Keresés

Részletes keresés

crashpo Creative Commons License 2017.01.10 0 0 44906

Nalam itt (tirol,ausztria) leginkabb fekete rigo kb. 20-30 naponta es citrom sarmany az ami leginkabb jön,-de van cinke,veräb is. Näha ha az idö különösen pocsäk akkor a särmänyok 100 szämra jönnek felhöben! amivel etetek tört mogyoro,mazsola,hämozott szotyi -ezekböl kb. 1/2 kgt betermelnek naponta. Erdekes mäg hogy ha az etetötöl kb. 2m-re  megälok sem zavartatjäk magukat ugyan ugy szinte megälläs nälkül jönnek mennek mäg mozoghatok is hirtelen mozdulatok nälkül. Itatni nem kell mert itt a folyo nincs befagyva. -ja äs itt annyira hideg nincs de minuszok äs legaläbb 1/2 m ho.

syssy48 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 44905

Én azt tudom elképzelni, hogy ők már tudták ezt a nagy hideget és időben elmentek délebbre. Azért tartósan ilyen hideg nem volt itt legalább 15 éve. De majd meglátjuk március, áprilisban. Ha visszajönnek, igazam volt, ha nem, akkor nem:))))))

Előzmény: corvi01 (44901)
corvi01 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 44904

Nyilván hogy nem ilyen egyszerű, azonban ennél sokkal bonyolultabb dolgok miatt nem hiszek a globális hisztiben, meg főleg hogy az ember okozná, de ebbe kár itt belemenni. 

Előzmény: Barret02 (44903)
Barret02 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 44903

A globális felmelegedés egy év átlagából számolandó ki! Tehát nem a kiugró csúcsokat kell nézni.

Ha hozzá jön egy extrém meleg nyár,nem lefelé fogunk eltérni az átlagtól...

Előzmény: corvi01 (44901)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 0 0 44902

Ha te nem is hiszed, attól még nyugodtan lehet globális felmelegedés! Azzal, hogy a mai ember nem képes autó nélkül élni, még a WC-re is azzal megy, iszonyú sok széndioxidot termel és pumpál a levegőbe.

Természetesen nem csak az autók, sok más is ezt teszi, hiába sírnak egyesek az atomerőművek ellen, egyszerűen nincs alternatíva...

És amíg Szeretve Tisztelt Nagy Vezéreink környezetszennyezőnek minősítik a most felszerelt és min. 25 évig dolgozó napelemeket, de megadóztatják a saját udvaromban 50 éve meglévő kutakat, nem sokat szólhatunk.

És a globális felmelegedésbe bőven belefér az egyre hülyébb, szélsőséges időjárás, az El Nino, a helyi viharok és még sokminden más...

Ugyancsak ebbe fér bele az, hogy a sokszáz éves madárfajaink elköltöznek olyan vidékekre, ahol jobbnak látják az életet, hogy itt olyanokat találunk, amik eddig másutt éltek, hát úgy kell nekünk...

Előzmény: corvi01 (44901)
corvi01 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 44901

Szerintem délebbre vonultak, tengelicekkel együtt. Lehet, hogy régebben is megtették keményebb telek idején, csak azt bevallani, hogy ugye Európa olykor, mint pl. most is lehűl, ez nem passzol bele a globális felmelegedős néphülyítésbe! :-S  Bulgária, Görögország, Olaszország.. hatalmas területein 15-40 cm-es hó van, pár nappal ezelőtt Larissza-hoz (Görögország) közel -14-15 C°-ot mértek,,,akkor most..?

Előzmény: flybird (44899)
Barret02 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 44900

A kutyám orral lökdöste arrébb a csuszkát,én jobban féltem mint a madár...

Előzmény: SzucsCsaba (44897)
flybird Creative Commons License 2017.01.10 0 0 44899

Hogy a zöldikék hol vannak azt én sem tudom. :(

Előzmény: Törölt nick (44898)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.09 0 0 44898

Nem most, több évvel ezelőtt egyszer "kintragadt " a kamerám, vette szorgalmasan, amit egyáltalán még látott.

Akkor "lőttem" azt a vörösbegyet, aki a sötétedéssel jött pancsikolni. Utólag rájöttem, hogy csak a kamera számára volt sötét, szabadszemmel még több perc múlva jött a sötét. De tényleg ő volt az utolsó!

Most örülök, ha kék és széncinkét látok, meg verebeket. A függő etetőt a rigók és a gerlék nem szívlelik, ami lehullik, azért összeszedik. De az idén talán nem is láttam pintyet, meggyvágót, kenderikét, Zöldikét talán szeptemberben...

