Keresés

Részletes keresés

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.01.16 0 0 2609

Jaja, itt a NAMM, órákon belül többet tudunk :)

A Kawai részéről eddig a CA79, CA99 bejelentésére bukkantam, benne  egyebek mellett az új GF-III billentéssel: https://www.kawai-global.com/news/kawai-announces-new-concert-artist-ca99-ca79-digital-pianos/

A CASIO részéről ott az új GP-310, GP-510 és AP-710: https://www.prnewswire.com/news-releases/casio-takes-center-stage-at-the-2020-namm-show-with-expansion-of-celviano-grand-hybrid-piano-line-300987726.html

A Yamaha NAMM-mal kapcsoltos oldala még visszaszámol, mi időnk szerint de. 10 óra körül várható a részükről a bejelentés.


Csendben azt remélem, hogy lesznek újdönságok a középkategóriában, illetve a belépő szint teteje környékén is...

Előzmény: djuice (2608)
djuice Creative Commons License 2020.01.16 0 0 2608

Új középkategóriás Roland RD88 hangszórós ...

slim zongora érkezik...

https://www.roland.com/hu/products/rd-88/

 

https://m.thomann.de/hu/roland_rd_88.htm

djuice Creative Commons License 2020.01.09 0 0 2607

Egy gitárhúr megpendítésében nincs semmilyen mérnöki bravúr és mellette egy zongora is tud annyira szenzitív lenni mint az. Az eredmény tekintetében, hogy a művész képes vele érzelmeket kelteni és közvetíteni nincs különbség. De itt van mégnagyobb kedvencem, a Hammond orgona. Elektromechanikus, elvében primitív hangkeltés és mindössze 9 felhang és 1 hangerőpedál. Aztán mégis extra libabőrös tőle az ember pozitív értelemben amikor megszólal. Mi az hogy!

Előzmény: ÁsítóSárkány (2606)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.01.09 0 0 2606

Én inkább viccelődésnek veszem, mint megbélyegzésnek.

Amúgy meg persze, hogy van a dologban valami. Épp a közvetettség és a billentésmechanikában megbúvó mérnöki bravúr teszi lehetővé, hogy a zongora olyan hangszer lehet, és úgy lehet rajta játszani, ahogy :)

Előzmény: Cooperx (2604)
djuice Creative Commons License 2020.01.09 0 0 2605

Valami hasonlót én is láttam, pl. hegedű vagy trombita példáját felhozva, utóbbinál a zenész a lényét leheli bele...

De mire is jó ilyen különbségtétel? Degradálni a zongorát, mert hogy a szavai ezt tükrözik! Ettől már szerinte értéktelen minden ilyen hangszeren előadott mű? Különben az ezerféleképp eljátszható Chopin művek például nem attól másak hogy az előadőművész elsősorban milyen felkészültségű és mi a lelki, zenei mondanivalója? Ennek kapcsán meg milyen kontextusba kerül a zongorával?

Én leegyszerűsíteném: ember nélkül nincs hangképzés még sokkal kisarkítottabb esetben, egy dj pult mögött sem! Magától ugyanis semmi nem szól, max a szélharang.

Az egész elvonatkoztató kérdés szerintem mély szakmai dilettantizmust tükröz a "művésznőről" (én amúgy Szentpéteri Csillára gondolok), de hagyjuk is.

Ilyen filozófiai alapon eljuthatunk odáig is ugyanis, hogy hangszereket alacsonyabb rendűnek kiáltunk ki és vele együtt a megszólaltató zenészt is! Ismert mondás a beat korszak hajnaláról: "hagyd már, az nem is zenész csak egy dobos!"

Na az ilyen megbélyegzéseket én inkább kerülném.

Előzmény: Cooperx (2604)
Cooperx Creative Commons License 2020.01.09 0 0 2604

Sziasztok, egy érdekes megnyilvánulást hallottam egy világhírű zongora művésznőtől.

A neve nem érdekes.

Azt mondta: "A zongora nem is valódi hangszer, csak egy virtuális hangképző eszköz."

