Keresés

Részletes keresés

Kriszta721 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3604
Egy percig nem kételkedtem benne, hogy TUDJÁK mit csinálnak. A lényeg az utolsó mondatod, nem pedig az, hogy ki az ostobább. Mert ha elpusztulnak az állatai, akkor ő is adott a szarnak egy méregdrága pofont. Ismered a mondást: Okos ember a más kárán, buta a saját kárán tanul. Tévednék?
andreja Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3603
Mi napközben többször leadjuk magnón az 1988-as 200 női hát döntőjének rádiós közvetítését (Török László). Reggelente csak ki kell szedni a vizesvödörbe fulladt delikvenseket, akik azt hitték, hogy ez nekik is megy. Nem figyeltek elég jól: "Egérke!", nem pedig patkányka. Persze, ha megnézték volna a Macskafogót, ahelyett, hogy a szenázsbálák alját lyukasztgatnák..
Előzmény: Mooni (3597)
andreja Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3602

De a fajtát itt tenyésztették ki Európában, és Észak-Amerikában is sok van, szintén a mérsékelt égövön. Az biztos, hogy az R1-ek az F1 közelében sem járnak nálunk se, de ennek rakás oka lehet, ráadásul egy bak az statisztikailag nem hogy nem mérvadó, de inkább olyan, mintha nem is létezne.

Izsák más utat jár sok tekintetben, és ők tudják, hogy mit csinálnak. Hangsúly az igén, nem a névmáson, mielőtt bárki rosszra gondol. De sajnálnám, ha azok a bakok hiába jöttek volna be.

Előzmény: Kriszta721 (3591)
Kriszta721 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3601

Boricska, ismered biztos azt az érzést, hogy megőrülök, ha nem lesz az enyém. Nem teljesen hülyén vágtunk bele, akkor már öt éve kecskéztünk. Rengeteget olvastam itt a neten a fajtáról, rengeteget kerestem mire találtam egy eladó állományt. Az állat maga csodaszép, baromi jók voltak az eredmények, amiket írtak róluk. Biztosan valami azért elkerülte a figyelmünket, de aztán annyira gyorsan ment minden, tényleg nem sokat szaroztunk. Én azért remélem, hogy most fog történni valami jó is velük, azt hiszem, nem adjuk fel. Azért azt látod, hogy más is próbálkozik a fajtával, szintén nem túl nagy sikerrel. Eddig.

Én már gondolkodtam, hogy szervezek ide hozzánk egy kecskés összejövetelt, Andreját meghívom szakértőnek, és akkor lehet mindenről beszélgetni.

Leraa, gyertek bármikor, Pátyon lakunk.

