Keresés

Részletes keresés

similis Creative Commons License 2012.07.25 0 0 9959

Majd várom a visszajelzésedet, még  lehet dolgom vele :(

Előzmény: LBM (9958)
LBM Creative Commons License 2012.07.24 0 0 9958

Köszönöm a Bánk dr.-os véleményeket, megnyugtatóak, és nekem ez elég. :-)

Anikó 11 Creative Commons License 2012.07.22 0 0 9957

Sziasztok!

Engem is az OGK-ban mütöttek,Fazekas dr,aki a mai napig nem tudja vagy nem akarja megmondani,hogy mi történt műtét közben,ami miatt ugye van egy "kis"idegkárosodás a bal lábamban.Bánk dr-t  személyesen nem ismerem,de jókat hallottam róla.

angelina111 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 9956

Huuu nem hiszed el én mikor elkezdtem tornáztatni a nyakam minden alk.rosszul lettem!Olyan hangok jönnek ki hogy rettenet nem is csinálom csak akkor ha zene vagy valami zaj van körülöttem mert rémisztő,viszont azt csinálom mindennap!Internetről néztem egy nyaktornát kb 5 perc!!Nekem már a nyakam is akarták műteni nagyon ronda az is a doki szerint,csak az altatóorvostól kellett volna időpontot kérni!Megúsztam idáig,bár mikor nagyon fáj akkor elkeseredek és azt mondom akkor műtsék azt is csak hát na...nem sokat mondott a doki,csak hogy műtét de nem magyarázta el pontosan!Azért mégiscsak tuni szeretném hol vágná hogy kell e imlantátum milyen anyagból stb!Igy most tök jó hol a nyakam hol a derekam hol a karjaim hol a lábam fáj!Tavaly mikor műteni akarták majdnem megbolondultam olyan fájdalom volt a karomba minta kést forgattak volna benne állandóan!A változás  az már nem szokott intenzíven fájni hála Istennek de érzem azért,inkább a nyakam olyan mintha ki akarna törni és érdekes a férjam azt mondja mikor épp fáj abban az időszakban puposabb ott a gerincem,mivel mindíg maszírozza így ő látja a külömbséget!

Előzmény: similis (9955)
similis Creative Commons License 2012.07.21 0 0 9955

Hát nem tudom, nekem is műtötték, voltam azóta vagy 3x mri-n a műtött rész fölötti kiboltosulásom nem lett roszabb mondjuk nemm is azért mentem, utoljára azt hiszem télen voltam, akkor elég rossz volt már jó ideje a derekam, de az mri-n semmi rosszabbodás sehol se volt, aztán tök jó leett a derekam, és jó is volt a múltkori beírásomig, most vagy másfél hete megint folyamatosan roszabb :( Meg is vagyok ijedve rendesen ... De a tape-el legalábbis használható állapotba hoztam vissza.

Most vettem le egy hét után, holnap reggel torna-nyújtás és ragasztunk újat. A nyakam nekem is rossz de én meg azt nem merem tornáztatni, plussz nem is tudok nyaktornát :( Mondjuk a derekamat is csak akkor szoktam mikor már ilyen rossz, egyébként lusta vagyok rá :(

Előzmény: angelina111 (9953)
similis Creative Commons License 2012.07.21 0 0 9954

Szia,

 

én a műtétem után nála voltam 2 kontrollon, mert a dokiból kiábrándultam, aki műtött és őt ajánlották. Rendesnek tűnt, de műteni szerencsére nem műtött, remélem nem is fog :S

 

Mondjuk borítékot mind2x toltam neki ahogy bementem és pár hónapot vártam is az időpontra, de arról nem ő tehet. Magánrendelése is van, csak nekem nem volt sürgős.

 

 

Előzmény: LBM (9952)
angelina111 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 9953

hát nem nyugodtam meg..:(((gondolom ez azért van mivel már műtötték a  gerincem ig  biztos nem annyira erős mint rég és könnyebben kialakul a sérv!Az a baj hogy én is egy barom vagyok mert azért lesdhatnék a súlyomból mert nagyon nagy a felesleg rajtam,most nem 1-2 kg-ról beszélek hanem több 10 kg feleslegről!A másik hogy most a tornát sem csinálom mert fáj igy nem merem,hátha az ilyenkor nem jó!A nyakamat azt tornáztatom mindennap,mert ugye ott is  van sérv meg mindenféle elváltozás :(

Előzmény: similis (9951)
LBM Creative Commons License 2012.07.21 0 0 9952

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki ismeri-e Bánk Dr.-t az OGK-ból. Állítólag nagyon jó doki, de gondoltam, ha valakik ebben meg tudnak erősíteni, azok ti lehettek. Köszönöm a válaszokat.