Hogyan indokolta ezt a kijelentését?

"Nézzék meg! Minden hangszer esetében a zenész kapcsolatban van a hangképzéssel. Bármelyik hangszerről beszélhetek a billentyűs hangszereken kívül. Csak nézzenek meg minden hangszert, hogy igazam van!"

---

Szerintem van egy kis igazsága.

 

Peter atyuska Creative Commons License 2019.12.29 0 0 2603

Köszönöm sokat segítettél rendbe tenni a dolgokat is a fejembe.

Előzmény: djuice (2602)
djuice Creative Commons License 2019.12.28 0 0 2602

Élethűbb a billentyűzete használtba?

Akkor nem tudom mire gondolsz. Egy zongorának teljesen más billentyűzete van mint a szintetizátoroknak.

Azon felül ilyen lakodalmas lestrapált hangszereket nem tudom mennyire érdemes nézegetni, ki tudja hány cigánylagzit járt már meg ütve verve...

De használtan száz alatt akár már egy régebbi csúcskategóriás dolog is kifogható ha az kell.

https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Technics_KN_5000_Nagy_Szines_kepernyos_elado__elcserelheto_97916952.htm

 

https://www.jofogas.hu/budapest/Technics_sx_KN_1500_szintetizator_jo_allapotban_elado__99576248.htm

Előzmény: Peter atyuska (2601)
Peter atyuska Creative Commons License 2019.12.28 0 0 2601

Amit ajánlottál attól hirtelen hátast dobtam, tudom ez lenne az optimális de inkább hajlanék egy szintetizátor felé ami egy kicsit élethűbb a billentyűzete akár használtba, mert azzal jobban lehet játszani és van egy 4 éves lányom is aki szintén zenész :) ezért kérdeztem ezt a típust mit kifizetnék még. Használtba meg nem könnyű keresgélés de abban is inkább szintetizátoros.

Előzmény: djuice (2600)
djuice Creative Commons License 2019.12.28 0 0 2600

Érthetőbben fogalmazva?

Előzmény: Peter atyuska (2599)
Peter atyuska Creative Commons License 2019.12.27 0 0 2599

Köszönöm, erről vélemény mert ez többet tud és "játékra" is alkalmasabbnak néz ki yamaha psr e363

Előzmény: djuice (2598)
djuice Creative Commons License 2019.12.26 0 1 2598
Előzmény: Peter atyuska (2596)
djuice Creative Commons License 2019.12.26 0 0 2597
Előzmény: Peter atyuska (2596)
Peter atyuska Creative Commons License 2019.12.26 0 0 2596

Szeretném a gyerekemet meglepni egy zongorához közelítő szintivel most 6 éves és van egy gagyi lild es. Max 100e szánnák rá. Azért mert zenei iskolába jár és láthatóan érdekli, meg a szüleimnél van egy hagyományos nagy zongora is és azt is szeretné használni de oda ritkán jutunk el.

Neti1 Creative Commons License 2019.12.14 0 0 2595
Köszönöm a válaszokat
Hellfeld Creative Commons License 2019.12.10 0 0 2594

Jó videó, mondjuk ami inkább meglepett, hogy ezek szerint akadémiai körökben a zongorát ütöhangszerként tartják számon. Egy üstdobra mondanám, esetleg egy xilofonra, de zongorára fene tudja, nem ez jutna eszembe.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2589)
Hellfeld Creative Commons License 2019.12.10 0 0 2593

A Casio AP460-ról (ill. jelenleg AP470 kapható) én is lebeszélnélek. Nagyon komoly hangszernek néz ki, sok funkcióval, és a minöségre sem lehet panasz, de butuska (értsd lapos, nem dinamikus) zongorahangokkal. Kiábrándító, amikor tudod, hogy nna itt most egy lendületnek kell jönnie, beleadsz ráfekszel, és nem jön a hangszerböl semmi. Vagyis valami igen, de nem sok.