leraa Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3600
leraa Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3599
Kriszta! Te pest mellett laksz. Melyik irányban? Egyszer meglátogathatnánk?
Előzmény: Kriszta721 (3591)
leraa Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3598
Köszi, kedves barátom nevében is :)
Előzmény: Mooni (3597)
Mooni Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3597
Nekünk a legjobban a Bábolnai csomagocskák váltak be (kicsi zacskó formába van préselve a méreg. 6-7-et teszel a lyukakba a csomagolásra írt napon keresztül, aztán lesed, hogy a kutya, macska nem játszik-e elpusztult állattal, akkor gyorsan el kell venni tőlük. Inkább csak szaglásszák szerencsére. :) A lyukat kővel letakarjuk, hogy senki más ne férjen hozzá. Látni lehet a fogyáson is, hogy hat-e a méreg. Először mind eltűnik, és mikor már nem fogy el, akkor végük. Általában 1-2-t találunk, úgy tűnik még elpusztulás előtt elhagyják a terepet. Egész nyáron nem láttuk őket, de pont a héten fedeztünk fel egy járatot. Már fogyasztják az elemózsiát.
Előzmény: leraa (3595)
leraa Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3596
Egyáltalán nem untattál, legalább is engem nem. Sőt, egyre inkább felcsigázódott e fajta után az érdeklődésem. Igyekszem végigolvasni a fúrumot, ezzel kapcsolatban. Már többször megfogalmazódott bennem, ha pár év elteltével egy kicsit több tapasztalattal rendelkezem, talán megpróbálkoznék komolyan űzni ezt a kecsketartást. Így fórumon elég nehéz, egyszer valami tapasztalatgyűjtésre szívesen összejönnék valakivel. Valaki kérdezte, hogy lehet-e ezt tanulni. Engem is érdekelne. Sajnos elég rossz oldalamat mutattam eddig, egy buta értetlen valakit, igyekszem összeszedni magam és komolyan elbeszélgetni ezekről. Hogyan lehet valaki "igazi" kecsketartó? Tudtok segíteni?
Előzmény: Kriszta721 (3591)
leraa Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3595
Mi van az oduba befészkelődő patkányokkal? Mivel lehet küzdeni ellenük?
leraa Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3594
leraa Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3593
Ez állatokon is kívül is így van...
boricska Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3592
Bocsánat, hogy belebeszélek, de valamit nagyon nem értek. Miért vállaltok ekkora kockázatot? Annyival többet tudnak a núbiai kecskék, hogy megéri? Csak fajtiszta kecskékkel lehet felzárkózni az EU-hoz? Illetve ha igen, akkor miért nem inkább azokat gyarapítjuk, akik beváltak, bírják a klímát, legelnek a hóban is, stb.
Előzmény: Kriszta721 (3591)
Kriszta721 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 3591
Érdekeseket írsz. Az izsáki behozatalról én is hallottam, terjednek a hírek. De megint nem értek valamit. Ugyebár nálunk holland kecskék vannak, és hajlamosak voltunk azt gondolni, hogy az itteni klímát nem tudják megszokni. De Németországban az időjárás igencsak hasonlít az ittenihez, az egyik honlapon a núbiai kecskék a hóban rohangálnak. Biztos láttad. Ebből pedig az következik, hogy az utazás, a tartási körülmények és a kaja körül nem stimmel valami. A dögkút és az átbaszás problámája a mi esetünkben bennem fel sem merült, persze attól még tévedhetek. Merthogy mi kimentünk Hollandiába, megnéztük az állatokat, gyönyörűek voltak. Betegségnek szemre még látszata sem volt. Mindegyik kibírta azt az 1300 km-t, csak hónapok múlva kezdődtek a bajok. Én tehát bátorkodom azt gondolni, hogy valami nálunk nem jó nekik. Mert az elpusztultakat egytől-egyig felboncoltattuk, soha semmiféle betegséget nem állapítottak meg. Aztán jött az idei év, és a kecskék a kiírt időpontban nem ellettek. Tehát akkor nem is vemhesültek, illetve akik igen, azok borzasztó torzszülötteket hoztak. Egyébként két kivételtől eltekintve hatalmasak, gyönyörűek, látszólag jó nekik a kaja, de mégsem. Aztán nagy nehezen ráakadtunk egy állatorvosra, aki nem azzal kezdett, hogy mindenféle antibiotikumot szívott fel egy fecskendőbe, majdcsak használ valamelyik alapon. Most itt tartunk, persze a végeredmény még messze van. Talán Izsákon sem kéne veszni hagyni azt a maradék kettőt, talán lenne megoldás. Ha gondolod, mesélünk. Annyit még azért hozzátennék, hogy ugyebár nálunk nem legelnek a kecskék, tehát mindenképpen szarabb a helyzetük mint azoknak, akik kijárnak. Ugyanakkor Hollandiában pedig bent voltak egy istállóban, a napot sohasem látták, mégis megvoltak. Az azért számomra figyelmeztető jel, hogy valami miatt ebből a fajta kecskéből Európában nagyon kevés van, igaz én csak a honlapokat nézem, az alapján pedig nem biztos hogy pontosak az információim. Bocsánat, ha valakit untattam.
andreja Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3590

A bakoknál a franciák csináltak vizsgálatot - a mi költségünkre. Azután már csak a rutinszerűeket. Lányok ugye nincsenek. Sőt most már fiúk se, ugyebár. Izsákra most hoztak be Németországból három legényt. Kettő talán túléli a karantént, egy már biztos nem.