Jobbulást mindenkinek!

 

LBM

similis Creative Commons License 2012.07.21 0 0 9951

Nekem is ez ment vagy egy évig h. nincs gyöki érintettség és csak kiboltosulás, csak egyre jobban fájt :( Aztán lett gyönyörű nagy sérv és műtét :(

 

Amúgy nem csak Neked, mindenkinek javasolom a kinezológiai tape-t,  legalábbis akinek még nem halálos fájdalmai vannak. olyan gyógytornászt vagy manuálterápeutát kell keresni aki használja, nekem nagyon bevált, mikor időnként rosszabb lesz a derekam, bogyók helyett a párom feltapasztja (már megtanulta és vettem magamnak) és eddig mindig jobb lett tőle. Én nem hiszek az ilyen dolgokban, ebben sem hittem, de manuál után 1x feltették bónuszba, és gondoltam bajom csak nem lesz tőle :-)

 

Előzmény: angelina111 (9950)
angelina111 Creative Commons License 2012.07.21 0 0 9950

Sziasztok!Én is vacakolok a bal oldalammal!Állítólag az csak kiboltosulás és nincs göki érintettsége,nekem mégis fáj töle nagyon a bal csípőm!Ez hogy lehet?Reggelente néha alig tudok felkelni ,valami rossz pózban aludhatok néha mert arra ébredek,hogy kettészakadtam!Reggel is a férjem ébresztett,mert nyögtem gondolta hogy fáj valamim,hát fájt is a derekam iszonyuan!Nem tuidom miért van hogy álmomban,így kitekeredek,meg hasrafekszem utána meg alig birok lábraállni!:(Jó hétvégét mindenkinek,főleg fájdalommenteset!

real_geri Creative Commons License 2012.07.20 0 0 9949
Reméljük :)
Hétvége, pihenés
5,5 éves gyerekkel síma ügy :(
Előzmény: Atti71 (9948)
Atti71 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 9948

Szia!

 

Szerintem nem kell aggódnod. Ezt a frontos időjárás okozza. Én is hasonló állapotban vagyok pár napja. :(  1-2 frontmentes nap és "kutya bajod" sem lesz! (Remélem tényleg úgy lesz!)

Előzmény: real_geri (9947)
real_geri Creative Commons License 2012.07.20 0 0 9947

Azért ma reggel már aggódok kicsit, mert nem múlik a szúrkálás, merevség

Előzmény: real_geri (9945)
real_geri Creative Commons License 2012.07.19 0 0 9946
Na meg amilyen ido most jott, nem semmi
Kutya mar fel oraval elotte kuncsorgott befele
Előzmény: real_geri (9945)
real_geri Creative Commons License 2012.07.19 0 0 9945
Visszaolvastam a 3 evvel ezelotti irasaimat, rajottem, semmi gond a jelen allapotommal, mert akkoriban is ez az idoszak volt, amikor mar mentem dolgozni, majd ettol kifekudtem, es mentem az orfiba rehabra aug 8-tol
Valahogy ugy emlekeztem, jobban voltam :)
ed30 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 9944

engem is félre kezelt egy idióta reumatológus. elmentem az említett dokihoz, megműtött ennek már 4 éve. (lekopogom azóta az égvilágon semmi bajom. Kick-boxolok)

Előzmény: ed30 (9943)
ed30 Creative Commons License 2012.07.19 0 0 9943

Győr Petz Aladár Kórház IDEGSEBÉSZET: DR CZIGÁNY PÉTER. kell a száma? LEGTUTIBB... De itt a többi doki is nagyon profi.