 

Előzmény: Gegito (44896)
SzucsCsaba Creative Commons License 2017.01.09 0 0 44897

Tegnap kimentem madárlesre, nagy élmény volt, folyamatosan váltották egymást a madarak az etetőn. Nagyon örülök, mert most láttam először élőben barátcinegét, kékcinegét és csuszkát. Ezen kívül láttam természetesen széncinegét is (elmaradhatatlan), vörösbegyet, verebet és rigót.

Meglepően bátrak voltak, most egyáltalán nem törődtek azzal, hogy én pár méterről fotózom őket egy függöny nélküli kis ablak mögül. Leginkább a csuszkák nem foglalkoztak ezzel.

A talajfelszín már rettentően kemény és fagyott, valszeg már nem nagyon találnak kaját rajta.

Néhány kép tegnapról:

Gegito Creative Commons License 2017.01.09 0 0 44896

Olvastam, hogy a sötétedés előtti utolsó madarak többnyire a rigók ill. a vörösbegy. Ma munka után negyed öt körül néztem az etetőt, és tényleg megjelent a vörösbegy. A függesztett fél diónak többször nekiszállt, próbált megkapaszkodni mint a cinegék, nem sok sikerrel. Végül leszállt a földre, ahol tört dió morzsát csipegetett, majd elment aludni. Rigót is láttam, de besötétedett, így nem láttam mit fogyasztott.

corvi01 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 44895

Pesszimista vízió, de könnyen lehet, hogy 100 év múlva (vagy talán annyi sem) már csak az ilyen, akkora felbecsülhetetlen értékű nagyszerű fotók emléke fogja őrizni, hogy volt egy ilyen kedves kicsi madárfaj..(?) :-S

Előzmény: mepisz (44859)
corvi01 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 44894

Hajdanában az összes fészekrabló és az aprókra nézve "nem kívánatos" haramia egyensúlyban voltak egymással! Oszt' az ember elkezdett intézkedni, iparosított, agrárkodott, erdőt irtott, beépített, mérgezett/vegyszerezett amivel drasztikusan lecsökkentette a zsákmányállatok számát. Az élelmesebb varjúfélék, ragadozók száma viszont nem igen csökkent, sőt! Most akkor mi az hogy "fészekrabló", meg hogy ragadozó, meg hogy káros vagy hasznos..? Ezek csak az ember sunyi érdekeit kiszolgáló fogalmak, hogy a "vadonban" fenntartsunk egy látszategyensúlyt, ami megint csak a mi érdekünk. Ebbe viszont nagyon beleszólnak az arányok, melyek kihatásai a mi számunkra átláthatatlan, csak sejtésszintű nagybecsű tanulmányok vannak, ennek ellenére okoskodó újabbnál újabb szabályzások, törvények jelennek meg, mert Mi ugye qurvára átlátjuk a jövőt...! Ahol viszont tényleg tenni kellene valamit pl. a durva agrármérgek, no meg a mediterrán és észak-afrikai madárzabálók frontján, ott nagy a hallgatás és terelés... Ha csak helyben körülnézünk sem rózsás,,, ott, ahol leverik a fecske, varjú sőt, gólyafészkeket, mert zavaró és milyen sokat piszkít, vagy kilövik a harkályokat mert megbontotta a hungarocellt, vagy ahol nemtörődöm módok májusban bokrot égetnek/irtanak, városokban egészséges fák 10 ezreit vágják ki ismeretlen okból, ott vajon mire számíthatunk? Szánalmasak vagyunk. :( Évről-évre csökken a madárszám a világon mindenhol, érdekel ez valakit "rajtunk" kívül? Az emberi kapzsiság az első mindenben mindenhol, népek ellehetetlenítése, régiók letarolása, a profitlobbik, a kényelem, a szórakoztatás, az ínyencség.... és ebből egy tapodtat sem engedünk, akkor viszont ne is siránkozzunk semmin. :(
Elnézést néha kiborul a bili. :-S

Előzmény: s-ombre-ro (44884)
mepisz Creative Commons License 2017.01.09 0 1 44893

Magdi60 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44892

Bokrokban, tujákban. Itt nincsenek odúk, de szerintem bele sem mennének. Itt a padlás, oda sem megy egy madár sem.

Előzmény: greeny manó (44891)
greeny manó Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44891

Ma reggel -19 fokban kimentem a telkünkre etetni. Volt szinte minden: négyféle cinege, meggyvágó, zöldike, tengelic, vörösbegy, verebek, szajkó, fakopáncs. És életemben most először láttam egy ökörszemet is. A múlt héten pedig egy sárgafejű királykát, szintén először.

Viszont nem tudom megérteni, hogy hol és hogyan vészelik át a madárkák a pici testükkel az ilyen kemény fagyos éjszakákat. Bámulatos és hihetetlen.

flybird Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44890

Reggel a a bejárati ajtóban belülről deres volt a a kulcs. :)

Előzmény: Barret02 (44888)
flybird Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44889

Erre felé is elég sok madár van. Kár, hogy a többiek nem jönnek soha se az etető közelébe. :(

 

Előzmény: s-ombre-ro (44884)
Barret02 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44888

A kilincset? Az semmi! Én fogtam már meg szájjal kulcsot :D Kicsit vártam,és el tudtam engedni :) Érdekes,a kesztyűs kézhez nem ragadt oda...