 

Ettől függetlenül látatlanban a véleményem az, hogy a nyugat-európaiak mindig átb@sznak minket, és teljesen hülyének néznek. Valamiért úgy gondolják, hogy a Kárpát medence egy nagy dögkút.

Előzmény: Kriszta721 (3557)
andreja Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3589

A mai kultúrfajták átlagos alomszáma jócskán és stabilan 1,5 feletti, pusztán ebből a tényből is nagy biztonsággal lehet következtetni az ikerellésre, anyától függetlenül.

A hirdetésnek egyetlen célja van, hogy eladja a portékát. Betű betű, akár a könyvben, de nem állattenyésztésről szól.

A kecske termelési szinvonalát (tej, alomszám) döntően - legalább 60% - a tartási körülmények határozzák meg. Például mi csupa egyes ellésű, öreg anyákkal indultunk, akik azután háromnál sose ellettek kevesebbet, de volt olyan 15 éves, amelyik tavasszal 3at aztán ugyanazon év őszén még kettőt nyomott (csendes ivarzás involúciókor, tanulópénz x), persze néhány anya nem statisztika. 500 ellés után kb. 75% iker, maradék fele szingli fele 3as = átlag kettő. 4es 0,5-1% között. mindez félextenzív, abrak nélkül, tehát genetikailag simán bennük van.

Előzmény: leraa (3586)
leraa Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3588

Bonyolult, majd ha tapasztaltabbak leszünk, akkor talán nem merülnek fel bennünk ilyenek :)

Előzmény: kecskezdo (3587)
kecskezdo Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3587

Én eddig azt hittem, hogy az apa vérvonala a mérvadó az utódok számában, legalábbis a "nagyok" mondataiból erre következtettem. S a tejelésre is sokszor hallottam, hogy ennyi s ennyi tejet adó anyától származó tenyészbak eladó...

na, mindegy, majd a természet elrendezi.

Előzmény: leraa (3586)
leraa Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3586
ja, meg ha a kecs több ellésű anyától van - jó eséllyel - a kicsi is az lesz, mint ahogy a tejelésre is lehet következtetni. Persze ez sem feltétlen mérvadó, mert előfordulhat az is, hogy egy szép barna tarka szarvatlan anyának, két szarvatlan fehér kicsinye is lehet, vagy fordítva. Szóval elég érdekes a természet, főleg, hogy mi nem igazán hozzáértő kecsketartók, képesek vagyunk össze-vissza kúratni (ahogy andreja mondaná) és generációval később akármi is lehet. Pl ha olvasgatod a hirdetéseket, sokszor találom, hogy bak fedeztetésre többellésű anyától. Tehát számít, a testvérek száma egy anya és gödölye vásárlásnál egyaránt. De javítsatok ki, ha tévedek (mert a szakértő nem én vagyok) vagy épp nem jól gondolom a dolgok miértjét.
Előzmény: leraa (3585)
leraa Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3585

:)) Csak mondtam

de egyébként hozzá szokták tenni, hogy ha anyát veszel, mennyit szokott elleni. Gondolj bele, ha csak egyet ellik, akkor kevesebbet ér (nem csak az ára miatt, hanem amit nyerhetsz akár vele), mintha mondjuk 3-at.

Előzmény: kecskezdo (3584)
kecskezdo Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3584
az, hogy hányas ellésből való, miért számít?
Előzmény: leraa (3583)
leraa Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3583

Attól függ szerintem miféle-fajta. Jól tejelő, hányas ellésből való ... sokminden. Szerintem ez a 10 körüli ár még kevés is, de itt kezdődik kb egy felnőtt kecs ára. És több, ha már anyáról beszélünk. Ha még tejel, megint más az ára, és ha sürgős az eladás, könnyen lehet alkudni. Az enyémről nem tudom, hogy jól tejelő lenne-e, de mint tudjuk, ő "hibás egyed" tehát ha a húsárát nézem, akkor is kevés érte. bár egy 40-50 kg-os állatból talán a fele ami tényleg hús.