Előzmény: angelina111 (9942)
angelina111 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 9942

Basszus ,ez hihetetlen!Úristen borzasztó fájdalmai lehetnek!Hmmm az ügyeletről meg az egész rohadt egészségügyről jobb ha nem is beszélünk!Tényleg ott tartunk akinek van pénze menjen magán dokihoz,akinek meg nincs az dögöljön meg!Az ügyelet engem is elküldött a francba anno hogy hogy merem kihívni őket egy szaros lumbágó isiásszal mert ő ugye ránézésre megállapította hogy az!Aztán adott egy injekciót meg egy receptet ,hogy sétáljak el a patikába!Kérdezetm melyik lábbal ami félig már lebénult vagy a másikkal!Még aznap a szomszédaim bevitteka a házi orvoshoz aki azonnal mentőt hívott mert az látta hogy nagy a baj!

Előzmény: LBM (9941)
LBM Creative Commons License 2012.07.16 0 0 9941

Az egyik ismerősöm két hete kaparja a falat. Azóta nem is csinálnak vele semmit... Jobb híján ügyeletet hívogatott minden este amikor már nem bírta tovább. Már hét kilót lefogyott. Az orvosok ahány, annyiféle gyógyszert írtak fel neki, azzal, hogy az előző gyógyszereket felejtse el. 35 000 ft-ot költött már el ez alatt a rövid idő alatt ezekre a gyógyszerekre. Hivatalos, tb támogatott Mr-re decemberre kapott időpontot...

Az egyik ügyelet közölte, hogy minek hisztizik, nagyobb fájdalmakat is elviseltek már mások...

Ma volt MR-en fizetősön 28 000 ft-ért, mert decemberig nem akart megőrülni. Ma megcsinálták, és az eredményt is prezentálták neki. 4 azaz négy sérve van, melyből kettő kiszakadt...

Ennyit az egészségügyről, pedig én aztán elfogult vagyok eme intézménnyel szemben.

Csak azon gondolkodom, hogy ha ezt hisztinek nevezik, akkor mi számít fájdalomnak?...

Bocsi csak kikívánkozott belőlem.

 

Előzmény: Graver (9939)
Vgyuri Creative Commons License 2012.07.15 0 0 9940

Az általam korábban ajánlott hálós hátgerincegyengető széktámlát lehet kapni a TESCO-ban 3xxx forintért. Én olcsóbban vettem az eBay-on, de ez sem vészes, ennyit megér.

Graver Creative Commons License 2012.07.15 0 0 9939

Na igen, úgy "őrizgetik" azt az MRI-t, mintha aranyból lenne. Hogy évekig, évtizedekig fizetted a TB-t, az nem számít.
Amikor a fizetett MRI-re mentem (mert a reumatológussal ellentétben én tudni akartam, hogy mi bajom van), a vizsgálatot azon a gépen csinálták, amin egyébként a beutalós betegeket is nézték. Arra számítottam, hogy lesz jó pár ember a váróban, akik vizsgálatra jöttek. Meglepődtem, hogy senki nem volt. Gondolom, csak meghatározott számú vizsgálatot fizet az OEP évente, vagy havonta, azért kell gyakran sokat várni beutalóval. Amikor fizetős időpontot kértem, azt kérdezték, másnap tudok-e menni?

Előzmény: real_geri (9938)
real_geri Creative Commons License 2012.07.15 0 0 9938

vagy nem olyan tornát csinálok, ha látszik az MR-en mi a gáz.

 

ja, de a víz alatti torna is, kmolyan, odamegyünk 7-8 fő, kutya meg nem kérdi, kinek mi a baja, ugyanazt tornázzuk. ennek sok terápiás hatása van

Előzmény: real_geri (9937)
real_geri Creative Commons License 2012.07.15 0 0 9937

múltkor, mikor megkaptam a dokimtól, hogy azért nincs MR jelen helyzetemben, mert valószínűleg nincs terápiás konzekvenciája, folytassam a fürdőzést, akkor kicsit elgondolkotam

ok, hogy terápiás nincs, de életmódbeli konzekvenciája lehetne.

pl ha tavaly a novemberi becsípődésnél megtörténik az mr, vagy januárban amikor a lódoktor reumatológus látott, akkor nem állok neki januárban hóban túrázni egy kis(cö cö) flector támogatással, meg havat söpörni, mert tudom, mi van ott a hátamban.

pl ezen segítene egy egy mr azoknál, akik már "veszélyeztetettek" nem? de sajnálják a pénzt az oep-nél, csak fizessük a tb-t

