocsiban bőven. S a Gizi helyett lenne egy bakod:) bár tejet nem ad, de bak nélkül a másik sem sokáig:) De nem az én dolgom, nem is szóltam semmit. 

 

Aki most nyáron ellett, az miért apaszt? Vagy ez az őszi kajaérték-csökkenés miatt van?

 

Előzmény: leraa (3540)
boricska Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3541
Mondom, hogy szívem szerint megtartanám, mert jóféle fiú.
Előzmény: leraa (3539)
leraa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3540
akarom mondani nincs közel
Előzmény: leraa (3539)
leraa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3539

Az valóban nincs messze.

Andrejáék meg a hajukat tépik: a Mór megtette kötelességét, a Mór mehet :D

Előzmény: boricska (3538)
boricska Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3538
Én is Pest mellett (Százhalombatta), persze ettől még lehetünk nagyon messze egymástól. Akár véglegesen is odaadom, mert nincs már rá szükség, de igazából megkedveltem, mert nagyon jóindulatú, még véletlenül se bántana, nem úgy, mint az előző bordatörős bakom.
Előzmény: leraa (3537)
leraa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3537

Kölcsön, vagy eladásra?

Nem viszi el mégsem az ismerősünk, mert levágja a sajátjait. Így hát nem leszünk potyautasok. De asszem mindegy, mert messze lakunkegymástól, ha jól emlékszem. (én pest mellett)

Előzmény: boricska (3536)
boricska Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3536
Nekem azt mondták, hogy a baknak nincsenek jó erkölcsei, a kislányokat is megmássza, ha azok már ivarzanak. A helyedben főleg őket félteném. Az a javaslat, hogy inkább azokat zárd be, akiket nem akarsz megugratni, nagyon jónak tűnik. A többivel meg csináljon, amit akar. Nálunk biztosan megvolt az akció, abbamaradt a legény ön-pofánhugyozása is, békésen legelészik együtt a lányokkal, semmi pajzán ötlete nincs. Ha kell valakinek egy sokat próbált bak, felajánlom.
Előzmény: tomipapa (3527)
leraa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3535

Nem tudom mennyi csajról van szó... Akkor helyesbítek. Most külön van a bak, oda lehetne csak azt engedni, amelyik pároztatható. Vagy már megint jobb lett volna ha bele sem szólok. Beee

Előzmény: andreja (3534)
andreja Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3534

Nem a baknak elég, a nőnek.

 

Mecsa külömség....

Előzmény: leraa (3532)
andreja Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3533
Hozzá kell szoktatni. Fokozatosan.
Előzmény: leraa (3530)
leraa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3532
Nem szeretnék hülyeséget mondani, de... A baknak - mint szó volt már erről is - elég egy-két lökés. Tehát nem kell hónapokig összezárni a csajokkal. Nem mehetnének oda a be nem pároztatandók, ahol eddig a bak volt? Helycsere.
Előzmény: tomipapa (3527)
leraa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3531

andreja már írt erre: selejtezni kell. Mindenki ezt mondja. Mint a 3-4 tőgyű kecs esetében, szerintem ez is genetikai hiba lehet. Mint ahogy embernél, egy gyogyóst sem nagyon engednek teherbe esni, főleg nem szülni. Meg persze kezd gyogyi lenni Gizi is. Amúgy ne gondold, hogy nem rágtam át magamban a mégegy esély kérdését. De ezen nincs mit rágódni. Sajna.

Előzmény: Mooni (3528)
leraa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3530
"bendőflóra kondicionálását" azaz? Mit kell érteni ez alatt. A tejelő takarmányozást?
Előzmény: andreja (3522)
Mooni Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3528
Mi lenne, ha gyártanál neki tőgyzacsit, hátha leszokna? Bár ebben ügyben is Andreja a fő "tudor", de nem lehetne neki még 1 esélyt adni? (mármint a kecsnek)
Előzmény: leraa (3525)
tomipapa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3527
cia!
nem eröltetném én sem a mostani pároztatást, dehát ittvan a mostmár brutálul kiéhezett bakunk, aki most még külön van de ha rájuk engedem nemhinném kegyelmez neki :) különzárás elég macerás, főleg ha beköszönt a rossz idő.. nah mind1 igyekszem kitolni amíg lehet.
a gidák ivarzanak 7 hónapos koruknál elöbb?? ugye a lánya 5 hónapos, és hasonló a kínom vele is.. nehogymá erőszak legyen :)
Előzmény: boricska (3521)
leraa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3526

helyesbítek: gödölyét

Előzmény: leraa (3525)
leraa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3525
Sziasztok, hátha van ötletetek: Gizitől, az "önszopótól" megválunk. De kéne cserébe másik kecs. Amit lehetőleg most pároztathatok (hacsak nem párzott be mostanában) Tavaszra szeretnék fejősöket, kisgidát ezért nem szeretnék. Tudtok valamit? 
t.andika Creative Commons License 2006.10.12 0 0 3524

Szióka!