Úgyhogy a kérdésed nehezen megválaszolható, nem csak nekem kezdő kecskézőnek.

Előzmény: kecskezdo (3581)
Kriszta721 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 3582
Apasztás akkor van, amikor a kecske már előrehaladott vemhes. Arra nem gondoltál, hogy mi van akkor, ha éppen leválasztott gödölyét veszel? Akkor mennyi ideig tartod a semmiért? Itt ha szerencséd van, hamarosan beivarzik és 5 hónap múlva lesz eredmény és tej is. A kecskének sajnos tényleg nincs gazdasági értéke, - mondotta Andreja - annyit ér, amennyiért megveszik. De ez az állapot csak ebben a tetű országban van, ahol ilyen csórók az emberek. Azért tőlünk egy kicsit arrébb, érdekes módon nyugatra már van értéke a kecskének, persze a jónak. Meg a tejnek is. 10000 Ft az éppen 30-35 euro, azért még egy fél gidát sem kapsz. És itt most csak a mezei kecske mezei gyerekéről van szó.
kecskezdo Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3581

Azt hittem, te Vecsésen laksz... ezek szerint Némedin? Én is néztem az első hírdetést, de valszeg nem fejt kecskékről van szó, mert az egyikhez hozzátették, hogy a gazdája rendszeresen fejte...

Szerintetek így apasztás tájékán, amikor hónapokig csak etetni és takarítani kell a kecskét, tejet nem hoz a konyhára, szóval pár ezer Ft elmegy a semmire, mennyi a reális ára egy kecskének?

Előzmény: leraa (3580)
leraa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3580
Hozzáteszem, hogy csalóka a hírdetés ezért hangsúlyozom, nem becsapás a célom, csak 1, nem tudom lemérni, hogyha elvinnék levágásra, 2. reménykedem, hátha valaki csak fűnyírónak, vagy kerti kedvencnek akarná tartani, így a kés alól mentesülne.
Előzmény: leraa (3579)
leraa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3579
Hehe, ez az enyém, Gizi :)
Előzmény: boricska (3578)
boricska Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3578
ez is egy:


Leírás:

Helyhiány miatt 1,5 éves alpesi kecske eladó. Még nem párzott. Érdeklődni az alábbi számon lehet: 06-20-41-42-658

Hirdető adatai:

Név: , Terület: Pest megye, Település: Alsónémedi
boricska Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3577
Sziasztok! Most találtam, hátha érdekel valakit, szerintem megéri:
Leírás:

TARKA SZÍNŰ SZARVATLAN NŐSTÉNY KECSKÉK ELADÓK! 2,5 ÉVES SÖTÉT SZÍNŰ ANYA: 10.000 FT, 1,5 ÉVES SÖTÉT SZÍNŰ LÁNYA: 10.000 FT. 2,5 ÉVES VILÁGOS SZÍNŰ ANYA (előző gazdája rendszeresen fejte) 10.000 FT, 1 ÉVES VILÁGOS SZÍNŰ LÁNYA: 9.000 FT. 7 HÓNAPOS FEKETE-FEHÉR TARKA LÁNY GIDA: 7.000 FT. EGYBEN AZ ÁRUK: 40.000 FT. Kérésre képeket küldök! Érd: Székesfehérvár mellett!

Hirdető adatai:

Név: Nagyné Mónika, Telefonszám: 70-315-8555, Terület: Fejér, Település: Zámoly
kecskezdo Creative Commons License 2006.10.17 0 0 3576
Én a piac közelében csak egy nőt tudok, Éva, akinél van kecske, de ettől még sok helyen lehet:) Ma már szerencsére (vagy nem ?) egyre többen tartanak kecskét...
Előzmény: leraa (3575)
leraa Creative Commons License 2006.10.16 0 0 3575

jó, csak kötekedni ér, nem?

A pici csak itt van, egy kedves ismerősöméké, csak ott kicsi a hely, de tőle nem szeretnének végérvényyesen búcsút venni. Ez érthető. A másikat vettem. Gyálon, a piachoz közel. Talán te még tudhatod is hogy hol van

Előzmény: kecskezdo (3573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!