 

pl tornán beszólt a tornász doki, hogy nem értettük a feladatot, azt mondja: tornára jöttek nem? akkor mi a baj? nem kötelező ide járni

csak azért nem mondtam neki, hogy a qrva anyádat, fizetek érte, mert egy 60 feletti nő volt, és épp hidegfront miatt én is, meg az otthoniak is kivoltak, gondoltam őt is megviseli, fájhat a feje, vagy egyéb, majd lehiggad

similis Creative Commons License 2012.07.14 0 0 9936

Jól elkiabáltam, ma épp szarabb a derekam, persze nem tudom a front miatt-e, de mondjuk ennél roszabb ha sose lesz, akkor én megleszek :)

Előzmény: Atti71 (9935)
Atti71 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 9935

"Viszont igazából egy napra se estem ágynak előtte és utána se így nem épültek le az izmok, szerintem ez sokat számít."

Ez nagyon igaz. Sajnos én hónapokat voltam kénytelen szinte mozdulatlanul feküdni,( 8 hónap alatt 3 műtét) ami nagyon nem tett jót az izmoknak. Nagyon leépültek és nagyon nagyon lassan lehet őket ismét munkára bírni. De mint korábban írtam lassan lassan sikerül, és már egészen jól vagyok. 

A hidegfront viszont még mindig "le tud venni a lábamról". Én az ország keleti felében élek és ide még nem ért el az a hidegfront ami a nyugati részt érinti. De együtt tudok érezni azokkal akiket elért. :(

 

Előzmény: similis (9934)
similis Creative Commons License 2012.07.13 0 0 9934

Hát tavaly még azért lájtosan ment a síelés, de idén már toltam rendesen :) Pedig hozzáteszem nem az enyém volt a világ legsikeresebb műtéte...

 

Viszont igazából egy napra se estem ágynak előtte és utána se így nem épültek le az izmok, szerintem ez sokat számít. És nagyon sokat köszönhetek Rácz Edit doktornőnek, nélküle nem itt tartanék ma...

 

A frontok nekem mindenemet zavarják, csak a derekamat nem :) Van amikor roszabb, de még sose tudtam hozzákötni semilyen fronthoz se. De én ilyen kivételes eset vagyok :)

Előzmény: real_geri (9931)
Anikó 11 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 9933

Sziasztok!

Én a nagy hőséget viseltem rosszul,most jól vagyok,de a rosszabb lábam nehezen viseli,erősebbek az idegi fájdalmak,néha olyan,mint ha égne a lábam,terhelésre a legrosszabb.

LBM Creative Commons License 2012.07.13 0 0 9932
Bocsánat a kifejezésért, de döglődöm... Már két napja nem vagyok jól, de ma csúcsokat dönt a fájdalmam. A derekam, csípőm, lábaim majd le szakadnak, és folyton belenyilallások vannak a lábaimba, a jobb vádlim meg egy nagy görcs. Úgyhogy kíméletlen ez a front... Ti többiek, hogy viselitek?
Előzmény: real_geri (9931)
real_geri Creative Commons License 2012.07.13 0 0 9931

volt kollégám is síel műtéte után, basszus, de jó ilyeneket olvasni. én csak biciklizni, vagy vidáman lenni szeretnék, de egy egy ilyen hidegfrontos idő taccsra tesz :(

ti hogy álltok ebben a szép időben?

Előzmény: similis (9930)
similis Creative Commons License 2012.07.13 0 0 9930

Szia Anikó,

 

Engem 2 éve műtöttek, ugyanez történt velem, csak 3 idegszál "meghúzásáról" beszéltek, amikor napok múlva sem "voltam hajlandó" azt mondani hogy rendben vagyok... És először jött a pár nap, aztán hónap, aztán azt is megkaptam h nem akarok meggyógyulni, azóta nem beszélek a dokival :)

 

A milgamma és hasonló csodaszerek nekem sem értek semmit, a szelektív ingeráram (amit az orvosom nem mondott) viszont használt, de ne azonnal várj tőle csodát, az idő múlásával lassan javul a járóképességed. + én sokat erőltettem a gyaloglást akkor is mikor nem ment, első két héten napi 2x fél óra utána 2x egy.

 

Az érzéketlenség és zsibbadás nem jött helyre, de járni tökéletes tudok. Hogy mennyi idő múlva már nem emlékszem, de fél év múlva 1 hetet túráztunk, síeltem is és már ment.

 

Szval fel a fejjel! Ha még van kérdésed írj privit.

Előzmény: Anikó 11 (9929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!