 

Kedves alpár1! Andreja humora és szaktudása kivételes! Én személyszerint mindkettőt nagyon csípem! (nem megsértődni, okulni az írásaiból). Én idény nyáron kerítettem le egy 50x50 méteres területet a 6 kecskémnek. A szanálásra váró gyümölcsfákat hagytam, had csupaszítsák le, utána jó vakarózó. Amiket megakartam tartani lekerítettem. Nálunk bevált.

Nálunk egy lányzó van, aki ha kell ha nem kiabál! Nem mekeg, torokból üvölt! Az egyik legjobb tejelőm, tündéri anyuka, csak egy kicsit hangos! A világ minden kincséért sem válnék meg tőle. Szerintem csak el van kényeztetve!

Szóval:

-lerág mindent (amit hagyunk)

-egymás között megküzd a hierarhiáért (ez totál emberi)

-egyszer rendre rakja a kutyát (ha okos a kutya, csak egyszer!!!)

-hangos lehet (engem személy szerint a szomszád baromarcú kutyájának egész éjszakás eszement ugatása jobban zavar)

 

Üdv mindenkinek!

andreja Creative Commons License 2006.10.11 0 0 3523

Igaz, hogy másfél méterig mindent lelegel amit talál (szőlő, tuja, lugas, gyümölcsfák, stb)? Valóban nem segít a fűnyírásban (itt kb. 1000 m2-es jórészt füves területe lenne)? Tényleg kötekszik, bántja a kutyát, meg ilyesmi? Milyen hangerővel és milyen mennyiségben kell számolni a kecskénél?

 

 

És még főzni se tud!!!

Előzmény: alpár1 (3517)
andreja Creative Commons License 2006.10.11 0 0 3522

bármikor ér (a célszerűség egy másik kérdés, ld. boricskát), a vemhesség kevésbé zsarolja le a szervezetet, mint a laktáció. A vemhesség harmadik hónapjától álljon szárazon, ne kapjon lucernát, csak kurv@jó réti szénát, lehetőleg abrakot se (kivéve ha szeretői státusza van, akkor megérdemli, de akkor se mennyiséget, inkább csak gesztus gyanánt). Ellés előtt két héttel lehet kezdeni a bendőflóra kondicionálását a laktációs takarmányozáshoz.

 

Előzmény: tomipapa (3520)
boricska Creative Commons License 2006.10.11 0 0 3521
Miért akarod bepároztatni? Nem jó az, hogy akkor is lesz tejed, amikor másnak nem? Én örülnék, ha lenne legalább egy kecském, amelyik tavaszig tejel. Nem akarsz cserélni?
Előzmény: tomipapa (3520)
tomipapa Creative Commons License 2006.10.11 0 0 3520
cépjónapot!
lécci valaki: június elején ellet kecsem, mikor ér bepároztatni őt? mehet most többiekkel, vagy várni kell vele? nem ivarzik még, bár ez nem jelent semmit mert még a többiek sem..
az enyémek sem hangoskodnak, egy árva mekegést nem hallani egész nap, kivéve etetés, meg ha észrevesznek és ki akarnak követelni maguknak némi vakargatást :)
kecskezdo Creative Commons License 2006.10.11 0 0 3519

Szia

 

én minden új kecskézőnek örülök, mert nagyon jópofa és hasznos állat, s mégsincs túl nagy becsben, sőt. Valóban lerág mindent, s akár két métert is számolhatsz, mert feláll és gúnár nyakat produkál. De nálunk is teljesen külön van egy legelő, ahol egyébként havonta nyírtunk füvet, 1100 nm,  idén csak egyszer, de az is csak javítás volt, mert a kalászos növényt nem ették, s itt-ott csúnya 20 centis volt már. Szóval ha nincs finomság, legeli a füvet is.Az enyémek, heten sem hangoskodnak, csak etetés előtt, meg esetleg ha hazaérkezünk . De egyedül biztos hangos, mert unatkozik, fél, stb.