Előzmény: Magdi60 (44885)
boxer-gs Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44887

Megnyalni se egészséges. :D

 

Én ma megoldottam az itató befagyásának problémáját. Kénytelen voltam, mert tegnap eltörtem a jég feltörése és kiszedése közben az itatótálat. Vettem egy új virágcserép alátétet, 37cm-est.

A teraszról kihúztam egy elektromos hosszabbítót az itatóig. A szekrény mélyéről előtúrtam egy régi akváriumi vízfűtőt, csatlakoztattam a hosszabbítón keresztül a hálózathoz, majd belefektettem az itató tálba. Sikeresen megküzdött a hideggel, egy gramm jég sem bírt kialakulni az itatóban. A madarakat nem zavarta, vígan pancsoltak. Én meg ücsöröghettem az ablak mögött a meleg szobában és nem kellett óránként kiszaladgálni jeget törni. Szóval ez a gond kipipálva.

Előzmény: Magdi60 (44885)
anlu2 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44886

Egész délelött esett a hó. Most kb 30-40 veréb verekedik az etető körül. 4-5 db széncinke, 2-3 kékcinke, 3- 4 db zöldike és ugyanennyi stiglic. Az elözö években nem látszottak a verebek a stiglic és zöldike csapattól. Idén alig vannak :(

Feketerigó 3 db :( vörösbegy eltünt :( szürke gerle 3-4 db néha.

Meggyvágó idén egy sem :(

Ami viszont új számomra, egy fekete fejű (tehát hìm) barátposzáta. Azt olvastam, hogy neki most afrikában kéne lennie, de úgylátszik lekéste a repülöjáratot ☺. Minden nap itt van reggeltöl estig. A már megfagyott almát imádja, a friss nem igen érdekli. Néha egy két napraforgómagért is beugrik az etetőbe. Remélem átvészeli a telet, ha már úgy döntött, hogy itt marad.

Magdi60 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44885

Két óránként befagy a meleg víz, vigyázzatok, ne fogjátok meg nedves kézzel a külső kilincset :-)

s-ombre-ro Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44884

A zártkerti etetésről megosztó véleményt olvastam, de nagyon nem törődöm vele.

Karvalytól fészekrabló "mátyás"-ig van  nálam minden, de alapvetően évek óta változatlanul szól a nóta nálunk, tavasztól egészen őszig.

Ma sétálunk egyet, remélem, hogy az őszapók is a szemünk elé kerülnek.

("saját" őszapók"!). :)

Előzmény: s-ombre-ro (44883)
s-ombre-ro Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44883

Bizony, hurrá!

 

Amint várható volt, a hideggel és hóval megjöttek!

Néhány perce vettem észre, hogy kis stukák zuhannak a maradék bokor és etető felé.

Veréb, cinke, és az év madara, az én "banditom"!

Utóbbi, jó szokása szerint azonnal be is telepedett az etető közepébe.

A kérdés csak az, miután az év madara lett - és joggal! - én most már hogyan is neheztelhetnék rájuk?

A Természet Világában is megemlékeznek róla.

Egy stiglic, ha rendes, megérdemli!!!

(csak azt tudnám, miért kell őkelmének azonnal beülni a jó kellős közepébe?) :)

Előzmény: viragcenter (44880)
Barret02 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44882

6-8 cinege eszeget nálam,más madarat nem látok.   Tésán 28,1 minuszt mértek... Itt még -11 fok van most is.

flybird Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44881

:))))

Előzmény: viragcenter (44880)
viragcenter Creative Commons License 2017.01.08 0 0 44880

Hurrrá itt is meg jöttek a madarak egyre többen vannak 

flybird Creative Commons License 2017.01.07 0 0 44879

Ma végre megjöttek az erdei pintyek, 2 hím. Remélem itt is maradnak! :) 

Továbbra is sok a veréb , sok a cinke, és persze egy vörösbegy mindig itt van. Feketerigók száma megduplázott kb. 7-8-an lehetnek hímek és tojók vegyesen. De mégsem az igazi, az a kevés zöldike is elment, amelyek itt voltak.  A zöldikék egyszerűen nem jönnek!?  A tegnapi megvágóm is eltűnt. :(

flybird Creative Commons License 2017.01.07 0 0 44878

Nálam sem mert nincs galamb. :)

Előzmény: viragcenter (44876)
Barret02 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 44877

Nálam nem,mert nem férnek hozzá.

Előzmény: viragcenter (44876)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!