Előzmény: Neti1 (2590)
Neti1 Creative Commons License 2019.12.09 0 0 2592
ÁsitóSárkány

Köszi a választ
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.09 0 0 2591

Ezen a szinten a Casiot már nem ajánlanám, például a half-pedalling korlátozottsága miatt sem.

A felsoroltakon kívül a Kawai CN29 és a Yamaha YDP-163/164 és CLP-625 zongorákat ajánlanám még próbálni.

Előzmény: Neti1 (2590)
Neti1 Creative Commons License 2019.12.09 0 0 2590

Üdv mindenkinek.  Roland DP 501 vagy Korg C 340 vagy Casió AP 460 ? Tapasztalat vélemény? Jó tanács? Köszönöm.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.08 0 0 2589

Tudtommal a zongora és orgona a hangszerek királya és királynője -- már ha nem Mozartot idézzük, ő valóban az orgonát nevezte a hangszerek királyának... Ezen tényleg ne vesszünk össze :)

Ha érdekel a produkció (amúgy a tini kategóriában) és Kesselyák reakciója, itt megnézheted: https://www.youtube.com/watch?v=TQEZQ9EJhho

 

Előzmény: djuice (2588)
djuice Creative Commons License 2019.12.08 0 0 2588
Ezt a zongorán egy egész zenekar hasonlatot én sosem tudtam elképzelni. Egy templomi orgonán ott igen és nem véletlenül azt hívják a hangszerek királyának, a tekintélye is meg van hozzá. De ezen ne vesszünk össze.
Kesselyák meg mindig azt dicséri amit éppen kell (mint egy jó reklámban). :) Hogy őt idézzem: "I love hárfa..." Vannak nála azért fajsúlyosabb művészek is az én olvasatomban, ha mondhatom ezt.
Előzmény: ÁsítóSárkány (2587)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.07 0 0 2587

A zongorázás is csak eszköz a zenélésre... persze nagyon nem akármilyen eszköz, de erről jobb. ha nem én értekezek.

Inkább Kesselyák Gergelyt idézem (a 2017-es virtuózokból, Boateng Kármen Stephany válogatójának értékeléséből:
"A zongora egy nagyon különleges hangszer: van a zongora, és van az összes többi hangszer. És néha ez a hangszer, ami egyrészt a hangszerek királya, másrészt idézőjelben "csak egy ütőhangszer", mégis megszólal úgy, mint egy egész zenekar és egyszerre lehet festeni rajta, lehet vonóshangszerként szólni, lehet fúvóshangszerként szólni, lehet egy egész zenekarként szólni [...]"

Előzmény: Cooperx (2584)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.07 0 0 2586

Elég nagy a különmbség, és nem csak a fa és műanyag kapcsán.  RH-III (CN-25/27/29/35/39) ?< RM3 Grand II (CA-17 / VPC-1) < GF-C (CA-48/58) a sorrend, szóval ha a volt CA-17 illetve a VPC-1 billentése még a kettő közé is ékelődik. Az RH-III vs. RM3 GrandII összevetésben még azt mondanám, valamelyest megoszlanak a vélemények. Afelől, hogy a GF-C autentikusabb ennél a kettőnél, eleddig teljes konszenzust láttam csupán.

 

Csak azt tudom mondani, hogy próbáld ki, és a saját ujjaidnak és fülednek higyj!


Sajnos a CA-58 ami a CA-48 billentését a CN-39 extráival kombinálja, már elég drága...

 

Volt a fórumon, aki hasonló helyzetben inkább  lecsapott egy használt CA-65 alkalmi vételre (GF billentés)... mára már talán a CA-67 (GF-II) is lehetséges használtan, bár ezekhez jelentős mázli is kell jó állapotban.

 

Előzmény: Cooperx (2583)
djuice Creative Commons License 2019.12.07 0 1 2585
"Amikor leülsz a 88 billentyű elé, nem azt érzed, hogy tiéd a világ?"