Előzmény: alpár1 (3517)
boricska Creative Commons License 2006.10.11 0 0 3518

Kedves alpár1 - igaz, lényegében kezdőnek minősülök, de néhány kérdésre tudom a választ. Igen, igaz, a kecske mindent lerág, amit elér, meghámozza és ezzel tönkreteszi a fákat, viszont legeli a füvet is. A megoldás, ha olyan területet jelölsz ki nekik, ahol nincs féltett növény. Nálunk élesen elhatárolódik a legelő és a nem legelő rész, a legelőn nem nő nagyra a fű, a villanypásztoron kívül térden felül ér.

Főleg egymás között kötekednek, de az biztos, hogy megpróbálkoznak a kutyával is. Az én kutyáim elsőre megjárták, a kecske odébb dobta őket a szarvával, azóta tartják a távolságot, de ebből egyik oldalon sincs gond. A kecske a tapasztalataim szerint kényes az erőviszonyokra, a kecskeközösségen belül is kialakul a hierarchia, de ez teljesen természetes, nem kell beleavatkozni, amíg vér nem folyik.

Hangerő: állítólag a kecske egyedül unatkozik, ezért nem tanácsos magányos kecskét tartani. Legalább kettőt, azok elbeszélgetnek. Az enyémek nem szoktak ordibálni, meg kell adni nekik, ami jár, és akkor csönd van. Nálunk a fejés előtt van némi mekegés, meg amikor hazaérek, mert így köszönnek nekem.

Előzmény: alpár1 (3517)
alpár1 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 3517
Tisztelt Kecskések!

 

Becs szóra mondom tiszta élvezet olvasni a fórumot. Tök jó látni, hogy milyen szeretettel tudtok „beszélni” a kedvencekről.

 

Szóval otthon gyerekkorom óta mindig volt jószágunk (kutya, macska baromfi mindig, de emellett, malac, bárány is néha). Amióta elköltöztem otthonról csak baromfi volt, de emiatt a H5 cirkusz miatt felszámoltam az állományt tavasszal. Most üres a kert és kéne pár jószág.

 

Úgyhohy totál kezdőként, mielőtt a kecskébe belevágnánk néhány kérdésre várnék őszinte választ, ha valamelyikőtök megtisztel vele:

 

Igaz, hogy másfél méterig mindent lelegel amit talál (szőlő, tuja, lugas, gyümölcsfák, stb)? Valóban nem segít a fűnyírásban (itt kb. 1000 m2-es jórészt füves területe lenne)? Tényleg kötekszik, bántja a kutyát, meg ilyesmi? Milyen hangerővel és milyen mennyiségben kell számolni a kecskénél?  

Köszönet az őszinte válaszokért.

andreja Creative Commons License 2006.10.10 0 0 3516

Hűtőben is lehet érlelni, csak kicsit tovább tart, mert hideg van. A sajt gondozását ott sem lehet megúszni, de talán elég hetente. Mindent ki kell próbálgatni.

Nem mondom, hogy minden sajtot úgy kell csinálni, de szerintem az egy élmény két-három hónap után kibontani egy sajtot, hogy milyen lett. Ráadásul nincs két egyforma ha házilag készül.

Mellesleg ha valaki így csinálja, csak az elején kell ennyi időt kivárni, utána ugyanúgy lesz minden nap sajt, mintha frissen enné.

Előzmény: boricska (3515)
boricska Creative Commons License 2006.10.10 0 0 3515
Persze, mert biztosan csupaszon teszed be a hűtőbe, én viszont lefóliázom, ott aztán szépen bepállik vagy mit csinál. Viszont nem szárad ki:)
Előzmény: kecskezdo (3512)
esterella Creative Commons License 2006.10.10 0 0 3514

Sziasztok! Szóval a szivacsosság eleinte nálam is jelentkezett! Három dolog miatt lehet: vagy nem elég telített a sóoldat, vagy nem megfelelő a hőmérséklete, (én például mostmár 16 fokon tartom), vagy a forma bacis. Ezt úgy lehet kiküszöbölni, mivel általában műanyag és nem lehet kifőzni, hogy alapos mosás után, mikor használni akarom, kb. 45 másodpercre a mikróba rakom.  A szivacsosság egyébként hiba és minél előbb rá kell jönni az okára, mert bármi is okozza, bacis lehet, főleg ha több napig el van tartva.

A fűszerezést én úgy oldom meg, hogy felvagdosás után formába rakom az alvadékot és kb. 4-5 óra elteltével, mialatt legalább egyszer megforgatom, szétmorzsolom egy tiszta pelusra és összekeverem a fűszerrel, majd ismét formába nyomkodom. Én szeretem a keményebb sajtokat, ezért egy a forma körméretével egyforma vizespohárba teszek babot, vagy lencsét és azzal préselem. A nagyobbaknál természetesen a préselő is nagyobb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!