Nem vagyok egy érzelgős ember, de nekem egy szép zenétől vagy hangzástól önkéntelenül szokott folyni a könnyem. Pl. nézem vasárnaponként az André Rieu koncerteket és szinte kivétel nélkül! És amikor olyat sikerül hangszeren is játszani, akkor is... Ez nem tudom mitől van. (?)
Előzmény: Cooperx (2584)
Cooperx Creative Commons License 2019.12.07 0 0 2584

Szia Sárkány!

 

Köszi az eddigi összes hozzászólásodat és a segítségedet mindenki felé.

---------

Tudod, hogy mi ugrott be nekem a napokban vén fejjel?

Zongorázni nem tudok, de ZENÉLNI igen.

Gitározni nem tudok, de ZENÉLNI igen.

Klarinétozni nem tudok, de ZENÉLNI igen.

---

Mind a három hangszert ismerem "nem középiskolás fokon"...

Mégis a kulcs szó a zene.

Amikor megfogom a hangszert ... vagy odaülök a hangszerhez.

---

Engem a zongora bevisz a mátrixba!!!!!!!!

Figyelj!

Amikor leülsz a 88 billentyű elé, nem azt érzed, hogy tiéd a világ?

Bach-tól Vangelis-ig a kezed alatt van minden.

---

apropó: a zen és a zene szó nem lehet összefüggésben?

 

 

 

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2582)
Cooperx Creative Commons License 2019.12.05 0 0 2583

Köszi.

"az iparágban szokásos autentikusabb billentés vs. extrák"

Tehát a CA az autentikusabb billentés?

Engem klasszikus gitárral nem lehet becsapni, de azért a zongora még nem annyira régi barátom... 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2582)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.04 0 0 2582

Az igényeket neked kell tudni :)

A CN-39-nek valóban jobbak a hangszórói mint a CN-29-nek, de eyt a CA-48 is tudja...

A kettő közt az iparágban szokásos autentikusabb billentés vs. extrák (hangszínek, audio fájl mentése, bluetooth audio stb.) a fő dilemma.

A magam részéről magánmcélú felhasználásra elég következetesen javaslom legalább alaposabban megfontolni -- kipróbálni -- a jobb billentést.

Más a történet, ha nem teljesen magáncélú, de különösen nem is zongoraművészi előadás a cél, pl. templomi felhasználás vagy étterembe élőzenének stb.)

 

Ha én lennék a helyedben, tuti végigpróbálnám a Kawai CN-39-et. CA-48-at, Roland HP601/HP603A valamelyikét és a Yamaha CLP-625 és CLP-635 zongorákat a döntés meghozatala előtt, kicsit rákészülve legalább egy-egy lágyabb és egy-egy dinamikusabb darabot/részletet begyakorolva, hogy lehessen már jól megtanult zenével kisérletezgetni a próba-zongorákon.

 

(Van aki ennél extré,mebb módon rákészül a zongora próbára, és felkészül a számára érdekes paraméterekből is, aztán kipróbálás közben állítgat, bár az ilyet illik előre jelezni az eladók felé, ki tudja, milyen beállításokat szeretnének utánad a bemutató zongorán...)

Előzmény: Cooperx (2581)
Cooperx Creative Commons License 2019.12.03 0 0 2581

Szia, köszönöm a tájékoztatást.

Én úgy gondolom, hogy a CN-39-es van rám szabva.

(A fa billentyűzet annyira nem hat meg, a billentyű hosszúsága pedig azt befolyásolja, hogy a "key" tövénél is ugyanolyan könnyű a leütés, mint elöl - ha jól tudom. Nagyon boldog lennék, ha ez lenne már csak a gondom a zongorázás területén. :DDD)

Szerintem ezt a gépet megnézem valahol.

Egyébként én is ezzel kokettáltam - állítólag pl. a 4 hangszórós kialakítás rendkívül sokat dob a "valóságos" hangzás felé.

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2578)
Cooperx Creative Commons License 2019.12.03 0 0 2580

Köszönöm az ajánlásodat, de vedd figyelembe, hogy 58-60 évesen már csak egy kis szegmensébe mélyülhetek el a billentyűk világát illetően.:)))

 

Előzmény: djuice (2579)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!